Ions land. Indien Nederland derhalve een stap in de richting als door Tilburg bedoeld, zoude doen, zou zij dit zoo'n groot gevaar niet achten. Van de commissievoor de Han delsbelangen gaan twee leden ge heel en al accoord met het voorstel van het bureau. De overige leden voe len allen in meerdere of mindere mate voor het denkbeeld van de Tilburgsche Kamer Zij mecnen, dat al is men nog geen protectionist, men toch wel de wen- schelijkheid kan inzien om zij het dan ook als noodmaatregel bepalingen vast te stellen, waardoor de Nederlandschc industrie wordt bevoordeeld. Een van de leden merkt op, dat vrij handel in geen enkel land van Europa practisch doorgevoerd wordt, zelfs En geland, het vrijhandelsland hij uitne mendheid kon, door dc praktijk gedron gen, niet ontkomen aan beschermende rechten. Dit lid acht het dan ook een eisch van goed beleid dat ook in ons land de industriën zooveel mogelijk te gen buitenlandsche mededinging worden beschermd met de middelen, waarover de staat kan beschikken. Deze rapporten beantwoordende, zegt het Bureau ook na nadere informatie bij de Kamer te Tilburg niet te kunnen zeggen hoe Engeland voordeeiiger voor waarden van Tsjecho-Slowakije heefl we ten te verkrijgen. Het bureau blijft bij zijn vrees, dat men den weg naar pro tectie zal opgaan en ontkent, dat in het algemeen in Engeland hooge invoerrech ten worden geheven, dit is slechts juist voor enkele artikelen als sigaren, spiri tualiën enz Na den oorlogstoestand en in verband met de lage valuta's in mid den-Europa heeft men in Engeland op meerdere artikelen SSi/a pet. der waarde als invoerrechl gezet, doch dit bedrug is reeds tot 5 pet. teruggebracht en alles wijsl er op dat het recht spoedig weer geheel zal zijn verdwenen. Het komt het bureau dan ook voor, dat een beroep op Engeland door de voorstanders van verhooging der invoerrechten dan ook wel eenigszins misplaatst is. STUKKEN GEMEENTERAAD GOES. Gasfabriek. Voorgesteld wordt de vaststelling van de rekening over 1923 met extra af schrijving op de watergasinstallatie ad f 13.12-1, en met een winst van f17.860 waarvan de helft aan de gemeente ten goede komt. De gasrommissie stelt voor den gas- prijs voor industrie op 8 cent te bepalen met een reductie van 2 cent voor een verbruik van 4—5000 M3; 2>/2 cent van 5 6000; 3 cent 67000; cent van 7 10 000; en 4 cent daarboven. Voorts wordt voorgesteld een uitbouw der stokerij, ten koste van f 1200. Paardenmarkt. Naar aanleiding van een verzoek van den kring W. Z. Beveland der Z. L. M. doen B en W. een voorstel tot instelling van twee paardemarkten in het voor- en najaar met behoud van de bestaan de markt in Juni. Veetentoonstelling. In verband met de 8 Oct. te Goes te houden handelsveetentoonstelling van den Zeeuwschen Bond van Veehandela ren, stellen B. en W. voor dan de week markt te verzetten op 7 Oct., en een 'sub sidie te geven van f 300. Kon. Bezoek, dige ontvangst van H. M. de Koningin B. en W vragen een c red iet voor waar bij haar bezoek in Augustus. Burg. Armbestuur. Voor de vacature-W. S. Duvekot Cz., beeft het bestuur de volgend aanbeveling ingediend 1. I. Wessel; 2. ~H. Holle- stelle On tslag C. J. Snouck. B. en W. stellen voor het verzoek om eervol ontslag van C. J. Snouck als on derwijzer aan school B. in te willigen, te gen 1 Augs., onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten. Schoolverzuim. Voor de vacature in de comm. tot we ring van schoolverzuim, ontstaan door het bedanken van J. M. v. d. Peijl wor den aanbevolen. 1. J. Ruijaard; 2. W. Hengeveld. Overige voorstellen. Voorts doen B. en \V. voorstellen tot afwijzing van het verzoek van J. M. Kooien om van gemeenstewege een riool putje te maken in de 's-H. Hendrikskin- derenstraat aau Breetvelt weder voor 3 jaar te verhuren het woonhuis aan de St. Adri- aanstraat voor f260; aan de wed. J. Govers voor 7 jaar weder te verpachten een Stuk weiland van 0.54.70 H.A. aan 't Roosjeshof voor f 25; aan J. A. L". Q. Fukken een strook grond te verhuren aan den Stationsweg voor f 10; afwijzing van 't verzoek van H. van Sabben tot oprichting van een timmer manswerkplaats achter zijn woonhuis; aanvaarding van een stukje grond van de fa. Sprook en Snijders, hoek West singel en Middelb. straat, en verharding van den grond; vaststellen van een verordening krach tens welke gemeentelijke cursussen voor onderwijs na leerplichtigen leeftijd in 't leven geroepen kunnen worden, bijzondere cursussen bunnen dieerd een bedrag van f160 bij te dragen in den aanleg van een riool langs <leïi Willem Zelleweg; waarvoor f240 zullen gedragen worden door de Sp. Mij. en den heer v. Zwaarden, eigenaar van den weg. RECHTZAKEN. De kwestie der Godshuizen. Ter. openbare terechtzetting der Arron- dissements-Iiechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke Zaken, werd, zooals reeds kort gemeld, gisteren uit spraak gedaan in dc reeds bekende zaak van de instelling ,,ue Godshuizen", ge vestigd te Middelburg, vertegenwooiv digd door haar bestuur, als eischeres, waarvoor optreedt Mr J. F. van Deinse alhier, tegen den burgemeester dezer gemeente als haar vertegenwoordiger, als gedaagde, waarvoor Mr. J. J. Heijse al hier optreedt. Eischeres dagvaardde gedaagde om een uitspraak der Rechtbank uit te lokken, dat de Godshuizen te Middelburg niet zijn instellingen vau weldadigheid in den zin van artikel 1 der Armenwet, en dat zij ten onrechte door B. en W. van Mid delburg op de lijst bedoeld bij art. 3 der wet van 29 April 1812, Stbl. 16, zijn geplaatst en daarvan behooren te wor den afgevoerd, subsidiair zulks te beslis sen omtrent het Gasthuis en het Oude Mannen- en Vrouwenhuis, in ieder ge val van het Gasthuis, en zeer subsidiair uit te spreken, dat die instellingen, voor zoover ze op bedoelde lijst behooren voor te komen, moeten worden gerang schikt sub littera O van art. 2, als be stuurd en geregeld door bijzondere per sonen. Do overwegingen in hel vonnis der Rechtbank komen op het volgende neer Als grondslag voor het onderzoek der gevraagde afvoering van de lijst, dient, zooals nader wordt uiteengezet, de rechtstoestand genomen te worden, zoo als die was bij de inwerkingtreding der Armenwet. Omtrent de door gedaagden opgewor pen gronden van met-ontvankelijkheid van eischeres in haar vordering, wordt overwogen, dat de gemeente-vordering, waarbij de gestichten zijn gesteld onder een bestuur, is vastgesteld na het in werking treden der Armenwet; dat eischeres niet als derde optreedt (der den kunnen geen partij zijn ex art. 76 der Armenwet) en eischeres beweert, dat de gestichten haar toebehooren, op grond waarvan de middelen van niet- outvankelijkheid ongegrond zijn. Verder wordt bean 1 woord de vraag of er sprake is van één instelling „de Geds- huizen", of van zooveel instellingen, als er gestichten zijn, aangenomen kan wor den, dat de Godshuizen in elk geval vanaf het jaar 1815. als een geheel zijn beschouwd, hetgeen o.m. blijkt uit de overgangshistorie van de Godshuizen na den Franschen tijd (De „Commission des Hospices" over bedoelde gestichten werd, zooals op 12 Januari 1815 werd beslist, door Gedeputeerde Staten van Zeeland beschouwd vernietigd te zijn, met ver vanging van die Commission door een College van Regenten en met aanschrij ving aan plaatselijke besturen om één College van Regenten voor het Armbe stuur en één voor de Godshuizen te benoemen) en uit vroegere door Burge- meesteren van Middelburg gemaakte be palingen. Om de vraag te kunnen beantwoorden, of die ééne instelling der Godshuizen een Gemeentelijke Instelling in den zin der Armenwet is, overweegt de Recht bank, dat onderzocht moet worden hoe de rechtstoestand der instelling, in ver band met optreden der overheid, zich in 1854 "had geconsolideerd, en zal die Instelling beschouwd kunnen worden als Gemeentelijke Instelling dan moet blij- i, dat de rechtstoestand van 1854 van dien aard was, dat die Instelling door de gemeente Middelburg geregeld én van harentwege werd bestuurd. De Rechtbank grondt baar antwoord op l.g vraag, voor wat de regeling der In stelling betreft, op verschillende door Burgemeesleren en den Raad van Mid delburg gemaakte bepalingen en op be staande regelingen, en overweegt, dat de in die bepalingen genoemde gedragingen betreffen de organisatie, de bestemming, de inrichting en interne aangelegenhe den, zelfs in de kleinste bijzonderheden, zoodat hier sprake is van een regeling als bedoeld in art. 2a der Armenwet. Ook wat het bestuur der Instelling aangaat, verwijst de Rechtbank naar di verse door B. en W., Burgemeesleren, en den Raad van Middelburg gemaakte bepalingen en naar bestaande reglemen ten, waaruit blijkt, dat de stedelijke over heid niet alleen zelf bestuursdaden ver richtte, maar ook telkens in de bestuurs daden der lagere colleges ingreep en dienaangaande bevelen gaf, zonder dat van protest door het College van Re genten over de Godshuizen gedurende 1816—1855 blijkt. De Rechtbank neemt op grond van het vorenstaande als vaststaande aan, dót in 1854 <Ie ééne Instelling der Godshuizen in den zin der Armenwet een Gemeen telijke Instelling was als door de burger lijke overheid geregeld en van harent wege bestuurd. Tot slot beantwoordt de Rechtbank dan nog de vraag, of die gemeentelijke instelling ook het karakter van welda digheidsinstelling toekomst, wat door eischeres wordt ontkend, en overweegt dienaangaande op grond van verschil lende door den Burgemeester van Mid delburg e n Ged. Staten van Zee land gemaakte bepalingen, onder uitleg ging van de be teekenis van daarin ge bezigde uitdrukkingen, dat aan de In stelling der Godshuizen het karakter van weldadigheidsinstelling niet is ontnomen. Op grond van historische gegevens neemt de Rechtbank als vaststaande aan dat de Instelling der Godshuizen door ngr ij pende veranderingen betreffende de Armenzorg, een gemeentelijke instelling is geworden, waarin vanwege de stede lijke regeering weldadigheid werd ge oefend; dat de gealimenteerden zonder zelf te behoeven bijdragen, in die gemeentelijke instelling werden opgenomen; dat de kosten op de stedelijke regee ring drukten dat het weldadigheidskarakter aan die Instelling niel is onlnomen, ook al trachtte de stedelijke regeering den op op haar drukkenden lasl Ie verlichten, uil welk vorenstaande blijkt, dat dc céne Instelling der Godshuizen in 1854 een gemeentelijke instelling in den zin der Armenwet was, en dat daarna aan die Instelling geen ander karakter kon worden gegeven, zoodat de ten processe bedoelde gestichten terecht zijn vermeld op de lijst als bedoeld in art. 3 der Ar menwet en geplaatst onder categori A •an art. 2 dier lijst. Do Rechtbank verklaarde eischeres ontvankelijk in hare vordering, passeerde elk aanwijsaanbod als overbodig, ver klaarde eischeres ongegrond in haar vordering en ontzegde haar die, met ver oordeeling van eischeres in de kosten an het geding. LANDBOUW. De Landbouwschool te S c h o o n d ij; ke. Men zond ons het volgende ter pu blicatie De landbouwschool te Schoondijke staat, gelijk bekend, op punt geopend te worden. De „officieele" opening is be paald op Maandag a.s.; Dinsdag d.a.v. zullen vermoedelijk de lessen aanvan gen. Er heeft nogal wat toe behoord eer men zoo ver was. ~Evenwel zullen we de wordingsgeschiedenis dezer inrichting buiten beschouwing laten. Genoeg zij het te vermelden, dat een vereeniging is gesticht „tot bevordering van het land bouwonderwijs in Zeeuwsch Vlaanderen W. D.", waarvan leden zijn verschillende gemeenten in deze streek,3) en van wel ke het schoolgebouw eigendom is. Het Rijk verleent ten behoeve van het on derwijzend personeel en de leermidde len een subsidie. De inrichting is de veertiende, welke van dien aard in ons land tot stand is gekomen, en naar gebleken is, vol doet dit soort scholen over het alge meen uitstekend. De school le Scboondyke is een soort gelijke inrichting als die welke eenige jaren geleden te Axel is opgericht. Ze is een zgn. lagere landbouwdagschool. Het doel, dat bij de oprichting van dit soort scholen heeft voorgezeten is de bezwa ren, welke een gewone landbouwwinter- cursus nu ten eenen male aankleven, zoo veel mogelijk uit den weg te rui men. Men is daarbij van de gedachte uit gegaan, dat meer te bereiken valt, in dien de lessen gegeven wor<*en door personeel, dat zich uitsluitend aan hel landbouwonderwijs wijden kan, dan wel dat dit onderwijs gegeven wordt door personen, die reeds een dagtaak als gewoon onderwijzer achter den rug heb ben en er dan vaak nog op uit moeten. Daarbij komt nog, dat in een school) in eigen speciale lokaliteiten les gege ven kan worden, waardoor het gebruik der leermiddelen beter tot zijn recht komt. Dit aan de eene zijde. Anderzijds is het van groot belang, dat aan een landbouwdagschool in de beide eerste leerjaren onderwijs gegeven wordt, het welk op dat der lagere school aansluit en door de wijze, waarop het gegeven wordt, als het ware de voorlooper is van het eigenlijke landbouwonderwijs. Er wordt op deze wijze a. w. een brug gelegd tusschen het gewone lagere en het eigenlijke vakonderwijs. Dit heeft ten gevolge, dat de leerlingen beier ge prepareerd het eigenlijke vakonderwijs knunen volgen, waardoor de kans ver hoogd wordt, dat dit laatste meer vrucht dragend is. Men ontzeilt op die manier het bezwaar, hetwelk bij een gewonen cursus zoo vaak ontmoet wordt, dat de leerlingen onvoldoende voor-ontwikke ling hebben. De school nu te Schoondijke zal 4 klassen omvatten, terwijl de duur van het onderwijs als volgt is geregeld: voor de le klasse 2 dagen per week gedurende 40 weken; voor de He klasse 1 dag per week gedurende 40 weken; voor de Ille klasse 1 dag per week gedurende 30 weken; voor de IVe klasse 1 dag per week gedurende 30 weken. Voor het overige kunnen de leerlin- n in het ouderlijk bedrijf werkzaam zijn. De leerlingen der Ie en He klasse hebben 12 weken vacantie, die der ïlle en IVe 22. Deze vacanties worden verdeeld in (drie perioden, zoodat te onderscheiden zijn een zaai-, oogst- en bietenoogstva* cantie. In de drukke periocen kunnen de leerlingen dus geheel in het bedrijf weric- zaam zijn. Door deze inrichting der school wordt dus bereikt, dat tusschen onderwijs en praktijk een nauwe aanraking tot stand komt. Voorts is het van belang, dat de school zich speciaal naar de behoefte der streek kan richten en is het voor de ouders om verschillende redenen ze ker ook niet onwelkom, dat ze hun jongens iederen avond thuis hebben. De vakken, waarin onderwijs gegeven wordt, zijn in de verschillende klassen de volgende: I Nederlandschc taal (80) 2), rekenen 80), aardrijkskunde en staatsinrichting 80), natuur- en scheikunde, plant- en dierkunde (360), totaal 400 uur. II Dezelfde vakken; respect. 40—40 20 en 100 uren, totaal 200 uren III Natuur- en scheikunde (30), ken- iiis van den grond, grondbewerking en grondverbetering (36), plantkunde, plan tenteelt en plantenziekten (36), dierkun de en veeteelt (30), zuivelbereiding (12), totaal 150 uren. IV Bemestingsleer 48), plantenteelt 21), veeteelt (36), laudbouwboekliouden (18), bedrijfsleer (24), totaal 150 uren. Bij het overzien van dit leerprogram ma zal ieder, die beseft, welke eischen tegenwoordig aan de ontwikkeling van den toekomsligen landbouwer worden ge steld, toegeven, dat alle leervakken zon der uitzondering nuttig zijn. Zeker ook die, welke als voorberei dend onderwijs worden gegeven, vooral als er naar gestreefd wordt, en dit is ook de bedoeling, rekening te houden met datgene, wat voor de praktijk van belang is wat rekenen en laai b.v. be treft. berekeningen uit de praktijk, op pervlakten en inhouden, opmetingen, no ta's, handelstermen, kwilantiën, adver- (entiën, verzoekschriften, marktberich ten, enz. enz.; aardrijkskunde polders, water- en spoorwegen, de landbouw- voortbrenging in eigen en andere pro vinciën, enz. enz.) Gelijk hierboven in het kort is uit eengezet, zal het verloop van het on derwijs zijn, indien alles eenmaal zijn gewonen gang zal gaan. Voorloopig echter zal begonnen wor den met een eerste en een dèrde klas se. Tot de eerSte klasse kunnen toege laten worden zij, die met vrucht een la gere school hebben afgeloopen en tot de derde klasse zij, die meer gevorderd onderwijs hebben genoten of in het bezit zijn van een diploma van een landbouwwintercursus. Het zou ons te ver voeren bier over de beteekenis van het vakonderwijs voor den a.s, landbouwer uit te weiden- Voldoende zij het thans nog te ver klaren, dat wij van onze zijde gaarne al het mogelijke in het werk zullen stel len, om het onderwijs van de school te Schoondijke zoo doelmatig en vrucht dragend mogelijk te doen zijn. Helpe ieder, die belang heeft bij of belang stelt in een bloeienden land bouw in het voormalig IVe district, zoo veel mogelijk het bezoek der school be vorderen. Het schoolgeld is zeer laag gesteld en kan haast voor niemand een bezwaar zijn zijn jongens er heen te zenden. Voor minvermogenden zal zelfs geen schoolgeld worden geheven. Leerlingen kunnen tot 28 dezer aan gegeven worden bij de navolgende hee- ren: A. MIJS, Oostburg. I. A. RISSEEUW, Oostburg. P. ERASMUS, Oostburg. A. N. DE MILLIANO, Waterlandkerkje. A. E. HENDRIKSE, IJzendijke. P. MAARLEVELD, Biervliet. J. B. BECU Sr., Groede. M. A. BLEIKER, Schoondijke. Iz. de HULLU, Schoondijke. A. I. LEENHOUTS, Retranchement. Eveneens bij ondergeteekende met in gang van 26 dezer aan het gebouvi) der school, waar tevens alle gewensch- te inlichtingen te bekomen zijn. Het benoemd hoold der Land bouwschool te Schoondyke. L. VAN DIJK. juist gewaarschuwd hebben tegen die meerdere breedte van het zijdek, toen de veerschippers van Korlgene en Wol- fertsdijk de boot daar ter plaatse zijn wezen bezichtigen. Hel bezwaar geldt voornamelijk, dat de bool dan -zoo licïit scheef gaal. Wordt er met de ondervin ding van die menschen uit de practijk geen rekening gehouden? En wat het plan betreft, om dc halflijbrug van beide sleigers wal le lalen zakken, zal dat werk geschieden vóór bedoelde boot in gebruik wordt genomen? Of zal die brug pas op de gewenschle hoogte worden ge legd, als de boot er eenmaal is, en die brug zich dus daarbij kan aanpassen? Hel verzoek van het Comité van Actie voor verbetering van hel verkeer niet Noord-Beveland, om de Provinciale boot •an hel Wolferlsdijksche Veer tot Veere te lalen doorloopen, wordt van de hand gewezen] doch ter zclfder lijd wordt liet voorstel gedaan, gedurende b.v. 3 jaren een subsidie van f COOO te geven aan een molor-omnibusdienst tusschen Wolferls dijksche Veer en Middelburg. Kost dat doorvaren van de boot tol Veere nu zoo ontzettend veel meer dan 1' 6000, dat daarvoor in de plaats moet komen een iiiolox'-omnibusclienst, die toch niet, voor al in het najaar en den winter, in de behoefte kan voorzien Is de aanschaffing van een boot voor het vervoer van auto's tusschen Viissin- gen en Breskens zooveel noodzakelijker? Voorzeker, het vreemdelingenverkeer moet worden bevorderd, doch brengen die vreemdelingen, als zij Donderdags of Zaterdags Walcheren bezoeken, nu zóó veel aarde aan den dijk, dat zij die uit gave wettigen? Er zijn onder die bezoe kers loclx ook heel wat mensehen met een smalle beurs, die hun leeftocht e.d. meebrengen. Voor hen is die boot toch niel noodigl En juist mede door de kosten voor zoo'n boot, worden de uitgaven ten bate 'an een ander deel van de provincie, in casu Noord-Beveland, onnoodig gedrukt. Met beleefden dank voor de plaatsing, Het Comité van Actie tot verbetering van het ver keer met N. Beveland. 3) Personeu kunnen tegen een door hen zelf te bepalen jaarlijksche contri butie donateur xvorden. Het spreekt van- 'zelf, dat we belangstellenden hierbi gaarne opwekken zich als zoodanig bi, het bestuur aan te melden. o) De tusschen haakjes aangegeven cij- jfers duiden het aantal lesuren aan. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Diensttijd van telegraaf- en telefoonkantoren bij ramp De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat door hem aan de Commissarissen der Koningin, de burgemeesters, de waterschaps- en pol derbesturen en de voorzitters daarvan, machtiging is verleend, bij algemeene rampen of onheilen, zooals overstroo ming, hoog water, ijsgang, brand, oproer en dergelijke tijdelijke verandering te brengen in den diensttijd van rijkstele graaf-, rijkstelefoon- en hulptelegraaf- en hulptelefoonkantoren, alsmede van tele foonstations. (St. Ot.) INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redactie 1 Naar aanleiding van de stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland, ver zoeken wij u beleefd eenige plaatsruimte. Heeren Ged. Staten stellen, ten behoé- ve van den veerdienst Korlgene—Wol- fertsdijksche Veer, voor, een boot zonder watertanks aan te schaffen, breedte op buitenkant spanten 7.75 M., breedte van hetzijdek 9 M. De boot is dus bovenop 1.25 M. breeder. Nu is het wel eigenaar dig, dat de veerlieden aan den Moerdijk BEKENDMAKING. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat bij him besluit van heden aan de N.V. ACETYLENA, te 's-Gravenhage, bare rechtverkrijgenden voorwaarde lijk vergunning is verleend tot het op richten van een benzine-installatie met een ondergrondsch reservoir en boven- grondsche aftapinrichting in perceel kacL sectie C no. 195, wijk H no. 2, gelegen aan de Lange Delft alhier. Middelburg, 23 Juni 1924. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitten M. VAN DER VEUR, Secretaris. De Burgemeester van Middelburg roept de in het verlofgangersregister dezer ge meente ingeschreven verlofgangers, hier onder vermeld, bij dezen op om in 1924, ieder voor het achter zijn naam aan gegeven tijdvak, krachtens art. 31, eerste id, in verband met art. 33 der 'Dienst plichtwet (Staatsblad 1922, no. 43), voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. LAURENS JOHAN BOL, 1918, Reg. Kustartillerie, 21 Juli t./m. 2 Augustus 1924, Helder, fort Erfprins; JOHANNES JACOBUS SCHUMAN, 1920, Reg. Kustartillerie, 11 t./m. 23 Augustus 1924, te Vlissingen; WILLEM KOOLE, 1918, Reg. Genie troepen, 1 Bon. 2e Schoolcie., 14 t./m. 30 Augustus 1924, Ulrecht, Kromhout kazerne LEIJN CORNELIS ANDREAS ALE- WIJNSE, CORNELrS ADRIAAN DE RIJK en HENDRIK WILLEM SCHROE- VERS, alle drie 1918, Reg. Genietroe pen, I Bon. le Schoolcie., 18 t./m. 30 Augustus 1924, Legerplaats bij Zeist CORNELIS VAN BELZEN, 1918, Reg. Genietroepen III Bon., le Compie. 8 t./pn. 20 September 1924, Utrecht; WESSEL' VERMEULEN, 1918, Korps Pontonniers en Torpedisten, 15 t./m. 27 September 1924, Dordrecht. Voorts van de 3e Compagnie Hos pitaalsoldaten, op te komen van 15 t./m. 27 September 1924 SIMON DE PAGTER, 1921, te Breda; ABRAHAM LOMBAARD, 1920, te Ber gen op Zoom, bij 3e Reg. Inf.; LEENDERT TISSINK, 1918, te Bre da AARNOUT WEST,VEER, 1918, te Bre da, bij 14e Reg. Inf. WILLFM KAREL NET, 1918, te Bre da; WILLEM ANDRIES ADAMSE, 1919, te Bergen op Zoom, bij 3e Reg. Inf.; WILLEM BOOGAARD, 1919, te Ber gen op Zoom, bij 3e Reg. Inf. HENDRIK WILLEM JAN DE RIJKE, 1920, te Bergen op Zoom, bij 3e Reg. Inf. PIFTER HENDRIK SEIJBEL', 1920, te Breda, bij 14e Reg. Inf. GERARDUS JACOBUS VAN BOVEN, 1921, te Breda JAN FLIPSE, 1921, te Breda Middelburg, 19 Juni 1924. De Burgemeester voornoemd, DE VEER, Wnd. Electr. Drukkerij G. W, den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6