verleend zal worden, meent spr. tot zijn spijt te moeten betwijfelen. Aan het einde van zijn rede vestigt -spr. er de aandacht op. dat voor het ziekenfonds nog een taak is weggelegd om ook den kleinen middenstand, die thans op grond van het overschrijden van de weistandsgrens buiten het fonds moet blijven, daarin, zij het ook tegen ver anderde condities, le brengen en op deze wijze het mogelijk te maken, dat ook die groep van menschen de geneeskundi ge hulp kan verkrijgen die zij noodig heeft, waarin zij nu zonder twijfel bij ■de Ziekenfondsleden ten achter staan. Na nog dank te hebben gebracht aan bestuur en leden voor de aangename samenwerking gedurende de afgeloopen 10 jaren, eindigt spr. onder instemming der vergadering zijn rede. Aan het jaarverslag van den se cretaris, den heer S. J. Engering, ont- Jeeuen wijHet aantal volwassen leden in alle onderafdeelingen bedroeg op 31 Dec. 1922 8509, op 31 Dec. 1923 8837, derhalve een stijging met 328. Van deze stijging kwamen voor reke ning van de ondcrafdeeling Arnemuiden 38 leden, Serooskerke 5, Souburg 95 en jVlissinge» 190 leden. Hel aantal betalende kinderen bedroeg op 31 Dec 1922 1415 op 31 Dec. 1477 een vooruitgang dus met 62. Te Souburg steeg dit aantal met 37 en te Vlissingen met 36, terwijl Arnemuiden daalde met 10 en Serooskerke met 1. Het aantal leden bedraagt nu in Volwassenen Bet. kinderen Arnemuiden 662 400 Serooskerke 235 175 Souburg 1073 650 Vlissingen 6867 3252 Verloskundige hulp werd in 1923 voor onze rekening 251 maal verleend te Vlis singen en 45 maal te Souburg. In vergelij king met 1922 dus 21 maal meer te Vlis singen en 7 maal minder te Souburg. Tandheelkundige hulp werd ook in 1923 weer druk verleend, dit blijkt uit het aantal verdoovingen, welke extra be Itaald moeten moeten worden, bedroeg dit aantal in 1921 1916, in 1922 2325. in 1923 was dit gestegen tot 2606. Het aantal door de apothekers te .Vlissingen klaargemaakte gewone recep ten onderging slechts een kleine stijging, n.l. van 58776 op 58858 of 82 meer dan in 1922. Oppervlakkig gezien lijkt het in ver band met de stijging van het ledental zeer bevredigend, toch is het aantal zeer groot, daar van '21 op '22 een stijging geconstateerd moest worden van ruim 4000, wat toen toegeschreven kon wor den aan de griepperiode van dat jaar. iWaar 1923 een zeer normaal jaar is geweest, had dan ook een daling kun nen worden verwacht. Het aantal zgn. duurdere recepten ^vertoonde een daling. Het bedrag aan verbandstoffen uit gegeven, bleef stationnair,- de geringe stijging komt overeen met de stijging van het ledental. Is er, aldus eindigt het verslag, bier en daar nog wel iets, dat onze aandacht vraagt, toch stemt de loop van zaken tot tevredenheid. Uit het jaarverslag van den penning meester, dr. A. J. de Koning, stippen wij aan, dat alle onderdeelen in 1923 'zonder tekorten werkten, wat vooral voor het onderdeel Vlissingen, dat een tekort van ruim f700 in 1922 wist om te zét ten in een overschot van ruim f 300,-r in 1923, een verblijdend verschijnsel ia Toch maant de penningmeester tot voorzichtigheid, daar het verschil van f 1000.— alleen te danken is aan een andere wijze van aanschaffing van brillen en banden, zoodat geen der andere uit gaven een neiging tot daling heeft ver toond. De premiën, zegt hij verder, kwamen regelmatig binnen; slechts enkele malen moest lot royement worden overgegaan. Over alle onderdeelen werd in het afge loopen jaar f 4000 meer aan premie ontvangen dan in 1922. Het reservefonds is thans gestegen tol een bedrag groot f 6975.211/2- Het pen sioenfonds tot f 4285.65. Terwijl nog aanwezig is een extra reserve van het onderdeel Vliss. groot f 586.881/° en van het onderdeel Sou burg Dr Plugge f 165.84. wooreïde zij. „En ik vrees, dat je hem dezen keer niet de gevangenis in moet zenden. Ik zei hem, dat hij, als hij zijn zakken leeg maakte, mocht gaan. Die belofte blijftvoegde zij er bij, Brady aanziend, die haar een snellen, dankba ren blik toewierp van onder zijn zware wenkbrauwen en voortging zijn zakken met prijzenswaardige snelheid te ledigen. Maar de opziener protesteerde tegen het plan zijn gevangene los te laten. „Het is zoo'n mooie vangst, juffrouw" drong hij aan. „Niets aan te doen Olegg. Ik heb het beloofd. Dus moet je hem laten gaan. De man gehoorzaamde met zichtbaren tegenzin. Toen, terwijl Brady zich haastig uit de voeten maakte, wendde hij zich om en keek 't meisje nieuwsgierig on derzoekend aan. „Scheelt er niets aan, juffrouw Sara? Zal ik u even thuis brengen?" „Neen, dank je, Olegg", zei ze. „Ik ik ben zoo goed als "t maar hoeft. Ga jij maar weer naar je ontbijt terug". „Goed, juffrouw". Hij nam zijn hoed af en ging weer het bosch in. Het meisje stond hem na te kijken. Zij zag vrij bleek, maar ze stond flink en rechtop, totdat de jachtopziener uit het gezich tverdweuen was. Toen verslapte de strakheid van haar houding, zooals een gespannen draad verslapt, wanneer de spanning plotseling opgeheven wordt en »lj leunde hulpeloos tegen een boom KUNST EN WETENSCHAPPEN. ,,'s Morgens 's M i d d a g s, 's A vonds. Al waren e r gisterenavond in den Schouwburg nog veel logeplaatsen leeg» zaal was overigens gelukkig goed be zet. GelukkigI Want het was een prachtige opvoering van een merkwaardig stuk. De schrijver Niccodemi (dezelfde vau „(Overschotje") laat er slechts tweeper sonen in optreden, een hij en een zij. Zoo iets is als een acrobatentoer, die mak kelijk kan mislukken. Maar hier is het gelukt, prachtig gelukt. Er zit spanning in wat die twee doormaken, tot, ja, tot ze elkaar hebben gekregen. Want dat natuurlijk het eind van eeu tooneel- stuk als er een hij en een zij ïn ge moeid zijn. Een romantische toevallige ontmoeting heel vroeg in den ochtend, brengt ze bij elkaar, en de spanning over een duel dat hij dien ochtend moet hebben, verinnigt dat eerste contact. Maar als ze elkaar dan na 't (goed afgeloopen) duel ontmoeten in het nuchtere, zonlicht dan is de romantiek verbleekt; dan vin don ze beiden een andere terug dan morgens zagen; dan leidt de, we derzijds dadelijk gedane poging om de jaloezie te prikkelen tot kibbelarij, en ze gaan in booze stemming van elkaar. Eerst 's avonds, als de maan schijnt, komt de (romantiek terug ,dan is die 's middags gebleken tegenstelling makkelijker te oVerbruggcn, en dan vinden ze elkaar voor goed. Van het hier kort aangegeven onder werp heeft Niccodemi een tooneelstuk gemaakt, dat een wonder is van stem mingskunst. Prachtig vlot van dialoog, fijn-geestig, en treffend van menschkun- digheid, vcrloopen de gesprekken van die twee, slechts een hoogst enkele maal verbroken door de stem van onzichtbaar blijvende familie-leden. Met onafgebro ken aandacht hebben we de' ontwikke- ngslijn gevolgd. Maar om een stuk van zulke bijzondere eigenschappen zijn volle recht ie geven, moet het gespeeld worden door de al- lerbeslen wat dictie betreft. En tot die allerbesien behooren Annie van Ees en Oor van der Lugt—Melsert. Wat weten die beiden tc boeien door de einde- looze schakeeringen in hun spreken. Wat mooi en beschaafd is dat alles van klank. Want raak-bclijnd komt ieder woord tot zijn fc\echt. T En wat prachtig wisten ze voortdu rend ste mining te geven, die bui tengewone moeilijkheid in loopeelkunst. Daartoe werkte ook mee de zeer bij- koudere verzorging van het tooneel. Wc hadden steeds denzelfden, zeer smaakvol aangelegden tuin voor ons, eerst in och- tendsckemer, toen in fel zonlicht, en eindelijk in maanlicht. En we hebben ons er telkens over verwonderd en ver heugd, dat ook op ons tooneel zooveel moois met belichting te verkrijgen is. Het publiek was zeer dankbaar, en riep na ieder bedrijf het tweetal eenige malen terug. Heden avond gaat, zooals men weet, nogmaals Boefje. En morgenavond komen de Rotterdam mers met „Het Alarmsignaal". „Het gracieus avon- t u u r", door P. H. Bitter. Uitg. Era. Querido. In de welverzorgde, soms te precieuse bewoordingen, die we van dezen schrij- rer gewend zijn, heeft hij in dit korte verhaal een schets gegeven van een jon geman die een jong getrouwde vrouw naar Genua brengt vanwaar zij naar Indië vaart waar haar man hadr wacht. Een conflict van plicht en liefde, dat echter geen ontstellende ontknooping tot slot heeft, maar wel tot veel gesprekken aanleiding geeft. De schrijver zegt aan zijn verhaal den vorm te hebben gege ven van „een letterkundige operette". Dat hij in dat opzicht iets bijzonders heeft gegeven, kunnen we niet zeggen. Uitgaven van de N.V. „Ontwikkeling". In de „Populaire Roman Bibliotheek" dezer uitgeverij verschenen: „Tooneelingang", naar 't Duitsch an Vicky Baum, een schets van de ont- ikkeling van een kunstenares en van haar inwijding van het tooneelleven met zijn vele hartstochten; „Pi 11 e n Po x", van Friedr. Huch, een boek dat een merkwaardige menge ling biedt van zeer bijzondere humor en van ernst, dn de geschiedenis van (wee broers, wier karakter ver uiteenloopt; „De man 'die zich zelf niet as", door Henry Rowlands, het verhaal van een man die door een slag op zijn hoofd zijn geheugen kwijt raakt en zich in die periods den man denkt te zijn dien hij als schrijver juist te vo ren had geschapen. De drie werken zijn vertaald door mevr. S. J. Barentz-Schónberg. „Vroomheid", door A. H. Gerhard. Een tweede druk van een voordracht door hem gehouden in de Yrijdenkcrs- yereeniging „De Dageraad", en die naar de schrijver zelf er van zegt, een vluch tige omlijning geeft van de grondslagen aarop een socialistische zedqleer ge bouwd zou kunnen worden. „Geloof en Ongeloof in Ne erland, een statistische studie over de periode 1909—1920 van prof. mr. W. Bonger, getrokken uit de cijfers van de volkstelling vai\ 31 Doe. '20. „Snelvoet" door H. Kuijlman. Uitg. W. L. en J". Brusse's U. M. De uit het buitenland tot ons geko men en zoo populair gebleken beschrij vingen van het leven der dieren in de vrije natuur, vindt ook in ons land na volging. Deze Snelvoet, „de schrik der Veluwe", is een vos, en wat die onder vindt, eerst als gevangene onder de men schen, en later in de vrije wereld, wordt onderhoudend verteld. J". F. v. Doornik teellende er goed geslaagde illustraties bij. stam aan, slap en bevend. Haar zenuwen waren te sterk gespannen geweest door deze ontmoeting met Zwarten Brady. Toen zij voelde, dat haar knieën onder haar knikten, krulde een verachtelijk glimlachje haar lippen. „Je bent voor geen kleintje vervaard, dal moet ik zeggen"', fluisterde ze tril lend en een ironische flikkering danste in haar oogen. Zij bleef tegen den be- schuttenden boom leunen cn na een paar minuten bedaarde het bonzen van haar hart en kwam de kleur weer op haar lippen terug. Eindelijk boog zij zich om baar hoed op te rapen, die aan haar voeten gevallen was en ging op weg door hel bosch in de richting van het huis. Barrow Court zooals de naam al deed vermoeden lag aan den rand van een heuvelrug, beschut tegen den Noor den- en Oostenwinden door een breeden gordel van pijnboomen. Die stonden in een halven cirkel om het huis en altijd was er een zacht geruisch en gefluister in hun toppen. Sara Tennant hield van hel zachte, fluisterende geluid. Vanaf het eerste oogenblik, dat zij in Barrow was komen wonen, had h et voortdurende suizen van de pijnboomen een buitengewone be koring voor haar gehad. Dat geluid en ook de pittige geur scheen onafscheide lijk aan h^ar fieele leven daar verbonden te zijn, zóoals één enkele draad van een bepaalde kleur over dè heelé lengte van VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De Argentijnsche vlieger, majoor Zanni is op zijn tocht om de wereld, te Rangoon gearriveerd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op den Zijlweg onder Haarlem is een 65-jarige wielrijder, die links van den weg reed en plots naar rechts overstak, door een auto, komende uit Overveen, aangereden. De chauffeur remde krach tig, doch kon een aanrijding niet ver mijden. De man werd naar het St. Eli sabeths Gasthuis gebracht, waar een schedelbreuk en bekkenfractuur werden geconstateerd. Zijn toestand is ernstig. Men meldt aan de „Stand." uit Bergen aan Zee: v Woensdagavond organiseerde de V. V. V. een feestavond, voor de velen, die te Bergen-binnen en in ons dorp hun va- cantie doorbrengen. Er werd een uitvoe ring van muziek en zang gegeven, met een vuurwerk ten besluite in de duinen aan de oostzijde van het hotel Stroomer. "Eenige duizenden waren daarvoor naar hier gekomen. Toen de uitvoering, die uitstekend geslaagd was, was afgeloopen, en eenige nummers van het vuurwerk waren afgestoken, ontplofte plotseling 'n groote hoeveelheid kruit, voor de volgen de stukken. De ontploffing was zoo hevig, dat langs de oostzijde van het hotel alle ruiten van conversatie-zaal, eetzaal en eenige logeerkamers werden ingedrukt en bo vendien nog van vele huizen in de omge- •ing. Persoonlijke ongelukken kwamen een weefsel telkens terugkeert. Zij was wanhopig ongelukkig en een zaam, toen zij voor het eerst op het bui ten kwam; en den heelen langen, slape- loozen eersten nacht had ze in haar le vendige kinderlijke verbeelding het ge voel gehad, dat de groote, wuivende boomen, die in het maanlicht als geëtst schenen tegen den hemel, haar verlaten heid begrepen en troostend hadden ge fluisterd en geneuried buiten haar raam. Later had zij geleerd, dat de stem van de pijnboomen, zooals de stem vgp de zee, altijd zingt op een toon die over eenstemt met de gemoedsgesteldheid van hem, die luistert, wanneer je vroolijk bent, dan zullen de pijnboomen van zon neschijn en zomer fluisteren, dan vertelt de eene boom kleine liefdes-idyllen aan de andere, maar wanneer je hart on rustig en bezwaard is, dan zul je alleen maar een treurzang hooren in het gesuis van hun wuivende toppen. Toen Sara uit het schaduwrijke bosch kwam, zochten haar oogen onwillekeurig den breeden gordel van boomen op den heuvel tegenover haar, en net grijze mas sief van het huis, dat zich scherp af- teekende tegen hun altijd groene loof. Een glimlach van blijdschap vloog over haar gelaat; voor Sara lag er iets bij zonder aantrekkelijks in den bouw van Barrow Court al vertoonde het allerlei onregelmatigheden, waardoor het nooit vanuit een architectonisch oogpunt een niet voor. De matericele schade is nog al belangrijk. Van de werklieden, die bij het ont steken hielpen, werden een tweetal ge wond aan hoofd, hals en handen. Geluk kig niet ernstig. - De auto-garage van den lieer B. Krommenie, bij hel station, is tot jen grond toe afgebrand, doordat bij bet aanzetten van een motor de vlam in den carburator sloeg. Twee vrachtauto's, als mede een personenauto, zijn mede ver brand. Alles was verzekerd. Te Roermond is op drie plaatsen blijkbaar een avonturier-inbreker bezig geweest. Juist in drie woningen, een aan de Nassaustraat en twee op de Ka- pellerlaan, waarvan de bewoners op va cant ie waren, heeft hij alle laden, kasten met linnengoed, brieven, zilver tafelgerei, krisial, glazen, enz. overhoop gehaald zonder het geringste, zelfs nog geen si gaar of geld, dat voldoende aanwezig was, te stelen. (Hbld.) Het 4-jarig zoontje van den land bouwer W. van Rv te Horst, werd door de koppeling eener in werking zijnde dorsclimachine gegrepen en ernstig ver wond, zoodat overbrenging naar het gasthuis te Venlo noodzakelijk was. Daar is de kleine aan de bekomen ver- ondingen overleden. Te Vries reden gisteren de heer en diens pleegzoon uit Eelde me^hun motor in volle vaart tegen een telegraaf paal. De motor was totaal aan stukken, terwijl de beide berijders zwaar gewond naar Groningen vervoerd moesten wor den. Maandagavond is er in den trein, die omstreeks kwart voor tien uit Pariji (station Montparnasse) naar Versailles vertrekt, een man vermoord en beroofd. Het was een Russisch ingenieur, die sinds twee jaar te Versailles woonde. Treinpersoneel heeft hem daar stervend uit een eerste-klas-coupé gedragen en met moeite heeft de ongelukkige, vóór hij stierf, nog kunnen uitbrengen, dat hij door twee individuen was aangevallen en gewond. In de hartstreek had hij een diepe wonde en hij had zeven mes steken in de borst gekregen. Roof moet het motief voor de misdaad zijn geweest. De twee moordenaars zijn tusschen Montparnasse en Versailles in de coupé van hun slachtoffer geklommen, terwijl de trein in beweging was. De bestijging van de Grepon, een van de moeilijkste bestijgingen van de spitsen in de Montblancgroep, heeft Maandag aan die Itaiiaansche Alpinisten bijna het leven gekost. Zij klommen zon der gids en op den terugweg is er op een plek, die de Kaap genoemd wordt, een ongeluk gebeurd, dat tengevolge had, dat de drie Alpinisten, gebonden aan het touw, boven den afgrond kwamen te hangen. Vijf uur lang zijn zij aldus blijven hangen, elk oogenblik verwachtend, dat zij op den Nantillons-gletscher le pletter zouden vallen. Gidsen uit Chamonix heb ben hen echter gered. Een der toeristen heeft zijn beenen gebroken, de beide an dere zijn met schrammen overdekt en van alle drie zijn de zenuwen zwaar geschokt. (N. R. Ot.) Te Kisjinef heeft, naar de Russische bladen melden, een 8-jarig jongetje een kind van anderhalf jaar opgehangen. Bi zijn ondervraging verklaarde hij, dat hi, kort te voren een opgehangen soldaat had gezien en dat hij een proef had willen nemen, hoe iemand zich gedraagt als hij opgehangen wordt. 'eiliger vonden over te stappen op de dichtbijgelegen pontaak. Tengevolge van den golfslag sloeg deze aak echter om, waardoor moeder en dochter te water geraakten. Door ijlings toegeschoten hulp mocht het gelukken de moeder te red den, het meisje echter zonk in de diepte. TREURIG. Een Utrechtsche familie, bestaande uit vader, moeder en hun eenig kind, een meisje van 10 jaar, maakten met een motorbootje een tocht in de richting Nij megen. Ter hoogte van de veerpont bij Druten begon het bootje door den zwa ren golfslag, veroorzaakt door een pas- seerende Fransche boot, lievig te schom melen, zoodat moeder en dochter het bezienswaardigheid genoemd kon wor den. Hel middengedeelte van het huis was betrekkelijk modern, in degelijken acht- tiende-eeuwschen stijl gebouwd, maar aan beide zijden op een eigenaardige manier geflankeerd door een massieven, middeleeuwschen toren, een overblijfsel uit den goeden ouden tijd, toen de Lo- vells van Fallowdene stand hadden ge houden tegen alle indringers, zelfs niet met*uitzondering van een zekeren Rode- ric, tegenover zijn leenheer en meester den Koning, toen deze laatste niet ge heel zonder aanleiding een verlangen had opgevat hem van zijn land en zijn vrijheid te berooven; dit verlangen was echter door den soliden bouw van Bar row bestemd geweest om onderdrukt te worden. Over de heele lengte van het huis, dat twee verdiepingen had, liep een ter ras, zich verbreedend aan de beide vleu gels van het gebouw langs den voet van elk der torens en beneden dit terras wa ren groene, keurig onderhouden gras velden met hier en daar geschoren taxusboomen; zacht glooiden de velden af naar een meertje, dht de natuur in de kom van hiet Öal had gevormd. Het schit terde als een zilveren plaat in het zon licht van den vroegen morgen. Keurige paden, afgezet door booge buxushagen, doorsneden de zorgvuldig onderhouden tuinen en langs één daar BEKENI>M.iKING. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. rre burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1925 voor deze gemeente zal plaats hebben te Middelburg in het gym nastieklokaal aan de Groenmarkt op Woensdag den 3e September 1924, des Ivoormiddags te 9 uur voor hen, wier geslachtsnamen als beginletter hebben A tot cn met M; des voormiddags 11 uur voor hen, wier geslachtsnamen als be ginletter hebben N. tot en niet Z. Wie aan de loting deelnemen. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting ingeschreven personen ,met uit zondering van hen, omtrent wie vóór den dag van aanvang der loting blijkt, dat zij - a. bij onherroepelijk geworden uit spraak voorgoed ongeschikt verklaard of uitgesloten zijn; b. zijn overleden; c. hebben opgehouden Nederlander te wezen en ook geen ingezetene zijn; d. als niet-Nederlander hebben opge houden ingezetene te zijn; e. als ingezetene, niet-Nederlander, be hooren tot een Staat, waar de Neder-1 landers niet aan verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien ■an den dienstplicht het beginsel van we derkerigheid is aangenomen; f. terecht in een andere gemeente zijn ingesclireven. De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deelnemen, worden uitgenoodigdi om op .het hierboven vermelde uur lei- aangegeven plaatse aanwezig te zijn. Wijze van loting. De loting geschiedt ten overstaan van den Lotingscommissaris. De ingeschreve nen worden in de volgorde van het alpha- betisch register afgeroepen ,ten einde zelf een nummer te trekken. Blijkt niet, dat de afgeroepen ingeschrevene aanwe zig is, of is deze buiten slaat of onwillig een nummer te trekken, dan wordt de wettige vertegenwoordiger opgeroepen. Blijkt niet dat deze aanwezig is of is deze buiten staat of onwillig een nummer te trekken, of acht de Lotingscommissaris het niet aannemelijk, dat de verschijnen de persoon de opgeroepen© is, dan ge schiedt het trekken door den Burgemees ter, het lid van den gemeenteraad of den ambtenaar der gemeente .bij de lo ting tegenwoordig. Het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter secretarie van de ge meente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling het biljet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen afhalen. Bezwaren tegen de loting. Door belanghebbende lotelingen of door hun wettigen vertegenwoordiger kunnen tegen de wijze, waarop de loting is geschied bezwaren worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin. Het bezwaarschrift lean op ongezegeld papier worden gesteld, doch moet, met redenen dmkleed en onderleekend, binnen tien dagen, te rekenen van den dag waarop de loting is afgeloopen tegen bewijs van ontvangst worden ingeleverd bij den Bur gemeester. Van de uitspraak van den Commissaris der Koningin zal een af schrift ter gemeentesecretarie gedurende tien dagen ter inzage worden gelegdj waarvan openbare kennisgeving zal ge schieden. Het ter inzage leggen van dat afschrift zal tevens bij persoonlijke ken nisgeving worden bekend gemaakt aan hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwaren, niet ingericht of niet ingele verd op de hiervoren aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Middelburg, 13 Augustus 1924, De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. van koos Sara haar terugweg; haar stap verhaastte zich tot hardloopen, toen de waarschuwende tonen van de gong plot seling tot haar oor doordrongen. Met een kleur als vuur en buiten adem bereikle zij het buis. Zij slingerde haar hoed weg, terwijl zij door de ruime eiken-betimmerde hall liep, en vloog de gezellige, zonnige eetkamer binnen, waar twee knechts rustig bezig waren de laat ste hand te leggen aan de ontbijttafel. Dicht naast het open venster stond een rolstoel voor een invalide en daarin zat een man van omstreeks t wee- a drie- ea-zestig jaar, een plaid over de knieën. Hij leunde voorover en gaf vol vuur enkele orders aan een tuinman, die aan dachtig buiten op het terras stond te luisteren; zijn opgewekte, belangstellen de manier van doen was in eigenaardige tegenstelling mei de hulpeloosheid, die de invalidenstoel deed veronderstellen. „Dat is alles, Digby", zei hij levendig. „Ik zal vandaag wel eens zelf de kassen doorgaan." Terwijl hij sprak, wenkte hij een van de bedienden in de kamer het raam te sluiten en wielde toen met verwonder lijke snelheid zijn stoel naar de tafeL {Wordt vervolgd.) Bleek-, Drukker^ G. Wk den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6