LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. BEURSNOTEEWNG VAN CHUB MEN. AMSTERDAM, 15 Augs. (Siotkoers) 6 pet Nederl. 1923 100; 6 pet. Nederl. 1922 100; 5 pet. Nederl. 1918 89 vyftien zestiende, 4*/» pet. ^Jederl. 1917 85 een Zestiende; 2% pet. Nederl. W. Schuld 531/?; 3 pet. do. Oblig. 668/4'; 3 pet. do. Certif. 66%. Cert. Ned. Hand. Mij. 120; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 1331/?— 134%; Aand. Kol. Bank 176—177; Kon. Petrol. Aand. 338—1 341; Gecons. Holl. 155157; Cult. Mijt (Vorstenlanden 167, Ilandelsv. Amsterd. 514—515; Javasche Cultuur 359; Aand. Deli Maat. 367—368; Amsterd. Rubber 147J%-148%. Ned, Amerik. vaart 86$; Nederl. Scheepvaartunie 125—126; Ron. Nederl. Stoomb. Mij 761/2—77; Aand. Paketvaart 139ya. Gouda A. 14$; Philips A. 311; Jurgens 'A. 55—56. Anaconda 79 zeven zestiende; Steels 109%; Union Pacific 145%; Common Ma rine 10%; Prefered do. 39%—40; Mas- well Gr. C. v. A. 4%; Maxwell Land Cert, v. Inc Bonds 12. Prolongatie 2%. Russen- Consols 7 zeven zestiende; Hope 6%. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. Wisselkoersen: Londen 11.62%; Berlijn 0 63; W'eenen 0.0036; Parijs 14 57i/aJ Brussel 13.37%; Dollar Cable 2.55%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Augs. Hoogste barometerstand 760.1 te Maagdeburg. Laagste barometerstand: 7-15.8 te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 16 tot den avond van 17 dezer: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk re genbuien met kans op onweer, aanvan- lyk iets warmer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 62 gr., 12 uur 66 gr. HOOG WATER, Vlissingen. Zomertij iL Zondag 17 Aug. n.m 3.59 Maandag 18 4.43 Dinsdag 19 11 5.21 Woensdag 20 6.02 Donderdag 21 6.30 Vrijdag 22 7.14 Saterdag 23 8.07 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te Wissingen.) over een bedrag, dat circa een half milli- oen beloopt. Indische stoomvaartlijnen. Madoera, p. 15 Aug. Perim, Batavia n, Amsterdam. Salawati, 15 Aug. te A'dam v. Ja^va. Riomv p. 14 Aug. Perim Batavia n. Amsterdam. Socmba, 14 Aug. v. Suez, Amsterdam n. Java. Tabanan p. 14 Aug. Finisterre, Rotter dam n. Java. Buitenzorg p. 15 Aug. Gibraltar, Rot terdam n. Java. Djember 14 Aug. te Onrust (Java) v. Rotterdam. Rembrandt, 15 Aug. v. Colombo, Am sterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op N.-A m e r i k a. Volendam, 15 Aug. n.m. v. Halifax, Rotterdam n. N. York. Spaarndam, 14 Aug. v. Vigo, Rolterd. n. New Orleans. LEGER EN VLOOT. De officier van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht E. Loesberg zal 30 dezer per s.s. „Jan Pz. Coen" zijn bestemming naar Oost-Indië volgen. Voor hel eind-examen van den hoofdcursus te Breda zijn geslaagd de sergeants-leerling van de: infanterie hier te lande: D. Blanken, D. B. Brugma, E. W. ICengen, F. J. Mo lenaar en I. H. J. Plasberg; infanterie in Nederlandsch-Indië.- ,WL O. van den Berg, T. P. H. Besters, J. a ff. van Boxtel, H, M. 0. H. Brommer, H. A. Buiskool, J. E. van Ruuren, 0. T. J. Eck- maun, N. C. L. George, D. J. ter Haar, A. van Sprew, B. H. de Vries, J. J. A. de Vries, J. TI. Wehmann, J. Wetters, F. H B. Wetzels en A. Zondag; administratie hier te lande: P. M. Wonden Erzaakt cfoai-brancJen, snijden aten. builen enihsectenbeten ijk behandelen met AKKER'* Kloosterbalsem (Ing. Med.) Breel, E. Daams, H. L. L.<Beintz en O. van Tent; administratie in Nederlandsch-Indië G. P. 0. Ie Olercq, J. Dué en J, jLiebregs, Bij beschikking van den Minister van Marine zijn de volgende mutation gelast Met 29 Augustus 1924 de officier v. d. M. S. D. Ie 'kl. A. P. Noorlander, ge plaatst te Rotterdam, en de officier v. d. M. S. D. Ie kl. F. "H. neukelman en U- H. van der Hoeven en de officier v. d. M. S. D. 2e kl. F. B. Aane geplaatst, onderscheidenlijk a. b. Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord, a b. Hr. Ms. „Tromp" a. b. Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord en met 1 September d.a.v. ge steld ter beschikking: de officier v. d. M. S. D. Ie kl. J. Jongepier, geplaatst in het commandement der marine te Willemsoord, en de officier v. d. M. S. t>. 2e kl. J. Dijkstra en G. H. Rietveld, resp. geplaatst pij het Kou. lust. voor de Marine te Willemsoord en te Delft Verkoop va 11 oorlogsschepen. 27 Augustus a.s. zullen in het open? baai- op 's rijkswerf te Willemsoord bij inschrijving worden verkocht het uit d<? sterkte afgevoerde pantserschip „DeRuy- ter" en het eveneens afgevoerde pantser- dekschip „Zeeland". Het pantserschip „De Ruyter" werd gebouwd in 1901. De waterverplaatsing is 5080 ton. Van de beide andere schepen van dit type werd de „Koningin Regen tes" reeds eerder verkocht. Het tweede de „Hertog Hendrik", is reeds eenigen tijd gedeeltelijk ontwapend en zal spoedig eveneens in sloopershanden overgaan. Van de pantserschepen blijven dan nog slechts over de „Tromp", de *,,Heems- kerek" en de „Zeven Provinciën". Van de pantscrdckschepen zijn de „Zee land" en de „Gelderland" de laatst over geblevenen. Met de „Holland", „Noord brabant", „Friesland" en „Utrecht" vorm den zij een klasse. Zij werden gebouwd in de jaren 1895—1898 en hadden gemid deld een waterverplaatsing van 40Ö0 ton. De „Gelderland" is nog in dienst als schooischip voor kanonniers, doch is voor andere doeleinden niet meer geschikt. De „Noordbrabant" werd indertijd om gebouwd tot tuchtschip ,doch ligt, in af wachting van de nadere bestemming, nog steeds op 's-rijks werf te Willemsoord. SPORT. Duivensport. Voor de postduivenvereniging „De Snelpost" alhier zijn een viertal wed-, vluchten gehouden, met de volgende uit slagen Vlucht Veudome: (oude duiven) af stand 465 K.M. Ie prijs R. Birven; 2e, 3e en 8e J. Zwigtman; 4e J. Leenhouts; 5e. J. de Bree; 6e D. Mol; 7e D. Klaas- seu; 9e eu 10e Oh. Boel. Vlucht Baurdoux (oude duiven), af stand 803 KM.. Hierbij behaalde de heer Abr. Franqois den eersten prijs en-kwam tevens de eerste aan uit geheel Middel burg. Vlucht Ohimay (jonge duiven) afstand 134 K.M., le, 5e en 9e D. Klaas sen; 2e, 6e en 8e J. de Bree; 3e en 7e J. Ijeen- houts; 4e R. Dirven; 10e Abr. Francois. Vlucht Noyon (jonge duiven) afstand 218 K.M,, 3e, 2e, 5e en 9e prijs R. Dir ven 3e en 10e T). Klaassen, 4e en 6e J. Baas; 7e W. Hendriks; 8e H. Lacor. De Nederlandse.he Padvinders in Engeland. De padvinders ,tuit verschillende plaatsen in Nederland, die deze week een kamp hij Folkestone hebben betrok- ken, zijn Vrijdag met een der mailbooten der Maatschappij Zeeland, aan boord waarvan in alle opzichten voor de jongens uitstekend is gezorgd in het land teruggekeerd. Het leven in het kamp is uitstekend geweest, ziekte kwam niet voor en Op telen terugweg is geen der 'jongens zeeziek geweest, wat op den heenweg met verschillende wel het ge val was. Verschillende der troepen hebben rnet goedkoope reisgelegenheden Londen be zocht, terwijl o.a. de Middelburgsche ca Terneuzensche padvinders naar Canter bury gingen, waar zij de stad en ook de beroemde kathedraal bezichtigden, zij hadden er echter maar twee uur den tijd, dus net voldoende om een indruk te krijgen, de prachtige weg er heen was echter reeds den tocht volkomen waard. Een vertegenwoordiger van het Hoofd bestuur der Engetsche padvinders kwam, uil Londen over om het kamp te bezoe ken. De bevolking van Kent gaf blijk van groote belangstelling in de jongens en was hen dan ook zeer ter wille. Donderdagavond is in het kamp een afscheidsfeest gegeven, waarbij een 400 tal Engelsche en Nederlandsche padvin ders rond het kampvuur zaten alle door een. De hopman der Middelburgsche padvinders, die de ,algcmccne leiding had, de heer Bosdijk opende de bijeen komst en uit de woorden van hem en ook van andere sprekers brengen Wij naar voren, dat er met klem op werd gewezen hoe zeer de padvinderij de in ternationale 'verbroedering en waar deering in de hand werkt. Vele om wonenden gaven blijk van belangstelling in het feest. Het kamp was verdeeld in verschillen de kampementen, die ieder waren gele gen op een ander plateau aan den voet van de 225 M. hooge krijtrotsen. De vele kleurige vlaggen en Re Vele tenten hieden een levendigen aanblik. Zooveel moge lijk werd vrijaf gegeven aan de jongens om volop van alles wat de omgeving biedt, te kunnen genieten. Over het alge meen was het bijzonder goed weer. Zooals bekend beoefent een deel der padvinders ook de muziek en ook daar van hebben zij hun kunnen getoond, een door velen bijgewoond concert werd ge geven in een park, maar ook werd ge speeld voor een aantal weeskinderen, en deze toonden hun blijdschap en dank baarheid daarvoor door bij de boot af scheid te komen nemen en aan ieder der padvinders 'n Engelsch vlaggetje aan te bieden, op fle steeltjes waarvan de namen der schenkers voorkwamen. Dat het leven in het kamp gezond was, bewezen wel de verbruinde gezichten hij terugkeer in het Vaderland, er is volop genoten. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE STORMRAMP. Door de redactie van de Middelburg sche Crt werd nog ontvangen van G. H. f 2.50. Tesamen met de vorige giften f 1115.03. De Zeeuwsche collecte voor de ver dronken Vlissingschc en Arnemuidsche visschers le Amsterdam, heeft opge bracht, na aftrek van alle onkosten, een bedrag van f 1629.97. BURGERLIJKEN STAND. Goes. Ondertrouwd. C. C. Fransooijs, j.m. 27 jaar en J. Droogers j.d. 26 jaar; A. Job- se, wedn. 40 jaar en M. Jobse j.d. 22 j. Bevallen: A. M. C. T. Weezepoel geb. de Koning z,; A. |M. de Kok geb. Flipse z. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris A. de Keeling is Vrijdag in het café van A. Westdorp te Seroos- kerke, publiek verkocht: 34 aren 30 centiaren (262 roeden) Bouwland te Serooskerke, nabij de hofstede 't Huis om. Kooper G. Jobse te Serooskerke voor f 1001 Een Huis en Erf met Tuin te Seroos kerke samen groot 2 aren 133 centiaren (ruim 16 roeden). Opgehouden. 53 aren (1 gemet 105 roeden") Bouw land te Serooskerke. Opgehouden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Vrijdagavond werd een autobus, rij dende van Naaldwijk paar Den Haag, op de Prinsegracht door door een motor*! wagen aangereden. De auto geraakte ge heel tusschen een boom en de tram be kneld. Nadat de tram achteruit ^vas ge reden ,kon de auto, waarvan eenige rui ten waren verbrijzeld, weder vertrekken. De ia de autobus zittende passagiers kwamen gelukkig met den schrik vrij. Van den Rijswijkschen weg te Den Haag is een chauffeur aangebracht, die door woest rijden daar achter elkaar niet1 minder dan drie wielrijders had aange reden. Deze kwamen er alle goed af. De' rijwielen werden vrijwel vernield. Donderdagavond reed naar het ,JVad." meldt onder Wassenaar op den Katwijkschen weg een auto bestuurd door ,W. B. C. A. Freiherr von Haubolt Dachröder, tegen een boom. De beide inzittenden, zijn vrouw en zijn driejarig zoontje werden ten huize van een dokter binnengedragen. Het kind was echter zoo erg gewond, dat het spoedig! daarop over leed. De dame is naar 't ziekenhuis ge bracht. Volgens de ooggetuigen reed de auto niet snel, en men vermoedt dat de stuur inrichting defect was. Te Dalem bij Gorinchem is de land bouwer A. v. d. G. bij het plukken van peren van de ladder gevallen ,met het gevolg dat hij zijn nek brak en onmid dellijk overleed. In Groningen werden dit jaar op tal van plaatsen tentoonstellingen gehou den. Te Appingedam leverde zij echter een tekort op van f 7000 en te Zuid broek van f 4000. Beide malen is het garantiefonds niet in staat het tekort te dekken. Ten eiude één hunner kameraden te wreken, die bij een twist met een Pool met een mes was gewond, drongen bij Roggenhausen een 15-tal werklieden, ge wapend met messen, liouweelen en revol vers ,een schuur binnen, waarin 35 Pool- sche arbeiders te slapen lagen. Zij hielden er vreeselijk huis. Vijf Po« len werden ernstig gewond .waarvan één doodelijk. Zes anderen liepen minder ern stige verwondingen op. Alle gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd. Te Genève heeft zich een vreemd soortig drama uit liefde afgespeeld. Ze kere rijke industrieel, Possi, had een jonge, buitengewoon mooie vrouw ge trouwd. De man, die zeer jaloersch was, beschuldigde zijn vrouw voortdurend, dat zij de aandacht van andere mannen trachtte te boeien. Thans heeft merrouvr P. met behulp van een bijtend vocht haar gezicht dermate verminkt dat het voorgoed met Tiaar schoonheid gedaan is. Ze verklaarde dit te hebben gedaan, „om gelukkig te kunnen zijn". De moeder der vrouw heeft een aan klacht bij de ^rechtbank tegen haar schoonzoon ingediend wegens „wreed heid" jegens zijn echtgenoote. Maar me. vrouw P. zelf is komöii getuigen dgt deze aantijging onwaar was;. (Teg.) UIT VUSSINGEN. In de week van 9 tot 15 Augustus werden te Vlissingen niet minder dan 3238 gewone baden genomen, n.l. 1827 door heeren en 1411 door dames. Bo vendien werden nog 1369 volksbaden ge nomen, totaal dus 4607 baden of gemid deld per dag 658. DE „BELGENLAND," WEER OP DE SCHELDE. Heden passeerde te Vlissingen voor Antwerpen de „Belgenland" met 30 voet tïfepgang. NIET GOEDGEKEURD ONTSLAG. Het besluit van den gemeenteraad van Jutfaas tot ontslag aan den secretaris dier gemeente, is door Ged. Staten der pro vincie Utrecht niet goedgekeurd. Dit besluit werd, evenals het vooraf gaande tot schorsiug van dezen func tionaris, n\et genomen op voorstel van B. en .Wf., doch op dat van een raadslid. x BERLIJN AANVAARDT. BERLIJN, 15 Aug. De Duitscbe minis terraad heeft de Fransche voorstellen inzake de militaire ontruiming van de Roer aanvaard. DE CONFERENTIE VAN LONDEN. LONDEN, 16 Aug. Y. D. Het is vrij zeker, dat de Londensche conferentie heden zal eindigen. In de kringen der gedelegeerden wordt verwacht, dat Za terdagmorgen een beslissing over de ont ruiming van het Roergebied zal worden bereikt^ waarna nog een plemaire zitting der conferentie zal plaats hebben. EEN SOVJETS-EXPOSITIE Uit Keulen wordt gemeld, dat de Unie van Socialistische Sovjetrepublieken met een belangrijke expositie op de herfst- jaarbeurs te Keulen komt, die hier van 14 tol 19 September a.s. gehouden zal worden. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Gedurende Augustus Eeretentoonstelling door W. J. Schütz. Inde Steen rots©. Boven voorlokaal. Zaterdag 16 Augs. Het Alarmsignaal. Schouwburg 8 uur. Maandag 11—16 Augs. Hittepetit. Ge- zélsch. Braakensiek. Schouw burgtent op de Nieuwe Haven. Maandag 11—16 Augs. Variété Faveur. Schuttershof 8 uur. CV rij dag 15 Augs. Aandeelh.verg. N.V. v.h. C. A. Schulte en Co. Gr. Hotel, 11 uur. Zondag 17 Augs.,Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. V v ij d a g 22 Augs. Alg .Vergadering aandeelhouders N.V. Garage en Handelmij. „Luxor" kantoor N. V. 5 u. n.m. Wioensdag 27 Augs. Abonn.-Ooncert Schuttershof, 8 uur. Zondag 31 Augs. Abdij-uitvoering, v.m. 8 uur. Zondag31 Augs. Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Zondag 7 Sept. Abdij-uitvoering, v.m. 8 uur. .Woensdag 8 October. Kerkconcert mevrouw Noordewier. Dinsdag 30 Sept. Lezing Ned. Prot. Bond. Spr. Prof. dr. G. A. v. H. Bergh v. Eysinga, uit Santpoort 8.15 uur. Maandag 6 Oct. Voordr. Natuurk. Gezelsch. Spr. J. v. Breemen, Am sterdam. Onderw. „De invloed v. h. licht op den mensch." Woensdag 15 October Carl Friedberg Concert Vereen. Middelburg. Concertzaal. Maandag 27 Oct. Voordr. Natuurk. Gezelsch. Spr. ir. J. W. J. baron v. HaersoJte, den Haag, Onder werp: „Hoe vinden wij den weg op zee? V r ij d a g 31 October. Het Ohailleykwin tet, Concert Vereen. Middelburg. Concertzaal. Maandag 10 Nov. Voordr. Natuurk, Get. Spr. prof. dr. G. v. Iter- son Jr., Delft. Onderw.: „Physi- sche processen in de levende plant. Woensdag 32 Nov. De zangeres Birgit Engell, Concert Vereen. Middel burg. Concertzaal. Maandag 1 Dec. Voordr. Nat. Gez. Spr. J. Vijverberg, Noordgouwe. Onderw.: „Vogelleven op Schou wen". (m. lichtbeelden). Maandag 15 Dec. Voordr. Nat. Gez. Spr. prof. dr. A. D, Fokker, Delft. Onderw.. ,.,Over zwaarte, traagheid en relativiteit." Woensdag 28 Januari 1925. Joseph Szigeti, Concert Vereen. Middel burg. Concertzaal. Te Vlissingen Hotel Britannia. Dagelijks: diner-concert 6.30—8 en 8—11.30 u. soirée-dan- sante. 's Zond. matinée 3.305.3(1 diner-concert 6.30—8. Concert 8 11.30 uur. DE CONFERENTIE VAN LONDEN, Nog steeds afwachten. Zoo vlot gaaf 't (nu eenmaal niet. Wc] is er een antwoord uit Duitsch- land gekomen, gisteren om half 12. Blijk baar een zeer onvangrijk antwoord, want de heeren hadden drie uur noodig voor de ontcijfering. Gisterenavond om kwart voor zes hebben de Duilsclie afgevaar digden hun antwoord aan Mac Donald aangeboden. De gewone welingelichte kringen schij nen, volgens 'n H. N. bericht, toch een en ander tc weten le zijn gekomen. Duitsch- land zou zich tenslotte neerleggen bij een duidelijk gedetineerd uitstel der ont ruiming, als 'I van de conferentie de ge waarborgde toezegging verkrijgt, dat die ontruiming dan ook werkelijk binnen den vaslgeslelden tijd zal plaats hebben of zooveel vroeger als daarop de Duitsche prestaties recht zouden geven. Voorts zou Duitschland voor zijn toe- zegginging de voorwaarde stellen, dat niet de commissie van herstel, doch een onpartijdig, lichaam, zal hebben te be slissen of en in hoeverre er te eeniger lijd sprake kan zijn van in gebreke blij ven. Gisterenavond hebben een Duitsche, Fransche en Belgische gedelegeerde 2 uur lang (beraadslaagd, waarbij geen overeenstemming werd bereikt. De on derhandelingen zullen nu vandaag wor den voortgezet; men hoopt, dat zij zullen leiden tot een gunstig resultaat. Jawel, men hoopt. Maar er wordt nu wel weer erg veel gepraat; er is nu wel weer een hevig heen en weer geredeneer zonder eenig practisch resultaat. Zal er eindelijk vandaag iets nieuws komen, zal er eindelijk eens iets als „overeen stemming", iets werkelijks bereikt wor den? Of de zaak met het bekende mooie praatje weer verschoven worden naar een of andere „deskundige commissie'" of een of andere nieuwe conferentie, er gens in de toekomst? Wij hopen met de heeren van Londen! En dan dient eigenlijk weer afgewacht. Want al zit nu Duitschland wel als ge lijkgerechtigde aan de conferentietafel, het neemt niet fweg, dat blijkbaar alle ge allieerden achter Herriot staan, en dus Duitschland alleen daartegenover. Wij weten niet, wa't er in hel antwoord uit België staat maar zal Duitschland tenslotte besluiten tot teekenen, dan kan dit nog in zekeren zin, afgedwongen zijn, dan is "t nog een soort „gedicteerde overeenkomst". Herriot is tot het uiterste zijner con cessies fgegaan. zeide I (hij' herhaalde malen. Dit zou beteekenen, dat hij' de eventueele voorslagen en tegenvoorstel len van Duitschland aan zijn laars zou lappen. Vanuit Parijs wordt (zelfs door een zendbode van Foincaré) een gewel digen druk op Herriot uitgeoefend. Hij1 kan zich sterk voelen. De vraag is dus nu, zal Duitschland op den drang ingaan en teekenen, of doen wat het Berliner Tageblatt aan raadt: de onderhandelingen laten mis lukken, en trachten door het voeren van besprekingen het rapport der deskun digen toch nog ten uitvoer te brengen. Teekent Duitschland, dan is de vreug de algemeen, niet het minst in Frankrijk, waar men wel aan een ouderwetsche overwinningsroes zal gaan lijden. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. De Libre Belgique" meldt, dat de ex-khedive, Abbas Hilmi, 21 Juli heimelijk via Nederland in Brussel is aangekomen, terwijl „zijn Fransche en Egyptische adviseurs laugs andere we gen in het land zijn gekomen en dat hij in een hotel in het centrum vau de stad tot diep in den nacht bijeenkom sten heeft gehad." Hij ontving zijn cor respondentie onder den naam van zijn kamerdienaar. Het blad komt er tegen op, dat deze voortdurende samenzweerder tegen de instellingen van den souverein van een bevriende natie, in België een centrum van intrigues kan vestigen. Frankrijk heeft dit beter ingezien en hem zijn grondgebied verboden. Naar aanleiding van dit artikel zou de Belgische regeering een onderzoek hebben ingesteld. De Centrale van de mijnwerkers van de Borinage heeft besloten a.s. Maandag de algemecne slaking der mijn werkers van bedoeld bekken uit te roe pen. Uil Engeland. Donderdag is plotseling een staking uitgebroken op de centrale vruchten- en groentenmarkt van Conventgarden in f-onden. De sjouwers eischten een vast loon van 4 p. 5 sli. per week. Die» eischen werden niet ingewilligd. De bui- tenlandsche handel ondervindt geen moeilijkheden. Uit Hongarije. Het Boedapester blad „Esti Ku» rir" bevat het opzienbarende bericht, dat de moordenaars van Erzberger, Schulz en TUIesen, op het landgoed van den rechlsradicalen afgevaardigde Goem- boes als tuinlieden arbeiden. De redactie van het blad heeft op eigen initiatief een onderzoek ingesteld en geconstateerd, dat de verdachte tuin lieden ontwijfelbaar de moordenaars van Erzberger zijn. Het landgoed van Goemboes ligt nabij Boedapest in Tetenny. Een Wolfftelegram uit Boedapest meldt d.d. 15 Augustus: De politie-auto-

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2