Een afscheid. Gisteren heeft de heer A. van Houte, hoofd der openbare school le N. e n S t. Joosland, afscheid genomen van de school en van het onderwijs. Het was te begrijpen, dat het afscheid van dezen ?eer gezienen onderwijzer niet zonder meer zou «voorbijgaan. Tegen half twee kwamen alle kinderen in de aardig met bloemen versierde school, niet om te leeren, maar om vaar wel te zeggen aan hun meester" Door den heer Brakman, den oud- Sten onderwijzer, werd de heer van Hou te toegesproken, die zelde dat men be grijpt, dat deze deu dag niet beschouwt als een feestdag, omdat hij het onderwijs met lijf cn ziel lief had. De heer van Houte neemt afscheid van een levens taak, die hij met alle energie en toewij ding heeft vervuld, en hij gaat heen als een jeugdig grijsaard. Maar dit alles was geen reden om den dag onopgemerkt voorbij to laten gaan. De aanwezigheid van gemeentebestuur en verschillende commissies bewijzen, dat men den dag toch tot een hcrinneringsdag wil malccn, Spr. herinnert er aan hoe de heer van Houte -13 jaar de akte van onderwijzer bezit en hij er al dien tijd mede heieft gewerkt tot nut van zijn medemenschen. Van 1 December 1882 als onderwijzer en van 1 Aug. 1890 als hoofd was de heer v. Ilouto aan de school te Nieuw- Jand verbonden. Spr. is er getuige van geweest hoe de heer v. Houte gewerkt heeft voor den bouw der nieuwe school en de completecring van de leermiddelen, waardoor het z ij n school werd. Ha den heer van Houte dank te hebben ge bracht voor wat hij voor spr en zijn collega's is geweest, bracht spr. ook dank namens de kinderen en bood namens personeel en leerlingen een mooie sche merlamp op houten tafel aan. als blij vend aandenken. Spr. hoopte dat deze lamp nog jaren een blij schijnsel moge geven voor den levensavond van den scheidende. De heer van Houte zeide niet te yelen of hij geweest is, wat hij moest zijn, maar wel, wat allen voor hem zijn geweest. En daarvoor brengt spr. harte lijk dank. Goede harmonie is noodig voor goed onderwijs. Spr. brengt dank voor het geschenk en richt zich daarop lot de kinderen en zeide dat het hem ook zeer zwaar valt van hen te scheiden. Hij heeft van velen de ouders, van en kel© zelfs de grootouders les gegeven en steeds getracht niet alleen onderwij zer, maar ook opvoeder voor hen te zijn. Spr. wijst nog eens op verschillende goe de eigenschappen, die dc kinderen moe ten trachten te hebben Spr. hoopt latei- te vernemen, dat alle flinke degelijke meisjes en jongens zijn geworden, Ook de kinderen zegt spr. hartelijk dank voor liet geschenk. Terwijl de kinderen door den heer van Houle rijkelijk onthaald werden, brach ten zij enkele aardige liederen ten ge- hoore. Ten slotte verlieten de kleinen de gcliool, alle met een handdruk van meester afscheid nemende. In een der daarvoor ingerichte lokalen had vervol gens het afscheid plaats van gemeente bestuur, oud-leerlingen en vrienden, waarhij evenals bjj het eerste deel ook de inspecteur van het D. O., de heer Brandsma, aanwezig was. In deze sa menkomst werd het eerst het woord ge voerd door den burgemeester, den heer J. Polderdijk, die zeide, dal al spijt het heengaan hem zeer, liij <lit toch niet anders "kan dan eerbiedigen, er wordt door den heer van Houle een aangename, vrije en rustige ouden dag toegewenscht. Spr. wijsl op de goede resultaten van het onderwijs van den heer van Houte, waardoor dc school bekend staat als een der beste in verren omtrek. Daarvoor brengt spr. dank alsmede voor de goede leiding, die oorzaak is, dal voor de ge meente één school genoeg bleek en geen verwijdering ontstond als in zoovele plaatsen. Spr. brengt dan ook dank voor alles wat de heer van Houte voor het onderwijs heeft gedaan. Maar als hoofd der gemeente wil hij daar nog wat hij- voegen en dank brengen voor wat de heer van Houle heeft gedaan als burger, als ingezetene der gemeente. Spr. schetst wat de heer v. H. heeft gedaan voor het Ziekenfonds, zijn troetelkindje; voor varkensfonds, voor de muziekvereeniging. voor het leesgezelschap en zooveel ande re verecnigingen, waarmede de heer v. II. het gemeenschapsgevoel zoozeer heeft bevorderd, gedachtig aan het „Eendracht maakt macht". Het spijt spr. dat de familie de ge meente gaat verlaten, maar liij wenscht pile in St. Laurens het beste toe. Ha ook mevrouw van Houte dank te hebben ge bracht omdat zij steeds gereed stond hulp te Bieden, waar dit noodig was, bood spr. namens vele gezinshoofden een ameublement aan met een album met de namen der schenkers. De heer v. Houte dankte voor deze woorden, die hij meende te mogen be schouwen als gesproken namens de ge- heele gemeente. Spr vraagt of hij nu niet te veel in de lucht wordt gestoken en of in het doen van zijn plicht nu zulk een groote verdienste steekt. "Dikwijls was spr. ontevreden over zijn werk en maakten hij de woorden van den grooten denker tot de zijne: „Wijs mij de plaats waar ik gezaaid heb!" Doch ook kon spr. dan wijzen op goede vruchten van zijn arbeid, op oud leerlingen die hier of elders een fat soenlijke betrekking bekleeden in de maatschappij. Spr. neemt afscheid van het onderwijs, omdat hjj zich minder vóelt worden en naar rust verlangt, maar het kost hem en de zijne groote moeite de vele handen te verbreken, die hen aan de gemeente binden. Met harte lijke woorden brengt spr. dank voor het loffelijk aandenken namens de gemeente aangeboden. De inspecteur van liet L. O de heer (B r a n ds m a, wees erop, dat bij zijn optreden als inspecteur, den eersten dag een der beste hoofden uit de inspectie ziet heengaan, een hoofd, waarvan hij zijn eerste bezoek aan de school als schoolopziener, reeds kon getuigen van orde en netheid, die levens den juisten geest op school wist te bevorderen. Door dit alles slaat de school te Nieuwïand bij liet rijksschoolloezicht zeer hoog 'aange schreven. Spr. meent, dat de heer v. Iloute iliet verminderd is, maar waar deert liet dat o.cze Degrijpt „Er \s een tijd van komen, er is een tijd van gaan." Dat men moet gaan als een ander zegt blijft nog en niet moet blijven tot an deren zeggen, was hij maar heen gegaan. Spr. hoopt vrienden te blijven met den heer en mevrouw van Houte en hoopt dat God den heer v. Houte mogen zege nen met vele jaren van rust, waarop ieder, die hard gewerkt heeft, recht heeft. De heer v. Houte bracht dank voor de woorden namens het rijlcsschooltoe zicht gesproken en vooral omdat zij ge sproken zijn door iemand, aan wiens oordeel in de onderwijzerswereld zoo groote beteekenis wordt gehecht. Spr; hoopt dat God den heer Brandsma nog vele jaren kracht en lust geve zijn ambt te bekleeden, waar het onderwijs wel bij- zal varen. Namens de ongehuwde oud-leerlingen- sprak de heer A. van Zweeden en bood een geschenk aan bestaande uit een tweetal schilderstukken en een bloemenhanger. De heer v. Houte wees er nog eens op, dat het leven van zijn oud-leerlinsgen hem na aan het hart ligt en bracht dank voor het gef schenk. De heer ds. v. d. Garderen sprak als vriend en wees op de groote gast vrijheid der familie van Houten. Op zijn verzoek zongen alle aanwezigen het echt- pa Ar toe Ps. 34 6: „Dat 's Heeren ze gen op U daal". Hog wei-den woorden gericht door den burgemeester en den inspecteur tot het nieuwe hoofd der school, den heer Bo- zemond, die de verzekering gaf te zullen trachten de voetsporen van zijn voor ganger, zijn schoonvader, te zullen druk ken. Des avonds brachten het muziekgezel schap en de zaugvereeniging een sere nade, waarbij de heer 0. IJ. Leerdam Azn., secretaris van eerstgenoemde ver- eeniging, het woord voerde, terwijl hij een photo aanbood van de vereeniging met haar voorzitter, den heer van. Houle die ook voor dit blijk van waardeering hartelijk dank zegde en in het openbaar er nog eens op wees, dat hij 42 jaar met alle gemeentenaren heeft medegelééfd, dat men dagen van droefheid, maar ook zeer vele dagen van blijdschap heeft ge had. Hooit zal spr. Nieuwland vergeten, en hij zal er nog vaak terug komen. Hij hoopt dat het allen wel zal gaan. LEGER EN VLOOT. het De sergeant-hofmeester J. B. schedag wordt overgeplaatst van wachtschip te Vlissingen naar de „Heemskerck". Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen telegrammen, is Hr, Ms. pantserschip „Heemskerck", 30 Juli te Drontheim aangekomen en Hr. Ms. pantserschip „Tromp", 30 Juli te Bal- holmeer. De brand -op de „J ava". „Onze Vloot" geeft de eerste bijzon derheden omtrent den brand aan boord van den kruiser „Java" tijdens de proef vaarten van dit schip. "Wij ontleenen aan het verhaal het volgende „Vrijdagmorgen (11 Juli) te. ongeveer halfelf zagen eenige stokers, tijdens het stoomstoken voor de laatste proefvaart, vlammen komen van onder de vloer plaat tusschen de beide stoomketels van ketelruim 3, het op één na voorlijkste van de 1 ketelruimen Een poging tot blusschen werd al dadelijk onmogelijk door den verstikkenden rook, die van onder de ketels opsteeg, waar een laagje olie, dat op een kleine hoeveelheid ]ek- water dreef, blijkbaar in brand was ge raaid. Het ketelruim werd door de aan wezige menschen verlaten, die dadelijk den olietoevoer naar dat ketelruim af sloten opdat de vlammen geen nieuw voedsel zouden vinden. Door de snelheid waarmede de rook het ruim vulde was men echter niet in staat de turbo-waaier machine, die de versche, zuurstofhou- dende lucht door de iuchtschachten in het ketelruim zuigt, te stoppen, zöodAt het sluiten der waterdichte deuren van het ruim niet tot gevolg had, dat de brand door gebrek aan zuurstof auto matisch gebluscht werd. Enkele oogenblikken later, toen' de brand zich reeds cloor het opstijgen van zware, pikzwarte, rookwolken uit den voorsten schoorsteen en het zich verbrei den van een penetrante brandlucht door het schip bemerkbaar maakte, nam de commandant persoonlijk de leiding van het blusschingswerk op zich. Het is on getwijfeld aan diens voortvarendheid en juist oordeel t e danken, dat de brand lot één ketelruim beperkt is gebleven en niet is overgeslagen op het aan dat com partiment grenzende, stooltolieverbruiks- ruïm, waarin 100.000 kg. stookolie was geborgen. Toen, ondanks alle maatregelen, de brand zich steeds scheen uit te 'breiden en t oen de schotten en dekken, die hel compartiment begrenzen, zeer heet be gonnen te worden, besloot de comman dant water in het brandende ruim te doen loopen. Tegelijkertijd met het binnenlaten van het buitenboordswater liet hij' de electri- sche lenspomp te werk zetten op ketel ruim 3, d. w. z., terwijl het koude water eenersdjds instroomde, werd het heet ge worden water anderzijijds met even groo te snelheid weer weggezogen en naar buitenboord gepompt. Daardoor Werd 'n afkoeling van de constructie-deelen ver kregen, terwijl tegelijkertijd de blus- selling door den stoom voortgang kon hebben. Toen bovendien de toelaat- openiugen van de buitenlucht, waardoor- de t urbo-waaier zijn versche lucht op zuigt, aan dek door groote zeilen werden afgesloten, hegon tegen twaalf uur de rookontwikkeling te verminderen en werd het duidelijijk, dat de crisis voorhij was. Inmiddels had men ook op het dek dat het brandende ruim aan 'den boven kant afsluit, water gepompt, dat geregeld ververscht werd, waardoor het gevaar, dat een der dekken of schotten zich door de hitte zou begeven en op die manier uitbreiding vanden brand zou plaats hebben, bezworen kon worden geacht. Toen liet ketelruim 3 na een 10-urige afkoeling geopend werd, bleek de meeste schade aangericht te zijn aan de elec- trische kabels, ongeveer een 160 tal, ble ken op verschillende plaatsen doorge brand of beschadigd te zijn. Men zal be grijpen, \1felk een gewichtige zaak dit is als men denkt, dat op dit zeer moderne schip een 70-tal machines, waaronder verschillende van het meest vitale belang voor de besturing van het schip, door electriciteit gedreven worden. Daardoor is het verklaarbaar, dat ondanks hel feit dat de stoomketels |bp ketelruim 3 bleken zeer weinig geleden te hebben, van liet houden van de 30-mijls volle krachtpi'ocf moest woreden afgezien. Het gedrag van de bemanning, inzon derheid van het militaire gedeelte daar van is boven allen lof verheven geweest. Voor de zooveelste maal kon worden ge constateerd, dat in tijd van nood cn als er wereklijijk gevaar dreigt op den Hol- landschen zeieman volkomen vertrouwd kan worden. De schade, die door den brand is ont staan, wordt door assurantie gedekt, daar de Maatschappij de Schelde, die nog eigenaresse van het schip is, zich tegen alle schade bij de proeftochten te be- loopen, had verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand is tot nogt oe geen volkomen klaarheid verkregen. Een der oorzaken moet onge twijfeld worden gezocht in het feit, dat de Engelschea utoriteilen uitdrukkelijk en onder bedreiging eml een zware boete verboden hadden in de Firth of Clyde ;de fjord, waar Greenock aan ligt) lens te pompen met het oog op de veront reiniging van hel water aldaar door olie. Daardoor was op den "bodem van ketel ruim 3 fcen pl.rn. ,15 'c.. hooge laag lekwa- ter met een oJielaagje er op blijven staan welk lekwatcr anders door de lenspom- pen geregeld naar huiten boord wordt gepompt. Het is aannemelijk, dat de olie, die, op dat lekwater drijvend, vrij dicht bij den onderkant der z.g. vuurkisl stond, bij h*et aansteken der ketels is verhit ge worden, daardoor vervluchtigd is en een licht ontvlambaar mengsel heeft gevormd Voor de marine is de dag van dit ongeval vooral daarom leeoi dies iater, om dat doorzie beloópen schade de termijn van aflevering van den kruiser „Java" ongetwijfeld weder met eenige maanden verlengd zal moeten worden. Het uitbre ken van de beschadigde en het aanbren gen van nieuwe kabels is, juist in ver band met de enorme groote totale hoe veelheid eleetrische kabel, die aan boord is (pl.m. 70.000 m.) een ontzagelijk werk. Door de gereedheid van dezen herstel- lingsarbeid zal het tijdstip van indienst- Stelling geheel worden bepaald, daar de aftimmering door de Mij. „De Schelde" waarvoor contractueel 4 maanden zijn toegestaan, direct kan beginnen. Die af timmering kon oorspronkelijk pas na vol eindigde proeftochten aanvangen, omdat, ingeval belangrijke veranderingen of ver sterkingen in de constructie van het schip noodig mochten blijken, doordat de artillerie-proeven of wel de stoom- proeven niet slaagden, men het vóór die proeftochten afgetimmerde toch weer zou moeten afbreken. Deze kans is nu ver- proeven, wat de sterkte en constructie vallen, omdat vooreerst de artillerie van het schip oetreft, volkomen geslaagd zijn en vervolgens omdat de gehouden1 stooinproeven volop zekerheid gaven, (fat het schip de coplractueele snelheid van 30 zeemijlen per uur zal halen. mene is. E. Martelaere, Groede lej J. Wage, Sluis, 2e; A. dc Smet, Sluis 3e; Dr. Bom, Axel, te en 10e; Iz. Sanders, Sluis, 5e; I". J. Dieleman, Axel, 6e; W. Brevet, Cadzand, 7e; J. Ititeco, Oostburg. Se; P. M. van Iwaarden, Cadzand, 9e, van Dale, Cadzand, 12e; Jac. Velde, Breskens, 13e; C. Jonkheijn, Ilontenisse,. 14e; W. P. de Zwart, Schoondijlce, 15e. Uitslag wedvlucht Bordeaux, gehou den door de Postduiven vereeniging „Zeelandia" afstand S10 K.M. gehouden op Zondag 20 Juli J.l. le prij's J. C. Janse-, 2e prijs J. Petiet. Van de wedvlucht vanaf Dax, afstand 947 II.M. uitgeschreven door de firma Pleines te (Ien polder, was in de Postdui- venvereeniging „Zeelandia" de uitslag als volgt» le, 2e, 4e, 6e en 7e prijs C. Jo- ziasse, 3e prijs P. Neve, 5e prijs A. v. Hoofstadt. De duiven werden te Dax in vrijheid gesteld Zondag 27 Juli om 1 uur. De eerste duif werd le Middelburg gecon stateerd Maandag 28 Juli om 2 uur 2 min. Deze duif bereikte een snelheid van ruim 900 nieter per minuut, wat op een afstand als deze vrijwel een unicum mag genoemd worden. De laatste prijs winnende duif bereikte zijn hok Dinsdag middag 5 uur 14 minuten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. SPORT. wenscht." Ik was een oogenblik stom van ver bazing, omdat de aartshertogin niet in het minst de persoon was. die werkelijk belang stelde in Isobel's geluk. Daartoe achtte ik haar ook niet in staal. „Mijnheer Greatson, ik wensch haar alles goeds en er is nog iets anders. Als Isobel trouwt, bijvoorbeeld met u, is zij niet langer een mededingster mijner dochter naar de genegenheid van haar grootvader." Toen begon ik le begrijpen, wat deze sluwe, berekende vrouw in haar schild voerde. Zij sloeg mij van achter haar waaier nauwlettend gade. „Kom." zeide zij, „dit plan is zeer on schuldig en zoowel voor Isobel's geluk als in hel belang van mijn dochter. Spreek met haar Trouw haar dadelijk, nu in Parijs en ik zal haar een bruid- schal geven van twintig duizend pond." Ik werd in verzoeking gebracht op een hevige wijze De woorden van die vrouw klonken als heerlijke muziek ln mijn ooren. Spreek met haart Waarom niet'? Ik was geen oude man, Isobel hield veel van mij, een enkel woord en mijn geluk was verzekerd. Welk een verruk king, wat een zalig genot om haar han den in de mijne te nemen. Een storm loop van wilde gedachten maakte mij duizelig. Mijn .geheim was geen geheim meer. Do aartshertogin boog zich naar mij toe en fluisterde achter haar waaier „U is een eigenaardig mensch, mijn-, heer Greatson, (lat u zoo lang heeft kun nen zwijgen. De noodzakelijkheid daar- is nu voorhij. Isobel heeft u lief, daarvan ben ik zeker." Mijn oogenblikken van weifeling wa ren voorbij. Ik zag plotseling Feurgères voor mij, staande op liet fooneel en met gebogen hoofd luisterend naar het oor- verdoovend applaus, met zijn oogen ge richt naar do ïeege loge met den ruiker rose rozen leeg voor iedereen, be halve voor hem, die de hand zag, die de bloemen omklemde Feurgères in zijn heiligdom, zich liefdevol buigend over den stoel, mede leeg voor ieder een, behalve voor hem, met dien glim lach van hoveuaardsch geluk om zijn mond. Dit was de man, die mij ver trouwde. Ik hief het hoofd op. „Madamezeide ik rustig, „wat u voorstelt is onmogelijk." Zij staarde mij verbaasd aan. „Dat begrijp ik niet, u stemt toch ze Duivenspor t. Aan de vlucht der Pleinesfabrieken te den Dolder op Dax werd door den Bond van Postduivenliefhebbers in West. Z. Vlaanderen tegelijk een Bondsvlucht ver honden op dezelfde plaats, waaraan ook door de duiven uit Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren werd medegedongen, in totaal met 140, waarvan bovendien nog 55 duiven mededongen voor het nationaal con cours, uitgeschreven door de Aid. B te Utrecht, van welke duiven, die Zondag middag te een uur in Dax werden gelost, er den eersten dag 17 zijn aangekomen, alleen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Op Maandag 28 Juli arriveerde de eerste duif te Groede op 917.89 IC.M. te; 12.30 uur nam., de tweede te Sluis op 907 K.M. te 12,33, de derde te Sluis om 12.38, de vierde te Axel om 1.39 en de laatste 35e) op Dinsdag te' 10.14 voorin, De uitslag voor de 15 eerst aangeko- Te Sappemeer is Woensdagmiddag een knaapje, dat plotseling achter een boom vandaan kwam, door een motorrij der overreden en zwaar gewond opgeno men. De schipbreuk van de „Tairai-Ma- ru", waarbij tweehonderd personen ver dronken werd veroorzaakt door een aan varing tijdens mist. Het schip zonk in 20 minuten. Woensdag is naar de Telg. meldt, een militair vliegtuig neergestort te Bourg-la Reine. De vlieger die in dit plaatsje gebo ren was, vloog zeer laag om zijn dorps- genooten te begroeten. Ter hoogte van de daken maakte hij een zeer korte bocht, de linkervleugel van het toestel raakte een telegraafpaal en de machine verloor het evenwicht en viel te pletter op hel trottoir voor 't ouderlijk huis van den vlieger. Een voorbijganger werd op slag ge dood, een ander overleed, tijdens het transport naar het ziekenhuis. De mede vlieger stierf eveneens spoedig. De be stuurder brak beide beenen, en ver keert in zorgwekkenden toestand. Zijn moeder werd zwaar gewond en liep een schedelbreuk op. Drie andere personen zijn minder ernstig gekwetst. Y. D. meldt uit Huil: Talrijke Engel sehen en Amerikanen verzamelden zich te Rimmingham in het Noorden van Lin coln om de plechtigheid bij te wonen van de steenlegging, voor een gedenkteeken ter herinnerang aan liet vertrek der Pil grim-Fathers, van Holland in de 17en eeuw. Het Gedenkteeken dat opgericht wordt door de Anglo-Amerikaansche Ver. te Huil, zal iieen indrukkendwekkencl bouwwerk worden en zal vervaardigd worden van granietsteen afkomstig van de Roches van Plymouth, waar (le Pil grims tenslotte in Amerika landden, na het ivertrek van Holland. De burge meester van Huil leidde de plechtigheid,, die bijgewoond werd door officieren en bemanning van een Amerikaansche tor pedoboot. ker toe?" Ik schudde het hoofd. „Integendeel Madame, ik verzoek u om deze zaak verder te laten rusten." De Aartshertogin mompelde in zichzel- ve jets in het Duitsch; hetgeen ik niet verstond. Dat was wellicht zeer goed. „Zoudt umij eenige redenen voor uw weigering kunnen geven?" „Ik zal er twee geven. Vooreerst zou- ik handelen in strijd met mijn belofte aan monsieur Feurgères. Zij beet op hare lippen. Ten tweede zoude ik een oneervol gebruik maken van mijn positie ten op zichte van Isnohel. Zij is mij zeer dank baar en zij zoude misschien dwalen in dien ik deed wat u voorstelt. Zij is te begrijpen wal liefde is. Zij heeft nimmer jongelieden van haren stand ontmoet en zij heeft niet het minste begrip van de positie, die haar wacht." „Zijn dat uwe redenen?" „Ik verbeeld mij dat die redenen af doende zijn - Madame." Do Aartshertogin stond op. „Wij zullen een nieuwe Cervantes noo dig hebben,", merkte zij op, „om een En- gelschman van den tegenwoordigen tijd recht te doen wedervaren. Ik zal mijn BEVOLKING. In de tweede helft der maand Juli zijn in de gemeente middelburg I ngeltomen M. J. C. Mijnlieff, van 's Gravenhage Balans E lila; J. C. Inklaar, Vlissingen Noordweg R 1; Wa. Aa Vertregt, Amster dam, Noordstraat L 109; Ga. Tha. Boelc- hoorn, Nijmegen, Rozenstraat W 261» H. G. van Beusekom, Yerseke, L. Noord straat L 110; Pa. Aa. Arents, Amsterdam Noordweg R 10a; Ma. van der Levé, Am sterdam, Londensche kade H 56; Wed. woord jegens Isobel houden mijnheer Greatson, en ik wil u dit beloven. Als een vroolijke omgeving, een geschikte echtgenoot en de weelde van haar nieuw leven niet bij machte zijn. om (le over dreven gevoelens, die zij nu koestert te Onderdrukken, zal ik niet rusten voor ik daarvoor andere middelen gevonden heb. De toekomst van Adelaide is verzekerd en ik zal mijn best doen om die van Isobel even schitterend te maken. Bin nen een maand zal zij de ongelukkige dagen vergelen zijn op (le zolderkamer bij u en uwe vrienden." „Zoolang Isobel gelukkig iSj acht ik mijn zending als vervuld en ben ik te vreden." „U bent een dwaas en een leugenaar," antwoordde zij verachtelijk. „U zult haar steeds blijven liefhebben, dat weet u. U zult de herinnering vervloeken aan dit uur, waarin u de eenige kans verwierp, die u ooit zult hebben, om haar te win nen. De .eenige kans, begrijp dat goed, daarvoor sta ik borg. Ik wensch u een goeden avond, mijnheer Greatson. Iso bel blijft zooals u weet, hier. U zult haar in de muziekkamer vinden met Adelaide. Zeg haar vaarwel en maak het afscheid kort. Over drie minuten kom ik uw gesprek afbreken." Zij ging heen met eeu lichten hoofd knik. Ik begaf mij naar de muziekkamer. Zoodra ik binnenkwam, stond Adelaide op en liet ons alleen. Ik strekte mijn handen uit. „Lieve Isobel, dit moet ons vaar wel zijn voor eenigen tijd I" Zijnam mijn handen in de hare. Zij waren koud als ijs. Haar oogen hiel den de mijne vast. Haar boezem ging heftig op en neer. Zij zeide niets. „Ik kan je slechts toewenschen, wat Arthur en Allan je reeds toewensch- ten," zeide ik. geluk! Jij verdient dat, omdat je ons eentonig bestaan hebt opgevroolijkt, zoodat wij geen van allen je ooit .zullen vergeten. Denk eens aan ons. Vaarwel!" Ilc kust© haar op de wangen. Plot seling sloeg zij de armen om mijn hals. Met een verwonderlijke kracht hield zjj mij vast. (Wordt vervolgd.) van Lol Gcf A.| 225A straa wede van zin, Ch. we I H. L. Helvl Nieuf derx een de i q.q. 1 E als wer lijk uit hei twe van hl gro da; dez m 1 koi he< gev Vn bli fio* he

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2