mm 's Zomers Honig's w Maïzena BEURSOVERZICHT VAN HEDEN. AMSTERDAM, 22 Aug. (Slotkoers.) 6 pOt. Nederland 1923 99 vijftien zes tiende; Ci pCt. Nederland 1922 100, 5 pOt. Nederland 1918 893/44Va pOt. Nederland 19X7 8-1 vijftien zestiende; 2% pCt. Nederl. iWl Schuld 533A; 3 pOt. do. Oblig. 663/4 8 pOt. do. C'ertif. 663/s- Cert. Ned. Hand. Mij. 132f/i; Aand. Ned Ihd. Handelsb. 136—137; Aand. Koloniale Bank 177V*—178; Kon. Petrol. Aand. —338; Gecons. Hollandsche 155—158; Cult. Mij. Vorstenlanden 168; Handelsv. Am. sterdam 514- 517, Javasche Cultuur 36( ►—867; Aand. Deli Maatsch. 8673/4.; Am- sterd. Rubber 151-—152. Ned. Ainerik. Vaart 83; Ned. Scheep vaartunie I261/2, Koiiinkl. Holl. Lloyd 8.%, Kon. Ned. Stoomb. Mij. 79. Gouda A. 18 19; Philips A. 3211$; Jur- gens A. 60-61. Anaconda' 831/3.; Steels 1131/2; Erie SO'/s Union Pacific 148; Cominor Marine 113/6 Prefered do. 4D.,j; Maxwell Gr. v. A. '48/4Maxwell Land Cert. v. Inc. Ronds 123/4. Prolongatie 2Vi- Russen Obl. 1880 5Vs; Consols 6 negen zestiende. Markt sluit goed prijshoudend Wisselkoersen Londen chèquc 11.59i/2, Berlijn 0.61; Weenen 0.0036; Parijs 13.92; Brussel 12.971Dollar Cable 2 57%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den inorgen van 22 Aug. Hoogste barometerstand: 763.9 te Akureyri. Laagste barometerstand: 742.2 te Valdersund. .Verwachting van den avond van 22 lol den avond fvan 123 dezer: Aanvankelijk krachtige, later afnemen de Zuid-Westelijken tot .Westelijken of Noord—Westelijken wind, afwisselend be wolkt, aanvankelijk nog regenbuien, zelf de temperatuur. Temperatuur alhier '5 morgens 9 uur *60 gr., 12 uur 64 gr., 3 uur 61 gr. 'Mv-xie/r/fc/ka mee/teme/r.. B/jsar&iWyk saan^Kaimabdtükif (Ingez. Med.) HOOG WATER Vllailngen. Zomertijd. Zaterdag 23 Aug. v.m 8.0J Zondag 24 9.17 Maandag 25 10 33 Dinsdag 26 11.45 Woenadag 27 n.m. 12.36 Donderdag 28 1.20 Vrijdag 29 1.55 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te Rftissingen.) plaatsen, deelen wij hier openlijk de mo tieven daartoe mee. We ontvingen ook uog een ingezonden Stuk in denzelfden geest, onderteekend M. J. R. Soli. Daar we niemand van de zen naam kennen, en dien naam ook niet konden vinden in het Middelb. Adres boek, noch in de ledenlijst der Z. L. M. werd ook dit stuk niet opgenomen. Er geldt trouwens eveneens van, dat het een geschil zou heropenen, juist nu de be sturen het gesloten hebben. Red.) Groote Handelsvee-tentoon stelling te Goes. Men zendt ons ter plaatsing: Het is een verblijdend leeken, dat in dezen tijd van malaise, waarin het ge- heelo handels- en bedrijfsleven onder den druk der tijdsomstandigheden een moeilijke periode doormaakt, de energie niet sluimert en er steeds personen ge vonden worden, die bereid en in. staat zijn den toekomsligen bloei van een 'tak VjUi onderneming te bevorderen. Het mag ais algemeen bekend veron dersteld worden, dat de provincie Zee- lgnd, welke in de veehouderij en den veehandel een belangrijke plaats inneemt en jaarlijks duizenden stuks vee in- en uitvoert, nog niet, zooals de andere pro vinciën, waarin de veeteelt bloeit, een jaarmarkt bezit. Dit overwegende heeft de Bond van Zeeuwsche Veehandelaren, op voorstel van den heer Mo. S. Frank te Zierikzee, die zich reeds te voren van de medewer king van verschillende vooraanstaande personen verzekerd had, besloten om op 15 Octoher a.s. in het nijvere, zich sterk ontwikkelende stadje Goes een groote tentoonstelling van handelsvee te doen houden, met als doel om daardoor zoo mogelijk den weg voor een jaarmarkt te banen. t De Afdeeling Westelijk Zuid-Beveland van de Zeeuwsche Landbouw Maatschap pij verleent hierbij zeer veel medewer king eu zal zoo mogelijk aan deze pxpo sitie eene fruittenloonstelling verbinden, terwijl de te Goes bestaande vereenigin- gen plannen in voorbereiding hebben voor gevelversieringen, etalagewedstrijd, en andere attracties gedurende de ten toonstelling. Ook van het gemeentebe stuur van Goes werd reeds veel mede werking ondervonden. B. en W. van Goes hebben aan liet Comité reeds eene subsidie toegezegd. Men is nog doende een eere-comité te vormen, waarin thans reeds zitting hebben willen nemen de lieeren D. D. van den Bout, waarn. burgemeester van Goes, Mr. Dieleman, voorzitter der Z. L. M., Mr, Fokker, burgemeester van Zie rikzee, N. S. Frenk, eere-voorzilter van den Bond van Zeeuwsche Veehandela ren, M. de Haas, voorzitter van den Zuid-Hollandschcii Bond van Veehande laren, H. A. Ilankcn. directeur van den Wilhclminapolder, T. B. E. Kielstra, se cretaris der Z- L. M., Ir. Kuijper, di recteur der Rotterd. Tramweg Maat schappij, J. W. van Oeveren, lid der Prov. Staten van Zeeland, Dr. Steliouwer, Districts Veearts tc Middelburg. A Trom' petter, voorzitter van den Nederland- scheu Bond van Veehandelaren, en A. van der Weijde, lid der Ged. Staten van Zeeland. Het uitvoerend- en adviseerend comi té beslaat uit leden van den Bond (van Zeeuwsche Veehandelaren en van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Voor het houden van een groote verlo ting is de Kon. goedkeuring verleend; de prijzen voor deze verloting zullen zooveel mogelijk op het tentoonstellingsterrein woixlen aangekocht. Ecu terrein, groot 5 H.A., is welwil lend door den heer Rijk te Goes aan hef comité afgestaan. Een handelsvee-tentoonstelling is tot nu toe in Nederland nog nooit gehouden, terwijl deze in het buitenland reeds lang populair zijn en daar bewezen te heb ben, .zoowel voor den handel als voor den landbouw groot nut te hebben. Voor deze eerste handelsvee-tentoonstelling in Nederland is naar vele zijden reeds om medewerking verzocht en verkregen; men is nog doende aan steeds meer .or ganisaties en personen in binnen- en buitenland, hetzij prineipieele dan wel daadwerkelijke medewerking te verzoe ken, welke naar alle verwachting ook wel zal worden toegezegd. De uitvoering der groot opgezette plannen van het comité zal tevens den band tusschen onze provinciën onderling nauwer lielpeu toehalen. Wat Zeeland in het bijzonder betreft, zal, indien uit deze tentoonstelling een jaarmarkt geboren mag worden, zooals het comité wenscht en verwacht, in een lang gevoeld© be hoefte worden voorzien. De vooruitzichten voor het welslagen der tentoonstelling zijn gunstig, doch voor een volledig succes is noodig be langstelling van heel Nederland en mede werking uit alle kringen, die met vee teelt en veehandel in relatie staan. Wij hopen aan ook, dat ieder, die daartoe in staat is, het zijne er toe zal willen bijdragen om deze tentoonstelling te doen slagen. De secretaris van het Uit voerend Comité is de heer J. Qloude te Zierikzee, telefoon No. 4. (Ingez. Med.) RECHTZAKEN. - Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Sept. a.s. aangewezen voor den tijd van twee jaar in de enkelvoudige kamer voor de behandeling van burger lijke kinderzaken, tevens belast met de behandeling van kinderstrafzaken van de arrond. rechtbank te Middelburg tot lid- mr. P. J. vau Bortel, rechter; (tot plaatsvervangend lid. mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg, rechter; mr. J. W. Zijlslr'a, rechtermr. W. M. G. Jolles, rechter. - De accountant J. O. R. te Haarlem, die een postwissel van f247.48 vervalscht had en nog eenigc particulieren voor kleinere bedragen had benadeeld, is door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. P." J. B., die den valschen. postwissel had geïnd, werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank te Haarlem heeft .een inaand gevangenisstraf geëischt tegen den chauffeur O. J. K. te Haarlem, jdie aan de Brouwersvaart aldaar een kin derwagen met zijn automobiel had aan gereden, waarbij het meisje, dat Öen wagen reed, de tienjarige B. B., zoodanig werd gewond dat zij spoedig overleed, maar het kind in den wagen ongedeerd bleef. De timmerman W. v. d. W., (te Wij-' keroog had zich voor de Haarlemséhe rechtbank te verantwoorden van oplich ting en valschheid in geschrifte, ge pleegd ten nadeele van den penningmeies- ter eener wouingbouwvereeniging. On der voorwendsel dat anders de woning bouwvereniging failliet zou worden ver klaard, had bij den penningmeester we ten te bewegen tot afgifte van f 300. Ook had hij een valsche kwitantie geïnd van f75 Het O. M. eischte een gevangenisstraf van zes maanden. Arrond. Rechtbank te Middel- fa ur g. In de zitting van heden zjjn de vol gende vonnissen uilgesproken: poging tot oplichting- J J.. V., 47 j., koopman te Krabbendijke, gedetineerd te Middelburg, vrijgesproken, mei last tot ip. vrijheidstelling, ontucht. J. J. de F., 35 j., werkman te Hoek, gedetineerd te Middelburg, tot 4 m. gev. met aftrek vau het voorarrest, Diefstal met geweld. Voor de Rotterdamse]»; rechtbank heeft terechtgestaan de 34-jarige timmer man G. H. 8. B. te Rotterdam, recidivist, en gedetineerd, beschuldigd van mede plichtigheid aan diefstal met geweld, den diefstal n.l. van een tasch met geld, 30 Augustus j.l. te Schiedam gepleegd. Zekere Schoo, die deze tasch met geld, (toebehoorende aan de N. V. Scheeps bouw Mij Nieuwe Waterweg) bij zich had, was omvergereden door een auto mobiel; hij had de tasch laten vallen fcn deze was dadelijk verdwenen; een man was er per fiets mee vandoor gegaan. Het O. M. heeft tegen bekl. acht jaar gevangenisstraf geëischt De moord op den zanger T h ij s s e n. Voor het Arnliemsche Gerechtshof stond in liooger beroep terecht de 31- jarige W. J., gedetineerd, beschuldigd den zanger J. Thijssen op 6 Mei .1924 te Kleef zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht, tengevolge waarvan deze is overleden. Bekl. was door de Arnliem sche rechtbank veroordeeld tot 4 aar gevangenisstraf. Het verhoor, waarbij bekl. zeide dien avond dronken te zijn geweest en zich van het voorgevallene niets meer te her inneren, leverde geen nieuwe gezichts punten op. Tegen bekl., die reeds 17 vonnissen achter den rug heeft, werd bevestiging van het vonnis geëischt niet aftrek van preventief. De verdediger drong aan op een lich tere straf. DE VORAVaRTS VERWACHT RIJKS- DAGONTBINDJNG. De Vorwarts houdt rekening met ont binding van den Rijksdag. Nieuwe ver kiezingen zullen dan volgens het blad op 21 Sept. a.s worden gehouden. Het blad verwacht daarvan veel, daar voor een 2/3 meerderheid slechts een 46 man daten van de oppositie noodig zijn. DE BRUG OVER DE KLEINE BELT. KOPENHAGEN, 22 Augs. V. D. Dc minister van openbare werken Skotte hoeft in een interview verklaard, dat ofschoon met liet oög op de bezuini ging besloten is, verschillende werken van spoorwegconstructies, welke in de provincie ontworpen zijn, uit te stellen, het bouwen van de brug over de Kleine Belt zal worden voortgezet volgens de aangenomen plannen. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE WERELDVLIEGERS. LONDEN, 22 Aug V. D. Uit Redja- vick wordt gemeld, dat de Amerikaan- sche wereldvliegers, vergezeld van den Italiaanschen vlieger Locatelli, gisteren avond te Frederiksdal op Grocnlanddal op Groenland zijn aangekomen. LAATSTE BERICHTEN. NEDERLAND OP DE VODKEN- BONDSVERG ADERING. Naar wij uit den Haag vernemen zal de- minister van Buitenlandsche Zaken zich naar Geuève begeven om eenigen tijd aan de zitting van de Volkenbonds vergadering deel te nemen. Na zijn ver trek zal Jhr. Loudon de leiding der de legatie overnemen. De delegatie is als volgt samengesteld Verlegenwooraigers jhr. van Karne- beek, minister van Buitenlandsche Za ken, jhr. Louaon, gezant te Parijs en oud minister van Buitenlandsche Zakenv prof. van Eysenga, hoogleeraar te Leiden Plaatsvervangend - vertegenwoordigers graaf van Lijnden van Sandenburg, oud commissaris der Koningin in Utrecht en oud-lid Tweede Kamer; mr. Limburg, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, oud lid der Tweede Kamer; prof. Francois, referendaris, chef der af deeling Volkenbondzaken aan het depar tement van Buifenlauasche Zaken, bui tengewoon Hoogleeraar aan de Handels- Hoogeschool te Rotterdam. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 22 Aug. 3 uur. De beurshandel was vandaag t. 0. v. gisteren merkbaar ingekrompen. De om zetten waren van kleine proportie. Op de afdeeling voor Ned. Industrieelen zorg den de Jurgens waarden voor eenige af wisseling. De gewone aandeelen zoowel als de praeferente soorten stelden zich opnieuw op een hooger koersniveau. Van de mijnwaarden waren Redjang Lebons gevraagd. Die konden zich krach tig van de recente verliezen herstellen. Tabakken hadden ook thans een kalme markt, docli waren aan den vasten kant. Suikeraandeelen op bescheiden voet verhandeld en het koerspeil onderging weinig veranderingen. Oliewaarden bewogen zicli tusschen enge grenzen. Scheepvaarten geringe belangstelling. Rubberfondsen tamelijk goed gehand haafd. Amerikanen verlaten. Prolongatie 21/4 pct< WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 22 Aug. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.59i/2 (U.581/4). Eerlijn 0.61 i/ö (O.6D/2). Parijs 13.921/s (13.931$). Brussel 12.87i$ (12.85). Zwitserland 48.35 (48.47i$). Weenen 0.00363/s (0.00363/8). Kopenhagen 41.80 (41.80). Ohristiania 35.75 (35.75). Stockholm 68.50 (68.60). New-York 2.57'$ (2.57!/8). 1 VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Augs. 22 Biggekerke, Bouwland en vruchten te velde, Loeff. 23 Koudekerke. Inboedel enz. Loetf 23 Arnemuiden, Huizen, Hioolen. 27 Middelburg, Tapijten, Rosier en Vervaat. 28 Middelburg, Huizen, De Neeling. 28 Middelburg, Huis en Land, Ittmann. 29 Grijpskerke, Inspan, Blaupot t. Cate. Sept. 2 Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 3 St. Laurens, Paarden en en Inspan, Struve. 4 Middelburg, Huis, Blaupot t. Cate. -4 Middelburg, Heerenhuis met tuin, Blaupot ten Cate. 11 Middelburg, Huis en land, Struve. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagavond had op den Den- neweg te Den Haag tusschen den 43- jarigen wielrijder P. K., en den motor wagen van lijn 1 een aanrijding plaats. Het ongeluk werd veroorzaakt door hel slippen van den heer K„ die onder den wagen kwam en ernstig werd ge wond. Met een hersenschudding en eenige wonden aan gezicht en schedel werd hij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. j*» Tijdens het onweer is de 20-jarige J. G. H. uit Monster, toen hfj werkzaam was in den tuin van den heer (B., den Monsterschen weg te Loosduinen door den bliksem getroffen. Na onder zoek bleek dat hij een gaatje in .zijn hals had en een streep van zijn nek tot zijn voet. Na door een dokter verbonden te zijn, is hij per rijtuig naar zijn (woning vervoerd. Zijn toestand is niet ernstig. Tijdens het kort doch hevig onweer, dat Woensdagavond boven Zwolle woed de, is de bliksem ingeslagen in den schoorsteen van het gerechtsgebouw. Hiervan werd een stuk uitgeslagen. Op de griffie werden eenige onderdefelen van de telephoon stuk geslagen, en het behang waarlangs de telephoondraad ge leid werd, over de lengte van eenige meters gescheurd. Ook de telephoondraden hebben het moeten ontgelden. Twintig tot vijf en twintig geleidingen werden verstoord. In de nabijheid van Kassei hebben twee jongelieden een sterk stuitje uitge haald. Zij legden eerst een boomstam dwars over den weg. Weldra naderde er een auto, van een fabrikant uit Solin gen. De fabrikant, die zijn oude moeder naar een badplaats bracht, stapte uit en verwijderde den boomstam. Plotseling sprongen nu de twee jongelieden, te voor schijn, bedreigden hen met een revol ver en dwongen hen alle voorwerpen van waarde af te geven. Nadat zij ook nog de oude dame hadden gedwongen uit te stappen, en den fabrikant zijn leeren a(utomobieljas hadden ontnomen, gingen zij er met de auto van door. £ij reden naar het station te Brilow-Wald, drongen het kantoor binnen, bedreigden de aan wezige beambten met hun revolvers en verdwenen vervolgeus met de kas, die ongeveer 3000 mark bevatte. De politie, die spoedig gewaarschuwd werd, kon al leen nog de auto terugvinden, die de dieven wegens gebrek aan benzine een voudig op een straatweg hadden laten staan. (N. R. Ot.) - Uit Djokjakarta wordt aan de „Deli Ot." De veldpolitie van Sleman (een re gentschap van de residentie Djokjakarta) ontdekte 8 moorden, welke 5 lot 10 jaar geleden gepleegd zijn en waarvan er 7 nboit zijn gerapporteerd. Zeven daders zijn gepakf; zij bekenden. PORNOGRAFISCHE FILMS IN BESLAG GENOMEN. Dinsdagavond zijn door de politie in de Geleenstraat in den Haag, in een bo venhuis, een aantal pornografische films in beslag genomen, die daar in besloten kring tegen hooge pntrées werden ver toond. De aanleiding, tot het optreden der politie was zeer eigenaardig. Eeu dame iji den Haag, (mevr. Xjhad zich bij de po- lilie beklaagd dat een persoon aan wien zij opdracht had gegeven om een paar rëïïpüaruëu in België te koopen, haar bedrogen had, daar de paarden geen prijswinners bleken. Het onderzoek maak te uit dat de paardenkooper wel geeu verstand van paarden had, maar geen bedrog had gepleegd, De man was echter in hooge mate verontwaardigd over deze aanklacht van mevr. X. en vermoedelijk heeft hij uit een soort wraak aan de politie mede- deeling gedaan, dat inevr. X eigenaresse was van een aantal pornografische films, die in verschillende steden van ons laud in besloten kring werden vertoond en waarmede zij veel geld zou verdienen. In het beruchte weekblad „Pan" werd reclame voor deze film gemaakt. De politie heeft deze beschuldiging doen onderzoeken en nam een slrooman in den arm, die op een dergelijke adver tentie zou schrijven. Aanvankelijk werd hierop geen ant woord ontvangen, totdat eind der vorige week bericht kwam, dat de lieeren Dins dagavond 19 Augustus in het perceel Ge leenstraat werden verwacht, waar de films vertoond zouden worden. Over den prijs zou op den avond zelf wel overeen stemming worden bereikt, zoo vermeldde de brief nog. Aangezien de politie wist, dal de film vau een centraal kantoor uit Amsterdam kwam, waarschuwde zij ook de Aintser- damsche politie, opdat oolc die de ver tooning kon bijwonen. Zoo stonden Dinsdagavond vier inspec teurs, in burger natuurlijk, voor de deur, terwijl in de buurt eenige rechercheurs hadden postgevat met een auto. De lieeren belden aan, er werd open gedaan en, nadat men het over den prijs die zeer hoog was, n.l. f 30 per persoon, eens was geworden, werd de vertooning begonnen. De film was zóó buitengewoon lieder- lijk-pervers, dat zelfs een slechts opper vlakkige vermelding van den inhoud on mogelijk zou zijn. Toen dan ook de eerste films waren afgedraaid, meenden de aanwezige in specteurs dat het voldoende was en riepen: „Stop, politie", terwijl ze tevens hun politiepenning te voorschijn haal den. Zooals wel te verwachten was, had de politie hier slechts te doen met een ver tegenwoordiger der firma, maar uit het verhoor dat hier afgenomen werd, kreeg men het adres van het centraal verhuur kantoor te Amsterdam, waar men de films in Duitschland kocht, die dan over de grenzen werden gesmokkeld. Woensdagmorgen zijn daarop de rechercheurs naar Amsterdam gegaan en hebben ze een inval gedaan in het ceu- traal verhuurkantoor, waar een aantal andere pornografische films in beslag genomen werd. Hier kreeg men ook de adressen waar dc films geëxploiteerd werden en bleek, dat dit in verschillende plaatsen van ons land geschiedde. De reclame er voor ge schiedde op zeer geheimzinnige Wijze. Ook bleek hier, dat voor het bijwonen van deze bioscoopvoorstelling meermalen entrées van f 50 per persoon werden be taald, zoodat alleen in gegoede kringen van dit „genot" geprofiteerd kon worden. Verder werd hier een brief gevonden van mevr. X., waarin deze opdracht gaf de films te koopen in Duitschland en waarin zij erkende veel geld met deze zaak te verdienen. Na terugkomst uit Amsterdam heeft de politie mevr. X. aan een streng verhoor onderworpen, maar tot nu toe ontkende zij elke medeplichtigheid. o, j^j is er groote behoefte aan frissche gerechten. Dc keuze is dikwijls beperkt. Met Honig's Maizcna kan men verschillende pud dingen en vla's bereiden, die afgekoeld een heerlijk fris sche delicatesse vormen die iedereen zal waardceren. Gebruikt daarvoor Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2