rMrJ IMiigis- WtoisÉ) GpaÉk iale-lnpiehting Firma A. i. WITTE ZONEN. 0 J. A. TAK M CO., SMAAKVOLLE BLOEMWERKEN. een ZAAK heeten, wiens lichaam door een val van groote hoogte deerlijk verminkt was. Een zaklantaarn lag op enkele passen afstand. Onmiddellijk werd de Genees kundige Dienst gewaarschuwd, die het slachtoffer, dat nog teekenen van leven gaf, naai het gasthuis vervoerde. In den loop van den morgen is de man daar overleden. Daar de luiken gesloten waren, moet de man. die zich gistermorgen om half acht liij zijn chef aanmeldde, zich langs een anderen weg toegang tot het ruim hebben verschaft Vermoedelijk is hij door dt bunkers in het z.g. sparredek (het dek onder het bovendek) gekomen en dooi de duisternis in het ruim ge vallen. In verband inct het feil, dal hel den laatslcn tijd herhaaldelijk voorkomt, dal ongelukken plaats hebben bij het smel ten van was, wijst de heer .1 1) Dellevk,, waskaarsenfabriek te Amsterdam, nog eens nadrukkelijk op hel gevaarlijke van hel smelten van was en terpentijn tege lijk en van het gieten van terpentijn bij gesmolten was. terwijl deze nog op vuur staat Nog gevaarlijker is het 0111 was te smelten in een ledige blikken wasbus, waarvan het soldeersel kan smelten ertf de inhoud dan in het vuur zou kunnen druppelen Om ongelukken te voorkomen doet men daarom goed. (met in een liters- pannetje een ons was te smelten zonder terpetijn Als het gesmolten is neme men dan eerst het pannetje van hel vuur alvorens de terpentijn erbij lejjielen. (Msb Als verdacht van misdrijf tegen de zeden overtreding art. 242 W. v. S. is Woensdag te Venlo de kermisreiziger H. I). uit Middelburg aangehouden en ter beschikking gesteld van den of ficier van justitie te Roermond. De 8-jarige .1 S. die op de in volle vaart zijnde Poneybaan, staande op het kermisterrein te Venlo, springen wilde, kwam daarbij tusschen de wielen te recht, hij brak daarbij het sleutelbeen en werd aan been en voel gekwelsl Zeer ernstig gewond werd hij naar het hospi taal overgebracht Te Veghel is de ploegbaas v. D on der de tram geraakt, waarbij hem een voet geheel en do andere gedeeltelijk word afgereden. ('s-Herl. Cl.) Men meldl aan de „Si. R. Crt." uit Brussel, dal een Belgisch ambtenaar van de Tlouane, die met 250 000 frank dienslgeld uit Aken was gevlucht, in Ne derland is gearresteerd, naar de grens gebracht en aan de Belgische overheid overgeleverd. De storm welke aan de Fransch— Atlantische kust heeft gewoed, heeft aan 13 menschcn het leven gekost. Zes personen, die in een kleine boot uil Lorient waren vertrokken, werden door den storm overvalleu en kwamen in de golven om. Een groote boot, voor de sardienen- visscherij dienend, zonk drie mijlen van Kaap Ferrel. nabij Arcachon golf van Biscayen). Zes leden der bemanning van 13 personen verdronken. Te Lorient werd een visscher door een stortzee gegrepen en naar de diepte gesleurd. DE AANSLAG TE PRINCENHAGE. Zooals gemeld werd, is Zondagmiddag om 2 uur de circa 22-jarige Van E., uit Ginneken, terwijl hij een bad nam in de Aa in de Krabbebosschen onder Prin- cenhagt. door een persoon, die tot heden toe onbekend is gebleven, met een knup pel zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij zeer ernstig werd gewond. De aan rand nam de vlucht met medeneming van de kleeren van Van E., die, nadat hij van den schrik was bekomen, zich voortsleepte naar het huis van de wed. V., die zorgde dat het slachtoffer naar het Diaconessenhuis te Breda werd over gebracht. Twee doktoren hebben Van E daar onderzocht. Zijn schedel werd gelicht en het geronnen bloed onder het schedel dak verwijderd. Na deze zware operatie- keerde onverwachts het spraakvermogen weder terug De politie zoekt ijverig naar den da der Met behulp van politiehonden zijn de onderkleeren van het jongmensch reeds gevonden en ook een tot op den draad versleten pak» van een landlooper, die zich in de kleeren van Van E. heeft gestoken. Eenige personen hebben ver klaard, een man gezien te hebben, ge kleed in een blauw pak, die, toen hij hen in de gaten kreeg, de handen voor het gezicht hield om niet herkend te worden. Hij liep in Zuidelijke richting, zoodit het vermoeden bestaat, dat hij de wijk heeft genomen naar België. Het parket uit Breda heeft een onder zoek in loco ingesteld. Tot heden toe heeft men den dader nog niet kunnen arresteeren. o HET SCHEEPSONGELUK BIJ URK. Omtrent de ramp, het gezin van schipper v. d. Kolk uit Meppel op de Zuiderzee overkomen, meldt de Mepp. Crt. het volgende verhaal, dat men van den schipper vernam: Het was ongeveer half twee, aldus schipper v. d. K toen we ons benoor den Ürk bevonden. Reeds eenige malen was ons schip door een windvlaag over vallen, waarom we voorzichtigheidshalve het zeil en de fok hadden laten zakken. Dat dit goed gezien was, bleek later, toen de wind, die uit westelijke lot noord westelijke richting kwam, steeds in he vigheid toenam. Op een gegeven oogen- blik werd het echter stil in de natuur. Mijn vrouw stond in den uitgang van de roef. Op den arm droeg ze het jongste kind, een meisje van twee jaar. De beide andere kinderen, een jongen en een meisje, van recpectievelijk 6 en 5 jaar, speelden in de roef. Mijn knecht en ik zelf bevonden ons aan dek. Die stilte van de natuur maakte ons eenigszins ongerust. Gewoonlijk is dat onder weersomstandigheden, als we de zen middag beleefden, een voorteeken van een naderende bui of stormwind. Helaas, dit bleek ook thans maar al te zeer waarheid te zijn. Op een ge geven moment hoorden we, dal een he vige stormwind in de verte aan kwam suizensteeds sterker werd het ge luid, waarmee hij naderde, en op het volgende oogenblik gevoelden we reeds zijn kracht en toen werd plotseling langs de eene zijde van het schip het water veggezogenHet bleek dat we over- allen waren door een windhoos. Het schip helde naar eene zijde over en dween in de diepte, met zich nemend de beide oudste kinderen, die nog steeds in de roef waren. Noch van de kinderen, noch van het schip, hebben we later iets weer gezien. Toen schipper v. d. Kolk lot zoover had verteld, stokte de adem hem in de keel en barstte de man in tranen uit. Later vertelde v. d. Kolk nog, dat hij en zijn vrouw met hun eenigst overge bleven kind en de knecht, als door een wonder zijn gered. Toen n.l. het schip overzij begon te hellen, werd de roei boot die achter aan het schip was vast gebonden. door het water naar de laagst gelegen zijde van het schip gestuwd, waardoor wij, aldus v. d. K., gelegenheid kregen, in de boot te stappen. Dat dit echter zeer vlug in zijn werk moest gaan, laat zich begrijpen. Mijn vrouw had het jongste meisje op den arm gehouden. Nadat ik zelf in de boot was gestapt, nam ik het kind van mijn vrouw over, waar op deze zelf in de boot kwam. Ook de knecht wist nog bijtijds over te stappen. Nog maar nauwelijks waren we echter met zijn vieren in de boot, of het schip verdween in de golven. Aan redding van onze beide oudste kinderen hebben we geen oogenblik kunnen denken Hulpeloos dreven we hierna rond op de woeste golven, geen oogenblik waren we zeker van ons leven. Hier en daar zagen we een schip, maar alle vaartuigen waren te ver van ons af, om door de op varenden opgemerkt te worden. Na eeni- gen tijd passeerde ons op betrekkelijk korten afstand een passagiersboot op Urk. Wij riepen en riepen, staken een stok met een trui er aan, omhoog, maar ons hulpgeroep was voor niets. Men hoorde noch zag ons Gelukkig kwam later een ijzeren tjalk voorbij zeilen, waarvan de opvarenden ons opmerkten. Onder de opvarenden bevond zich de eigenaar van de schuit, schipper Elzenga, van Makkum. Spoedig lagen wij met onze boot naast het schip van Elzenga, waarna men ons aan boord loodste. We waren gered! Elzenga voer naar Zwartsluis, waar we des avonds om ongeveer half acht bin nenliepen. Advertentiën. LIEFDADIGHEID. Dc ardoeljng Middelburg .van hel Centraal Genootschap voor Kinder-, Herst. en Vac. Kolonies ontving van den den heer M. I. de Groot f31, het bedrag van do entrée's op de kijkdagen voor de verkooping in de Abdij; en door tus- schcnkomsl van mej. H. .1 van den Brink f 3.34, de opbrengst van een partijtje zil verpapier. BEKENDMAKINGEN. OUDERAVOND. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare Tcennis: I. dat op Woensdag 1 October 1924, des avonds 8 uur voor school J. een ouderavond zal worden gehouden in een dor lokalen van die school aan de Bree; II dat tol den vorenvermelden avond toegang hebben de ouders, voog den of verzorgers van wie één of meer kinderen op school .1 zijn ingeschreven, cn roepen hierbij die ouders, voogden of verzorgers op lot bijwoning van den ouderavond. Middelburg .den 23 September 1921. Burgemeester en Wethouder voornoemd, P DUMON TAK, Voorzitter. M VAN DER VEUR, Secretaris. SCHOUWING VAN VOETPADEN Burgemeester cn Wethouders van Mid delburg maken bekend, dat na den 10 October 1921 eene algemeeno schouwing zal plaats hebben op dc voetpaden met de kunstwerken in die gemeente. Middelburg, den .23 September 1924. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen: a. Bureau van politie- Lipssleutel, mand waschgoed, Vulpen houder, d ameshandschoen, spaarbriefje, schaartje, etui met inh. vulpenhouder. b. Bij Ingezetenen Nikkel dameshorloge Reijnders hoek Nieuwstr. II 19; witte poes. W. Piel, Pluimstr. E 161; bruine port. met inh., .1. de Voogd, 'sH. Areiwlskerke 'pastorie doublé armband, A. Roth, Seisdam Q 19; regenjas, Cappon bakker Noordsingel; gouden ring, C. Weeda, Wagenaarstr. D 81; alpaca beursje mei inh.. mej. Ro- mijn, Koningstr.taschje met jjih. C.hr Mocns. K. Gortstr. I '341; zilv. vinger hoed, A. Vader, Schuitvlolstr. N 163 paar glacé dameshandschocnen, .1. Blaas Jasmijnslr. W 183; heerenstrikje, G. Pan- tus, Spanjaardstr E 66-67; port mei inh. H. v. Leerdam, Veersche singel S 56b. houten meter, Danièlse, K. Breestr 166; kindertasclijé met inh C. Klerq, Gravenslr. I 191; Mantelband. A Goet- hard, Spanjaardstr. E 75; band regen mantel), -I. Francoo, Veersche singel S 35; duimstok, P. .1. Goeman, Hofplein E 291zilv. broche, C. Joosse, Nadorst S 250; damestaschje met inh. P Bakker, SI. Janstr. I 39-40. Inlichtingen aan het bureau van po lilie. Alleen'des Zaterdags tusschen 7—.' uur, n.m. te zitten. Toeu opende hij de theemand 011 al gauw bleek dalöf. juffrouw Jud- son een talent bad om het heerlijkste gebak en de smakelijkste sandwiches bij elkaar to pakken met geurige thee, heet uit een thermosflesch. öf anders, dat zij had gehandeld op voorschrift van iemand .die evenveel versland had van oen lea aanlokkelijk maken als Rumpel- maver* Sara, die mei welbehagen haar lliee geiiöol, bcslool dal deze laatste ver klaring de juiste moest zijn. .Voor een uitgesproken vrouwenha ter.'' uierktè zij later op toen hij na hun lhee, de mand weer inpakte ,heb je wel een heel goed begrip van de vrouwelijke zwakheid voor thee". .Dat is een kwestie van oorzaak cn ge volg. Een vrouwenhater" snijdend sar castisch is het product van eeu zeer goed begrip van de meeste vrouwelijke zwakheden." Sara's slanke gestalte richtte zich strak op. ..Denk je, zei ze en er was veront waardiging in haar loon, „dat het aar dig van je is mij te inviteeren voor een picnic en dan dergelijke opmerkingen naar mijn hoofd te slingeren?" ..Het is, dat jij de rekening van een an der betaalt". Zijn smalle bruine hand leg- Neen dat denk ik niet," zei hij botweg de zich plotseling over de hare. „Ver- Bekende tearoom in Londen. geef mij, Sara!" Deze plotselinge heftig heid in zijn maiiier van doen was buiten alle verhouding tot de betrekkelijk kleine wrijving tusschen hen- en Sara ,die voel de, dal er iets diepers, iets van meer be- teckenis achter lag, bracht het gesprek gauw in een minder persoonlijke richting. „Goed dan," zei ze luchtig, haar hand losmakend. ..Ik vergeef je, en dan vertel jij me vail Friar Ansekno." Zij wendde den blik naar het grijnzende, onheilspellende gezicht .dat uit dendui- velskap gluurde. „Naar zijn beroepskeuze te oordceleu .voelde hij ook geen liefde voor vrouwen ,en dus moet jij het wel prettig vinden zijn geschiedenis te vertel len," voegde zij er ondeugend bij. Garth's oogen schitterden even. „Ja, liet was werkelijk vrouwenliefde die Anselmo's ondergang was", zei hij. „Ondanks zijn geloften werd hij verliefd en wel op een buitengewoon mooie Spaansche dame, en om het geval nog erger te maken als dat mogelijk is was deze dame in het bezit van een typisch jaloerschen Spaanschen echtge noot, die, toen liij ontdekte hoe de zaken stonden, zijn vrouw doodde, en Anselmo ook gedood zou hebben als deze niet naar Engeland ontvlucht was. Het schip waarop hij voer, verging aan den voet van wat sinds dien tijd de Monniksklip heetmaar Anselmo zelf slaagde er i n naar de kust te zwemmen en bracht de rest van zijn leven in Monkshaven door, boete doende voor de fouten van zijn vroeger leven". Hij koos een heerlijk oord voor zijn boetvaardig leven, zei Sara, terwijl haar oogen dwaalden naar de baai in dc verte, waar hel grappige kleine stadje schilderachtig tegen de helling aan lag. „Ja," antwoordde Garth langzaam, „het is geen kwaad oord om boete te doen, maar het zou toch een beter oord zijn om lief te hebben en gelukkig le zijn" Sombere zwaarmoedigheid klonk deze woorden en Sara dje dit hoorde, zei op vriendelijken loon. ,.Ik lioop. dat je dat nog eens zult ondervinden." „Ik?" Hij lachte, een harden lach, „Neen! Die giften der goden zijn niet voor zulken als ik. De schillen zijn mijn deel. Als dal niet zoo was" zijn stem werd dieper en kreeg plotseling een dringenden klank waarbij het Sara won derlijk te moede werd „als dat niet zoo was Ondanks hemzelf strekten zijn armen zich naar haar uil, maar met een ge- smoorden uitroep wendde hij zich af sprong haastig overeind. „Laten we teruggaan," 7ei hij kort enSgra, die door zijn heftigheid ver-, schrikt was. stond gehoorzaam op en zoo begonnen zij den terugweg Wordt vervolgd). I LANGE SINGELSTRAAT N no. 182 MIDDELBURG, ztellen loketten beschikbaar in hunne brand- en inbraakvrije Tarieven en voorwaarden worden op aanvraag medegedeeld. Afzonderlijke vertrekken voor het knippen van coupons enz. Geopend iederen werkdag van 1012V2 uur en van 1 4 uur, 's Zaterdags van 1012 uur. is de grootste vijand van de huid. Bescherming ertegen is noodzakelijk. Daarbij helpt U Karnemelkzeep met het Anker, doordat deze zeep de huid zacht houdt en tegelijkertijd versterkt. Bovendien is ze heerlijk frisch geparfumeerd. Zij voorkomt een ruwe schilferende huid in den wintertijd. N.V ZEEPFABRIEKEN „HET ANKER" i ZiGEBRS DOB&ELMANN NIJMEGEN BLOEMISTEN. SteeneoNeer, VLISSINGEN. TEL. 141. VERZENDING NAAR ALLE PLAATSEN. Wegens gebrek aan opvolger, te koop aangeboden gelegen op een der beste standen van een der hoofdplaatsen in Zee land. Aan het pand is een vaste ver gunning tot den verkoop van ster ke dranken verbonden. Met tusschenpersonen wordt niet gehandeld. Adres: D. A. CONSTANDSE,Ma kelaar, Goes. STAALWAREN gegarandeerde E" jj kwaliteiten vv/ Vakkundig Slijpen. wett GED. „FOCUS" MIDBSLBDVG Verschenen door Dr. J0S. DE C0CK. Wenken voor alten, die zich wilskracht en zelfvertrouwen eigen willen maken. Het Psychologisch instituut „E&ORQA", v. Merlenstraat 120, Den Haag, zendt deze lezenswaardige brochure op schriftelijke aan vrage kosteloos aan belang stellenden. Mlddelburgsche Maatschappl van Stoomvaart. Vlissingen, Middelburg e» Rotterdam en tusschengelegen plaatse». Vervoer van Passagiers, Goed area en vee met de snelvarende Salonboot „KONIGIN WILHELMINA". üren van vertrek in Sept. Vliss. Maandag 2 Dinsdag 3 v. Midd. vm. 8 - v. Rott vm. InJormatiën te bekome» te Rotterdam N. V. Transport- eo Et peditie-Ondernemiag V/h Erven G. VOS. MiddelburgB. EENHOORN. Vlissingen: iW. v. OOSTERHOUfH. Dordrecht: GEBRS. BUiHENHEEL Ondergeteekende heelt het voornemen, bij voldoende deelname Cursussen te geven in ▼oor meisjes van 10 tot 16 jaar. Inlichtingen en aanmelding bij voorkeur op Zaterdag van 3 tot 5 U"r bi| K. DE VRIES, Leeraar Gymoaillek M. O., Dwartkaa! 109. EkcWacke Dmkk.rtj G. W. DEN BOÖL mMltkai»

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6