BEURSOVERZICHT VAN HEDEN. AMSTERDAM, 9 Juli. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 99%; 6 pCt. Nederland 1922 98%; 5 pCt. Nederland 1918 88%; 4% pCt. Nederland 1917 S3 negen zestiende; 2% pCt. Nederl. kW«. Schuld 53%; 3 pCt. do. Oblig. 68%,i ';8 pCt. do. Certif. 65% Cert. Ned. Hand. Mij. 120%; Aand Ned. Ind. Handelsb 125; Aand. Kolo- (niale Bank 156%—157; Koninbl. Petrol. 'Aand. 346—348%; Gecons. Holl. 151 157; Cult. Mij. Vorstenlanden 153%— 156; Handelsv. Amsterdam 448—454 Javasche Cultuur 330; Aand. Deli Mij. 349—350; Amsterd. Rubber 128>/a Ned. Amerik. Vaart 669/i'; Nederl. •Scheepvaartunie 119, Kon* Holl. Lloyd 7; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 61%; Philips A. 271; Jurgens A. 48y2 1 Anaconda 65ya; Steels 106—107; Erie l30 Union Pacific 145%; Common Ma rine 9 zeven zestiende Prefered do. 37% Maxw. Gr. C. v. A. 3%Maxw. h. C[ v. Inc. Bonds 9%. Prolongatie 2%\ Russen- Obl. 1880 7%'; Consols 5%. Markt sluit op de laagste prijzen. Wisselkoersen Londen 11.495/8Berlijn 0 635; Weenen 0.00375: Parijs 13.525; Brussel 12. Dollar Cable 2.65. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Juli. Hoogste barometerstand 766.6 te Toulouse. Laagste barometerstand: 752.5 le Stockholm. Verwachting van den avond van 9 tot den avond van 10 dezer Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt of betrokken, met eeni- ge kans op regen of onweer. Zelfde tem peratuur. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 65 gr., 12 uur 70 gr., 3 uur 72 gr. HOOG WATER. VIl««üigen. Zomertijd. Donderdag- 10 Juli v.m, 7.55 Vrijdag 11 ,f 8.56 Zaterdag 12 10.08 Zondag 13 11.13 Maandag 14 n.m. 12.12 Dinsdag 15 1.08 Woensdag 16 1.56 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te kVZissingen.1 OPENLUCHTSPEL. Bijeenkomsten, repetities, enz Woensdag 9 Juli, 8 uur, de ruiters behalve de hoofdpersonen, met de paarden, aan de Manege. Donderdag, 10 Juli, 8 uur, repetitie voor de. dames van het koor. Donderdag 10 Juli, uitsluitend de wegtrekkende ballingen, Kou- steensche dijk, 7.30 uur. Vrjjdag 11 Juli, tweede gedeelte, na den eersten bode, Kousteensche dijk, 7.30 uur. (Hierbij worden verwacht 511e medespelers, behalve het Prin senvendel. Tevens wordt er bij hen van wie nog geen maal werd genomen, op aangedrongen, zich daarvoor de zen avond op te geven). nisstraf gecisclit. De rechtbank veroor deelde bekl. tot één jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis. LANDBOUW. In den polder aan den Schelde- d a m, geheel met koolzaad bezet, zul len de zaadsnijders en dorschers dezer dagen volop werk krijgen. Ook uit het eiland Thoïen zijn ploegen aangenomen om dit werk uit te voeren, een werk, dat gaat, naar wordt gezgd, over pl.m 600 gemeten. Bezoek van Amer Landbouw- journalisten. Zondagavond is te Amsterdam aange komen een gezelschap van een tiental leden der Amerikaansche Vereeniging van Redacteuren van Landbouwvakbla- den, die op hun studiereis door Europa drie dagen in ons land blijven. Maandag is onder leiding van land- bouwauloriteiten per auto een bezoek gebracht aan Aalsmeer, Alphen, Bos koop i I.:,.riemmermeer en de bollen streek. Verschillende bedrijven werden bezocht. Dinsdag werd een tocht gemaakt naar zuivelbedrijven in Friesland; en heden zullen zij de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen bezoeken. Van avond reizen zij door naar Denemarken. NAGEKOMEN BERICHTEN. rT'1 geslaagd:? Geslaagd te 's Gravenhage voor hel voorloopig machinistendiploma de heer H- Deschepper, leerling van den machi nistencursus der Ambachtsschool te M i d- delburg. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. ■Woensdag 9 Juli. Aandeelh.verg. Colt. Mij. N. en St. Joosl. Nieuwe Doelen, 8 uur. Zondag 20 Juli. Abdijuitv. v.m. 8 uur. Zaterdag 26 JuliZwemwedstrijd „Luctor et Emergo". Zondag, 27 Juli Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 30 Juli. Abonn.-Concert Schuttershof, 8 uur. Zondag 17 Augs.,Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Woensdag 27 Augs. Abonn.-Concert Schuttershof, 8 uur. Zondag31 Augs. Zondagavond-Concert Schuttershof, 8 uur. Maandag 6 Oct. Voordr. Natuurk. Gezelsch. Spr. J. v. Breemen, Am sterdam Onderw. „De invloed v. h. licht op den mensch." Maandag 27 Oct. Voordr. Haluurk. Gezelsch. Spr. ir. J. W. J. baron v. Haersolte, den Haag, Onder werp. „Hoe vinden wij den weg op zee Maandag 10 Nov. Voordr. Natuurk. Gez. Spr. prof. dr. G. v. Iter- son Jr., Delft. Onderw.- .„Physi- sche processen in de levende 1iant Maandag 1 Dec. Voordr. Nat. Gez. Spr J. Vijverberg, Noordgouwe. Onderw.: „Vogelleven op Schou wen". (m. lichtbeelden). Maandag 15 Dec. Voordr. Nat. Gez. Spr. prof. dr. A. D. Fokker, Delft. Onderw.: ,.,Over zwaaide, traagheid en relativiteit." Maandag 26 Jan '25. Voordr. Nat. Gez. Spr. prof. dr. A. J. P. v. d. Broek, Utrecht. Onderw.: „Het Natuuronderzoek van Leonardo da Vinei." Maandag 16 Febr. Voordr. Nat Gez Spr. prof. dr. H. J. Jordan, Utr. Onderw. „Instinct en begrip." Pijnen In Tandan en Kiezen verdrijft mendoor Mljnhardfs Sanapirin Tabletten, Cl»»- au_— VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Juli. 11 Westkapelle, Huis, Land en Inb. De Neeling 11 Koudekerke, Vruchten, Loeff. 15 Domburg. Villa en Garage, Struve. 15 SlLaurens, Vruchten t. v. Blaupot. 16 M'burg,' Hofstede, Blanpot t. Cate. 16 Aagtekerkc, Weiland, Loeff. 18 Zandijk, Vruchten t. v„ Blaupot. 18 Vrouwepolder. Bouwland en Inspan, Hioolen. 21 Souburg. Wei- en Bouwland, Blaupot 22 Wissenkerke, Inspan, Markusse. 22 M'burg, Hofstede en Land, Blaupot. 23 Wissenkerke, Paarden, Markusse. 24 Middelburg, Stoomtimmer- fnbriek, Hioolen. 26 Grijpskerke. Bouw- en Weiland, Blaupot t. Cate. 28 Grijpskerke. Vruchten t. v„ Blaupot. LAATSTE BERICHTEN. (BEGRAFENIS GRAAF v. BYLANDT. Na een plechtige uitvaartdienst in de kerk der Duitsch Evangelische Gemeen te, had heden op Oud Eik en Duinen de ter aardebeslelling plaats van wijlen Graaf van Bylandt, oud-voorzitter der Tweede Kamer. Onder de talrijke kransen waren er van de Koningin, den Prins de Koningin- Moeder en het Duitsche gezantschap. Op de begraafplaats werden opgemerkt Ministers en oud-Ministers, Kamerleden, en o.a. ook de oud-Oommissaris der Ko ningin in Zeeland, mr. Dijckmeester. Aan de groeve hield ds. van. Gheel Gil- demecstcr een rede, die hij met gèbèd beëindigde. Een zoon dankte vóór de belangstel ling. EERSTE KAMER. In de hedennamiddag gehouden zit- tn?A SmSrzfiA\ op pioptreqoq pjoA\ Snij liet wetboek van strafrecht, betreffende de uitlokking. De heer M en dels verklaarde zich tegen het wetsontwerp omdat de nood zakelijkheid van beperking der indu- strieele vrijheid niet is gebleken. GEEN KORTING OP PENSIOEN. De Centrale van Vereen igingen van personeel in Rijksdienst deelt me.de, van bevoegde zijde gemachtigd te zijn ten stelligste tegen te spreken het persbe richt, dat er-veen wetsontwerp gereed zou liggen tot korting op het pensioen van rijksambtenaren. (Wc hadden alleen gelezen van een bericht over een wetsontwerp betreffen de pensioenaftrek van hen, die naast hun pensioen ook nog een rijkssalaris trekken. Red.) RUIM VOLTEEKEND. De Haagse he gemeenteleening van 10 millioen, waarop gisteren de inschrijving was opengesteld, is ruim volteekend. BEU RSOVERZICHT. AMSTERDAM, 9 Juli 3 uur. Het scheen wel alsof de handel der 'effectenbeurs geheel was verdwenen. Oliewaarden en Geconsol. openden op de laatste koersen van gisteren, daalden daarna geleidelijk, om later op den mid dag toch weer wat te herstellen. Tabakken hadden een zeer beperkte markt. In Rubbers kwamen voor enkele kwaliteiten lagere noteeringen tot stand. Prolongatie 2%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 9 Juli, 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.47% (11.48s/4). Berlijn 0.63% (0.63%). Parijs 18.521/2 (13.60). Brussel 11.95 (11.97%). Zwitserland 47.40 {47.32%). Weenen 0.0037y2 (0.00373/8). Kopenhagen 40.97% (41.—). Stockholm 70.40 (70.30). Christiania 35.30 (35.35). New-York 2.65 (2.65). DF. BESPREKINGEN TE PARIJS. PARIJS, 9 Juli V. D. Herriot en Mac Donald confereerden tot hedenmorgen 5 minuten over half twee. Herriot verklaarde dat de onderhan delingen een gunstig verloop hadden. Hij gelooft dat heden een gemeenschappe lijke nota zal kunnen worden opgesteld, waarin het Fransche en Britsche stand punt inzake de uitvoering der rapporten der deskundigen worden vastgelegd. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Eaillissemente n. Door de Arr. rechtbank alhier is fail liet verklaard- A. C. A. G. Schuiling, koopman te Middelburg. Rechter commissaris Mr. ,P J. van Bortel. Cura tor Mr. J. F. van Deinse, te Middelburg. En is opgeheven het faillissement van H. Duijm, schoenmaker te Vlissin- g e n. Curator Mr. IP. M. W. J. V. d. Slikke te Vlissingen. Die Hanzebank Den Bosch. Naar V. D. verneemt moeten overeen komstig beschikking van den rechter commissaris in het faillissement van de Crediefver. „de Hanzebank", gevestigd te Den Bosch, de vorderingen bij de Curatoren worden ingediend voor 1 Nov. 1924. De verificatievergadering zal wor den gehouden op Zaterdag 14 Februari 1925, des v.m. 10 uur, in de grootc zaal van het Concertgebouw, te 's-Hertogen- bosck. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Voor belanghebbenden ligt op het secretariaat van de Kamer van Koop handen en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg ter inzage een „Overzicht van de voornaamste be palingen betreffende den luchtpost dienst." Bevorderd tol telegrafist le klasse, de telegrafist 2e klasse M. H. Janse van hot telegraafkantoor te Middelburg. Vracht verlaging tentoon stellingsinzendingen. De Nederlandsche Spoorwegen zullen met ingang van 1 Januari 1925 weder om faciliteiten op vrachtgebied toestaan voor het vervoer van tentoonstellingsin zendingen, alsmede voor paarden en rij tuigen bij harddraverijen, wedrennen en concoursen-hippique. De regeling, waar van de bijzonderheden nog moeten wor den vastgesteld, zal hierop neerkomen, dat voor goederen, levende dieren, rijtui gen en rollend spoorwegmaterieel, die onverkocht en on verloot van een ten toonstelling terugkeeren, alsmede voor paarden en rijtuigen, die van een hard draverij, wedren of concours hippique terugkeeren, een vrachtverlaging van 50 pet. zal worden toegestaan, mits de zen dingen worden terugvervoerd over den weg. bij de heenreis gevolgd. Op de heenreis zal de volle vracht verschuldigd blijven. Op wachtgeld, an het hoogcre personeel der poste rijen en der telegrafie zullen nagenoeg alle ambtenaren, die in 1863 of vroeger geboren zijn, op wachtgeld worden ge steld. (N. R. Ot.) Reorg. II o o f db e s t u u r P., T. e n T. Het bondsbestuur van den Centr. Ne derl. Ambtenaarsbond heeft den Min. van Waterstaat verzocht de uitvoering van de voorstellen der commissie-Van AttdTt - LiULlllUJ T Roijen betreffende de reorganisatie van den dienst aan het hoofdbestuur der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie te willen opschorten. Tevens werd verzocht de reorganisatievoorstellen te publiceeren en daarover het advies in te winnen van de bijzondere commissie voor georgani seerd overleg. ;De vaargeul van Oostende verstopt. Uit Oostende wordt aan het Laatste Nieuws gemeld, dat Maandagmiddag om half zes het zwaar geladen stoomschip „Norte Jensen", uit Dantzig, de haven kwam binnengevaren. Het helde een wei nig over. Tengevolge van het wegvloeien van het water uit de vaargeul, draaide het schip en strandde, zoodat de vaargeul versperd werd, zooals dit vroeger met de „Vindictive" het geval was. Men moest liet hooge tij afwachten alvorens aan het vlot brengen van hel vaartuig te kunnen denken. Indische Sto om vaartlijnen. Palembang. 7 Juli te Batavia v. Rot terdam. Prins der Nederlanden, 6 Juli te New- York van West-Indiê. Rembrandt, 8 Juli te Amsterdam v. Batavia. Modjokerto, 7 Juli n.m. v. Port Said, Rotterdam n. Batavia. Koningin der Nederlanden, 7 Juli v, Sabang, Batavia n. Amsterdam. Bali, 7 Juli v. Genua, Java n. A'dlam. Grotius, 6 Juli v. Sabang, Amsterdam n. Batavia. Orynssen, 7 Juli v.m'. 6 u. 39 m. 190 mijl West van Valentia, Amsterdam West Indië. Slamat, 7 Juli v. Tanger, Java n. Rot terdam. Stoomvaar tlijnen op Noord- Amerika. Nieuw Amsterdam, 8 Juli te Rotter dam v. New-York LEGER EN VLOOT. 'Schietoefeningen Zeegat en Vlissingen. Op 16, zoo noodig op 17 Juli a.s., zullen schietproeven gehouden worden met middelbaar geschut van een batterij, bez. het licht van Kaapduinen. Onveilig is bet gebied (Galgeput, Oost gat, Deurloo), begrensd door de ver bindingslijnen der volgende punten (a) 51°30'49" Nb. »en 3°26,16" O.I. Gr., (b) 51°29'50" N.b. en 3°25'19" 0.1. Gr., (c) 51°28'9" N.b. en 3030'49" 0.1. Gr.. (d) 51°28'38" N.b. en 3<>3ri6" 0.1. Gr. Op de schietdagen zal bij de vurende batterij te 4 uur n.m. een roode vlag halfstok, en te 6 uur n.m. geheel voor- 'geheschen worden. De vlag wordt neer gehaald bij het einde der proeven. Aan vang der proeven te 7 uur n.m. SPORT. Zeilen. Bij de internationale zeilwedstrijden te le Havre gehoudenbehaalde het Hollandsche zesmeterjacht „Willem Six" (st. mr. J. R. Carp) het wereldkampioen schap voor zesmeterklasse (10 mijlen). VERSCHILLENDE BERICHTEN. Naar de Residentiebode meldt, heeft zich in Den Haag een ergerlijk geval van kindermishandeling voorgedaan. Zekere juffrouw v. R. had drie kin deren van 1, 2 en 6 jaar in huis ge nomen van een kellner, wiens vrouw naar de kraaminrichting was om haar veirde kind af te wachten. Tijdens het verblijf bij deze buur vrouw zijn de kinderen onder zulk slecht toezicht geweest, dat het tweejarig kind met een gebroken arm naar het zieken huis moest worden gebracht. Het kleinste kind is er echter veel erger aan toe. Toén het op een nacht erg huilde, is de v. R. zoo woedend ge worden, dat hij dit kind uit de wïejf op den grond wierp en toen het kind, dat toen vermoedelijk reeds de beide armpjes gebroken had, nog meer huil de, werd het zoo mishandeld, dat het o.a. zware inwendige kneuzingen be*, kwam. De dokters geven weinig hoop. Men begrijpt de stemming der ouders en ook der buren tegenover het echtpaar R. De zaak is in handen der politie. Dinsdagmorgen geraakte op de Haarlemmerplaats te Amsterdam een fietsrijder bekneld tusschen twee mo torwagens der gemeentetram, terwijl de ze op een wissel elkaar voorbij gingen. De man geraakte in een dergelijke onge lukkige positie, dat zijn verwijdering ge- ruimen tijd duurde. Levensgevaarlijk verwond werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd. - Maandagnacht is te Oegstgeest dooi de N. Z. H. Tram overreden een man, die vermoedelijk op de rails heeft ge zeten. Hij was totaal vermorzeld, zoodat 'zijn indentiteit niet kon worden vastge steld. Na onderzoek bleek het te zijn de heer H. uit Noordwijk. "Hij was onge huwd. Zondagmiddag kwam een motorrij der uit Utrecht, die met een vaart van naar schatting 90 KM. reed, op den drukken Amersfoortschen weg te De Bilt zoodanig te vallen, dat hij in zorgwek- kenden toestand naar de Rijksklinieken te Utrecht moest worden vervoerd. Het 7-jarige zoontje van den héér Van der H. te Steggerda (Fr.) is Dinsdag door het kantelen van een waschmachine, waaraan hij was gaan hangen, gevallen en met den hals op een waschtobbe te recht gekomen. De halswervel brak, en de jongen was dadelijk dood. In een hotel te Roermond is door de rijksveldwacht den Duitscher L. uit M.-Gladbach gearresteerd. Hij wordt ver dacht, een zestal goudwinkels te Ko blenz, Essen, Dusseldorf en Aken voor groote bedragen te hebben opgelicht, o.a. voor een juweel ter waarde van 240.000 goudmark. Dit had hij te M. Gladbach voor een goedkoopen prijs van de hand gedaan. Te Schenkendorf bij Berlijn is Zon dag een 64-jarige houtvester in zijn wo ning door een later gevonden jongen man met 5 revolverschoten gedood. De houtvester die alleen thuis was, slaagde er nog in voor hij stierf het signalement van den 'dader op te schrijven. Toen sleepte hij zich uit zijn woning om aan den rand van den weg te sterven. De dader, een 18-jarige arbeider, is Maandag te Neu Köln aangehouden. De correspondent van de „Daily Chronicle" deelt het volgende mede over het proces tegen een stierenvechter te Bayonne, die daar terecht stond wegens moord. Toreador Marquez zou een stier den genadestoot geven, die naar hij meende, reeds stervende was. Terwijl hij zijn degen op het dier richtte sprong dat met een laatste krachtsinspanning op en viel hem aan. Het liep hem onder den voet, en terwijl de toreador viel schoot zijn degen hem uit de hand, vloog over de balustrade en lrof een toe schouwer in het hart. De rechtbank te Bayonne sprak den man vrij na een langdurige zitting, waarbij alle stieren vechters uit den omtrek tegenwoordig waren. Hij kreeg zijn degen terug en kon onder geestdriftig applaus van zijn col lega's de rechtzaal verlaten. Een hevig en voor Egypte onbekend onweder heeftte Alexandrië gewoed. Er vielen hagelsteenen van 300 gram. Volgens de bladen wordt te Chicago een gebouw van veertig verdiepingen ge bouwd, waarvan de onderste 23 voor ga rages worden ingericht. DE WILDENBURCH. Gisteren werd de heerlijkheid „De Wildenburch" te Lochem met eigen wa pen en vlag publiek verkocht. De op brengst in perceelen was f 92.000, het hout f 17.000 het kasteel met omgeving, tarnen 5 perceelen, werd door den heer Spiele te Enschedé gekocht voor f 44.100. Er is beraad tot Donderdag a.s. BUITENLAND. DE PRANSCH-ENGELSCIIE KWESTIE, Er is gisteren te Parijs lang, zelfs on rustbarend lang gesproken en geconfe reerd tusschen de premiers Herriot en Mac Donald. Te vijf uur gisterenmiddag ving de eerste conferentie aan, die tot 8 uur duurde. Slechts anderhalf uur werd gepau- se^rd, en toen te half tien begon men opnieuw. De verwachting was dat men te elf uur zou klaar zijn, maar volgens ecu hedenochtend door ons ontvangen bericht duurde hedennacht te half twee de conferentie nog voort. Ook hedenoch tend zou nog vergaderd worden. Zoo heel makkelijk is het dus niet de „volledige overeenstemming" van Ghequers ook om te zetten in een over eenstemming voor de praktijk op de a.s. conferentie van Londen. Inmiddels heeft de Engelsche regee ring overeenkomstig de door Mac Donald afgelegde belofte de correspondentie ge publiceerd, die aangaande de aanstaande conferentie in zake de schadevergoeding is gevoerd. Het blijkt uit dit witboek dat aan de Britsche gezanten te Rome, Brussel en Tokio den 23sten Juni een telegram is gezonden, met verzoek mededeeling van den inhoud te doen aan de betrokken regeeringen. En tegelijkertijd werd aan de gezanten dier landen te Londen een korte opsomming gezonden van de pun ten die de Engelsche regeering noodig acht ter opneming in het protocol. In dat eerstbedoeld schrijven aan de Britsche gezanten, wordt er de nadruk op gelegd dal deze geallieerde confe rentie wordt bijeengeroepen in verband met het in werldng stellen van het rap- port-Dawes. De daartoe te treffen overeenkomst zal, volgens de Britsche regeling, den vorm kunnen hebben van een protocol ten einde ook den schijn te vermijden als zouden de geallieerden het tractaat van Versailles Willen wijzigen. De Brit sche regeering zou er voor zijn in een dergelijk protocol opte nemen.: le. den

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2