School- en Teekenbehoeften Notarishuis. MI55BLANCHE Jen zijn toe te passen om een drenkeling, die door vastklampen aan den redder de redding zou doen mislukken, van zich los te werken, om daarna te toonen welke verschillende grepen kunnen wor den gebruikt bij redden. De eenvoudigste greep is de hoofdgreep, waarbij men den drenkeling aan bet hoofd neemt en als deze zich rustig houdt, kalm naar den wal met hem zwemt. Verzet de drenkeling zich in zijn angst, dan is het eerst de hovenarmgreep toe te passen, waarbij men den drenkeling aan de beide bovenarmen vast pakt. Helpt dit niet, dan volgt onder de bovenarmen door de polsgrcep, en helpt ook dit niet, dan de nelsongreep, waarbij de redder zijn armen onder die van den drenkeling door om diens hals slaat en hem zoo geheel in zijn macht heeft. Nadat een paar personen naar een pop hadden gedoken, werd een redding volbracht van vier in het water gevallen personen tegelijk door een aan de lijn gehouden redder. Ook dit slaagde goed, al moet vooral bij dit nummer ^ïiet worden vergeten, dat de drenkelingen slechts pseudo in nood verkeerende per sonen waren, hoe zij ook schreeuwden. Bij werkelijke drenkelingen zullen zich jelter nog meer moeilijkheden voor de redders voordoen, maar dat neemt niet weg, dat wat getoond werd, 'n blijk gaf van krachtige en doorgezette oefening, die zeker ook bij werkelijke ongelukken veel onheil zullen kunnen doen voor komen, terwijl van de demonstratie in haar geheel een krachtige propaganda voor de zwemsport in het algemeen en voor het zich oefenen in het redden, in het bijzonder uitging. Nog werd aangetoond, dat de redders in onbekend water, om zich zelf niet te bezeeren, geknield dienen te springen en niet het hoofd vooruit. Als extra-nummer begaven twee der zwemmers, waaronder hij, wiens praes- taties ten zeerste werden bewonderd namen noemen willen wij liever niet zich gekleed te water en ontkleedden zich al drijvende. De bedoelde persoon moest daarbij zijn kameraad nog te ,hulp komen, toen deze ruzie met een zijner schoenen had. Een en ander was zeker een vroo- lijk slot van een goed geslaagden middag. De heer de Graaf bracht aan alle aan wezigen dank en sprak de hoop uit, dat de demonstratie bij allen de overtuiging heeft gewekt van het nut der reddings brigade, waaraan wij niet twijfelen. Als ge vatbaar zijt voor rede, kan het niet anders, of na een proef neming herhaalt ge steeds: Geef MIJ maar ".ngez. Med.) BUITENLAND. gen, die een afwijzing tengevolge zou hebben. Bij een afwijzen van de overeenkom sten zou de credietnood onvermijdelijk toenemen en het vertrouwen in de ren temark verdwijnen. De rijksbank moet zich vooral ten doel stellen de koers van de rentemark te handhaven. Een verergering van den credietnood zou voorts een nieuwe krachtige toeneming van de werkloosheid met zich sleepen. Ondanks alle bedenkingen dwingt dus de totale toestand van Duitschland's zaken leven tot het aanvaarden van de over eenkomsten. De leening van 800 millioen zal de gangmaker zijn voor verdere bui- tenlandsche credieten op langen termijn. De aanvaarding van de overeenkomsten lijkt den minister onvermijdelijk. Hij waagt het de verwachting uit te spre ken, dat het Duitsche volk door taaie volharding op den grondslag van de overeenkomst van Londen eindelijk tot herbloei zal komen. En ten slotte sprak de minister van builenlandsche zaken, dr. Slresemann, die wees op het door minister Herriot in de Eransche Kamer ingenomen stand punt inzake de Keulsche zone, en ook goed deed uitkomen, dat een mislukking der conferentie Duitschland niet had kunnen verantwoorden, daar dit de heele gereld tegen Duitschland gekeerd zou hebben. Na Stresemann's rede is de vergade ring tot Maandagmiddag verdaagd. Hoe de stemming er uit zal zien? Wat zullen de Duitscli-Nationaleu doen? y Het officieusè orgaan van de partij brengt onder het opschrift: Weg met de regeering, een artikel, waarin gezegd wordt, dat het beter zou ziju een nieu we regeering te vormen, dan om den Rijksdag te ontbinden. Wij vragen aldus het artikel een regeeringswij- ziging om met nieuwe mannen werkelijk succes te behalen. Valt de regeering, dan vervalt ook het werk wat te Londen is gedaan en dan komt de weg vrij voor nieuwe mannen en nieuwe onderhande lingen. Deze eisch stellen wij op dit uiterst gewichtig oogenblik. Te oordeeleu naar deze uitlating in dit blad, "ïs het zeer onwaarschijnlijk, dat de Duitsch-nalionalen tot een verge lijk met het tegenwoordige kabinet zul len komen. Anderzijds blijkt het, dat bij de Duitsch-nationalen geen volkomen eendracht heerscht. Het besluit om de Dawes-wetten te verwerpen, is wel is waar met algemeene stemmen genomen, maar eerst nadat de oppositie de vergadering had verlaten. Vertrouwensmotie aangenomen. De Eransche Kamer is goed met de Londensche overeenkomst geëindigd. Een vertrouwensvotum werd met 336 tegen 204 stemmen aa genomen. Uit Texas. Tengevolge van haar bittere cam pagne tegen de K. K. K., is mevrouw Miriam Eurguson er iu geslaagd zich can- didaat te doen stellen voor liet gouver neurschap van Texas. Daar Texas iu het Z. uitgesproken democratisch is, is haar benoeming zoo goed als zeker. Zij zal dan de eerste vrouwelijke gouverneur in de Ver. Staten zijn. Uit de Ver. Staten. Zoo men weet, zal de Prins van Wales dit jaar een bezoek brengen aan Amerika. De Amerikaansche pers is reeds geheel er door van streek, meldt de „Tel." De „New-York Daily Mirror" heeft haar kolommen opengesteld voor de vrouwtjes, die huwelijksaanzoeken tot den prins willen richten (1921 is immers een schrikkeljaarl). Het blad heeft al een hondertal ontvangen. Hier volgen enkele van de beste, die deu Prins ter hand gesteld zullen wor den. Koninklijke Hoogheid, aldjis begint de eerste, „Ik hoop; dat mijn portret u aan staat. U kunt er mijn haar niet naar be- oordeelen, maai- het is goudbruin en mijn* oogen zijn blauw. Ik heb een gan- schen dag op het strand doorgebracht, pogend om een brief samen te stellen, die een prins zou interesseeren, maar het blijkt, dal ik niet in bloemrijke zin nen kan schrijven. Alleen kan ik u ver zekeren, dat telkens, als u van uw paard valt en ik er over lees, ik mij gevoel, alsof ik er zelf afgevallen ben'". „Ik werd verliefd op u, schrijft een ander, toen ik merkte, dat u, ofschoon 'n geboren Lord, in uw hart een demo craat bent. Als m'ijn portret geen indruk op u maakt, wil ik u toch doen weten, dat ik muziek studeer, en in staat hoop te zijn, om een /weg naar uw hart te spe len."' „Ik heb goudblond haar, enthousiast schrijft een derde, groote blauwe oogen, parelwitte tandjes en een blonde teint. Ik viel aan uw altaar, Prins, lang, voor dat gij van uw paard viel en of gij mijn huwelijksaanzoek aanvaardt of uiet ik ben de uwe tot het „Statue of Liber ty" begint te shimmy'en. 't Wordt al gekker, ook in Amerika! Uit Japan. Dr. Tazaemon Nakamoera, de seis moloog van het Oentraal Metereologisch Observatorium, is na uitgebreide onder zoekingen tot de gevolgtrekking gekomen, dat binnen afzienbaren 'tijd weer een hevige aardbeving een groot deel van Japan of den omtrek van Japan moet treffen. Ook deelde dr. Nakamoera mede dat Japan op het oogenblik een aard beving in twee dagen of twee in iedere drie dagen ondergaat, hetgeen meer is dan voor de aardbeving van September verleden jaar. Hoewel hij dit niet als een ongunstig teeken beschouwt, is zijn meeniug toch dat een ernstige pardbeving spoedig te wachten staat. NA DE CONFERENTIE VAN LONDEN. De Rijksdag. Zaterdagochtend heeft de Rijkskanse lier dan toch zijn regeeringsverklaring betreffende de Londensche conferentie kunnen afleggen, hoewel voortdurend on derbroken door de radicalen van rechts eu links. Veel nieuws heeft hij per slot niet verteld; zijn rede was een samen vatting van de verklaringen, die zoowel hij als Stresemann sinds hun terugkeer uit Londen herhaaldelijk hebben afge legd. Natuurlijk vond ook hij de Londensche conferentie geen groot succes. Hij wilde alleen trachten te hereiken, dat de druk van het Verdrag van Versailles wat min der zwaar gemaakt zou worden, en vond den toestand er sinds de jongste confe rentie niet slechter op geworden. Van die verbeteringen noemde dr. Marx dan, dat de Duitschers voor de eerste maal sinds het einde van den oorlog op een internationale conferentie evenzoo behandeld zijn als de delegaties, en dat ook voor de eerste maal .een ware verzoeningsgecst op een internationale conferentie heeft geheerscht. Voor de eerste maal zijn ook de uit den oorlog voortspruitende moeilijkheden geregeld. De Duitsche delegatie mocht dan ook geen onverbiddelijk standpunt innemen, wikle zij door haar optreden niet de con ferentie in gevaar brengen. Zij die meenen zich tegen de overeen komsten van Londen te mogen verzet ten, zijn verplicht hun volk een anderen weg te wijzen, maar deze weg moet kort zijn en onmiddellijk kunnen worden be wandeld daar hij Duitschland anders naai- den afgrond zou leiden. Indien de overeenkomsten van Londen van Ide hand gorden gewezen, zal de bevolking van het bezette gebied diep worden teleur gesteld. Dan zal het nijpende gebrek aan crediet blijven heerschen en zal de werkloosheid toenemen, terwijl boven dien de Duitsche muntstandaard opnieuw ernstig in gevaar zal komen. De beslis sing, die de Rijksdag thans moet treffen, zal of wel een zegen of wel pen vloek voor Duitschland zijn. Ziehier een kort resumé van des rijks kanseliers woorden, gelijk men zietniets nieuws. Eenvoudig een krachtige aanbe veling de uit de Londensche conferentie voortvloeiende wetten aan te nemen. Na Marx heeft eerst dr. Luther, de minister van financiën, het woord ge voerd. Zooals men weet, ook een der delegatieleden naar Londen. Deze wees op de economische en financieele ge vol BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. De mijnwerkerscentrale heeft beslo ten de stakers in de Borinage moreel en financieel te steunen. Uit Engeland. Het wordt steeds duidelijker, dat alle politieke partijen in Engeland re kening houden met de mogelijkheid, dat er spöedig nieuwe verkiezingen zullen plaats hebben. De „Evening News" meldde gisteren avond, dat het centraal bureau der con servatieve partij een circulaire aan alle conservatieve verkiezingsagenten in ge heel Engeland heeft verzonden, waarin dezen wordt aangespoord, zich gereed te houden voor het geval nieuwe verkie zingen mochten worden uitgeschreven. In deze circulaire wordt gezegd, dat de socialisten beter dan de andere partijen op de hoogte worden gehouden van de plannen der"regeering, zoodat het voor dezen raadzaam is, op hun hoede te zijn. Men verwacht n.l., dat het debat over de Iersche kwestie en over het ver drag met Rusland aanleiding tot nieuwe verkiezingen zal geven, die dan vóór Kerstmis zouden plaats hebben. Daarbij komt, aldus zeggen de conservatieven, dat MacDonald er belang bij heeft de verkiezingen zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben, om te kunnen pro- fiteeren van het welslagen der Londen sche conferentie zoolang dit nog versch in het geheugen der kiezers ligt. Om Öeze redenen, en omdat het evenwicht der partijen in het parlement onzeker is, aldus wordt in ae circulaire gezegd, acht het centraal bureau het noodig, de agen ten te waarschuwen. Uit Hongarije. De te Boedapest gearresteerde/ Duit- scher Eörster is gebleken Schulz, een van Erzbergers moordenaars te zijn. Uit Italië. Van den Italiaanschen vlieger Loca- telli is nog steeds geen nieuws gehoord. Dat is sedert zijn vertrek uit IJsland. Uit Rusland. Gemeld wordt, dat de aandacht van Rakowsky gevestigd is op de weinig be vredigende positie, waarin de diploma tieke vertegenwoordiger te Moskou zich sinds eenigen tijd bevindt. Het zou overdreven z(jn te zeggen, dat hij gevangen zit, maar «5e Britsche missie wordt toch, naar met zekerheid bekend is, bespionneerd. Het feit, dat alle Russen, die met de Britsche missie in betrekking staan, als zeer verdacht door de sovjets beschouwd worden, maakt de relaties zeer moeilijk. Men hoopt, dat de positie zal verbete ren, als gevolg van het bezoek van Rakowsky te Moskou. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 25 Augustus. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd: 433 vette runderen, 231 vette- en gras kalveren, 1081 schapen en lammeren en 1344 varkens. Prijzen voor vette koeion- le kw. f 1.15 1.221/», 2e kw. 1.10—1.05, 3e kw. 0.95- 0.85; ossen: le kw. 1.121/2—L171/?, 2e kw. 1.00—0.95, 3e kw. 0.90—0.80; kalveren: le kw. 1.75—1.95, 2e kw. 1.50—1.25, 3e kw. 1.10—0.95; schapen; le kw. 0.80—0.90, 2e kw. 0.75—0.65, 3e kw. 0.60—0.55; lamme ren: 1.05—1.10; varkens: le kw. 0.82— 0.84, 2e kw. 0.80-0.76, 3e kw. 0.74-0.70; licht soort: 0.75—0.79. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van Groningsch 4000 st., prijzen fl.80 2.25, van Hollandsch geel 4000 st., prij zen 1.70—2.10. Blauw maanzaad f42—44, koolzaad 19 —21, karwijzaad 40—41, boekweit 17, zon nebloempitten 16—18. Aardappelen: poters f 1.50—2.30,Zeeuw, eigenheimers 2.60—2.90, blauwe eigenh. iO—3.20, Brielsche Kralen 2.75—3.50. Zeeuwsche en Overmaasche eieren 7.25 —8.25. ADVERTENTIËN. Den 23en Augs. overleed mijne lieve Moeder MAIUA SARA RURGIIARDT, Wed. M. J. DTIONT, JOH. E. D'IIONT. Langeviele 385. Midd. 1924. koopt U voor zeor lage prij zen bij Firma J. J. CEULEN. Kent U RINGERS Bonbon met heele kers Neemt U proef bij M. PETERSE, Confiseur-Patissier. Tandarts TICHELMAN, Wegens omstandigheden Houtkade 116, Middelburg, wederom oude adres is van Woensdag 27 Aug. tat SCHUITVLOTSTRAAT 0 282. 1 Sept. afwezig. P. C. SGHOONACKERS, Ondernemer Eersten Autobusdienst J MiddelburgVlissingen. LIGGER Wegen en Voetpaden BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente 's-GRAVEN- POLDER maken bekend dat gedurende ccn maand, van 2G Augustus lol en met 27 Sep- j lemlier a.s., in het Gemeentehuis kosteloos voor een ieder ter in-1 zage zal worden nedergelegd een door Burgemeester en Wethouders' opgemaakt ONTWERP VAN DEN LIGGER DER WEGEN EN VOET PADEN iu deze Gemeente met de daarbij behoorende kaart. Binnen vorengenoemden termijn kunnen bij den Raad dezer Ge meente schriftelijk bezwaren tegen de wijziging worden ingebracht. 's Gravenpolder, den 25 Augus tus 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, D. P. PRüMERS. De Wethouder, L. SCHOUTEN. Notaris H. C. ITTMANN te Mid delburg is voornemens op DON DERDAG 28 AUGUSTUS 1924, 's avonds 8 uur, in „Mercurius" aan de Koepoortstraat aldaar in het OPENBAAR TE VERKOOPEN: 1. Een IIUIS, PAKHUIS MET BOVENWONING EN ERF te Mid delburg, aan de Seisstraat en Seis- dam, gemerkt Q 16 en 17a, te za- men groot 1 Are 17 c.A. Te veilen in 2 perc. en comb. Terstond te aanvaarden. 2. Ongeveer 44 Aren 30 Cen tiaren 1 Gem. 38i/j vBOUWLAND te Sint Laurens, bij den Noord- straatweg, bij de Gem. Middelburg, achter het perceel van den Heer MAAS. Terstond te aanvaarden. Te veilen in 3 perc. en comb. Bezichtiging: het huis Woens dag 27 en Donderdag 28 Augustus 1924. 's morgens van 10—12 en 's middags van 2—4 uur, op ver toon van een bewijs van toegang, hetwelk verkrijgbaar is ten kan tore van bovengenoemden Notaris; het land iederen werkdag. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op VRIJDAG 29 AUGUS TUS 1924, des namiddags te één uur op de Hofstede bewoond door den Heer P. STURM, bij Grijpskerke, in het OPENHAAR VERKOOPEN 5 Paarden, als Zus, zweetvos- merriepaard, oud 9 jaar; Nora, donkervos merriepaard, oud 4 jaar; Vera, bruin merriepaard,oud 3 jaar; bruine Klepper; Vosmer- rieveulen. 4 Ganzen, 2 Kalkoenen met Haan, 50 Kippen en Hanen. Veerwagen, 2 Menwagens, Melk wagen, Hondenkar, 2 Cocksploe- gen, Wielploeg, Eggen in soort, Dorschmachine (Eureka), Maaima- chine (Deering), Ilooibark, Kort- molen, Mangelmogen, Zeeftenmo- len, Windmolen, Ros met Stangen, 2 Rolblokken, Veldslede met Bor den, Molbord met Ketting, Sleep- deur, Voorsleper, Kruiwagens, Wa tervat, Watertonnen, Horden, Sta ken, Draaihekken, Klaverruilers, Boonstokken, Lamoen, 50 M. Vlechtwerk, Pongerboomen, stel Oppertuig, Wielen, Reepen en Blokken, Mestputplanken, Weiplan ken, Hondenhok, Kookfornuis, Wil gen Mutsaards, Aardappelzakken, Handgereedschappen, Trekkettin- gen, Paardewant, benevens den Mestput, en Mangels. Zeeften Zakken, Schoppen, Bas cule met Gewichten. Huisraad, als: Vcerenbed, Stoelen, Linnenkast, Trap, Tuimelijzer, Ketels, Trog, Mcclkist, en al hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Geen stalling. Bergplaats voor fietsen. Geen muziek. De Notaris A. DE NEELING is voornemens wegens fail lissement a contant te ver- koopen op Vrijdag 29 Augustus 1924, des middags te één uur, f Dorschmachine, 2 Cultivators, Baker-Wanmolen, Ploegen, 2 Bie- tensnijders (nieuw), Hooischudder, Maaimaóhine, Zigzagegge, Wied- machine, Senior Handzaaima- chine, Gierpomp, Koperen Hang- sproeier, IJzeren Palen enz. VoortsMelkwagen, Kookfor nuis van 85 L., Pakkisten, Blin den enz. Te bezichtigen daags vóór en op den morgen van den verkoop. De Notaris II. R. STRUVE te Middelburg is voornemens op WOENSDAG DEN 3 SEPTEMBER 1924, des namiddags 1 uur, op de Hofstede „Kasteel Popkensburg", bewoond door de erven van Me juffrouw Wed. S. ABRAHAMSE, te Sint Laurens, PUBLIEK TE VERKOOPEN 4 Bruine Merriepaarden, res pectievelijk oud 7, 5, 5 en 4 jaar, Bruin Ruinpaard, aftands, Vos Merriepaard oud li/a jaar, Vos Ruinpaard, oud iy» jaar, Vos Hengstveulen, Veerenwagen op Pa tentassen, 2 Menwagens met toe- behooren, Melkkar op Veeren, 3 Ploegen en Eggen in soort. Cul tivator. Maaimachine, Hooischud der, ITooihark, Aardappelsorteer der, Windmolen, Kortmolen, Man- gelmolen, Ros met Stangen, Boom gaardladders, waaronder één van 34 sporten, Klaverruiters, Dilthou- ten, Kolders, Watervat, Tobben en verdere Landbouwgereedschappen; Voorts Zoldergereedschappen, als: Zeeften, Graanschoppen, Zak ken, V? H.L. enz., Wilgen- en Door nen Mutsaards, Staken, Brandhout en meer en eindelijk ongeveer 4 gemeten Suikerbieten, 1 gemet Mangels, 60 roeden Aardappelen, Bravo's, den Mestput en ICafput, Wei- en Kanthooi, enz. N. B. Geen muziek, geen stal ling; wel bergplaats voor rijwielen. Een glazenwasscher in doodsgevaar! Toen dc glazenwasscher zijnen ladder begon te bestijgen, «tond er aan den voet. afgezien van een wezen, dat half hond. half heiboender was. alleen nog maar het nimmer ontbrekend itroatjog, Maar dc man was nog geen drie sporten hoog. of de knaap kreeg gezelschap. Gezelschap van verwonderde voorbijgangers. Want die glaienwasscher deed méér dno raar. Bij tedere sport liet hij ccn soort inwendig gcborrcl hooren. all een kruik, die leegloopt, gevolgd door een langgerekt gehuil, zooals hongerige wolven op dc sneeuwvlakten van Alaska doen. Daarbij wrong hij zijn lichaam in grillige bochten, ..Sekcr 'n kummlck uit 'n pnardcspul!" meende. verschrikt-fluisterend een oud vrouwtje met een beugcltasch. ,,'t Sel foor dc blejcskoop wccsc." verzekerde stellig het itrantjogjc. „As-Ie maar niet Ineens stapel Is geworre!" veronderstelde kleintjes, 'n |uffrouw met neiging tot romantiek. Och nccu, die goede giazenwasscher was noch 'n komiek, noch gek. Hlf kon alleen maar niet loopen. Halverwege den ladder gleed hij meer dan hij stapte weer naar benCc. hinkte half grienend wat rond en brulde .,'k Hou 't niet uit! 't Is of me voctc brandei Eén knobbel. 41 koobbcl! "Eu zükkz kanjers van hVdoottsl 'tis net of die ladder wel duizend sporten heb! Meneer, wil U dc ramen soms tappen, da-je zoo noar me koekeloert7" Dit laatste, vilsch, tot een toékijkend heer. die nu glimlachend aotwoerodc: „Nee. vriend al zou ik bet wil kunnen omdat ik ge ronde Kukirolvocten hcbl Maar toch knn Ik je een dienst bewijzen! Kom es mee,twee stappen verder zie >e dien drogistwlnkel? Daar verkoopen ze je een pakje KuKlrol-voetbad voor je voeten cn Kuklrol-plclstcr voor je ckstcroogcn dat wonderen bij |e zal doen. zooals bet ook bij ralj deed want zie je. ik loop nog al véélik ben oansprckcrl" Wanneer U de buitengewoon leerzame brochure „Dc juiste Verzorging der Voeten" gratis en franco wcnscht te ontvangen, schrijft dnn aan: N.V. Drogerijen Maatschappij, Kruiskade 65, Rotterdam. Kukirol-ckstcroogcoplcister cn Kuklrol-voctbad zijn' verkrijgbaar In alle apotheken cn drogisterijen van betcckenla. Laat U vooral geen minderwaardige middelen waaraan dc verkooper meer verdient. Ome „Wetenschappelijke Afdczllng". nndcr leiding van een ervaren Arts. geeft tegen vergoeding van porto gratis raad en advies omtrent alles, wat verbond houdt met voetverzorging ca voetkwalen. Kokiroifohrik Kurf K'risp Gross Sjilic hl| Magdeburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3