N.V. Algemeens Beleggings-Compagnie HONDERD DUIZEND GULDEN IV. Algsmeene Beleggings-Compagnie. wogen van dc straalverbelering buiten de Kooipoort. Mevr. v. d. Broecke zegt dal het er in de bietencampagne levensgevaarlijk is en vraagt een trottoir of verhoogd pad langs de huizen. Na lange discussie wordt besloten de beste oplossing te zoeken en daarnaar te handelen. Bij de rondvraag zegt mevr v. d Broecke dal bij liet bezoek van de Ko ningin gebleken is, dat het zeer noodig zou zijn, dat er in Aardenburg een ar chivaris benoemd werd. De lieer Willems zou zich belangeloos als zoodanig be schikbaar stellen. Medegedeeld wordt, dat volgens de wet geen archivaris zon der diploma kan worden aangesteld. De heer v. d. Hooft vindt liet jammer dat de heer Lanoye er spijt van heeft die bewuste f 200 aan de noodlijdenden te hebben gegeven. Volgens hem heeft ieder nu ponds-pondesgewijzc geofferd. Hij zou er niets tegen hebben als pr nog gecollecteerd werd. De heer Lano_\e verklaart dal er ach ter den rug gezegd wordt de gemeente- raad verdient wel een pak slaag omdat hij dat gegeven beeft, want ieder die wilde had moeten kunnen geven. Als liier aan de kerk of zoo een ongeluk gebeurt, is er ook hulp noodig. Hij is er voor zulke dingen liefst goed iii overweging te nemen, hij zou er nooit voor gestemd hebben, nu is men hem stilzwijgend voor bij gegaan. Het was beter geweest een gedeelte voor II. M. te bestemmen, want hij vindt het erg jammer dal er zelfs niel een poortje voor H. M. gemaakt was, en daardoor de belangstelling ook veel min der was. Er is niets voor H. M. gedaan. De voorzitter zegt dat H. M. zeer te vreden was over hare ontvangst. De heer v. d. Hooft zeide dal het beter zou zijn allen die medegewerkt hebben om de zaal een feestelijk aanzien te ge ven, hiervoor le bedanken Niets meer aan de orde zijnde, ging men over in een besloten zitting. tot een echt hotel ingericht, waar de tou- risle komen dejeuneeren 0111 er een „ho- mard a la Sarah-Bernhardl" le nuttigen. Dan zal dat het einde zijn van deze eenzame plek op het eiland aan de Bre- tonsche kust, tot welke roem en bekend heid de groote looneelspeelster heeft bij gedragen. De correspondent van de „Daily Telegraph" le Genève zegt, dal tic „bergbekliimningsmanie" onder de toe risten dit seizoen bijzonder groot is ge weest. In weerwil van het feit, dal liet weer zoo slecht mogelijk is geweest voor het beoefenen van de bergsport, hebben lal van vrouwen en mannen hun leven gewaagd bij pogingen 0111 zonder gids bergloppen en passen te bereiken, iets dat zelfs bij goed weer en met gidsen ge vaarlijk mag heeten. Dr. Topali, le Ge nève en de lieer Zackmauu van Bien- 11c, ervaren alpinisten, vertrokken 21 Aug. j.l. uit de Monte Rosa-hut om de Lysjoch, een moeilijken en gevaarlijken top, te beklimmen. Sindsdien hebben onafgebroken sneeuwstormen in dit ge deelte van het hooggeberle gewoed en is er niets meer van het gezelschap ge hoord. In Tirol kwam dezer dagen een jeugdig student uit Weenen om tijdens een sneeuwstorm op de noordelijke hel ling van Hohenthouern, terwijl drie ar beiders, werkzaam aan een bergweg ten Zuiden van Salzburg, door een lawine werden overvallen, waarbij twee hunner werden gedood. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In den nacht van Zondag op Maandag heeft op de Nieuwmarkl te A"dam een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij een 31-jarige steenzetter drie messteken heeft bekomen. Hij is in bet Binnengasthuis opgenomen De dader die een hoofdwond had bekomen is aangehouden Een kassier van de Praagsche Braubank heeft bij een andere bank op een valsche cheque 100.000 tsj kronen geind en is er daarna per vliegtuig van door gegaan. De man bofte daarbij ge weldig, daar liet vliegtuig van den dienst op Parijs tengevolge van bel slcchle weer anderhalf uur te laat vertrok en hij hel daardoor nog juist halen kon De Praagsche politie btelde dadelijk die te Parijs en te Straatsburg van 's mans vlucht in kennis, doch dit bericht kwam pas te Straatsburg aan, toen hel vliegtuig al door was gegaan en te Parijs bleek, dat de gezochte te Straatsburg uitgestapt was. Duizenden en duizenden bijeu heb ben Zaterdagmorgen een aanval gedaa op Genua. De bevolking haastte zich in de huizen, 0111 alle deuren en vensters af te sluiten, teneinde zich tegen aan vallen le vrijwaren. Het zwaar gonzend geluid der diertjes, die sommige stads gedeelten hadden doen uitsterven, hield eindelijk op. De bijen hadden een rust plaats gezocht op de lampenkappen de stadsverlichting. Daarop werden dc lampen ingeschakeld. Plots zag men dc door een hittegolf overvallen insecten opvliegen en als 'n wolk verdwijnen. Er heeft een hevige storm gewoed langs de kust van Nieuw Schotland. Er is aanzienlijke schade aangericht. Een driemaster, een Amerikaansch jacht een kustvaartuig hebben schipbreuk leden. De driemaster is mei de geheelc bemanning in de golven verdwenen. Van de beide andere schepen zijn de op varenden gered. Dezer dagen zijn de eigendommen verkocht van vsijlen Sarah Bernhardt op het eiland Bèlle Isle aan de kust van Bretagne. Het beroemde „fonlijn" zegt „Co- raoedia" het oude, tol woonhuis in gerichte vestingwerk aan den rand van de rotsige kust, waar Sara 25 jaar iede- ren zomer kwam, zag er nu, geheel ont ruimd, droefgeestig en jammerlijk uil. De wil-blauwe vlag wappert er niet meer in den zeebries; de vlaggeslok is gebroken. Om het verlaten huis wat pre- sentabeler te maken, heeft men de mu ren laten witten, de deuren opgeverfd, de lambriseeringen afgeboend. Men weel niet meer wat de studeerkamer, de eet zaal, de salons geweest zijn. Alleen het prachtig uitzicht op de wilde kust is het zelfde gebleven. En dat, zoomede de her innering aan „la divine Sarah", moest de koopers lokken. Het hondenhok is leeg, de kippenhokken zijn in elkaar gevallen, overal zijn de sloten door roest verteerd, eeu erbarmelijk, doodsch en eindeloos Iriest geheel. Van het vroegere atelier van Sarah zijn de meeste ruiten gebroken De zee gezichten, die zij daar zelf op de muren geschilderd had, worden door den regen en lekkages langzamerhand uitgewischt. Dan is er verderop nog het kasteel van Penhoet, een soort hotel zonder stijl, voorzien van alle moderne comfort. Het zal wel niet lang duren of dat wordt BEKENDMAKING. PLAATSING BIJ DEN MOTORDIENST. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dal ingeschrevenen voor de lichting 1925, die tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en niet in liet bezit zijn van een bewijs van voorgeoefendheid kunnen wor den gedetacheerd bij de schoolcomapgnie van den Molordicnst. Zij ,die er prijs op stellen voor zoo danige delacheeriug in aanmerking te komen, moeten liun verlangen daartoe dadelijk 11a ontvangst van de kennisge ving van hun bestemming lot gewoon dienstplichtige schriftelijk mededeeleu aan den commandant der schoolcompag- nie van den molordicnst te Haarlem. Het schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd toegezonden worden. Zij behooren daarbij op te nemen: a. hun geslachtsnaam en voornamen; b. den datum van geboorte; c de gemeente, waar zij voor dei* dienstplicht zijn ingeschreven; d. hun lolingsnummer e. het genoten onderwijs; en 1'. of zij al dan niel genegen zijn aan de officiersopleiding deel te nemen, indien zij daarvoor in de termen mochten val len. Het is noodig, bij het schrijven ver klaringen over le leggen waaruit hun bekwaamheid in het chauffeursvak pf als motorrijder of monteur blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt. De gelegenheid lot aanmelding voor detacheering bij de Schoolcompagnie van den Molordicnst staat ook open voor ge wone dienstplichtigen van vorige lich tingen, die wegens uitstel, vrijstelling of 0111 andere reden hun eerste oefening nog qiel vervulden. Deze aanmelding moet geschieden vóór 5 October a.s. Behalve hel hierboven onder a tot en met f ver melde moeten bij de aanmelding tevens worden opgegeven de lichting, het korps en het korpsonderdeel, waarbij de dienst plichtige is ingelijfd. Ook moet belang hebbende bij deze aanmeld,Dg sclirif.elijk verklareii.d a l bij niet voornemens is ver der uitstel van eerste oefening of vrij stelling te vragen. De Commandant van de schoolcompag nie roepl degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op tot het afleggen van een proef. Reis- en verblijf kosten komen voor rekening van het rijk. De chef van den geueralen staf bepaalt wie van de gegadigden voor de detachee ring in aanmerking komen. Deze wor den ingelijfd of overgeplaatst bij het 1de Bcgiment Infanterie te Leiden. Na daar bij oen maand van hun eersle-oefenings- tijd te hebben vervuld, worden zij bij de Schoolcompaguie van den Motordienst gedetacheerd. Voor de gewone dienstplichtigen, die ingeschreven zijn voor de lichting van liet volgende jaar en aangewezen zijn voor bedoelde delaclieering, doch we gens uitstel van de eerst© oefening, vrij stelling, of om een andere reden de hun aangewezen bestemming niet kunnen vol gen op liet tijdstip, waarop dienstplich tigen van hun lichting en hun ploeg bij de schoolcompagnie worden gedeta cheerd, komt deze bestemming le ver vallen, behoudens de mogelijkheid van nieuwe aanwijzing voor die delaclieering bij aanmelding in het volgend jaar, wellce nieuwe aaumelding alsdan moet geschieden op gelijke wijze als de eerste aanmelding. Indien bedoelde bestemming is vervallen, worden zij, nadat gebleken is, dal zij niet opnieuw voor de deta cheering worden bestemd, overgeplaatst naar het korps, waaraan zij zouden zijn toegewezen, indien zij niet aanvankelijk bestemd zouden zijn geweest voor deta cheering'bij de Schoolcompagnie van den Motordienst. Middelburg, 1 September 1924 De Burgemeester voornoemd, J. ONDERDIJK, wnd. Dit zijn de grootj voordeelen, die de nieuwe „SPORTPALEISJES" boven alles stellen. 0p alle hoofd- en belangrijke premies is de kans 10 maal zoo groot als elders, want er wordt slechts 1/10 der obligaties uitgegeven. Dit mo>t dus ean dichte regen van premies werden, waardoor drommen nieuwe winnaars gelukkig gemaakt worden. Voor minder geld, want de prijs der„8POStTPALEISJK@" is tot de helft verminderd: f 5.20. Geen series en nummers meer, doch trekking op het enkele nummer. Deeling in de jaarlijksehe winsten var, het „SPORT PALEIS" door een rente, die tot 13 pCt. 's jaars kan oploopen. Geheel in den geest der nieuwe wet werden de „SPORTPALEISJES" thans uitgegeven door de Goedgekeurd bij Koninkl. Besl. van 3 Augustus 1917, Staatsbl. Ho. 180 Gevestigd te 's-Gravenhage. MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL f 250.000.-. Waarin opgenomen C.V. Maatschappij Nationaal Sportpaleis Het geheele bedrag van alle premies der eerstvolgende trekking is gedekt door contanten en andere bezittingen. Het publiek gelieve zich goed rekenschap te geven van de groote veranderingen die de nieuwe wet op dit gebied binnenkort te zien zal geven. Bijna alle premie-leeningen zullen verdwijnen. De overblijvonden gullen een 1§ geldbelegging van ten hoogste 3 °/0 leveren. Daartegenover staan de „SPORT- PALEIS JES' m t hun sterk verhoogde winkansen, terwijl elk „SPORT" J PALEISJEonderdeel is van een winstdeelend stuk waarvan de hoofdpremie a is en waarvan de rente tot 13 °/0 'sjaars kan oploopen. Wanneer het .SPORTPALEIS' in exploitatie komt, zullen deze winst obligaties een schitterende geldbelegging blijken te zijn. Vrijdag 5 September a.s heeft de eerste trekking plaats te Venlo in het Feestgebouw „Nationaal"' met Hoofdpremiën van f BS ©OO.-, f 10.OO0.-, f 5000.- enz- Onze SPORTPALEISJESmet deze tienmaal vergroote winkans op de Hoofdpremiën vliegou weg. Haast U dus wanneer U reeds aan deze eerste trekking wilt deelnemen. Zend nog heden postwissel groot f S.20 of veelvouden daarvan aan de LAAR VAN MEERDERVOORT 4, DEN HAAG, of koopt bij Middelburg: Hoofdagent: I. A. WfLLEMSEN, Noordweg 47; Agenten: L. WO^DERGEM, Korte Delft 15; J. J. B.UIJS, Lange Gortstraat 334 VÜBsingen G. J. VAN HEMEL, Kleine Markt; A. W. KOTOÜN, Walstraat 131 J. ROELSE, Scheldestraat 25 Goes AA. SOMER, Wijngaardstraat 9 AxelC. v. d. GASTEEL, Weststr. 65; TernouzenP. D. DE VOS-AARENS, Blokken 10; Breskene B. v. OOLTENCHEM, Dorpstiaat K 26. EN NU OVER ONZEN SNEEUWBAL. DE EENIGE SNEEUWBAL DIE DOORROLT IS DE „A. B C.-SHEEUWBAL". Door de vernuftige combinatie met onze premie-obligaties loopt de plaatsing der stamkaarten hard, Het moet nog harrier, opdat ten spoedigste de in onze circulaire genoemde bedragen kunnen worden uitgekeerd. De oude ^Sportpaielsjets" kunnen door de nieuwe wet niet omgewisseld worden, doch hierin voorziet onze SNEEUWBALomdat ieder houder van oude i Sportpaleisjesin do gelegenheid wordt gesteld stamboombouder te worden door bijbetaling van slechts f2»bij ieder ingeleverd „Sport paleis je". U weet, dat na plaatsing van 2 ronden volgende op Uw stamboom deze reeds bétaaibaar is. U ziet, wij komen hen, die steeds trouw hun steentje bijdroegen voor ons groote doel in alles tegemoet, waardoor wij steeds een hechte samenwerking behouden en de voordoelen voor U zoo groot mogelijk gemaakt zijn. Deze Sneeuwbal rolt voort met de on weerstaan baie kracht van een stoomwals. Maakt van deze gelegenheid allen gebruik 111

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6