weg houden: C. B., Souburg, tol f 5 b. s. 5 d. h., overlr. trekhondenwei P. C, Souburg, tot: f 2b>. s. 2 d. h.; overtr. arC. 460 swb.H. B., L. van B., A. M., allen SVlissingen, M. J. van B„ Antwerpen, allen t<^t f 2 fr. s. 2d. h.; op een: 1 per- soons rijwiel 2 personen vervoeren J. B. J., Middelburg, tot f 0.50 b. s. w.t.; fiet sen zonder Jicht: A. de V., Middelburg, tot: f 1 b. s. 1 .wt.; S. de R., Middelburg tot f2 b. s. 2 d. h.; P. G. «Je B'. Wal soorden, W. C., Bergen op Zoom, C. M., I>- de B C. B., allen Middelburg, P- B., iSerooskerke, C. J., Ritthem, J. J. Ar- nemuiden, allen tot. f 3 b. s. 3 d. li.; dronkenschap A. van B., Weslkapelle, J. J. van H., Middelburg, L. S., Arne- muiden, allen lot- f 15 b. s. 15 d. li.,; W. van de G., Vlissingen tot: f 3 b. s. 3 d. li., Vrijgesproken is: M. II., Middelburg, aangeklaagd wegens 't spelen niet geld Ontslagen van rechtsvervolging is: SL C. S., Middleburg, aangeklaagd wegens het rijden-met een motorrijtuig over 't jaagpad. LANDBOUW. Bij hel vee van de Wed. A. Blok, 50 gemeten, te Rilland-Ba th is mond- en klauwzeer geconstateerd. Onder het vee van M. Bruijnzcol te S c h o r e is mond- en klauwzeer ge constateerd. Geen vroege aardappels uit België. Bij besluit van den Belgischen minis ter van arbeid en nijverheid is alle ex port van vroege aardappelen uit België tot omstreks 1 Augustus verboden. Deze maatregel is getroffen na een bespreking met de groep groothandelaars, welke 'n geleidelijke prijsverlaging toezegde op voorwaarde, dat de uitvoer van aardap' pelen voorloopig door de regeering niet meer zou worden toegestaan. (N. R. Stand der landbouw gewassen. De mededeeling in de St.crt. van den stand der landbouwgewassen op 17 Juni begint met den volgenden tabel van de bebouwde oppervlakten 43.800 58.287 4.325 3.896 197.906 210.128 8.525 12.282 16.619 11.499 152.522 154.024 2.607 3.077 .Wintertarwe Zomertnrwe 17.432 34.909 8.062 2.120 245 1.182 4.076 3.529 10.083 149 991 2.907 5.261 130.285 131.757 32.516 29.350 16.194 42.627 7.660 2.196 327 1.572 8.840 2.450 V e e r e aan den schelpenzuiger „De Vol harding" van Terschelling, die schelpen zuigt voor de oestercultuur, verboden schelpen te zuigen ,daar de benoodigde papieren ontbraken. De hengst YE 107, reeds geladen met schelpen ,werd in beslag genomen en naar Wemeldinge op gebracht om daar te lossen. Kreeften. Men meldt ons uit Ierseke. De prijs der kreeften is in de laatste da gen door ruimen aanvoer van Noorschen kreeft hard achteruit gegaan en dat niettegenstaande in deze maand door de Zeeuwsche visschers niel gevischt mag worden en dientengevolge de voorraden bijna uitgeput zijn. Kon men in het be gin van dit seizoen f 3 besommen, dat is nu f 1.50 a f 1.75 per K.G. geworden. Voor de maanden Juli en half Augustus wordt een prijs van f 1.25 5 f 1.50 per K.G. gevreesd, wel te begrijpen dal met zoo'n prijs do visscherij geen winstgevend be drijf meer is. In visscherskringen wil men den betrokken minister verzoeken in delr vischtijd de grens voor buitenlandschen kreeft te sluiten. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. 71.065 35.361 11.431 2.057 9.46 3.417 809 35.361 15.691 67.497 35.314 10.571 2.194 865 2.957 919 38.622 15.516 9.365 Wintergerst Zomergerst Haver Boekweit iVeldboonen Erwten Stamboonen Koolzaad Bruin mosterdzaad ;Geel mosterdzaad Karwjjzaad Blauwmaanzaad Vlas12.360 Tabak150 Kanariezaad 1.932 Andere handelsgewassen 3.866 Land- en tuinbouwzaden 5.171 'jConsomptieaardappelen Fabrieksaardappelen Suikerbieten Mangelw. en voederb. Koolrapen en knollen Grove wortelen Cichorei Ajuin of uien And. knol- of wortelgew. Klavers Kunstweiden Andere voedergew. In het overzicht wordt gewezen op de groeizame periode na de tweede dekade van Mei, en op de nachtvorsten die in begin Juni op de veen- en zandgronden groote schade- aanrichten. Naast deze nadeelige invloeden wordt veel geklaagd over het in sterke mate op treden van emelten, vooral op grasland. Gemeld wordt dat het aanwenden van Parijsch groen met zemelen schitterende resultaten tegen deze plaag te zien gaf. In Overijsel richtte ook de ritmaald veel nadeel aan. In Gelderland, waar de herik een zoo bijzonder moeilijk le bestrijden onkruid blijkt te 2ijn, zien de velden geel van dit gewas; zelfs in de wintergranen prijken de gele bloemen. De onkruidbestrijding gaf trouwens in Mei in het algemeen veel moeite. Het het overzicht van den stand der gewassen ontleenen we het volgende be treffende Zeel an d: Tarwe, goed. Rogge, vrij goed. Haver, goed. Boonen, goed. Erwten, goed. Bruineboonen vrij goed. Vlas .zeer goed tot goed. Kanariezaad ,goed Koolzaad .goed. Mosterdzaad ,goed Blauw maanzaad .goed. Karwij, zeer goed tot goed. Aardappelen ,goed tot vrij goed. Suikerbieten, goed. Over het algemeen kan de stand den gewassen, vooral ten gevolge van het zeer gunstig weder in het grootste deel der maand Mei, zeer bevredigend wor den genoemd. Omhoog gevaren. Gisterenmorgeh is tijdens een dikken mist een groote Zweedsche motorboot bij Borsselc op het strand gevaren. Gisterenavond is het schip met 'hoog water door sleepbooten er af getrokken, en heeft het zijn reis naar Antwerpen kunnen vervolgen. Voorts meldt men ons uit Bath: Zaterdag is hier in het schaar van de Noord een Deensch passagierschip aan den grond geloopen. Bij het opkomende water wist het schip op eigen kracht vlot te komen. Zondag is in het Nauw van Bath het Belgische stoomschip „Le Belgique" aan den grond geloopen. De aldaar gestation- neerde sleepbooten wisten het schip vlot te krijgen. Indische Sto om vaartlijnen. Prins der Nederlanden, 21 Juni v. Am sterdam n. Batavia. Kawi, 20 Juni te Batavia v. R'dam. Johan de Witt^ 20 Juni v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Borneo, 19 Juni v. Singapore, Amster dam n. Java. Anjer 20 Juni v. Batavia n. R'dam. Tambora, p. 21 Juni Gibraltar, Rot terdam n. Java. Van Rensselaer, 21 Juni v. Dover, Am sterdam n. Wesf-Indiê. Celebes, 20 Juni op de reede van Va lencia, Batavia n. Amsterdam. Gorontalo, p. 20 Juni Perim, Rotterdam Java. Prinses Juliana, 21 Juni te Amsterdam v. Batavia. Riouw, 19 Juni te Sabang, Amsterdam Batavia. Roepat, p. 20 Juni Perim, Batavia n. Amsterdam. Rembrandt, 20 Juni v. Aden, Batavia O. Amsterdam. Tabanan, p. 20 Juni Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Stoomvaar tlijnen op Noord- Amerika. Volendam, 21 Juni 's midd. 12 u. 600 mijl v. Lizard, New-York n. Rotterdam. Nieuw-Amsterdam, 20 Juni n.m., te New-York v. Rotterdam. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Zaterdag werd door het vaartuig van dè Visscherypolitie, gestationeerd te De roeiwedstrijd van de „De Ruy terschool. Zaterdagmiddag had in het kanaal bij de Keersluis te Vlissingen de jaar- lijkscho roeiwedstrijd van de leerlingen der De Ruyterschool plaats. ï)e door prachtig weder begunstigden wedstrijd werd door een Talrijk publiek met be-> langstelling gade geslagen. Geroeid werd over 600 M. en de ploe gen waren over twee groepen verdeeld. 5 vielen onder groep A en omvatten de jongere, 6 onder groep B. zijnde de oude re leerlingen. De volgende lijden werden gemaakt groep A ploeg 1, stuurman 0. J. van Fessen^ 3 m. 50.6 sec., ploeg 2, stuurman J. Vis, 3 m. 50.8 sec., ploeg 3. stuurman W. O. de Roode, 3 m. 42.6 sec.; ploeg 4. stuurman D. J. Vroinans, 3. ra. 40.8 sec ploeg 5, stuurman 0. Harre veld, 3 m 40.4 sec. Deze ploeg roeide tegen den ploeg der roeivcreeniging „Luclor ct Emergo", die onlangs te Ostende een eersten prijs behaalde, en die nu 3 m 34.1 maakte. Groep B ploeg 1, stuurman J. L. van Leeuwen, 3 m. 19 sec.; ploeg 2. stuur man F. Maas, 3 m. 34.4 sec ploeg 3, stuurman J. van Liere, 3 m. 42.4 sec.; ploeg 4, stuurman A. Willcmsc. 3 ra. 48.4 sec.; ploeg 5, stuurman H. W. Bor, 3 ra. 27 sec.; ploeg 6, stuurman 0. Looij- sen, 3 m. 42.1 «sc Uitgeloofd waren 7 gouden, 7 verguld zilveren, en 7 zilveren medailles. De vier ploegen met de beste lijden moesten nu kampen om de gouden me dailles, het waren A5, BI, B2 en B5. Winnaar werd nu ploeg B 1, stuur man J. L. van Leeuwen en roeiers F. Massee. W. Anker, J. W. J. Oosterman, H. W. Hascnbos, G. E. Bos en L. Mes. zulks met 3 m. 29.4 sec.; A 5 (ha<K 3 min.. 37.8 sec.; B 2 3 m. 34.8 sec. en B 5 3 ra .3 1.8 sec. Daar dc verguld zilveren medailles moesten worden gegeven in de groep, waarin de gouden niet vielen, werden zij toegekend aan A 5, die den kortsten tijd had gemaakt, het was stuurman O Harreveld met de roeiers J. van Lil; H. Douna; J. Salverda; J. F. Hasz; M Eg- mond en A. Dekker. Hierdoor kreeg de tweede aankomende van groep B de zilveren medailles, het was stuurman H. W Bor met de rooiers P. Verhaagen, H. van Harten. P. J. de Poorter, F. J. Gombert, R. J. Werlodt en E. Bogerd. ie wedstrijd was opgeluisterd door het muziekgezelschap „St. Oaecilia", dat de deelnemers onder opgewekte mar- schen naar en van het terrein had gel- bracht. Des avonds had in de groote zaal van het Concertgebouw in tegenwoordigheid van vele genoodigden en geïntroduceer- den dc uitreiking der behaalde prijzen plaats, bij monde van den heer IC. Jas- perse. Do heer S. Visser, directeur der Zevaarlschool, opende en sloot de bijeen komst. t LEGER EN VLOOT. In het commandement der marine, te Willemsoord zullen van 30 Juni tot 5 Juli gezamenlijke oefeningen worden gehouden, waaraan de volgende schepen enz. zullen deelnemen: Gelderland „Tromp", Heemskerclc," Z 3, Z 4 „Van Meerlant," Hydra", „Douwé" Aukes,"' G 16, G 13, benevens 4 onderzeebooten en 1 groep watervliegtuigen. De nieuwe salarisschalen. Naar de Msb. verneemt, zullen de nieuwe militaire salarisschalen spoedig aan de Commissie van Georganiseerd leg worden toegezonden. In deze schalen zijn de maxima-jaarwedden met pl.m. 25 pet. verminderd. Voorts meldt het blad dat bij pension neering ingevolge art. 2 punt 5 de re serveplicht tot het 55ste levensjaar zal worden verlengd. Korting op pensioen zal alleen plaats hebben voor hen, die geen wachtgeld-pensioen genieten, indien zij een betrekking bij Rijk, provincie of gemeente bekleeden; bij particuliere be trekkingen niet. BUITENLAND. de toepassing van het zgn Dawes-rap- porl ,n 1. het plan aan de hand gedaan door de experts commissie. Verwacht wordt dat deze conferentie uitsluitend economische zaken zal be handelen. misschien met deelname van Amerika. De kwestie dér militaire be zetting en dc veiligheid van Frankrijk zullen naderhand op den een of ander» wijze geezamenlijk en in vriendschappe- lijken geest behandeld en qpgelosl wor den. Herriot gaal nu naar Brussel. Zijn be zoek aan Londen schijnt waarlijk een succes geweest. IïE ZAAK-MATTF.OTTI. Volgens de „Messcgero" zou dc avon turier Dumini in den loop van zijn jongste verhoor in de gevangenis van Re- gina Cucli bekend hebben, <lat hij deelge nomen heeft aan den moord op Mateolti Il'ij zou daarbij indirect als zijn last gevers hebben aangeduid Rossi, Filippelli en Marinelli. Verder zou hij nog hebben gezegd, dal Malteotti bijna onmiddellijk nadat hij in de auto was gelrokken, is gedood. De auto is daarop mol hel lijk voortgereden lot het bosch van Yico. waar hel lijk*van Matleotti achter een haag werd neergelegd. Daarna zijn de moordenaars weer naar Rome gegaan. Dumini is daarop naar Filippi gegaan en heeft met hem en» dc. andere mede plichtige dc manier besproken om hel lijk het beste te kunnen doen verdwij nen, Cabissi, een redacteur van de Cor- riere Italiano en Volbi een der moor denaars zijn toen weer naar hel bosch gegaan met de andere auto en hebben hel lijk verbrand op een plek, die Du mini niel nader kon aangeven Hel is een fraaie historie Een die het fascisme allesbehalve teil goede komt. Vaudaar dan ook, dat vrij drastische maatregelen genomen Zijn. SPORT. Zaterdag j.l. speelde de R. V. V. Volharding te Rilland een vriend- schappelijken wedstrijd tegen H. S. C. van Schore. Volharding wist Schore te kloppen met 3—1. Te Oud-Vossemeer werden Zondag voetbal-seriewedstrijden gehou den tusschen Z. V. V. te Zierikzee, Ajax Ierseke Devo te Steenbergen en O. V. V. te Oud-Vossemeer. De eerste prijs werd gewonnen bij loting, door Ajax met 2—2 tegen Z. V. V., 2e prijs Z. V. V. en 3e prijs O. V. V. met 3—tégen Devo, die den ten prijs werd toegekend. herriot en mac donald. De Fransche premier heeft een bezoek aan Londen gebracht. Hjj vertrok direct van Victoria Station naar The Chequers waar h ij bij Mac Donald heeft gedineerd'. Na het einde der conferentie is het volgende communiqué uitgegeven: Er werd een vriendschappelijke infor- meele bespreking gehouden over ver schillende kwesties in verband met het Dawes-rapport en de maatregelen, welke moeten worden genomen om het in wer king te stellen. Hangende de beraadsla gingen met de Italiaansche en Belgische regeeringen konden nog geen definitieve conclusies worden opgesteld. Bij de besprekingen bleek de algc- meene overeenstemming welke er tus schen de Fransche en Britsche standpun ten bestaat; de beide premiers zijn besloe ten om de moeilijkheden, welke op hun respectieve landen en de geheele wereld drukken, door voortdurende samenwer king op te lossen. Er werd overeengekomen, dat, als de andere geallieerden zich er mede kunnen vereenigen, te Londen een conferentie zal worden gehouden, niet later dan mid- den-Juli, ten einde de te volgen pro cedure definitief vast te stellen. De beide premiers zijn verder over eengekomen samen een kort bezoek aan Genève te brengen bij de opening van de vergadering van den Volkenbond in September. Dit is tenminste eens een communi qué waar men wat aan heeft, en alleen al de verklaring: tusschen de Fransche en Britsche standpunten bleek bij de besprekingen algemeene overeenstem ming te bestaan, geeft reden tot verheu genis. Als wij dan eens denken aan de vage berichten over gesprekken tusschen Lloyd George en Poincaré b.v.; dan is «dit toch heel anders. Men zou haast geneigd zijn te spreken van een herstel van de Entente, als dit niet wat al te mooi klonk. De beide lan den zullen dus voortaan in alleszins goede samenwerking tot oplossing der algemeene werelprc|ilemen komen, en inzonderheid van die vraagstukken, die de geallieerden in de eerste plaats aan gaan. Er schijnt dan toch weer samen werking gekomen. En dan wat wel heel bijzonders is er staan in het communiqué concrete voorstellen. Dit en dat zal er gebeuren, op 16 Juli een intergeallieerdc conferen- loxrensciie brieven. Van onzen Londenschen Correspondent. Nog eens de draadiooze. Om roepprogramma's. De zang van den nachtegaal en van andereu. Draadloos eten. De primeur van Scheveningen. De „British Broadcasting Company", welke zorgt voor de verspreiding der draadiooze verzetjes en vermakelijkhe den ten behoeve van de millioen be zitters van draadiooze ontvangtoestellen* krijgt wel eens het verwijt te hooren, dat de programma's, welke ze uitzendt, de ontvangers niet bevredigen. Het moet als een onmogelijke taak worden be schouwd een gehoor van een millioen koppen volledig en voortdurend te boei en. Het millioen vertegenwoordigt even veel stemmingen, opvattingen en sinakeu. En het is een erkend moeilijke zaak het iedereen naar den zin te maken. Men zal het beste ten naaslebij een massa kunnen behagen door de neutraliteit nauwgezet te dienen, door nadrukkelijk alles uit de programma's te weren dat sterk van kleur is of dat niet middelma tig kan worden geacht. Indien men dat niel doet, dan zal er opeens een groep hoorders opstaan die bezwaar maakt te gen „de kleur" of tegen iets buitenmid- delmatigs, dat niet in overeenstemming is met hun beginselen of met hun smaak. Het onafwendbare gevolg van een pro gram, dat alle smaken wil bevredigen, is dat het monotoon en vervelend wordt. Gewone, pretentielooze, melodieuze mu ziek heeft een goede kans bij een mil lioen in den smaak te vallen. Een onder houdend verhaaltje voor kinderen, dat een aardige strekking heeft en dat con troversieele zaken mijdt, zal licht alle kinderen ouder het millioen (en die weer ook een groot deel van hun ouder»1 kunnen bekoren. Zang dat slechts een vorm van muziek is zou ook een goe den gooi kunnen doen naar algemeene goedkeuring, indien de zangstem er door de telephonen niet soms zoo „bekaaid afkwam. Maar indien het millioen iederen avond zijn muziek, zijn verhaaltjes en zijn zang hoort en niet veel meer dan zal het op den duur zijn belang stelling in het draadiooze vermaak ver liezen. Het is duidelijk, dat de taak van de „Broadcasting Company" dus geen lichte is. Ze is begeerig tooneelstukken van er kende kwaliteit en opera's van alge meen aanvaarde schoonheid door le ge ven aan haar toehoorders. Maar tooneel- en opera-ondernemers helpen niet mee. Zij zeggen misschien terecht dfA het verspreiden per draadiooze van hun opvoeringen, of zelfs maar fragmenten ervan, schadelijk is voor hun onder nemingen, daar het de menschen uit hun huizen weg houdt, indien zij de crème er van kunnen genieten jp ide luie stoelen van him woonkamers. En indien men er al toestemming voor geeft, kost het heel veel geld daar com ponisten en schrijvers, tooneellislen en zangers schadeloos gesteld moeten wor den, indien hun arbeid wordt gereprodu ceerd voor een millioen menschen. Opvoeringsrecht en „Copyright" zijn uiteraard ook een factor van financieele beteekenis indien het omroepstalion zijn luisteraars wil verblijden met goed werk van beroemde schrijvers en schrijfsters met verhalen of voordracliten, die door populaire arlisten zijn vervaardigd. In het algemeen moeten dingen van dezen aard als zijnde te duur worden uit geschakeld. Mijn lezers hebben ongetwijfeld ge hoord, dat de „British Broadcasting Com pany" onlangs heeft beproefd het zingen van den nachtegaal op te vangen, een poging, die met eenig succes werd be leven wel eens het voorrecht heeft ge smaakt den nachtegaal te hooren in de welhaast heilige stilte van een Lente avond aan een boschkant, moet hebben gerild bij het idee, dat dit breekbare geluid blootgesteld werd aan de in vloeden van Londenschen rook1) en elec- tro-mechanischc voortplantingsmiddelen. De phantasie zal hier de luisteraars te~ gen schrijnende, teleurstelling hebben moeten beschermen. Maar ik ,h aal hel geval aan «als voor beeld van wat de „Broadcasting"-maat schappij al niel beproeft om afwisseling le brengen in haar programma's. Een van de dankbaarste punten van een omroepprogram is een rede voering van een beroemd man over een onderwerp, dat in hel midden der open bare belangstelling staat, of welke een acluecle gebeurtenis illustreert. Toen de Koning van Italië hier was, werd hij zooals te doen gebruikelijk is bij den opper-burgemeester van Londen in diens» ambtswoning „M.ansion House", op het eten gevraagd Het geluid, dal hel eten vergezelde (eelmuziek, trompetten, wel ke de redevoeringen inleidden de woor den van den .toaslmaster", die de ta felredes aankondigde en de speeches zelf mei en benevens het handgeklap, de ..toejuichingen" en de „hilariteit, waar mede ze werden begroet, werd draad loos aan het publiek doorgegeven. Wie toeluisterde kou zich temidden van hel feest wanen, omdat al het geluid sug gestief genoeg was om de omgeving en desnoods den smaak der gerechten er bij le denken. Bovendien genoot men de faveur den Koning van Italië met eigen majesteitelijke slem te hooren gewagen van de banden van vriendschap en de gemeenschappelijke belangen, welke Ita lië en Brillannië innig samenbonden. In zulke gevallen is een ontvangtoestel een zegen en voldoet hel aan die behoefte, waaraan zooveel nieuws pretendeert te voldoen. Maar aangezien de Koning van Italië slechts zeer en zeer sporadisch hier komt en aangezien Rarasay Mac- donald of Baldwin of Birkenhead zelden bereid zijn woorden van wijsheid en schoonheid tot een microphoon te spre ken, kan een omroepprogram ook slechts zelden met zulke aantrekkelijkheden worden opgeluisterd. En bij gebrek aan geluid van de menschengemeenschap, dat waard is le worden „omgeroepen" zoekt de maat schappij het bij de vogelen der luchten en bij de dieren des velds voor zoover ze bereikbaar zijn in het Londensche Arlis. Afwisseling moet er zijn. tot eiken prijs. Daarom gaan de ingenieurs de ragenieuse mannen hebben volledige aan spraak op den titel) in het begin van de volgende maand in den dierentuin proe ven nemen voor het draadloos versprei den van de geluiden en de opmerkingen van de daar aanwezige fauna. Het voor nemen is de volgende artisten te enga- geeren zee-arend (solo lachende jak halzen (kwartet i; zeeleeuw (solo en plons); olifant (trompet), hyena (hans- worsterij); vogelenhuis (symphoniecon- cert papagaaien (massa-schreeuw Een verplaatstbaar toestel, dat de ge luiden moet opvangen en dat de ronde langs de kooien en hokken zal doen, zal door middel van zijn microphone» de on schatbare klanken oppikken., welke de vogels en de dieren aan den ether willen prijsgeven. En wie in zijn vredige woning zich niet ontzien heeft een „luidspreker" op te richten, zal bij buren en bezoekers den indruk kunnen wekken, dal hij zich een wel voorziene menagerie heeft aan geschaft. Men kan dus den Britschen „broad casters" vindingrijkheid en zin voor be vrediging van hun klanten niet ontzeggen Ook de organisatie van dit nieuwe ver maak is hier in Engeland voortreffelijk De Britten zelf zeggen dat hun inrichting als model kan dienen voor de gansclie wereld. En wie wal heeft gehoord van den toestand in eenige andere landen, zal geneigd zijn hun eigen roem in dit geval te onderschrijven. In Amerika, waar de rage het eerst begon, heeft men veel te veel verzendstations,, zoodal oe positie van het draadiooze standpunt (dat is dunkt me het dernier cri-s'andpunt beschouwd chaotisch is. Daar hebben b.v. de groote warenhuizen hun eigen verzendstations., waarmede ze de luisteraars vervelen door hun brallende aanprijzingen van de goederen ii. hun winkels. Brittannië hecfl Ihans acht groote omroepstations en vier stations voor doorzending van programma's Die stations werken samen onder de leiding van die eene genoemde maatschappij, welke 1500 menschen in haar diens» heeft. Frankrijk heeft verscheidene om roepstations, welke onafhankelijk van el kaar werken. En in Duitschland is nog niet veel voortgang gemaakt. De positie in ons eigen land ken ik niet. Wel heb ik er op mijn laatste bezoek vele anten nes gezien. Maar het geeft me altijd vol doening te weten, dat de eerste bezitters van draadiooze ontvangtoestellen in En geland indertijd hun eerste program ont vingen uit Scheveningen. En dat vertel ik telkens aan eiken Engelschman, die te prat gaat op de ontwikkeling der draad iooze in zijn land en op de voortvarend heid van zijn technische menschen. Londen, 14 Juni. 1) De invloeden zijn uiteraard niet letterlijk bedoeld. tie, die voornamelijk economische vraag stukken zal b ehandelen in verband melj kroond, hoewel een ieder, die iu zijn BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Zaterdag is in het gebouw van de provinciale griffie te Antwerpen een

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3