- concurreercn zijii tegen de builenland- sche. Deze laatsten tocli voeren hunne boeken belastingvrij in, terwijl de binnen- landschc drukkers voor het 'onbedrukt papier, .hetwelk zij uit liet buitenland betrekken, invoerrechten moeten betalen. Van belanghebbende zijde wordt er op gewezen, dat onderdeelen voor elec- trische gloeilampen (lampvoeten), welke vervaardigd worden door de Vitrite Works, thans onderhevig zijn aan een recht van 5 pet. In het nieuwe tarief zou men volgens inzicht der commissie deze artikelen moeten {rangschikken onder volgnummer 7511 of III. llit het ter plaatse vermelde blijkt echter niet duidelijk of dit zoo is. Is dit niet het geval, dan zouden die ar tikelen in hot vervolg vrij kunnen wor- din ingevoerd en in verband met de concurrentie vanuil Duitschland wordt dit niet wenschelijk geacht. Aan den Mi nister zot den te dezer zake nadere in lichtingen kunnen worden gevraagd. Om trent de artikelen heeft de commissie geen bijzondere opmerkingen te maken. Zij meent, dat het ontwerp in technisch opzicht eene groote verbetering brengt Bij de tegenwoordige regeling zijn de verschillende artikelen niet voldoende duidelijk in de wet omschreven en vallen verscheidene ongeveer gelijke artikelen onder verschillende hoofden met ongelijk recht; dientengevolge zijn er vele ge schillen- Al zullen nu bij de nieuwe rege ling de geschillen zeker niet geheel ver dwijnen wel zullen zij veel verminde ren. De commissie juicht het loe, dat de nog voorkomende geschillen zullen worden beslist door eene commissie, be staande, behalve de voorzitter, uit per sonen, gekozen uit en door handel en nijverheid. Het bureau deelt mede, dat de tech nische bezwaren zooals die door de com missie naar voren gebracht zijn, terstond aan den Minister kenbaar gemaakt ^ijn in een in afschrift aan het voorstel toe gevoegd schrijven. liet bureau deelt geheel het gevoelen van de commissie, dat omtrent de poli- tiek-commercioolo strekking van het ont werp niet kan worden geadresseerd zon der dat daaromtrent het gevoelen van de ICamev bekend is. Hot bureau vereenigt zich met het ge voelen van de meerderheid dor commis- missie en is ook van oordcel, dat aan het ontwerp een protectionistische strekking ten grondslag ligt en ook stelt het zich met de meerderheid der commissie ge heel en al op een vrijhandelsstandpunt. In verband met oen en ander stelt liet bureau voor U>t de Tweede Kamer het verzoek te richten aan hel ontwerp hare goedkeuring te onthouden. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Restauratie Stadhuis te Mid delburg. Omtrent de restauratie van het stad huis alhier, wordt ia het thans in druk verschenen gemeenteverslag over 1923 het volgende medegedeeld De restauratie van het raadhuis omvat in hoofdzaak den Koertoren, gelegen op den hoek van den voorgevel (Marktzijde) en den rechterzij-gevel (Noordstraat). Nadat aan het eind van 1922 het eerste vak van don toren, welke uit vijf vakken beslaat, gereed was gekomen, is met het zelfde personeel regelmatig en op de zelfde wijze doorgewerkt. De figuur, voorstellende een der vroe ger regeerende graven van Zeeland, bi liet begin van hot jaar gedurende tcle wintermaanden op het gemeentelijk ate lier gehakt, werd in de gereedgekomen nis "geplaatst, zoodat deze thans geheel gevuld was. Als gevolg daarvan kon een gedeelte van den steiger opgeruimd worden, waar door het zicht op deze nis vrij kwam Bij hot inspecteeren van het tweede vak bleek ons, dat de aanwezige steen stukken in een zoodanig stadium van ver- handige bewegingen en rustige bezorgd heid vormden een eigenaardige tegenstel ling met de onverschillige houding, waar mee hij haar dezen kleinen dienst be wees. Ilij deed alles zoo zakelijk en on verschillig dat Sara zich voelde als een kind, dat aangekleed wordt door een preciese maar niets voor haar voelende kinderuffrouw. Toenj hij den laatsten knoop van de lange jas had vastgeknoopt die haar tot de hielen reikte, zette hij do paraplu op en hield die boven haar. „Blijft dicht naast mij", zei hij kortaf en verder maakte hij geen enkele opmer king totdat zij het huis hadden bereikt en samen in de ouderwetsche hall ston den. die blijkbaar zijn woonkamer was. Hier deed Trent haar de jas uit en terwijl zij haar voeten stond te warmen bij liet groote blokvuur, dat in den haard brandde, schelde hij zijn bediende en gaf order thee te brengen, zoo kalm alsof vrouwelijke bezoeksters een da ge- lij lcsche gebeurtenis wared" Sara zag even het gezicht van .fudson, die bijna versteende van verbazing, toen hij wegging om de bevelen van zijn meester uit te voeren, en, denkend aan haar laatste ontmoeting 'met hem, lachte ze bijna hardop. „Gaat u zitten alstublieft", zei Trent „En" met een blik op haar voeten „u deed beter die natte schoenen uit te trekken." Er was iets in zijn korte manier van bevelen alsof hij een sergeant was, val waren geraakt, dat bijna algeheele vernieuwing plaats moest hebben. De stukken, die nog maar eenigszins gaaf waren, zijn op hun plaats gelaten, zoo o.a enkele gedeelten van de nisomlijsting en verschillende vlakke stukken. De bal dakijn, alsmede kruisbloem en hogels bo ven de nisomlijsling daarentegen, moes ten geheel vernieuwd worden, welk werk gedeeltelijk op het atelier en op den stei ger geschiedde. Half Juli kwam liet twee de vak van den toren gereed, Iutusschen was reeds begonnen met het maken van mallen en opmethigen ten behoeve van het 3e vak hetwelk, of schoon niet zoo slecht als het tweede, toch voor een groot deel moest worden vernieuwd. Met het hakken en plaatsen der ver schillende stukken werd op dezelfde wij ze doorgegaan. Ook moest voor dit vak een geheel nieuwe baldakijn gemaakt worden, en zijn van den 3en en 4eu steunbeer hel draagkorfje vernieuwd Aan hel eind van 1923 was het 3e vak ook zoo goed als gereed. Thans rest nog het 4e en 5e vak, waarvan door ons vermoed wordt, dat een groot aantal dor steenstukken nog in zooverre gaaf is, dat deze kunnen blij ven zitten. De gootlijst van den toren zal echter nog voor liet grootste deel moeten wor den vernieuwd, terwijl een der spuiers zoover is verteerd, dat hiervoor ook noodwendig een nieuw exemplaar moet worden aang&bracht. Met liet modellee- ren hiervan is inmiddels een aanvang gemaakt. -o Om de schatten der onoverwinnelijke y 1 o o t. door J. G Kramer. Uitg. v. Hol- kenia en Warendorf, A'dam. Een aantrekkelijk geschreven histo risch verhaal, ophalend den goeden Piet Hein tijd. De beste manier om onze geschiedenis op een goede smakelijke manier te leeren kennen en te door gronden. Aardige plaatjes van J. M. W.. Wins. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit is aan luitenant- generaal, commandant yan liet leger en hoofd van Jiet departement van oorlog in Nederlandsch-Indië, F. J. Kroesen, op zijn verzoek, met ingang van 2 December a s., eervol ontslag verleend uit den mili tairen dienst, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan den lande bewezen, en is benoemd tol luitenant-generaal, commandant van het leger en hoofd van het departement van oorlog i n Nederlandsch-Indië, de ad judant in huitengewonen dienst van de Koningin, generaal-majoor, chef van den generalen staf van voormeld leger, K. F. E. Gertli van Wijk. Bij Kon. besluit is benoemd, bij hel reserve-persprieel der landmacht, bij liet personeel van den geneeskundigen dienst tol t'eserve-officier van gezondheid "2de kl. de heer W. F. de Priester, arts*. Officier van den marine-stoomvaart dienst 2e kl. O. W. J. Massa is in de jjirectie der marine te Willemsoord over geplaatst a. b. van Hr. Ms. pantserschip „Tromp". Officier-vlieger 2de ld. O. A. van Vloten, van het vliegkamp ICooij in Den Helder, heeft den actieven dienst ver laten. De R ij ksconstruc lie werk plaatsen te Delft. De afdeeling zadelmakerij der Rijks Constructiewerkplaatsen te Delft zal met ingang van 15 November a.s. worden overgeplaatst naar de Hembrug; 1 No vember vertrekken de snijders en 15 No vember de zadelmakers. die recruten moest drillen, dacht Sara dal haar tot verzet prikkelde. Zij strekte haar voeten uit tegen den gloed van het vuur. „Neen, dank u!" antwoordde zij luch tig. „Ze zullen zoo wel drogen." Terwijl zij sprak keek zij op en ont moette een blik van zijn oogen, die haar scheen als een flikkering van een zwaard. Zonder haar een antwoord te verwaardigen, knielde hij uaast haar neer en begon haar schoenen los te rijgen, trok ze eindelijk uit en legde ze met de zolen naar boven, voor het vuur om te drogen. Toen streek hij even met de hand over haar kous. „Drijf nat", merkte hij kortaf op. Die zijden dwaaasheden moeten ook uit. Sara sprong op. „Neen!" zei ze vastbesloten. „Dat zal niet gebeuren." Hij keek haar weer aan met dien spotlendcn blik, waarmee hij het eerst haar tegenwoordigheid in het zomer huisje had begroet. „Wilde u liever kou vatten?"' vroeg hij „Ja, dat nog lieverI" antwoordde Sara koppig. Hij lachte kort, alsof hij er nu geen raad meer op wist en met een schou derophalen draaide hij zich om en ging de kamer uit. Toen zij alleen was keek Sara met eenige verbazing om zich heen. Mies in hel vertrek leverde het bewijs van beschaafden smaak en gevoel VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Nieuw-Vosmeer is een jeugdig knaapje met het hoofdje in een emmer met zeepsop gevallen. Toen de moeder er bij kwam was het reeds overleden. Te Beekbergen ontstond Zaterdag morgen brand in de boerderij van J. R. op het Witteveen. Men ontdekte den brand nabij den schoorsteen op den hooizolder. Tengevolge van gebrek aan water konden <de brandspuiten niets uit richten. De boerderij brandde geheel uit, waarbij ongeveer 10000 pond hooi ver loren ging. Verzekering dekt de schade. Dinsdag Was men in de keuken der familie v Z. te Roosendaal, in een pan netje op de kachel terpentijn aan het koken. Terwijl de 16 jarige dochter nabij de kachel stond, werd de keukendeur open gedaan waardoor de vlam in de terpen- lijn sloeg De kleeren van het meisje vat ten hierop vlam. Het meisje vlucht te naar buiten, waar een voorbijganger; hel vuur doofde Inmiddels had het kind aan borst, hoofd fen armen reeds ernstige brandwonden opgeloopen. De inmiddels ontboden geneesheer aohlle overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het dochtertje van den arbeider J. iu de gemeente Beilen moest de geit van liet land naar huis brengen. Het kind kreeg een slag met de steekpen te gen het hoofd, waardoor het bloedend verwond werd. Het is aan de gevolgen overleden. Maandagavond werd de 8-jarige K. V. uil de Erasmusstraat te Rotterdam, toen hij de straat wilde oversteken, door een taxi overreden. De wielen gingen het knaapje over het hoofd. Hij werd de ouderlijke woning binnengedragen, waar men slechts den dood kon constateeren. Twee 16-jarige jongens Ie Meerkerk kregen twist om een meisje. De ruzie liep zoo hoog, dat de een den ander met een mes in de borst stak, waardoor de longen geraakt werden en de knaap nu in zorgwekkenden toestand verkeert. De dader is naai' het huis van be waring te Dordrecht overgebracht. (Telegr.) Te Zaltbommel trapte de heer Joh. v. V. dezer dagen in een spijker. Er ont stond bloedvergiftiging en thans is de heer v V. overleden. Te Heesch ontstond door het spe len met lucifers door een 3-jarig kind een brandje in de woning van den» ar beider v. D. Deze was op zijn werk, ter wijl de moeder even weg was. Het stroo van zijn kistje, waarin een ruim 1-jarig kindje lag, vatte vlam en de kleine' be kwam zoo lievige brandwonden dat het aan de gevolgen is overleden. Nabij het baanwachtershuisje te Simpelveld is het U/2' jarig zoontje van den baanwachter II. op de spoorlijn te recht gekomen, juist' toen een rangeer machine passeerde. Men vond het arme wichtje eenige oogcnblikken later kermende naast de lijn Beide handjes waren tot over den pols afgeknepen. Het kindje is naar het hospitaal over gebracht. Alhoewel de toestand tenge volge van bloedverlies lernslig is, was het kind Maandagochtend {nog iu leven. Nabij Huizen is op den Naarderweg de 20-jarige B. uil Huizen door de 5000 K.G. zware vrachtauto der melkerij „Oud- Bussem" overreden. Met een zware sche delbreuk en verbrijzeld onderbeen is liij bewusteloos naar de Majella-slichting te Bussum vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Zekere V. te Brunssum (L.) werd aangehouden en naar Heerlen overge voor schoonheid. Dit was niet hel soort verblijf, dat zij"! zich had gedacht bij den grimmigeu menschenhater, die haar gastheer volgens haai* oordeel moest zijn. Het ouderwetsche karakter, dat de groo te eiken balken, die het plafond steun den en de groote schouw aan het ver trek gaven, was in ieder detail volge houden het blauwe Chineesche por selein Op het oude eikeu buffet, de matte tinnen kan op den schoorsteen rand, de zilveren kandelabres met de gebogen, glinsterende armen, aan de pa- neelen, van den wand het was alles verruldtclylc mooi. Het herinnerde haar aan de oude hall op Barrow, waayf zij en Patrick op winteravonden gewoonlijk zaten te praten. Alles zag er goed onderhouden uit en Sara, die dagelijks strijd voerde tegen de onordelijkheid en slordigheid, ,diei op Sun- nyside heerschten, besefte plotseling hoe sterk zij de rustige, uitstekende bediening van Barrow Court had gemist. Het ver langen naar haar oude tehuis het on- uitbluschbare, hoimweeachtige verlangen naar de plek waar men gelukkig is ge weest kwam met groote hevigheid over haar. Zij wenschte, dat ze nooit in dit huis was gekomen, dat zóó de oude herinne ringen had wakker gemaakt en onrustig stond zij op. gedreven door een plotse linge neiging om weg te vluchten toen juist de deur openging en Garth Trent bracht omdat hij zekeren V. in een café bij een ernstige vechtpartij met een mes in den buik zou hebben gestoken. De le vensgevaarlijk verwonde is naar het hos pitaal te Heerlen overgebracht. Tengevorge van het broeien van het hooi is de schuur van R te Schihveld (L.) gisterennacht afgebrand, waardoor twee huizen een prooi der vlammen zijn geworden, net eene behoort aan burge meester Vos en werd door R. bewoond, het andere werd door den eigenaar R bewoond. Naar uit Londen wordt gemeld/, reed een autobus, gevuld met passagiers, die voor een fietsrijder wilde uitwijken, met kracht tegen een woonhuis aan, na eerst door den tuin, die zich voorf het huis bevindt, te zijn gereden. Ondanks zijn pogingen om den fietser te ontwijken, slaagde de chauffeur er niet in, den man het leven te redden. De ongelukkige werd op slag gedood. De passagiers van de autobus werden met kracht door elkaar geworpen en zeven hunner moesten naar het zieken huis vervoerd worden. De chauffeur werd gewond. Het huis werd zwaar beschadigd. In een dorp in de nabijheid van Venetië is een auto. waarin zes personen zaten, in de rivier gereden. Slechts twee personen konden gered worden. Zondag is in het Berner Oberland op luisterrijke wijze ingewijd het „Berg- haus Jungfraujoch", het hoogstgelegen hotel van Europa. Nu is het bouwwerk dat zich op 3460 M. hoogte verheft ,dan eindelijk voltooid De ruimte van het vier verdiepingen, hoo- ge gebouw is groolendeels verkregen door uithouwen van de rotswanden, die Zuid- en Westwaarts liggen. Het hotel bevat 18 kamers, geschikt voor logies, met 32 bedden. Bovendien bevat het gebouw nog verschillende groo te zalen, gezelschapslokalen en veran da's. De verwarming is geheel eleclrisch Het hotel is ook nog voorzfoh van een in ternationaal meteorologisch observatori um met groote telescopen. Ook 's winters zal het hotel geopend zijn. De „Ma-uretania" van de Cunardlijn, die reeds twee transatlantische records houdt, heeft Maandag een derde record maakt ,toen zij te Plymouth aankwam vier dagen, 21 uur en 17 minuten, nadat zij New-York verlaten had. Hel Fransche stoomschip „Paris", dat een van haar snelste mededingsters is en New-York op dfenzelfden lijd verliet, zal Plymouth bereiken voor Dinsdagmiddag 12 uur. BEVOLKING. In de eerste helft van do maand Sep tember zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: Wed. G M. du Bois, van Berlijn, naar Heerengracht M 27-28; P 'W .Tl. Steinz, Goes, Wal B 58; Mej. A J. de Jager, Ka- pelle, Zandstr Q 194; J Stadhouders, Selsaete, K. Geere K 345j S Orecl, Ar- nemuiden, N Oosterschestr. N 102; W. P. van der Staaij, Maarn, Veersehe Sin gel S 12a; mej. S Houmes, Vlissingen, Wal B 105; J. v. d. Berge, ICoudekerke, Beenhouwerssingel IC 70; J. J. van den Berge, ICoudekerke, Beenhouwerssingel IC 70; A. B W Hendrikse, Tloboken, Baan- slraat Q 239; M. .Janse, ICoudekerke, Sleeperssingel Q J304; R. Hamming, Doorn, Dam N 9; A. ICoolslra, Duitsch land, Segeerslraat II 92; A. C M. Snoep, Utrecht, Molenwater N 52; A. Basting, Apeldoorn, Hendrikstr. W 67J H. van der Bel, Rotterdam, Noordsingel S 172; W. H Antheunissc, Amersfoort. Kinder dijk P 90; P L Betlom, Veere, Bagijn- hofstr. E 169; wed. F. M. ICroon, Am sterdam, Noordsingel S 156; Adr. Vol- weer binnenkwam. Een snelle zoekende blik trof haar „Gaat u wat zitten," beval hij. „Ilier" en ernstig legde hij een handoek en een paar wollen manssokken naast haar op den grond „Droog nu uw voeten en doe deze sokken aan". Hij verdween vlug in de richting van het raam en bleef daar staan met zijn rug uaar haar toegekeerd, terwijl zij zijn bevelen gehoorzaamde. Toen zij haar bei de natte zijden kousen te drogen had gehangen, wierp zij een eenigszins geïr- riteerden blik over haar schouder naar de figuur bij het raam. „U kunt terugkomen," zei ze op dee- moedigen toon. Hij kwam naar het vuur en bleef even naar de wollen sokken kijken, die onder den korten tweedrak uitkwamen. Iels als een glimlach krulde zijn lippen. „Ze zijn een paar nummers te groot'', merkte hij op. „Rare wezens |pn vrou wen toch," ging hij plotseling na een korte stilte voort. Doodsbenauwd bij de gedachte dat een man de voeten zon zien, die God haar gaf, maar in "t minst geen gewetensbezwaar om een ander de zelfzucht te laten zien, die de duivel in haar hart heeft gelegd.'" Hij sprak met een soort bruuske ver achting; het was alsof een persoonlijke, bittere herinnering in zijn woorden door klonk. Sara keek hem rustig aan. „Ik ben niet van plan mijn hart ten mer, Vrouwepolder, Veersehe weg F. 253; W. Piel, Koudckerke, Pluimstraat E 161; H. Versluijs, Domburg, Pluim straat E 161; F. Louws, Meliskerke, Nieuwepoortstr. P 165; mej. L. Jong bloed geb. ICesteloo, Dordrecht, Bagijn- hof E '145; J. Voids, Rotterdam, Sim- pelhuistr. L 170; W. Sanderse, ICoude kerke, Seisweg R 135; J Schot, Vlissin gen, Penninghoeksingel L 71; J. Gideon- se, SI. Laurens, Seissingel R 237e; H. ICockebakker, Dordrecht, Rolterdamsche kade O 237; A. Venveij, Hellevoetsluis, Langeviele IC 208; M. S van Blijdesteijn, Botterdam, Vlasmarkt IC 154; G. de Voogd, ICoudekerke, Rotlerdamsche Kade O 224. Vertrokken: Mr, G. D. B. ter Braalce, van Dam N. 3, naar Almelo, Grootestraat; D. Da- vidse, O. VI. weg V 9, CK en Wi. Souburg Kanaalstr.; C. Booij, Balaus E 108, 's- Gravenhage, Accaciastr 35; C. Vermeu len, Ileerenstr. II 145, St. Laurens, Noordweg B 13e; I. van Dam, Heeren gracht M 30, Tilburg, Lange Nieuwste. 122; A Landman, L Delft I 19, Vlissin gen, Dijkslr. 41; J Verdoorn, Hendrik straat W 56, Vlissingen, Hyacintenlaail 39; wed. E A, C. F. Mes—Haubrich, Dam G 29, Nijmegen, Graafsche weg; J. Coppoolse, Schroeweg V 35, St. Lau rens, Brigdamme; C. de Koster, Noord- straat L 185, Velsen, R IC pastorie; E. Laurel, Kl. Vlaanderen M 166, Zuiddorpe café „Centraal"; N. J. de Troije, Jasmijn straat W 138, Vlissingen, Ridderspoor laan 4; A. M. Nortior, Molenberg IC 81, O en IW. Souburg, Oranjeplein A 172, Tj. Sterringa, Rotterd. kade O 225, Amster dam., Willem Beukelstr. 9; P J. Taks, Gravenstraat I 192, 's-Bosch, Gildestr. 30; H. Barto, Gortstr I 335, Amsterdam",, (SpcrwerlaanM. F. Van ICessel, L. Noordstr. D 70, Utrecht, Ridderschapstr. 295; P. de Pagler, Simpelhuisstr. L 169) Domburg, Groentje A 3; W. IC Hering, Molenwater M 253, Amsterdam, Hudson- straat 45. O. EN W. SOUBURG. ingekomen E. 0. Kuijper en gezin, Turnhoutstraat E 11, van Terschelling; C'or. Sierag, Vlis- singsche straat B 315, van Middelburg; A. M. Nor tier en gezin, Oranjeplein A 172, van Middelburg; D. Bos en gezin, v. Turnhoutstraat E 44, van Terschelling; J. M. Meuleman Maller, Oranjeplein A 19, van Vlissingen; vertrokken: 0. I. Kense en gezin, van Nieuwslraat B 81 naar Susteren; Anna E Voctel, van de Dqgkcrstraat E 37 naar Vlissingen; P. de Waard en gezin, van Oranjeplein A 19 naar Den Helder; J. Izeboud, van N. Vliss. Weg 0 168 naar Vlissingen; Maatje Roth, v. N. Vliss. Weg O 165 naai- Am sterdam; J. de Visser en gezift--van Gr. Abeele A 216 naar Middelburg; G. de Vries en gezin van Vliss. Straat E 54 naar Nijmegen; J. Polderman en gezin van Padweg B 49 naar Koudekerke; Pa. [Meer man van Vliss. Straat E 54 naar Nijme gen; J. Jongepier-Franse, van N. Vliss. Weg C 188 naar Amsterdam. BEKENDMAKING. JAARVERSLAG. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend dat liet verslag van den toestand der gemeente over 1923 door hen, ter voldoening aan arti kel 182 der gemeentewet, "aan den ge meenteraad gedaan, voor zoover de voor raad strekt, tegen betaling van f 2 ter ge- tmeeute-secretai'ie (boven) is verkrijg baar gesteld Middelburg, den 12 September 1921. Burg. en Weth. voornoemd, DE VEF.R, lo voorzitter. M. VAN DEP VEUR Secretaris- toon te stellen", zei ze bedaard-vrien- delijk. „Het is waarschijnlijk wijzer van niet", antwoordde hij op onaangenamen toon en op dat oogenblik kwam Judson de kamer binnen en begon de theetafel naast den stoel van zijn meester in ge reedheid te brengen. „Zet het daar", beval Trent op scher pen toon, met een gebaar aanduidend, dal de tafel naasl zijn gast geplaatst moest worden en Judson haastte zich dit bevel op te volgen terwijl Zijn gezicht wel wat meer verbazing uitdrukte, dan men behoort te kunnen lezen op hel onbewegelijke masker van een goed ge drild huiskneht. Toen hij de theetafel in orde had ge maakt, was hij nog even in de kamer bezig met de gordijnen dicht te trekken en de kandelaars aan te steken, die heldere plekken geel licht op den glan- zenden donkeren eiken vloer weerkaat sten. Toen hij geruischloos de kamer wilde uitgaan riep Trent hem nog een bevel toe. „Ik heb de auto over een paar uur noodig, tegen zes", zei hij en glimlachte reclil in Sara's verschrikte oogen. (Wordt vervolgd.) Electr. Drukkerij O. W. deu Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6