Sinaasappel IJseo-Wafel MissBlanche SJEUflSNOTEEJUNG VAN GISTEREN. 'AMSTERDAM, 11 Juli. (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 99V*6 pet. Ne- derl. 99i/a; 5 pet. Nederl. 1922 88 vijf tien zestiende; 41/2 pet. Nederl 1917 83i/,; 2i/, pet. Nederl. W. Schuld 53i/8; 3 pet. do Oblig. 65'/,; 3 pet. do. Certif. 65 elf zestiende. Cert. Ned. Hand. Mij. 121—122; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 126; Aand. Kol. Bank 1573/,—158; Kon. Petrol Aand. 348 —350; Gecons. Holl. 154—158; Cult. Mij. Vorstenlanden 156—158; Handelsv. Am sterdam 454457; Javasche Cultuur 343 344 ex; Aand. Deli Maat. 349351; Amsterd. Rubber 135Va136; Ned. Amerik vaart 68i/2; Ned. Scheep- vaartunie 1181/2; Kon. Holl. Lloyd 7; 'Aand. Paketvaart 137 Gouda A. 131/2; Philips A. 270y2; Jur- gens A. 50. Anaconda 669/,; Steels 106; Union Pa cific 1481/2Common Marine 9i/ePre- fered do. 373/8; Maxwell Gr. C. v. A. 10s/e. Prolongatie 21/4'. Russen: Obl. 1880 78A'; Consols 53/4. Markt sluit buitengewoon stil. Wisselkoersen Londen 11.551/s; Berlijn 0 63; Wee- nen 0.0037; Parijs 13.55; Brussel 12.021/2' Dollar Cable 2.65. Dollar Cable 2.64i/s'. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Juli. Hoogste barometerstand: 767.4 te Dresden. Laagste barometerstand 752.9 te Valentia. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 dezer Matige Oostelijke tot Zuidelijke wiud. Helder tot licht bewolkt. Droog weer be houdens kans op onweer. Warmer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 72 gr., 12 uur 80. HOOGWATER. Vliwlngen. Zomert# d, Zondag 13 Juli v.m, 11.13 jöaandag 14 n.m. 12.12 Dinsdag 15 1.08 Woensdag 16 1.56 Donderdag 17 2.46 Vrijdag 18 3.34 Zaterdag 19 4.20 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te Vlissingen.} OPENLUCHTSPEL'. Bijeenkomsten, repetities, en* Zaterd ag 12 Juli, terugkeerende bal lingen met de aangewezen dames en heeren en de jongens, Kou- steensche dijk 7i/a u. Ma au dag 14 Juli Broodkoor, 5 water geuzen, de jongens en de dames, Kousteenscke dijk 7Va u. Maandag 14 Juli, dames van het koor, Concertzaal, 8 uur. Dinsdag 15 Juli, Burgers en burgeres sen, de heeren Van der Leijé, Schouten en Pieters, de rakkers van den schout en bedienden van den Burgemeester, Kousteensche dijk 71/2 u. Dinsdag 15 Juli, heeren tenoren, Concertzaal, 8 uur. Woensdag 16 Juli, heeren bassen, Concertzaal, 8 uur. Donderdag 17 Juli, Burgers, de Mon- dragon met gevolg, en 12 Spaan- sche soldaten, Kousteensche dijk 71/2 11. Donderdag 17 Juli, orkestleden, Con certzaal, 8 uur. V r ij d a g 18 Juli, heeren van het koor, certzaal, 8 uur. Vr ij dag 18 Juli. Alle medespelers, Kou steensche dijk 71/2 u. school I weer voor het gemeentelijk L O. zal noodig zijn. Verkeer met motorrij- t uigen. .Voorgesteld wordt vast te stellen een verordening regelende het verkeer in verband met hef gebruik van motorrij tuigen. Deze verordening bepaalt, dat het aan- bestuurders van motorrijtuigen, voor zoover he teigen gewicht dier motorrij tuigen 2500 K.G. fe boven gaat, ver boden is daarmede wegen, gelegen bin nen de bebouwde ltom, te berijden, wan neer die wegen door Burg. en Welh., blijkens openbare kennisgeving en het plaatsen van borden ingevolge de mo tor - en rijwielwet, voor genoemde motor rijtuigen zijn afgesloten, waaronder niet vallen motorrijtuigen op luchtbanden. Ontheffing kan door Burg. en Weth. on der voorwaarden worden verleend. Nog wordt een wijziging in de begrooting 1921 voorgesteld, naar aanleiding waar van de commissie van financiën vraagt hoe de keuring der autobussen plaats vindt en welken maal wordt aangelegd ter beoordeeling der bekwaamheid van hen die worden toegelaten om op te treden als chauffeur, Ook vraagt de com missie of naast ide keuring van gemeente wege nog een keuring vanwege de pro vincie plaats heeft. Burg. en Weth. antwoorden dat de keuring der autobussen geschiedt door den chef-monteur van den automobiel handel Wijtenburg. Deze deskundige, ge naamd W. Caljouw, maakt daartoe, ver- gefeld van den inspecteur van politie 2e klasse, een flinken rit met de autobus, die ter keuring wordt aangegeven, waar bij de bestuurder tegenwoordig is. Hij bestuurt daarbij den wagen en kan zoodoende rem- en stuurinrichting on derzoeken. Daartoe stopt hij ook enkele malen op korte afstanden en in scherpe bochten. Tijdens den rit laat hij voorts den bestuurder hetzelfde doen. Wanneer aan een autobus gebreken van onder ge- schikkenten aard worden geconstateerd, zoo wordt wel een vergunning tot bet hebben van vaste standplaats gegeven, doch daarbij uitdrukkelijk als voorwaar de gesteld, dat de gebreken binnen 14 dagen moeten zijn hersteld. Naast de technische geschiktheid van den bestuurder wordt ook de lichame lijke geschiktheid beoordeeld. Hij moet n.l. een geneeskundige verlclariug over leggen, dat hij lichamelijk geschikt is, en eene verklaring van een oogarts om trent zijn gezichtsvermogen. Het is de bedoeling, dat zoodra regelmatig keuring vanwege de provincie geschiedt, de ge meentelijke keuring vervalt. Voorts merken Burg. en Weth. op dat wanneer door een agent van politie aan een autobus eenige onregelmatigheid wordt geconstateerd, hij verplicht is da delijk den commissaris van politie te waarschuwen, die op zijn beurt den des kundige waarschuwt, die dan een on derzoek instelt. Ten bewijze dat schijn niet altijd bedriegt. Niets is zoo verkeerd als te zeggen dat men nooit op den schijn moet af gaan. Schijn bedriegt niet altijd. Hij is zelfs menigmaal de trouwe weerkaatsing van u eigen ik. Als gij er slecht uitziet, een bleeke gelaatskleur, levenlooze oogen, bleeke lippen en een sleependén gang hebt, is het de schijn die verraadt dat uw gezondheidstoestand slecht, uw bloed verarmd is, dat gij anemie hebt. Dit is zoo waar, dat, als gij in zulk een geval tot de Pink Pillen uw toevlucht neemt, gij dien schijn in minder dan geen tijd ziet veranderen. Uw gelaatskleur hel dert op, er komt glans in uwe oogen, uw eetlust wordt wakker. De schijn weerkaatst deze maai een betere gezond heid, een rijk en edel bloed. De Pink Pillen hebben hun heilzame taak uit gevoerd. De Pink Pillen worden steeds met suc ces genomen tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeene verzwak king, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt, maagpij nen, hoofdpijnen, onregelmatige stonden. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos; f9 de zes doozen. Zij worden verkocht in het Hoofddepot: Jacob Ha- risplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaan wijzing. De Pink Pillen zijn ook te ver krijgen bij alle goede apothekers en dro gisten, o.a. bij P. v. d. SLUIS en Co. te Middelburg. ftngez. Med.) APOTHEKEN. Zondag en de nachlen der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend v Middelburg. M. J. van Pienbroek. Vlissingen; S. J. Engering, Hendrik straat. KERKNIEUWS. De kerkeraad van de Geref. Kerken alhier heeft besloten het Rusthuis voor ouden van dagen door bijbouw te vergr00ten. De classis Goes der Geref. kerken heeft tot den dienst des Woords toegelaten den heer C. W. Keur, cand. te Kampen te Enkhuizen, vroeger te Ileinkenszand. zand, waar hij 10 Aug. a.s. zijn intree doet, na bevestiging door ds. D>, Hoek beroepen predikant te Heinkens- Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Vlis singen, door ds. K. J. Brouwer, te Doetinchem. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De heer J. N. Elenbaas, burgemees ter-secretaris van Kruiningen, sedert 1 April 1904 hoofdredacteur van het Week blad voor den Nederl. Bond van gemeen- te-ambteijaren, heeft aan het hoofdbe stuur meegedeeld, dat hij de hoofdre dactie om gezondheidsredenen moet neeerleggen. De redacteur van het bondsblad, mr. Cr. A. van Poelje, getuig! in hel a an den heer Elenbaas gewijde hoofdartikel van het gisteren verschenen nummer van liet vele, dat de bond en zijn leden aan den scheidenden hoofdredacteur hebben te danken. ONDERWIJS. Geslaagd te Rotterdam voor het examen M. U. L. O., diploma B, G. Spal ier, te Zierikzee. Voor diploma A: J. H. Bal; A. 0. Schipper], beiden te Tho len. Door het R. K. schoolbestuur te Koewacht werden benoemd tot on derwijzers aan de R. K. Jongensschool te Oude Molen, de heeren E. Erijser, Hulst; O. Hermans, Ossenisse en J. Gee- rards, Koewacht. ZONDAG a.s. 5 en 10 CENT. Iets fijns probeert U ze ook eens. (Ing. Med.) RECHTZAKEN. Alhier is den officier van justitie (voorgeleid I. K., werkman,. 26 jaar, wonende te Sluis, verdacht van diefstal Van geld, gepleegd te Sluis op 30 Juni 'j.l. Verdachte is na verhoor door den Rechter-commissaris overgebracht naa? het huis van bewaring. De Zesde Kamer der rechtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren den koopman, die terecht stond wegens brandstichting in een door hem bewoond perceel in de Ie Helmersstraat te Am sterdam, tot 21/2 jaar gevangenisstraf; conform den eisch. Politierecht er te Middelburg. In de zitting van 4 Juli waren de volgende personen gedagvaard A. B., 39 j., moelnaar, te Hontej nisse, wegens betleediging van den veld wachter Vriens te Hontenisse op 28 Mei j.l. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. J. A. L., 48 j., metselaar, te Axely wegens beleediging van den marechaus- sée Stolk te Axel in den nacht van »9 op 10 Juni 1924. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. A. B., 31 j., werkman, Hoofdplaat, wegens mishandeling van S. J. Maes te Hoofdplaat op 31 Mei 1924. Eisch f 10 of 10 d. b. Uitspr. idem. L. W. van L., 28 j., werkman, te Ier- seke, wegens poging tot oplichting van het Rijk, door aan den rechter-ocffü- missaris voor strafzaken te Middelburg, toen hij als getuige voor dien rechte# verscheen, als schadeverzuim f 4.50 op te geven, hetgeen niet waar was Eisch vrijspraak. Uitspraak idem, L. L., 22 j., chauffeur, en P. JL-/ 48 jaar, vrachtrijder, beiden le Ier? seke, wegens beleediging van M. Zoe- tewei te Goes o,p lö Juni j.L Eisch ieder f 15 of 15 d. h. Over 8 dagen uitspraak. A. T., 21 jaar, klompenmaker, Hein- kenszand, wegens mishandeling van de veldwachters Eversdijk en Buteijn op 24 Mei j.l. te 's Heer Abtskerke. - Eisch 1 maand gev. straf. Uitspraak ;i m. gev.str. voorw. proeft. 3 jaar. A. D„ 48 jaar, winkelier, te Hans- weert, wegens mishandeling van J. J. Flipse te Kruiningen op 29 Mei 1924. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak f 10 of 10 d. h. M. de It., 26 j., werkman, te 's-Gra- venpolder, wegens beleediging van de veldwachters De Kraker en Drever te 's-Gravenpolder in den nacht van 9 op 10 Juni 1924. Eisch 14 d. gev.straf. Uitspraak f25 of 25 d. h. A. A. S. 45 j., werkman te Rotter dam, gedetineerd te Middelburg, stond terecht wegens landlooperij te Hulst, Axel, Terneuzen, IJzendijke en Sluis in de maand Juni 1924. Eisch 12 dagen h. Uitspraak over 8 dagen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Bebakening van de Eendracht. Door het Hoofdbestuur van schutte- vaer werd aan den Minister van "Water staat het volgende adres verzonden- dal het vaarwater de Eendracht tus- schen 't eiland Tholen en den vasten wal van Noord-Brabant, noch behoorlijk betond, noch bebakend is; dat aan genoemd vaarwater de ha vens liggen van Tholen, Gliemens en Oud- en Nieuw-Vosmeer; dat bedoeld vaarwater, hetwelk door eb en vloed beheerscht niettemin be zwaarlijk meer als zeearm is aan te mer ken, zelfs voor bekende schippers zeer lastig is te bevaren; dat de navigatie zeer zou worden ver gemakkelijkt en beveiligd, wanneer be doelde Eendracht werdbeb akend op de wijze, waarop in de groote rivieren de vaargeul door geleidebakens op den wal wordt aangegeven; dal dit voor de scheepvaart te meer klemt, omdat deze slechts kan geschie den c|m en bij hoog water; dat naar het inzicht der laatste Alge meene Vergadering der Vereeniging voornoemd bedoelde wijze van het be bakening doelmatiger en minder kost baar werd geacht dan eventueele beton ning. Redenen, waarom adressante met vo- rigen eerbied verboekt wel die maat regelen te willen bevorderen welke zullen leiden tot bebakening van de Eendracht als bovenbedoeld en dat wel van af den Zuidelijken ingang onder den wal van Tholen, het z.g. Deurlo tot onder Oud- Yosmeer. o Kanaal Antwerpen—Moer- dij k. In de Belgische Kamer heeft Baron Ruzette, minister van landbouw en open bare werken meegedeeld, dat de commis sie, belast met het onderzoek van het vraagstuk, niet voorstelt af te zien van het kanaal Antwerpen-Rijn, maar zij is van meening dat het graven van het kanaal Antwerpen—Moerdijk meer spoed- eischend is. LEGER EN VLOOT. Hr. Ms. mijnenlegger 2 is van Vlis singen te Hellevoetsluis aangekomen, om vervangen te worden door den mijnen veger 4. SPORT. Duiven sport. Uitslag van een bondswedvlucht, ge houden op Zondag 29 Juni 1924 op Clermont met 160 oude duiven; los 7,1 uur, Greenwicbtijd; wind Z. West. De eerste duif werd geconstateerd te Bres- kens om 9.45.58 uur, een snelheid' af gelegd hebbende van 1450,4 Meter per minuut; de laatste duif te Breskens om 10.1.10 een snelheid afgelegd hebbende van 1314.8 M. De eerste 15 prijzen werden als volgt gewonnen Joz. Pleijte, te Breskens prijzen 1;16; v. d. Bossche te Waterlandkerkje 2; Ver- srenge, te Groede. 3; J. Bas te Kruisdijk, 4; N. Nijssen, te IJzendijke, 5; R. Groos- man te IJzendijke, 6; I. Schippers te Groede; 7; A. de Coninck te IJzendijke: 8; P. Blaakman te Kruisdijk: 9; Du- sarauijn te Groede: 10; P. Pleijte te Breskens: 11; Jolivet te Aardenburg: 12; C. Brael te Breskens. 13; W. P. de Zwart te Schoondijke: 14; A. Nijssen te IJzendijke: 15. Korte uitslag van de wedvlucht op Bordeaux van den Bond van Postdui- venliefhebbers in West Z. Vlaanderen, Svaaraan werd deelgenomen door 220 duiven. De eerste duif werd geconstateerd te Sluis te 5.9.27 uur nam. op een afstand van 777.66 K.M. met een snelheid van 1265,6 Meter pep minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd te 8.10.45 uur nam. te ISchoondijke op een afstand van 786.67 K.M. met een snelheid van 988.6 M per minuut. De duiven werden gelost te 6.55 uur (voorin, bij een sterken Z.W. wind, Het was de eerste maal, dat deze groote vlucht op één dag werd afge speeld. De prijzen werden als volgt behaald: Iz. Sanders, Sluis, le, 12e J. Wage, Sluis, 2e, 18e, 28e en 52e; J. Buijcfe, Oostburg, 3e, 34e; J. Riteco, Oostburg, 4e, 19e; J. van de Velde, Bresken si, 5e; Alf. de Smet, Sluis, 6e; W. Brevet, Cadzand, 7e; G. Verdegem, IJzendijke, 8e, 15e, 46e; Iz. Buijze, Retranchement, 9e, 22e; J. Maxlee, Retranchement, 10e, 31e; Gebr. Jacobs, Breskens, 11e; A. Risseeuw, Oostburg, 13e; C. van Acker, Hoofdplaat, 14e. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Zondag 20 Juli. Abdijuitv. v.m. 8 uur. Zaterdag 26 Juli. Zwemwedstrijd „Luctor et Emergo". Zondag, 27 Juli Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Wioensdag 30 Juli. Abonn.-Ooncert Schuttershof, 8 uur. Zondag 17 Augs., Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 27 Augs. Abonn.-Ooncert Schuttershof, 8 uur. Z o n d a g 31 Augs. Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Maandag 6 Oct. Voordr. Hatuurk. Gezelsch. Spr. J. v. Breemen, Am sterdam. Onderw. „De invloed v. h. licht op den mensch." Maandag 27 Oct. Voordr. Katuurk. Gezelsch. Spr. ir. J. W. J. baron v. Haersolfe, den Haag, Onder werp: „Hoe vinden wij den weg op zee?" Maandag 10 Hov. Voordr. Natuurk. Gez. Spr. prof. dr. G. v. Iter- son Jr., Delft. Onderw.: „Physi- sche processen in de levende plant." Te Vlissingen Hotel Britannia: lederen Donderdag- en Zaterdagavond 8u. Concert. lede ren Zaterdag- en Zondagmiddag 3i/suur Matinée. lederen Maandag Woensdag, Donderdag en Zater dag Soirée-Dansante. Strandhuis: iederen Dinsd. Woensd., Za- tord. en Zond. matiné 3j£-5yfc'u. Concert van 8—liy* u. Dinsd., Donderd., Zaterd. en Zon dag, Woensd. en Vrijd. van 8— 11.30 uur dansen. Zondag 10 Augs. Jaarvergadering A. N. .W. B. LAATSTE 8ERJCHTEN. GYMNASIUM MIDDELBURG* Bij het toelatings-examen tot het Gym nasium alhier zijn toegelaten tot de le klasse U. C, Fagginger Auer, Ca. Ca. Ma. Barends; T. Biegman; HJ. F. v. Adrichem Boogaert Ca. E. J. van Bortel. A. C. van Empel, F. van Gelderen, J. E. J. Geselschap, H. ten Kate, Ja. N. Soeters, W. II. Sorber, A. W. Vreeken^ 6 candidaten werden afgewezen UIT GOES. Dezer dagen vergaderde het voorloo- pig bestuur van de Vereeniging tot Op richting en Instandhouding van een Prot. Chr. Ziekenhuis te Goes. De organisatie der vereeniging bleek goeden voortgang (te maken. Een plan voor verdere uit breiding over de eilanden werd vastge steld. De jaarlijksche bijdragen door in gezetenen van Goes toegezegd bedragen reeds circa f 2000 terwijl nog ver schillende personen in de gelegenheid moeten worden gesteld hun bijdragen op te geven. VOORZICHTIG! Bij het uitzwavelen van inmaakfles- scheu zijn de kleeren van Mevr. V. A. BI te Alphen, in vlam geraakt, zij bekwam ernstige wonden, men vreest voor haar leven. t, ENGELAND EN MEXICO. LONDEN, 12 Juli V.D, De uit Mexico, uitgewezen Britsche zaakgelastigde Cum- mich is te Londen aangekomen. DE OPSTAND IN BRAZILIË. Volgens een Reuterbericht uit Londen is de regeering te Sao Paulo afgezet, en hebben de revolulionnairen een voorloo- pige regeering gevormd, AANSLAG OP DEN EGYPTISCH EN PREMIER. CAIRO, 12 Juli V.D. Een onbekende heeft een aanslag gepleegd op den Pre mier die gewond werd. v I TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 16 Juli v. m. 11 -uun geb. Prov. best. Middelburg 't verbete ren keibestrating ged. v. d. Rijks weg door W. Z.-Vlaanderen en verbeteren uitbreiden keibestra ting te Breskens enz. Raming le perc. f9000; 2e perc. f 3500. Mas sa f12.500. Zie Staats Crt. van 23 Juni '24, Woensdag 23 Juli v.m. 11 uur geb. Prov. best. Middelburg, de verbe- betering van den rijks grootem weg op Walcheren enz. Raming f 14.000. Zie Slaatscrt. van 30 Juni ^4. Woensdag 30 Juli v.m. 11 uur gek Prov. best. M'burg: verwisselen van ijz. deuren van de grootö schutsluis kan. Walcheren te Vlissingen. (Raming f 7000). Zie Staatscrt. van 7 Juli 1924. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Juli. 15 Domburg. Villa en Garage, Struve. 15 St. Laurens, Vruchten t. v. Blaupot. 16 M'burg, Hofstede, Blaupot t. Cate. 16 Aagtekerke, Weiland, Loeff. 18 Zandijk, Vruchten t. v„ Blaupot. 18 Vrouwepolder, Bouwland en Inspan, Hioolen. 21 Souburg, Wei- en Bouwland, Blaupot 22 Wissenkerke, Inspan, Markusse. 22 M'burg, Hofstede en Land, Blaupot. 23 Wissenkerke, Paarden, Markusse. 23 St. Laurens, Vr. te Velde, Struve. 24 Middelburg, Stoomtimmer- fabriek, Hioolen. 26 Griipskerke, Bouw- en Weiland, Blaupot t. Cate. 28 Grijpskerke. Vruchten t. v., Blaupot. 29 Oostkap. Inspan, v. d. Harst. 30 Kamperland, Inspan, Hioolen. 'Augs. '12 St. Laurens, Inspan, Blaupot t. Cate. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gisterenavond is een vrachtauto op weg van Mierlo naar Eindhoven op een gevaarlijken hoek op den Geldrop- schenweg plotseling geheel gedraaid en tegen een boom aangereden. De zes in zittenden werden over den weg geslin gerd. Zekere G. uit Geldrop werd le venloos uit een sloot gehaald. Twe^ andere mannen, V. uit Eindhoven enl. F. H. uit Geldrop, werden vrij ernstig verwond, twee vrouwen minder, doch allen werden naar het Gasthuis te Eind hoven vervoerd. De chauffeur, die on gedeerd was, is voorloopig in arrest gesteld. Hij zegt met een vaart van 20 (K M. gereden le hebben de vrouwen zeggen, dat hij den geheelen weg zeer woest reed. Wij zelf hebben er het meeste be lang bij, dat U goed wordt be diend. Zegt daarom met ver trouwen: Geef MIJ maar (Ingez. Med.)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6