FEUILLETON. De Kluizenaar van Far-End ae 8 IJ VOEDSEL KAN DE MAN Vrijdag 12 Sept. 1924, Uo. 216. DE DEENSCIIE ONTWAPlENlNfiSrVOORSTELLEN. Ilel Deensche socialistische ministerie jjeeft voorstellen ontworpen om leger en vloot in te krinmpen lol een politie- leger van 7000 man en een kleine in- spectie-politie-vlooL Voor de Nederlandsche socialisten is dal reeds een aanleiding om schimpend te wijzen op het verschil in houding van onze Nederlandsche Regeering. En wan neer den 21sten dezer door de S.D.A P. een algemeene anti-oorlogsdag wordt ge organiseerd zal op dal aanbeeld wel do vig gehamerd worden. Met dat al verdient het in een klein land als hel onze zeker alle aandacht wat een ander klein land op het gebied der ontwapening probeert. Daarom wil len We er hier eenige meedeeliugen over doen. Maar y?e moeten erbij voorop stellen le. dat het nog slechts voorstellen ziju van een ministerie, dat niet over een partij-meerderheid in het parlement be schikt, en dat zelf de verwerping in hel Hoogerhuis voorziet; 2e dat een blik op de lcaarl doet zien dat hel Deensche schiereiland een zeer kleine landgrens bezit, die een heel an der karakter heeft dan de lange land grens van Nederland, en ook niet vlak bij het botsingsterreiu van twee groote mogendheden is gelegen, zooals bij ons wel Het geval is. Maar eerst iets over het voorstel, waarover in een Times-correspondcnlie verschillende bijzonderheden werden meld. Volgens het voorstel wordt de loting algescliaf tde ministeries van oorlog en marine zullen geheel verdwijnen. De in ternationale verplichtingen van de Deen sche regeering, vooral die worden opge legd door artikel 16 van het Volken- bondsconveul,(gczamenlijke maatregelen tegen een Volkenbondslid dat tot oor log overgaat) zullen worden uitgevoerd door een grenswacht van 7000 man' en een aantal gewapende schepen voor de Deensche wateren. Die jaarlijksche kos ten hiervoor zullen bedragen ongeveer Si/a millioen gulden legen 29 miliioeu gulden op het oogenblik. De manschap pen zullen worden 'gerecruteerd uit vrij willigers, die voor 12 jaar zich ver binden. De soldaten worden gewapend als de grensgendarmen met stokken, revolvers, karabijnen en handgranaten, doch niet met geweren of artillerie. De zeeslrijdkrachten zullen omvallen- le vjjf schepen (800—1500 Ion) voor de visscherij-inspeclie in de Deensche wa teren en rondom de Faroër-eilanden, IJs land en Groenland; 2e een groot schip, drie snelvarende molorbooten en twaalf feeevliegluigcn ter verdediging van de Deensche wateren (overeenkomstig ar tikel 16 van het volkenbondspact); 3e een peil-,schip. De „Times"'-correspondent heeft ook een onderhoud gehad met Rasmussen, den minister van verdediging. Deze ver klaarde o.m.- Indien ik kon geloovcn, dat een of ander sysleem van defensie onze internationale veiligheid zou ver meerderen, zou ik onmiddellijk 330 mil lioen en meer per jaar willen uitgeven door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT 16). ftjolly knikte wijs. „Ik geloof, dal ik weet, wien u be doelt. Was liet een slanke, donkerbruine, grimmig-uitziende man met oogen, die je bijna doen opspriugeu, wanneer ze je plotseling aankijken?" „Ja, dal is het goede woord ervoor", stemde Sava met een flauwen glimlach toe. „Dan was het de kluizenaar van Far End?" „Ja. Hij is een vreemde, stille man, die heelemaal alleen woont in een huis op het uiterste randje van de Monniks- rols U moei het wel gezien hebben, loon u hierheen reed?" „O!" riep Sara uil, alsof haar een licht opging. „Dan heet hij Trent. Dal heeft de koetsier mij verteld", voegde zij er bij in antwoord op Molly's ver baasden blik. „Ja, Garth Trent. Set is een vrij grappige naam het klmkt alsof er twee treinen bolsen, vindt u niet? Maai' de naam past wel bij hem op naden maar Denemarken met ziju 31/2 millioen inwoners en een kustlijn langer dan Frankrijk is militair onmachtig. Het is waar, dat de Zweedsche socialisten nog een intensieve verdediging wenschen le handhaven, maar de toestanden zijn daar ook geheel anders. Zweden is in staat een naburigen staal af te slaan, Dcne- markens gelieele defensie-systeem is ge- basseerd geweest op de fortificaties van Kopenhagen, maar nu, ua den groolen oorlog, geven onze stafofficieren toe, dal de verdediging der hoofdstad onmogelijk is. I Aldus de voorstellen. Denemarken denkt er natuurlijk even min als wij aan ooit zelf een oorlog te beginnen. Voor verdediging legen een land dat eventueel toch Denemarken zou aanvallen, acht het zich niet in slaat. En zijn neutraliteitsverplichtingen meent hel met die miniatuurmacht le kunnen nakomen. Op welke gegevens het op grond van het Volkenbondsverdrag tot die getal sterkte van 7000 komt, is niet duidelijk, daai bet genoemde art. 16 geen cijfer geelt, en alleen ervan spreekt, dat de Volkenbondsraad, zoodra het geval zich voordpet, voorstellen zal doen vóór het aandeel dal ieder Volkenbondslid zal bij dragen in de gezamenlijke bewapende land- en zeemacht die tegen een oorlog voerend Bondslid zal optrekken. Of die Bondsraad genoegen zal hemen mei een troep zonder geweren of artillerie, is twijlc-lachlig te noemen. Maar nu men Jn Genêve een alge meene beperking der bewapening voor bereid!, is er iets voor le zeggen, dat een klein land het er maar op waagt of zijn kleine, bewapening al of niet vol doende wordt gevonden door den Vol kenbondsraad. De enorme binnenland- /sche belangen, verbonden aan een aan zienlijke beperking der mililaire uitgaven rechtvaardigen ongaLwijfeld zulk eeu vrij moedigheid. En Denemarken heeft zelf oolc uil te maken of denkt een event uee- le schending van zijn neutraliteit te kun nen bclellen. Kunnen nu die Deensche overwegin gen ook voor ons gelden? Het verschil in lengte van de land grens en ook het verschil vau geografi sche ligging vlak bij de grens tusschen twee groole mogendheden, zou bij ons zeker een grootere macht noodzakelijker maken dan 7000 man. Maar dat is ten slotte eeu minder be- loekeuend kwantiteitsverschil, evenals de vraag of een bewapening zonder gewe ren of kanonnen voldoende is, om bijv. Ie beletten dal een oorlogvoerend België met Frankrijk zich in Limburg nestelen. Van meer be teekenis is het dat onze koloniën in Indië, gelegen te midden van de machtssferen van verschillende groote mogendheden, veel mc*r aan hel ge vaar van een neulraliteitsschending zijn blootgesteld dan IJsland en Groenland in het hooge Noorden, waar cvenluccle oorlogvoerenden elkaar wel niel zullen opzoeken. Wanneer de beroeringen in China nu lol een belan^enbolsing van Japan en de Vereenigdo Stalen mochten leiden, ligt Indië Weer vlak in de buurt. Voor liet vlootvraagstuk staan wij er dus heel anders voor. Maar hoofdzaak is voor ons dat ook ten opzichte van hel hoofdmotief der Deensche socialisten: we kunnen ons land niet verdedigen 1 de Deensche po sitie inderdaad Anders is dan de Ne derlandsche. Wij zijn gelegen aan de uilmonding van Duilschc spoor- en wa terwegen aan zee, tusschen Duitscliland en Engeland in. En in den groolen oor log is het zeer duidelijk gebleken dat de houding van ons land van véél groo tere beteekenis werd geacht dan die van Denemarken. Met hel gevolg, dat ons. land zeker niet alleen zou hebben ge staan als het met een der partijen in oorlog zou zjjn gekomen. En dAn ziet de mogelijkheid van eeu verdediging er heel anders uit! Wij kunnen voor ons land niet jan kenden toon. „Heb je hem ontmoet?" vroeg Sara dadelijk. Het was dwaas, dat die korte ontmoeting haar bepaald een gevoel van belangstelling in dien man had gege ven. „Ja, eens. Hij behandelde mij" met een gichelend lachje van verruk king „ongeveer alsof ik niet bestond! Tenminste, aat probeerde hij". „Het klinkt niet alsof hij daarin geslaagd is, Wel?" vroeg Sara, die de 2aak grappig vond. Molly keek haar ernstig aan. „Hij verleide later aan iemand aan Miles Herrick, de eenige man waarmee hij ooit ongedwongen spreekt, gelóóf ik dal ik een soort van Dalila-type was en bij mijn geboorte gewurgd had moe ten worden." „Hij moet wel een aantrekkelijk per sonage zijn", zei Sava ironisch. „O, hij is een vrouwenhater, op en top, ik geloof dat hij een haal heeft tegen de wereld iu het algemeeu, maar le gen vrouwenmin het bijzonder. Ik denk slim veronderstellend „dat hij ge dwarsboomd is in de liefde." Op dit oogenblik kwam Sehvyn de ka mer weer binnen, zijn ernstig gelaat hel derde even op, toen hij zijn dochter in het oog kreeg. „Halto, Molly! Ben je weer Terug?" zei hij glimlachend. „Heb je jo excuses gemaakt tegenover juffrouw Teunanl, jou nemen dal iedere poging lol verzet tegen een eventueelen aanval, ook al is zij slechts in staat uitstel van algeheele overrompeling le verschaffen, voor ons zóó hopeloos is, dat men er niel mee moet beginnen. Ten slollc echter nog deze vraag zijn de omstandigheden van het oogenblik werkelijk reeds zóó, dat een klein land zich de vrijmoedigheid kan veroorloven zich lol eeu weerloos schaap le maken? Zijn de wolven werkelijk reeds alLe verdwenen? We hebben geen reden 0111 veel ver trouwen te hebben in de onbaatzuchtig heid van anderen, wannéér die onver hoopt tot botsing mochten komen. Een kat iu hel nauw doel rare sprongen! We zouden zelfs willen vragen of De nemarken zoo zeker is niet meer door wolven bedreigd le worden. Is men in Deensche socialistische kringen zoo ge heel vrij van die vrees? Wc vonden dezer dagen in „Het Volk' hel vfffgende berichtje. Iu een correspondentie uit Kopenha gen aan de Weensche „Arfyei ter-Zei lung" lezen wij De weg tol ontwapening van heel Skandinavië zou heel makkelijker zijn, indien niet één Ooslzee-mogendheïd zich sterk bewapende, Rusland Trots ky's jongste opzienbarende erkenning over de noodzakelijkheid vau liet mili tarisme is door alle Skaudinavische te genstanders van ontwapening gebruikt als welkom materiaal. Daarbij komende geestdriftige beschrijvingen van de Noor- sclie communistische pers over de in ver band mei het laatste Moskousche con gres aangenomen manoeuvres der Russi sche Oostzee-vloot. Met bluf wordt mel ding gemaakt van de oorlogsschepen „Trotsky". „Marat"", „Lenin* en „Pa- rijsche Kommune", die elk over meer dan twaalf 32 c.M. kanonnen beschikken, 1500 manschappen hebben, vau nieuwe lorpedoschepen mei een snelheid van 30 mijl, van ouderzeeboolen met geschut, enz." Wij zelf hebben geen Rusland in de buurt, maar wel een zeer sterk bewapend Frankrijk, dat de jnachl, die hel 1111 over centraal Europa lieeft! nog steeds tracht te handhaven, zelfs over België heen tot onze grenzen. Zoolang dc positie nog zoo blijfl, voe len wij er weinig voor om ons zelf weerloos le maken. En we geven er de voorkeur aan ccrsl le wachten, wAt (Ie zoo ernstig aange vangen voorbereidingen in den Volken bond opleveren. Als er iets ten opzichte van wapen- beperking mogelijk is, dan verwachten we dal '/net meer vertrouwen van zulk een Volkenbondaclie, van gezamen- I ij k overleg, dan van de afzonderlijk staande ontwapening van een enkel klein land, dal onmiddellijk iloch lot nieuwe bewapening zal worden genoopt zoodra een wolf in zijn buurt gaat grommen. Dc invloed dien onze regeering in Ge- nève uiloefent door dc heldere, rustige bcloogeu van Minister van Kamebe'ek, door het werk onzer bekwame vertegen woordigers in deze commissies, lieeft meer kans op riëele en b 1 ij v e n d e re sultaten, dan een voorstel als nu door de Deensche regecring is ontworpen. BINNENLAND. WAAROM GEEN HEELWELASTING IS VOORGESTELD. We hebben in ons vorig nummer kort meegedeeld wal iu de Mem. v. Ant woord inzake het tarief van invoerrech ten wordt opgemerkt over dit onderwerp. Daar de vraag naar oen weeldebelasting door velen wordt gedaan, laten we hier nog woordelijk volgen wat de M. v. A. daarover bevat Het is voor den bewindsman, die ter verkrijging van meerdere balen voor de schatkist zich genoodzaakt ziel lot een verhooging van hel tarief van invoer- verslrooide jonge dame?" „Het is een erfelijke kwaal, Pap U moet 't mij niet verwijlen!'" antwoordde Molly met een leuke brutaliteit, (erwijl ze zijn hoofd naar beneden trok en hem een zoen gaf op zijn kruin. Selwyn grinnikte. „Ik geel' het op", ouderwierp hij zich. „Eu wie is er nu gedwarsboomd in de liefde?" „De kluizenaar van Far End." „O hij wendde zich tot Sara dus u heeft onswandelend raadsel zit ten bepraten?" „Ja. Ik denk, dal ik met lieiu van Old- hampton hierheen heb (gereisd. Hij scheen eeu ongemakkelijk heer." „Dat zal Wel. Hij houdt niet van vrou wen." „De Monuiks Rots schijnt dan wel een passende woning voor hem le zijn", zei Sara eenigszins scherp. Allen lachten en nu stelde Selwyn voor, dat zijn dochter naar boven >zou gaan om naar haar moeder le kijken. „Zij zal het vervelend vinden, als je niet dadelijk komt, kindje", zei hij. „En probeer maar Jieel lief tegeu haar te zijn zij is wat 1110e en zenuwachtig van daag" Toen zij de kamer uit was, wendde hij zich lol Sara met een eigenaardige uitdrukking van trotschen tegenzin en spijt fn de oogen. „Het spijt mij zoo, juffrouw Tenuant", rechten over te gaan, zeker een aanlok kelijk denkbeeld de benoodigde rneer- derrc baten 111hoofdzaak te verkrijgen door een hooger belasten van het weel de- en welslandsarlikcl. Toen bovenver melde noodzakelijkheid vaststond is de mogelijkheid van een zoodanig tarief dan ook ernstig ouder de oogen gezien. Dit leidde lot de volgende overwe gingen le. Tenzij men alle artikelen, welke niel onmisbaar ziju, lot weelde-artikelen stempelt, is het aantal artikelen, welk© in eiken vorm en in elke samenstelling als weejde-artikelen zijn aan te merken niel groot, en de invoer van de zeer en kele artikelen, welke inderdaad als zoo danig zijn aan te merken 1> v kaviaar, geslepen diamant, enz.), is van onhelce- keneadeu aard. 2e Ouder de artikelen, wier naam of soortnaam op weelde of welstand wijst lijfsieraden, speelgoed, beelden, ver sier ings voor werpen, enz komen er zeer vele voor, welke door hun eenvoudige samenstelling of hun ecuvoudigen aard. geenszins den naam van weelde-artikelen verdienen. Men lieefl toch niet alleen ringen van 100 gulden hel si uk, maar ook van 100 cent liet gros, en niet al leen speelgoed, beeldjes en versierings- voorwerpen van 5 en 10 galden, maar ook van 5 en 10 cent .hel stuk 3e Vrijwel alle goederensoorten be staan voor een gedeelte uit artikelen, welke door afwerking en samenstelling tereclil op den naam van weelde- en welslandsarlikelen aanspraak kunnen ma ken. Men heelt toch niel alleen drink- koppen en drinkglazen van ordinair aar dewerk en glas, maar ook drinkkopppeu en drinkglazen van porcelein en kristal. le De meerdere of mindere kostbaar heid der artikelen houdt geenszins al- lijd verbaud niel de grondstof, welke voor het vervaardigen der artikelen is aangewend, maar houdt in zeer vele ge vallen veeleer verband met de w ijzc waarop dc goederen zijn afgewerljj. Men heeft toch zijden blouses van één gulden hel stuk en wollen blousen vau 10 gul den het stuk. Op grond van deze overwegingen kwam men tol de overtuiging, dal bij een poging om door middel van hel hooger belasten van artikelen, waarvan liet ge bruik getuigt van weelde en welstand, een eenigszins belangrijke bate voor de schatkist te verkrijgen, die hoogerc be lasting niel kon beperkt blijven lot arti kelen als onder le aangeduid, maar zou moeten worden uitgebreid tol artikelen als vermeld onder 3e, waarbij als maat-! staf voor de hoogere (Iu\e) belasting niet de grondstof, welke voor de samen stelling dier artikelen is gebezigd, maai de prijs, welke voor do artikelen is be steed, dus hun waarde, zou moeten gel den. Daartegen waren echlcr ernstige be denkingen aan le voeren. In de eerste plaats zou, vooral in d«> talrijke grensgevallen, bij het koopen van artikelen van verschillenden prijs door denzelfden kooper, oe verlokking grool worden hel duurdere artikel tegeu la- geren prijs te noteeren en hei goed- koopere met het iu mindering gebrachte bedrag te vcrlioogeu, teneinde voor eer.stgemeld artikel aan hel hooger recht te ontkomen. Dergelijke handelingen zou den niet gemakkelijk zijn te ontdekken Een tweede bezwaar is het volgende. De kooper van 1000 stuks van een ar tikel betaalt doorgaans een geringeren stuksprijs voor het artikel dan «le koo per van 100 of 200 stuks. Hel geval zou zich dus kunnen voordoen, dat door dc verleende prijsvermindering de voor het artikel bedongen prijs lager zou worden dan de waarde welke als belastinggrens voor hel hooger belasten vau liet artikel was aangenomen De kooper van kleine hoeveelheden zou dus voor hel gekochte artikel niet alleen eeu lioogeren stuks prijs moeten betalen dan zijn concurrent, naar bovendien ook een hooger invoer recht. In de derde plaats komt het bezwaar van de prijsdaliugen en prijsstijgingen. zei hij eenvoudig, „dat u onzen slecht- sten kant al zoo spoedig na uw aau- lcomst heeft leeren kennen. U moet maar trachten het le vergeven „O neen, maakt u alstublieft geen ver ontschuldigingen", viel Sara hem haastig in de rede. „Het spijt mij zoo, dat ik er juist bij was. Het was afschuwelijk voor u. Hij zag haar treurig glimlachend aan. „Het js heel vriendelijk van 11, dat u het zoo opneemt. „Wel beschouwd" zei hij openhartig „kon u toch niel lang bij ons wonen zonder te merken, dat ook ons huis zijn kruis heeft De ge zondheid van mijn vrouw of liever de toestand waarin zij meent, dat haar gezondheid verkeert is een groot ver driet voor mij. Ik heb op alle manieren geprobeerd haar 1e overtuigen dal zij niet zoo zwak is als zij zich verbeeldt, maar ik ben er niet in geslaagd Nu hel ijs gebroken was, scheen liet hem te verlichten dc treurige tragedie van zijn huiselijk leven aan een ander le kunnen toevertrouwen. „Zij is betrekkelijk nog jong, juffr. Tenuant, pas zeven en dertig, en zij leidt vrijwillig het leven van een in valide. Hel is langzamerhand erger ge worden, dat steeds zich verdiepen in haar gezondheid en feitelijk heeft practiscli genomen Molly feitelijk geen moeder en ik geen vrouw meer." „Och dokter Dick", de bijnaam, Bij prijsdaling zou hel weelde- en wel standsartikel aan het daarvoor aange nomen hooger recht ontkomen, hij prijs stijging zou ook hel artikel van eenvou- digeu aard aan het hooger invoerrecht onderworpen kunnen ziju. Op grond van een en ander moest er van worden afgezien 0111 dc voor de schatkist benoodigde meerdere balen te verkrijgen op een wijze als boven be sproken, en door het bovenstaande is, naar het toeschijnt levens aangetoono dat en waarom geen uitzondering op het algemeen tarief kan worden gemaakt voor zoogenaamde volksartikclcn. Door een ad-valovcm recht, zooals voor het meereudeel der goederen wordt voorge steld, zal trouwens van liet weelde- en welslandsarlikcl steeds een hooger veclit verschuldigd zijn dan van het artikel van eenvoudigen aard. BEZOEK VAN KAMERLEDEN AAN LIMBURG. Gisteren brachten 24 Kamerleden een bezoek aan Roermond met liet oog óp de bezichliging der Maaswerken .te Linne en Relteld Ouder anderen wareu aan wezig de hoeren mgr. Notens, A ment, Vau Braambeek, Brauligam, Beumer, Bongaarls. II Hermans, Fruijtier, Scha per. v. d Molen. Zuring, Rullen, mr Marchant, Braai, Knigge, Van Rijcke- vorsel, Van Voorst lot Voorst, v. Zadel- hol Vliegen en mej. mr. Kalz. Om 9 uur had ter inleiding een bij eenkomst plaats, waarbij ir. Baucke, hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat Maastricht, een blik gaf over dc werkzaamheden iu Limburg. liet te kanaliseeren gedeelte der Maas heelt een lengte van 112 KM De andere, het Maas -Waalkanaal 12 K.M.. Wessem—- Nederweert 10, in Zuid-Limburg nog 38 K.M, Te samen 181 K.M., waarvoor eeu personeel werkzaam is van 61 technici. De voltooiing van het kanaal Wes sem—Nederweert zal in 1926 zijn. Het overlaadslalión te Maasbracht vindt veel hinder door den lastigen aankoop van grond. Vervolgens geeft ir. Schlingeman, hoofdingenieur van den R W. le Roer mond, een nadere uiteenzetting over het kanaal Maasbracht tol Grave. Wanneer alles gereed is, kunnen schepen van 2000 ton de rivier bevaren bij een lengte van 100 M„ breedte 12 Meter en een diepgang van 2 40 2.80 Meter. Wegens den waterafloop en het be- behoud van de noodige diepte moet men den waterspiegel vcrlioogeu. Daarom zijn de dammen, die dit werk door de be weegbare stuwen (in Linne, Roermond, Belfeld, Afferden eu Grave) slechts en kele maanden per jaar verrichten, wijl 'gewoonlijk de rivierstand voldoende wa terhoogte behoudt. Ook ir. C. F. C. Heyning gaf eeni ge bijzonderheden; meer over het kanaal AVessem— Nederweert Na afloop trokken de leden met twee autobussen der Maasbuurtspoovwcg naai de werken le Linne. Met groote belang stelling volgden allen de prachtige wer king der suiwscliuiven, het eleclriscli schutten der schepen en de nauwkeu rige weergave op de glasplaten van uit de bedieningskamers boven op de stuw. De regen heeft deze bezoeken minder aangenaam gemaakt, doch 11a een goede lunch iu liet Munsterhoiel ging liet hooge gezelschap naar Belfeld, doch juist hel interessantste gedeelte van dit werk stond door den rivierstand onder water. GEDENKTEEKEN GOEMAN BORGES1US. Het monument dat op het Prins Hen drikplein te 's-Gravenhage wordt op gericht tot huldiging van de nagedach tenis van mr. II. Goeman Rorgesius, vervaardigd door den beeldhouwer J, C. Altorj, zal Zaterdag 1 November wor den onthuld. Mr. II. C, Dresselkuys za^ daarbij een x-ede uitsprekeu. De onthul-, ling geschiedt door mevrouw E. Slote- die zijn oorsprong had in de groote liefde van zijn arme patiënten voor den man, die him in alles bijstond, kwam haar onwillekeurig op de lippen. Dc naam scheen hoe dan ook le passen bij den groolen, vriendelijken man mei het ernstige, verweerde ge zicht en de oogen van een heilige. „Och dokter Dick, ik vind het zoo vreeselijk voor al" Misschien was er iels in het elegante, welverzorgde uiterlijk van de vrouw te genover hem, dat het verwaarloosde aanzien van dc kamer nog meer deed uitkomen in zijn oogen, want hij keek min of meer geïrriteerd rond, alsof hij zich plotseling alle gebreken ervan be wust werd. „En dan nog dit", mompelde hij. „Er is niemand, die aan het hoofd van den boel slaatDe waarheid is, dat ik u nooit hier had moeten late» komen." Sara schudde het hoofd. „Ik hen heel blij, dal ik gekomen ben", 'zei ze eenvoudig. „Ik deuk, dit ik hier heel gelukkig zal zjjn." „U hebt durf", antwoordde hij rustig. „U zoudl overal een succes van uw leven maken. Ik wou" ging hij peinzend voort „dal Molly iels van diezelfde eigenschap had. Zij is nog zoo'n kind. en er is geen moeder, die de teugels in handen houdt." „Dokter Dick" Sara keek hem recht

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5