FEUILLETON* De Kluizenaar Yan Far-End BIJVOEGSEL KAN DE KAN Donderdag 28 Aug. 1924, Ne. 2G3. B I NNENLAN D. DE FORENSENBELASTING. Naar het „Vad." verneemt is binnen» kort op advies van Financiën een Kon. Besluit te verwachten, waarbij verwor pen wordt de opvatting van den Raad van State inzake de Forensenbelasting dat hij of zij als forens kan worden aan geslagen in elke gemeente, waarin hij of zij beschikking heeft tot persoonlijke uit oefening van een bedrijf. De Raad van State adviseerde namelijk ,dat „het be schikking hebben tot" gelijk staat met „het persoonlijk uitoefenen van". Deze opvatting zou lot zeer zonderlinge en verwarrende omstandigheden leiden. Zoo zou b.v. de president der Ned. Bank fo- rensplichtig worden, in alle gemeenten waar een filiaal is gevestigd. Aangezien nu een forens nooit meer en maar één maal ÖsSan aangeslagen worden over 2/3 van zijn inkomsten zouden dus al die (gemeenten dal 2/3 deel onder elkaar moe ten verdeelen. Biunenlandsche Zaken droeg de beslis sing over hel advies van den Raad van State over aan Financiën, dat de oude opvatting zal handhaven ,n.l. dat men om forens te zijn in eenige gemeente, daar ook werkelijk persoonlijk eenig bedrijf of ambt moet uitoefenen. VERHOOGING TABAKSACCIJNS. Uit het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot verhooging van den ac cijns op tabak blijkt, dat zeer vele leden legen dit wetsontwerp ernstig bezwaar hebben. Zij betreurden 't zeer, dat reeds zoo kort na de invoering van den tabaks accijns een voorstel tot verhooging wordt gedaan. Bij de invoering gaf meer dan één lid, zij het aarzelend, zijn stem aan bet desbetreffende wetsontwerp in het vertrouwen, dat het bij den toen voor- jgeslelden accijns zou blijven. Dal reeds zóó spoedig een voorstel tot verhooging van dien accijns wordt ingediend, meen den de bedoelde leden destijds allerminst te behoeven ie vreezen. Te minder leek een zoodanig voorstel waarschijnlijk en te meer pasl (laarlegen thans eeuwoord van protest, wijl de omstandigheden voor de tabaksnijverheid reeds geruimen tijd verre van gunstig zijn. Onze bij uitstek nationale sigarenindustrie verschaft te-, genwoordig aan veel minder personen arbeid dan vroeger het geval was. Van 1916 tot Juli 1923 liep het hautal siga renmakers van 15.000 tol 12.000 terug/ Het ve'fbruik van sigaren in het binnen land is sedert 1914 met bijna 30 pcï. ver minderd. Nieuwe accijnsverhooging zal nieuwe vermindering van het gebruik tengevolge hebben ,mel daaraan noodzakelijk ver bonden vermeerdering der werkloosheid. Hierbij komt nog, dat er vooreerst niet aan valt te denken, dat tegenover ver« (mindering van het binnenlandsch ver bruik een vermeerdering van den uit voer zal komen te staan. door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT 10). HOOFDSTUK IV. Elisabeth en haar zoon. De ingang van Barrow Court had niets aanlokkelijks. Een breede granieten trap, geflankeerd aan beide zijden met balus trades van dezelfde strenge steensoort, die eindigden in groote, uit ruwen steen gehouwen pilaren, leidde naar een enor- me, oud-eilcen voordeur, met spijkers be klagen, die wel bestemd leek den woe denden aanval van een gewapende me, nigte te weerstaan. De stugge strengheid van de gesloten deur scheen den indruk van gezelligheid en warmte nog te ver- hoogen, wanneer zij, zooals nu, gastvrij opengezwaaid werd en men den rossigen gloed van het haardvuur in de hall daar achter ontwaardde. Sara stond bovenaan bet bordes om de Durwards te verwelkomen, wier na dering reeds door het geluid van de auto, die de oprijlaan iusnorde, was aan gekondigd. Een vaag gevoel van spijt verontrust te haar. Dit was de laatste, de allerlaat HET !*AIUiTFEEST. Het is zeker een goede gedachte van het bestuur van den Marktkooplieden- bond, Eendracht maakt Macht" om tel kens aan den vooravond van ljun markt- feest een vergadering met de leden te houden, en zoo was ook gisterenavond een vergadering uitgeschreven in het Mi litair Tehuis. De aanwezige leden werden welkom gelieelen door den voorzitter, den heer Tinbergen ,die zeide aanvankelijk be zwaar te hebben gehaïi ook dit par weer 'n Marktfeest te organiseeren. Toen ech ter besloten werd aan den Reclamedag een actie voor versterking der kas van het T. B. C.-fonds te verbinden, heeft spr. gaarne medegewerkt. Spr. hoopt dat alle hun best zullen doen in het belang van het Marktwezen. Er is veel belang stelling voor dezen reclamedag al ont breekt hel niet aan tegenwerking ook. Spr. wijst nu op de z. i. verkeerde wijze van optreden van den marktmees ter, die zich van den Bond niets aan trekt. Op voorstel van het bestuur werd' besloten aan den raad te verzoeken den marktmeester niet meer te herbenomen zulks met aanvoering van de daartoe lei dende motieven. Spr. wijst op de medewerking van hel? gemeentebestuur in het belang van den reclamedag. De vice-voorr., de lieer v. Woe r- k e n s, hield daarop een rede, waarin hij o. a, wees op dfe goedkeuring der sta tuten van H. M. de Koningin, waarin hij aanleiding vond alle aan te sporea niet aangesloten kooplieden tol toetre ding te bewegen. Spr. wekt ook op de kas voor de t. b. c. bestrijding krachtig te steunen ,maar men moet nog verder gaan en elkaar in alle opzichten krach tig steunen. Men scheidde zich van de Amster- damsche federatie af, omdat deze de kas van den Bond ledig maakte enz, Spr. is al oud, maar hij hoopt toch E. M. M. krachtig te zien groeien en bloeiet». De v o o r z. bracht den heer W o e r-< kens dank voor zijn woorden en wees er op, dat leden der Federatie zelfs den Bond nog tegenwerkten. De secretaris, de heer Van den Broek, herinnerde aan de oprichting van den Bond ,die steeg tot 80 leden, en al gingen er vele weer af men mag toch niet ontevreden zijn. Wel komt spr. er tegen op, dal er kooplieden zijn, die wel willen profiteeren van het werken van den Bond, maar die niet toetreden. Het is dan ook goed, dat besloten is die niet te laten mededingen naar een prijs.. Spr. deelde mede welke prijzen be schikbaar zijn; de Bond kocht een zil veren lauwertak en verdere luxe en an dere voorwerpen terwijl medailles be schikbaar zijn w. o. een van den burge meester en gelukkig ook een vau den Neutralen Bond te Rotterdam. De door de Middelburgers behaalde prijzen zullen worden uitgereikt op een feestelijken bij- penkomst op de bovenzaal van liet café de Vriendschap, Donderdagavond te half negen. Spr. wekt de leden op een t. b. c.- bloempje te kóppen. Ook om goede étalages te maken, op dat ook het (derde marktfeest niet worde vergeten. De v o o r z. zegt dat de heer v. d. Broek vergeten heeft te zeggen wat voor werk hij aan de voorbereiding heeft ge a had. De secretaris zegt daarover niet te willen uilweiden ,maar toch zou hij gaarne zien, dat een volgende keer een ander het deed om er iu te komen, want ieder is sterfelijk. De heer Witmond uit Amsterdam stelde de vraag of er voor de kooplieden in dezen tijd wel reden is voor feest vieren, maar dat deze Vraag gesteld moet worden is juist de reden om aan het bestuur hulde te brengen, dat het moed, lust en kracht heeft weer een Markt feest te organiseeren. Als heel de wereld zoo samenwerkte als de leden van den bond, dan was er geen reden voor pes simisme, doch voor optimisme. Als de ste keer, dat zij bovenaan deze trap zou staan in de hoedanigheid van een gast vrouw, die haar gasten verwelkomde; en' zelfs nu was zij eigenlijk nog maar gast vrouw in uaaml Binnen enkele minu ten, wanneer mevrouw Durward haar voet over den drempel zou zetten, was die de gasvrouw, terwijl Sara haar plaats als een gewone gast zou moeten innemen in het huis dal twaalf jaar lang haar do mein was geweest. Vastberaden zette ze deze gedachte op zij en keek naar de groote limousine, die zacht de kromming van de oprijlaan om zwaaide en vlak voor het huis stilhield. Er was geen zweem van tegenzin in den glimlach, waarmede zij majoor Durward begroette, toen hij uitstapte en met uit gestoken hand op haar toekwam. „Maar waar zijn de anderen?" vroeg Sara ziende, dat de chauffeur de auto dadelijk naar de garage stuurde. „Die komen te voet", legde Durward» uit. „Elisabeth zei, dat ze niets van de plaats konden zien, wanneer ze opgeslo ten zaten in de auto, daarom zijn ze er bij het portiershuisje uitgestapt en wan delen door het park." Sara ging hem vóór, de hall binnen en zij stonden samen te praten bij de thee tafel, totdat hel geluid van stemmen de aankomst van hel overige gezelschap aankondigde. „Daar zijn zei" riep Durward uit, ter wijl hij hen haastig tegemoet liep, ter natuur wat medewerkt, zal men kunnen laten zien wie en wa,l -men is, De resulta-, ten zullen dan niet alleen door de vrien den, maar wal nog meer noodig is ook door de vijanden worden gelezen. Spr, die steeds reist, wijst er op, dat er geen stad in Nederland is, die zooveel voor deel van de Markt heeft als Middelburg. Ook deze spr. houdt een uitvoerig be loog voor organisatie, juist nu de koop lieden zooveel moeilijkheden ondervin den, waarvan de vele faillissementen 'n bewijs zijn. Spr. wijst er op hoe de koop lieden belang hebben bij goede loonen, korte arbeiders tijden en goedkoope le vensmiddelen voor de arbeiders. Als lid van de Federatie wekt spr. den Bond op gedachtig aan haar naam zich weer aan te sluiten en eindigt met de beste wen- schen voor het welslagen van den recla medag. De voorzitter brengt ,tlen heer Witmond dank voor zijn woorden, maar wat betreft de aansluiting bij de fede ratie, herhaalt hij de tegenwerking van tie leden dier federatie. De heer F1 i ps e, bracht namens de leden hulde aan het bestunr vooral, aan den lieer van den Broek, maar ook aan hel oudste lid, den heer Wocrkens, die een voorbeeld geeft aan de jongere. Nog eeuigen tijd werd over enkele on derdeden gediscuseerd, waarvan wij al leen nog aanteekenen, dat de heer Wit mond op een vraag van den voorzitter kou medcdeelen, dal van de in verschil lende plaatsen georganiseerde Marktda gen, die te Middelburg tol nu toe het best slaagden en ook de meeste deel name hadden. De vergadering werd bijtijds gesloten, daar het heden voor de meeste aanwe zigen zeer vroeg dag was, in verband met hel gereed maken van hun kramen. (Voor het vervolg zie men het Hoofd blad). DE BETEEKENIS DER ARBEIDSWET VOOR DE HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. In een der bovenzalen der Sociëteit St. Joris was gisterenavond een vergade ring belegd vanwege de afdeelingen Mid delburg van den Algemeenen Ned Bond van Handels- en Kantoorbedienden, en den Nalionalen Boud van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius", waar de Qieeren J. M. Snel, secretaris der afdee- liug Amsterdam van Mercurius, en II J. Meijer, secretaris dierzeJfde afdeeling over bovengenoemd onderwerp hebben gesproken. De lieer Barto, voorzitter der afdeeling van „Mercurius" heette de aanwezigen welkom, leidde de sprekers mei een en kel woord in, en wees op het doel der landelijke demonstralie op 7 Sept. don wil tc loonen, dal de arbeidstijd voor den kantoorbediende ook eens wettelijk gere geld worde. De heer M e ij e r besprak het alge meen karakter van den achturendag en den strijd daarvoor, en voor hel behoud. Spr. zal daarbij wijzen op wat bereikt is, en hoe de toestanden waren, vroeger. Voor verkrijging van den 8-urendag is de strijd al van heel vroeg aan den gang, internationaal. In hel begin met zeer gering resultaat. Tot aan den oor log was de strijd zeer beperkt, zoowel in ons land als daarbuiten vrijwel partieel en privaatrechtelijk, Gedurende den oor log en onmiddellijk daarna, bleken de vakbonden een groote macht te krijgen, en nam men daarmee geen genoegen. Men eischle van den wetgever den acht urendag. Dit kwam vooral lot uiting bij de ineenstorting van het Duitsche kei zerrijk. Toen werd de eisch door alle partijen overgenomen, en dat ging over de heele wereld, ook hier in Nederland. (Wettelijke bescherming werd ten spoe digste noodzakelijk geacht. Spr. leest eeuige uitlatingen voor uit die dagen over den eisch. Men was toen zeer en thousiast. Thans, 5 jaar daarna, wordt het tegenovergestelde verklaard. De door voering dezer mentaliteit had tol uiting, dat einde 1918 een ontwerp tot wette wijl Sara volgde, even aarzelend, met een gevoel van schuwheid. Ondanks den allerliefsten brief, dien zij van mevrouw Durward had ontvan gen, waarin deze haar vroeg toch vooral net zoo lang op Barrow Court te blijven als haar het best uitkwam, had zij, nu het oogenblik gekomen was, dal de nieu we meesteres haar intrek op 't builen zou nemen, het gevoel alsof haai' verdere tegenwoordigheid min of meer kon be schouwd worden als indringerig. De brief van mevrouw Durward kon heel best zijn ingegeven door niet meer dan een soort oppervlakkige beleefd heid, of zelfs alleen maar op aandringen van haar man geschreven zijn, en hel was heel goed iu te denken, dat de schrijfster verre van blij zou zijn over het feit, dat baar uitnoodiging zoo let terlijk was opgevat. In enkele korte seconden wond Sara zich op, een aan paniek grenzenden angst. 'En toen hoorde zij het geluid van een diepe altstem, onbeschrijfelijk vrien delijk, met even een overmoedig lachje er doorheenen al haar bezwaren waren weggevaagd. Er was geen twijfel aan de oprechtheid van de spreekster. „Het was lief van u niet weg te loo- pen, juffrouw Pennant." Met deze woorden schudde mevrouw Durward haar hartelijk de haud. „Die arme Geoffry kon toch niet helpen, dat hij de erfgenaam was eu als lijke regeling werd ingediend. Dit was in 1911 al geschied door den heer Schaper, doch blijven liggen ln 1898 was reeds te Parijs besloten voor don achturendag te strijden. Bij elke 1 Mei- viering werd er voor gepropageerd. In 1898 had Domela Nieuwenhuijs er in de Kamer over geïnterpelleerd I angzamerhand kwam er ook een an dere opinie in werkgevers- en regee- ringskringen. In 1909 werd de door voering van den 10-urendag bepleit door het Kamerlid Aalberse. TJat was het eerste succes. De strijd voor den wellelijken arbeids tijd was begrijpelijk. Want voordien was de exploitatie van den eeueu mensch op den ander vreeselijk. Spr. leest daar staaltjes van voor," zoowel als van toe standen in ons land. In Engeland, waar de strijd eerder is begonnen, was de toestand toch nog erger De wettelijke regeling van den ar beidsdag werd dan ook voor alle werk nemers een woord van verlossing. Na 1911 is ten opzichte van den ar beidstijd door de regeering vrijwel niets meer gedaan, tot in 1918, onder den druk der lijden. Doch groote groepen "werden bij dc wettelijke regeling uitge schakeld, o. a. de kantoorbedienden Alsook de winkelbedienden. De win kelsluitingswet moet eerst aangenomen worden, zegt de regeering Docli liet besluit van de regeling der werktijden voor de winkelbedienden kan geschie den door algemeeneu maatregel van be stuur, want bun werktijd is wettelijk vastgelegd. Spr. wijst ten slotte op de reactio naire pogingen om aan de bepalingen van cie wel te tornen. Minister Aalberse is hoe langer hoe meer uit den weg gegaan voor dreigementen van werkge verszijde. Terwijl nog groote groepen wachten! Er is een groote depressie gekomen in de arbeidersbeweging. Men verlaat de rijen, en dat verzwakt het wapen! En hel gevolg is geweest, dat er thans een 8ty2--urige arbeidsdag en een 48-urige werkweek is gekomeu. Dat moet her overd worden, en wat nog onthouden is, moet veroverd worden! Spr. wekte krachtig op mee te gaan met de demonstratie op 7 Sept. Als tweede spreker trad op de heer Snel, die vooral de kwestie zou be handelen voor de handels- en kantoor bedienden. Spr. meent, dat alles in liet werk gesteld moet worden om de kan toorbedienden wakker te schudden. De handels- en kantoorbedienden worden a. h. w. beroofd door kapitalisten en werkgevers, terwijl zij iu slaap zijn. Men heeft ze iu slaap gemaakt door hyp- hiose en suggestie, liet was maar bezui- 'nigen en versobering. E11 nu komt daar uog een langeren werktijd bij. I11 Am- sterdam is hel overwerken vreeselijk, terwijl een timmerman na 81/2 uur zijn post verlaat. Er is van de Algemeene en Mer curius alles in liet werk gesteld om pressie uit te oefenen op liet ministerie, toch den 8-urigen arbeidsdag in te voe ren. Er zijn adressen gericht tot de Kamer. Hoe komt hel, dat in Holland de kantoorbediende moet wachten op be scherming? In het buitenland was dit niet zoo. Doch daar zijn de kantoorbedienden flink ge organiseerd, waarmee rekening wordt gehouden. Dat moet hier ook kómen, De versnippering moet tegengegaan wor den. Niet alleen mannen lijden onder over werk, doch ook de vrouwen eu kin deren lijden eronder, als de man over-, werlt iteett moeten doen. Ook zij hebben belang bij een flinke organisatie. Op de banken wordt geweldig overge werkt. Spr. leest manifesten voor, waar uit blijkt, dat zij alles hebben gedaan om den 8-urendag legen te werken. Docli dc kantoorbedienden kunnen wal van hen leereu zij zijn solidair. In het buitenland is men er eveneens mee be zig den achturendag van de baan te krijgen. Spr. geeft daar voorbeelden van u geweigerd had te blijven, zou hij een gevoel hebben gehad als een schurk in een bioscoopfilm. U heeft gemaakt, dat we ons geen lage ellendelingen voelen, die gekweld worden door zelfverwijt." Toen wendde zij zich om eu wenkte haar zoon. „Dit is Tim", zei ze eenvou dig, maar met een klank in haar stem, alsof zij had aangekondigd „Dit is de zou, eu de maan en de sterren." Toen moeder en zoon naast elkaar stonden, was Sara's eerste indruk, dat zij nooit twee mooier meuschen had gezien. Zij waren beiden slank, en hun schoonheid en gezondheid straalde als het ware om lien heen; de bekoorlijkheid van de moeder werd nog verhoogd door een zekere statigheid en distinctie, die haar bewegiugeu kenmerkte. Sara herinnerde zich de woorden, die Patrick eens van Elisabeth Durward had gezegd: „Ik geloof, dat zij een van dc mooiste vrouwen was, die ik ooit heb gezien", en zij dacht bij zichzelf, dat bijna iedereen naar waarheid diezelfde meening kon ouder schrijven. Mevrouw 'Durward moest minstens een jaar of veertig zijn te oordeeleu naar de aanwezigheid van den zes-voet- langen jongeling, dien zij haar zoon kon noemen maar haar uiterlijk was dat van een vrouw, die nog niet lang de dertig achter den rug heeft. De soepele lijnen van haar gestalte duidden nog nauwelijks op rijperen leeftijd eu het Dal. alles gaat den handels- en kan toorbedienden maar voorhij. Kijk eens ■wat er om U heen gebeurd de werk gevers verslechteren, schouder aan schouder, uw toestand. Stemt met de werkgevers overeen in het schouder aan schouder staanl Heeft U dan niet geleerd, dat dc be zuiniging alleen maar van de kantoor- ó'édienden moet komen. Spr. wekt daarom krachtig op lol or ganisatie en op te komen tol de de monstratie van 7 Sept. Lukt 't niet met adresseeren, dan zal 'l lukken met or ganiseeren. De heer Barto dankte beide spre kers en wekte tot deelname aan de demonstralie op 7 Sepl RAAD VAN ST. LAURENS. In de Woensdagmiddag gehouden raadsvergadering van St. Laurens was de heer J. Francke met kennisge ving afwezig. De voorzitter doet mededeeling, dal de openbare school mei woning eu tuin zijn verkocht voor 1' 3373. Overgelegd wordt het proces-verbaal van de op 9 Juli gehouden kasopname van den gemeente-ontvanger. Een verzoek van den heer Kreupe ling om plaatsing van een lantaarn vóór of in de nabijheid zijner woning wordt als zijnde op ongezegeld papier iuge- dieud, voor kennisgeving aangenomen Wegens periodieke aftreding van de heereu M. C. Marinissen en G. Roosc en vertrek van den heer J. Gideonse worden op de voordracht vóór zetters voor 's rijks directe belastingen geplaatst de heeren M. C. Marinissen, C. Roose, W. Walraven, C. Willemse, II. Jansen, P. Passenier. De begrooling van het Burgerlijk Arm bestuur dienstjaar 1925 wordt in ontvang en uilgaaf vastgesteld op een bedrag van f 150. Na onderzoek wordt de ge- meenlerekening over 1923 vastgesteld in 'ontvang op 1 28.322 13 en in uitgaaf op f 25.275.431/2, alzoo een saldo van f 3046.691/2 Op voorstel van B. eu W wordt 111. a. sl, besloten 7 A 50 c.A. moesland te verkoopen aau den heer W. Wal raven voor f 640. Thans komt aan de orde het nieuw ontworpen bouwplan. Nu door den aan koop van den benoodigdeu grond daar toe de gelegenheid is geopend kan uil voering worden gegeven aan het ge opperde denkbeeld om het dorp, waar zich het gemeentehuis bevindt, een door trek tc geven, waardoor liet dorp in aanzien zal stijgen en kan worden voor komen, dat hel in den loop der jaren in verval zal geraken. In verband hier mede stellen B. en W. voor over tc gaan tot den aanleg van een klinkerweg van den Noordweg recht op het dorp uitkomende tegenover de Ned. llerv. Kerk. De verharding zal over een breed te van 4 M. plaats hebben; aan weers zijden hiervan in den berm van den weg wordt voorgesteld een rij lindeboomen te doen aanplanten. Om den weg recht op de kerk te kunnen aanleggen moet dwars door den tuin van den lieer J. Matthijssen en dooi den tuin en een gedeelte van het ge bouw van den heer L. Cornelissen. Uil het reeds plaats gehad hebbend overleg is gebleken, dat beiden genegen zijn den benoodigden grond af te staan tegen een even groote oppervlakte gemeente grond in ruil. Het gedeelte gebouw van den lieer Cornelissiu is te koop voor 1' 400 be nevens enkele faciliteiten ten opzichte van het daarvan afkomend materiaal. lie heer Matthijsse is bereid toestemming te verleenen, dal zijn schuurtje wordt afgebroken, mits het op een andere plaats weder wordt opgericht. Tevens stellen B. en W. voor de noodige on derhandelingen aan te knoopen met het Polderbestuur van Walcheren om tege lijkertijd hun ontworpen plan om de kromming uit den Noordweg te nemen, prachtige kastanje-bruine haar, dat iu golven langs het fijne, kleine hoofd lag, glansde met den gloed, dien alleen jeugd of groote levenskracht kan geven. Haar huid had die bijna verblindende blank heid, die zoo dikwijls samengaat met kastanje-bruin haar en liet gebrek van te liciite wenkbrauwen en oogharen, dal niet zelden dit soort type ontsiert, was volkomen afwezig. Haar oogen trokken het meest de aandacht. Die hadden een diepe, liyacintb-blauwe kleur, lichtend en zacht, van buitengewone schoonheid Maar zij naddeu een eigenaardig omslui erde uitdrukking iets ondoordring baars en terughoudends - alsof ze een geheime weienschap bewaakten en ver borgen voor de wereld daarbuiten Toen Sara dien stillen, raadselachtigen blik onlmoelle, was zij zich even een gevoel van afkeer, bijna van angst, be wust, maar toe Elisabeth met een of andere gewone opmerking, naar hel vuur loeging en haar toelachte, vergat zij, onder de groote bekoring van dien glim lach, hel gevoel van vrees, dal haar even door het brein had geflitst Maar toch was het met een gevoel van verlichting, dat Sara den open, vroo- lijken blik van den zoon ontmoette. Tim Durward had de schoonheid van zijn moeder geërid, maar was gelukkig geen onmannelijk lype. Hel gloeiende rossig kastanje-bruin van Elisabeth was bij hem versoberd tot donkerbruin; hij

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5