ViEÜL MissBlanche BUITENLAND. Advertentië n. homunm 5K3AMNFABPIKANTEN VAIKEN5WAAPD H zee 2e klasse A. C, H. Kuyck eervol ontheven van zijn betrekking als hoofd der pyrotechnische werkplaats op 's rijks werf te Willemsoord en gesteld ter be schikking, en met laatstgenoemde be trekking belast luitenant ter zee 2e kl. H D. Lindner. SPORT. Bij de door den Turnkring Wal cheren van liet Kon. Ned. Gymnastiek- verbond te Middelburg gehouden athletickwedstrijden, was de uitslag als volgt: Eerste prijs dames- mej. M. Geert.se van „Ons Huis*"; tweede prijs mej. De- coster „Sparla" Vlissirigen; derde prijs mej, Louwereins „Sparta" "Vlissingen. Eerste vereenigingsprijs dames „Ons Huis", tweede vereenigingsprijs dames „Sparta" .Vlissingen. Eerste prijs heeren J. de Putter „Sparta" Hoek; tweede prijs de heer C. van Nieuwenhuijzen „Ons Huis"; derde de heer Schreuder „Sparta" Vlissingen. Eerste vereenigingsprijs heeren: „'Ons Huis", tweede „Wilhelmina". De vereenigingen waarbij geen plaats naam is genoemd, zijn te Middelburg ge vestigd Blijkens een advertentie in dit nummer zal Vrijdag in het café Novum alhier, een biljartwedstrijd plaats heb ben tusschen de biljartclub „De Ama teur" te Vlissingen, en de club „Mid delburg". o Duivensport. Korte uitslag van den wedvlucht van den Bond van Postduivenliefhebbers in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, gehouden op Zondag 21 September 1924 op Arras met 215 duiven. De duiven werden gelost te 9 uur bij Westen wind. De eerste prijswinnende duif arriveer de te Draaibrug op een afstand van 112.5 K.M. te 10,22,19 uur met eene snelheid van 1488.1 M. per minuut. De laatste prijswinnende duif arri veerde te Oostburg op een afstand van 126.78 KM. te 10.32,2 uur met eene snelheid van 1377.6 M. per minuut. De eerste tien prijswinners waren als volgt: le. P. J. Dunker, Draaibrug; 2e. J. Pleijte Gz,, Breskens; 3e. A. J. Ver meulen, Breskens; 4e. M. A. Mabesoone, Oostburg 5e. R. van de Voórde te Sluis; 6e, Jac, Verplanke, te Oostburg; 7e. M. Faas, Breskens; 8e. Gebr. de Badts, te Schoondijke; 9e. en 10e. Alf. Hamelinck, IJzendijke. Sukkelt gij met Uw sigaretten? Maak daar een eind aan en zeg terstond: Geef MIJ maar 'Ingez. Med.) m iTSTJILAND EN DE VOLKENBON» Het Duitsche rijkskabinet heelt een voor Duitschland en de lieele wereld zeer belangrijke beslissing genomen 1 On der voorzitterschap van rijkspresident Ebert vergaderd, is een uitspraak ge volgd voor de toetreding tot den Volken bond. Het motief is: dat Duitschland daar door meer bij kan dragen aan de oplos sing van de aan den Volkenbond voorge legde vraagstukken, als. de bescherming der minderheden, de positieregeling van het Saargebied, de algemeene ontwa pening en de militaire controle. Allemaal vraagstukken, slechts op te lossen met medewerking van Duitschland. In hel communique, dat het besluit den volke kenbaar maakt, wordt ver der betoogd: Het spreekt vanzelf, dat Duitschland dezelfde rechten als de overige groote mogendheden zal moeten genieten. Na de conferentie te Londen, wier resultaat als een eerste oplossing van het vraagstuk van het herstel kon worden beschouwd heeft de regeering onderzocht, of er mogelijkheid voor Duitschland bestond, in den Volkenbond te worden opgeno-l men. Het resultaat van dit onderzoek is de grondslag van liet genomen besluit. Het departement van buitenlandsche za ken zal met de uitvoering van het besluit worden belast en dan moeten consta- teeren, of de noodige waarborgen voor de positie van Duitschland in den Vol kenbond, alsook voor de andere kwesties die hiermede in nauw verband staan, worden geboden."' Hel besluit van het kabinet om tot den Volkenbond toegelaten te worden, zal echter niet als een overhaaste kwestie worden beschouwd, zal niet meer in deze Volkenbondsvergadering worden behan deld. Duitschland moet eerst de zekerheid hebben, dat het in den schoot van den •Volkenbond als een groote mogendheid beschouwd zal worden, en een zptel in den raad van den bond zal krijgen. En voorts zou Duitschland de officieele stappen eerst willen doen, nadat de re- geef ing met zekerheid te weten is ge komen, dat de 10 in den Volkenbonds raad vertegenwoordigende Staten het verzoek van Duitschland niet zullen -be schouwen als 'n erkenning door Duitsch land van hel artikel van hel vredesver drag betreffende de schuldkwestie. Als de Duitsche yegeering hieromtrent een bevredigend antwoord krijgt, zal de nota inzake de schuldkwestie niet verzonden worden. De beslissing heeft in Genève een gun- stigen indruk gemaakt. Et- wordt nu waarschijnlijk een buiten gewone Volkenbondsvergadering gehou den in December of Januari, waarop dan waarschijnlijk ook een toelatingsaanvrage van Turkije zal worden behandeld Het is dan nu de vraag, lioe de andere staten de toelatingsaanvrage op zullen nemen. Wij weten, dat men die principi eel gunstig gezind is. Hoe zal Duitschland zijn verzoek in- kleeden? Dat is vooral een kwestie van belang. Dat de Wilhelmstrasse geen di plomatieke blunder zal maken! Tegen toetreding op zich zelf heeft men overi gens niets. De ondervinding heeft te goed geleerd, dat er weinig daadwerkelijks te beginnen is zonder Duitschland, zonder de overwonnene er bij. De conferentie van Londen is de eerste stap geweest voor een nieuwe, richting. Toen is gebleken, dat er wel iets te. berei ken valt. Al is het «Jan nog maar alleen •op papier. DE VIJFDE VOLKENBONDSVER GADERING. Ook de Volkenbondsvergadering heeft een mooi succes geboekt! Het rapport Benesj is in de desbetref fende subcommissie goedgekeurd. Gisteravond is de laatste moeilijkheid, die er nog was met betrekking tot de nauwkeurige redactie van het protocol over arbitrage, veiligheid en ontwape ningsconferentie uit den weg geruimd. Het artikel, waar de moeilijkheden over hepen, was, dat, wanneer een staat als aanvaller te beschouwen is. De oplossing is thans de volgende: Aanvaller is iedere staat, die zijn toe vlucht tot den oorlog neemt met schen ding van de voorschriften van het Vol kenbondsverdrag of van dit protocol. Met oorlog wordt gelijk gesteld de schending van den status van een gede militariseerde zone. Indien er vijandelijk heden uitbreken zal als aanvaller be schouwd worden tenzij de Volken bondsraad eenstemmig anders beslist ten eerste een staat, die geweigerd heeft, het geschil te onderwerpen aan de pro cedure tot vreedzame beslechting van geschillen, voorzien in Volkenbondsver drag en protocol, of die weigert zich te gedragen naar een rechterlijke of arbi trale beslissing of een eenstemmig door den Volkenbondsraad gegeven aanbe veling of die zich niet stoort aan een eenstemmig advies van den raad of een arbitrale of rechterlijke beslissing, dat een geschil volgens het internationale recht tot de uitsluitende handelingsbe voegdheid van de tegenpartij behoort ten tweede een staat, die een der voor- loopige voorschriften door den Volken- bondsraad uitgevaardigd tijdens de pe riode van arbitrage of bemiddelingspro cedure schendt. Iedere staat, die den wapenstilstand weigert of de voorwaar den ervan schendt, zal als aanvaller wor den beschouwd. De Volkenbondsraad zal den staten, die dit protocol hebben on derteekend, aanzeggen, dat zij zonder verzuim de sancties in dit protocol voor zien, zullen hebben in toepassing te brengen De Egyptische eerste minister Zag- loel Pacha is 'gisterenmiddag te Londen aangekomen. Bij zijn aankomst aldaar uit Parijs werd hij begroet door vertegen woordigers van Mac Donald en het mi nisterie van buitenlandsche zaken. Tal van Egyptenaren, die aan Engel- sche universiteiten studeeren begroetten hem met gejuich. Zaglocl was vergezeld door zijn minister van buitenlandsche zaken en dien van verkeerswezen, ter wijl verschillende andere hooge ambte naren en secretarissen zijn meegekomen. Donderdagmorgen wordt hij door Mac Donald in Downingstreet ontvangen, ver moedelijk onder vier oogen. Het hoofd doel der bespreking is de misverstanden ten aanzien van verschillende punten uit den weg te ruimen. Men hoopt algemeen, dat er een atmosfeer zal kunnen worden geschapen, die gunstig is voor een be spreking der onderscheiden aanhangige vraagstukken, doch tot dusver weet men niets bepaalds, dan dat Donderdag de bespreking plaats heeft. De staking van groentensjouwers iij Covérrt Garden is thans geheel ver- loopen, nadat, zooals gemeld was, een groot aantal stakers was teruggekeerd. Het bestuur van den vakbond heeft lang durig vergaderd, maar nog geen beslis sing genomen. Uit Ecuador, Bloedige gevechten hebben plaats tusschen de revolutionairen en de re- geeringstroepen. Uit de Ver. Staten. De Amerikaansche vliegers, die een vliegtocht om de wereld maken, zijn te San Diego aangekomen. Uit Japan. Door het Japansch ministerie van buitenlandsche zaken is thans verklaard, dat Japan in de binnenlandsche twisten in China strikt neutraal zal blijven en niet denkt aan interventie van welken aard ook. andijvie 1343, komkommer 136, alles per mand; savoijekool 24—83, roode kool 39—65, rapen 55—65, karoten 43—66, peeën 16—53, prei 50—85 alles per 10 bos of 10 stuks; meloenen 1223 per stuk. Oost burg, 24 Sept. Tarwe f 12 18, Ghe val iergerst f 14.75, haver f 13.25, erw ten f20.50, rogge f13.25. O o s l b u r g, 24 Sept. Veilingsvereen. „Avicultura". Aanvoer boter 409,5 K.G., prijs f 1.96-2.51. Middenprijs f2.30. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 22 Sept. Op de vei ling werden de volgende prijzen hesleed: Spinazie 12, postelein 20—21, snijboo- nen 13—40, princessen 19—35, Zeeuw- sche blauwen 3, poters 2, uien 2—4, Beurré de Merode 5—8, Beurré d'Aman- lis 2—6, Seigneur d'Esperen 10 Soldat Laboreur 18, "William Duchesse 110, Codlin Keswick 4—7, The Queen 1—13, Cox Pomona 610, tomaten 415, drui ven 52—81, alles per K.G bloemkool 23 —76, augurken 16—115, kropsla 32—63, 43Gste STAATSLOTERIJ. 5de- klasse. Gde lijst. Trekking van Dinsdag 23 September. Prijzen van. f 1000 4353 11329 15163 f 400 12759 15228 16015 17436 19973 21921 f 200 1109 1237 2015 3936 9548 13150 20660 20765 20851 f 100. 509 760 2197 2277 5259 8317 9413 15047 20377 22040 PRIJZEN VAN f 70. 1316 1329} 13375 21909 12358 13374 21901 21957 NIETEN. 1310 1427 12351 13353 13389 21943 1336 1150 13314 13376 21911 21948 BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Aan de „Standaard" wordt geschre ven, dat te Kortrijk een Vlaamsch sol daat door een korporaal ernstig werd mishandeld, omdat hij een Fransch bevel niet verstond, waarin hem een bepaalde taak werd opgelegd. Het slachtoffer is ter verpleging in het militair hospitaal van Gent opgenomen moeten worden. De dader liep slechts een lichte straf op. Uit Duitschland, De 36-urige Zeppelin-tocht over Duitschland zal toch in den loop dezer week plaats hebben. Men denkt, dat het schip Woensdagochtend 8 uur zal ver trekken. Het gaat van Friedrichshafen over Heidelberg naar Frankfort aan de Main, dan naar Hannover en Hamburg, waar het om 1 uur des avonds aankomt. Den nacht wordt over de Oostzee ge kruist, waarna het schip naar Konings berg zal vliegen en dan vandaar naar Berlijn varen, waar het tusschen 9 en 10 uur in den ochtend verwacht wordt. Vervolgens gaat het over Leipzig naar Chemnitz, Augsburg, Ulm en zoo naar de Bodensee. Daar er echter slechte weerberichten uit het Westen binnenge komen zijn, is het mogelijk, dat de vaart alsnog een dag uitgesteld wordt. Lord d'Abernon, de Engelsche ge zant te Berlijn, heeft zijn ontslag geno men. Hij zal echter in Duitschland blij ven tot zijn opvolger in Berlijn is aan gekomen. Uit Engeland. Het uitvoerend comité van de tentoonstelling te Wembly, dat krachtens -de oorspronkelijke regeling gerechtigd was de tentoonstelling te doen sluiten op lederen willekeurigen datum na 31 October en voor 11 November, heeft deze kwestie in een bijeenkomst bespro ken. Medegedeeld werd, dat besloten was de tentoonstelling op 1 November te sluiten. Deze mededeeling houdt op geenerlei wijze verband met de kwestie van her opening der expositie in 1925, welke nog steeds overwogen wordt. De nimmer (5eëvenarde Qualiteltert. pa" Heden overleed onze dier bare Vader, Behuwd- en Grootvader, DIRK NIJPJES, Wedr. van JANNEKE GHIJSELS, in den ouderdom van 84 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, G. M. NIJPJES. Middelburg, 24 Sept. 1924. Voor de vele en treffende be wijzen van deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, betuigen wij onzen oprechten dank. En in 't bijzonder aan Zuster Traas van Domburg voor de liefderijke verpleging, tij dens haar ziekte ondervonden. Uit aller naam, F. LOUWERSE, Wcstkapelle, Bartstraat „Beklaagde, '1 kan me niet begrijpen, zei d'officier met streng gelaat, dat jij m bed kruipt, waar je inbreekt, en tod je zelj dan snappen laat Wel, zei de dief, 'k heb er geen spijt van, al mis 'k mijn vrijheid en mijn buit/ 'fc NU wat een MATRAS van AUPlNG voor een lekkere slaap beduidt/ Leest onze gelll. brochure >"Wel t1 rusten" (die wij op aanvraag'gratls zenden) en vraagt I dan onze fabrikaten bij uwen behanger of leverancier van Bedden en Meubelen EISCHT ECHTER JEE>E clan naai jm\ i ciov. GARANT1EE>EI EENL, OrniïneeU AUPfMGD matrassen, worden uil sluitend op i/xeren(frmi ^rarten^e/everd

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3