MissBlanche YAN GRAAFEILAND, gebrand. 5 der inzittende personen kon den het voertuig niet gauw genoeg ver laten, en zjjn verbrand. Hun lijlcen zijn geheel verkoold, zoodat op het oogen- blik nog niet de identiteit van de ver ongelukten kan worden vastgesteld. Twee ernstig gewonden werden naar het Sophia Ziekenhuis te Zwolle over gebracht. Een van hen is aan de bekomen ver wondingen overleden. Behalve de zwaar gewonden zijn nog 6 of 7 personen licht gewond. Ook de chauffeur, een zoon van den heer Stoevelaar is licht gewond. De politie stelt een ernstig onderzoek in, naar de oorzaak van de ramp. Het parket uit Zwolle is reeds hedenmorgen vroeg te Heinoo gearriveerd. Tot de personen, die in de autobus zijn verbrand, en wier lijken geheel zijn verkoold, behooren de 15-jarige B. Kap- pert, uit Raai te, twee dochters van den heer Schaasberg, en de heer A. Brou wer, allen Uit Heinoo. ZIJN EERSTE PORTRET. Het „Bat. Nieuwsblad" vernam van iemand, die in het hartje van Celebes van een ouden inlander een kiekje maakte, het volgende: Hij keek van het portret haar ons en van ons naar het portret,- strak stond zijn gelaat. Maar opeens uitte hij een schreeuw; hij stootte eenige klanken uit, hij had zich zelf herkend en nu barstte hij in lachen uit, dat gierend door de lucht klonk. We hadden zoo'n schik in de kinderlijke blijdschap, dat we hem de foto schonken. Weer bekeek hij! het portret en daarop toonde hij het de omstanders; toen uitte hij voor ons onverstaanbare klanken; hij wou ons zijn dank betuigen; hij wilde hout hakken om ons zijn erkentelijkheid te toonen. Nog voor we iets konden zeg gen, was hij weggeijld om kort daarop met een vervaarlijke bijl en een blok hout terug te keeren of we ook al lieten zeggen dat we geen hout noodig hadden er ,was geen houden aan. En hij begon te hakken met een drift, dat ons de spaanders om de ooren vlogen. Toen het klaar was, stapelde hij het hout voor de, ,baroega" op en verdween om met een tweeden blok terug te komen. Hoen hij' ons voor minsterns eenige weken van brandstof voorzien had, haalde hij nog eens het portret voor den dag, begon weer gierend te lachen en verzocht het hem te laten weten, als we soms nog hout mochten noodig heb ben. We zijn wel eens op minder erkente lijke wijze voor een kiekje bedankt en beloond dan door dezen grijsaard in de afgelegen kampong van het Celebesge- bergte AFLOOP AANBESTEDINGEN. Namens Ged. Staten werd heden morgen aanbesteed het gedeeltelijk ver nieuwen van de drijvende aanlegplaats met toegangsbrug, in gebruik bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wi- Schelde te -Vlissingen. Raming f 10.300. Inschrijvers de keeren A. A. de Wilde, Middelburg, f 10.970; P. J. de Bour- 'graaf, Wemeldinge, f 10.800; A. v. d. Straaten Jr., Hansweert, f 10.700, en J. 'J. Jansen, Middelburg, f 10.540. Door de vereeniging Landbouw belang te St. Annaland is op 25 de zer aanbesteed de levering franco op den wagen van 10.600 K.G. superphos- phaat, 4700 K.G. kainiet en 22.000 K.G. kalizout k 40 pet. Aangenomen werd door de Mij. tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dor drecht, de levering van de superphos- ■phaat voor f2.90, en van de kainiet voor f 1.92 per ,100 K.G., terwijl de heer .Wl Heijboer te St. Annaland die van het kalizout werd gegund voor f 4.97, mede per 100 K.G. Ge kunt er van op aan, dat de zwartgalligste Nurks vroolijk kijkt als hij zegt: Geef MIJ maar (Ingez, Med.) BUITENLAND. NA DE CONFERENTIE VAN LONDEN. IndenRijksdag. Er is toch nog een kans, dat de Duitsch-Nationalen voor zullen stemmen Men heeft een uitweg gevonden! De Duitsche Volkspartij is n.l. voor den dag gekomen met een voorstel on tusschen de artt. 3 en 4 der wet, strek kend tot goedlceururing van de besluiten van Londen, die 'n inleiding tot de Ver schillende Dawes-wetten is, het volgen de art. 3a in te voegen Teneinde de uitvoering van het rap port der deskundigen, dat de basis de besluiten van de conTerentie is, mui in gevaar te brengen, moet de rijksre- geering trachten te bereiken: a- dat de gebieden, wier bezetting mei bij art. 428 van het verdrag van Ver sailles is voorzien, zoo spoedig mogelijk en in elk geval nog lang voor 15 Aug 1925 zullen worden ontruimd; b. dat de streek van Keulen in elk ge val op 10 Januari 1925 definitief wordt ontruimd hetgeen ook de Engelsche ju ridische raadslieden van de kroon els noodzakelijk beschouwen; dat er zekerheid wordt gegeven, dat in het vervolg de grenzen van fle bij de overeenkomst van 28 Juni 1919 ge troffen regeling betreffende de bevoegd heid van de bezettingsautoriteiten niet zullen worden overschreden, en dat in het bijzonder de bewoners van het Rijn land hun algemeene rechten en hun staatsburgerlijke rechten zullen genieten. Waarschijnlijk zullen de Duitsch-Na tionalen hier wel voor stemmen. Tiet amendement is waarlijk een trou vaille te noemen. Immers de regeering wordt er slechts in uitgenoodigd te trachten te berei ken. Zij heeft er haar best voor gedaan in Londen, met slechts heel gedeeltelijk succes, en zij kan makkelijk beloven te trachten al het bovengenoemde alsnog te bereiken, hoewel overtuigd dat 't bij een poging zal moeten blijven. Maar ook het streven is schoon in het worstelperk der eere, en de Duitsch-Nationale krij gen hun zin, dat de regeeriug met dit amendement tevens heeft uitgedrukt haar onvoldaanheid over het te Londen be reikte. De D. V. P. lieeft bovendien nog een ander amendement ingediend, n.l. om alle Dawes-wetten automatisch te laten vervallen, als de internationale leening van 800 millioen goudmark niet tot stand komt. Dit amendement is echter nog al dwaas, want zonder een dergelijke leening kan van een uitvoering van het Dawes-rapoprt niet gesproken worden. En dan ten slotte s/eitf van die partij nog een amendement, waarin betreurd wordt, dat te Londen het artikel van het ver drag van Versailles, dat Duitschland ver antwoordelijk voor den wereldoorlog ver klaart, niet herroepen is en waarin de builenlandsclie regeeringen worden uit genoodigd, door het openen hunner ar chieven bij te dragen tot de oplossing van de schuldkwestie. Dit laatste is een zeer schoon klinken de congres-motie, om met algemeene stemmen en applaus te worden aan vaard, doch overigens weinig passend in een wet. Dus nu afgewacht wat de stemming zal opleveren. liet Centrum, de katho lieke partij, heeft bij voprbaat al aan alle partij organisaties in het rijk de instruc tie doen toekomen om de moodige voor bereidingen voor eventueele nieuw© ver kiezingen te treffen. De debatten in den Rijksdag brachten weinig bijzonders. Hoofdzaak is de te verwachten stemming. In den Franschen Senaat hebben Poincaié en Herriot gedebatteerd. Het humeur van Poincaré blijkt er sinds zijn aftreden niet beter op ge worden te zijn. Hij toonde zich woe dend over de verwijten, hem bij de behandeling in de Kamer gedaan en het grootste gedeelte van zijn einde- looze rede was dan ook een persoonlijke verdediging en rechtvaardiging van zijn politiek, waarvan Frankrijk volgens hem te kwader ure afgewekeu was. Hij was daarbij uiterst scherp tegen de tegen woordige meerderheid, b.v. toen hij Blum qualificeerde als „minislre de la pa role", van het kabinet van Herriot, een qualificatic, waarlegen laatstgenoemde protesteerde, zeggende dat hij zichzelf voldoende verdedigen kon. De heele strekking van de rede van Poincaré was verder aan te toonen, dat al hetgeen men thans van Duitschland verkrijgt, een gevolg is van de Rulir- bezetting. Zonder dit dwangmiddel had Duitschland het plan-Dawes nooit aan vaard. De bezetting was op het laatst Voordeelig genoeg geworden; de eerste vier maanden van 1924 hebben netto ruim een en een kwart milliard opgele verd. De bewering, dat het plan-Bonar Law voordeeliger was dan het plan- Dawes is onjuist, al was het alleen maar, omdat het eerste begon met een lang durig moratorium, door geen enkel pand gewaarborgd, terwijl het laatste althans jehoorlijke waarborgen aanbiedt. De Senaat heeft ten slotte met 204 tegen 40 stemmen de vertrouwensmotie inzake de Londensche overeenkomst aan genomen. MODERNE ZENUW-GENEZING. (Van onzen Parijschen Oorrespondent.) (Nadruk verboden.) Parijs, 19 Augustus. Een van de vele instellingen waar Pa rijs trotsch op gaan kan, is het „Dispen- saire d'Hygiene Mentale". De naam is moeilijk te vertalen. Een dispensaire is tegelijk een 'toevluchtsoord, een verpleeg inrichting, een consultatie-bureau, een volks-apotheek, een kliniek, een soep- uitdeelingHet is wat de Duitschers noemen'een Heilanstalt, een geneqs- huis. Het Parijsche geneeshuis voor zenuw zieken staat onder leiding van den we- reldberoemden specialiteit dr. Toulouse, en het is ondergebracht in een bijge bouw (twee paviljoens) van het zieken huis Sainte-Anne. Een fraaie tuin ron dom slaat ter beschikking van de ver pleegden. In het dispensaire worden geen ern stige zenuwpatiënten opgenomen. Dit is het mooip van deze instelling: dat zij be stemd is voor diegenen wier geestestoe stand niet geheel uit het evenwicht is, maar toch ook niet geheel en al nor maal. In een stad als Parijs is het aan tal van dergelijke gevallen ontzettend groot. Ons poovere hersenmechaniek is uiterst delikaat. „Een wolkje stoom, een druppel water" heeft Pascal gezegd „is voldoende om de denkende riethalm (d. i. de rnensch) te dooden". Nog veel minder is er noodig om het mysterieuse raderwerk onzer hersenen te verstoren, een gewoon rnensch te veranderen in een onthutzenden harlekijn en de helderste koppen geheel in de war te brengen. Het is nog niet lang geleden, dat in een dergelijk geval voor de armen het krankzinnigengesticht, voor de rijken een min of meer weelderig „maison dc santé" de eenige oplossing was. Dit ver loste de samenleving van een gevaar lijk individu, of van iemand die dreigde gevaarlijk te worden. Een wet van 1838 regelt in Frankrijk de krankzinnigenver pleging. Zij schenkt aan de familie het recht om, door middel van een eenvoudi ge administratieve procedure, den zieke achter slot en grendel te doen zetten, -pok al is zijn waanzin volmaakt zacht moedig- Boveudien heeft de politie het recht, u zonder vorm van proces in een gekkenhuis op te sluiten, indien uw toe stand gevaar oplevert voor uw omgeving. Eenmaal in de hel van het gesticht aangeland, wordt de zieke verzorgd op zulk een manier dat de kans op beter schap zeer gering is. Een enkelen keer geneest hij en dan is het meer geluk dan wijsheid. Meestal eindigt hij zijn da gen van diep bedroevende ellende in wat dr. Toulouse in een zijner boeken noemt „la prison de cauchemar" (de nachtmer rie-gevangenis). Doch, gelijk gezegd, tusschen den pnge- neeslijken waanzin en de meest eenvou dige geesles-afwijkïng liggen honderd duizend nuances en graden van ziekte. In een stad als deze leven (en lijden) duizenden en duizenden gedeprimeerden, geobsedeerden, depersecuteerden, gehal- lucineerdenschuwen, vreesachligen, verslaafdenZij lijden, want meestal zijn zij zich hun toestand volkomen be wust, en sleepen zij een afschuwelijk, be klagenswaardig bestaan. Voor hen schiep dr. Toulouse zijn dispensari,um. Daar vinden al deze wrak ken en halve wrakken de veilige haven. Met een onvermoeibare 'toewijding ont vangen hen de directeur en zijn helpers, bieden hun troost, verzorging, redding van het krankzinnigengesticht en vaak genezing. Twee beginselen beheerschen de orga nisatie dezer bewonderenswaardige in stelling. Ie. de zieke die er binnengaat en wordt opgenomen is en blijft volkomen vrij. 2e. hoewel volkomen vrij om de in richting te verlatén, moet hij nochtans verlangen er te blijven tot hij beter is. Niet een enkelen patiënt wordt er ge houden tegen zijn wil. Allen zijn vrij in hun gaan en komen. Slechts een enkele zaal is er waar de zieken onder eeuige (trouwens zeer zachte) bewaking staan, en deze is bestemd voor de ergste geval len, die welke men tracht te verbeteren en te genezen alvorens het vonnis uit te spreken dat hen naar het gesticht zal zenden. Dr. Toulouse brengt bij alles wat hij doet steeds deze stelling in toe passing dat opsluiting hooge uitzonde ring moet blijven voor geesteskranken. Hoevelen heeft men niet in het dispen- sarium van Sainte-Anne zien aankomen, gezonden door geneesheeren die zeker heid wilden hebben dat zij zich niet yer- gisten alvorens het certificaat tot opne ming in een gesticht te onderteekencn. Of door commissarissen van politie, die hun zedelijke verantwoordelijkheid wil den dekkenDr. Toulouse neemt al deze „verdachte gevallen" onder zijn hoede, bestudeert ze, verzorgt de zie ken, lioudt ze korter of langer tijd, en geeft ze heel dikwijls, hersteld, aan de samenleving terng. Groot is het aantal dergenen die na een verblijf in het dis pensaire terugkeerden tot bun familie, en hun werkkring, zonder te vermoeden dat het maar heel weinig had gescheeld of zij waren opgesloten in een gekken huis en voor altijd verloren. Om al deze vrije zieken er van te weerhouden om weg te loopen, heeft men hun een omgeving moeten schep pen die hen aantrekt en waar zij graag vertoeven. In dit opzicht is er niets ver zuimd. Alles is vroolijk en mooi en ge zellig. Men waant zich hier niet in een hospitaal, doch in een kleurig familie- pension. De wanden zijn beschilderd door groote Fransche artisten: Francis Jourdain, André Fraye, Albert Sardin De vensters zijn breed en van ,spie- Jas, met bloeiende planten omrankt. De eetzaal is als die in een sjiek ho tel: men eet er aan kleine tafeltjes, fleurig, artistiek gedekt. De hall met zijn rieten fauteuils zou menig „palace" eer aandoen. Ook de kamers der zieken (twee bedden per kamer) zijn charmant: ik ken dure particuliere verpleeg-inrich- tuigen waar zij heel wat minder aantrek kelijk zijn. Herhaaldelijk gebeurt het, dat een zie ke, om consult gekomen, schrikt wanneer men hem aanraadt te blijven. „Probeer het eens", luidt dan het antwoord. En wanneer hij er vier en twintig uur Sn huis is geweest, wil hij niet meer (weg. Uit therapeutisch oogpunt is de zaak ook best in orde. Een apotheek is na tuurlijk aanwezig, evenals de modernste instrumenten voor hydrolherapie en electrolherapie. De eerste specialisten van het Institut Pasteur, de medische fa culteit, de hospitalen en ziekenhuizen van het Seine-departement verleenen ge regeld hun medewerking en zijn beschik baar voor alle mogelijke wetenschappe lijke onderzoekingen in kliniek of labo ratorium. De Parijsche kroniekschrijver interes seert zich echter voornamelijk voor het heir der ongelukkigen, die hier genezing komen zoeken. Eiken dag melden zich, op het spreekuur, een vijftigtal zieken aan, het geestelijk arval der wereld stad. Wat u het eerst treft is hun cor recte houding en gedrag in dc wacht kamer. Deze „blessés du cerveau" leggen een bedaarde beleefdheid en welopge voedheid aan den dag, en door niets onderscheiden zij zich van de bezoekers in eiken anderen dokterssalon. Voor het meerendeel behooren zij tot de intellec- tueele klassen. Zij zijn onderwijzers, boekhouders, klerken, schrijvers, kan toorbedienden. In de gewone ziekenhui zen zijn 70 pet. der zieken die pp het spreekuur komen, handwerkslieden. Hier is de verhouding juist omgekeerd Deze menschen „werken met hun hoofd". Zij hebben te veel gevergd van de denk machine, waar, zonder dat ze 't wisten, reeds vanaf de geboorte een klein barstje in zat; op den kwaden dag is het spaak geloopen, liet barstje is een scheur ge worden en eischt nu verpleging en rust. Er is wat een narigheid en onver moed leed door deze wachtkamer gegaan. Beklagenswaardige mannen, beklagens waardige vrouwen vooral, wier leven vergiftigd werd door een of andere on gemotiveerde angst, angst voor honden, voor katten, voor vogels, voor de ruimte enz. Doch de grootste categorie vormen de neerslaclitigen. Het leven wordt steeds moeilijker; men worstelt wat men kan, tot opeens de moed zinkt: de veer der wilskracht is gebroken, elke in spanning wordt onmogelijk. Dit soort zie ken zijn voornamelijk vrouwen, en daar onder veel oorlogsweduwen. Zij leefden gelukkig. Toen ontrukte de dood haar heur zedelijken steun: den man die ook materieel haar het bestaan verlichtte. Zij begonnen zelf te werken; doch hoeveel vrouwen kunnen leven van haar arbeid? Zij zakten af, steeds dieper, gebroken, wanhopig, hopeloos. Tot zij werden als poppen zonder zemelen. Dan ziet men in het dispensaire de lange stoet der toxicomannende aan een of ander vergif verslaafden. En ook dit zijn meestal jonge vrouwen. Terwijl een der assistenten van dr. Toulouse mij rondleidde door het gebouw, vertelde hij mij van een jonge vrouw, die aan cocaïne verslaafd was geweest, en die eenige dagen geleden de inrichting ge- genezen verlaten had. Juist denzelfden ochtend toen hij hel mij vertelde, had zij zich weer aangemeld. In haar oude om geving was zij opnieuw gezwicht voor de verleiding. Het gif had haar weer in zijn klauwen. En hulpeloos, radeloos-on- gelukkig was zij weer op het spreekuur verschenen. Goed! had de dokter gezegd aan wien zij haar toestand biechtte. En hij had zijn best gedaan zijn stem hardvoch tig te doen klinken. Goed! Maar dezen keer zetten wij je bij de krankzinnigen. Och, heere! Ik smeek u, dokter, niet bij de krankzinnigen. Jawel! Je bent krankzinnig. Daar. of anders ga je maar weer naar huis. En de ongelukkige, als een kindi dat weet dat het straf verdiend heeft, aan vaardde de kastijding. Want zij was zich nog bewust, dat, eenmaal weer de drem pel over, ze zou afglijden naar den waan zin, onherroepelijk, daar niets of nie mand haar zou beletten terug te keeren tot het sloopend gif, waarin de soute neurs en apachen van Montmartre zulk een misdadigen handel drijven Wat zeker zeer merkwaardig is: men vindt in liet dispensaire geen of bijna geen slachtoffers van de alkohol. In een maand had slechts een enkel ziekte-geval alkoholisme als oorzaak. Men schrijft dit gelukkig verschijnsel toe aan het db- sinth-verbod. LEO FAUST. den loopen" en dal hij „liever tweewerf verdoemd wilde wezen, dan zich te laten interviewen." Ook vond deze origiuee- le krijgsman-staatsman-econoom-politi- cus, „dat het al erg genoeg was, can- didaat te moeten zijn voor het vice-pre- sidentschap en hij zich niet nog boven dien belachelijk wilde maken door den ffilmacleur uit tc hangen Het was al „hel en duivel!" wat men van Dawes te hooren kreeg, en de generaal ging zelfs zoover, te verklaren, „dat hij zich liever uit die vervloekte campagne terugtrok, dan niet meer zich zelf te kunnen zijn." De manager van de propaganda voor Dawes trachtte tevergeefs den generaal aan het verstand te brengen, dat hij eenmaal candidaat voor het vice-presi- dentschap zich had te schikken naar de usances en de kleine onaangenaam heden van het openbare leven. Dawes was echter niet te bepraten. „Hij wou liever verdoemd zijn. Uit Japan. Dc hoogste officieren in het Japan- sche leger hebben toegestemd in een compromis met de politieke partijen tot yermindering van het leger met 15 pet. Uit China. Men gelooft, dat er een burgeroor log op het uitbreken staat tusschen de provincies Tsekieng en Kiangsoe, we gens het feit, dat de Toetsjoen van Tsje- kiang het gezag over het Chinee sch arse naal buiten Sjanghai en de Woerung- forten bij Sjanghai opeischt, terwijl de Toetsjoen van Kiangsoe beweert, dat deze plaatsen onder zijn gezag behooren te blijven. Het gevaar van den toestand ligt hierin, dat Sjanghai dichtbij het mo gelijk operatietooueel gelegen is. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 25 Augs. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Aardappelen 46, princessen 1030, postelein 1114, snijboonen 1535, the Queen 1618, pruimen 1555, scharla ken 78, Astracan 10, St. Jan 20, N. II. suikerpeer 3—7, suikerboonen 4—15,to maten 4—23, clapps favorite 10—25, Kes wick 39, Precose Trevoux 327, Gro ninger bergamot 2—13, Oomsldndcren 15 21, cox comona 5—10. blauwe drui ven 56106, alles per K.G bloemkool 94, komkommers 4—50, augurken 27 251, andijvie^ 18—57, kropsla 32—60, alles per mand; roode kool 6995, selde rij 630, lcaroten 710, savoije kool 56 —124, peeën 30—40, alles per 10 bos; meloenen 3385, per stuk. O o s t b ur g, 27 Augs. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 16.50~f 17.50, CChevaliergerst 13.50, erwten 20, rogge 11.75. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Fr ank r ij k. De Kamer heeft Maandagavond bet verdrag van Lausanne met 410 tegen 171 stemmen goedgekeurd. Uit Duitschland. De „Zeppelin", die een tocht naar Amerika maken moet, is thans gevuld. De proefvlucht wordt waarschijnlijk he den gehouden, en vermoedelijk tot naar Zweden uitgestrekt. Uit Egypte. De Times meldt uit Chartoem, dat te Atbara de staat van beleg is af gekondigd. Van de Egyptische officie ren zijn 3 veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf, en 10 tot 1 jaar, wegens hun aandeel in de jongste onlusten on- fder het spoorwegbataillon. Uit Marokko. Sinds den eersten aanval van de Rifs op de voorposten op Wedlau in Juni zijn de Spaanschc troepen ver sterkt met ongeveer 35.000 man. De .Spaansche troepen zouden thans met in begrip aer inlandsche troepen 90.000 man sterk zijn. Daar de Spaansche troe pen over voldoende materiaal en trans portmiddelen beschikken, schijnt ëen de finitief succes gewaarborgd, ondanks de moeilijkheden van liet land. Uit de Ver. Staten. Generaal Dawes, de candida&t der republikeinen voor het vice-president- schap der Unie, kwam Donderdag te New-York aan uit Chicago. Hij werd bij aankomst in de metropool aan het sta tion opgewacht door journalisten, fo tografen en filmopnemers. Maar ge heel anders dan andere, meer ervaren politici weigerde de generaal den wachtenden persmannen en fotografen ter wille le zijn, door even met hen te praten of een oogenblikje te poseeren. Hij vloekte en tierde, liep als een wilde heen en weer al maar hevig aan zijn pijp trekkend en schreeuwde „dat ze allemaal naar den bliksem kon- ADVERTENTIEN. Geboren ADR1ANA JOZINA, dochter van W. JOZTASSE en J. Q. JOZIASSE— Van Luuk. Middelburg, 27 Aug. 1924. Jacob Catsatraat W 27. Voor de blijken van belang stelling bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, MARIA JACOBA WAGEMAKER—LE CLERCQ, betuigen wij onzen vriendelijken dank. Uit aller naam, J. H. LE CLERCQ. 27 Aug. 24. De Senatus Veteranorum maakt bekend, dat de inschrijving van nieuwe leden van hel Utrechtsch Studenten Corps zal plaats hebben op Dinsdag 16 September, des voormiddags ten 10 ore, in het Gebouw v. Kunsten en .Welen- schappen, Mariaplaals, Utreclii. Bij de inschrijving moet, ingevolge art. 5 der Corpswet worden overgelegd een diploma als vermeld in art. 11 en 12, of daarmede gelijkgesteld in art. 1333, 134 en 157 Hooger- onderwijswet, of een der getuig schriften bedoeld in art. 42 der wet van 25 Dec. 1878 (Stbl. 222). gewijzigd bij de wet van 12 Dcc. 1892 (Stbl. 261). L. J. HIJMANS .VAN DEN BERGH, Sen. Vet. h.t. Ab actis. Eenige gebruikte te koop in prima staat. Licht en zwaar. bij Militair Hospitaal.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3