BEUR SO VERZICHT YAN GISTEREN. AMSTERDAM, 29 Aug. (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 99%'; 6 pc, Ne derland 1922 99%; 5 pet. Nederland 1918 89%; 4i/* pet. Nederland 1917 84 drie zestiende; 2i/a pet. W. Schuld 53; 3 pet. do. Oblig 67%; 3 pet. do. Certit. «7%. Cert. Ned. Hand. Mij. 132%; Aand, Ned. Ind. HHandelsb. 134%j Aand. Ko loniale Baak 176177%; Koaiakl. Pe trol. Aand. 330—3321/»; Gecons. Holland- sche 166i/»; Cult. Mij. .Vorstenlanden .167—168; Handelsv. .Amsterdam 504- 609; Javasche Cultuur 384387; Aand. Deli Maatsch. 367—368; Amsterd. Rub ber 144%150; Ned. Amerik. .Vaart 81—83 i Nederl. Scheepvaartunie 126; Koninbl. HoII. Lloyd 5i/»; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 78%. Gouda A. 13%Philips A. 320; Jur- gens A. 59%; Anaconda 79 vijftien zes tiende; Steels 112%; Erie 29, Southern Railway 70; Prefered do. 40%; Maxwell Land Cert v. Inc. Bonds 12%» Prolongatie 2%—3. Russen Obl. 1880 4%; Consols 5 Hope 5i/3 Wisselkoersen: Londen chèque 11,59%; Berlijn 0.61, Weenen 0.0036; Parijs 14.02i/aBrussel 12.95; Dollar Cable 2.58%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Aug. Hoogste barometerstand 763.6 te Memel. Laagste barometerstand 747.4 te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 30 tot 31 dezer: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaarbewolkt of betrok ken, af en toe regenbuien. Iets warmer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 62 gr., 12 uur 62 gr. Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag HOOG WATER. VUulngeo. Zomertijd. 31 Aug. n.m 1 Sept. 2 3 4 5 6 (Het tydstip van Domburg valt 9 Vlissingen.) 3.38 4.16 4.58 5.37 6.03 6 50 boog water te minuten na dat te verkoopt burgemeester Diepenhorst idit en eerst nu komt het geld. Spr. is over tuigt dat van dit geld nooit iets in de gemeentekas was gekomen, indien niet telkens bleek dat dergelijke zaken ïn den raad worden achterhaald. Diepen horst is door rechterlijke autoriteiten, bestempeld als leugenaar, spr. noemde hem een onfatsoenlijk sujet, en zijn daad beneden critiek. Op spr.'s voorstel gïng de raad ac- coord met den wensch dat de kooper van het bruggetje de kwitantie overlegt, opdat men kan zien hoe een en andfer is gegaan. Spr. zou gaarne het gevaar van het prikkeldraad verminderd zien en zag een voorstel van B. en W, tegemoet. De heer Goedegebuure drukte den wensch uit om de mogelijkheid onder de oogen te zien van gaslevering aan Poortvliet en Oud-Yosscmeer. Wat de geleverde steenen betreft, spr. was overtuigd dat een schip van 340 ton nooit 170.000 stuks heeft kunnen laden. De voorzitter meende dat een plan voor gasvoorziening niet zoo maar 'te maken is, er moet een deskundige aan te pas komen en of de resultaten gun stig zullen zijn betwijfelde spr., gezien de electrificatieplannen. Wat de steenenkwestie betreft, spr. wenscht hierop niet meer te antwoorden. Wethouder Wagemaker deed de uitla ting dat burgemeester Diepenhorst niets met de steenen te maken heeft. Hokkia .is leverancier en deze beweert dat er 172.000 stuks zijn geleverd. Deze leverde ook aan den Polder en liet f1000 staan ter beschikking van het gem.-bestuur in dien blijken mag dal er dit aantal niet is, onder conditie dat de tegenpartij hier tegenover ook f1000 stelt. De heer Goedegebuure vond dit heel gemakkelijk van den leverancier omdat men weet dat hij geen. 11000 kan stel len en liet niet mogelijk is de steepen, die in den grond zitten, te tellen. Wethouder Wagemaker meende dat de man, uit wiens naam de heer Goedege buure spreekt, dan maar den durf moet hebben om die f 1000 te zetten, want zeer duidelijk is het, dat de heer Goedege buure voor een ander spreekt. De heer Goedegebuure vond dat jnen het "beter acht om van die steenen af te stappen en daarom zoo'n .onmogelijken eisch doet Spr. bedoelde alleen om eens te laten zien wat er van komt als onbe voegden zaken aankoopen waarvan ze geen verstand hebben. De heer Goedegebuure vroeg eveneens waarom de brandweer zijn diensten niet had gedaan bij den brand van Burgers. Be voorzitter deelde mede, eerst des avonds 11 uur van iemand kennis kreeg en toen ^pr. op het terrein van de» brgnd aankwam was reeds de spuit van het oude land druk in de weer. Door het goede optreden van de brandweer uit Poortvliet werd het woonhuis behouden, Olt Zeeuwseh-Vlaanderen O. D. Donderdag had de landbouwer P, van Eede, bij Aardenburg, het ongeluk van een geladen wagen veldvruchten te vallen met het ongelukkig gevolg, dat hij juist met zijn zitvlak in een hooivork terecht kwam. De tanden drongen zeer diep in zijn lichaam. In zeer zorgwek- kenden toestand werd hij op advies van twee Belgische doctoren naar het zieken huis te Brugge per auto vervoerd. Uit Zeeuwse h-V laanderen W. D. Donderdag vergaderde de raad der gemeente Schoondijke in voltal lige ziifina» Behandew werd de rekening over 1923, waaruit 'J^eek, dat de ontvangsten hadden bcdra^n f 68977.451/2, de uit gaven f 58.350.63, goed slot f 10 617.82%'. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de afdeeling alhier inzake de landarbeiderswet. Goedgevonden werd om evenals in Maart 1923 medewer king te verleenen. Het leidingnet der electrische zal wor den uitgebreid lot aan den heer J. Dieleman langs den Sasputschen weg. Het gebouw der voormalige gemeen telijke electrische centrale werd nu aan gewezen voor brandspuithuisje, berg plaatsen enz., terwijl de aangrenzende hokken zullen verwijderd worden Ten slotte werd de gemeentebegrooting aangeboden voor het volgend dienstjaar. Donderdagmiddag 4 uur vergaderde de raad der gemeente Waterland- kerkje. waarbij de heer M. L. Ver- brugge afwezig was. De notulen van de vorige vergadering werden zonder op- of aanmerking goed gekeurd. Een protest tegen de groote uitgaven van de vele bijzondere scholen als zijn de te groote financieele last voor de gemeente, bleek niets aan te doen. Een verzoek van het bestuur van het Wit- Gele Kruis om een subsidie van f 70 per jaar. Werd niet op ingegaan. De gemeenlerekening 1923 werd in orde bevonden en goedgekeurd. Een Belgische autobestuurder liet op den weg nabij het douanekantoor te Sluis een hem vergezellende dame joolt eens rijden. Dit deed zij echter zoo onhandig dat zij verkeerd uitweek en een Belgisch wielrijder omverreed. Deze liep een paar lichte verwondingen op, terwijl het rijwiel werd vernield. De fietser nam met vergoeding van het ver nielde rijwiel genoegen. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend Middelburg: J. .W. v. d. Garde. Vlissingen: A. J. v. Ockenburg, Kleine Markt. PROV. ZEEUWSCII COMITÉ VOOR IIET HULDEBLIJK BIJ IIET 100-JARIG JU BILEUM DER IIOLL. REDDING- MAATSCIIAPPIJEN. Ingekomen giften sedert de vorige op gave Jhr. H. G. t' 2.30, H. P. Wi. f2.50, Jkvr. P. v. A. B. II, allen te Middelbiui{g; Gem. Nieuwerkerlc f116; Gem. Haamste de f93.75; Gem. Burgh f33; Gem. Oad- zand f 85.20, Gem. St. Kruis f 9.90; Gem. Ouwerkerk f9; Gem. Domburg f48.50; Comité Zierikzee f125; F. L. te Renesse f 2; A. dc K. te Oostkapelle f 2.50; jhr. H. A. v. A. B. te Oostkapelle f 10; J. J. v; d. B. te Zouuemaire f5; J. F. S. te Zaam- slag fl. Giften worden gaarne ontvangen door den penningmeester van het Prov. Comité Mr. G. J. Sprenger, Gortstraat K 23, Mid delburg. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE STORMRAMP. Bij den burgemeester van V i s s i n- gen is van den kapitein 'ter zee jhr. H. K. B. Rendorp uit Indië bericht ontvan gen, dat bij de Marine aldaar f 750 is ingezameld. Bij den penningmeester van het plaat selijk comité alhier zijn nog de vol gende giften ingekomen mevr. D. f 2, pievr. v. H. F. f5. II. Q. f 2, X. f 10, sa men met de vorige opgaven f 2583.73. wordt in dit boek behandeld. En Eva Adams doet 't met smaak, en steeds in den toon blijvend, een enkele uitzon dering daargelaten, als de vlegel of bak- visch wel eens wat t is. Maar er is een frissche, gezellige geest in, en daarom aan te bevelen voor jongelui tusschen de vijftien en achttien. Die zullen er v^pi van henzelf in terugvinden Het Bagijnhof van Breda. De gemeenteraad van Breda heeft een voorstel verworpen om het geheelo Ba- gijnhof op de monumentenlijst te plaat- ONDERWIJS. Geslaagd te Rotterdam voor het examen Nuttige Handwerken mej. M. S. A. Luwema, Heinkenszand. «C p..._ Veeartsen ij kundige Hooge- school. Naar Het Volk verneemt, ligt het in de bedoeling van de regeering, binnen afzienbaren tijd over te gaan tot de sa menvoeging van de veeartsenijkundige hoogeschooi met rijksuniversiteit te Utrecht. RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. Geref. Gem. Beroepen te Enkhuizen, ds. J. Vreug- denhil, te Borsselen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Tusschen d e V ij f 1 i en en A c h 11 i e n, door Eva Adams, Leidsche Uitgevers Mij, Leiden. Brandteekening en illustraties van Piet C. Wagner. D.ien heerlijken leeftijd tusschen de vijftien en achttien; de vlegel en bak- vischjaren met al wat daarbij hoort: het ongebonden, vrije, het vlegelachtige, de sport, de flirtations; heel "s levens lente van een aardig clubje jongemenschen Door A, T., 50 jaar, koopman te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen een vonnis van den Politie- recher dd. 15 Augustus 1924, waarbij hij wegens beleediging gepleegd te Bres- kens op 2 Juli fl. werd veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. De officier van justitie teekende eveneens appèl aan. Door de Arrondissemenls-Recht- bank is in vrijheid gesteld J. K. D., mo- lenèar, 37 jaar, wonende te Renesse, thans gedetineerd, verdacht van bedrie- gelijke bankbreuk gepleegd te Renesse in 1924. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 29 Aug. waren de vol gende beklaagden gedagvaard: J. S., 18 jaar, zonder beroep, Goes, wegens diefstal van een doublé dames- ring en 2 zilveren damesringen, itoebe- hoorende aan J. Rustner, op 8 April j.l. te Goes. Eisch f10 of 10 d. h. Uitspraak fdem. B., 31 j., werkman Hoofdplaat, we gens bedreiging van J, J. Dierx en zijn vrouw op 13 Juli j.l. te Hoofdplaat. Deze zaak werd uitgesteld. M. E. V., 58 j., huisvr. van A. Yincke, Olinge, wegens mishandeling van L. Wul- laert en M. Hanssens te Olinge op 20 Juli j.l. Eisch f 10 of '10 d. h. Uitspraak id. O. v. d. W., 31 j., arbeider Stoppeldijk, wegens mishandeling van G. B. Mei op 21 Juli 1924 te Stoppeldijk. Eisch tl5 of 15 d. h. Uitspraak idem. W. A. v. H., 67 j., .werkman Zaamslag, wegens mishandeling van O. Geelhoed te Zaamslag op 22 Juli j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak id. A. Wi. D., 24 j., veldarbeider Ooster- land, wegens mishandeling van een hond_, te Oosterland op 27 Juni £.1. Eisch f15 of 15 d. "h. Uitspraak idem. A. M. IC., 23 j., vrouw van Wl. de Booy te O. en W. Souburg wegens be leediging van Neeltje Boom, huisvr. .van M. v. d. Roest te Souburg op Juni j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak wegens beleediging van A. M. Vermeule idem. P. J. de M., 44 j., visscher Philippine, op 21 Juli j.l. te Philippine. Eisch f10 of 10 d. li. Uitspraak idem. H. M. S., 20 jaar, .werkman Hoofdplaat, wegens het niet voldoen aan de vorde ring van de marechaussée op 13 Juli j.l. te Groede. Eisch f 15 of 13 d. h. (Uitspraak idem. E. A. M., 27 j., molenaar Boschkapelle, wegens beleediging van den rijksveld wachter Vriens te Terhole op .14 Juli j.l. Deze zaak werd uitgesteld. H., huisvr. vau L. G. Hoek, 23 j., Middelburg, wegens oplichting voor een bedrag van f10 te Middelburg .op 4 Juli j.l. Eisch 1 maaud gev. Uitspraak idem. W. P., 42 jaar, gezagvoerder van de schelpenzuiger „Paul Ivruger" wegens diefstal van 50 M.3 schelpen, toebehoo- rende-aan den Slaat, te Wissenkerke op 31 Mei j.l. Déze zaak werd uitgesteld. W>. M., 31 j., kapitein van de sleepboot ,Dei*x Frères" te Dordrecht, wegens be leediging van R. v. d. Leg te Terneuzen op 6 Juli 1924. Eisch f10 of 10 d. h. Uitspraak idem. A. v. d. IC., 23 j.. kapitein op de sleep boot „Jannetje" te Zwijndrecht, wegens mishandeling van P. Schouwenaar te .We- meldinge op 20 'Juli j.l. Eisch fïó of 15 d. h. Uitspraak idem. bezig was, uit een 9chuit grond te rijden voor de steenfabriek, in de Lek gevallen en verdronken. Zijn lijk is nog niet Op gehaald. De veekoopman L. W. te Karken bij Pqsjerholt is Donderdagavond op rijn thuisreis door een collega onverhoeds aangevallen en messteken levens gevaarlijk verwond. Tevens werd hij be roofd van een bedrag van f 500. De da der is aangehouden. Weest op uw hoede voor Zondags auto's! De uitroep is van de „Figaro", die zich bezorgd maakt over het toenemend aantal auto-ongelukken. Wij, u en jk, zegt de „Figaro", hebben veel kans, als men zich zoo mag uitdrukkeu, te sterven tengevolge van een auto-ongeluk en dus op een Zondag te sterven. De auto's toch maken veel meer slachtoffers op JZondag dan door de week. Niet zoozeer omdat er op Zondag meer auto's zijn, maar omdat de gevaarlijkste machines alleen op dien dag le voor schijn komen. Kijk Zondags een .uur naar de auto's die er voorbij uw huis komen. Kijk er naar van uw .eerste verdieping^ af, want van den heganen grond af zou die beschouwing niet zonder gevaar kun nen zijn. ICijk naar de menschen achter het stuur eu let op hoe ze chauffceren. U zult getroffen worden door het groote aantal van hen, die niet op hun gemak lijken, maar die daarom volstrekt niet minder snel gaan. U zult, zelfs wanneer hij met een vijftig-kilomeler-vaart rijdt, den man herkennen, die alleen maar Zondags zijn wagen gebruikt. Zijn gezicht staat verwrongen, zijn oogen staren ka- taleptisch en hij klemt zich aan zijn stuur vast als een drenkeling aan het been van zijn redder. En men zou zeggen, dat hij er een voorgevoel .van heeft, dat de dag, voor hem of voor anderen, slecht zal eindigen. Ongelukkigerwijze komt dat voorgevoel vaker uit dan men zou wenschen. ICan men zich erover verbazen, dat de koopman, de ambtenaar, die een wagen heeft en wiens bezigheden slechts toe laten, dat hij ééns per week rijdt, minder ondervinding, minder geoefendheid, min der- koelbloedigheid heeft dan de auto mobilist, liefhebber of beroepsrijder die eiken dag achter het stuur zit en de hin derlagen van de straat de gevaren vair den weg op zijn duimpje kent? Wie veel gezien heeft, kan veel ont houden. Er zijn gevallen, waarin iemand die twintig jaar rijdt, zich zal weten te redden, terwijl een ander, die nog pas tien jaar zijn rijbewijs heeft, zijn hoofd kwijtraakt en een ongeluk veroorzaakt. De chauffeur, die zijn sigaret tusschen twee vingers houdt en tegen de inook meisjes lacht, boezemt dikwijls meer ver trouwen in, dan degeen, die achter het stuur eruit ziet als een misdadiger, die1 voor de justitie en de wraak op de vlucht is! Trouwens tegen dit laatste soort men schen wordt het meest proces-verbaal opgemaakt wegens overmatige snelheid, ook wanneer ze op drie cylinders rijden, met een vaart van vijftien kilometer per uur. Hoedt u, roept de Figaro nogmaals uit, voor Zondags-automobilisten, er zijn stra ten, die men alleen maar door de week moet oversteken. HET AUTO-ONGELUK TE HEINO. W. Banning, een van de twee per sonen, die bij het ernstige auto-ongeluk te Heinlo zijn verwond, is Vrijdag in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overleden. De andere gewonde, mej. Hageman, maakt het zeer goed. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld, was de autobus van Doe- velaar uit Raalte nog niet gekeurd door de Provinciale Keuringsdienst van auto bussen. DE RIJWÏËLPLAATJES. Te Amsterdam zijn, naar het Hdbl. meldt, Vrijdag meer dan 500 wielrijders aangehouden, wier fietsen niet van een belastingplaatje waren voorzien. Te Heerlen zijn ook Vrijdag de rijwielen gecontroleerd. De buit was bij zonder groqf! Er zijn niet minder dan 240 proces-verbalen opgemaakt. Na storting van f 3.boete konden de be trokkenen hun rijwiel terugkrijgen. LAATSTE BERICHTEN. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Vrijdagmorgen is op den rijksweg tusschen Soest en Amersfoort een auto bus gekanteld, doordat er een achter wiel afliep. De bus kwam terecht tegen een met een paard bespannen wagen met kisten eieren bevracht. Door den schok brak het lemoen van den wagen, en het paard sloeg op hol, eenige kisten vielen van den wagen en een zeer groot aantal eieren braken. Van de autobus waren aan één zijde alle ruiten gebro ken. Een passagier liep een lichte ver wonding op. Te Culemborg is Vrijdagmiddag J. de H., een pas gehuwde jonge man, die KONINKLIJKE ONDERSCHEI DINGEN. Hedenmiddag te 12 uur is een buitengewoon nummer der Staatscrt. verschenen, bevattende den „lintjesre gen" ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin. wij ontleenen daaraan de volgende onderscheidingen toegekend aan Zeeu wen en aan enkele andere vroeger in Zeeland wonende personen. Benoemd zijn tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland, te Middelburg; I. G. J. Kake- beeke, inspecteur van den landbouw, te 's Gravenhage; mr. J. II. Thiel, inspec teur van het M. O., te 's Gravenhage; ir, jhr, R, R, L, de Muralt, te Borculo, civiel-ingenieur. Is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. J. Helder, pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. te Zierik zee. Zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. L. Voorhoeve, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Vlissingen; G. Wisse, predikant bij de Chr. Géref. Kerk, te Arnhem; J. A, Do- minicus, secretaris van de Prov. afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tujn-. dersbond in Nederland, te Wemeldinge; Tj. B. E. Kielstra, secretarie van Mij. tot bevordering van landbouw en vee teelt in Zeeland, te Goes; C, J, Burm, ondervoorzitter St. Vincentius Vereen,, regent van het R. K. Liefdehuis, te Hulst; C. E, L. Helfrich, luit, ter zee le kl, ,het versiersel te dragen met de zwaarden; F, A, Kloppert, te Zierikzee, ingenieur bij den Prov, Waterstaat in Zeeland; K. Dekker, te Westkapelle, hoofdopzichter van den polder Walcheren; I. van Melle, directeur der N.V. van Melle's Coniec- tionnery Works, te Breskens; A. J. Zon- nevijlle, ontvanger der directe belas tingen enz. te Amsterdam 5e kantoor; J. f. Risseeuw, ontvanger der directe belastingen enz. te Rotterdam, kantoor invoerrechten. Eeremedailles, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, werden toege kend in goud aan: den loodsschipper le kl. M. C. Visser; den gepens. loodsschip per le kl. M. J. van der Vies; in zilver aan J, F. Wolfers, meesterknecht bij de N.V. Fabriek van houtbewerking „La Vitesse" te Goes; A. C, Lodder, baas bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen; in brons aan L. Jonkman, te Axel, hoofd- rangeerder bij de Spoorweg-Mij. Meche- lenTerneuzen; F. P. Leeuwenburg, ijzerscheepmaker bij de Kon. Mij, „De Schelde" te Vlissingen; J. W. Gillissen, scheepsbeschieter bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. KON. BELANGSTELLING VOOR DE ZEILSPORT. AMSTERDAM, 30 Aug. V. D. De Ko ningin en Prins Hendrik wonen heden de zeilwedstrijden bij van de Kon. Ned. roei- en zeilvereeniging, op het IJ en de Zuiderzee.' AFLOOP AANBESTEDINGEN. Donderdag had te Kort gene de aanbesteding plaats van de te bouwen U. L. O. school, met ambtswoning. Voor school en woning gecombineerd was laagste inschrijver de heer C. Verbrug, te Wissenkerke voor f 19.940. Voor school en woning afzonderlijk werd het laagst ingeschreven door Gebr. Schipper, Kortgene, school f 11.450, wo ning f7850, aan wien het werk is ge gund; gecombineerd dus voor f19.300. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Maandag 1 September zal het Postkantoor alhier geopend zijn tot 2 uur. De tweede en vierde briefbestel- ling zullen niet worden uitgevoerd en geen kwitanties worden aangeboden. Verplaatst met ingang yan 1 Sep tember a.s. de besteller J. van Roten van Bruinisse naar Duwerkerk. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van .Vlissingen waren alle leden aanwezig. De verplaatsing /der scholen. Naar aanleiding van eeii adres van de oudercommissie vau school A tegen het verplaatsen van die school van de Coosje Buskenstraat naar de Joost de Moorstr. deelde de voorz. mede, dat in overleg met den inspecteur van het L. O. na der in de volgende vergadering zal wor den voorgesteld, om de bijzondere school in de Palingstraat het oorspronkelijk ge bouw in de Jan Almanstraat te geven; de openbare en de Chr. U. L. O. school te vestigen in het complex gebouwen Wagenaarstraat—Kleine Kerkstraat en 'n openbare school in de Coosje Buskenstr. en een op het eiland zullen komen. Door deze oplossing wordt aan veler bezwaren te gemoet gekomen. De heer v. "Oorschot wil direct d© school A verplaatsen. De heer M. Laernoes zegt dat daartegen geen bezwaar is als later ten minste het voorstel wordt aangenomen. De heer L i n d e ij e r vraagt welk© krachten zullen mogelijk maken wat vroeger onmogelijk werd geacht. Hij be treurt de wijze waarop met het onder wijs wordt gezeuld. Spr. wil zich dan ook niet in eens tot iets binden en voor- loopig school A laten waar die nu is. De heer Henscl vindt ook, dat er meer vastheid moest zijn in de leiding van B. en W. Voorloopig zal school A op het eiland blijven. Verkoop huis. De heer J. F. Berting had gevraagd het huis Slijkstraat 35 te mogen koopen voor f 3229, besloten werd echter het te gunnen voor f3179 aan den lieer C. J. Mommaas, die dit bedrag bijl de open- ba'fe verkooping bood. Loonregeling. Het voorstel om een commissi© ad hoo te benoemen om een onderzoek in te stellen naar cte sdlarissen en loonen van de ambtenaren en werklieden der ge meente. gaf den heer Landsman aan leiding om te verklaren, dat dc rechtsche raadsfractie een commissie niet noodig achten. B. en W. moeten met voorstellen komen. De heer Berger meent, dat reorga nisatie plannen, een moeten zijn met de loonkwestie; men wil nu de kleine amb tenaren treffen om de hooge t© sparen. Ook spr. is tegen een commissie. B. en

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6