Miss Blanche Advertentiën. alrillerie-instructieschip Gelderland dit bevel opgedragen aan den kapitein ter zee J. H. G. Krcmer; b. met 5 September 1924 de kapi tein-luitenant ter zee K. A. Telders eer vol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantserschip Heemskerck, en dit be vel qpgcdragcn aan den kapt.-luit. ter zee J. A. E. Schenck de Jong. Luits. ter zee 2e ld. T. Vos en J. J. van Stuijvesant Meijen zijn overge plaatst van Vlissingen naar het wacht schip te Willemsoord. He uit Oost-Indië teruggekeerde off. van den marine-stoomvaartdienst J. van de Velde is geplaatst bij de onderzee- dienstkazerne te Willemsoord, ter ver vanging van den officier van den mari nestoomvaartdienst 2e kl. H. P. Millaard, die toegevoegd wordt aan den directeur van het marine-établissement te Amster dam. Bij een volksstemming over de vraag wat de meest geliefkoosde sigaret is, zou een verpletterende meerderheid zeggen: Geef MIJ maar ftnöez. Med.) BUITENLAND. ;schappij uit het plan-Dawes het Duit- sche spoorwegnet overnemen en op 2Q November zullen de lijnen, geëxploiteerd door de Fransch-Belgische regie, gehefel aan die maatschappij zijn overgedragen. Geschillen uit de overeenkomt voort vloeiend kunnen worden verwezen naar 't Intern. Hof te 's-Gravenhage. Sanc ties zullen niet worden toegepast, tenzij een flagrant in gebreke blijven wordt vastgesteld. Ten slotte is overeen gekomen, dat de inwerkingtreding van het plan-Dawes be gin September zal plaats hebben. Ontruiming. Offenburg en Appenweier zijn gisteren reeds ontruimd. Ongeveer 50 woningen komen daardoor vrij. De bevolking nam een rustige houding aan. Een extratrein van 24 wagons en 20 vrachtauto's zorg de voor het vervoer der troepen. DE CONFERENTIE VAN LONDEN. Om Downingstreet 10 in Londen is het weer rustig geworden. Alle respec tieve delegaties zijn naar \hun woonstee teruggekeerd. Ramsay Macdonald heeft nog den vol genden brief aan zijn Eransche en Bel gische premier-collega's geschreven „Gezien de nieuwe overeenkomst in zake de bezeting aan de Roer en de briefwisseling tusschen de daarbij be trokken regeeringen, is het noodzake lijk, dat ik op schrift de stelling herhaal van de Engelsche regeering, gelijk ik die zoo herhaaldelijk de laatste twee of drie dagen mondeling uiteengezet heb. De Engelsche regeering heeft nooit de wettigheid erkend van de Roerbezetting, noch de juistheid der interpretatie van het Verdrag van Versailles, die Frank rijk en België het vermeende recht tot |de bezetting gaf. Zij hoopte, dat waar de bezetting alleen was geschied uit oeco- nomische overwegingen, de ontruiming zou volgen zoodra het Dawes-plan in werking was gesteld. De commissie van deskundigen kon in dit opzicht geen aanwijzingen verstrekken, daar haar be voegdheden zoo ver niet reikten, doch zij had duidelijk te kennen gegeven, dat de oeconomische uitwerking van de be zetting niet over het hoofd gezien kon- worden, indien haar memorie ten uitvoer gebracht zou worden. De bezettende mo gendheden en de Duitsche regeering hebben toegestemd in een regeling, vol gens welke de bezetting niet langer zal duren dan twaalf maanden na deze, doch dat daartoe vroeger kan worden besloten. De Engelsche regeering is zonder voor ingenomenheid voor de stelling, door haar en haar voorgangers ingenomen in zake de uitlegging van het verdrag, doch zou gaarne het rapport-Dawes spoedig in werking zien. Zij wijst daarom slechts op de overeenkomst en dringt er zoo krachtig mogelijk op aan, dat de betrok ken regeeriugen al het mogelijke zullen doen om de ontruiming te verhaasten, aangezien naar de meening van de En gelsche regeering, het voortduren van de bezetting van invloed kan zijn op de uitvoering van het plan-Dawes en de regeling ter conferentie te Londen ge troffen in de war kan sturen." Men zou dezen brief „een goede beurt' van Mac DonakT kunnen noemen. Hij had Zich tijdens de conferentie geschaard ach ter Herriot, wat het aan te nemen stand punt tegenover Duitschland betreft. Nu alles voorbij is. dringt hij aan op tege moetkomendheid. De Duitschers zullen wellicht dit schrijven, dat weer eenig perspectief geeft op een spoediger ontrui ming van het Roergebied, niet zonder in- Igenomenlieid ontvangen. Nadere besluiten. Nog is bekend geworden, dat de geal lieerde delegaties de volgende resolutie voor de te houden slotzitting hebben aangenomen Overeengekomen wordt, dat de inwer kingtreding van het plan-Dawes en de regelingen in verband daarmede, vastge steld in de huidige overeenkomst, af hankelijk zijn van de uitgifte der leening van 800 millioen goudmark in verband met het plan. De geallieerde regeeringen wenschen. dat de uitgifte de: - leening slagen zal en dat de gestelde waarborgen in de eer ste plaats aan de leening ten goede zullen komen. Zij zullen de centrale banken in hun landen uitnoodigen de plaatsing der leening te vergemakkelijken. Voorts wordt in de bij het protocol gevoegde overeenkomsten nog bepaald, dat het herstel der fiscale en economi sche eenheid van Duitschland op 5 Oc tober zal voltooid zijn met inbegrip van het herstel der bevoegdheden welke het Duitsche beheer voor 11 Januari 1923 in de bezette gebieden had en de terug gave aan de eigenaars van alle indus- trieele en andere ondernemingen in het- Ruhrgebied. Op 20 September zal de spoorwegmaaf- Terugkeer Duitschers. De Duitsche delegatie is weer in de Heimat terug, en reisde via Folkestone- Vlissingen. Per extratrein zijn zij Maan dagmorgen aan het Lehrter Bahnhof in Berlijn aangekomen. Verschillende auto riteiten waren aan het station ter be groeting aanwezig. Het was den heeren niet vergund rust te nemen na de vermoeiende werkdagen en de vermoeiende reis. Even over tie nen werden de heeren door den rijks- president ontvangen. In de namiddaguren is een kabinets zitting gehouden en vervolgens zijn er besprekingen tusschen deleden van het rijkskabinet en de leiders van de groote politieke partijen gevoerd. De leden van de delegatie hebben zoowel den rijks president als de rijksministers en de leiders der partijen op de hoogte gesteld van den loop der conferentie en hun alle gewenschte inlichtingen verstrekt. He denochtend zouden in de rijkskanselarij dé minister-presidenten der Duitsche bondstaten vergaderen om kennis te ne men van het verslag der delegatie. De eigenlijke politieke beraadslagingen zullen eerst beginnen nadat alle betrok kenen geheel op de hoogte zullen zijn gesteld van hetgeen er te Londen is geschied. Er wachten den heeren dus nog zeer zware dagen! Hoe hard er in Londen wel gewerkt is, moge nog blijken uit enkele details van de aankomst, die de correspondent van de „N. R. Ct." aan zijn blad seint: Twee vrachtauto's waren noodig om de bagage van de Duitsche gedelegeerden van het station naar de Wjlhelmstrasse te brengen. Alle mogelijke documenten, statistieken en protocollen waren ver pakt in ontelbare groote kisten. Verder waren er dozijnen koffers en een flink aantal schrijfmachines. Overal was een groen etiket opgeplakt met de woorden: „Deutsche delegation. German delegation, registered via Flushing." Een journalist heeft een stenotypiste van de Duitsche delegatie gevraagd naar de indrukken, die zij mee naai- het va derland bracht. Indrukken, vroeg de jon ge dame, welke indrukken zouden wij gehad hebben? Wij hebben gewerkt, ge werkt en nogmaals gewerkt. Van nacht rust was nauwelijks sprake. Dikwijls heb ben wij tot 4 of 6 uur 's ochtends gö- werkt om de documenten klaar te ma ken, die de delegatie den volgenden dag noodig had. Van Londen zelf hebben wij nauwelijks een schaduw gezien, maar daaraan zijn wij, dames van buitenland- sche zaken, nu eenmaal gewend. Ik heb alle conferenties meegemaakt. Ik ben naar Versailles, Spa en Genua geweest en thans voor de tweede maal naar Lon den, maar de wereld blijft voor ons verborgen. Wij hebben niet eens de ten toonstelling van Wembley kunnen be wonderen, hoewel wij daartoe uitgenoo- digd wai*en. kans is overigens groot, dat het Roer gebied nog voor den afloop van het vastgestelde jaar zal worden ontruimd. Als de Rijksdag weigert, dan wordt hij ontbonden, dal weten wij al. Dan zal een nieuw parlement aan de regeering de noodige meerderheid moeten verschaffen. Hoe hel af zal loopen? De Duitsch na- tionalen blijven wel voortdurend agee- ren voor de verwerping van het Dawes- plan, doch de leiders hebben zich nog niet uitgelaten, en daar hangt het, met de tegenwoordige partijdiscipline, van af. Verwerping zou in elk geval een hevige stagnatie geven, en nieuwe verkiezingen zijn in Duitschland zéér précair. Het Fransche parlement komt ook den 21sten bijeen. Herriot is door zijn goed figuur in Londen nogal populair gewor den. Mogelijk slaat hij er zich dus goed doorheen In Parijs is hij in triomf bin nengehaald. En dan gaat hel plan-Dawes in wer king. Het plan, dat, zooals de deskun digen in hun rapport melden, gebaseerd, is „op het beginsel van goed vertrou wen." GEMEENTE-REKENING 1923. 13, Grofzuur 9, zoete St. Janappel 9—14 Burgemeester en Wethouders van Mid- afvalappels 36. delburg brengen ter openbare kennis Pruimen Washinglonpruimen 4362, dat de rekening van inkomsten eu uit-.witte wijnpruimen -11—53, Reine Victoria- gaven der gemeente over hel dienstjaar j pruimen 1926, Belle de Louvain 19—21, 1923 op de secretarie voor een ieder inzage i s nedergelegd en schrift tegen betaling der kosten na voor afgaande aanvrage aldaar verkrijgbaar is. Middelburg, den 15 Augustus 1924. Burg. en Weth. voornoemd: P. DUMON TAK, Voorzitler. M. VAN DER VEUR, Secretaris. blauwe pruimen 9—34, Prince pruimen 12—19, Eng. krozen 10—15, Okkelanen 514, Marbelanen 6—13, Kouwelijnen 10 13, Sierpruïmcu 69. afvalpruimen 30 39, boonen 1—14, snijboonen 4—1-14, zil veruien 3—8, sjalotten 6 Aardappelen (groote) 3.80, dito poters 2.10, alles per 100 KG., perziken 3—7, komkommers 26. meloenen 2532, augurken 0.180 32. bloemkool 320, roode kool 811, alles per 100 stuks. MARKTBERICHTEN. Eu dan moet een en ander door den Rijksdag aangenomen worden! Die den 21sten bijeenkomt, dat is dus a.s. Vrij dag al! Het zal een toer zijn voor de regeering het Dawes-plan aan te laten nemen! De rechtsche en linksche pers hekelt op het oogenblik nog de resultaten geducht Een medewerker van het Acht Uhr Abendblatt heeft intusschen een onder houd gehad met een der leden der Duit sche delegatie. Deze was vrij gunstig gestemd. Hij zeide in dat interview o. a. Het grootste succes van de conferentie is ongetwijfeld de overwinning van de gedachte van het scheidsgerecht geweest. Voorts is de bevoegdheid van de com missie van herstel beperkt. Zij kan haar positie niet meer ten nadeele van Duitschland misbruiken. Men begrijpe goed, wat het beteekent, dat bij de be handeling van vraagstukken betreffende het rapport der deskundigen een Ame rikaan, die recht van stemmen heeft, van de commissie deel zal uitmaken, Iedereen zal het er wel over eens zijn, dat de eigenlijke conferentie een succes is geweest. Gehekeld zal natuurlijk het resultaat worden van de onderhandelin gen die tusschen Duitschland en Frank rijk en België inzake de ontruiming van bet Roergebied zijn gevoerd. Ontegenzeg gelijk hebben ook deze onderhandelingen voor Duitschland een positief resultaat opgeleverd. Wij weten wat wij voor de conferentie van Londen nog niet wisten, namelijk dat het Roergebied over een jaar ontruimd zal zijn. Het is niet de schuld van de Duitsche delegatie, maar evenmin de schuld van Herriot, dat in deze kwestie niet meer is bereikt. De BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Uit België, vooral Brabant eu He negouwen, worden zware onweders, ge paard met zwaren regenval, gemeld, die daar gisteren hebben gewoed. In de Brusselsche voorsteden is de Zeune bui ten haar oevers getreden, en zijn vele kelders ondergeloopen. De felle wind lieeft tal van schoorsteenen vernield te Brussel en Schaarbeek. In de steengroe ven van N. Henegouwen moest bet werk in de open lucht worden gestaakt. Bijna overal is de nog te velde staande oogst zwaar beschadigd door regen en hagel. Ook de Brabantsche boomgaarden heb ben veel geleden. De broodprijzen te Antwerpen zijn door den verbeterden stand van den Belgischen frank weer met 5 centiem verminderd. Uit F r a n k r ij k. Ook iu het Kanaal hebben hevige stormen gewoed De stakers in de haven van Havre hebben de aangeboden loonsverhooging afgestemd. Zij blijven hun hoogere eischen handhaven. Er hebben geen In cidenten plaats. Het Ned. Tel. Agentschap seinde gisterenmorgen draadloos door de we reldruimte, dat de aartsbisschop van Boulogne Zondag het lezen van de mis in de St. Petronius-Kathedraal deed op schorten, omdat de dames uit de hooge wereld niet wilden afzien van het bij wonen van den dienst„met laag- uitgesneden halzen en bloote armen." Uit Engeland. De staking op de Londensclie groente- en fruitveiling duurt nog steeds voort. Uit Italië. Het gevonden lijk bij Castelnuovo- di-Porto is op het kerkhof te Riano, in tegenwoordigheid der gerechtelijke auto riteiten, verscheidene Kamerleden en des kundigen, waaronder de tandarts van Matteotti, evenals leden van diens fa milie, definitief herkend als het lijk van Matteotti. De herkenning heeft groote ontroering gewekt. Uit Egypte. In een nota der Britsche regee ring, die Zaterdag op het Egyptisch ge zantschap is overhandigd, wordt gezegd, dat Groot-Brittannië zichzelf verantwoor delijk houdt voor de handhaving der rust in den Soedan en dat het de regeering aldaar zoo noodig zal steunen. Engeland beschouwt de troebelen, als een gevolg van de overdreven eischen, door een deel van de Egyptische pers en de volksvertegenwoordiging aldaar gesteld. Dientengevolge zendt Engeland versterkingen uit en heeft het plaatselijk bewind gemachtigd het gemengde spoor- wegbataillon, dat aanleiding gaf tot de opstootjes te Atbara en andere onrustige Egyptische troepenafdeelingen uit den Soedan te verwijderen. Engeland betreurt ten slotte de ver keerde voorstelling, door Egypte gegeven, als zouden de troebelen door Engelsche troepen zijn uitgelokt of veroorzaakt. Uit Britsch-Indi Uit Madras wordt gemeld, dat in de districten Brahmapoeri, Goelbargah Hyderabad ernstige botsingen tus schen Hindoes en Mohamedanen heb ben plaats gehad. Een processie der Hindoes werd nabij een moskee door Mohamedanen aangevallen. Er ontstond een gevecht waarbij 300 personen werden gedood. De bazars in Goelbargah zijn gesloten. De politie treedt zeer krachtig op. A Rotterdam, 19 Aug. Op de vee- Vlissingen, 18 Augs. Op de vei- markt van heden waren aangevoerd: 194 ling werden de volgende prijzen besteed: .,aarth>n go veulens, 782 magere runde- Roode bessen 26—30, Oomskinderen 6 reH) G90 vctte Wi> gge Yette- eu graskal- —20, suikerij 2 1, N. H Suikerpeer 3— veren 179 nuchtere kalveren, 196 scha- 8, Astrakan 15, Precose de Trevoux 1 Q en ]animercn, 39 varkens. 299 biggen. 14, André Dcsporles 12, Scharlaken- '7 hokken of geiten. peren 11, Poire Madam 14, Dirkjes 3—5 prijzen voor vette koeien: le kw. f 1.15 Keswick 8-17, Sweedenappels 28, Berga- 25 2c kw 2 w 1j00 3c kw 0.95- molten 4, The Queen 12, Clapps 12—23, Q85. ossen le kw 110_115i 2e kw. 1.05 pruimen 25—37,5, zilvernien 10—1» |_o.95,- 3e kw. 0.90-0.80; stieren le kw. aardappelen 6—6,5, poters 2,5—3, uien 4 2 05_2 20 2e kw. 1.00—0.90, 3e kw. 0.80— 4,5, peeën 1—4 Wagenaars 5—11, snij- 07g. ka]veren ie kw. 1 70—1 95. 2c kw. boonen 2-29, princessen 20-29. tomaten 2 50 2.25, 3e kw. 1.10-0 95 11—16, alles j)er KG; lupeieren 65—66 Prijzcn voor melkkoeien f 210-285, eendeieren 64 per 10 stuks; roode kool kalfkoeien 220-295, stieren 165-380, pin- 3,5-7, savoijekool 8-13,5 bloemkool 2 keQ 140_170) graskalveren 45-65, vaar- 20, perziken^ 12—16, komkommers .Va1- zen 145—200,werkpaarden 100—400, slacht- 1, meloenen zo— 01, aues per suite; an- paar(jen 90—160, hitten 90—175, nuchtere dijvie 1G 89. postelein 22-33, kervel 10 kalveren ,o. 20, fokkalveren 17 29, big- -13, spinazie 16-40, peterselie 3—9. zu- 8_]5 ovcrloopcrs n_2s. ring 2-6, sla «-49, alles per mand; Eiercn consumpUeveiling. Aangevoerd 140.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 6.508, eendeieren 77.50, kal koeneteren 9—10. Goes, 19 Aug. Eieren f 6.20, boter f 2.30. Aanvoer Y, P. Z. 16000 stuks, f 6.50 per 100 stuks. frambozen 1442 per mandje; augurken 30—40 per 100. Goes, 15 Augs. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. PerenClapp's Favorite f 17—f 38, Pre cose de Trevoux 926, Petite Margueri- the 16, André Desportes 7—13, Seigneur d'Esperen 11. Beurré de Merode 13—15, Oomskindercnperen 1216, Bruine Hee reperen 710, N.-H. Suikerperen 57, Roode Suikerijen 3—16, Goudballen 5 7, Diamantperen 4, Dirkjesperen 34, Bergamotten 4, Trosjesperen 3, uitschot en kroetperen 26, Appels. The Queen 1832, Manks Cod- lin 9—21, Swedenappel 18, Lord Suffield 16, Cox Pomona 1521, Duchesse d' Ol denburg 9—16, Paesgood Nonsuck 15, Roode Calville 9—12, Codlin Keswick 8 18, Jacques Lebel 8—15, Zomeraagt 9—' BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, brengen ter openbare kennis, dat hel Raadsbesluit tot herziening van het plan van uitbreiding dezer gemeen te ten aanzien van de open bebouwing aan de Singels, en aanwijzing van terrei nen voor villabouw en middenstandswo- ningbouw, met bijbehoorende uitvoerige kaart, vanaf heden gedurende een tijd vak van 14 dagen voor een ieder ter Ge meente-secretarie (ingang Marktzijde) ter inzage is nedergelegd. Middelburg, den 15 Augustus 1924. Burgemeester en Wethouders voorn. P. DUMON TAK, Voorzitter. M. .VAN DER VEUR, Secretaris. 486ste STAATSLOTERIJ. 3de klasse. 1ste lijst. Trekking van Maandag 18 Augustus. Prijzen van: f 2000; 22706 f 1500 154 21748 f 1000 6484 f 400: 6700 19694 f 200: 721 1G346 21541 f 100- 21305 21660 PRIJZEN VAN f45 1335 1349 1408 12345 12388 13302 1339 1368 1428 12353 21963 Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, onze geliefde Broeder en Zwager, de Heer HUBREGTTOUSSAINTPzn "Weduwnaar van AALTJE VAN LARE, in den ouder dom van 57 jaar en 6 maanden. Namens de familie H. TOUSSAINT Hzn. Cadzand, den 18 Aug. '1924. Algemeene kennisgeving. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het fail lissement van KRIJN SCHIP PERS, particulier, wonende te Geersdijk, gemeente Wissenkerke, geëindigd. De Curator, Mr. JOH. ADRIAANSE. Middelburg, 19 Augustus 1924. Lange Delft H 7. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, FRANCISCUS JOHANNES STTJRM, in den ouderdom van bijna 83 jaar. Velp C. M. STURM— Neugebatjer. den Haag J. F. STURM. C. STURM—Kip. G. M. STURM. E. J. STURMJansen. Velp: C. M. VÜNDERINK— Storm. C. M. VÜNDERINK. En kleinkinderen. Velp (Geld.), 18 Aug. 1924. Noorder Parallelweg 28. Eenige en algemeene kennis geving. Het faillissement van AUGUST PUYLAERT, koopman en herber gier, wonende te Westdorpe, is geëindigd door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst. De Curator Mr. G. D. B. TER BRAAKE. Middelburg, 19 Augustus 1924. Plaats Uwe advertentiën in andere bladen door tasBchenkomst van de Administratie der Middelburgsche Crt. Ge bespaart dan kosten van papier, porto's en inoaaso HARDE HUID, EELT EN WRATTEN norden snel, ickcr, pl|a- en ge- If If I D H I viarloos verwijderd door MJ M n v I. Dooi tUL Doctoren aanbevolen. la mllllocnen gevallen beproefd beteekenls vcrkrögbnar. Gebruikt tegen «Sleten. In alle opolbekcn en drogisterijen van betee' uossplreem. branden en doorloopen dor voeten KUKIROL- O.a. verkrijgbaar in Middelburg bij Drogisterij SCHULTE THIEME (Het Huis met de Roode Pilaren) Lange Delft A 94. N.V. v.h. C. A. SCHULTE A Co.. Lange Delft F 2.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3