MissBlanche Boni- es Messslagerl Grecnwichtijd gelost waren met een N. ■Wi wind. De eerste vijftien aangekomenen zijn P. Vasseur, Cadzand, le; A. van Gijs, Breskens, 2e, 3e en lie; J. Verplanlcc, Oostburg, le; Gebr. de Badts, Schoon- dijke, 5e; E. Doolaege, Oostburg, Ce; J. Becu, Cadzand, 7e; C. de Meijer, Sluis, 8e; J. Vergouwe, Oostburg, 9e; H. van Peenen, Groede, 10e; J. Haerens, Oost-; burg 12e;; B. P. de Ridder, Cadzand, 13e; W. P. de Zwart, Schoondijke, 14c, en J. P. Diuste, Oostburg, 15e, Van de gelijktijdig gehouden vlucht met 88 oude duiven, arriveerde de eerste duif le Breskens, op een afstand van 238.40 K.M. te 9.56.45 uur en de laatste prijwinnende duif te Sluis op een afstand van 225.05 K.M. te 10.—.17 uur. De eerste vijftien uitslagen zijn als volgt: Joz. Pleijte, Breskens, le en 8e; M. Boonman te Oostburg, 2e en 5e; Verslrenge, Groede, 3e; A. van Gijs, Bres kens, 4e en 14e; W. Leenhouts, Oost burg, 6e; B. P. de Ridder, Cadzand, 7e; E. Doolaege, Oostburg, 9e en 10e; C. Braet, Breskens, lie; M. A. Mabesoone, Oostburg, 12e; J. Verplanke, Oostburg, 13e, en Dobbelaere, Schoondijke, 15e Jaarvergadering A. N. W. Bi. Zondagmiddag had te V1 i s s i n g e n in het Grand Hotel „Brittania" de 4 Isle jaarvergadering plaats van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. Na de opening heeft de heer v. Woel- deren burgemeester van Vlissingen, te vens lid van het alg. bestuur, de aanwe zigen welkom geheeten, waarvoor de voorzitter de heer Eclo Bergsma, dank zou de boot te Folkestone aankomen. Vandaar werd met touringscars naar Margate en Deal gereden. Dinsdag werd de Wembley tentoonstelling bezocht. Heden, Woensdag, keert de boot te Vlis singen terug en zal een deel der Bonds leden een rijwieltocht door Walcheren maken met Middelburg als eindpunt. Donderdag vangt een tweede zelfde tocht aan ook met ongeveer 450 deelne mers. es®-*. Door den secretaris-penningmeester, de heer L. 0. Steffelaar, werd 't uitvoe rig jaarverslag over 1923 uit gebracht, vermeldende de actie van den bond ten opzichte van de herzining der motor- en rijwielwet. de rijwielbelasting, tegen ver nieling van natuurschoon en ontsierende reclame, voor verlaging van tarief voor rijwielen voor op korten afstand, ten op zichten van rijwielpad, wegwijzers, enz. Sedert Juli 1924 zijn er 200 wegwijzers bijgemaakt. De bond heeft thans 419 consuls, 1229 bondshotels- en café's, 1354 bondsrijwiel- herstellers, 512 bondsmotorherstellers, 272 bondsgaragehouders, 94 bondsbe- waarnemers, 71 bonds donkere kamers, 14 bondsnoemzalen, 870 bondsbenzine- en 143 bondsoliedepots. Uit het aanzienlijk aantal schriftelijke aanvragen aan het hoofdconsulaat, blijkt dat men het meest reist naar landen met lage valuta. Duitschland heeft afgedaan, doch België, Luxemburg en Frankrijk vinden veel aftrek. De reiswijzer voor het buitenland is zoo goed, dat geen en kele toeristenbond een werk van zulk een omvang tot stand bracht. De Bondsverzekeringsdienst gaf veel werk in 1923 werden 1134 polissen afge geven met f 30.608.07 verzekerd bedrag tegen 545 en f 11.222.61 in 1922. De geldelijke toestand van den Bond wordt als goed geschetst, terwijl door het te stichten Bondsmuseum reeds een som van f 38000 aanwezig is. Verleden jaar verloor de bond 6551 leden, doch er traden reeds 6900 nieuwe leden toe en klom het aantal tot boven de 66000. Spr. eindigt met den wensch dat al deze leden ook propagandisten zullen zijn (luid applaus). Nadat de aanwezige leden van het algemeen bestuyr zich met het voorstel vereenigd hadden, werd besloten den heer Stensel Cock te benoemen tot lid van verdienste. Blij de rondvraag wees de heer Wüd- deman op de wenschelijkheid ook voor het personentarief bij de spoorwegen op verlaging aan te dringen. De voorzitter #zegde dit toe. De h eer H oogstra wees op de plannen om al de moo'ie bommen op den 33 K.M. langen weg van Leeuwarden naar Heerenveen te rooien, wat het schoonen aanzien van den weg zeer zal schaden. De voorzitter zegt dat -deze zaak reeds bij hel hoofd consulaat in besprekking is. De heer Wiersma zet in den breede uit een het goede werk van de vrijwillige verkeersinspectie in Friesland, waarvan ook een propagandistische kracht uitgaat voor den Bond, en zou willen dat als er bezwaren zijn van financieelen aard le gen een Provinciale inspectie als in Gel derland men alom niet moreelen steun der overheid zulk een inspectie in het leven riep. De voorzitter onderschi*ijft dit en zegt, dat Friesland'in dezen ten voorbeeld kan worden gesteld. In een slotwoord wees de voorzitter op het uitgebreid .arbeidsveld, waarover de Bond zijn werkzaamheden uitstrekt, daarbij aan het jubileum van verleden jaar herinnerend, toen men niet alleen' op een rustpunt stond, maar ook op een keerpunt ten opzichte van verschillende bemoeiingen. Niet alles is bereikt wat men wilde bereiken, maar de Bond gaa£ nog steeds vooruit, en de spr. vertrouw de dat de Bond zijn groote sterkte be houden zal. Overstelpend is het aantal der genen, die. hij het koopen van sigaretten hardnekkig herhalen. Geef MIJ maar (Ingez. Med.) BUITENLAND. DE CONFERENTIE VAN LONDEN. Gisterenmiddag is de zooveelste plenai re zitting gehouden, onder voorzitters schap van Mac Donald. De premier d<jed er optimistische me- Idedeelingen, dat de vorderingen in de verschillende commissies bevredigend wa ren. Hij zeide, dat het werk, met uitzon dering van twee of drie punten gereed was, zoodat hij vermoedde, dat er nog slechts één algemeene vergadering zal gehouden worden, voordat men in plena met de Duitschers bijeenkomt. De laat ste vergadering zou het einde van het werk zijn. De conferentie heeft vervolgens de ver schillende commissieverslagen behandeld en de wijzigingen goedgekeurd, die se dert de komst der Duitschers erin waren bracht. De belangrijkste toevoeging was wel, dat de conferentie zal verstaan onder ,,in gebreke blijven", een wel overwogen en opzettelijk in gebreke blijven. Bui ten de eigenlijke conferentie zijn er, naar men verneemt nog verschillende bespre-< kingen gehouden, over het Roervraagstuk en de militaire ontruiming ,doch iets naders omtrent het resultaat is nog niet bekend. Ook is er eenig meeningsverschil gere zen in de bijeenkomst van de voornaam ste afgevaardigden ter conferentie, door dat de Duitsche ministers ontevreden wa ren over sommige bepalingen, neergelegd in het verslag der derde commissie in zake do overdracht der vergoedingsbeta lingen. De zaak is opnieuw naar de des kundigen verwezen. Daar staat weer een beter bericht te genover van den diplomatieken medewer-1 Iter van de Daily Mail, die meldt, dat er ■gisterenavond tusschen Clementél en dr. Luther, de Fransche en Duitsche minis ters van financiën definitieve beslissingen pijn getroffen voor het sluiten van een Frausch-Duitsch handelsverdrag. Fran sche en Duitsche deskundigen zijn dan ook naar Londen ontboden, ter bespre king der voorloopige plannen, en het ontwerpen van voorstellen. Volgens het plan werd voorgesteld het verdrag op 1 Oct. te Parijs te teekenen. Zoo staat 't er dus over 't algemeen tamelijk goed voor. Als werkelijk dit han delsverdrag er door zou gaan, zou de zaalc al een heel eind in de goede rich ting zijn opgeschoten. Iiel is niet duidelijk, of dit al een de finitief handelsverdrag zal zijn, of slechts een modus vivendi, daar de tijd, dat de conferentie zal duren toch wel wat kort is voor het tot stand brengen van een handelsverdrag. Duitschland heeft zijn douane politiek tegenover de andere landen nog niet bepaald, en de overeen komst met Frankrijk moet natuurlijk bin nen het kader dier algemeene politiek vallen. Clémentel heeft de desiderata van Frankrijk neergelegd in een memoran dum, dat hij aan Stresemann heeft over handigd. Frankrijk stelt voor, dat de ex port van Frankrijk naar Duitscliland, en omgekeerd, zal worden geregeld volgens het beginsel der meest-begunstigde natie en verlangt tevens, dat de bepalingen, waarbij Duitschland verplicht wordt met de behoeften der textiel- en andere in dustrieën van Elzas-Lothariugen in hel bijzonder rekening te houden, langer van kracht zullen blijven dan volgens het verdrag van Versailles noodig zou zijn. Op deze basis hebben nu de verdere on- derhandlingen plaats, die vooral bestaan in particuliere gesprekken tusschen Fransche, Belgische en Duitsche mi nisters. Tenslotte houdt het plan-Dawes een belangrijke verlaging der Duitsche schul den in, wat vooral voor Frankrijk van beteekenis is; want dit land zal daar door weinig meer ontvangen dan het'be drag ter vergoeding zijner materieele schade, met uitsluiting van de uitgaven voor de pensioenen, terwijl andere mo gendheden, van wie geen gebied ver woest is, de kosten harer pensioenen ten minste gedeeltelijk vergoed zullen krijgen. liet is dus niet meer dan billijk, dat een regeling der schadevergoeding door toepassing van het plan-Dawes ook die der intergeallieerde schulden met zich brengt. De voorgestelde conferentie zal waar schijnlijk tegen het eind van November te Parijs gehouden worden. Ook de Ver. Staten 'zullen er ban fled, nemen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Duitschland. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de 18 jurige zoon Wilhelm van den ex- kroonprins bij een Ilamburgsche export firma in betrekking is gegaan. Uit België. Naar uit Brussel aan de N. R. Crt. wordt gemeld, is de minister van lands verdediging voornemens den militairen diensttijd te verlengen met twee maan den voor alle takken van dienst, wat een uitgaaf zou vorderen van 20 millioen Men gelooft te Brussel echter niet, dat de Minister een dergelijk besluit ten uit voer zou brengen tijdens het reces. Uit Zwitserland. De Zwitsersche Bondsraad beeft een decreet uitgevaardigd, waarbij het aan alle Russische onderdanen verboden is in Zwitserland te komen. Uit Portugal. Uit Lissabon wordt gemeld, dat een mislukte poging tot revolutie heeft plaats gehad door de radicale communisten. Er werden eenige bommen geworpen die geen schade aanrichtten. Eenige arresta ties hadden plaats. De politie en mili tairen zijn volkomen meester van de stad waar de toestand normaal is. Uit Marokko. Uit Madrid wordt gemeld, dat Pri mo de Rivera aan de pers heeft meege deeld, dat het vreemden legioen en de nieuw aangekomen troepen hevige aan vallen der inboorlingen hebben afgesla- waarbij de aanvallers groote ver liezen leden en de Spanjaarden veel oor logsbuit hebben gemaakt. O o s t b u r g, 13 Aug. Tarwe f 14—14.50, uieuwe gerst, Chevalier, f 13.50, haver 11.50, rogge f 11.75. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. De meeste leden waren met een extra- trein uit Roosendaal gekomen, waar in de wachtkamers van het station de ge meenschappelijke lunch was gebruikt. Na de vergadering had in de groote zaal van Brittania de Bondsmaaltijd plaats waarna op het terras het muziek gezelschap „Ons Genoegen" een concert gaf. Tc kwart voor elf werd met extra- trams naar het station gereden om met 465 deelnemers de tocht naar Engeland met de mailboot Oranje Nassau te ma ken, die te 12.1 vertrok. Hedenmorgen Dan rest nog de militaire ontruiming. Ook daarover moeten de diverse partijen het nog zien eens te worden. De Franschen staan, zooals wij gisteren uit het onderhoud Stresemanu-Herriot hebben gezien nog steeds op het stand punt, dat daarmee nog een jaar moet heengaan, terwijl de Duitschers verkla ren hoogstens met een half jaar genoe gens te nemen. Middelburg. Van 8—11 Aug. Ondertrouwd: A. O. Kruijsse, 27 j. en P. M. van Maaren, 25 j. Getrouwd: J. A. Kunst, 27 j. en S. H. E. Reijnhout, 24- j. Bevallen: H. J. Hubregtse, geb. Carme- joole, z. Overleden: M. van Boven, 80 j., we- duwn. van J. Verhulst. J. J. den Boer, 76 j,, wed. van O. 0. Mantz, voor dien van P. Kraal. Van 11--13 Augs. Ondertrouwd: J. C. Doornebos, 25 j. en D'. P. Back, 25 j. Getrouwd: J. A. Dumon Tak, 29 j. en W. Metselaar, 25 j., PI Gort 55 j. en A'. J. Vijgenboom, 41 j. Bevallen*. C. C. de Wagter, geb. Nor- tier, z. Goes. Getrouwd: J. H. Witkam, 23 j. en T. J. E. Meieridg, 23 j. Getrouwd: J. A. Bouwes, j.m. 29 jaar, T. P. van Kooten, jjd. 32 jaar. Overleden: J. J. de Jonge, 39 j., man van P. J. Snoodijk. Overleden: E. Struik, 61 jaar weduwe van J. A. Guiran. Bevallen: L. S. de Buck, geb. v. d. Klooster, z. Bevallen: M. A. Hijman—Vermeide, z C. Gillissen—van Riet z., J. Timmerman- Braamse z., "W. M. C. Baars—Buijs Levenloos kind van J. L. Verschoor- Vierbergen. Zierikzee. Van 26 Juli—9 Augs. Getrouwd: "V J. Boot, jm. 28 j., en A. Wi. Kloet, jd. 24 jaar. Bevallen: A. P. van de Sande, geb. Bakker, d.; M. Biluis, geb. Stoutjesdijk, d.; W. Pagé, geb. Uil, z.; L. Bolier, igeb. Blankert, d.; P. Schut, geb. De Jon ge, d.; W'. M. Klippel, geb. Van 't Veer, z. Overleden: "W. de Witte, echtgenoote van C. de Wilde, 71 j.; A. G. Pankoor, 11 maanden. Levenl. dochter v. J. Bongertman. De kwestie der intergeallieerdo schul den is, gelijk bekend, voorloopig verwe zen naar een conferentie van geallieerde ministers van financiën. Eigenlijk is 't niet meer dan gewoon van zelf sprekend dat ook een dergelijke conferentie plaats heeft. De herstelkwes tie en die der intergeallieerde schulden zijn per saldo zéér nauw aan elkaar I verbonden BEKENDMAKING. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester vau Middelburg [roept den in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofganger Cor nells Wilhelmus de Witte, lichting 1921, Regiment Kustartillerie, op om voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen van 22 Sept. tot en met 4 Oct. 1924, te Helder, fort Erfprins. Middelburg. 9 Augustus 1924. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Getrouwd PIETER GORT JOHz. en ANTHONIA 3. VIJGENBOOM, die levens hun dank betuigen voor de belangstelling voor ru bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 13 Augustus 1924. Werfstraat P 151. Getrouwd G. J. GIJSBERTSEN en J. A. F. VLIJBERGE, die, ook namens wederzijdsche fa milie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ontvan- gen. Wageningen, 13 Augustus 1924. Bij deze betuig ik mijn hartelij- ken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij mijn 90en ge boortedag ondervonden. W. A. A. VAN WOERKENS. Middelburg, 13 Augustus. Ondergeteekende heeft hierbij het genoegen zijne ge achte clientele te Middelburg en daarbuiten bekend te maken met de Heropening zijner thans naar de eischen des tijds ingerichte benevens den handel in Fijne Vleeschwarentevens doet hij mededeeling van zijne aan fluiting aan het plaatselijk telefoonnet onder nommer515. Beleefdelijk aanbevelend, RINGERS ECLAIR, puur chocolade met fijne aman delen. Zeer billijk in prijs. Voorradig bij M. PETERSE, Confiseur-Patissier. Bij beschikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris in bet faillissement van JOH. J. SCHU- MAN, tc Middelburg is bepaald lo. dat de indiening der schuld vorderingen bij den Curator moet plaats hebben vóór 10 September 1924 2o. dat de verificatie-vergadering in dit faillissement zal gehou- den worden op Zaterdag, den 27 Sept. 1924, des voormid dags ten 10 uur in het Ge rechtsgebouw aan het Hof plein te Middelburg. De Curator: Mr. JOH. ADRIAANSE, Advocaat-Procureur. Lange Delft H 7. Middelburg 14, 8, '24. J. A. TAK A Co. ontvangra GELDEN DEPOSITO ■et rentevergoeding than* 2- pCL Met dank voor liet genoten vertrouwen wordt het publiek van Veerc en Omstreken medegedeeld, dat GEEN Rijwielen meer ter re paratie worden aangenomen. J. NEELS, Veere. AANBESTEDING Utrechtsch Studenten Corps. De Senatus Veteranorum maakt bekend, dal de inschrijving van nienwc leden van het Utrechtsch Studenten Corps zal plaats heb ben op DINSDAG 16 SEPTEM BER, des voormiddags ten 10 ure, in het Gebouw v. Kunsten en We tenschappen, Mariaplaats, Utrecht Bij de inschrijving moet, ingevolge art. 5 der Corpswet, worden over gelegd een diploma als vermeld in art. 11 en 12, of daarmede gelijk gesteld in art. 133®, 134 en 157 Hooger Onderwijswet, of een der getuigschriften bedoeld in art. 42 der wet van 25 Dec. 1878 (Stbl. 222), gewijzigd bij de wet van 12 Dec. 1892 (Stbl. 261). L. J. IIIJMANS VAN DEN BERGH, Sen. Vet. h.t. Ab actis. Gummi waren Hygiënische Artikelen. Patent Geneesmiddelen. Vrouwenspuiten, Breukbanden. Vraagt onze gratisprijscourant alle inlichtingen gratis, ook per brief. Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland zal op WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1924, des voor middags te 11 uren, in de Abdij te Middelburg worden AANBESTEED: het gedeeltelijk lernieuwen van de drjjvende aanlegplaats met toe- gangsbrug, in gebruik bij den I'roviiit iaïcn Sloomborttliensl op de Wester-Schelde te Vlissingen. Raming f 10.300.— De aanbesteding zal bij inschrij ving geschieden overeenkomstig het bepaalde in het „Aanbeste dingsreglement 1919", zooals dit is gewijzigd bij Koninklijk besluit van 11 November 1920 no. 43. Het bestek ligt ter lezing ter Provinciale griffie van Zeeland te Middelburg en bij den Hoofdin genieur, den Ingenieur en den Technisch-ambtenaar van den Pro vincialen waterstaat onderschei denlijk te Middelburg, Neuzen, en Middelburg. Het is, zoolang de voorraad strekt, ter Provinciale griffie ver krijgbaar voor f 1. De inschrijvingsbiljelten kunnen tot 11 uren des voormiddags van den dag der besteding ingeleverd worden. Nadere inlichtingen zijn te be komen bij den Hoofdingenieur, den Ingenieur en den Technisch-amb tenaar voornoemd. De staat van inlichtingen ligt op Maandag 25 Augs. 1924 ter in zage bij genoemden Ingenieur en in afschrift bij den Hoofdingenieur en genoemden Technisch-ambte naar. De aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat in het inschrijvingsbiljet, waarvan het model is omschreven in het „Aan- bestedingsregleraent 1919", na hel eerste lid een nieuw lid moet worden ingevoegd, luidende „Hij verklaart deze aanbieding gedu- 1 rende dertig dagen na den dag, waarop de aanbesteding heeft plaats gehad, gestand te zullen doen.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3