VERKADES BISKWIE A dvertentiën. RINGERS BONBONS. (hebben te weinig macht het ontwerp te doen duikelen. B De Fransche ministerraad heeft het rapport der Fran/che delegatie der Lon- densche conferentie goedgekeurd. Herriot zal morgen voor Kamer en Senaat ver klaringen afleggen. a In Brussel is men wel niet triumfante- lijk gestemd, doch toont men zich geens zins ontevreden met de bereikte resul taten. Men geeft daar in rcgcerings- kringen de volgende samenvatting van de resultaten der conferentie: De entente is hersteld, de medewerking van Amerika is verzekerd. Duitschland onderteekende het accoord in volle vrijheid, zonder de minste bedreiging of dwang. Het officieel orgaan van het Ameri- kaansche departement van handel ver kondigt op in het oog vallende wijze jle opvatting der regeering, dat de aanne ming van het plan-Dawes sedert het einde van den oorlog de belangrijkste stap is om Duitschland financieel weder op de been te brengen en het herstel van Europa in goede banen te leiden. Het consolideeren der verhoudingen in Europa zal zich tastbaar maken in een verhoogden uitvoer der oude wereld, waardoor een verscherping zal intreden op de verschillende wereldmarkten, wat de concurrentie betreft. Doch terzelfder tijd zal de koopkracht van Europa en vooral van de midden-Europeesche lan den toenemen, waardoor ook de behoefte aan goederen zal stijgen en waardoor vermoedelijk ook de algemeene levens standaard in de hoogte zal gaan. DE NIEUWE IIAVEN VAN LENINGRAD. Naar „Ons Element" meldt is de nieu we haven van Leningrad gereed geko men en het schijnt dat de uitrusting er van de stoutste verwachtingen over treft. Voor den import zijn er drie kaden met ligplaats voor 30 schepen. Van deze drie kaden kunnen er twee met ligplaats voor 20 schepen tevens gebruikt worden voor export Bovendien is er nog een speciale kade voor export met 3 ele vatoren, waar een dozijn schepen lig plaats kunnen nemen. Voor den belangrijken houtexport komt eigenlijk allen het Barotschny-bassin in aanmerking, waar 25 a 30 schepen gelijk tijdig uit de lichters kunnen laden. Voor den kolen-import wordt een speciale ha ven gemaakt, doch bovendien kunnen 10 a 12 schepen in de in dienst gestel de haven kolen in lichters lossen. Boven dien is er nog een speciale kleine naph- ta-exporthaven, waar 2 a 3 schepén ge lijktijdig kunnen laden. Wat de uitrusting van de havens be treft, is Leningrad dus gereed en nu zullen er in de eerste plaats pogingen moeten worden aangewend om uitbrei ding te geven aan de Baltische staats- vloot, die thans bestaat uit 23 zeesche pen met 73.000 R. T.; 5 sleepbooten, 3 zeilschepen en eenige kleine vaartuigefn. Wanneer de voorteekens echter niet bedriegen, zullen de buitenlandsche vlag gen weldra een groot contingent vormen der in Leningrad aanwezige schepen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN, Uit België. Het nationaal mijnwerkerscomité heeft Dinsdagmiddag te Brussel verga derd ter bespreking van de staking in de Borinage. Alle bekkens waren vertegen woordigd. Een motie is aangenomen tot steun aan de stakers. Uit Engeland. Het belangwekkend jaarverslag van sir George Newman, eerste medisch of ficier van het ministerie van gezond heid, gebaseerd op de cijfers voor het jaar 1923, leidt tot de conclusie, dat de gezondheidstoestand in Engeland steeds verbetert. Een nieuw record werd bereikt in het sterftecijfer, dat 11.6 per duizend personen bedroeg. Het sterftecijfer van kinderen beneden een jaar was eveneens het laagste, dat ooit werd bereikt, n.l. 69 per 1000 .geborenen. Dit beteekent, dat in het land niet minder dan 45.000 babies gered werden boven het gemid delde van 1901 tot Ï910. Het aantal geboorten toont een ver mindering tegenover het vorige jaar. Het geboortecijfer bedroeg 19.7 per 1000 der bevolking. Er waren minder epide- mies, doch Newman acht het sterftecijfer onder de 50 jaar te hoog. Newman berekent, dat het verlies door ziekte het land niet minder dan tienmaal zooveel gelcost heeft als door staking en andere arbeidsgeschillen. Over hel algemeen is de gezondheids toestand in Groot Brittanniê in 1923 echt bemoedigend geweest. De staking in Covent Garden te Ionden duurt steeds voort. Aan de ha venarbeiders van alle havens des lands is gelast, producten, bestemd voor Co- vent 'Harden, te boycotten. Uit Ierland. Sir Worthington Evans, conserva tief oud-minister, een der onderteeke naars van het tractaat van Londen, is te Belfast aangekomen, waar hij een on derhoud mei sir James Craig had. Het bezoek moet in verband staan met het grensgeschil met den vrijstaat. Na het bezoek, dal Baldwin Zondag eveneens «net Craig had, trekt dit bezoek zeer de aandacht. Uit X>uitschland. Naar men uit Frankfort a. d. Main aan de N. Rott. Crt. meldt, wassen de Rijn en zijn rivieren sterk, tengevolge van den aanhoudenden sterken regen val. De waterstaat te Frankfort waar schuwt voor a.s. zeer hoog water. Uit Oostenrijk. Dinsdag is te Weenen het elfde internationale texticlarbeiderscongres ge opend, waaraan vertegenwoordigers van 13 landen, o. a. Duitschland, deelnemen Op voorstel van Shaw, den Engelschen minister van arbeid, die secretaris van het verbond is, heeft men met algemeene stemmen besloten de Russische textiel arbeiders niet weer in het verbond op te 'nemen, voordat de Amslerdamsche en de roode vakinternationale weer tot een dracht zijn gekomen. Uit B o el gar ij e. Gricksche troepen hebben in de' nabijheid van Gbcvqueli Boelgaarsche comitadji's aangevallen, en op de vlucht gedreven. Uit Italië. Aan de „Giornale d'Italia" wordt uit Napels gemeld' Tengevolge van het verbieden eener vergadering, ontstond een botsing tusschen fascisten en him tegenstanders. De gewapende macht moest tusschenbeide komen. Er werden twee personen gedood en velen gewond. Op Sicilië en Malta hebben aard bevingen gewoed. Uit Portugal. Nabij Cadcaes(?) zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Zes per sonen werden gedood, en verscheidene gewond. Uit Afghanistan. Men verneemt, dat* de hoofdstad van Afghanistan door opstandelingen is omsingeld en dat het leger de regee ring niet kan bereiken. De beweging schijnt tegen den emier te zijn gericht, omdat de opstandelingen den troonpre tendent Abdoel ICamin ondersteunen. Uil Transjordanië. De WahaDis moeten Dinsdag vijf transjordaansche steden aangevallen en bezet hebben. Regeeringstroepen, ge steund door plaatselijke stammen, heb ben tegenaanvallen gedaau en de Wa- habis teruggeworpen, die Tarasj(?) ont ruimd hebben. Zij hadden 300 gesneuvel den. Tal van gevangenen, kameelen en geweren vielen in hun handen. Uit Hanc Majoor Zanni, de Argentijnsche wereldvlieger, is bij het vertrek uit Hanoi naar Kanton met zijn toestel over den kop geslagen. Het toestel is onbruikbaar geworden. De vlieger en helpers zijn ongedeerd. Uitde Ver. Staten. Volgens een bericht van de New- York „Herald and Tribune", ligt een oceaanstoomer, die de Britsche vlag voert, geapkerd op 15 mijl van de Ame- rikaansche kust; hel schip dient als reus achtige drijvende bar voor degenen, die met him jachten of andere schepen langs komen. Volgens de beschrijving is het vaartuig geheel ingericht als ca baretschip, met een ouderwetsche Ame- rikaansche bar, een danszaal met jazz band en optredende artisten. Het ligt buiten de drankverbodsgrens voor an ker met tal van particuliere jachten in de nabijheid en Pr wordt drank ver kocht voor den prijs van een tot twee i halven dollar per glas, bene vens vijf dollar „om de kosten te dek ken." De autoriteiten hechten niet alle geloof aan het verhaal, doch Merrick, de directeur van het drankverbod, is ge neigd het voor waar aan te nemen. De kustwacht verklaart, dat zij het schip moest gezien hebben als het geregeld daar lag. De drankverbodsautoriteiten vragen zich, als het verhaal juist is, af of er internationale rechten bij betrokken zijn. Betoogd wordt, dat ieder, die uit New- York brandstof of andere benoodigdhe- den aan het schip verstrekt, aansprake lijk zou kunnen worden gesteld, en dat de V. S. de bevoegdheid hebben te voor komen, dat personen zich aan boord begeven zonder uitklaringspapieren. Het onlangs tusschen Groot-Brittannië en de V. S. gesloten verdrag staat de inbeslagneming loe van een schip bin nen een uur varen van de kust, zoodat met een snellen jager een schip op 15 mijl van de kust daartegen niet gevrij waard zou zijn. Een draadloos N. T. A.-bericht meldt nog, dat de kustwacht meldt niet in staat te zijn het drijvende cabaret te vinden. Het zoeken duurt voort. en Kroetappels 1—5, Pruimen Was- hingtonpruimen 27—53, Witte Wijnprui men 33—52, Dubbele Boerewitte 45—53, Burbankpruimen 39, Abrikoospruimen 21, Belle de Louvain 20, Reine Vicloria- pruimen 1826, Engelsche Krozen 17, Roode Eierpruimen 1826, Princeprui- men 14—22, Marbelanen 8—15, Okke- lanen 1517, Kouwelijnen 10—15, Di versen: Moerbeien 36, Witte Bessen 15, Roode Bessen 14, Aardappelen 2 40— 3.90, Snijbonen 16-22, GroeneBoonen 2—14, Sjalotten 6—8, Zilveruien 1—14, Uien 4, alles per 100 K G. Meloenen 25, Komkommers 25, Roode Kool 610, Savoije Kool 1.80—6, Bloemkool 2—23, Augurken 0.22—0.34, Perziken 1—5, Abri kozen 2—3, alles per 100 stuks Wortelen 3.80, Ramenas 2.30, Uien 1.20, alles per 100 bos. Oo s t b u r g, 20 Augs. Graanmarkt Tarwe f 15—15 50, Chevaliergerst 13,25, 436ste STAATSLOTERIJ. 3de klasse. 2de lijst. Trekking van Dinsdag 19 Augustus. Prijzen van: f 5000 20174 f 1000 12551 18575 22373 f 100 2793 7876 10078 13684 14243 22377 22662 22968 PRIJZEN VAN f45. 1371 1437 12371 13220 13268 1395 12309 12373 13224 21905 MARKTBERICHTEN. Goes, 19 Augs. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed Peren Glapp's Favorite f 17—f 40, Précose de Trevoux 11—29, Bon Chre tien Williams 13—14, Petite Marguerite 8—16, Souvenir de Congres 12, Beur- ré de Merode 11—14, Beurré d'Aman- lis 1120, Beurré Giffard ilO—16, Jutte- peren 17—20, N. II. Suikerperen 4—7. Roode Suikerijen 35, W. B. Peren ,4— 6, Dirkjesperen 3—10, Bergamotten 3— 10, Goudballen 4—5, Groentjesperen 2— 4, Bruine Heerenperen 5—9, Scharlaken peren 3—5, Afval- en Rroetperen 16. Appels: The Queen 12—31, Eckleville Seedling 15—116, Duchesse d'Oldenburg 8—16, .Manks Godlin 11217, Codlin Kes wick 8—17, Lord Suïfield 11—16, Trans parent de Croncels 20, Perzikroode Zo- merappel 11, Leven d'Ahna 15, Jacques Lebel 16, Cox Pomona 816, Keizer Alexander 13, Waruersking 15, Zomer- aagt 6—14, Zoete Ribbeling 12—13, Ho ningzoet 11, Tuinzoet 10, Tarweappels 7—9, Zoete St. Janappels 7—13, Afval- Vraagt Uw winkelier eens naar een z.g. ponds-of tweepondsblikje Verkade's Biskwie, Royal Mixed. Ze komt dan direct van onze ovens op Uw tafel en bereikt U in de luchtdichte verpakking volkomen versch en croquant. Op den 23 Augustus a.B. hopen onze geliefde ouders, CORNELIS DE VISSER en DEENTJE WISSE hunne 25-Jarige Echtveree- nlglng te herdenken. Dat zij nog' lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Aagtekerke Augustus 1924. Voor de vele bewijzen van be langstelling en waardeering, den 18 Augustus ontvangen, betuig ik, ook namens mijne vrouw, mijn dank. WILLEM SCHÜTZ. Heden overleed de Heer F. J. STURM, wiens jarenlange toewijding en groote trouw door ons en onze kinderen in dankbare herinnering wordt gehouden. W. H. DE BRUIJN VAN MELIS- EN MARIEKERKE. S. M. C. DE BRUIJN VAN MELIS- EN MARIEKERKE- Six. Velp, 18 Augustus 1924. De Gemeente-Ontvanger van Middelburg waarschuwt belang hebbenden ter voorkoming van meerdere kosten het aan de gemeente verschuldigde «choolgeld ten spoedigste te voldoen. M. PETERSE, COMFISEUn-PA TISSIER Groote sorteerïng J. A. TAK A Co. ontvangen GELDEN i DEPOSITO jset rentevergoeding than* 21/* pCl De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Vrijdag 22 Augustus 1924, les nam. om half 2 uur te Blggekerke bij WILLEMSE veilen ÏO Perceelen Bouwland en Sprank te Biggekerke, aan den Nieuwen Straatweg, den Pastoorsweg en in den Zuidhoek, ter grootte van 3.9960 H A. (10 g., 54 r.) en Vruchten te Velde, Tarwe, Suikerbieten en Aardap pelen op de perc. 17. Omschnjv. te bekomen bij den Notaris. Geboren CORNELI THEODORA en' ENGEL1NA FRANCINA, Dochters van E. VERL-ARE. FR. CIIR. VERIlARE—ROOZE. Hof Nieuwland. N. en St. Joosland, 20 Augs. '24. Onzen oprechten dank aan allen, die op 16 Augustus j.l. blijken ga ven van hunne belangstelling. J. A. BLIEK. P. H. BLIEK1—HIJPERS. Middelburg, 20 Augtustus 1924. Voor de vele bewijzen van be langstelling, zoo van hier als van elders, ook van het Fanfarekorps, op mrjn negentigsten jaardag on dervonden, betuig ik mijn dank. A. KODDE P-zn. Aagtekerke, Augustus 1924. Orifintek AUPING3 motrassen^Mjrden uit y/uit end op ijzeren koU«r>) ramen jie/rrrrd

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3