BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 21 Juli (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 993/a; 6 pet. Neder land 1922 991/2-; 5 pet. Nederland 1918 89, 4i/s pet Nederland 1917 84, 21/2 pet. Nederl. \V. Schuld 73; 3 pet. do. Oblig .65 dertien zestiende; 3 pet. do. Certif. 65 elf zestiende; Cert. Ned. Hand. Mij. 120%— 1211/,; 'Aand. Ned, Ind. Handelsb. 128%; Aad. Koloniale Bank 128; Koninkl. Petrol. Aand. 339%— 311; Gecons. Jlollandsche 1541/2—1561/2-; Cult Mij. Vorstenlanden 158i/g—159; Handelsv. Amsterdam 187- 1497Javasche Cultuur 333—334; Aand. Deli Maatsch. 358—359; Amsterd. Rub ber 140—141; Ned. Scheepvaarunie 114—1148/4'; Kon. Holl. Lloyd 75/8; Kon. Ned. Sloomb. Mij. 65; Aand. Paketvaart 131%; Gouda A. 12i/g; "Philips A. 380; Jurgens A. 451/2; Anaconda 69—69%; Steels 104% Erie 32%; Unio Pacific 1-45VsCommon Marine 10%; Prefered do. 393/4Maxwell Gr. C. v. A. 12%; Prolongatie 3 pCt. Russen Consols 6 elf zestiende; Markt sluit verdeeld. Rubber vast overigens laagste prijzen. Wisselkoersen. Londen chèque 11.-19%; Berlijn 0.62%; .Weenen 0.0037; Parijs 13.56. Brussel 12.10; Dollar Cable 2.61%, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bel Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juli. Hoogste barometerstand: 765. 9te Blavandsluik. Laagste barometerstand: 754.6 te Seydisfjord. Verwachting van den avond van 21 tot den avond van 22 dezer: Zwakke tot matige Oostelijke tol Zui delijke of Zuid-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt, kans op regen o'f onweer vooral in het Zuiden, zelfde temperatuur. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 65 gr., 12 uur 66 gr., 3 uur 72 gr. HOOG WATER. Vliulngen. Zomertijd. Dinsdag 22 Juli v.m 7.15 Woensdag 28 8.06 Donderdag 24 9.07 Vrijdag 25 i' 4.20 Zaterdag 26 10.16 Zondag 27 11.27 Maandag 28 n.m. 12.19 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten □a dat te Vlissingen.) OPENLUCHTSPEL. Bijeenkomsten, repetities, ens Maandag 8 uur Concert en Gehoorzaal het geheele koor. Maandag, 71/2 uur, Kousteenscbendijk, de terugkeerende ballingen. Di i n s d a g 7% uur, Kousteenschendijk, de Burgers en Burgeressen, 12 soldaten. Ie bode. kapitein Tren chant en 10 Musketiers. •Woensdag 7 uur Stadsrijschool, Prin senvendel. Woensdag 8 uur Stadsrijschool, de andere ruiters. Donderdag 8 uur Concert- en Ge hoorzaal, het geheele koor met strijkorkest. Dionderdag 71/2 uur, Kousteenschen dijk, Mondragon met gevolg, de Prins van Oranje met gevolg. Bur gemeester en Raadsleden en Paar dengeleiders. .Vrijdag 7% uur. 'Jvousteensclieudijk, Alle medespelers, de ruiters zon der paarden, en het geheele koor. Zaterdag, 3 uur Groote Markt, alle medespelers. leefd te verzoeken om nagelaten betrek kingen van hen die bij de ramp op de Schelde het leven verloren, Ilarer Ma- jesteits meest innige deelneming over lo brengen bij het smartelijk verlies door hen geleden. De Koningin Moeder zal gaarne van U vernemen hoeveel we duwen en weezen onverzorgd achterblij ven. Harer Majesteits Hofmaarschalk, Roëll. De Burgemeester heeft daarop het vol gende antwoord gezonden: Beleefd verzoek ik U Hare Majesteit de Koningin Moeder onzen diep gevoel den dank te willen overbrengen voor Hoogst Derzelver voortdurende belang stelling in wel en wee onzer gemeente, thans weer zoo duidelijk blijkend bij deze visschersramp. Nagelaten betrekkingen in kennis ge steld Harer Majesteits deelneming. Achtergebleven zijn alhier en te Ar- nemuiden gezamenlijk acht weduwen en zeventien minderjarige weezen. Burgemeester van Vlissingen, Van Woelderen. Te A rnem uiden. Diepe rouw heerscht in Arnemuiden. Van tal van huizen bleven de luiden ge sloten, want velen verloren bloedverwan ten. Zaterdag is een vergadering belegd met het doel een comité van hulpverleening te vormen. We fiopen hierover binnenkort na dere meedeelingen te doen. In de Prov. Staten. In de heden gehouden vergadering der Staten, sprak de Commissaris der Koningin, na opening der vergadering 'als volgt Met groote deernis zult gij allen on getwijfeld met mij hebben kennis ge nomen van de ernstige ramp, die j.I Vrijdagmiddag zoo plotseling onze vis- scliersvloot Te Vlissingen en Arnemui den heeft getroffen. Niet minder dan 15 flinke, stoere mannen hebben in den strijd tegen den machtigen storm in enkele oogenblikken het leven gelaten. Meerdere huisgezinnen zijn daardoor in diepen rouw gedompeld, en hebben hun ne kostwinners verloren. Ook de financieele schade, die velen door de ramp lijden, is aanzienlijk. Innig medelijden vervult ons allen mei de na gelaten betrekkingen der arme slacht offers en innige hoop, dat God in zijn troostvolle liefde in rijke mate deel achtig zal doen zijn. Mogen voorts de ingezetenen onzer provincie en velen van daarbuiten spoe* (dig blijk geven van hunne offervaardig heid, opdat de stoffelijke schade, aan Jvelen toegebracht, zoo mogelijk ten volle worde gelenigd. Deze woorden werden staande aan gehoord. Reddingsver li alen. Aan ;de Telegr. deelde een der op varenden van de reddingsboot uit Vlis singen nog het volgende mee van den tocht dien zij Vrijdagmorgen, maakten. „Omgeslagen schepen hebben wij niet gezien. Al zoekende zagen wij een voer tuig op Zoutelande op het strand zitten. Hel bleek even later de Arn. 38 te zijn. Zij zat leelijk 'en liet was duidelijk, dat zij met hoog water tegen de haven kapot zou slaan. Wij naderden de boot zoo dicht mogelijk, maar al te dicht kon ook niet, daar anders het gevaar bestond, dat wij zelf vast zouden raken. Even later hadden wij een lijn naar de Arn. 38 geschoten; maar wij misten en de lijn dreef weg. Toen is een matroos van de redding boot Cucq, over boord gesprongen en al zwemmende, met een lijn om zijn raiddel, bij de Arn. 38 gekomen. De opvarenden van de Arn. 38 weigerden echter zich langs de l|jn in feee te wagen. Wij hebben toen zéér groote moeite gehad om de boot vlot te krijgen. Wij draaiden op het anker en zetten de schroef er op. Zoo slaagden wij er na eenigen tijd in, de Arn. 38 vlot te krijgen en behouden te Vlissingen binnen te brengen. Wij heb ben verder geen gelegenheid gehad as sistentie te verleenen." De loodsboot, onder kapitein P. van der Struijs, heeft ook nog een schipbreu keling kunnen redden. De heer van der Struijs, doet aan het blad het volgende verhaal van de redding. „Wij bevonden ons nabij Calloo-bank om loodsdiensten te verrichten en wacht ten tot wij zouden worden afgelost. Om 7 uur wejrd de zee echter zeer onrustig en er woei een harde bries. Ilc besloot toen, met het oog op de hooge zee, mijn post te verlaten. Bij het naar binnen gaan kwamen wij verschillende vis- schersvaartuigen tegen, welke met groote moeite trachtten de haven te bereiken. Plotseling nam ik waar, dst één der vaartuigen, naar ik later hoorde, de Arn. 27, in zinkenden toestand verkeerde. On middellijk zette ik koers er heen en naderde het schip, tot op 5 meier. Dich ter kan ik niet bijdraaien, daar er dan te veel gevaar Voor Ons jzou zijn, dat onze schroef in de uitgeworpen netten ver ward zou raken. Ik zette onze boot (piet den kop op zee, en wierp een lijn aan boord van het zinkende vaartuig. Een jeugdig matroos van de Arn. 27 sprong overboord, greep de lijn en wij slaagden er met groote moeite in hem aan boord te brengen Hel bleek te zijn Cornelis Meerman, de zoon van schipper Meerman. Hij deelde ons mede, dat zijn vader even van te voren in zee was gevallen. Hij had met zijn vader hand in hand ge staan, teneinde niet in het water te val len, maar op-het laatst had zijn vader tot hem gezegd: „Ik zal je maar loslaten, jongen, want wij kunnen ieder voor zich beter oppassen, dan wij te zamen doen." Een oogenblik daarna zag hij zijn vader in de diepte verdwijnen. Er bevonden zich aan boord van de Arn. 27 toen nog twee man. Wij riepen hun toe, eveneens den boei Le pakken, nadat we hun dezen opnieuw hadden toegeworpen. Geen van beiden durfden zij echter van boord komen. Ook was het onmogelijk, door het hevige stormweer en den feilen Noord-Westenwind, een jol over boord te zetten. En terwijl wij nog in de nabijheid waren, zagen wij het vaartuig plotseling in de diepte ver dwijnen, zonder dat het ons mogelijk was, de heide opvarenden te redden. Wij zijn toen maar naar Vlissingen te ruggekeerd en hebben daar rapport uit gebracht van hetgeen wij hadden mee gemaakt". De loodsboot heeft later nog, de om geslagen Arn. 27 nabij Rammekens op het strand gezet t De aard van den storm. Het Meteorologisch Instituut meldt Donderdagochtend 17 Juli lag zoo- als in het weerbericht werd medege- deeld een nieuwe baromcterduling vóór het Kanaal; dit daalgebied ver plaatste zich in den loop van dca dag Oostwaarts, zoodat het des avonds 6 uur ongeveer over het midden van het Kanaal lag. Aan de achterzijde kwam, tie luchtdruk vrij krachtig opzetten, maar niets deed vermoeden, dat zich uit die vrij onbeduidende secundaire depressie eën zoo zware storm zou ontwikkelen als wij gisteren hier ondervonden hebben, Uit de berichten The lot ons kwamen, moet men besluiten, dat het langs Üe Belgische kust en bij Vlissingen nog zwaarder weer is geweest. Het snelle toenemen van den wind wordt wel door het volgende geïllus treerd, waarbij op den tijd de windsnel heid in meters per seconde volgt: 9.30 5.8. 9 55-6.2, 10.00-10.1, 10 05-13.6, 10.10—156, 10.30—17.8. De hier gegeven snelheden zijn gemid delden over een tijdvak van 5 minuien; uit den aard der zaak heeft het bij een gemiddelde snelheid van 17.8 m j) s. over 5 minuten, af en toe zeker met eén snelheid van 23 tot 215 m. p. s. gewaaid. Bij 13.5 m p. s. wordt de stormgrens bereikt; 17.8 ra p. s. "komt overeen met 9 der Beaufortschool23—25 meter met 11 Beaufort Tot des namiddags 4 uur kwamen windsnelheden van stormkracht voor, daarna nam de windsnelheid spoedig af/ De grootsle winddruk te ,Amsterdam waargenomen was 57 K.G. per vierk. M., zooals bekend is deze druk, evenals de gisteren geregistreerde windsnelhéid in andere stormen herhaaldelijk en belang rijk overtroffen. Naast de Betrekkelijke hevigheid van den storm moet naar onze meebing in het snelle en verrassende opkomen van 't slechte weer de reden gezocht worden voor het groote aantal ongelukken dat op de kust is voorgekomen. De stormwaarschuwingsdienst kon een groot deel van de kust nog voor het los breken van 'den storm waarschuwen. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. In de afdeelingsvergaderingen der Staten werd in verband met de mede- deeling van Ged. Staten over de over neming en exploitatie van hel veer tus- schen .Veere en Kamperland o.a. met vreugde geconstateerd dat nu vaste diensten op dit veer zullen komen, aan gedrongen werd op de invoering van een vroegeren en een lateren dienst. Ook werd aangedrongen, in het pachtcontract de arbeidsvoorwaarden van het perso neel behoorlijk te regelen. Ged. Staten wenden daartoe reeds pogingen aan. Naar aanleiding van de mededeel ing van Ged. Staten over de leverantie en het gebruik van kolen aan de Cen trale te Westdorpe en den stand van de electriciteitsvoorziening in Zeeland en betreffende het voorstel van Ged. Staten om een crediet van f 3000 te verleenen aan de Commissie van betrokkenen bij de electriciteitsvoorziening van de Mid dengroep, werd in de afdeelingen door verschillende leden geprotesteerd tegen de opmerking van Ged. Staten dat zij het betreuren, dat een lid der Staten in openbare zitting inlichtingen vroeg over de kolenleveranties, gedaan door een lid van Ged. Staten, maar meende dat het betrokken lid direct had moeten antwoor den en dat Ged. Staten hadden moeten zorgen dat de wet niet werd overtre den, want zij zien in de P. Z. E. M. wel degelijk een jirovinciaal bedrijf. Men n'am echter genoegen met de toezegging, dat zoo iets voor het vervolg zal worden voorkomen. Verschillende leden meenen, dat Ged. Staten een ernstig onderzoek hadden moeten instellen naar de vraag of een motorbedrijf voor de Centrale niet voor- deeliger zou zijn dan een stoombedrijf, en dat de P.Z.E.M. en Ged. Staten zich met de directie der cokes-ovens hadden moeten verstaan over de levering van gas. Gevraagd werd naar nadere mede-; deelingen over de onderhandelingen met de Prov. Noord-Brabantsche Electr. Mij. over de levering van stroom aan de mid dengroep. Algemeen was men voor het verleenen van een crediet van f 3009 aan de genoemde commissie, maar som mige leden meenden dat ook meer kan noodig zijn. In hun ahtwoord zeggen Ged. Staten, dat zij de nadere opgaven betref fende het kolenverbruik te laat ontvingen om hun standpunt tijdig definitief te for muleeren. Daar de cokesovens te Sluis kil o.a. in 'Aug. jenfëept. 1923 stil lagen is er geen zekerheid voor geregelde gas levering aan de centrale. De correspon dentie met de P. N. E.M. ligt op de griffie voor de leden ter lezing. Ged. Staten hopen op een uitvoerig rapport, maar vinden f 3000 het maximum crediet dat aan de commissie kan worden toege kend. LAATSTE BERICHTEN. DE PROV. ZEEUWSCHE HULDE- BETOOGING. Zaterdagmiddag vergaderde te Goes in het Schuttershof het Zeeuwsch H.rComi- té met de districtscomité's en ljpofdbe- sturen der groote organisaties. De voorzitter van het comité, de heer P. C. Labrijn kon met groote voldoening meededen, dal niettegenstaande dé moeilijke reisgelegenheid het aantal deél- nepaprs de 8900 reeds nadert, een succs, dat het comité niet had durVen ver wachten, Vervolgens besprak de voorzitter de reisgelegenheid naar Middelburg. Voor Z.-Beveland zal er een extra- trein rijden ,die ongeveer 7 uur uit Ber gen op Zoom vertrekt en 9.27 te Middel burg arriveert tegen laag Tarief. Het kaartje is geldig op alle treinen terug, terwijl bovendien een extratrein om C uur en 11 uur teruggaan. Exlrabooten van Neuzen, Sas van Gent, Iiulst, Zie- rikzee, Zijpe tegen zeer laag tarief zullén de betoogers uit alle deelen der pro vincie naar de hoofdstad brengen. In den loop der volgende week ont vangen alle deelnemers der betooging insigne met circulaires, waarop reisgele genheid, verzamelplaats enz. nauwkeu rig vermeld worden. Daarna kwam de heer Kloeke aan hel woord die het plan voor de betoging uiteen zette. Half tien moet ieder op de bepaalde verzamelplaats op circulaire vermeld aanwezig zijn. Zangkooren begeven zich dadelijk na aankomst van trein of boot naar hel Molenwater, waar 10 uur pre cies een korte repetitie van het Lied zal plaats hebben. Nadat districten en groote organisaties (deze worden afzonderlijk ^gegroepeerd op Korendijk—Kinderdijk) in rijen van 4 op gesteld zijn, begeeft men zich onder ge leide van orde commissarissen en hege leiding van muziek naar het Molenwater, waar te 11 uur de Koninklijke Familie zal aankomen. Herauten zullen de ltomsl der Koningin aankondigen. Alle vaan dels buigen; daarna zal onder leiding van den heer Morks de zanguitvoering plaats hebben. Vervolgens zingen de be toogers den eed van trouw en 2 couplet ten le en 3e van het Wilhelmus. Nadat het album, waarin vermeld alle namen der betoogende vereenigingen en groepen aangeboden is zal het délilé beginnen en passeeren alle betoogers In rijen van 4 Hare Majesteit. Tijdens dit défilé zullen alle vereenigingen ook de zangvereni gingen (in de gelegenheid zijn II. M. bloemen te overhandigen. Het Comité zal het zeer waardeeren zoo alle groepen of vereenigingen hiervan gebruik willen maken, bloemen zoo mogelijk uit eigen hof en tuin. Nadat alle betoogers weer op hun plaats terug zijn zingen alle duizenden het Zeeuwsche Volkslied le en 3e couplet; de te zingen liederen zijn al len op de circulaire vermeld. Na vertrek der Kon. Familie worden alle betoogers, met het oog op de goede orde naar de stad teruggebracht. •Vaandels en muziek-instrumenten heb-, ben vrij vervoer met trein en boot en kunnen na afloop der betooging in de Abdij ter bewaring worden gegeven. TEGENSPRAAK. Het ons uit Cadzand gezonden stormbericht verdient verbetering. Het is onjuist, dat er voor den Zwartepolder drie hoogaartsen zijn omgeslagen, en dal de bemanning door de reddingsboot van Cadzand zou zijn gered. Wel zijn er drie vaartuigen op het strand geloopen, maar de bemanning is er zonder hulp afgeko men; de reddingsboot is dan ook niet (pit geweest. Ook voor Nieuwe Sluis zijn geen vaartuigen omgeslagen. AUTO-ONGEVAL. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart overéén reed nabij den Schreiërs- toren te Amsterdam, 'n Ford-auto, in wel ke niet minder dan 7 personen waren gezeten in snelle vaart langs de Gel- dersche kade, in de richting van het Centraalstation. Ook in den bocht nabij den Schreiërstoren werd geen vaart ge minderd. De auto botste met volle kracht tegen een paal van het geleidingsnet dér electrische tram. Alle inzittenden werden uit hel voertuig geslingerd, drie van hen werden zeer ernstig gewond. Door den- geneesk. dienst werden zij naar het Bin nengasthuis vervoerd waar bij aankomst bleek dat twee van hen, de Amsterdam mers Baars en Brunt reeds waren over leden. De toestand van den anderen gewonde is ernstig. De andere vier inzit tenden bekwamen minder ernstige ver wondingen. Uit het voorloopige ónder- zoek is gebleken dat de inzittenden allen in sterke mate onder den invloed van sterken drank verkeerden. De auto bood bovendien slechts plaats voor vier per sonen, terwijl er nu zeven inzaten. De bestuurder der auto zal vervolgd wor den. NOG EEN STORMONGELUK. Gister is de Gasboot geweest op de plek ten Z. W. van Urk, waar Vrijdag middag een tjalk is gezonken. De giek en een zeil van het gezonken schip wer den gevonden. Gebleken is, dat de tjalk met mais geladen was. Een stuk van de roeiboot werd gevonden; daar gezien is, dat zich personen in de roeiboot heb ben bevonden, wordt aangenomen, dat, nadat de boot was stukgeslagen, de in zittenden zijn verdronken. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 21 Juli. 3 uur. De beurs stond heden hoofdzakelijk in het toeken van de suiker waarden, waar hij de belangstelling zich voornamelijk op H. V. A. concentreerde, die opnieuw een flink avance behaalden. Andere suikeraandeelen vast gestemd, hoewel de handel van beperkte houding was. Petroleum waarden waren slechls wei nig veranderd, doch stonden iets hooger. Van de Tabakken werdén de Sumatra- soorten op een lichtelijk verhoogd koers- niveau afgedaan. In Rubberwaarden ging weinig om. (Amsterdam Rubbers lieten zich overi gens goed handhaven. Scheepvaartpapieren hadden een zéér beperkte markt, doch bleken prijshou dend te zijn. Nederl. Industrieelen lagen «rooten- deels buiten de aandacht. Prolongatie 3 pCl. NAGEKOMEN BERIChiEN. BETUIGING VAN DEELNEMING DER KONINGIN. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin telegrafisch uit Noorwegen op dracht gegeven om haar deelneming te beluigen aan de nagelaten betrekkingen der visschers uit Vlissingen en Arnemui den, die omkwamen bij den jongslen storm. Tevens heeft zij laten informeeren op welke wijze in den heerschenden nood wordt voorzien. DE LONDENSCIIE CONFERENTIE, LONDEN, 21 Juli V.D. De hoofden der delegatie Mac Donald, Herriot, Stefani e.a. waren hedenmorgen bijeen tot het houden van verdere besprekingen over het algemeen werk der commissie van de Geallieerde Conferentie-Commissie. Met het oog op de goede vorderingen welke gemaakt werden, werd de wenschelijlc- heid onder de oogen gezien van het hou den van een voltallige conferentie op morgen. Gisteren hebben de eerste en de derde commissie haar werkzaamheden beëin digd. De tweede Commissie komt heden opnieuw bijeen. Ingezonden Stukken. BUITENGEWONE MACHTIGINGEN VOGELWET. Mijnheer de Redacteur. Gaarne had ik naar aanleiding van uw verslag van de vergadering van het II. B. der Z. L. M. gehouden te Sluis eenige plaatsruimte in uw blad. Zulks naar aanleiding van- „Eene deputatie uit het D. B. heeft er den Commissaris der Koningin op gewezen, dat sommige bur gemeesters zonder voldoend onderzoek, maar luk raak buitengewone machtigin'- gen ingevolge de vogelwet afgeven." Dit gedeelte van het verslag is onjuist of on duidelijk weergegeven. Waar ik met twee andere heeren dezé deputatie vormde stel ik er prijs op eeni ge nadere toelichting te geven. In de vergadering van het H. B. der Z. L. M. gehouden 5 Nov. 1923 te Goes, werd door een der leden ter sprake ge bracht de circulaire van den heer Com missaris der Koningin inzake de Vogel- wet. Deze circulaire had onrust .verwekt onder de landbouwers, omdat men meen den dat de duur dezer vergunningen zou de ingekort worden, 't advies van de bri gade-commandanten der rijksveldwacht zou ingewonnen worden, het aantal ver gunningen mitsdien sterk zou dalen. Het II. B. achtte deze bezwaren gegrond en verzocht aan het D. B. eene commissie te benoemen die deze zaak met den Commissaris der Koningin besprak. Aan deze commissie verzekerde Z.H.E. Gs. dat het zijn bedoeling niet was de se- rieuse aanvragen noch de landbouwbe langen hierdoor te treffen, maar wel te willen voorkomen het luk raak verleenen in sommige gemeenten. Waar evenwel thans met Juli de mees te machtigingen opnieuw worden ver leend, en het velen in deze omgeving blijkt, dat zij maar voor een korten tijd zijn gegeven, wat tot vele klachten en protesten aanleiding geeft en opdat er geen onschuldigen ten onrechte worden beschuldigd, meende ik mijnheer de re dacteur dit door middel van uw blad kenbaar te moeten maken, en de gedu peerden inzake de Vogelwet te verzéké- ren, dat dit landbouwbelang nog ten vol le onzen aandacht heeft. U dankende Mijnheer de Rédacteur, P. MELIS Kz. Oostkapelle, 18 Juli 1924. KERKNIEUWS. Tot kerkelijk ontvanger der Ned. Herv. Gem. te Borssele is benoemd de heer C. Rottier Jz. aldaar. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Biezelinge J. Havlers, cand. te Apeldoorn. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep naar St. Laurens door ds. J. II. Donner te Breda. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Een aardig reclamekaartje in het formaat van een briefkaart werd uitge geven door de commissie voor de van >30 Juli—14 Augustus in de Abdijgebou wen alhier te houden tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten, meube len, volkskunst enz. De kaart die door L. Hijmans ontwor pen werd, vertoont tegen een Oranje- achlergrond een Walchersch boeren meisje met trekmuts. Daaromheen is als randschrift een herinnering aan de ten toonstelling gezet, en deze letters geven door vorm en verhouding aan de kaart een goed bedachten ornamentalen rand.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2