HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Het bestuur van den Hogerwaard- polder heeft met Izaak Boasson cn Zonen's bank te Middelburg een leening gesloten groot f 40.000 a pari, in 35 obligation ad f 1000 en 10 ad f 500 tegen een rente varf 6!p'ct. "s jaars. Oesters. Het oesterseizoen te Ierseke is we der geopend. De eerste oesters zjjn in den put aan den Hartien Hoek gearriveerd. De groei is naar omstandigheden zeer goed, ter wijl ook de kwaliteit der visch meevalt. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, Verplaatst met ingang van 8 Sep tember a s. de hoofdcommies J. M. ten Holten van het post- en telegraafkantoor Goes naar het postkantoor te 's Herlo- genbosch. Een op 15 Mei 1919 uitBrcskens verzonden briefkaart kwam op 20 Augus tus j.l. te Vlissingen, op een afstand van 3 K.M.. aan haar -adres. Te Genua, waar hij sedert eenige jaren woonachtig was, is in den. ouder dom van 59 jaren, overleden de heer J. Wilmink, oud-directeur van den Ko ninklijken Hollandschen. Lloyd. Indische stoomvaartlijnen. Tosari, 20 Aug. v.m. v. Botterdam n. Java via Hamburg. Tjerimai, 19 Aug. v. Marseille, Java n. Botterdam. Tabanan, 19 Aug. v. Marseille, Bot terdam n. Java. Krakalau, 19 Aug. v. Djedda, Alexan dria n. Batavia. Koningin der Nederlanden, p. 20 Aug. Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Madoera, 19 Aug. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Nias, 20 Aug. te Londen, Java n. 'Am sterdam. Rembrandt, 18 Aug. v. Sabang, Am sterdam n. Batavia. Celebes, 20 Aug. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Batoe, 20 Aug. te Antwerpen, Amster dam n. Java. L Nickerie, 21 Aug. v. Amsterdam n. Suriname. .Calypso, 19 Aug. te Paramaribo v. Am sterdam. Deli, 21 Aug. te Batavia v. Botterdam. Bindjani, 20 Aug. v. Port Said, Java h. Amsterdam. Biouw, 20 Aug. V. Port Said, Java ;n. Amsterdam. Boepat, 20 Aug. v. Suez, Amsterdam n. Java. Slamat, 20 Aug. v. Colombo, Botterdam n. Batavia. Soemba, 20 Aug. v. Djeddah, Amster dam n. Java. Stoomvaartlijnen op N.-A m e r i k a. Nieuw Amsterdam, 21 Aug. n.m. 7 u. SO m. v. Boulogne, Botterdam n. New- York. ^Veendam, p. 20 Aug. v.m. Oape Bace, Botterdam n. New-York. Gaasterdijk, 21 Aug. v.m. te Botterdam New-York, Leerdam, 20 Aug. te Tampico, Botter dam n. New-Orleans. LEGER EN VLOOT. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den officier van gezond heid le kl. H. J. M. Laurense. Bij Kon. besluit is aan de reserve eerste luitenants J. a S. den Haan en H. J. Dronkers, resp. van het regiment vesting-artillerie en het regiment jagers, ter zake van ongeschiktheid voor de ver dere waarneming van den militairen dienst wegens lichaamsgebreken een eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend. Bij beschikking van den minister van marine is de officier van den mari ne-stoomvaartdienst le kl. D. M. Bot den len September a.s. toegevoegd aan den directeur van het marine-établissement te Amsterdam en zijn de officieren van den marine-stoomvaartdienst 2e kl. 0. van der Linde en W. van Leeuwen (H.Mz. den 25en Augustus t.v. geplaatst a. b. ,van resp. Hr. Ms. Z 4 en Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. stond eveneens terecht ter zake van prin- cipieele dienstweigering en insubordina tie. Dc eisch luidde 6 maanden gevan genisstraf. SPORT. Duivensport. Korte uitslag van een bondswedvlucht, gehouden Zondag j.l. met 274 duiven op Mouscron. Los ,8 u Greenwich tijdwind Zuid. De eerste duif werd geconstateerd te Grocde om 8.55.1 uur een sn,elheid van 1391.3 M. per minuut afgelegd heb bende; dc laatste prijswinnende duif te Groedc om 9.1.30 uur, met een snelheid van 11.48.1 M. per minuut. De eerste :lien prijswiuners waren J. Roexs, Groede, 1; M. Mabesoone, Oostburg, 2 en 3; A. Daansen, Oostburg, 4; A de Gardeijn, Cadzand, 5; P. Vasseur, Cadzand, 6, J. d. Wiege, Breskens, 7, J. van Peenen, Groede, 8; J. Becu. Cadzand. 9; Ver- strenge. Groede, 10. AFLOOP VFJIKOOPINGEN. Door notaris W. Ilioolen te Mid delburg is Donderdag in het openbaar verkocht in Mercurius Perc. 1. Een dubbel woonhuis en erf met kippenhok, steenen varkenshok, boomgaard en moesland, aan den straat weg te Brigdfimme, B 2, groot 17 A |40 e A. (133 roeden). Kooper I. de Wolff le Middelburg, voor f7778. Perc. 2. Een huis en erf met tuin, in de gem. Koudekerke, aan de Kerk haan bij het Zand, D 101, groot 1 A. 65 c.A. Opgehouden. BUITENLAND. Elzas en ons Lotharingen de vr uchten zullen plukken. Ongetwijfeld hebben de onderhandelaars te Londen niet het de finitieve evenwicht kunnen verzekeren van een Europa, dat geteisterd is door tien jaren oorlog en na-oorlog, maar het ware ernstig, deze overeenkomst te ver werpen en een politiek van geioseleerde actie te verkiezen. De acte van Londen is het begin van den waren vrede De socialistische en socialistisch-radi- cale afgevaardigden stonden op en juich ten Herriot toe Daarop heeft Herriot zieli naar den Senaat begeven. De Kamer zal heden met de discussies beginnen. Commissie onderzoek werd met een groote stem- menmeerderheid afgewezen. De Senaat (zond een motie van vertrouwen met 177. tegen 109 stemmen naar de betrokken commissie. D u i t s c li c R ij k s d a g En dan nu. vandaag, zitting van den Rijksdag over de ontwerpen, die moeten worden aangenomen. Daar staat de zaak er weer minder goed voor. De Duilsch-nafionalen hebben ter elfder ure besloten hun houding niet te wijzigen, en getrouw te blijven aan de zeven voorwaarden, die zij voor het 'begin der conferentie van Londen bij het onderhoud van den rijkskanselier met de leiders der partijen aan de re- geeriug en aan de Duitsche delegatie hadden gesteld. Dat kan moeilijk anders beteekenen, dan dal de Duitsch-nalionalen nu tegen zullen stemmen, als de wetsontwerpen in stemming komen. Want de te Londen genomen besluiten komen nu eenmaal niet overeen met hun eischen. Dan is de noodige twee derde meer derheid in gevaar. En bij afstemming volgt onherroepe lijk' Rijksdagontbinding. HET ENGELSCIÏ-RUSSISCH VERDRAG In den loop der voltallige bijeen komst van de sovjet te Moskou, onder deelneming van de arbeidersorganisaties, brachten de Russische gedelegeerden ter Engelsch-Russische conferentie verslag uit over de werkzaamheden dier confe rentie. Tschitscherin zeide, dat de gesloten overeenkomst gelijk slaat met de inter nationale erkenning der Oclober-revolu- tie, als basis van den sovjet staat. Hij legde nadruk op de wederzijdsche verplichtingen ten aanzien van de schul den en de leening. Hij voegde er aan toe, dat de heele wereld op 't oogenblik het oog richtte op het schouwspel van economische op heffing en versterking der sovjet-unie. Hij wees op de vooruitzichten der con solidatie en de vriendschappelijke be trekkingen met Italië. Met algemeene stemmen werd een re solutie aangenomen, waarin voldoening wordt geuit over het sluiten van het verdrag. Dienstweigeraars. Voor den Bosschen Krijgsraad stonden -.Woensdag terecht A. O., 20 jaar, geb. te Bolsward, dienstplichtig soldaat bij het 9e reg. infanterie, gedetineerd te Den Haag, en N. A., 20 jaar, geb. te Amster dam, dienstplichtig soldaat bij het 6e reg. inf., gedetineerd te Den Haag. De eerste bekl. had te Assen, de twee de te Breda geweigerd dienst te verrich ten en wel op principiëele gronden en beiden bleven in die weigering volhar den. De auditeur-militair eischte tegen ieder der beklaagden 8 maanden gevan genisstraf met ontslag uit den militairen dienst en ontzetting van de bevoegdheid om bij «je gewapende macht te dienen. A. H,, 20 jaar, geb. te Zwolle, üienstpl. soldaat reg. genietroepen te Utrecht, NA DE CONFERENTIE VAN LONDEN. Franse he Kamer en Senaat. De Fransche premier Herriot heeft gisteren in Kamer en Senaat een lange verklaring voorgelezen, die de inlichting bevatte, aangekondigd over de Londen- sche conferentie. Kamer en Senaat zijn colleges met openbare vergaderingen, en daardoor ook kregen de heeren niet veel meer te hooren wat niet reeds uit kranten verslagen is bekend geworden. Na eenige toaslen op het plan-Dawes zei de premier o. a. Het valt niet te betwijfelen, of de be reikte oplossing wijzigt en beperkt de bevoegdheden van de Commissie van Herstel, zooals deze tot dusver waren omschreven, maar volgens de meening der juristen is het Londensche amende ment overeenkomstig het verdrag van Versailles, aangezien art. 22 van het aanhangsel bepaalt, dat de mogendhe den aldus kunnen handelen, mits met algemeene stemmen. Onder lawaai en onrust bij de rechterzijde en .het cen trum zette Herriot de tot stand ge brachte oplossing uiteen over de arbi trage bij een mogelijk in gebreke blijven. Frankrijk zeide hij dat altijd een oplossing van recht boven een oplossing van geweld heeft verkozen, kan niet an ders dan winnen bij een onpartijdige en onafhankelijke arbitrage. Herriot las daarop diverse protocollen voor, en noemde het een niet te onder schatten resultaat, de medewerking van Amerika te hebben verkregen. Frankrijk Vraagt niets anders dan het plan-Dawes te zien toegepast, dat plan van goeden trouw en wil, te danken aan het initia tief der groote Amerikaansche republiek. De premier moest natuurlijk ook de kwestie van de ontruiming van de Roer verdedigen, steeds een zwak punt in de Fransche parlementen. Wat betreft de ontruiming van de Roer stelt Herriot er prijs op, eraan te herin neren, dat hij in de Kamer heeft vor- klaard, dat het vraagstuk van de ontrui ming niet te Londen zou worden gesteld en dat er op Chequers was uitgemaakt, dat men zich niet zou verzetten tegen de onzichtbare bezetting. Als ik te Lon den had geweigerd, die kwestie te be spreken, zou ik binnen mijn stipte recht zijn gebleven, maar ik moet erkennen, dat dit vraagstuk de geheele onderhan delingen bcheersclite. Ik heb moeten con- stateeren, dat de toepassing van het p 1 a n-D awes onmogelijk zou zijn, als het vraagstuk van de Roer geen bevredigende oplos sing kreeg, want men voerde tegen Frankrijk aan, dat het niet bijzondere en algemeene waarborgen kon cumu leeren. De ministerraad heeft te Parijs volkomen onafhankelijk besloten, de be zetting tot één jaar te beperken, als een maatregel van welwillendheid. Herriot voegde eraan toe: de regeering had te kiezen tusschen liet handhaven van de actie der geallieerden onderling of de geïsoleerde actie. Het parlement zal kunnen kiezen. Herriot wees er op, dat het vraagstuk der onderlinge schulden op een afzon derlijke conferentie behandeld moet worden. Hij eindigde met te zeggen, dat de acte van Londen slechts een eerste stap op den weg des vredes 'is en dat, al zijn alle misverstanden nog niet uit den weg geruimd, dit het begin is van een nieuw tijdperk. De acte maakt geen en kele inbreuk op de waarborgen van Ver sailles voor de veiligheid en verzekert Oberlahnstein. ons realiteiten, waarvan Frankrijk, onze (Ingez. Med.) BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Duitsehland. Na een onderbreking van twee jaar de laatste bijeenkomst had in '22 te Londen plaals zal begin Oct. weer een pacifistisch wereld-vredescongres bij een komen en wel te Berlijn Dc vereeni- ginger in de meeste Europeeschc lan den en ook de Yereenigde Staten hebben zich voor deelneming aangemeld. Als nummer één staat op de agenda de in ternationale ontwapening, waarover ach tereenvolgens een Duitsch, een Ameri- kaansch, een Engelsch en een Fransch militair zal spreken. Uit Frankrijk. Uit alle streken van liet land de zelfde klachten over het Novemberweer, dat de vacantiemaand bij uitnemendheid met zijn gure vlagen en stortregens ver knoeit. Op dc kust zijn reeds verschillen de ongelukken voorgekomen; menschen verdronken, plezierjachten op de rot sen gedreven enz. En de voorspellingen gewagen nog maar steeds van depressies depressies en nog eens depressies! Er zijn maatregelen getroffen door de ministeries van luchtvaart en scheep vaart voor de uitbreiding van de storm- waarschuwingsdienst per draadloozc van de stations Valentia, Malin Head, Sca- forth, Fishguard, Ladsend, Nitonwicken Cullercoats, waarbij aanwijzingen worden gegeven over het centrum van depressies en de richting waarin dit zich beweegt. Den eersten September treedt deze uiige-, breide dienst in werking. Uit Engeland. De 11.000 000ste bezoeker kwam gisteren op de tentoonstelling van Wem bley, d.w z. op den 104den dag sedert de •opening. Dit geeft een gemiddeld aantal bezoekers per dag van 106.600. In d<* laatste dagen is dit gemiddeld cijfer sterk overtroffen, daar er alleen in de jongste acht dagen meer dan een miïlioen per sonen de hekken passeerden. Weet U: dat Vicloria-Watcr 'n hoog gehalte radium heeft en daardoor aan zwakke menschen menigmaal de kracht hergeeft 1 Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost Thuis bezorgd aan Uw adres? Vietorla-Water Het dag. bestuur van hel nationaal verbond van spoorwegarbeiders heeft meegedeeld, dat 'l besloten heeft zoo uoodig met de vakvereeniging van transportarbeiders en sjouwerlieden sa men te werken om dpn aanvoer van (groenten en fruit over liet Kanaal te sta-* ken. Het is waarschijnlijk, dal de tweede zoon van Prinses Mary Ulick zal lieeten. naar zijn grootvader Earl Harcwood, die gisteren zijn verjaardag vierde. De „Evening Standard" publiceert tol nu toe onbekende bijzonderheden om trent de terechtstelling van miss Kdilh Cavell. die, naar het blad verzekert, af komstig zijn van zeer goed ingelichte Duitsche zijde. Volgens deze mededeelin- gen zou de schuld voor dc execulie ge heel neerkomen op den militairen gou verneur van Brussel, generaal Sauber- zweig. aan wien alle vonnissen van de krijgsraden moesten worden voorgelegd. De generaal gelasllo, dat van de ter dood veroordeelde vrouwen alleen miss Cavell den volgenden morgen zou worden gefu silleerd, omdat zij misbruik had gemaakt van de faciliteiten, die haar in liet be lang van de gewonden waren verleend. Aan baron Von der Lanclten, die er bij zijn superieur krachtig op aandrong, dat de keizer met het vonnis in kennis zou worden gesteld, werd de deur gewezen. Desondanks telefoneerde Von der Lan- cken naar liet hoofdkwartier en ver langde, dat men den keizer op de hoogte zou brengen. Deze had zich echter reeds ter ruste begeven en de officieren waag den het niet hem te wekken. Toen de keizer den volgenden morgen het gebeur de vernam, was hij zeer vertoornd Hij verleende onmiddellijk aan de veroor deelde vrouwen gratie cn sedert dien hebben de Duilschers tijdens den oorlog rgeen vrouwen meer geëxecuteerd. Men achtte het optreden van den gou verneur van Brussel des te afkeurens- vaardiger, omdat Miss Cavell volgens de Duitsche oorlogswellen niet mocht worden terecht gesteld, daar zij zich niet aan spionnage had schuldig ge maakt. Uit Oostenrijk. Het „Neues Wiener Journal" heeft eens nagegaan wat er geworden is van de^ vroegere Oostenrijksche aartshertogen, thans geen rol meer spelen in het politieke leven. De meesten hebben een vak gekozen. Maximiliaan, de oudste zoon van den le Serajewo vermoorden troonopvolger Frans Ferdinand, studeert te Weenen in de rechten. Zijn broer Er- nest studeert boschbouw aan de Land bouwhoogeschool te Graz. Een zoon van prinses Elisabeth von Windischgraetz, een kleindochter van Frans Joeef, studeert aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Weenen. Hij wil schilder worden. De aartshertogen Anton en Frans-Jo zef, zonen van Lcopold-Salvator. wonen met hun ouders in Barcelona. In Madrid haalden zij het diploma van electrotech- nisch ingenieur. Ook hun jonger broer tje Karei wil in dit vak gaan. Hun zus ter Maria-Immaculata, die vroeger com poneerde, leidt nu het huishouden; er zijn nog drie jongere zus'jes, waarvan Margarete schildert; zij heeft de gouden medaille gehaald aan de Academie te Barcelona. Aatshertog Hubert-Salvator, kleinzoon van Frans Jozef, helpt zijn vader bij het besturen van hun landgoed bij Wallsee a. d. Donau. Het verluidt, dat dr. Seipel in No vember a.s. tot kardinaal zal worden verheven. Bevestiging van dit bericht is evenwel niet te krijgen. Uit Noorwegen. Overstroomingen tengevolge van den ovcrvloedigen regen der laatste weken veroorzaken in het midden en Z. des lands groote schade. Op sommige plaat sen is de bevolking gedwongen de huizen te verlaten. Uit Portugal. De Kamer heeft met 42 tegen 20 «temmen haar vertrouwen in de regeeJ ring uitgesproken. Uit Polen. De directie van de aan Polen afge stane \Toegere Duitsche staatsmijnen heeft gisteren 1500 arbeiders opgezegd. Uit Soedan. Volgens de berichten uit Soedan heerscht daar volkomen kalmte. De de monstratie, die tegen heden op touw was gezet ,werd door den organisator ervan afgelast. Uit Afghanistan. Dc laatste berichten uit Afghanistan worden als iets minder zorgwekkend be schouwd. Er blijkt uit, dat er een op standige beweging gaande is in het dis trict ten Z. van Uhest, waar de stam der Chizai zich heeft aangesloten bij de opstandelingen en dat deze lieden, die worden aangevoerd door den kroonpre tendent, zich meester hebben gemaakt van een der postwegen ten Z. van Ivha- boel. De Khyberpas is echter vrij ge-* bleven, en het verkeer gaat er geregeld over. De Emir is naar Khaboel terugge keerd. Er schijnt geen kwestie, dat Brit- sche agenten iets met den opstand uit staande hebben. Uitde Ver. Staten. Kid Mc. Coy zal moeten terecht staan voor den moord, gepleegd op mevr. Mors. De politie had verklaard dat de ex- bokser totaal van de kook is; maar de zenuwartsen hellen over tot de meening dat Kid Mc. Coy zich aanlstelt en zich gek houdt. Hij zit den heelen dag in zijn cel op alleenspraak met een (niet-aanwezigen) bokstegenstander. den grond poppetjes te knippen en houdt Uit Japan. Bijna dagelijks worden le Tokio en over groote uitgestrektheden van Japan hevige aardbevingen gevoeld. Gemeld wordt dal de vloed aan den ingang van de Tokiobaai drie voel is gevallen, even als bij liet begin der groote aardbeving op 21 Sept. 1923. Er heerscht op vel© plaatsen groote onrust GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen a. Bureau van politie Nummerplaat auto. fantaisie manchet knoop, een kinderschoentje; dameshand- schoen; bovenstuk van een oliespuil, glas an een rijwiellautaarn, een liaarpen; een groene mantelband; een grijs strikje niet speld; sleutels: zwart gelakt ldndcr- hoenlje en doos met kegels. b. By Ingezetenen Een paar grijze dameshaudschoenen, Bosscliaarl. Lange Breeslraat O 148, Za- deltaschje. M Meijer, Zusterstraat I 240; Zilvcren rozenkrans in etui, Warnau, kos ter, Lombardslraat C 25; een zijden sjaal,. Polderman. SI Janstraat I 44; Vulpen (Watermans zclfvuller) Zuijderduiu, IJzendijke; Sigarenpijp (vorm zilver), M. Grob. Seisstraat Q 17, lieerenrijwiel, Hu- brechlsen, Hal Stadhuis; Vulpenhouder, W. Blaas. Jasmijnstraat W 183; Een vilten heerenhoed. iToven. Korte Geero II 360; Gouden broche met zwarten steen. No- tares Slruvo Kantoor PijpstraatBruin kinderballetje, A. Dekker, N. Z. Dam F 150; Bril met groene glazen. CV Verdaas- donk. Seisweg R 91, Zilveren armband. Mej van Hoeven. Tramsingcl, Speel tuin; Heerenrijwiel, W. Daniëlse, Bree slraat; Mantelband, F. de Graaf. Bellink- straat G 193; Wandelstok, W. de Jong, Ponninghoek L 47; Draagriem met buik riem. 0. J. Koster. Bastion N 74; Bad» eostuum, E. Blaas. Koudekerksche weg D 18; Broche, S. van Gelderen, Bouaan- sche Kaai G 133; Kinderporlemonnaie met inh.. J. Wirtz. Yeersehe weg S 31; Zilveren armband, nuijsse. Zandstraat Q 199; Tabaksdoos. Flïerenburg, Brecstraat O 181;Bankbiljet. N. de Voogd. Tram singcl E 61, Kinderportemonnaie met in houd, A. de Voogd. Heerengracht M 32; Zakmes. Durink. Leliestraat W 135, Knip- mesjc, C. Verstraate. Segeerssingel V 53; Een gouden ring, J. Geldof. Bagard- slraaf D 55; Broche, A. de Hond. Vlas- markt L 15; Hondenzweep, H. Verwei, Veersche weg B 67; Zwarte regenmantel met wille kraag, Tammeling, Spanjaard straat F 75; Huissleutel. Florusse, Vol- derijlaagle M 84; Parapluie. P. v, d Weele, Punt O 221 Inlichtingen fe bekomen aan het Bu- au van Politie, des Zaterdags tusschen 7 en 8 uur namiddag. MARKTBERICHTEN. G.o e s, 21 Aug. Veilingsvereeniging Z.- Bevcland. Peren Clapp's Favorite f 18—34, Pre- cose dc Trevoux 15—34, Petite Margue- rithe 12—14, Peurré d' Amanlis 17—21, Beurré de Merode 9—15, Dr. Cornelis 18 Jutten 17, Diamantperen 5—10, Dirkjes peren 48. Bergamotten 4—6, H.- H. (Suikerperen 5—8, "W. B. peren 4—7, Roode Suikerijen 47, Goudballen 5—8, Keizerinnen 5—6. Scharlakenperen 5 7, Afval- en Kroetperen 1—4, Appels: The queen 1631, Sweden appel 14 18, Ecklcville Seedling 1519. Sign. Tillish 11—13, Duchesse d' Oldenburgh 9—18, Manks Codlin 79—20, Transpa rante de Croncels 14—22, Codlin Keswick 916, Jacques Lebel 9—14, Cox Pomona 10-15, Lord Suf field 8-17, Keizer Alexander 15, Rambour d' Iliver 17, Roode Astrakan 13, Gulderling 10—15, Const, de Groot 15, Perzikroode Zomer- appel 13, Grofzuur 8—12, Cilini 6—10, Zomeraagt 8—9, Afval- en Kroetappels 3 —6; PruimenWashington 38—53, Dub bele boere witte 35—56, Witte wijn pruimen 42—56, Reine Claude 51, Bur- bank 36, Belle de Louvain 30—32, Per- zikpruïmen 30, Reine Victoria pruimen 24—35, Roode Eierpruimen 18—26, Prin ce pruimen 1525, Okkelanen 1819, Marbelanen 18, Afval pruimen 4—8; Di versen. Appelen 3.10—6, Sjalotten 8, Zil veruien 4—5, Snijboonen 1724, Prinses- se boonen 14—18, Moerbeien 38, alles per 100 Kilogram; Perziken 3—9, Meloenen 26, Komkommers 15, Augurken 0.15—0.29, Roode Kool 4—8, Savoije kool 2.60—3.40, Witte kool 1, al les per 100 stuks, Uien 1.30, NVorteleu 3 10, beide per 100 bos. Z i e r i k z e e, 21 Aug. Tarwe f 15, Che- valiergerst 12.50—13, haver 10.75. rogge 11, erwten (schokkers) 17—18.50, karwei 20, alles per 100 KG. Aardappelen eigenheimers, per 70 K.G. f2.25—2.40. Uien, groote. per 50 K.G., f 3. Groote veiling- Kipeieren f 6 90. Kleine veiling- kipeieren 6.50—7.00, kleine kip eieren 6.30—6.60, eendeieren 7—7.70. Bo ter 1.16—1.28. Aanvoer 3500 stuks. 436sle STAATSLOTERIJ. 3e klasse. 4de lijst. Trekking van Donderdag 21 Augustus. Prijzen van: f 25.000: 9988 f 400: 958 f 100. 18953 PRIJZEN VAN f45. 1362 1382 1491 13279

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3