waarna de raad besluit tot toelating. De nieuwbenoemde wordt .geïnstalleerd, en neemt na gelukwensch van den voorzit ter zitting. Naar aanleiding van het aangehouden 'adres van C. Wielemaker, dat de voorz. voorstelt voor kennisgeving aan te nemen stelt hel lid Sanderse voor Wielemaker schadeloos te stellen voor zyn in beslag genomen geweer De voorzitter is bereid de zaak met Wielemaker in orde te brengen, als Wielemaker zich tot hem wendt. Dat vondt de heer Contant wel wat veel gevergd, daar Wielemaker geen schuldige is. Hierop wordt het verzoek voor kennisgeving aangenomen. Aan de Herv. School zal volgens art. 110 lager onderwijswet f205.15 worden uitgekeerd, aan de school op 't Zand f 56(5 7"1V2, aan de Geref. school Dorp f 1199.35*/» en op 't Zand f 393 53yj. Op de voordracht voor zetters worden geplaatst C. v Noppen, P. A. Maas, af tredend en A. J. Stoppels en J. Dorlcijn. De leges te heffen op de jachtacten worden daar Ged Staten deze niet heb ben goedgekeurd teruggebracht van f 10 op f 6, van f 5 op f 3 en van f 2.50 op f 2 en f 1. Dr. Drijber, aangesteld tijdelijk op f350 tol de armenpraktijk door het Bur gerlijk Armbestuur zou zijn geregeld, verzoekt uitbetaling van hel hem toeko mende, Door een fout van den voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is Dr. Drijber eerst in Mei in kennis gesteld mot de nieuwe door het bestuur en B. en W. opgemaakte verordening, waarbij zijn salaris vervalt en de patiënten, volgens een vast tarief zullen behandeld worden. Dr. v. d. Harst zet uiteen welke be zwaren aan de nieuwe regeling verbon den zijn en hoe hij behandeld is bij zijn aanstelling in 1890. Hij vraagt wat toch de reden kan zijn om nu verandering te brengen, daar de nieuwe regeling zeer zeker tot onaangenaamheden zal leiden en niet goedkooper zal uitkomen in het vervolg. Hij stelt voor aan Dr. Drijber alsnog te verleenen vrij woning en f 500. De heer Sanderse is verbaasd over het Voorstel van B. en W. en nog meer over het voorstel v. d. Harst. Er is reeds zoo veel over gesproken en eindelijk een be sluit genomen. Spr. is tegen het voorstel van B. en W., Snaar Dr. Drijber heeft zijn benoeming aangenomen. De voorzitter merkt op dat bij vaca ture doorgaans wijziging plaats heeft en hij de voorgestelde regeling het voor- deeligst voor de gemeente vond. Dr. v. d. Harst stelt voor dit verzoek aan te houden. De heer Contant zegt, daar is mijn waarschuwing ik heb het dadelijk gezegd er komen moeilijkheden uit voor, en stelt voor B. en W. met de dokters over leg plegen. De heer Sanderse zegt dat ofschoon hij Dr. Drijber hoog acht als geneesheer zijn verzoek niet voor inwilliging vat baar is en een dergelijk verzoek van een werkman heel anders zou behandeld worden. De voorzitter stelt voor het debat te sluiten. De heer de Buck stelt voor de nieuwe regeling te doen ingaan 1 Juni. De voorzitter stelt voor bet salaris te handhaven van f 350 en met 1 Mei 1921 de nieuwe regeling te doen ingaan. De heer v. d. Harst stelt voor over de voorstellen afzonderlijk te stemmen. Het voorstel-v. d. Harst, ondersteund door Contant, wordt verworpen met 2 stemmen; voor de voorstellers. Het voorstel van B en W. wordt aan genomen, tegen de heeren v. d. Harst, Sanderse en Contant. Het aftredend lid van het burgerlijk armbestuur, H. Barendse, werd herkozen met 8 stemmen; op den heer B. Ver- straate waren 3 stemmen uitgebracht De heer Sanderse merkt op, dat bij deze voordrachten nooit arbeiders als candidaten voorkomen. De voorzitter zegt toe, dat hierop in het vervolg zal wor den gelet. De rekening 1923 van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een batig slot van f 307.96 De verordening op 't vervolgonder wijs is niet goedgekeurd door Ged. St B. en W. stellen voor avondcursussen te geven, minumum aantal 10 leerlingen en hiervoor te vergoeden f 7.50 per leerling met 168 lesuren, ter bereiking van een flinke deelneming zal getracht moeten worden gecombineerd te werken. Voqr de benoeming van een hoofd der opebare school luidt de voordracht: 1. A. Crucq, 2. J. de Nooijer, 3 C. v. d. Vreeke. De heer Sanderse vraagt, wat de be weegredenen zijn, waarom door B. en W. de volgorde van de voordracht niet aan de leden is medegedeeld De voorzitter zegt dit te hebben gedaan om zuiverder te staan. De heer Coulant zegt, dat de mede- deeling vroeger had moeten bekend zijn, daar zij als raadsleden zich op de hoogte hadden kunnen stellen, en nu niet kon den onderzoeken wie of wat de sollici tanten zijn; spr. merkt op, dat het open baar onderwijs niet erg veilig is bij het gemeentebestuur van Koudekerke. De voorzitter stelt voor in comité de personen sollicitanten te bespreken De heer Sanderse vindt, dat het een open bare zaak is en is erg tegen bespreking in comité. Op voorstel van den voor zitter gaat de raad in comité. Na opening wordt gestemd en worden iu(gebracht op den heer A. Crucq 6 en op den heer J. de Nooijer 5 stemmen, zoodat de heer A. Crucq, onderwijzerf te Vlissingen, gekozen is. Bij de rondvraag vraagt de heer F. Brasser den uitweg aan den VUssing- schen weg spoedig met brik te bekanten, wat gunstig wordt geadviseerd. De heer v. d Harst wijst op het laten liggen van ouden steen langs den weg en vraagt onmiddellijk opruiming na het uitbreken, wat wordt toegezegd. De heer Sanderse vraagt of er met het oog op de ramp te Vlissingen door B en W. al een commissie is samen gesteld ter leniging van deze ramp De voorzitter zegt een lijst te hebben opge maakt, waarmede van de Voorde zal rondgaan. Ook vraagt de heer Sanderse betere verdeeling van het gestorte puin in den Breeweg, en vraagt waarom slechts f 5 aan de brandweer, die bijzondere Ölens- ten verrichtte, is toegekend, terwijl eerst f 6 was toegezegd. Ook komt spr terug op de gaskwestie dn de Overveldslaan, die al zooveel be roering heeft gebracht De voorzitter zal met dr. Simons onderhandelen, die niet ongenegen is de mensehen uit de misère te helpen. De heer Contant vraagt vaststelling van de huur van de onderwijswoïiing voor het nieuwe hoofd. Dit zal in de volgende zitting inkomen. Verder vraagt hij aflossing van de oude en duurste leeningen, nu er geld uitstaat De voor zitter zal in de volgende vergadering met voorstellen komen. Ook wijst spr. op de scheiding en de plaatsing van het hekwerk aan de Chr. school, en de regeling der scheiding op het terrein naast het gemeentehuis. De heer Sanderse merkt hierover ook nog op, dat het wel in der minne mag worden geschikt De voorzitter zegt toe, de zaak zooveel mogelijk ten genoeg© van beide partijen te zullen regelen en de "voorstellen dienaangaande Ie brengen in de eerstvolgende vergadering. Van Souburg is nog geen bericht ont vangen wat zij wenscht te doen met de procedure tegen de gasfabriek te Vlis singen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte N.i., de heer J. F. Baljeu, alhier. Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken, de dames M. H. van Bers, Kloe tinge, L. P. van Hoeve, Sluiskil en J. B. Jansen, Ter neuzen. In het gemeentehuis te Oost- b u r g werd Maandagmiddag door den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Middelburg, den heer J. N. Patlist, afscheid genomen van het on derwijzend personeel in dit district, daar 1 toe bijeengeroepen door eene commissie!, gevormd uit de hoofden der drie lagere scholen te Oostburg en aan welken op roep zeer velen hadden gevolg gegeven, ongeacht de toegedane richting. Het hoofd der Openb. School te Oost burg, de heer van der Werff wees op de banden, die den heer Pattist aan deze streek hechten door zijn strijd voor de Zeeuwsch-Vlaamsche belangen ten tijde der annexatiebeweging, op zijn aandeel in de stichting der Rijks Hoogere Bur gerschool te Oostburg, op het behoud der Rijksnormaallessen te Oostburg, met 1 Sept. a.s. (overgaand in een Kweek- 'school op den hoofdactecursus enz., uit welke feiten blijkt hoe nauw hem Zeeuwsch-Vlaanderen aan het hart ligt, hetgeen ook het onderwijzend personeel heeft gevoeld. Spr. constateerde, dat de Insp. ijvert om zijn landje vooruit te brengen, waardoor hechte banden zijn gelegd, die door zijn vertrek niet ver broken zullen worden. Spr. wenschte den Insp. geluk en voorspoed in zijn nieuwe standplaats. De Insp. verklaarde niet anders te kun nen zeggen dan dat het afscheid van dit deel vaji. zijn district hem het zwaarst woog; men heeft van hem wel eensj gezegd, dat hij eerst Cadzant'enaar, dan Zeeuw en dan Nederlander is. De heele streek ligt hem dan ook na aan het hart, en daarom had hij graag van allen afscheid genomen, waarvoor evenwel de tijd te kort is. Spr. herinnerde nog even aan den tijd, dat hij arr. schoolopziener in deze streek was. Van deze plaats maakt hij nog het compliment, dat Z. Vlaanderen zeer goed de vergelijking kan doorstaan met andere deelen van het land, wat betreft het londerwijs. Spr, zette verder zijne opvatting uiteen tegen het dwingend systeem, tegen de eenvormig- beidde persoonlijkheid van den on derwijzer met liefde, belangstelling voor het vak en karakter spelen de grootste rol bij het onderwijs. Verder memoreert spr. de uitvoering der Leerplichtwet, waarmede hier niet die groote moeilijk heden zijn gerezen als elders, terwijl hij verder nog even aanstipt de wenschelijk- heid van het uitwisselen van jonge krachten in de verschillende deelen der inspectie; hij meent er nog den nadruk op te moeten leggen, dat hij niets dan onderwij sbelangen voorstond en geen persoonlijke. Hij feliciteert den heer Van der Werff, als directeur der Rijksnor maallessen met de schitterende resulta ten tot heden bereikt, hetgeen evenéens zeker heeft bijgedragen tot omzetting der Rijksnormaallessen in Kweekschool. De Insp. hoopt, dat de Kweekschool nog lang het gloriepunt van het land van Cadzand zal zijn, en al komen er zeker nog zware tijden voor het onderwijs, toch moet het vaandel hoog worden gehouden. Hij dankt voor de hartelijkheid en voor de ontvangst, die hem hier is ten deel gevallen, daarbij de hoop uitsprekende, dat de Cadzandsche jeugd nog lang een parel zal zijn aan de kroon van Neder land. LEGER EN VLOOT. Het plan bestaat den in aanbouw izijnden kruiser „Java aan boord, waar van kort geleden brand is uilgebroken, hedenavond uit Vlissingen te laten vertrekken naar Rotterdam, om daar brandstof te laden. Vervolgens zullen de proeftochten worden voortgezet, waar bij de vaart bepaald zal worden langs een gemeten mijl op de Engetsche kust- Hr. Ms. torpedoboot G 13 wordt op rijks werf te Willemsoord buitendienst gefield. - BTiyhens bij tiet departement van marine onfvangen telegrafisch bericht is Hr. Ms. Tronip, Oiid&r bevel van kapitein ter zee T. A. van Hengel",'28en dezer te Odda aangekomen. SPORT. T urne n. Zaterdag heeft de gyranastieiktyereen. .Uitspanning door Inspanning te \V o 1- f a arts dijk een athtetiekdag gehouden ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan. Nadat, vooraf gegaan door het muziek gezelschap van KrabbendijQqe, naar de weide van den heer J. Driedijffc was ge marcheerd, begon op dat terrein de wed strijd, waaraan 8 vereenigingen deelna men. Het weer hield zich goed. De uitslag van de wedstrijden is Balwedloop voor meisjes: le pr. J. Everste, 2e C. van der Vliet, 3e J. Nijs- allen van S.S.S. te Kloetinge. Deze vereeniging kreeg ook een vér- eenigingsprijs, evenals Sparta van Iirab- bendijkje. Snelloopen voor dames 1ste pr. A. Jan sen van W. I. K. te Wemeldinge. Balvangen 1ste pr. J. van Oeveren van U.D.I. te Wolfaartsdijk. Duitsche driesprong le pr. J. van Oeveren. Driekamp: le prijs J. van Oeveren, 2e M. van Boven Volharding, Goes 3e A. Ganseman. Olymjüa, Kapelle. Estafetteloop 1ste vereenigingsprijs W. I. K„. Wemeldinge^ en 2de Volharding, Iersejte. Touwtrekken 1ste vereenigingsprijs Olympia, Kapelle, 2de Volharding, Goes. Bij snelloop, hoogspringen, versprin- n, en 3-kiamp voor jongens was steeds eerste J. van Liere van S.S.S. te Kloe tinge. Bij den 3-kamp was de 2e J. Harden- berg, 3e J. Felius beiden van W.I.K. We meldinge. Blokjesrapen lste vereenigingsprijs, U.D.I.Wolfaartsdijlk, 2e O.K.K. te Kort- gene, 3e Olympia, Kapelle. Snelloopen heeren lste K. Kooij, Vol harding ,Goes. Hordenloop lste (bij loting) J. Evert- se, Volharding, Ierse(kfe. Polstolkfverspringen lste K. Kooij. Loshoogspringen lste (bij loting) J. Schipper, Olympia, Kapelle. Kogelstooten lste pr. J. Evertse, Vol harding, Iersejke. Vijfkamp lste pr. O. Schipper, Volhar- harding, Goes, 2e J. Schipper, Olympia, Kapelle, 3e J. Karman, S.S.S., Kloetinge. Estafetteloop lste vereenigingsprijs, Volharding ,Goes ,2e Olympia, Kapelle, Volharding, Iersekje. Touwtrekken lste vereenigingsprijs Volharding, Ierseke ,2e Sparta, Krabben- difke, 3e Olympia, Kapelle. De jubelprijs behaalde de Vetranen- ploeg van U.D.I te Wolfaartsdijk). Na afloop deelde dhr. J. O. Koert, voorzitter der regelingscom., de behaal de prijzen uit, terwijl de heer D. A. Con- standse, voorzitter van den kring Zuid en Noord-Beveland van het A. N. G. V. woorden van dan|k! richtte tot de deel nemers en allen ,die verder aan het welslagen medewerkten. Spr. riep finan- cieelen en moreelen steun voor U.D.I. in. 's Avonds had een concert plaats, dat de vroolijfke stemming er in hield. nabij de haven drijvende zijn gevonden. Men vermoedt dat de lijken afkomstig zijn van het schip dat boven Harder wijk tijdens den storm van den I8den vergaan is. Zondagavond, werd brand ontdekt in de cel van liet huis van bewaring te Almelo, waarin is opgesloten de beruchte inbreker H. W. Franke.. Met de boter, welke hij dagelijksch ontving, en welke hij had opgespaard, had hij den vloer zijner cel ingesmeerd. Daarna heeft hij de veilige playken aan gestoken. Hoe hij daartoe aan vuur kwam, is tot nog toe niet opgelost. F wist zijn boeien (hij is nog steeds geboeid, sinds hij begin April pogingen aanwendde om te ontvluchten) te ver breken. Daarna sloeg hij de ruilen van het venster stuk tengevolge waarvan-hel vuur werd aangewakkerd. De brand werd echter bijtijds ontdekt en kon spoe dig worden geblusclit. F. is thans naar de gevangenis te Arn hem overgebracht. - hêir^ 7-jarig meisje van den heer W. te MaJSifrid11 dat Zaterdagavond door een auto werd geg'xT^eü en °P ^en weg geworpen is zonder bewïü?.'2'-!11, *e zijn gekomen in het hospitaal overlecn?.n- Het stoomschip „Tairai Maru van do Noord-Japansche Stoomvaart maat schappij wordt als ter hoogte van Kaap Notoro verloren gerapporteerd. Men ge looft, dat 138 passagiers en 50 leden der bemanning verdronken zijn. Acht tien passagiers en '5 leden der beman ning zijn in reddingsbooten in het dorp Notoro geland. Het is nog niet hekend, of het stoomschip op een rots of met een ander schip in botsing is ge komen. DE MOORD TE ÖULEMBORG. De verdachte Haveman, oud-recher cheur van politie, die Vrijdagavond uit Gulemborg naar Tiel was gebracht, heeft zich Zaterdagnacht in de cel van het politie-bureau aldaar van het leven be roofd door verhanging. Daar H. niets be kend heeft, neemt hij het geheim van de misdaad mee in het graf. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De commissaris van politie te Dor drecht waarschuwt tegen het collectee ren door D. Tegelaar en B. Kerssen of namens hen, ten bate der z.g. vereeni ging Evangelisatie en Maatschappelijke Arbeid tot heil des Volks Emanuel" te Dordrecht. Alvorens daaraan steun te verleenen, is het gewenscht daaromtrent inlichtin gen in te winnen aan het Bureau van Politie te Dordrecht. Te Bergen aan Zee is Zondagmor gen een 18-jarig Duitsch dienstmeisje, dat met de kinderen aan het vrije strand was gaan baden, door de N.W. storm in zee meegevoerd, met 't noodlottig gevolg dat het meisje pas een half uur later aan het strand kon worden gebracht. De dadelijk aangewende pogingen om de levensgeesten weder op te wékken; hadden helaas geen resultaat. Het meisje, dat kon zwemmen, had zich te ver in zee gewaagd en heeft blijkbaar de kracht gemist om tegen den sterken stroom in te komen. Een Hardcrwijksche botter heeft te Elburg aangebracht twee kinderlijken, BRIEFWISSELING. I. J. v. S., Middelburg. De zitplaat sen voor het Openluchtspel en ook de plaats van de Koningin worden even min overdekt als de staanplaatsen. Al leen de 'tribune voor koor en orkest is overdekt voor den klank, en. voor be scherming van de strijkinstrumenten bij regen. Dat door het vragen van een toe gangsprijs voor een tooneelvertooning de vreemdelingen en het volk buiten de ge meente gehouden worden, is toch zeker geen serieuse bewering. Hoe dacht u dan dat het in andere steden met dergelijke vertooningen is toegegaan? Zullen de winkeliers die him zaak sluiten om naar de huldebetooging op het Molenwater te gaan kijken, er ooit over denken daar voor aan die commissie schadevergoeding te vragen? Waarom dan wel voor het Openluchtspel Een Middelburger. We hebben onze plaatsruimte te veel noodig, om ook nog herhalingen op te nemen van hetgeen reeds in het vorig nummer in een inge zonden stuk is gezegd. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 25—28 Juli. Bevallen: O. F. de Kam, geb. de Bruijn, z. J. de Koning, geb. de Klerk, z. M. J. van der Kam, geb. de Klerck, d. A. Af. Verdaasdonk, geb. Radder, z. Goes. Getrouwd. J. Brandenburg, 31 j. en J. E. Borgs, 26 j. M. Drijgers, .31 j. en P. M. Schipper, 25 j. J. J. Doeleman, 27 j. en N. Korstanje, 20 j. D. Bal, j. en J. T. Meijer, 22 j. Bevallen D. Corstanje geb. Duvekot, d.; M. Visser geb. Harinck, d. Zierikzee. Van 19—26 Juli. Bevallen: A. Geluk, :b. Vermeule, d. M. van der Welle, geb. den Haan, d. P. van Beveren, ib. Bos, z. Overleden: J. Moermond, 66 j., vrouw van P. Roskam; P. F. van Bienen, 59 j., vrouw van W. J. M. Tops. INGEZONDEN STUKKEN. FEESTEN TE JIIDDELBURG. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw blad. Met eenige verbazing las ik het pro gramma der a.s. feesten. Indien men het programma bekijkt, blijkt dat het muzikale gedeelte, hetwelk bij festiviteiten toch zeker een hoofdrol vervult, stiefmoederlijk bedeeld gewor den is. Laat mij eenige voorbeelden aanhalen. Dinsdagavond bij aankomst van H. M. de Koningin krijgt men eenige vaderland- sche liederen te hooren, de feeststem ming is er in gebracht, meent men, en daarmede is het voor dien dag afgeloo- pen. Waarom geen muzikale ommegang dien avond? Woensdagavond is zelfs de binnenstad •van muziek verstoken. Van een fakkeloptocht, welke toch niet alleen voor liet hossende gedeélté, maar ook voor liet langs den weg staan de publiek, valt niets te bespeuren. Plet ergste moet echter nog komen, en wel, dat Donderdags, den tweeden feest dag, niets te doen is als openluchtspel. Dan tot overmaat van ramp voor vete feestvierenden, zijn de eafé's, evenals altijd, nu ook om half een gesloten. Waarom geen uitzondering gemaakt voor de feestdagen? Velen, die bet programma inkijken, zeggen „er is niets te doen". Wel hebben we hel openluchtspel waar we trots op kunnen zijn, maar dit is voor de groote massa niet bereikbaar. Wij hebben Donderdags een versierde en verlichte stad zonder muziek Dat gaat niet. Als men spreekt van feesten, dan Imoel er gefeest kunnen worden Wellicht, dat er door dit schrijven eenige aanvulling gebracht zal worden in hel zeer bescheiden programma. Dankend voor de verleende plaats ruimte. W. A. DE G. Middelburg. OVER GAS, WAT SU EN ELECTRIC 1 TFIT VOOR SCHOUW EN. Geachte Redactie I Sedert geruimen tijd volg ik met aan- 'yjhcht de bovengenoemde vergaderingen. Ik cl'ue flilt me® omdat ze nu bepaald aantrekkeVij'.'4 ziJn' m.aar 'ic doclricitcils-vS?™,'"!8 van selieel Zee land, inz-indcrhciiT1*' oll"vcn e" I).UIVC- land, nngal eens ter'T^sl aa 8e" bracht. Dat dikwijls ter spralc^."ren§et} der P. Z. E. M. gebeurd niet daar valles zoo van een leien dakje gaa\, getuige de laatste uitspraak van den heer Welleman. Het is m. i. zeer opvallend hoe ons eiland, in velerlei opzicht, zoo stiefmoe derlijk bedeeld en bedacht wordt. In de Staten vergadering van Maandag 21 dezer (dringt 'de heer ïindeijer plpi spoed aan, inzake tie electrificeeriug van Schouwen-Duiveland, want (en dit is ze ker zijn grootste argument) de gasfa briek te Zierikzee tracht verschillende dorpen met gas aan te sluiten. Hel is nu wel aardig dat genoemde heer zich voor ons eiland interesseert, maar laat hij dit dan doen in de goede richting. Laat hij inet voorstellen komen in de Provinciale Staten om de op te richten Maatschappij voor Drinkwatervoorziening voor Schou wen en Duiveland door de provincie te laten subsidieeren. Dan doet hij wat be ters en nuttigers. Op electriciteit zit men in Zierikzee en het eiland niet te wach ten. Wil men dan toch verlichting, ver warming of bedrijfskracht, dan zal de gasfabriek te Zierikzee dat ten allen tijde veel goedkooper kunnen doen, als ooit een Zeeuwsche Electriciteits Maatschap pij dit kan. Wist de heer Lindeijer dat? Weet deze heer ook, hoe noodig, vooral in het belang der g ezondheid, een water leiding voor ons eiland zou zijn? Weet hij verder dat in de vergadering der Prov. Staten van 17 Juli 1914, een be drag, zijnde 25 pett der kosten, is toege staan, voor het samenstellen van een rapport voor een Centrale Drinkwater voorziening van het eiland Walcheren. Waarom doet men dit voor ons eiland ook niet? Is dit geen stiefmoederlijke! be deeling? In dezelfde vergadering verzocht de heer Van Niftrik om de centr. drinkfw. Voorz. weer ter hand te nemen. Dit na tuurlijk weer wat 1 "Walcheren betreft, want om Schouwen denkt men niet. Is dit geen stiefmoederlijke bedeeling? Voor een aan te leggen spoorweg op Zuid-Beveland is een renteloos voor schot van f 125.000 toegestaan. Was, of is die spoorweg in de gegeven omstandig heden nu wel zoo broodnoodig? Was dit renteloos voorschot niet beter besteed aan de Schouwsche Waterleiding? Zqn niet alle plaatsen, van de aanst. spoor weg, welke liggen in de zoogenaamde zab van Zuid-Beveland, verbonden met Goes door middel van autobuslijnen. Men zal mij tegenwerpen dat dit laatste niet altijd een solide verbinding is. Ouden van dagen b.v. willen niet met zoo'n modem ding reizen en geven de voorkeur aan do solidere tram. En om dit laatste, de meer op tijd rijdende en niet zoo gevaar lijke tram, is men er toe over gegaan die groote som, renteloos te verleenen. Het mooiste van alles is, dat men de rei zigers, die uit Zierikzee komen, dw.ingt om met een autobus te reizen. Waar om kan niet, evenals vroeger, de boot doorgaan tot Middelburg? Zijn er op Schouwen ook geen menschen die ab soluut niet met een bus meewillen? Ze ker, genoeg. Zijn er nog geen ongelukken genoeg gebeurd tusschen Wolphaartsdijk en Middelburg, op die akelige smalle dijkjes? Is dit weer geen stiefmoederlijke! bedeeling Het wordt hoog tijd dat men in Schou wen eens goed in gaat zien hoe men in de Provinciale Staten spreekt en denkt over ons eiland. Het eenige wat men in de gegeven omstandigheden doen kan, is een krachtige actie te voeren. Er be staat toch een Vereeniging voor Beharti ging van Verkeersbelangen. Welnu, sluit U daarbij aan. Deze vereeniging, hoewel nog jong zijnde, heeft reeds eenige suc cessen te boeken gehad. U, geachte Redactie, nogmaals dan kend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, OUD-ZIERIKZEEENAAR. (Moest wegens plaatsgebrek eenige da gen blijven liggen Red.) van welke het eene in zee en het ander immer een der grootste attracties is, Electr. Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6