p BEURSNOTEERING VAN HEDEN'. 'AMSTERDAM, 18 Juli. (Slot^oers). 6 pet. Nederi, 1923 99 zeven zestien de, 6 pet. Nederi. 1923 99 negen zes tiende, 5 pet. Nederi 1918 89 zeven zes tiende, I1/2 pet. Nederi. 1917 84»4; 2i/j pet. Nederi \V. Schuld 53 een zestiende; 3 pet. do Oblig. 65 elf zestiende; 3 pet. do. Certif. 65 negen zestiende. Cert. Ned, Hand. Mij. 121—12iy4; Aand. Ned Ind. Ilandelsb. 125-1361/2, Aand. Kol Bank 159y2161; Kon Petrol. Aand. 336—338y2; Gecons Holl .153i/»; Cult. Mij Vorstenlanden 158—159'/2; Ilan delsv. Amsterdam -171—178; Javasche Cultuur 3-16350; Aand. Deli Maat 351 355'/iAmsterd. Rubber 138140; Ned. Amerik. Vaart 66; Ned. Scheep vaartunie 1213/i; Kon. Holl. Llovd 7%; Aand. Paket vaart 139. Gouda A. liy«; Jurgens A, 4G>/2- Anaconda 66 elf zestiende; SteelslOöi/i Erie 32y$; Southern Railway 69; Union Pacific 115%—146i/8; Common Marine ïoy,—10y8; Prefered do. 39ys—40; Max well Gr. C. v. A. 4%—4%Maxwell Laud Cert, v Inc. Bonds liy213Vi Prolongatie 2% Russen Consols 7y2; Hope 5 een zes tiende. Markt sluit vast. W' isselkoersen Londen 11.54%; Berlijn 0.63; Weenen O.OO371/2; Parijs 13 42y»; Brussel 12, Dol lar Cable 2.631/8 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door hel Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Juli. Hoogste barometerstand 765.1 te Stmathien en Toulonse. Laagste barometerstand: 748.9 te Skagen. Verwachting van den avond van 19 tot den avond van 20 dezer' Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, nog eenige regenbuien, zelfde tem peratuur. Temperatuur alhier 64 gr., 12 uur GjB gr. morgens 22 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 25 Z iterdag 26 HOOG WATER. Vllatingen. Zomertij cL 20 Juli n.m 21 v.m. 5.06 6.20 7.15 8.06 9.07 4.20 10.16 (Het tijdstip van hoog waler te Domburg valt 9 minuten na dat te missingen.) OPENLUCHTSPEL. Bijeenkomsten, repetities, en* Zaterdag 19 Juli 7y»_ uur. Kousteen- schen dijk, de le bode; kapitein Trenchant; 10 Musketiers en trompetters. Maandag 8 uur Concert en Gehoorzaa' het geheele koor. Maandag, 7y» uur, Kousleenschendijk, de terugkeerende ballingen. Dinsdag 7i/2 uur, Iyousteenschendijk, de Burgers en Burgeressen, 12 soldateu. le bode. kapitein Tren chant en 10 Musketiers. Woensdag 7 uur Stadsrij school, Prin senvendel. Woensdag 8 uur Stadsrij school, de andere ruiters. Donderdag 8 uur Concert- en Ge- boorzaal, bel geheele koor met strijkorkest. Donderdag 7y2 uur, Kousteenschen dijk, Mondragon met gevolg, de Prins van Oranje met gevolg. Bur gemeester en Raadsleden en Paar- dengeleiders. •Vrijdag 7>/2 uur. Jvousteeuscheudijk, Alle medespelers, de ruiters zon der paarden, en hef geheele koor. Zaterdag, 3 uur Groote Markt, alle medespelers. jaar, Molenstraat 11; Iüaas Huiszoon '23 jaar, Molenstraat 15. VI. 20, schipper Gerard Jasperse, 59 jaar, Prinsenstraat 27, matrozen twee inwonende zoons van den schipper, Pic- ter Jasperse 39 jaar èn Lieve Jasperse 26 jaar, en zijn zwager Jan Grootjans, 5S jaar, Breewaterstraat 25. Arn. 17, schipper Jan Siereveld; ma trozen Daniël van Belzen, 23 jaar, Cor nells Yentcvogel 40 jaar, Joos Siereveld, 17 jaar, alle wonende te Arnemuiden. Arn. 27, schipper Arie Meerman, wo nende te Arnemuiden; matrozen Willem Vogel 23 jaar, Beursstraat 11, Gilles de Nooijer 23 jaar, Kolvenierstraat 19, en Oornel is Meerman, 26 jaar, Breewalcr- straat 37. Van al deze 16 man is alleen de laat ste, Cornelis Meerman, behouden aan wal gebracht. De 15 anderen kunnen thans worden bijgevoegd aan de namen van ben' .^'e bii u'loefening van het ge vaarlijke bedrijf hun leven lielen. Zooals men ziet uit de bovenstaande namen, is vooral de familie Jasperse uit de Prinsenstraat zwaar getroffen. Al moge zeker het verlies van 15 men- gckenlevens en vier schepen, al het an dere overtreffen, toch willen wij nog weer eens wijzen op de groote schade, die aan de meeste andere scheepjes is toegebracht, wier aanblik dan. ook een treurigen indruk maakt. De ramp wordt nog verergerd door de slechte verdiensten der visschers, die weinig vangen, terwijl de prijs voor den visch besteed, laag is, al wordt de visch, zooals nu weer bewezen is, „toch duur betaald." Bij het zoeken in de Deurloo heeft gisterenmiddag H. M.'s „van Meerlant" eenig wrakhout geborgen. Bij liet ophalen van een schrobnel kwam plotseling een lijk boven, dal ech ter weer zonk. (Zie verder Laatste Berichten.) Uit Sas van Gent. Op diverse plaatsen zijn van dc boo men zware takken afgewaaid. Dat de storm flink heeft huisgehouden bewijst o.a. wel, dat een drietal in aanbouw zijnde woningen aan den Stuiver in el kaar gewaaid zyn. Uit Slui De jongste storm heeft te Sluis op het tentoonstellingsterrein veel schade aangericht aan de tenten, welke gedeel telijk zijn omgewaaid, terwijl ook aan het vliegtuig van de Ned. Luchtvaartonder neming, waarmede tijdens de feesten werd gedemonstreerd, veel schade werd toegebracht. Uit 0 a d z a n d Aan den Zwarten Polder te Oadzand sloegen twee visschersschuiten om; de bemanning, 4 5 personen, zijn aan wal gebracht door de reddingsbemanning te Oadzand. Aan de Nieuwe Sluis sloegen drie schuiten 0111, waarvan de bemanning werd opgepikt door ccn aldaar passee- rende stoomboot. Op de Belgische kust De storm van gisterochtend heeft ook in België zich geducht doen voelen, en heeft ook daar de visschersvloten over vallen. Alleen nabij Oslende en Wenduijnen zijn dertien visschersbooten gestrand. Van tien dezer kon de bemanning gered worden, maar van drie is men zonder nieuws. Langs de geheele Belgische kust zou den niet minder dan 50 visschersschuiten op strand geworpen zijn, en zouden er visschers en scheepsjongens zijn omge komen. Uit Wemeldinge meldt men ons nog dal liet visschersvaartuig „Philippine no. 6" in aanvaring is geweest met de* sleepboot „Industrie". Eerstgenoemd schip bekwam aanzienlijke averij en is te Wemeldinge op het droge gezet. Het sleepschip „Leopold", schipper Somer, geladen met kolen is door het stormweer overvallen en le Wemeldinge met belangrijke waterschade binnenge bracht. liet motorschip „Eerste Zorg",, schip per Dobhelman, geladen mét stijfsel is nabij Gorishoek gestrand. De sleepboot .bcaidis" 'is ter assistentie uitgevaren, doch inmiddels was genoemde motorboot vlot gekomen en nog op eigen kracht te Wemeldinge kunnen binnen komen. Het motorschip „Trio" schipper Geers is te Wemeldinge met verlies van roei boot en verschillende scheepsmaterialen (wegens den geweldigen storm; binnen gekomen. Het zeilschip „Onderneming", schip per Salomons, geladen met vlas Zoutkamp naar Axel, heeft op het En- xgelsch vaarwater tie last buiten boord gezeild, bovendien gingen alle luiken en kleeding verloren. Op de O o s l e r-S c h e 1 d e. Men meldt ons uit Colijnsplaat nog dal de storm een aantal visschersvaartuigen uit Yerseke overviel, die op weg waren om een lading schelpen in te nemen van de in den Roompot liggende schelpen- zuigers. Een van tieze vaartuigen, kon ',nog juist de haven van Colijnsplaat binnen- loopen. De andere vaartuigen w^ren reeds ver der weg. Zij wendden den steven, reef den de zeilen cn zochten een goed heen komen in de richting van de Zandkreek. Hel was een angstwekkend gezicht om die ranke scheepjes of zonder, of met heel weinig zeil le zien worstelen inct den storm en de kokende golven. De opvarenden zullen beslist eenige bange uurtjes hebben doorge- moeilijke bracht. Aan den Oesterput zijn 4 schepen ge strand. n.l. de tjalk „Zorg en Vlijt"1 van Brielle (schipper A. Smit en 3 hoogaar-i zen van Yerseke. Alle vier waren ze ge laden met schelpen. De „Zorg en Vlijt" zat in de monding van de haven Met lekkage, verlies van roer en totaal ver nielde roeiboot is dit schip in de haven aldaar binnengbrgcht. De hoogaars YE 77 zit, totaal wrak geslagen voor den mond der haven, terwijl de beide an dere tegen de golfbrekers zaten. De YE 20 is gelukkig des namiddags afgebracht kunnen worden en in de haven van Co lijnsplaat binnengeloopen. De andere loopt groote kans wrak le 'worden. Ge lukkig zijn er geen mcnschenlevens le betreuren. De YE 77 lag juist naast den zuiger, toen den storm opstak en moest zoo gauw mogelijk losgooien De beide opvarenden hebben met den dood voor oogen legen 't noodweer geworsteld en boven verwachting hebben zij er liet leven afgebracht, al moesten zij dan ook hun vaartuig verliezen. Ook is nog te Colijnsplaat binnenge komen de hoogaars Bru 30, die verder Westwaarts heeft gezeten, terwijl in den Zierikzeeselien wal eén zeilschip om boog zat, dat in den middag is vlotge- sleept. .Verder hebben enkele schepen ook hun reiboot verloren, waarvan er twee onder deze gemeente zijn aange spoeld. KERKNIEUWS. Ohr. Geref Kerk. Tweetal te Biezelinge P. Dijkstra, cand. te Apeldoorn en J. Hovius, cand. te Kornhorn. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Nehalennia In de gisteren alhier onder voor zitterschap van den heer L. J van Voorthuijsen gehouden vergadering van „Nehalennia" werd het jaarverslag uit gebracht, waarbij o.a. werd herinnerd aan de helaas vruchtelooze pogingen tot ongeschonden behoud van den molen op hel Seisbolwerk te Middelburg. Naar aan leiding van het feit dat nog zoovele lee- lijke woningen in den laatsteu tijd zijn gebouwd, werd besloten een nieuwe uit gave der woningbouwbrochure te onder nemen. Mede werd besloten aan de ver ceniging „Dc Hollandsche Molen" een bijdrage te verleenen voor haar bekende prijsvraag. Tot eere-Iid der vereeniging werd be noemd de heer A F. S. von Brucken Fock te Goes, die het achtste eener eeuw het secretariaat heeft waargenomen. Herkozen werden de aftredende be stuursleden, de heeren dr. J. H. Yern- hout en P. Dumon Tak. Als nieuwe be stuursleden werden benoemd de heeren dr. J. Snoep, die als penningmeester, en O. van Bruggen, die als secretaris zal optreden. ONDERWIJS. Geslaagd le Utrecht voor de hoofd akte L. O. de heer L. van Baaien Lz te Rill and-Ba th. Op de R.H.B.S. te Bergen op Z. werden bev. de volgende leerl uit Ril land Bath van de le naar de 2e klasse: M. P. Bruijnzeel; 2e naar de 3e klasse: J. de Goffau, W. A. Griep, P. A. A. Mol; 3e naar de 4e klasse: J. A. de Goffau; 4e naar de 5e klasse A. W. Griep, G. Krijger, A. P. M. Mol. Geslaagd voor hel toelatingsexamen i'oor de Bijksdagnormaalschool le Zie- 1* ik zee: K. de Oude; O. M. Duivendijk; A. van den Doel; S. A. P. van Keulen; 0. J. van Burg, allen le Zierikzee; E. Jonker, Uilliuizermeeden; A. Kunst, St, Philipsland; 0. P. 03j)elle, Oosterlajid; J. D. Franke, St. Maartensdijk; J. K. de Ronde, Sirjanslaud; N. van den Bout, Êlkerzee; P. O. jEtanse, Noordwelle, Wi. Moelyker, Haamstede; M. H. van der Meer. Zonnemaire, en L. Geluk, pelle. Toe 1 a t in g s-ex amen R. H. B. S. te Zierikzee. Geëxamineerd 8 candidateu; afgewe zen 2; toegelaten: Loes Biermasz, H. P. G. J. van Nahuijs, P. J. Cashoek, J. C. H. de Roo, 0. M. v. d. lande en 0. J. L. v. ^1. Griend. Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Van den volledigen opleidingscursus werden de volgende leerlingen bevor derd. Naar de 1ste klasse der linnen- naaisters J. Caljouw, J. Boone. Naar de 1ste klasse der cosluumnaai- sters. K. Boone, N. de Munck, L. van Slooten, J. de Blok, N. Kleinepier, Chr. Joosse, N. Wigard, L. Stoel, J. Nieuwen- huize, M. Theunissen, B. Joziasse, L van de P.utte, R. van de Putte, A. Cor- nelissen, P. Godeschalk, S. Baljeu, N. Scliouwenaar, L. de Bruijne. M. van Oosten, P. Palmkoek, F. Poortvliet, S. Wagenaar. Naar de 1ste klasse Hulp in de huis houding. J. Kcrkhove, J. Bosdijk, N. Cor- stanje, N. Back, M. Mesu, M. Muller C. Schuit, M. de Wilde. 6 leerlingen werden niet bevorderd. Naar de 2de klasse der: linnennaai sters. M. Mervel, J. van den Bergen, M. Midavaine. Naar de 2e klasse der Costuumnaai sters: N. Eiosschaart, J. Markusse, A. Dingemanse, M. Polderman, L. de Touw, Joosse, C. Ken se, K. de Voogd, 1 leerling werd niet bevorderd. Naar de 2de klasse hulp in de huis houding: J. Dingemanse, A. Roose, N. Arnoldi, C. Roose, L. Polderdijk. Naar de 2e klasse der Atelier klssse L. van Meerendonk, B. van der Kuip, J. Schouten, M. Goeman, J. van Meeren donk, F. Dekker. Huishoudkundige klassg. van het 1ste naar het 2e leerjaar werden bevorderd M. van Verre, J. Leijnse, M. Lombaard., A. Kodde. 1 leerlinge werd niet bevorderd. .Van het 2e naar het 3e leerjaar wer den bevorderd: N. Fleurbaaij, T. van Steenbergen, G. Buning, A. van der Wel, T. de Veer, M. Sprenger. 1 leerlinge werd niet Bevorderd. Diploma's werden uitgereikt aan de volgende leerlingen voor- linnenuaaicn M de. Munck, S. (van (B,oven, M. Meulblok. Voor costuuinnaaicn: A. Maarlense, N. Mathijsen, J. Davidse, de Voogd, C. Pelle, C. van 'den Broecke, J. Poschmann, L. Arendse. Voor hulp inde huishouding:- G. Smaardijk, P. de Munck, J. Baas, N. Marijs, N. Crucq. Voor huishoudsters: ft Pukkels in het gelaat alsmede ruwe en roede vlekies verwijdert men met PUR0L. Bij Apoth. en Drogisten, (Ing. Med.) Kuijper, A. Boonstra, B. Wondergem, M. de Ruiter, B. Toelating s-e xameu R. H. Terneuzen. Toegelaten tol de le klasse (op ver klaring van 't hoofd der schoqj[): T. G. R P. Nolson te Terneuzen; M- Zonnevijlle, D. J. Oggel, P. de Pulter, L. H. Augusteijn en P. Dekker, allen Axel; J. A. van Dixhoorn en D. Tollenaar te Zaamslag; D. A. Louwerse te St. Jan steen; G. G. Wulffaert en Th. J. W. Viergever te Sas van Gent. Na gehouden examen: A. M. Kroon te Terneuzen; A. L. M. Poppe le Hulst en Oh. O. de Bel te Sas van Gent. Herexamen 2 candidatcn; afgewezen 2. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagnacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een dub bele woning, gelegen aan de Brink Laren, ingericht voor pension en waar 20 personen verblijf hielden. Allen kon den zich redden behalve de zoon van den bewoner, de 19-jarige Oornelis Ma joor, die in de vlammen omkwam. Door gebrek aan water kon niet gebluscht worden. Hel huis brandde tol den grond af; 5 paarden kwamen in de vlammen om. LAATSTE BEH8CHTEN, STEUN AAN DE GETROFFEN VISSCHERS. De burgemeester van Vlissingen zal pogingen aanwenden een comité tot steun van de nagelaten betrekkingen van de verongelukte visschers en aan ben, die schade aan schip en tuig bekwamen, in het leven te roepen. Tevens is besloten op 8 Augustus, bij de komst van de Koninklijke familie, ten teeken van rouw, geen feestelijkheden te doen plaats hebben, en aan hen, die daarvoor reeds gelden gaven, te vragen, dit voor den bedoelden steun te be stemmen. Naar wij vernemen zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, zoo spoedig mogelijk een vergadering bijeen te roepen van het Comité voor hulpverleening bij rampen van algemeenen aard, om te overwegen, of ook van die zijde iets kan gedaan wor den ter verlichting van den nood. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland, werd op 19 dezer van den Voorzitter der Zeeuwsche Vereeniging „Zeelandia" te 's-Gravenhage een tele gram ontvangen houdende deelneming met de ramp, die de visschersbevolking heeft getroffen. Voor dit blijk van deel neming is door Z. H. E. G. hartelijk dank betuigd. DE SPAANSÖHE TEGENSLAG." BERLIJN, 19 Juli. V. D. Primo de Rivera heeft telegrafisch hel Spaansche Directorium doen weten, dat slechts een snel energiek ingrijpen tegenover de Ma rokkanen een ernstig onheil kan voor komen. MAOLAREN GEVONDEN. Uit Tokio wordt nog gemeld dal Macla- rcn. dc 'leider van de Britsche wereld vlucht, die sinds Woensdag vermist werd, teruggevonden werd op hel Urup-eiland, een der eilanden van den Kurilegroep. Maclaren was tol een noodlanding ge dwongen tengevolge van een dikken mist- Hel vliegtuig is niet beschadigd en het is waarschijnlijk dat de tocht Zaterdag naar Paramushiru zal worden voortge zet. VOOR HET EUCHARISTISCH CONGRES. "'Naar V. D. verneemt zal de Kardinaal van Breslau, Maandagmorgen, aan het Centraal station larrivecren. De Kardinaal ■an Keulen zal morgen aankomen. Neemt een landarbeider water mee in een flesch of kan, dan zal van den in houd de ergste koude wel af zijn, als de man op zijn werk is gekomen. Zij, die echter kruiken of thermosfles- schen gebruiken, die den inhoud langer op hunne oorspronkelijke temperatuur laten, moeten het water eerst een weinig op temperatuur laten komen, hoe verlei delijk de koude vloeistof ook moge zijn. Het is le begrijpen, dat hel hart, bij een dergelijk flink zweeten veel werk zal moeten doen. Ieder heeft dus nauw keurig acht te slaan op de waarschuwin gen, die van de zijde van dit allerbe langrijkst orgaan kunnen komen. Voelt men dus hartkloppingen, ziet men zeer bleek, voelt men zich onbe haaglijk, dan mag men niet blijven door werken, men moet thuis rust gaan ne men, want dit zijn de eerste symptomen, die op heel gevaarlijke gevolgen kunnen wijzen. Is de persoon in kwestie niet heel zeker, dal laat hij liever het advies van een arts inroepen, want anders zou hij zijn hart dusdanig kunnen beschadigen, dat het nooit weer volwaardig zijn werk zal kunnen doen. Een andere categorie van menschen, die zeer gevoelig voor de warmte is, zijn de zuigelingen De zomerhi tte is leen van de gevaarlijkste vijanden van deze kleine burgers, die door haar zoowel direct als indirect worden bedreigd. Di rect kunnen zij lijden door de hitte, als zij te warm zijn gekleed, of direct aan de zon worden blootgesteld. Men kleede hen zeer luchtig en* zette lien steeds in de schaduw op een koele plaats. Indirect heeft de warmte vat op hen, doordat deze hel kunstmatige voedsel zooveel spoediger tot bederf brengt. Niet goed gereinigde flesschen zijn dan ook een zeer groote bron van gevaar. Borst-kinderen hebben in dezen tijd een grooten voorsprong op flesschenkin- deren. daar hun voedsel nooit bedor ven is; hun flesch nooit niet-voldoende gereinigd is. Vertoont in deze tijden een zuigeling verschijnselen van voedingsstoornis, dan is het nu nog meer dan anders, strikt noodzakelijk hel advies in te roepen van een deskundige, of zich daarvoor te wen den tot een Consultatiebureau voor Zui gelingen. De Ned. Bond voor Bescherming van Zuigelingen verspreidt tegen geringe ver goeding een brochure, waarin de geva ren der warmte voor den zuigeling wor den aangegeven en ook de maatregelen er tegen worden genoemd. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Donderdag 17—31 Juli. Eeretentoon steil door W. J. Schütz. In de Steenrotse. Bovenvoorlokaal. Zondag 20 Juli. Abdijuitv. v.m. 8 uur. Zaterdag 26 Juli. Zwemwedstrijd „Luctor et Emergo". Zondag, 27 Juli Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 30 Juli. Abonn.-Ooncert Schuttershof, 8 uur. Zondag' 10—Zaterd 16 Augs. Hof- sladtooneel. Schouwburg. Zondag 17 Augs.,Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur BRIEFWISSELING. A—Z. De onhebbelijke verdacht makingen, die u er met de haren bij sleept, maken het ons onmogelijk uw stuk le plaatsen. RECHTZAKEN. W AT MEN TE DOEN IIEEFT BIJ IIITTE. Een< medicus uit een landbouw-ge- meenle, zond ons de volgende opmer kingen, die wc gaarne plaatsen Nog versch liggen de gevolgen van de hittegolf van het vorige jaar in ons ge heugen. Het heeft er nu ook weer veel van, dat we weer een periode van groote hitte zullen doormaken. Vooral de werkers op "het land zijn blootgesteld aan de kwade gevolgen van de groote warmte. Niet ieder is liet bekend, dat men deze voorkomen kan op zeer eenvoudige wijze. Men kleede zich zeer luchtig, men verinijde knellende banden, welke de ventilatie van het lichaam verhinde ren. Men zorge, dat men steeds flink transpireert. Om dit te kunnen doen moet men'veel drinken. Geen groote koude plassen tegelijk, iüaar voortdurend kleine hoeveelheden, 'die niet te koud zijn. L C| ll' Arr. Rechtbank te Middelburg. '"In de zitting van Vrijdag waren de volgende beklaagden gedagvaard: J. S., 18 j., vrachtrijdersknecht, Brui- nisse, wegens verduistering van een be drag van f 10.10 en een zak kippenvoer, toebehoorende aan J. v. Iloeree en M. Kapelle, welke geld en goederen waren toevertrouwd. Eisch f25 of 25 d. li. Th. M., 22 j., landhouwersknecht. te Hoek wegens het schrijven van dreig brieven aan Fr. Dieleman, te Sluiskil, waarin hij dezen dreigde den boel in brand te steken en hem kapot te maken. Eisch 2 maanden gevang. P. J. F. (B., ,'22 j., arbeider, Ossendrecht gedetineerd wegens diefstal van een rij wiel te Rilland Bath in den nacht van 19 op 20 Juni 1921 cn wegens diefstal van een horloge te Rjlland-Bath op 20 Juni 1921. Eisch 8 maanden gevang, met aftrek voorarrest. A. C. G., 10 j„ zonder beroep te Vrou wepolder wegens ontuchtige handelingen met zijn minderjarige dochter. Eisch 2 jaar gevang. M. P., 26 j., Koopman Middelburg was door den kantonrechter te Middelburg bij vonnis van 21 Mei j.l. veroordeeld wegens overtreding motor- en rijwiel reglement te Middelburg tot f 50 of 50 dagen hechtenis. De beklaagde en den ambtenaar O. M. waren tegen die veroordeeling in hooger ebroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. D. G., 38 j., visscher te Terneuaen, wegens vischstrooperij nabij Zaamslag in de Otheensche Kreek en in* de Broukreekt

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6