}1 MissBlanchë BEURSOVERZICHT VAN HEDEN. AMSTERDAM, 4 Sept. (Slotkoers 6 pet. Nederland 1923 100 drie zes tiende, 6 pet Nederland 1922 100 zeven zestiende; 5 pet. Nederland 1918 89 vijf tien zestiende; 41/2 pet. Nederland 1917 843/4; 2% pet. Nederland \V. Schuld 531/43 pet. do Oblig. 67 negen zestien de; 3 pet. do Certif 671/2; Cert. Ned. Hand Mij 132%; Aand. Ned. Ind Handelsb. 1351/2; Aand. Kolo niale Bank 179i/s—180; Ivoninkl. Petrol Aand 331—337; Gecons Hollaudsche I691/2172; Cultuur Mij. Vorstenlanden 1693/4; Handelsv. Amsterdam 450—461; Javasche Cultuur 388—394; Aand Deli Maatsch. 379—381; Amsterd. Rubber 146i/2; Ned. Scheepvaartunie 126—127; Kon. Holl. Lloyd 6; Kon Ned. Stoomb. Mij. 771/2; Gouda A. 12; Philips A. 3381/2; Jur- gens A 61—65; Anaconda 82 een zes tiende; Steels 11 -lv/8Southern Railway 695/g; Union Pacific 119; Common Ma rine 10%; Prefered do. 12%Maxwell Gr. C. v A I zeven zestiende. Prol. 2i/o. Russen Obl. 1880 48/g; Consols 53/4; Wisselkoersen Londen chèquc 11.593/6-Jlerlijn 0.061, Weenen 0.0036; Parijs 1385, Brussel 12.95; Dollar Cable 2.593/4. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door hel Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Sept. Hoogste barometerstand 773.5 te Kinn. Laagste barometerstand 757.9 te Toulon. Verwachting van den avond van 4 tot den avond van 5 dezer Matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 61 gr12 uur 65 gr., 3 uur 65 gr. De Barometer zegt het I/: 'Morgen /fo//ta mee/temen,. BOOG WATER. Vlluingen. Z o m e r t tj d. Donderdag 4 Sept. n.m. 5.37 Vrijdag 5 v.m. 6.03 Zaterdag 6 6 50 Zondag 7 751 Maandag 8 9 12 Dinsdag 9 10 43 Woensdag 10 11 52* (Het tijdstip van hoog ■water te Domburg valt 9 minuten na dal te Vlissingen.) werk van den heer Puijpe te bewonderen en gaarne brengen wij een eere-saluut aan den kundigen Zeeuw voor hetgeen hij ook nu weer heeft gewrocht. Wij zijn onbevoegd te beoordeelen of het juist is wat ouden van dagen zeiden, dat den schrijver en schoolmeester met te dikke wangen is weer gegeven, maar meenen deze opmerking toch te moeten ver melden Maar tevens clan ook dat men overigens, algemeen het borstbeeld roem den en zij, die Van Dale gekend hebben, de gelijkenis overigens zeer prezen. Het is hier misschien de plaats even te vermelden, dat ook de echtgenoote van den heer Puijpe, die gehlecd was in kleederdracht van niet-visschersvrouwen uit Arnemuiden, de plechtigheid bijwoon den. Toen de heer Dieleman op zijn kern achtige wijze het monument aan de ge meente had overgedragen, betrad de burgemeester van Sluis het spreekgestoelte en zeide dat S nis er trotsch op is bezit te kuuuen nemen van zulk een prachtig monument opgericht ter eerc van een zijner verdienstelijkste burgers. Gedachtig aan de spreuk Groot is een volk, dat zijne helden eert" gaat de bevolking er trotsch op, dat de een- D'oudige Jan Hendrik van Dale, geboren wacïluisenaar, die door zijne liefde voor zijn Een zboorteplaals voor haar heeft gewerkt n gezwoegd en daarvoor nimmer iets a ;eft gevraagd of genoten, nu wordt ge- Besrd, als de pionier der Nederlandsehe ste iil, als vorscher in de geheimen der ge- Kortdiiedenis. Wat ook verheugt, is, dat VANovelen naar S.uis zijn gekomen om de ithulling bij te wonen en daardoor blijk bben gegeven van hoogachting en aardeering voor van Dale. Spr dankt autoriteiten en de Noorderbroeders oor de moeite, welke zij zich getroost ïebbcn te komen. Hij ziet daarin een ■•hernieuwd blijk, dat zij zich ook voor J. de belangen van Zeeuwsch Vlaanderen interesseeren en dat de belangen van Zeeuwsch Vlaanderen gemeenschappe lijke Nederlandsehe belangen zijn. Ook de Zuiderbroeders, de goede buren, de goede vrienden, dankt spr. van ganscher harte, voor iiunne belangstelling in de Z. Vlamingen, die niets vuriger wenschen, dan dat de goede verstandhouding, die nu heerscht, blijve ja nog versterke. Mijnheer Dieleman, eere-voorzilter van het „Van Dale comité" aldus spr. en mijnheer Puijpe, kundige beeld houwer, aan U speciaal onzen dank en waarom, omdat wij weten, dat wij dit monument voornamelijk aan U danken. In naam der gemeente Sluis aanvaard ik thans het monument als haar eigen dom. Nog even zij hier gemeld, dat na de rede van mr. Dielemao de muziek het Zeeuwsch Volkslied deed hooren. Na den burgemeester sprak Dr." J>. Schoute, voorzitter van 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en zei- de, dat het Genootschap met volle over tuiging opnieuw zijn dankbare hulde brengt aan de nagedachtenis van zijn hoog vereerd medelid, J. H. van Dale. Opnieuw, want reeds spoedig na hei vroege overlijden van dezen lichamelijk zoo zwakken, maar geestelijk zoo krach- tigen man, eerde het genootschap zijn aandenken door de uitgave in zijn ar chief van den laatsten arbeid door Van Dale aan zijn innig geliefd Sluis gewijd Het Zeeuwsch Genootschap eert hem op nieuw, die in wetenschap verre uitstak boven zijn omgeving, en spr. voelt zich gelukkig dit hier te kunnen getuigen en legt als een zichtbaar teeken der ge voelens een palmtak bij zijn gedenktee- ken neer. Behalve dezen palmtak en de bloe men van de oud-leerlingen werden o. a. nog bloemstukken neergelegd namens de senaten van hel Utrechtsch en van het Nijmeegsch studentenkorps, de Z. L. M„ het Algemeen Nederlandsch Verbond af<l. Zeeuwsch Vlaanderen, de Zeeuwsch- Vlaamsche studentenvereeniging, enz Nog werd het woord gevoerd dóór den heer E. P. v. der W e r f f, uit Oost- burg, die sprak namens het hoofdbestuur an het Algemeen Nederlandsch Ver bond, en wees op het vele werk door Van Dale verricht in den korten tijd van zijn leven. Hij werkte met noesten Vlijt en toonde zich een waardige zoon Van het ras, dat zooveel helden leverde als De Ruijlers, Trompen, het volk, dat 80 jaar gestreden heeft voor zijn vrij heid, dat zich weerde in den Zuid-Afri- kaanschen oorlog, dat strijdt voor de rechten der Vlamingen. Het monument is van beteekenis voor den ganschen Dietschen stam. Nog vroeg en verkreeg het woord de heer A. Hans, die namens de Vlamin gen dank bracht voor deze heerlijke ontvangst. Niet met bloemen komen zij, omdat het daarvoor voor hen geen tijd is Maar spr. wil even aantoonen, dat het Van Dale is, die allen verbindt. Als Jan van Rijswick nog leefde, zou hij hier zeker zijn, hij, die wel het Fransch een deftige taal noemde, maar toch het Vlaamseh daarboven verkoos. De laatste spreker bij het monument was de heer Knevel, een kleinzoon van den gehuldigde, die het woord voer de bij ontstentenis van de kinderen van Van Dale en die hartelijk dank bracht namens de faL liie aan H. M. de Konin gin, aan de Zeeuwsch Vlaamsche Stu- tdentenvereeniging, aan den Commissaris der Koningin voor de onthulling en aan den heer Puijpe voor de vervaardiging van het monument. Behalve de lieer Knevel waren nog twee familieleden van Van Dale aanwe zig, namelijk twee nichten van hem, ejuffrouw P. van Dale uit Aarden- burg, dochter van een broer en mej. Petition uit Sluis, dochter van een zus ter van Van Dale. De stoet werd geformeerd en met Apollo weer aan het hoofd ging het naar hotel De Korenbeurs, waai- liet noen maal zou plaats hebben. Alvorens naar binnen te gaan, bracht mr. Dieleman dank aan het muziekgezelschap en bood een verguld zilveren herinneringsmedail le aan. Tijdens het gebruik van het goed be reide maal werd nog door tal van per sonen gesproken, wij zien ons verplicht met de vermelding daarvan kort te zijn, gezien de vele ruimte die de plechtigheid reeds heeft gevraagd. De heer mr. Dieleman wijdde den eersten dronk aan II. M. de Koningin, terwijl op zijn voorstel het volgende te legram aan II. M. werd verzonden Velen van Nederdietschen stam te Sluis bij de onthulling van het Van Dale- monumenl bijeen, brengen eerbiedig hul de aan Nederlands geliefde Vorstin met de bede, dat ook Haar regeering en Haar zoo innig gewaardeerd streven mo ge strekken tot verheffing van den al- ouden Nederlandschen stam. Dieleman, voorzitter. Moerdijk, secretaris." De Commissaris der Konin gin zeide, dat het jongste Koninklijk be zoek de banden tusschen Zeeland en Vorstenhuis zoo mogelijk nog nauwer heeft aangehaald. Spr. meent, dat men jroote mannen moet eeren en spr. doet dit mr. Dieleman, die zooveel heeft gedaan en nog doel voor Zeeuwsch- Vlaanderen en noemt het een blijde ma re, die waarbij bekend werd gemaakt, dat mr. Dieleman geridderd werd. Alle aanwezigen zongen hierop het Zeeuwsch- Vlaamsclie Volkslied. De lieer jhr. van Teijlingen wenschte o.a. de Zeeuwsch-Vlaamsche studentenvereeniging geluk met haar suc ces, en bracht hulde aan den ontwer per en vervaardiger van het monument, om vervolgens de gemeente Sluis jmet zijn mooie standbeeld geluk te wenschen. De Hollanders weten hun groote mannen te eeren. De heer Uij terhoeve sprak namens den Vlaamschcn leeraarsbond en schets te Van Dale als voorbeeld en leidsman; hij wist liefde voor de kinderen te moe ten hebben, om zelf liefde te kunnen verwachten. Veel liefde had hij voor de geschiedenis, van Zeeuwsch-Ylaandcren in het bijzonder, en met lïodenbach voelde hij „Zoo taal, zoo man". De heer 'J. N. P a 111 s t herinnerde aan de Unie van Utrecht in 1579 toen men ook geen reductie van Vlaanderen wilde. Nu willen alle Vlamingen terug naar de Nederlaudsche taal en spr. wenscht hun dit van harte toe. De heer H. de Zeeuw sprak namens het N. O. G. en wees als onderwijzer op het groote nut ook van de werkjes over spraakkunst en zinsontlecding van Van Dale bij het onderwijs, waarin hij juist wist aan te geven wat de onderwijzers noodig hadden. Spr. brengt dank voor de schooue hulde aau den verdienstelij ken collega Van Dale gebracht. Van Dale was gedurende zijn leven een sieraad van den onderwijzersstand en van de wetenschap en van Sluis. De heer B c r n o 1 e t, lid van de be stendige deputatie van den Provincialen raad van West Vlaanderen, achtte het een plicht van de provincie mede te doen aan deze huldiging van Van Dale, die steeds bij moeilijkheden met de taal ^en raadsman is. De heer mr. Dusseldorp noemde naast Van Dale zijn helpers Manhave en speciaal den heer Janssens en brengt aan hun werk hulde. De heer M o e r d ij k sprak als vice- voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamsche studentenvereeniging, en hij werd nog gevolgd door de heeren I. Risseeuw uit Oostburg, die het over de verbroede ring had; ds. Beukenhorst, die Van Dale beschouwde als christenmensch. Toen deze .spreker was uitgesproken, moesten vele der aanwezigen weg om de tram te halen, die op de laatste boot naar Vlissingen aansloot. Dit was ook oorzaak, dat niet allen het menu konden afwerken; maar wel had den nog allen even kunnen bewonderen het keurige werk van den banketbakker, die een der taarten gemaakt had als een model van het opengeslagen woorden boek van den gehuldigde. Een woord van hulde aan den be kwamen vakman, mag in ons verslag niet ontbreken. Wij willen ons verslag niet eindjgen zonder dank aan allen, die ons het werk verlichtten. Een verzuim dient hersteld te worden, en wel dat ook dr. W. S. Unger, als secretaris van de 1 jprov. Zeeuwsche schoonheids- en archaeologische commis sie. door zijn aanwezigheid zijne belang stelling toonde in dc huldigjng van den stoeren werker. LAATSTE BERtCHTEN. KON. NED. LANDBOUW COMITÉ. Men seint ons uit Den Haag Het Kon. Ned. Landbouw Comité heeft in de heden gehouden vergade ring met alg. stemmen optkennend beant woord de vraag of in het algemeen be schermende rechten in het belang van ons land- en tuinbouwbedrijf gewenscht zijn, en net zoo goed als algemeene, stemmen of retorsiemaatregelen ge wenscht zijn. t ANTI-MARGARINE MANIFESTATIE Men seint ons uit Den Haag De Alg. Ned. Zuivelbond heeft zich met adressen gewend tot dc Ministers van Waterstaat, en van Binnenl. Zaken en Landbouw met verzoek van de post wagens der Ned. posterijen te verwij deren de reclames met opschriften van Blue Band Margarine. STAATSLOTERIJ. (Onder voomelioud.) Op onderstaande nummers vielen de onderstaande prijzen f 1500: 14002 f 100 942 X OPGEWONDEN VLAMINGANT. BRUSSEL, 4 Sept. V. D. Tijdens een demonstratie van Vlaminganten, trad plotseling een betooger naar voren, zijn revolver op het publiek richtende. De man werd onmiddellijk vastgegrepen. De schoten welke hij loste, troffen een drie tal personen, die gewond werden. AANSLAG OP MUSSOLINI? BERLIJN, 4 Sept. V. D. Te Rome ging liet gerucht van een aanslag op Mussolini, toen deze in een auto van een tochtje naar Rome terugkeerde. DE AANSLAG OP MGR. SEIPEL. WEENEN, 4 Sept V D Tegen het einde van deze maand zal te.' Weenen het proces plaats hebben van de strafzaak tegen Jaworeh, den man die den aanslag op dr Seipel gepleegd heeft. Mgr Sei- pel zou op amnestie voor den dader aandringen. VREESELIJK FAMILIEDRAMA. BERLIJN, 4 Sept. V. D. Een vreese- lijk familiedrama heeft zich te München afgespeeld. De vrouw van den meubel handelaar V. doodde daar haar man en twee kinderen. De 16-jarige zoon doodde daarna zjjn moeder en pleegde vervol gens zelfmoord. ZWEMRECORD. STOCKHOLM, 4 Sept. V. D De be roemde Zweedsche zwemmer Arne Borg heeft weer een nieuw record gemaakt, door gister te Gothenburg de 100 yard in 12 m. 16 zeven tiende sec. te zwem- DE STRIJD IN EGYPTE BERLIJN, 4 Sept. V. D. Te Ismalia aan het Suezkanaal landen Engelsche troepen ter vervanging van hel garnizoen, dat naar Port Soedan gezonden ia De Arabische bladen te Soedan pu- bliceeren een oproep, waarin ^len vreem delingen veiligheid wordt verzekerd. DE STRIJD IN CHINA Vluchtelingen komen in duizenden te Shanghai aan. De prijzen der voedings middelen stijgen ontzettend. De vertegen woordigers der groote mogendheden te Peking hebben het afbakenen cener neu trale zone te Shanghai geëischt. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Zondag 7 Sept. Abdij-uitvoering, van. 8 uur. Zondag 14 Sept. Zondagavondconcert 8 uur. Dinsdag 23 Sept. Schouwtooneel „Le- vensstroomingen" van mevr. J A. SimonsMees. Schouwburg. Dinsdag 30 Sept. Lezing Ned. Prot. Bond. Spr. Prof. dr. G. A. v d. Bergh v. Eysinga, uit Santpoort 8.15 uur. Maandag 6 Oct. Voordr. Natuurk. Gezelsch. Spr. J. v. Broemen. Am sterdam. Onderw. „De invloed v. h. licht op den mensch." Woensdag 8 October. Kerkconcert mevrouw Noordewier. Woensdag 15 October Carl Friedberg Concert Vereen. Middelburg. Concertzaal. D on d er d a g, 23 Oct. Ver Rotterd. Hofstad Tooneel „School voor „School voor Vroawen" blijspel in 5 bedr. van Molière. Schouw burg. Maandag 27 Oct. Voordr. Natuurk. v. Haersolte, den Haag, Onder werp: „Hoe vinden wij den weg op zee? VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het water in de Maas is de laatste 24 uur nog 16 c.M. gestegen, zoodat ,de pijischaal nu 1.52 M. aanwijst, gelijkstaan de met 53,53 -f N.A.P. Bij Heugem zijn reeds enkele landerijen met veldvruchten ondergeloopen, - Te Ransdorp is overleden de wed. Trijntje van Zijl, geb. Neuteboom, die den 9en Mei haar lOOen verjaardag heeft gevierd. - Maandagavond is, naar „De Tijd" 'meldt, op de kermis te Zaandam in een zweefmolen een ernstig ongeluk gebeurd Een 16-jarig meisje, genaamd M„ van Koog aan de Zaan, is door het los raken van een ketting, van een der schommeltjes gevallen. De ketting sloeg om een barer beenen, met het gevolg, dat het afgeknepen werd. Bij den val liep zij nog eenige kwetsuren op. In ernsligen toestand is zij naar het zie kenhuis vervoerd. De zweefmolen is op last van de politie gesloten. De recherche te Amersfoort heeft een goeden slag geslagen door drie be ruchte Amsterdamsche inbrekers, B., S. en IC. aan te houden, narlat hun poging om inbraak te plegen, verijdeld was door het thuiskomen van de bewoners. Ook een vierde, jiekere v. D. uit Amersfoort, is gearresteerd, omdat hij den geheelen middag vóór de inbraak in gezelschap is geweest van de drie anderen. Er wordt niets vermist. De bedoeling is vermoe delijk geweest, in te breken in het filiaal der Nederl. Bank, dat aan het perceel grenst, waartoe de heeren zich toegang hadden verschaft. Een groote voorraad inbrekerswerktuigen is in beslag geno men. - Dinsdagmiddag is het stoffelijk overschot van Willem Bannink, een der slachtoffers van de autobusramp bij Hei- noo, te Raalte ter aarde besteld, in het bijzijn van den burgemeester en andere leden van het dagelijksch bestuur en vele andere belangstellenden. Ds. J ■Cramer sprak een toepasselijk woord. Een krans dekte de baar. De (Brusselscbe) Standaard meldt De omgeving van Heist-op-den-Berg werd in rep en roer gebracht door een vree se lij leen broedermoord. Omstreeks 8 uur 's avonds ontstond er een twist op het gehucht Beersel-Dries, tusschen de gebroeders peeters. kippenliandelaars. Sedert geruimen tijd leefden de twee ge broeders in oncenigheid. Voor de zoo- veelstc maal ontstond er 's namiddags twist tusschen hen beiden. Tegen den avond werden zij handgemeen, toen on verwachts Jos. Peeters een mes plofte in den buik van zijn broeder August. Deze laatste viel badend in zijn bloed te gronde, de ingewanden uit een ga pende wonde puilende. Buren spoedden zich naar den geneesheer 't Slachtoffer werd daarna naar 't ziekenhuis overge bracht, waar zijn toestand hopeloos werd bevonden. Middelerwijl waren de gen darmen ter plaatse gekomen en werd tot aanhouding van den dader overgegaan, die volledige bekentenis aflegde, doch verklaarde in een vlaag van gramschap- gehandeld te hebben zonder te beseffen welken ijselijken broedermoord hij kwam' te bedrijven. VERGIFTIGING. Woensdag hebben zich in het gezin van een politieagent te 's-Gravenhage ernstige verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. Na het gebruik van voor de tweede maal gekookte oude melk, die door toevoeging van suiker en beschuit' smakelijk was gemaakt, zijn drie kinderen uil het gezin en een broer van de moeder der kinderen ziek geworden. Een genees heer meende te doen te hebben met ver giftigingsverschijnselen en de kinderen werden naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. Daar is reeds een der kleinen, een kind van 3 jaar. overleden. In het ziekenhuis zal men thans liet braaksel onderzoeken om na te gaan, waarin de oorzaak van de vergiftiging, schuilt; of de melk ondeugdelijk was, of de pan .waarin de melk gekookt is, niet in goeden staat verkeerde, of dat de ver giftiging aan een andere oorzaak moet' worden toegeschreven. (N. R. Crt.) DE KINDERMOORDENAAR TE AKEN De politie te Aken heeft den moor denaar van de 11-jarige meisjes Anna Kuops en Maria Mol gearresteerd en tot bekentenis gebracht. De moordenaar, Küntzeler, is 49 jaren oud, weduwnaar sinds vele jaren. Zijn kinderen zijn allen gehuwd. K. is 27 jaren in dienst der gemeente Aken. De arrestatie van een mede-arbedier bleef niet gehandhaafd? De moeder van een der slachtoffers is bij het vernemen der droeve tijding, dat het lijk van haar kind gevonden was, van ontsteltenis dood ineengezakt Wat er ook gebeuren moge, de eisch van een verstandig Rooker blijft immer: Geef MIJ maar KUNST EN WETENSCHAPPEN. Gisterenavond was de groote zaal van het Grand Hotel „Britannia" te Vlissingen geheel gevuld met be langstellenden in het optreden van Jean Louis Pisuisse, dia daarbij ter zijde ge staan door Jenny Gilliams en Henk Stuurop gedurende een paar uur op zijn bekende onderhoudende wijze de aanwe zigen heeft geamuseerd. Vooral Pisuisse zelf was ditmaal bijzonder op dreef en hem viel dan ook herhaaldelijk een warm applaus ten deel. J. W. Thompson. Te Breda is overleden de heer J. W. Thompson, oud-dirccteur-hoofdredacteur van de „Maasbode". De overledene be reikte den leeftijd van 85 jaar. KERKNIEUWS. De heer G. B Wurlh, cand. die meer dan twee jaar als hulpprediker der Ger. kerk van Bloemendaal gewerkt heeft, nam Zondag j.l. afscheid wegens zijn aangenomen beroep als pred. van Oost- en West Souburg. Tot af- scheidslekst was gekozen 2 Tim. 2 19 Hij werd toegesproken door den heer Bakker, waarna hem toegezongen werd Ps. 121 vs. 4. Ds. R. Hamming nam Zondag jl. afscheid van de Geref. Kerk van Doorn, wegens zijn aangenomen beroep als pred. van Middelburg. Hij nam tot tekst Jes. 63 vs. 7a. Daarna volgende toespraken. Hem werd toegezongen Ps. 121 vs. 4. Vervol gens sprak Ds. S Datema, van Drie bergen, namens de classis en de Kerk van Driebergen en Ds. G. Veenendaal, van Amerongen. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan den predikant dr. J. H. Gunning J.Hzn., te Seroosker- ke (W.) op zijn verzoek en op grond Jvan zijn gezondheidstoestand, eervol |pme- ritaal verleend met ingang van 1 Nov. - Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft den candidaat L. Boon- slra te Zuidlaren (Gr.) toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederlandsehe Hervormde kerk. - Een belangrijke gift heeft de Koningin-Moeder aan den penningm. der vereeniging Nederlandsehe Landkolonisa- tie en Inwendige Zending geschonken naar aanleiding van de concerten te geven door hel Zuid-Bevelandsch a Ca- pella Koor te Goes, welke ten bate van bovengenoemde Vereeniging komt con- -certcoren op 16 Sept. in de Klooster kerk en op 17 Sept., 's middags in de Nieuwe Badkapei te 's Graveahage. Begrafenis dr H. T. Oberman. Aan de begrafenis te Rotterdam, giste ren, van den na een kortstondig ziek bed overleden dr. H. T. Oberman, Ned. Herv. predikant aldaar, vroeger te Vlis singen, is een rouwdienst in de Groote Kerk voorafgegaan, waar Ds. öallenbach een rede hield, na voorlezing van 1 Oo- rinthe 15. Op weg naar de begraafplaats Groos- wijk heeft de stoet in de Prinsenstraat

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2