I TWEEDE BLAD VAN DB Zaterdag 20 Sept 1924 no. 223 Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. De Paljas van de Folies Bergères, een kijkje achter de schermen in het leven van een „harlekijn" en zijn leerling, het ex-strijkstertje. Een oud roman tisch gegeven, maar een dankbaar onder werp voor de Fransche filmindustrie. Die er dan ook een fijne rolprent van heeft gemaakt, zonder het dramatische er al te dik op te leggen. De interessante boxmatch Dempsev— Firpo, waarbij het langzaam werkend ap paraat ons de verschillende bewegingen goed doet zien, voltooien het programma in de Schuttershof bioscope alhier. De Schouwburg-bioscope alhier opent a.s. Zondag haar poorten met een zeer mooie film, die haar waarde heeft door de vertolkster der hoofdrol Pola Negri Zij blijft met Asta Nielsen een der grootste filmkunstenaressen, en in Bella Donna komt haar talent weer goed uit Een juist gekozen begin voor dit win terseizoen van deze bioscope, die nog veel schoons op haar a.s programma"s heeft. En de kapel Höfclein-Bekker. die voor de muzikale illustraties zorgen zal, heeft voldoende bekendheid, om nog te worden aanbevolen De Middelburgsche reddingsbrigade heeft thans uitvoering gegeven aan haar voornemen afdoende maatregelen te ne men om te trachten de gevolgen van pngelukken te verkleinen. Op een 8-tal plaatsen zijn, zooals reeds vele zullen hebben opgemerkt, kastjes aangebracht welke bevatten een klein model reddings gordel, een fleschje Geest van Ammoniak met bijbehoorend sponsje en een pakje met snelverband. Deze kastjes zijn aangebracht bij het Badhuis op de Nieuwe Haven; op den hoek van de Nieuwstraat en de Londen- sche llade; tegen het machinegebouwtje van het Droogdok bij de Bateau-port; bij de weegbrug aan de Loskade; in de Niéuwe Ploort aan de zijde van den Ko rendijk; op den Kinderdijk naast perceel P; 103; op de Rotferdamsche Kade tegen over de Nederstvaat; en op den Dam te genover de Molstraat. De bedoeling is, dat in geval van het te water vallen Van iemand of bij een an der ongeluk, waarbij men meent dat van den Geest van Ammoniak of van bet verband gebruik kan worden gemaakt, een der ruiten van het kastje wordt stuk geslagen, daarvan natuurlijk kennis moet worden gegeven, opdat direct een nieuwe ruit kan worden ingezet en zoo noodig de inhoud kan worden nagezien of bijge vuld. Wat betreft het gebruik van de boei, hiermede is o. a. gedemonstreerd bij het optreden der reddingsbrigade op 23 Aug. Toen is aangetoond, dat zij op verschil lende wijzen kan worden gebruikt. Na tuurlijk als gewone boei door toewerpen aan den drenkeling, waarbij het ge- wcnschl zelf de riem aan de andere zijde van de lijn om het midden te doen. Maar bok kan de riem worden omgedaan door iemand, die zich tc water begeeft om den drenkeling te redden, dan blijft de boei op den kant en wordt de lijn door anderen aan den wal vastgehouden. Wal echter mede aanleiding is tot dit schrij ven, is dat wij een dringend beroep op een ieder, vooral oolc op de jeugd willen doen, om de kastjes niet le beschadigen, zij zijn aangebracht in het algemeen be lang. Reeds hoorden wij van eenige be schadiging. Laat ouders en onderwijzers de jongens en meisjes het verkeerde daarvan voor houden. Er heeft zich voor de oprichtiug van een Chr. Instituut voor volwassen blinden een commissie gevormd, welke de burgerij van M i d d e 1 b u r g in de ge legenheid wil stellen voor dit doel een gift o jaarlijlcsche bijdrage te geven. Deze commissie beslaat uit de dames J. Dirksen—Verlregl en C. Dronkers— iBuijze en de lieeren Ds. N. de Ligt en Ds. J. H. Telkamp. Ze heeft de stad in enkele wijken verdeeld, welke door verschillen de dames worden bezocht.. Men deelde ons nog m€de, dat binnen kort een propaganda-avoud zal worden georganiseerd, waarvoor reeds enkele sprekers werden uitgenoodigd. Uit Vlissingen. Zooals wij meldden had tot heden de heer Hnson nog niet besloten of hij ook zijn zetel als wethouder van Vlis singen ter beschikking zou stellen. Thans kan met zekerheid worden ge meld ,dat hij dit zal doen, evenals de heeren Van Niflrik en Laernoes reeds deden. De gemeenteraad zal dus Vrijdagmid dag drie nieuwe wethouders moeten be noemen. Zooals men zich herinneren zal werd in den gemeenteraad van Vlissin gen door den heer Andriessen voorge steld te besluiten, dat de vergoeding van f 2.50 per dag bij opname in hel gast huis eveneens door het burgerlijk armbe stuur betaald worde aan andere bestaan de of op le richten ziekenhuizen, indien de patient aldaar mocht wenschen opge nomen te worden. Het burgerlijk armbestuur deelde mede dat ook aan het St. Josephziekenhuis f2.50 per dag wordt betaald, en dat als het een E. K, patiënt betreft het R. K arm- en weesbestuur daarvan f 0.65 ver goed. Burg. en Welh achten het niet ge- wenscht de gemeente thans voor de toe komst aan banden te leggen, maar kun nen het goed vinden de 65 cent te doen vervallen en dus le bepalen dat de volle f 2.50 in alle gevallen ten koste van het burgerlijk armbestuur komen In verband met vroeger gemaakte op merkingen over uit te keeren presentie- 1 aan de ïeaen van 't burgerlijk arm bestuur zijn inlichtingen aan dat be stuur gevraagd en luidde het antwoord dat ook met het oog op het moeilijk voorzien in vacatures op behoud van den post van f 300 voor presentiegelden prijs moet worden gesteld. Burg en Weth. zijn het daar volkomen mede eens ,daar het hun bekend is met welke moeilijk heden en dikwijls onaangenaamheden de ze heeren voortdurend t© kampen heb ben .afgezien nog van den velen lijd welken de uitoefening van deze belang rijke functie eischt. Hunne waardeering uitsprekende over den arbeid van het burgerlijk armbestuur, stellen burg en wclh. voor zich bij het advies van dat ooilege aan le sluiten. Uit Walcheren. De wegens diefstal bij van O. te Souburg aangehouden jongen woont niet te Middelburg doch te K o u d e k e r- ke. U i t Z u i d-B e v e I a n d. - Hel sleepschip „Auguslinus" met steenkolen, van Ruhrort naar Antwerpen, is op de Schelde door een Engelsche zeebool in den grond geloopen De be manning is gered. Uit Tholen. - Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot secretaris van de gezond lieidscommissie, zetel Tholen, de heer D. H. v. d. Velde aldaar. Vlissïugschen Singel 10 M. breedte voor eventueel latere verbreeding van dien Singel. Verder behoort h. i. de gevel aan den Vlissingschen Singel ten minste 5 M. uit d< nieuwe èrfscheiding te blijven en de achtergevel ten minste 10 M. uit de nieu we zuidelijke erfscheiding. Voor wal betreft rioleering alsook le vering van gas, "water en eTcctriciteil merken B. en "W. op, dat zij daarin liet bestuur zooveel mogelijk ter wille zou den wenschen te zijn echter met dien verstande ,dat, voor zoover desbetreffen de uitbreidingswerken in het uitsluitend belang van het bedrijf zullen zijn, de daarmede verband houdende kosten ge-' heel voor rekening van bet bestuur zul len dienen te komen. De C. van Fin, deelt mede ,dat volgens haar meening het exploileeren van een zuivelfabriek, met den aankleve van dien Vodf den welstand daar ter plaatse niet bevorderlijk zal zijn. "Zij heéït evenwel OYQEwogen dat, daar zoo min aan de Loskade als op een andere plaats in de gemeente een geschikt terrein van' de vereischte oppervlakte beschikbaar is, zij de verantwoordelijkheid voor een af-» wijzend advies niet op zich kan nemen en daarom, hoewel noode, zich met het voorstel vereenigt. De C. v. Fab. vereenigt zich met het voorstel. Zij meent echter nog de volgen de opmerkingen te moeten maken In hel ontwerp staat niet opgegeven dat de gemeente uitgang verleent over haar terrein naar den openbaren weg. De commissie vraagt zich af of deze kwestie niet moet geregeld worden. Hel voorstel houdt bij de afbakening van het in erfpacht uit te geven terrein rekening met een eventueele verbreeding van den Singel. De kunstwerken die de Coöperatie voor den uitgang naar den openbaren weg zal moeten aanleggen, zullen dan zeer waarschijnlijk verande ring moeten ondergaan Het komt de Commissie voor, dat hierin ook een rege ling getroffen moet worden. Verder meen de een lid der Commissie, dat de ter mijn van 100 jaar. voor een zoo gunstig gelegen terrein rijkelijk lang is; hij acht daarom een termijn van 50 jaar wen- schelijker. De vragen der Commissie omtrent de door haar .bedoelde regelingen zullen mondeling door ons in den raad worden beantwoord. (Men zie ook hel Hoofdblad. J. F. WOLSKYv|hK.J.QUIST. Lange Delft 3 18, Middelburg. Ontvangen „de Nouvoauté's" (WOLLEN KUITEN" alle Kleuren „Koord Fluweel". Prachtcoilectle „Crêpe de Chine", „Crêpe AJarocaiu", „Wollen Fantasie Crêpe". Vraagt onze volledige Staalcolleetie. „ZIE ONZE ETALAGES". (Ingez. Med.) STUKKEN VOOR OEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. Erfpachtsuitgifte VI. Singel. Nadat B. en W. bij schrijven aan het Bestuur der Coöp. Melkinrichting en Zui velfabriek „Walcheren" de voorwaarden hadden kenbaar gemaakt onder welke zij bereid zouden zijn aan den raad het voorstel le doen om aan dat bestuur een gemeentelijk terrein, gelegen aan den Vlissingschen Singel in de gemeente Kou- dekerke in erfpacht te geven voor den bouw eener nieuwe fabriek met bijbe- hoorende Directeurswoning, ontvingen zij het verzoek aan den Raad om tot de crfpachluitgifte over le gaan. Nu het bestuur er niet in geslaagd is om binnen Middelburg een geschikt ter rein, toebehoorende aan de gemeente, dan wel aan particulieren, voor den nieuwbouw te vinden, meenen B. en W. te mogen adviseeren aan het verzoek le voldoen onder verschillende voorwaar den. Zij bejammeren het echter, dat het betrokken terrein gelegen is in de ge meente Koudekerke, onmiddellijk legen Middelburg aan, en het onderhavige ver zoek doet hen eens te meer betreuren, dat de laatstelijk aanhangig gemaalde wij ziging van grenzen tusschen Middelburg en Koudekerke niet tot een definitieve uitkomst mocht leiden. Niettemin mag zulks voor B. en W. geen beletsel zijn om de vestiging van het bedrijf aan den Vlissingschen Singel voortgang te doen hebben, te meer, waar het op veel grooteren voet zal ingericht worden dan thans en in de toekomst waarschijnlijk nog grootere uitbreidings mogelijkheid heeft. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat aldus in een zeer nabije toekomst de fabriek aan den Wal. over Velke B. e'n W. doorloopend klachten be reiken. zai worden 'gesloten, althans daarin geen bedrijf meer zal worden uit geoefend. Langs den watergang moet volgens de meening van B. en W. 12 M. breedte voor de gemeente beschikbaar blijven met het oog op een eventueel later al daar aan te leggen straat en langs den KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG. In de Vrijdagavond ten stadhuize te Middelburg gehouden vergadering, onder voorzitterschap van den heer J o s. van R a a 1 l e, waren 16 leden aanwezig. Afwezig waren de heeren M. Laernoes, Bosman, Witkam, en Vos met kennis geving en Klijberg en Oosterbaan zonder kennisgeving. Tariefwet. Alsnu kwam het voorstel aan de orde om aan de Tweede Kamer te verzoeken aan het ontwerp-lariefwet hare goedkeu ring te onthouden. De heer van den Berg kan er niet mede instemmen, dat de Kamer zich steeds het cachet van Vrijhandelaars geeft, daarom zal hij tegen dit voorstel stemmen. iHet kan zeer wenschelijk zijn, dat de staat een industrie in bescherming neemt. Spr. wil het ontwerp aangenomen zien, ook al heeft het een beschermend karakter, het is noodig is 's lands belang. De heer Jeronimus meent dat het ontwerp het karakter van technische herziening verre te buiten gaat, het is protectionistisch; er zijn invoerrechten tot 50 pet, toe genoemd. Ook is het ontwerp op sommige punten onlogisch. Zoo zijn bijv. spoorwegwagens onbelast, maar vrachtauto's wel belast. En als de re geering daamp gewezen wordt, draait zij er met een reuzenzwaai omheen. Men verdedigt het ontwerp omdat het meer geld in de schatkist zal brengen, maar dit doel zal niet met zekerheid bereikt worden. Een gevolg zal wel zijn weer hooger looneischen, en zeker zal het ont werp niet medewerken aan de veilig stelling van den gulden, eerder zat het tegendeel worden bereikt. Van de drank wet verwachtte men ook meer opbrengst, maar er werd juist minder ontvangen en het smokkelen nam toe. Dit zal ook nu weer zoo gaan. De wet kan alleen voor deel zijn voor de fabrikanten, die arti kelen maken uitsluitend voor gebruik in het land. Als men de vraag stelt of de wet in het belang zal zijn van handel en industrie, in het bijzonder in het district der Kamer, dan moet spr. dit ontkennend beantwoorden. Spr. waarschuwt tegen wijziging in de Nederlandsche Handels politiek, waarvoor dit ontwerp de eer ste stap is. De heer Van Niftrik protes teert er eerst tegen, dat zoo laat het ad vies der Kamers is gevraagd door den Minister, er blijkt uit, dat deze zich aan de adviezen niet veel gelegen zal laten liggen. Toch moet men iets zeggen over de commercieele politieke zijde der kwestie. Het ontwerp zal groote schade brengen voor den handel nu men ver hoogt van 5 op 8 pet. voor inkomende rechten. Uit sociaal oogpunt is de voor gestelde wet werkelijk verkeerd. Men gaat bijna alle toonbankartikelen belasten met 8 en meer percenten; men gaat dan alles duurder maken in een tijd van on logische verlaging van salarissen en loonen. De Kamer heeft niet te beslissen over rijk's financiën, maar over de belangen van handel en nijverheid. De heer O 1 t h o f f meent dat r wel wat al te gewichtig doet over dit ontwerp. Men praat al te veel, maar vergeet dat de Minister gezegd hecft, dat de stijging maar beteekent van f 5 tot f "7 per jaar per hoofd der bevolking en de Minister heeft dit beslist noodig voor het bereiken van een sluitende begrooting. Als de Minister zoo iets gerings vraagt, moet men het hem zonder mopperen ge ven. Men kan niet alleen kijken naar het belang van handel en industrie. Alle landen hebben trouwens een tarief en als men zich er op beroept dat Neder land een bijzondere plaats inneemt, om dat het een exportland is, dan wijst spr. op een exportland bij uitnemendheid, namelijk Engeland, dat als voorbeeld wordt gesteld van een vrijhandelsstaat, maar waar de invoerrechten f 30 per hoofd bedragen of viermaal zooveel als in Nederland. Spr. meent, dat de inkomende rechten niet alleen door de Nederlanders worden betaald, maar ten deele ook door den ii voerenden buitenlander, die een deel van zijn winst er voor moet derven. Spr. acht hier dan ook sprake van een zuiver fis caal recht en stelt voor zich uit te spre ken, dat de wet in het belang van het land is. De heer E n z 1 i n zou gaarne den Minister willen helpen de begrooting sluitend te maken, maar dan niet met deze wet, ten koste van onzen eigen handel. Het is een groot gevaar voor een exporteerend klein land om zijn tarie ven te verhoogen, mede uit vrees voor represaille-maatregelen, zooals die in 1913 bij het wetsontwerp-Kolkman reeds uit Frankrijk dreigden. Men moet een sluitende begrooting wel trachten te be reiken door het verlagen der uitgaven, maar niet door verhooging der inkom sten. De heer VanNiftrik zegt dat de heer Olthoff vergeet dat bij de be rekening van f 7 ook alle pasgeborenen en grijsaards zijn opgeteld, en wat En geland betreft, daar zijn voornamelijk belast artikelen als tabak, sigaren, ge distilleerd, wijnen, enz., alle artikelen, die men desnoods kan missen. Daardoor wordt de volkswelvaart dan ook niet ge schaad, maar -wel zooals hier, waar men nu bijna alle toonbankartikelen wil gaan belasten. Als men maar ja moet zeggen als de Minister vraagt, zooals de heer Olthoff schijnt te willen, dan Is alle geld aan de Kamers besteed weggegooid. Men moet er om denken hier te zijn om naar eer en geweten advies uit te brengen. Waar bij aankoop in het buitenland de fabrikant toch steeds de invoerrechten op de factuur bijtelt, zullen in 9999 van de 10000 gevallen de consumenten toch betalen. De heer B o u 1 e w.ij n s e wil als groot export industriëel verklaren dat hij in een verhoogd tarief niet anders kan zien als een last voor de fabrikanten, omdat het ook drang tot loonsverhooging mede zal 'brengen. Nu is het reeds moei lijk en dit verergert bij iedere wijziging van den loonstandaard in ongunstigen De heer Olthoff zegt, dat hij den Minister zijn gang wil laten gaan, omdat het maar zoo een kleinigheid is. Hij vraagt waarom een groot-industrie alhier, toen de minister de 5 pet. er af wilde nemen, toch vroeg haar artikels Belast te laten. De heer Jeronimus zegt, dat de heer Olthoff hei heeft over 8 pet. en nu is er sprake van 12 tot en met 50 pet. en dan vergeet men nog de uitbreiding van het aantal commiezen enz. Als men het tarief geheel ophief zou men heel wat goedkooper kunnen produceeren. Ook voor den Zeeuwschen landbouw en de veeteelt is het gewenschl dat de wet er niet komt; de export zal er zeer door bemoeilijkt worden, want de landbouwer zal niet meer goed kunnen concurreeren, De heer Boudewijnse zegt dat de wensch het artikel belast te laten, alleen de techniek van de wet betrof. Als men alle andere artikelen gaat ber lasten en het product vap één fabriek niet, dan komt men tot onbillijkheden. Ook spr. zou niets liever zien dan een absolute vrijhandel. Het voorstel van het buraeau werd ten slotte aangenomen met 12 tegen 4 stem men, die der heeren P. G. Laernoes, Machgeels, Olthoff en van den Berg. Voor stemden de heeren Chamuleau, Stofkoper, Anker, Lindenberg en Klok van het klem-bedrijf en alle aanwezige leden van de afdeeling groot-bedrijf, n.l. de heeren Enzlin, Kielstra, Jeronimus, Massee, Van Niftrik, Boudewijnse en Van Raalte. Rondvraag. De haven van Vlissingen. De heer Jeronimus wijst er op, dat volgens de juist verschenen staatsbegrooting er aan de Vlissingsche Haven voorloopig weer niets gedaan zal worden. Er is hier dus een scheiding tus schen de uitvoerende en de wetgevende macht Als de tweede iets aanneemt, zegt de eerste ik doe het lekker niet" en zoo wordt de wetgevende macht ver plaatst naar de uitvoerende macht. Als men ziet hoe er in Limburg geijverd is voor het nieuwe kanaal, dan moet men met dezelfde kracht ijveren voor de Vlis singsche haven- Het is zeer de vraag of Zeeland wel gebaat is bij de Cen tralisatie in den Haag. De provincie draagt zeker veel in de belastingen bij, maar wordt vergeten. De kamer moet op de meest krachtige wijze steun ver- leenen aan het gemeentebestuur van Vlissingen, dat de strijd zoo krachtig Een yoorbehoedmidde' tegen een gevaar. Vergis u hier niet in, wanneer gij u ongesteld gevoelt, is dit wel degelijk wel een aanwijzing dat er een ziekte in aan tocht is. Houd dus rekening met het dreigende gevaar, opdat gij er u tegen zult kunnen verdedigen. Door het bloed dringt de ziekte uw organisme binnen: eveneens moet gij door het bloed de eerste aanvallen er van tegengaan. Nu bestaat hiertoe geen meer afdoend en snelwerkend middel dan de behandeling met de Pink Pillen. Door uw bloed te zuiveren en de roodc bloedbolletjes te doen toenemen, verbeteren de Pink Pillen het spoedig en voor goed. Daardoor ontvangen dan uwe organen op nieuw de elementen die zij noodig hebben om goed te kunnen wer ken, en zoo wordt het evenwicht in uw lichaam hersteld. De Pink Pillen zijn allom bekend we gens de uiterst krachtige werking die zij tot herstel van het bloed en van het ze nuwstekel uitoefenen; zij zijn een bui tengewoon werkzaam middel tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene verzwakking, storingen door den groei en den kritieken leeftijd ver oorzaakt, zoowel als tegen maagpijn, hoofdpijn en onregelmatige stonden. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.-de zes doozen. Zij wor den verkocht in het Hoofddepot: Jacob Marisplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwij zing. De Pink Pillen zijn ook te verkrij gen bij alle goede apothekers en dro gisten, o-a. bij P. v. d. Sluis Co. (Ingez. Med.) heeft aangevat. De heer van Niflrik brengt dank aan den heer Jeronimus voor zijn woor den in het belang van de haven, waar van spr. zegt, dat zij een buitengewoon provinciaal belang is Spr. wijst er op, dat Zeeland het hoogste belastingcijfer vordert. Waar Zuid Holland op inkom sten en bedrijfsbelasting slechts 2 op centen heft, is dit in Zeeland 20. Dit komt omdat in Zuid Holland met zijn Rotterdamsche haven en de vele indu- striën groote kapitalen zitten. Daarom moet ook in Zeeland een concentratie punt voor scheepvaart en industrie wor den gemaakt, er moet van de welvaart ook iets naar Zeeland worden overge bracht. In 1905 is spr. reeds voor deze haven gaan ijveren en eindelijk kwam in 1919 een wet tot stand. Maar de minister laat thans steeds andere dingen voor gaan waarvan de urgentie niet is aange toond. Voor Limburg wordt er gewerkt, maar voor Zeeland blijft er niets meer over. Het is zeer onbillijk Zij die de haven tegenwerken zullen hun straf krij gen, de volksconsciéntie zal uitspraak doen. De V oorzitter zegt, dat het bu reau het hier volkomen mede eens en gaarne aan de Tweede Kamer zal ver zoeken den minister duidelijk te maken dat het zoo niet langer kan De heer P. G. Laernoes is zeer dankbaar voor de voor de haven gespro ken woorden. Het geldt hier zeker een provinciaal belang, en spr. vraagt of er geen andere wegen zijn om de belofte ingelost te krijgen. Er moet recht ge schieden aan de Zeeuwen. De Voorzitter meent, dat een dringend adres goed zal werken, men kan anderen steun vragen daarbij. De heer vanNiftrik zou aan alle, die een boekje van de gemeente Vlissin gen kregen over-de haven willen schrij ven, dat men in het geheele district daarmede accoord gaat. De heer v. d. Berg vindt dit goed, maar stelt voor een deputatie naar den minister en de voornaamste kamerleden te zenden. De heer van Niftrik juicht dit zeer toe, er moeten dan gaan leden der ka mer, die niet le Vlissingen wonen, men moet aandringen op een goede zeeha ven in Zeeland. Bij de bespreking welke leden de de putatie zullen vormen, meende men dat daar een der leden van het bureau bij moest zijn en wel de heer Boude- w ij n s e of de heer Stofkoper. Deze laatste zeide veel misère met de haven te hebben door zien maken en ook veel voor de bezuiniging tc voelen. Als men de millioenen uitgaaf verdedigen wil moet men goed op de hoogte zijn tegen over den minister en spr. wil dan ook alleen gaan als vooraf het gemeentebe stuur van Vlissingen nog eens duidelijk uiteenzet, wat het van de haven ver wacht en hoe het met dc toelage staat. Spr. hoopt van harte de haven van Vlis singen te zien groeien en bloeien; maar kan de groote moeilijkheden niet verge ten, die steeds ondervonden werden. De heer vanNiftrik zegt, dat men juist de menschen moet hebben, die zich eerst goed op de hoogte willen stellen. De millioenen zijn er, maar zij worden uitgegeven aan zaken, waarvan na de tot standkoming het nut nog moet blij ken. Dc minister moet men het eerste bezoeken, maar die wil toch niet over tuigd worden, de grootste kracht moet men zoeken bij de volksvertegenwoordi ging, die wel de argumenten wil aan- hooren. Vlissingen zal gaarne alle in- lichtiagen geven. Spr. meent, dat men Het best naar den voorzitter der kamerfracties kan gaan. De heer Stofkoper zal dan gaarn*> li i

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5