BEURSNOTEERING FAN HEDEN. AMSTERDAM, 4 Juli. (Slotkoers.) 6 pCt. Nederland 1923 98 vijf zestien de, 6 pOt. Nederland 1922 99%, 5 pOt. Nederland 1918 88 drie zestiende, 4% pOt. Nederland 1917 83 zeven zestiende; 2% pCt. Nederl W. Schuld 52 dertien zes tiende; 3 pOt. Oblig. 65%; 3 pOt. do. Oer til. 651/s Oert. Ned Hand. Mij 122%; Aand. Ned. Ind Handelsb 126-127, Aand. Koloniale Bank 158—161; Koninkl. Petrol Aand. 347 354, Gecons. Hollandsche 141-143; Oult Mij Vorstenlanden 158—159, Han delsver. Amsterdam 457—461, Javasche Cultuur 338, Aand. Deli Maatsch. 343— 349, Amsterd. Rubber 128%—129%. Ned. Amerik Vaart 68—70; Nederl. Scheepvaart unie 118 119; Koninkl. Holl. Lloyd 71/2, Kon. Ned Stoomb. Mij 64%— 65V?. Jurgens A. 49'/?—50. Anaconda 661/2, Steels 109, Erie 29 ne gen zestiende, Southern Railway 68%; Union Pacific 147; Common Marine 9%; Prefered do. 371Maxwell Gr. O. v. A. 3%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds IOV2. Russen OW. 2S80 5Vs, Consols S; Hope 5. Markt sluit op de laagste prijzen. Wisselkoersen Londen cheque 1149, Berlijn 0.63; ■Weenen 0.0037%; Parijs'13.55; Brussel 11.95; Dollar Cable 2.65%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juli. Hoogste barometerstand: '760.7 Toulon. Laagste barometerstand: 739.5 te Thorshaven. 'Verwachting van den avond van 4 tot den avond van 5 dezer Zwakke tot matige, later toenemende ^Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, aan vankelijk opklarend, later toenemende bewolking met kans op regen oT onweer, iets warmer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 61 gr, 12 uur 68 gr.. 3 uur 71 gr. Saterdag 'Zondag 6 Maandag 7 Dinsdag 8 Woenedag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 HOOG WATER. Vlissingen. Z o m e r t ij d. 5 Juli n.m 4.22 4.58 5 42 6.11 7.— 7.55 8.56 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat te iVlissingen.) OPENLUCHTSPEL. B ij eenkomsten, repetities, enz Vr ijd ag 4 Juli 8 uur 'sav. voor de heeren van het koor, Concertzaal. Vrijdag 4 Juli 7% uur. Repetitie van het gedeelte tjot en met den tweeden Bode voor allen. (Voor hen, bij wie dit nog niet is geschied, maat Jaten nemen). Maandag 7 Juli 8uur aan de Manege het Prinsenvendel (landbouwers zoons) met de paarden. Maandag 7 Juli 8 uur Concert- en Ge hoorzaal eerste repetitie van het geheele koor. Dinsdag 8 Juli 8 uur Concert- en Ge hoorzaal repetitie voor de orkest leden Dond er dag 10 Juli 8 uur repitie voor de 'dames van het koor. Dinsdag 8 Juli 8 uur aan de Manege de andere ruiters, behalve de hoofdpersonen, met de paarden. uit Woensdrecht van de zanderij van den aannemer. Oorspronkelijk had men het terrein een eind verder willen afgraven, waardoor een soort meer zou zijn ont staan, terwille van hel risico heeft de aannemer daar echter van afgezien. Het wachthuis bij den overweg aan den Poel is afgebroken, het nieuwe sein huis, dat dezen overweg zal bedienen is reeds gedeeltelijk opgetrokken. Hel terrein lussclien appelstroopfa- briek, station en Poehveg is wat de Wes telijke helft betreft pl.m. 1% M ver hoogd. Bij de appclslroopfabriek komt de veelading waarvan de waterputten al aanwezig zijn. De grond voor de ophooging heeft men afgegraven van het terrein grenzend aan den Kloetingschen weg, de groot is aus van O. «aar KV. verplaatst. Van de Appelslroopfabriek tot den Kloetingschen weg loopt een 300 M lange, 14 M. breede grenssloot Bij den overgang aan den Kloeting schen weg is hl et nieuwe seinhuis reeds bijna gereed, het oude wordt afgebroken evenals wachtpost 42. Vermelden wij verder dat de fundeering voor de nieuwe goederenloods reeds is gelegd en deze zal Februari klaar komen, de oude goe derenloods wordt dus afgebroken. Het nieuwe bureau voor den opzichter en magazijn van weg en werken staan reeds onder de Kap. Is dit gereed dan wordt de oude rijtuigloods afgebroken, waar het bureau tijdelijk gevestigd is. Begin Augustus wordt een aanvang gemaakt met het monteeren van sporen en wissels en September-October zullen de treinen worden s omgeleid op de nieuwe baan. In het najaar zal ook de ligging der lijnen worden aanbesteed. In ongeveer 3 jaar hoopt men met het heele werk, dat krachtig wordt aange pakt gereed te komen. De geul van Rilland of Bath? De „Standaard" te Brussel meldt, dat Zaterdag 1.1. een boot met 39 voet diep gang zonder hel minste letsel door den pas van Rilland kwam. De pas van Bath werd voorloopig nog benuttigd, alhoewel sinds ettelijke dagen opgezegd, om reden dat er in den pas van Rilland nog niet de gewenschte diepte bekomen werd Nu dit echter niet meer het geval is want men heeft nu een diepte van minstens zes meter bij lage tij zal de pas van Bath voor de scheepvaart gesloten wor den, en zal er natuurlijk aldaar niet meer gebaggerd worden. Te Rilland wordt nu over dag gebag gerd met één en 's nachts met twe^ baggerboolen. Wat de pas van Krankeloon betreft is men met het baggeren op het einde. Naar de paardententoons tel ling te Dordrecht. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, rijdt op Donderdag 10 Juli een goedkoope trein van de .stations Vlissingen, Middelburg. Goes, Ivapelle- Biezelinge, Vlake, Krabbeudijke, Bergen op Zoom en Roosendaal naar Dordrecht, ter gelegenheid van de aldaar te houden groote tentoonstelling van het Ned. Trek paard. Voor de prijzen en de uren van vertrek en aankomst verwijzen wij naar de advertenties en de biljetten die gra tis aan de stations verkrijgbaar zijn, waarbij nog opgemerkt dient, dal na Woensdag 3 uur geen biljetten voor de zen trein meer te bekomen zijn. Stoomvaar tlijnen op Noord- Am e r i k a. Menado, p. 3 Juli Perim, Rotterdam naar Batavia Medan, 3 Juli te Antwerpen, Rotter dam naar Java Palembang, 2 Juli van Sabang, Rotter dam naar Java. Prins der Nederlanden, 2 Juli van Genua, Amsterdam naar Batavia. Prins Frederik Hendrik, p. 2 Juli Fi- misterre, Paramaribo n. Amsterdam Gorontalo, 2 Juli van Sabang, Rotter- terdam naar Java. Celebes, 3 Juli te Londen, Batavia n Amsterdam. Venezuela, 2 Juli v. Barbados n. Ply mouth en Amsterdam. Konigin der Nederlanden 2 Juli van Batavia naar Amsterdam. Rembrandt, 2 Juli v. Algiers, Batavia naar Amsterdam. Ternate, 3 Juli v.m. 6 u.. te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Indische Sto om vaartlijnen. Volendam, 3 Juli n.m. 12 u. 15 m. v. Southampton, B'dam n. New-York. Spaarndam, 3 Juli v.m. te Havana, "N. /Orleans naar Rotterdam. Edam, 2 Juli van Santander, Rotter dam naar New Orleans. (Ingez. Med.) LEGER EN VLOOT. K. M. A. Aan het examen voor tweede luite nant hebben voldaan de cadetten der: infanterie hier te lande; G Dijkstra, J. Gerritsen, P. Gips, "W. C. Heberlé, G. Lantzendörffer. Infanterie in Nederl. Indië: K. F. Avink, F». J. Boudewijn, J. Breemouer, G. P. N. Fikenscher, J. C. E. Gaemers, B. L. de Goede, C Nommensen, A. Plane ten, V. O. Plas, F. C. G. van derfPoel, L C. M. Polak, W. Romswinckel, O. J. II. X. E. van Selow, F. Sleebos, R. C. Soetbrood Piccardt, C. Terluin, N. Tou wen, C. Vermeulen, C. J. F. A. Ver- schueren, A J. C. Weber, P. A. Weif- fenbach, H. C. B. Weeijrman, J. B. H. Willemsz. Geeroms. Cavalerie hier te lande L. C Cnopius, L N. van der Minne. Cavalerie 'in Ned.-Indic W. J. Roms winckel, E. Steenhouer. Artillerie hier te lande M. Brinkgre- ve, J. A. de Bruine, C. van Dongen) J J Fens, M J, van der Hoog, J. M. Klinkhamer, J. G G Moorrees, L. J. H. Schoonenberg. J. K Sojer^J. T. Win^ kei Artillerie in Ned.-Indië II. Blekkingh, P. Clerkx, W. O Goslings. II L. Hoor weg, C Jöbsis. J. W N. van Loon, W. Ot, M. C de Reede, M. D. Schaafsma, A. B. C. Schoondorp. E van Slooten, T. Staleman, J. Stuart, C. L. Teeuwen, E. A G de Vries, L T. W. de Vries, E. R. Wilderink. Genie hier te lande II. van den Bos, J. van Mill, W F. L. Ötten, f4 vair der SluijS, jhr. E. C. Storm van s-Grave- sande. K. van Tarel. Genie in Nederl. Indië J. R Broek- huijzen. G. Maas, H P Matulessija. J. Severfhuijsen. W. K. Seijn Hr. Ms. „Heem sker ck". Het reisplan van Hr. Ms „Heems- kerek", naar de Noorsche wateren, voor een. oefeningstocht met adelborsten van het oudste studiejaar, is als volgl sa mengesteld Donderdag 17 Juli vertrek uit Neder land, Zaterdag 19 Juli aankomst te Ler- vik; Maandag 21 Juli vertrek van Ler- vik. aankomst te Odde; Woensdag 23 Juli vertrek van Odde; Donderdag 24 Juli aankomst te Balliolmen; Zaterdag 26 Juli vertrek van Balholmen, aankomst te Gudvangen. Maandag 28 Juli vertrek uit Gudvangen, aankomst te Balholmen; Dinsdag 29 Juli vertrek uit Balholmen; Woensdag 30 Juli aankomst te Dront- heim; Maandag 4 Augustus vertrek uit Drontheim; Donderdag 7 Augustus aan komst te Willemsoord. SPORT. Zwemwedstrijd Middelburg. De z wem vereeniging „Luctor el Emer- go" alhier heeft het voornemen Zater dag 26 dezer een zwemfeest te houden, waarbij, zij tevens liaar 5-jarig bestaan zal vieren "De nummer* van den 1 wedstrijd zijn Estafette heeren en dames. 10Q vrije slag en id. scüoolsfag, heeren. Vérspringen. Figuurzwemmen (heeren). 1250 M. bami. 25 M. vrije slag, jongens en meisjes. Behendigheidswedstrijd (heeren). Hindernisbaan (jongens). 'Springen en popduiken 50 M. rugslag (heeren Tobbetjevareu (meisjes). Steekspel (jongens). 50 IM. Vrijen slag (dames Duivensport. Uitslag van een bondswedvlucht in Z. VI. W. D., gehouden op Zondag 22 Juni 1924, op Mouscron, mei 45 oude duiven. ïLos 8 uur Greenwichtijd; wind N. West: Gehr. van de Plas, Oostburg, le prijs; B. P. de Ridder, Cadzand, 2, 3, 5, 8 en 11; M. A. Mabesoone, Oostburg, 4; A. van Gijs, Breskens, 6; J. Verplanke, Oost- burg, 7; R. van Quekelberghe, Breskens, 9; Jan Jansen, Breskens, 10; A. Risseeuw, Oostburg, 32. le overduif M. Boonman le Ooslburg; 2e overduif B. P. de Ridder, te Cadzand. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De heer J. "N. Boom. gep. luit.kol. der artillerie is Dinsdag, 57 jaar oud, tengevolge van een ongeval overleden. Toen hij Dinsdagmiddag, na een bezoek te hebben gebracht aan zijn echtgenoote die in hel St. Elisabetligaslhuis te Arn hem ziek ligt, per motorfiets naar zijn woonplaats, Oosterbeek .terugging, is hij tegen een boom gereden door het vèr- keerd uitwijken van een wielrijder. Zon der fot bewustzijn te zijn gekomen is hij in het St. Elisabethgasthuis te Arnhem overleden. Naar uit Den Haag aan „Het Volk" wordt gemeld, drong deze week des nachts een man een woning aan de Tol- lenstraat aldaar binnen en stond plotse ling met een zaklantaarn voor den ont- wakenden bewoner, die, ofschoon deer lijk verschrokken, uit bed sprong en den inbreker aangreep. Deze wist te ontko men met medeneming van een vest. waarin f 2400, een gouden horloge met gouden ketting cn een spoorabonnement 2e klasse. Op aanwijzing van een jongen, die den inbreker had zien wegloopen, werd deze, een berucht roover. spoedig van bed gelicht. Het abonnement werd terug gevonden, doch het geld en het horloge nog niet. Te Goevorden is J. W., timmerman, in de fabriek met de zaagmachine in aanraking gekomen, waarbij hem de vin gers der linkerhand werden afgesneden, den. De heer P. Th. Ley der Ha ver- stroom, administrateur van Soember Sa- rio. (Bondowoso) is van zijn paard geval len en aan een hersenschudding over leden Naar Anela uit Weltevreden meldt, is Singapore besmet verklaard met cho lera. Bij een circus-uitvoering te Bar celona zou een der acteurs per motor rijwiel de loop „the loop" maken over een lange houten baan. Tijdens de uit voering weigerde de motorrijder het waagstuk te volbrengen, daar hij bang was dat zijn motorfiets, wijl het geregend had, zou slippen. Toen de impressario zulks aan het publiek mededeelde, schreeuwde het, dat het geheele program moest afgewerkt worden. De motorrijder, een Franschman. zou het kunststuk dan maar uitvoeren. Doch Rijnwijn of Mbezelwijn mel Victor is- W ater Oberlahnstein half om half, wordt door menigeen lek kerder gevonden dan Champagne Het is even opwekkend en verfri sschend, en zoo goedkoop, -dat de kosten van een ge regeld gebruik voor de meeslcn niet te hoog zijn. Voor huishoudelijk gebruik aanbevolen in heele LiterschrocFHes- schen, inhoudsprijs 32 ets. (Ingez. Med.) reeds aan het begin der glooiing slipte de motor van de baan, kwam tusschen de toeschouwers terecht en werd tegen ^en boom \erbrijzeld. De Franschman werd gedood, terwijl verscheidene aanwezigen bewusteloos werden weggedragen. Te Hannover heeft de politie een 45-jarigen koopman gearresteerd. Deze man heeft bekend, sedert 1918 in zijn woning zeven jongelieden te heb- jben vermoord. Hij beweert de misdaden in sexueele opgewondenheid te hebben gepleegd. Hij sneed zijn slachtoffers de ^keel door, sneed het hoofd en de lede maten van het lijf ora alle deelen ver bolgens in hel water te werpen of op verschillende plaatsen te begraven. Hij dreef tot verleden jaar handel in vleesch en men vermoedt, dat hjj ook het vleesch van zijn slachtoffers heeft verkocht. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Joli. 3 Middelburg, Huis en Landerijen, r. d. Harst. 4 St. Laurens, Gras, Struve. NAGEKOMEN BERICHTEN- MOTORONGELUK. Hedenmiddag is een motorwielrijder uit Middelburg bij het oprijden van den Boulevard de Ruijter le Vlissingen, met den motor omgeslagen, die op een zijner beenen terecht kwam. waardoor het ern stig gebroken werd. De man is naar het St. Jozephziekenhuis aldaar over gebracht. LAATSTE BERICHTEN.. UIT WEMELDINGE. Heden bad de vrachtrijdersknechi A op 't H. le Wemeldinge het onge luk bij het inrijden in een schuur met een wagen geladen met hooi met zijn hoofd bekneld te geraken tusschen de balk en de lading met het ongelukkig ge volg dat de man bewusteloos werd op genomen, en inroeping van geneeskun dige hulp noodzakelijk bleek, TWEEDE KAMER. In den aanvang der zitting werd met 31—24 st. verworpen hel voorstel van den voorzitter om vandaag ook nog te behandelen het wetsontwerp strekkend tot concentratie der opleiding van ver lofsofficieren en van de eerste opleiding van beroepsofficieren te Kampen, met opheffing van de scholen voor verlofs officieren le Breda en te Amersfoort. Z. h. st. werd aangenomen de wijziging der wel van 30 Juli 1921 tot toekenning van voorschol voor ae stoomvaartverbinding Nederland-Z. Afrika. Voorts werd aange-, nomen een Suppletoire Oorlogsbegroo- ting van 2 millioen van kosten van de uitvoering van het contract Armstrong. Na bestrijding door den heer Kersten sLond de Kamer bij een niet zittende stemming nu toe de door de regecring aangevraagde subsidie van f 50.000 voor ae Parijsche Tentoonstel1" ling van Moderne-Sier- en Nijverheids- kunst. De Kamer is op reces gegaan. DE BELASTING DER KONINKLIJKE. De Hooge Raad heeft Lfifsipraak ge daan in de bekende belastingkwestie der Kon. Petr. Mij. inzake haar aanslag in de dividend en tantième belastinsgen, in ver band mét de uitkeering 'der Bataafsche. De Hooge Raad "heeft den opgelegden aanslag gehandhaafd. STROO VERBRAND. De stroovoorraden van de fabriek N.V. W. A. Scholten strookartonfabrieken te Sappemcer. werden gisteravond door den bliksem getroffen en zijn verbrand. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 4 Juli. 3 uur. De cijfers tusschen' haakjes zijn de ■koersen van gisteren Londen 11.49% (11.50%). Berlijn 0.63% (0.63%). Parijs 13.55 (13.62%). 1 Brussel 11.95 (12.—). Zwitserland 47.30 (17.27%). Weenen 0.0037% (0.0037% Kopenhagen 42.25 (35.65). Stockholm 70.40 (70.60). Christiania 35.55 (41.57). New-York 2.65% (2.65%). BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 4 Juli. 3 uur. Hoewel de ondertoon van de beuils vandaag vAst was. waren de omzetten van bescheiden afmetingen. De interesse voor de Rotterdamsche Bank was sterk verminderd en ook was aan het aanbod een eind gekomen. De koers onderging maar weinig verande ring Olieaandeelen vaste houding. Maar tengevolge van de weinig om vangrijke affaire had laler op den middag een kleine inzinking plaats. Geconsolideerden ex dividend verhan deld. Suikerwaarden weinig veranderd, toch gunstig; de hoogste koersen bleven ge handhaafd. Tabakkeu krachtig. Speciaal was dit het geval met Senemba. Rubberfondsen in meerdere gevallen Ihooger genoteerd. Ned, Industrieelen verwaarloosd. DE MILITAIRE CONTROLE. PARIJS, 4 Juli. V. D. De Raad van ambassadeurs heeft in groote lijnen het antwoord op de Duitsche nota vastge steld. De Raad verklaarde acte ervan te hebben genomen, dal het Duitsche rijk zich verplicht de militaire controle toe te staan. De Raad stelde de hervat ting eener contróle vast op 20 Juli, zon der zich te binden, dat de operaties op 30 Sept. zullen zijn geëindigd. Hel hangt van Duitschland zelf af, of de militaire contróle op 30 Sept. zal eindigen. UIT ITALIË. ROME, 4 Juli V.D. De meerderheid der nieuwe onderstaats-secretarissen be hoort tol de gematigde Fascistische par tij, die niet willen welen van geweld DE ONMACHT DER 1 DEMOCRATEN NEW YORK. 1 Juli V.D. Na 54 stem mingen had de Democrat. Nationale con ventie nog geen candidaat aangewezen voor het Presidentschap der Ver Staten. BEVOLKING. Koudekerke. Van 15-30 Juni 1924, Ingekomen J. Spruit, E no. 184, uit Middelburg J. van de Vate, C no. 1, uit .Vrouwe- ipolder A. J. Duinker, met gezin. B no. 195, uit Vlissingen J. Adriaansen, met gezin, D no 95, uit Middelburg S. de Groot, B no. 77, uit Ritthem J. A. P. Grootjans, D no. 338, uit Mid delburg M. C. Potuil, D no 138, uit Lekkerkerk W. Piel, met gezin, B no. 205, uit Vlissingen S. de Bree, E no. 170, uit O. en W. Souburg P. de Keewit, B no. 202, uit Miss'mgen. Vertrokken.; C. Weststrate, B no. 98. naar Vlissin gen 'M. Poppe, C no. 37, naar Rit them J. C. de Koster met gezin, A no. 149, naar Middelburg P. Harpe, D no. 18, naar Middelburg F. Harinck met gezin, A no. 198, naar Vlissingen A. G. de Rijke, A no. 9, naar Rotterdam C. W. Koster, D no. 156, naar Vlis singen J. Schout met gezin, A no. 2, naar O. en W. Souburg L. Boone, A. no. 1, naar O. en W. Souburg C. W. L. Dronkers, met gezinE no. 16, naar Oostende (België) J J. van Damme, D no. 33, naar O. en W. Sou burg W. van Schaik, B no. 96, naar N. BB St Jooflland. O. en W. Souburg Van 15—30 Juni. Ingekomen: Th. W. J. van Egmont en gezin. Nieu we Vliss. weg C. 150 van Rilland Bath; J. Mallie en gezin, Spoorstraat A 112, Vlissingen; L. D. van der Klooster A 106, Renesse; C. J. van den Heuvef, Turnhoutstraal E 48, Amersfoort; L. Boone, Ritthemsche str. A 157, Koude- kerke; A. Weijts, Nieuwstraat B 74, Vlis singen; A. 'Mallee, Marnixplein C 13, jVlis- singen; J J. van Üamme en gezin, Nieu we Abéele C 227, Koudekerke; J. C. de Meijer en gezin. Nieuwe Vliss. weg O 187, Terneuzen; C. E. van der Eijk, wed van der Peijl, Turnhoutslr. E 23, Vlissingen; P. Bostelaar, Kanaalslr. B 161, Kapelle; J. J. Hofman en gezin, Marnixplein C 7, Groningen; J-. Th. Tromp en gezin, Pad- weg, Missingen. Ve rtrokken: J. Doornheim en gezin van Nieuw© Miss. weg C 150 naar Haarleflnmermeer Ca. Theune, Tuindorp D 42, Den Haag; L. Fransooij, Spoorstr. A 91, Ritthem; L. van Noppen, Oranjeplcim A 16, Roosen daal; C. !Maas en gezin, Marnixplein C 22, Koudekerke; I. J. de Keijzer, Ritthem- straal A 118, Alrakerk; L. W. Brom- baclier, Kanaalstr. A 57, Nieuw Leusen; Jacoba A. OostveenTurnhoulstr. E 10, Utrecht. BURGERLIJKEN STAND. f Middelburg. 2—4 Juli. Juli. Ondertrouwd P. W. H. Lemke, 3 1 j. met P. J. I. Bechmann, ;29 j.,L A. Alewijnse, 25 j. en W. J. Sinke, 27 j., L. J. van 't Westende, 30 j. en J. G. Vervenne, '3|6 j. Getrouwd. E. C. F. W. Schömann, 28 j. met K. E. M. Möller, 25 j., R. N. Nïj- veld. 40 j en M. J. Rosier, 31 j., F. W. A. Brösiche. 26 j. en M. Fronnert, 26 j., L. ;P Gernler, 34 j. en J. V. de Baare, 37 'j. bevallen C. van Luijk. geb. van Ta~ tenhove, d., A. J. Sleutel, geb. Pervoost, z., A. J. van Dalen, geb. van der Maas,'z., de Bruin, geb. ltooijman, z M. Kamp man, geb. Polderman, z. Overleden, W. Bosschaart, z. 2 j. Souburg. Van 25 Juni—3' Jul. Bevallen- C Jan- se, geb. De Rijcbe, z. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Middelburg maakt zich op het feit te herdenken van den overgang naar den Prins van Oranje, in 1574. Uit de voorbereidende werkzaamheden is nu reeds te bemerken, dat dit feest schitterend zijn zal en een juist beeld zal geven van het lijden, den strijd en de verlossing in dat gedenkwaardige jaar. Dat ook onze geliefde Koningin en Hare doorluchtige familie getuige zal zijn van deze herdenking, zal er niet weinig toe bijdragen, dat de dagen van 6 en 7 Augustus voor onze stad van het hoogste belang zullen zijn en tal van vreemdelingen tot zich zal trekken Het verwondert daarom niet, dat in

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2