BEURSNOTEEUING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 10 Juli. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 99i/8; 6 pCl fetederland 1922 99 vijf zestiende; 5 pCt. Nederland 1918 88 vijf zestiende; B/a feCt. Nederl. 1917 835/8; 2% pCt. NederL W. Schuld 53; 3 pCt. do. Oblig. 65%-, ■3 pCt. do. Certif. 65%\ Cert. Ned Hand, Mij. 121&-122; Aand Ned. Ind Handelsb. 1251/4;' Aaud. Kolo niale Bank 155%»-— 156y»; Kon Pertol. ,'Aand. 348—351; Gecons. Holl. 152—156; ICult. Mij. Vorstenlanden 156—1571/2 jïlandelsv Amsterdam 451—453; Java» scbe Cultuur 329; Aand. Deli Maatsch 344-349; Amsterd Rubber 133—136. Ned. Amerik. Vaart 68; Ned. Sckeep- vaartunie 117i/2—118; Kon. Holl. Lloyd 61 drie zestiende; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 62. Gouda A. 121/4; Philips A. 270i/a Jurgens A. 48i/8; Anaconda 63%, Steels 107%; Erift 30%, Southern Railway 70%; Union Pa cific 1451/4; Common Marine 9 elf zes tiende; Maxw. Gr. C. v. A. 3 zevefl zestiende; Maxwell L Cert. v. Ine B. 10 Prolongatie 2i/a. Wisselkoersen Londen 11.50%; Berlijn 0.635; Weenen 0.0037; Parijs 13,525; Brussel 12.— Dollar Cable 2 64i/a. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Juli. Hoogste barometerstand 768.7 te Rennes. Laagste barometerstand: 752.5 te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 dezer: «Westelijke wind, helder tot lichtbewolkt Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- later toenemende bewolking, aanvankelijk droog weer, later eenige kans op regen of onweer, iets warmer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 66 gr., 12 uur 75 gr., 3 uur 76 gr. HOOG WATER. Vliieingen. Zomertiji Vrijdag 11 Juli v.m 8.56 Zaterdag 12 10 08 Zondag 13 11 13 Maandag 14 n.m. 12.12 Dinsdag 15 1.08 Woensdag 16 1.56 Donderdag 17 2.46 (Het tijdstip van hoog waler te Domburg valt 9 minuten na dat te iVlissingen.) OPENLUCHTSPEL. Bijeenkomsten, repetities, eni Donderdag, 10 Juli, 8 uur, repetitie voor de dames van het koor. Donderdag 10 Juli, uitsluitend; de wegtrekkende ballingen, Kou- steensche dijk, 7.30 uur. Vrijdag 11 Juli, tweede gedeelte, na den eersten bode, Kousteensche dijk, 7.30 uur. (Hierbij worden verwacht alle medespelers, behalve het Prin- senvendel. Tevens wordt er bij hen van wie nog geen maat werd genomen, op aangedrongen, zich daarvoor de zen avond op te geven). baandag 14 Juli, dames van het koor, Concertzaal, 8 uur. Dinsdag 15 Juli, heeren tenoren, Concertzaal, 8 uur. Woensdag 16 Juli, heeren bassen,' Concertzaal, 8 uur. Donderdag 17 Juli, orkestleden, Con certzaal, 8 uur. Vrijdag 18 Juli, heeren van het koor, certzaal. 8 uur. m. a. sl. met ingang van 16 Juli e.k. benoemd mej. P. M. Snijders, tijdelijk onderwijzeres te Dinleloord, Uit Schouwe n-D uiveland. Omtrent het te Z i e r i k z e e op het Kraauplein op te richten gedenkteelcen ter herinnering aan het bezoek der Ko ningin, deelt de Zier. Nwsb. o. a, mede, dat het zal bestaan uit een houtefa zuil op betonvoetstuk. Het opschrift op deze zuil zal wor den geformeerd door koperen boutjes met bolvormige koppen. Ieder wordt in de gelegenheid gesteld een of meer dere van deze spijkers te slaan, tegen |een bedrag van 25 cent per stuk!! waar door men medehelpt om een deel van de kosten te bestrijden. In een oor- ikonde worden de namen van degenen, die spijkers slaan, ingeschreven. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen O. D. Omtrent het gisteren kort door ons vermelde droevig ongeval te Ter- neuzen, deelt de Tern. Crt. nog hel volgende mee Het echtpaar Verlinde—Jolijt, wonen de aan de Van Steenbergenlaan, dat 'Maandag zijn zilveren bruiloft herdacht. werd gisternamiddag plotseling in diepen rouw gedompeld. Met andere kinderen was de tweejarige Jacobus spelende op op het lage zandige terrein voor de Van Steenbergenlaan. Hel schijnt daarbij te dicht bij den waterkant te zijn geko men en in de Oostelijke waterleiding te zijn gegleden. De 2 andere kinder tjes die er jxij waren, begonnen toen luidkeels te schreien, hetgeen de aan dacht hunner moeder trok, die toesnelde en de jonge Jacobus in het water zag drijven. Aan de overzijde werkende gras maaiers, die het gebeurde zagen, ver klaarden, dat het hun niet mogelijk was hulp te bieden, daar zij niet konden zwemmen en reddingsmiddelen ontbra ken. De buurvrouw riep toen de moeder, die kwam toegesneld en zonder zich te bedenken te water sprong bij haai- land, dat zij vastgreep, doch toen met het bovenlichaam naar de diepte zonk. Inmiddels kwam daarbij Anthonie Geensen, die zich te water begaf en het hoofd der vrouw boven water trachtte te heffen, hetgeen slechts ten deele gé- lukte, omdat de vrouw haar kind vast hield en G., ternauwernood van een zware ziekte hersteld, de noodige krach ten ontbraken Daarop begaf ook Gustaaf van de Pitte zich te water die, met be hulp van nog enkele andere mannen, die zich te water begaven, moeder en kind naar den kant wist te brengen, waar I ze door omstanders op den kant werden getrokken. Beiden waren bewusteloos. Door eenige personen werd aanstonds begonnen met pogingen de levensgeesten op te weklcen, hetgeen wel bij de moe der, maar helaas niet meer bij het kind gelukte. Intusschen is de moeder, ver moedelijk ook als gevolg van den schrik, nog zeer ontsteld. B e s m e 11 e lij k e ziekten. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 29 Juni tot en met 5 Juli, in de Prov. Zeeland be- jdroeg: Roodvonk- Vlissingen 1, Diptheri- 'lis: Meliskerke 1, Neuzen 1, Sluis 1. AFLOOP VERKOOPINGEN. Het uil voeren van tankwerk bij het station Oldenzaal is door de Neder- landsehe Spoorwegen gegund aan de Middelburgsche Machinefabriek alhier voor f 20.815. LAATSTE BERICHTEN, EIND-EXAMEN R. H. B. S., GOES. Voor het eind-examen B. H. B. S. Ie Goes slaagden Ae. van Poelgeest, Ae. P. Fret, O. J. A. van Lienderen. C. Bruijn- zeel, I. Wisse, A. J. Koppe, J. A. Valk, L. J. van Dijk, R. M. van den "Bergje, J. J. Steketee, J. J. Klaasesz, W. P. dé Nooijer, W. K. Klinkenberg, H. Gerretsen. P. M. Lindenbergli, C. W. v. d. Peijl, E. Polderman. L. M. van Breen en E. M. Westplate. HAAGSGH GERECHTSHOF. Het Hof in Den Haag bevestigde in hooger beroep het vonnis van de recht bank le Middelburg, waarbij A. B., vis- scher te lerseke, wegens diefstal werd veroprdeeld tot 2 mnd. gev. met aftrek voorarrest. EERSTE KAMER. Na een tutvoer i ge bespreking is het wetsontwerp tot uitbreiding van de ge meente Dokkum aangenomen met 26—11 stemmen. De Kamer is daarna uiteengegaan tot 17 Juli. VIOE-ADMIRAAL ROELL. In den ouderdom van 86 jaar is over leden de gepensionneerde vice-admiraal jhr. J. A. Roell, die van 1898—1901 mi nister van marine was in het ministerie- Pierson. DE CONFERENTIE VAN LONDEN. BERLIJN, 10 Juli. V. D. Volgens be richten uit Parijs aan verschillende bla den worden de geallieerde ministers van buitenlandsche zaken uitgenoodigd, reeds op het einde dezer week de vertegen woordigers naar Londen te sturen, ter (voorbereiding van de conferentie. Verder zou tijdens de conferentie de commissie van herstel te Londen bijeenkomenl waarmede dan de vertegenwoordigers der Duitsche regeering onderhandelen zullen. INZAKE GROENLAND. KOPENHAGEN, 10 Juli. De Deensch- Noorsche overeenkomst inzake Oost Groenland tot ratificatie waarvan machti ging was verleend, werd gisteren gètee- keud door den minister van Buitenl. za ken Graaf Moltke en den Noorschen zaakgelastigde te Kopenhagen. De over eenkomst treedt heden in werking. GRIEKENLAND EN ZIJN BUREN. BELGRADO, 9 Juli. De Grieksche mi nister-president Papamasasio zal spoedig Belgrado en Boekarest bezoeken, lot re geling van de betrekkingen van Grie kenland met béide lauden. IN MAROKKO. t TANGER, 10 Juli V. D. De Riffs heb ben Tazaris, Tenouan en Chechauen, ge nomen. DE OPSTAND IN BRAZILIË. NEW-YORK, 10 Juli V. D. De regee- ringstroepen hebben Dinsdag San Paul o, na een bombardement van 20 uur ge o- men, het aantal dooden wordt op 400 geschal. NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZIOHT AMSTERDAM, 10 Juli 3 uur. De beurs te Amsterdam had vandaag weer een tammer aanvoer, hoewel er blijkbaar toch iets meer omging dan de allerlaat ste dagen het geval Is geweest. Het wa ren thans de rubberwaarden die voor de meeste afleiding zorgden en ruimer om zetten te zien gaven, waarbij zij zich over de geheele linie in prijs wisten te vér- heffen. Amsterdam rubber traden als ge woonlijk weer op den voorgrond. Aan petroleumaandeelen werd ook een ruimer aandacht geschonken. Koninklijke en geconsolideerden kon den zich in den loop vani den middag eenige procenten naar boven werken. Suikerfondsen hadden gewoon verloop en hoewel niet veel veranderd waren zij ruiin prijshoudend in verband met de verhoogde oogsllaxatie dan de Visp. De omzetten in scheepspapieren wa ren van bescheiden afmeting en de koer sen ondergingen geen noemenswaardige verandering. Prolongatie 2x/a pet. WISSELKOERSEN. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 10 Juli. 3 uur Londen 11.50% (11.47%). Berlijn 0.633/, (0.633/i), Parijs 13.52i/a (13.52%). Brussel 12.- (11.95). Zwitserland 47,82% (47.40). Weenen 0.00373/8 (0.0037i/2). Kopenhagen 42 25 (40.97i/a). Stockholm 70.50 (70.40). Chrisliauia 35.25 (85.30). New-York 2.643/, (2.65). VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Zondag 20 Juli. Abdijuitv. v.m. 8 uur. Zaterdag 26 Juli. Zwemwedstrijd „Luctor et Emergo". Zondag, 27 Juli Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 30 Juli. Abonn.-Concert Schuttershof, 8 uur. Zondag 17 Augs., Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 27 Augs. Abonn.-Gmcert Schuttershof, 8 uur. Z o n d a g 31 Augs. Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Maandag 6 Oct. Voordr. Ratuurk. Gezelsch. Spr. J. v. Breemen, Am sterdam. Onderw. „De invloed v. h. licht op den mensch." Maandag 27 Oct. Voordr. Hatnurk. Gezelsch. Spr. ir. J. W. J. baron v. Haersolte, den Haag, Onder werp: „Hoe vinden wij den weg op zee Maandag 10 Hov. Voordr. Natuurk. Gez. Spr. prof. dr. G. v. Iter- son Jr., Delft. Onderw.: „Physi- sche processen in de levende plant." VERSCHILLENDE BERICHTEN. De politie heeft zich met geweld toegang verschaft tot de woning van den koopman F. P. v. d. B. in Den Haag. Deze man is toen gearresteerd, daar hij verdacht wordt van diefstal van f 500 uit de Zuigelingenkliniek aan de Malak- kastraat, gepleegd in het begin van deze maand. (N, R. öt. Te Swalmen is gisteren het 5-jarig zoontje van den landbouwer J. S. door een auto van den heer C. aldaar over reden en gedood. Te Buiksloot is Dinsdag uit het N.- Hollandsch Kanaal opgehaald het lijkje van het 9-jarig zoontje van den vee houder D.. dat Maandag met zijn fiets bij de ouderlijke woning te water gere den en verdronken was. Terwijl de kersenplukker H. uit Banliolt met een geweer op den rug, dat hij met den loop naar beneden droeg, door den boomgaard wandelde, ging plot seling, door eene nog niet opgehelderde oorzaak, het geweer af, waardoor het dijbeen verbrijzeld werd. Overbrenging naar het ziekenhuis bleek noodzakelijk. Dinsdagavond werd te Amsterdam op hel hoofdbureau van politie telefo nisch bericht ontvangen, dat op den Haarlemmerweg een ongeluk jgebeurd was, waarbij eenige dooden en gewonden waren gevallen. „U spreekt met het Fo- tobureau" was de introductie van den geen, die het bericht opgaf. In goed vertrouwen waarschuwde de politie on middellijk den Geneeskundigen Di,enst, die in verband met den omvang van de ramp veel malerieel en personeel naar den Haarlemmerweg zond, waar niets gebeurd bleek te zijn. Klaarblijkelijk had een laffe grappen maker van de telefoon gebruik gemaakt om het valsche alarm te verspreiden. Geen enkel fotobureau had er natuurlijk iets mee le maken. In den loop van den avond kwamen uil het Haai-lemmerdijkkwartier nog meer valsche telefonische berichten bij de politie binnen; tot dusverre kon de „grappenmaker" niet ontdekt worden. Men meldt aan de Maasbode uit Weert Bij de Dinsdag gehouden publieke fi nale veiling van het ontspanningsoord „De IJzeren Man", bevattende het Pa viljoen-restaurant, bergplaats, vermake lijkheden., boseh met wandelpaden, ban ken, heide en water, tezamen groot na genoeg 9 H.A., ging deze voor f 3800 iit-particulier ceigeudom over, Op de Duitsche spoorwegen mogen reizigers in de Je, 2e en 3o kla(ss<t slechts 25 K.G. handbagage meenemen, jn de 4e klasse 50 K G. Wordt hooger gewicht aangetroffen, dan zal de bagage in den bagagewagen worden bewaard en bij aankomst op bestemming de vracht (betaald moeten worden met een verhoo ging van 10 goudmark, met een maxi mum van de dubbele vracht. In de laatste dagen van de vorige week beeft een ontzettende hitte de Westkust van Algiers geteisterd. In de vlakten en aan de havens is de schade enorm. De wijngaarden zijn vlakweg verbrand. Ook de oogst, die er juist prachtig voorstond, is in sommige ge deelten van de provincie vernield. De bond van landbouwers is reeds bijeen geweest om de noodige maati-egelen te treffen. Volgens de Fransche bladen stond de thermometer op ongeveer 150 graden Van slachtoffers onder de bewoners maken de berichten geen melding. (Ing. Med.) KERKNIEUWS. Gereform. Kerk. Op het tweetal te Culemborg komt voor ds. H. Brouwer, te Borsselen, Ned. Herv. Krrk. Bedankt voor hel beroep naar St. Phi- lipsland, door J. F. Berkel, cand. to (Soest. G e r e f. Gem. Op het tweetal te Dirksland komt yoor ds. J. Vreugdenhil, te Borsselen. ONDERWIJS. Geslaagd te Amsterdam voor het cand. examen in de Germaansche taal en letterkunde (Engelsch) mej. W. A. Vertregt, alhier. Voor het examen Nederlandsche Handelscorrespondentie der federatie van Handels- en Kantoorbediendenver- eenigingen in Nederland is geslaagd de heer A. J. P. Romijn alhier. Geslaagd te Rotterdam voor het examen akte L. O. de dames T. N. de Ridder, Oostburg; S. M. Suwijn, te Zuidzande, en K. J. van der Valk, Zierikzee. Geslaagd voor het eindexamen H. B. S. (St. Willebrord-college) te Katwijk a. d. Rijn, de heer J. van Acker, te, Wesldorpe. Eindexamen R.K. Midd. Handelsdag school te Hulst. Geëxamineerd 8 can didates Geslaagd de heeren: B. Diele- man, Axel Alb. v. Dorselaer, Honte- nisse G. van Haelst, Westdorpe G. (Kas, Hontenisse; "Al. Kramers, Hulst-, Edg. Fruijens, Hulst Jos. Verwilghen, Hulst. Afgewezen één. Overgangsexamen Gymnasium Middelburg. Van klasse V A werden bevorderd lol klasse VI A: R. Tan Breda, A. F. C. de Casem- broot, A. Ma. J. van Deinse, Wi. H. II. Dxeïeman, J. I. van Doornixxck, M. de Groot, C. J. Haartsen, H. \Ea. Z. Iieyse en M. L. Weijl. Aan L. H. Bouma(werd herexamen in t' Grieksch opgelegd. Een leerling werd niet bevorderd Van V B werd bevorderd tol .VI B A. J. van 'Sluijs. Van klasse IV werden bevordex-d tot klasse VP. Bakker E2n. (met taajk natuurkunde) en P. Vogelvanger. Twee leerlingen wei-den niet bevorderd. Van klasse III werden bevorderd tot klasse IV: Ea. L. Boelen, P. van Empel, J. Franck, Mie. Hartog, I. Hes, H. "W» (Kroeze en L. Worfman. Aan W. Reiliiigk en G. H. van Willenswaard werd een herexamen in 't Latijn opgelegd. Van klasse II werden bevorderd lot [klasse III: II. Boasson, Ja. A. Hacken- iberg, .T. A. Iieyse, J. Minnaar (met taak Grieksch), M. L. Quarles van Ufford, J. Sipkes, R. Sterrioga, Ea. J. L: Umb grove, J. C. Vollgraff, Ra. E. L. Weijl en G. B. W. Th. von Zitzewilz. Aan D. van Doorn werd- een hei-exa men in Latijn, aan D. J. van Doorninck in het Fransch opgelegd. Drie leei-lingen werden niet bevordex-d. Van klasse I werden bevorderd lot klasse II. Th. Boesman, J. D. Carrière, Janna G. van Deinse, G. F. C. van den. Ende, A. van Geuns, W. E. Heijboer en (M. J. F. Robijns. Een leerling werd niet bevorderd. Eindexamen Hoogere Handels school te Middelburg. Gisterenmiddag had de bekendmaking making plaats van den uitslag van het eindexamen der Hoogere Handelsschool te Middelburg. In een der lokalen der school ver- eenigden zich het bestuur, de «jecomi- teerden bij het examen, de directeur en leeraren, de candidatcn en vele be langstellenden. v De directeur, de heer WKo s t e n, zeide te begrijpen, dat de geslaagden blijde zijn zoo ver te zijn gekomen, er is een tijd van komen en van gaan, doch lxet is altijd een demoedige ge dachte weer van elkaar te gaan. Spr hoopt dat het diploma hen spoedig zal helpen een goede betirekking te vin den en een eervol bestaan, Ook hoopt spr. dat zij zullen toonen. dat de han delsschool eene algemeene ontwikkeling geeft en niet alleen handelskennis, het Handelsblad wordt toch ook door andere dan handelslieden gelezen en bevat ook andere dan andelsberichten. Als men het zoo opvat dan vindt spr. het best dat de school een vakschool wordt genoemd, maar dan moet men fiaar dit ook geheel doen zijn. Spr. hoopt dat de geslaagden iets mede zullen nemenvan wat men getracht heeft hen bij te brengen. Dank brengt spr. aan de gecommiteerden voor bun werk en ook voor de aangena me samenwerking en hij hoopt dat het volgend jaar weer een beroep op hen zal mogen wox-den gedaan. Dank brengt spr. ook aan het bestuur, dat directeur en leeraren een korten tijd de baas liet volbrengen van hun zwaren arbeid, want zijn, dank ook aan de leeraren voorliet het examineeren van eigen leerlingen brengt nog grootere moeilijkheden met zich. Ook brengt hij hen dank voor den steun den laatsten tijd ondex-vonden. Er komt voor het handelsonderwijs wellicht een moeilijke tijd, ook dan rekent spr. op huu steun. Toen Israël den toren van Jeruzalem ging bouwen was hij gewa pend met troffel en zwaard, het laat ste niet om te veroveren maar om zijn bezit te verdedigen als het soms werd aangevallen. Ook hier moet men ge wapend zijn met troffel en zwaard, de troffel moet dienen om bij te bouwen wal eenmaal gewrocht is, het zwaard niet om aan te vallen, maar om zich te verdedigen als men soms mocht wor den aangevallen. Spr. is overtuigd, dat er in Zeeland toch plaats is voor een Handelsschool met 5-jarigen cursus. Ten slotte verzocht de heer Kosten den burgemeester als voorzitter van gecommiteerden tot uit reiking der diploma's over te gaan. De lx eer Dumon Tak voldeed daaraan gaarne en wees er bij de uitx-eiking op welke leerlingen bijzonder uitblonken met hun cijfers. De geslaagden die een diploma kregen waren de dames: P. J. van Driel en A. H. J. Jentink en de heeren: J. Jesayes; M. F. Vos; G. W. J. Haentjes Dekker; L. J Roth; W. C. Louisse, Kapelle; D. Talma, Utrecht; A. F. A. M. (le Pauw; J. de Kuijper; P.. J. Q. C. A. Peman Kakebeeke, Goes; P. Goeman, Oostka- pelle; J. H. C. Vroom; M. Verburg, Kort- gene; M. A. Hertogs; Th. Bakker; G. P, Jongepier; P. J. Davidse, Oostkapelle; J. J. L. de Bruijne; S. Kersten, lerseke; J. F. van Heusden; F. D. Sprenger; P. Minderhoud, Westkapelle; F. C. M. de Pauw; E. Melker, Vlissingen; P. J. Faasse, Souburg en P, H. H. Meijer. De geslaagden bij wier namen geen woonplaats staat, wonen te Middelburg. Totaal werden geëxamineerd 31 can- didaten, dus zijn er vier niet geslaagd. Vervolgens nam de viee-voorzitter van het bestuur, de heer Boasson, het woord om er op te wijzen, dat het be haalde succes te danken is aan den ijver der leerlingen, maar nog meer aan de toewijding der leeraren en in de eerste plaats van den directeur. Ook acht spr. het zich tot een plicht namens het be stuur dank te brengen aan gecommiteer den voor hun arbeid. De geslaagden wenscht spr. van harte geluk en hoopt, dat zij steeds met genoegen zullen terug denken aan den tijd op de school door gebracht. De burgemeester brachL als hoofd der gemeente hartelijk dank aan directeur. leerares en leeraren voor hetgeen zij weer deden in het bélaxig van de school. Spr. kan alleen dank brengen met woorden, degeslaagden ech ter ook door den naam der school hóóg te houden en voor het handelsonderwijs propaganda te maken. De Vr ij e Universiteit en het too neel. Men schrijft aan het „Utr. Dagbld.": De Senaat van de Vrije Universiteit verkeert thans in een moeilijk parket, nu de jaarvergadering van de Ver. voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, op voorstel van het Tweede Kamerlid dr J.. G. Scheurer, een zoo krasse motie van afkeuring aannam over de resolutie welke de Senaat der Vrije Universiteit aangaande de „Saul-en-David"-historie onlangs publiceerde. En 't werd er bij uitgesproken men wil er méér van hooren. Men wil weten wat de Senaat met en tengevolge van die motie van afkeuring zal doen. Voorwaar, de positie van dezen Senaat is niet benijdenswaardig. En toch had de Senaat reden voor zijn houding. Want 't slaat onder degenen, die weten wat ex- omgaat, vrijwel algemeen vast, dat het verwekte kabaal niet in overeenstem ming is met het op zichzelf vrij onschul dige feit van de opvoering in quaestie. Immers de studenten voeren sinds tien tallen jaren onder elkaar stukken op (o.a. het zoogenaamd „groenentooneel" bij de inlijving van nieuwe studenten) zonder dat daar ooit agitatie over ont stond, evenmin trouwens als over het feil, dat tal van Geref. jongeliugsver- eenigingen in hax-e „jaarfeesten" hetzelf de doen, waarbij zij al is het wat primitiever ook al sinds mensehen- heugenis allerlei stukjes opvoeren. De studenten leverden daarvan slechts een

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2