BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 17 Juni. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 97 elf zes tiende, 6 pCt. Nederland 1922 97 vijf- •tien zestiende, 5 pCt. Nederland 1918 4% pCt. Nederland 1917 81%, 2%» pCt. Nederl. W Schuld 52%, 3 .pCt. do. Oblig. 64»/s; 3 pCt. do. Certif. 64 één zestiende. Cert. Ned. Hand. Mij. 129i/i; Aand, Ned. Ind. Handelsb. 127—129, Aand. Ko loniale Rank 162—166, Kon. Petrol. Aand. 326—332%,; Gecons. Hollandsche A132—136, Cult. Mij. Vorstenlanden 156 160; Handelsv Amsterdam 429—438; 'Javasche Cultuur 307--315; Aand. Deli Maatsch. 332—336; Amsterd Rubber 115 116 Ned. Amerik. Vaart 66%, N. Scheep- vaarlunie 117%Koninkl Hol 1. Lloyd 6%, Kon. Ned. Stoomb. Mij. 60%. Gouda A. 12. Jurgens A. 50%>—51. Anaconda 64; Steels 105 één zestien de; Erie 29%Union Pacific 146%, Com mon Marine 9%; Prefered do. 35y3; Max well Gr. C. v. A 3s/eMaxwell Land Cert. v. Ine. Bonds 10 vijftien zestiende. Prolongatie 3 Russen Obl. 1880 5i/aConsols 7 drie zestiende; Hope 5y3. Markt sluit verdeeld. Wisselkoersen Londen 11.54%; Berlijn 0.63; Weenen 0.0037; Parijs 14.35; Brussel 12.77%. Dollar Cable 2,67%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juni. Hoogste barometerstand: 767.6 te Memel. Laagste barometerstand: 751.1 St. Mathieu. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 dezer Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk nog droog behoudens kans op onweer, vooral in het Zuid-Westen, warm weer. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 66 gr., 12 uur 75 gr., 3 uur 78 gr. L, HOOG WATER. Vlissingen, Zomertijd. 18 Juni n.m Donderdag 19 Vrijdag 20 21 22 23 Dinsdag 24 Zaterdag Zondag 3.02 3.50 4.35 5.29 6.05 7 02 7 59 OPENLUCHTSPEL. B ij eenkomsten, repetities, enz. Dinsdag, 17 Juni 'sav. 7% uur, repetitie de Mondragon, leden Vroede schap, en burgers en burgeressen, op de Werf Kousteensche Dijk. (Voor nog niet ingedeelde personen 7 uur). Ook voor de Spaansche soldaten <7%» uur. Vossclman ging in hooger beroep, Vaar- op ook het O. M. appèl aanteekende. Ook ging het O. M. m hooger beroep tegen het vonnis, waarbij de drie be klaagden werden vrijgesproken van op lichting. Beide zaken werden 3 Juli j.l in hoo- gpr beroep behandeld en heden deed het Hof uitspraak. Het Hof vernietigde het vonnis van Vosselman en opnieuw recht doende ver oordeelde het Vosselman wegens ver duistering tot 1 jaar en 9 maanden gev. straf met aftrek van 9 mnd. prev. hech tenis. Het vrijsprekend vonnis inzake de oplichting werd door het Hof bevestigd. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Te VI is sin gen is uit de Oostzee aangekomen het Duitsche stoomschip „Normal" met n lading hout voor Mid delburg. LEGER EN VLOOT. Hr Ms. kruiser „Java" is gisteren weer van V1 i s s i n g e n naar den Helder vertrokken. SPORT. Duivensport. Bij den Bondswedvlucht uit Z. VI. W D. op Orleans, gehouden Zondag S Juni j.l. namen 429 oude duiven deel. De eer ste tien prijzen werden behaald door 1. J. Jacobs, Breskens; 2. L. Klaaijssen, Breskens; 3. J. VerdujjD, Breskens; 4. P. du Puij, Biervliet; 5. W. Leenhouts. Oostburg; 6. A. Risseeuw, Oostburg; 7. L. de Smet, Biervliet; 8. A. Öoens, Oost burg; D. P. Boerjan, Groede.; 10. J. Tem merman, Hoofdplaat. Ie overduif C. de Pauw, Oostburg; 2e W. J. Talsma, IJzendijke, 3e J. Duste. Oostburg, 4e W. Brevet, Cadzand. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Verplaatst van Middelburg (Te legraafkantoor) naar Utrecht (telegraaf kantoor) de telefoniste 2e klasse L. Bouff en aldaar werkzaam gesteld bij den lo calen telefoondienst. NAGEKOMEN BERICHTEN. HET CONFLICT OP DE DUITSCHE SPOORWEGEN. BERLIJN, 17 Juni. V. D. Inzake het 'dreigende conflict op de spoorwegen is een volledige overeenkomst tot stand (gekomen. De loonen der spoorwegarbei ders zullen met 10 pCt. worden ver hoogd. DE ZAAK-BROEKHUIJS. Men meldt ons uit Rotterdam Heden deed de arrondissementsrecht bank alhier uitspraak in de zaak tegen W- H. Broekhuijs, wien ten laste was gelegd overtreding van de Loterijwet 1905 door het uitgeven van een obli- gatieleening te Rotterdam. De rechtbank vernietigde het vonnis van het kantongerecht en veroordeelde bekl. tot 4 maanden hechtenis en ver beurdverklaring van de Simplexmachine, benevens een aantal obligaties. LAATSTE BERICHTEN, EERSTE KAMER. Nadat de voorzitter eenige woorden van waardeering had gewijd aan de nage dachtenis van jhr. mr. de Savornin Loh- man, waarbij minister van Swaaij, ziclr namens de regeering aansloot, kwam aan de orde de voortzetting van de Wa- terstaatsbegrooting. De heer Sm een ge bepleit verbetering van verschillende vaar wegen en indiening van een suppletoire- begrooting om de yerbetering van de Vlisssingsch e haven ter hand te kunnen nemen. TWEEDEE KAMER. Na oppositie van de heeren Schaper en Dresselhuijs wordt het voorstel der centrale sectie om de nieuwe Ta- riefwet Woensdag 2 Juli in de afdee- lingen te behandelen, aangenomen. Het oorstel-Schaper om het afdeelingson- derzoek na het reces te doen plaats heb ben, was te voren verworpen met 41—29 stemmen. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling ligt Vrijdag 20 Juni op reces te gaan. ij de behandeling van het wetsont- werp-Rutgers tot wijziging der Drankwet verklaart mevr. Bronsveld—Vitringa zich tegen omdat ons staatsrecht geen refe rendum kent en omdat de gevaren voor het huisgezin zullen toenemen. HET ONGELUK (TE WAALSDORP. Het linkeroog van den len luitenant instructeur bij de Stormschool, G. B., dat gisleren bij Waalsdorp door een gra naatscherf getroffen werd, is heden ver wijderd moeten worden. BEURSOVERZrCHT. AMSTERDAM, 17 Juni. 3 uur. Er waren op de Effectenbeurs ook heden niet veel teekenen van opleving Wel vonden in Koninklijken nog flinke omzetten plaats, maar overigens was de (handel van weinig beteekenis. De daling in Oliewaarden vond geen verderen voortgang, maar van een krach tig herstel was geen sprake. Voor de Roemeensche soorten was de stemming aanvankelijk nog eenigszins gedrukt, in verband met sommige geuite mededeelingen omtrent den toestand in Roemenië met betrekking tot de petro leumindustrie. Een vaste tendenz heerschte heden weer voor Suikerwaarden, hetgeen voor al tot uiting kwam in het koersverloop der toonaangevende soorten, die gedu rende den middag regelmatig omhoog liepen. Tabakken waren niet veel veranderd, doch overigens niet slecht gedisponeerd. Van de rubberfondsen lagen Amster dam rubbers wat zwakker in de markt. Scheepvaarten prijshoudend, doch met zeer geringen handel. Prolongatie 3. KON. BEZOEK AAN ENGELAND. KOPENHAGEN, 17 Juni. V. D. Koning Chvistiaan en Koningin Alexandrine van Denemarken vertrekken Zaterdag van Esjberg via Harwich naar Londen, tot het brengen van een particulier bezoek aan den koning en de koningin van Eh- geland. Zij zullen op 28 dezer naar Dene marken terugkeeren. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND. LONDEN, 17 Juni. V. D. In een schrif telijk antwoord op een parlementaire vraag, deelt de eerste minister mede, dat Duitschland nog geen formeel ver zoek heeft gedaan om toegelaten te wor den tot den Volkenbond. Hij voegt er aan ,toe. dat dc procedure is. dat naties^ die lid van den Volkenbond wenschen te" worden, zich tot dat Michaam wenden. De bond noodigt geen naties uit lid te worden. De Engelsche regeering, zegt hij, is de toelating van Duitschland tot den Vol kenbond zoo spoedig mogelijk gunslig gc zind, en zal een verzoek om toelating welwillend begroeten. In antwoord op een verdere vraag, hoe Duitschland staat tegenover het ver drag inzake de bewapening, schrijft de premier, dat hij bij den huidigen stand der onderhandelingen met Duitschland over de uitoefening der intergeallieerde militaire controle niet in staat is een direct antwoord op deze vraag te ge ven. Hij kon slechts verklaren, dat de zaak voortdurend de aandacht heeft DE DUITSCHE BU1TENLANDSCHE PO LITIEKE TOESTAND. BERLIJN, 17 Juni V. D. De Rijksminister van Buitenlandsche zaken Stresemann had Maandagnamiddag een langdurige streng vertrouwelijke con ferentie met de leiders der partijen met uitzondering van de Duitsche Volkspar tij en de communisten over den buitenl. politieken toestand. De comm. voor bui tenlandsche aangelegenheden voor den Rijksdag komt hedenmorgen onder voor zitterschap van den soc.. afgevaardigde Herman MüIIer bijeen. HERRIOT EN DUITSCHLAND. BERLIJN, 17 Juni V. D. Volgens een telegram uit Parijs heeft Herriot Maandag een langdurig onder houd gehad met den Duitschen ambassa deur von Hoesch. DE ZAAK-MATTEOTTTI. BERLIJN, 17 Juni V. D. Uit Rome wordt gemeld De zaak Mat- teotti neemt steeds grooteren omvang aan. De 6 belangrijkste Ministers stelden hun portefeuille ter beschikking van Mussolini. De minister-president riep on middellijk een Kabinetraad bijeen, hij had een langdurig onderhoud met den Koning die den minister van Koloniën Federzoni tot minister van binnenland- sche zaken benoemde. AFLOOP AANBESTEDINGEN. - Zaterdagmiddag werd te G o e s aan besteed het bouwen van een nieuwe school voor Christelijk Voorbereidend Onderwijs (Bewaarschool) op het terrein achter de Chr. scholen op den Westwal aldaar, volgens twee plannen, A en B, het laatste met grooter speellokaal en meer bergruimte. Besloten werd tot uitvoering van plan B, waarvan het werk gegund werd aan de 1 aagsten der zeven inschrijvers J. M. J. Schrijver en Zonen voor f 19.800. Het .glas- en schilderswerk werd ge gund aan Wed. B. Ruitenbeek voor f 1320. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Een marine vliegtuig van De Mok is giferenmiddag bij Wieringen in zee gestort van 1000 meter hoogte. De be stuurder, off.-vlieger Kuiper en de waar nemer adelborst Schat kregen kneuzingen maar konden door de bemanning van een' plezierkotter gered worden. Het vlieg tuig is vernield; het steekt met zijn kop in den modder. - Zondagavond kwam op den Deven- terweg te Zwolle een der voorwielen van een vrachtauto in aanraking met het «patbord van een andere auto, waardoor het stuur der vrachtauto omsloeg en de auto met een hoek van 90 graden op Kien berm van den weg terechtkwam. Evenwel met dit ongelukkig gevolg, dat zekere H. S. en zijn vrouw, die met hun dochtertje in een kinderwagen rechts van den weg wandelden, er onder kwa men. Dé kinderwagen was versplinterd. De drie slachtoffer swerden naar het Sophiaziekenhuis vervoerd, waar gecon stateerd werd, dat S. zijn rechtersleutel- been gebroken en een bloeduitstorting aan de linkerknie had opgeloopen. Het dochtertje had een lichte hersenschud ding, terwijl de moeder er met eenige ontvellingen afkwam, maar hevig ont daan was door den schrik. Men meldt uit Eindhoven <id. 16 Juni aan de ,,'s Hert. Crt.": Gisteren viel een 5-jarig kind uit een in volle vaart zijn den trein, komende van de richting Maastricht. Onmiddellijk na dat aan de noodrem was getrokken, stop te'die trein en werd de kleine opgenomen. Het had slechts onbeteekenende blessu- re»>a an arm en hoofd bekomen. Te Haarlem is gearresteerd een druk ker R. en diens knecht B. wegens't ver vaardigen van valsche postwissels. Te Haarlem waren reeds de vorige week f 200 op een dergelijke wissel geïnd. Te Amsterdam werd ook een poging ge daan, die mislukte. Dit was de oorzaak dat de politie de daders op het spoor kwam. (Msb.) In een klooster te Leyenbroek-Sit- tard viel de aldaar op bezoek zijnde 12- jarige W. uit Bonn van de trappen. De val was zoo ernstig, dat de ongelukkige spoedig !na het gebeurde overleed. Uit de Armenkas te Callantsoog is f 13000 gestolen. Te Venray werd aangehouden en naar de gevangenis te Roermond over gebracht de 25-jarige C. M. Tkantoor bediende bij de posterijen verdacht van verduistering van gelden ten nadeele der posterijen. Het passagiersstoomschip ,,Saar- bruecken", 12.000 ton groot, is nabij Sa- bang op een rif geloopen. Er zijn ver moedens van sabotage, daar de riffen zee duidelijk op de zeekaarten zijn aan gegeven, slechts 300 meter uit de kust van Sabang. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. LIEFDADIGHEID. De rereeniging tot het bezoeken der armen ontving f 74.65 onder de letters L. K. BUITENLAND. DE NIEUWE FRANSCHE REGEERING. Herriot zal nu eerst naar Londen gaan om Zondag en -Maandag besprekingen te voeren met de Engelsche ministers Hij zal hetzij vóór, hetzij na zijn bezoek naar Brussel gaan. Dus wordt inderdaad1 getracht de intergeallieerde besprekingen zoo gauw mogelijk te doen hervatten. De Fransche kabinetsraad heeft nu de ministerieele verklaring uitgewerkt, die aan Doumergue zal worden voorge legd. De voornaamste punten zijn de volgende Binnenlandsche politiek- algemeene amnestie, behalve voor dienstweigeraars en landverraders; weder aanstelling van het ontslagen spoorwegpersoneel; af schaffing van het gezantschap bij het Va- ticaan; stipte toepassing van de wet op de congregaties; inkrimping van de mili taire lasten, voorzoover de veiligheid des lands dat gedoogt, afschaffing van de» besluit-wetten, herstel van het lucifers monopolie, instelling van een nauwgezet overzicht van den financieelen toestand, teneinde het evenwicht in de begrooting te verzekeren, de vervolging van be lastingontduiking, onverkorte toepassing van de inkomstenbelasting, een nieuwe inrichting van de directe belastingen, verlaging van de verbruiksbelastingen, met name van de omzetbelasting, eer biediging van de wet op den achturigen werkdag en van het recht van vakver- eeniging, toepassing van de sociale ver zekeringen, erkenning van het vakver- eenigsrecht van het personeel in over heidsdienst, administratieve hervorming. Buitenlandsche 1 politiek: versterking van den vrede door een goede verstand houding der volken; uitbreiding van het werk van den volkenbond, het inter nationaal arbeidsbureau en het inter nationaal gerechtshof in Den Haag; her stel van de normale betrekkingen met Rusland, aanvaarding zonder bijgedach ten van het verslag der deskundigen, handhaving van de bezetting aan de Roer tot de instelling en de overdracht van de waarborgen, voorzien in het rapport Da wes, aan de internationale organen, die aangewezen zijn om ze te beheeren; her stel van het toezicht op Duitschland's ontwapening; oplossing van het vraag stuk van de veiligheid door waarborgver- dragen onder het gezag van den Volleen- bond. ENGELAND EN MEXICO. Engeland en Mexico zijn in een eigenaardige verhouding tot elkaar ge raakt, doordat het Mexicaansch minis terie van buitenlandsche zaken te Mexi- .co een verklaring heeft bekend gemaakt, die Cummins, den Engelschen zaakge lastigde (een gezant is er nog niet) be schuldigt van het opzettelijk zenden van onjuiste mededeelingen aan de Engel sche regeering bij de vermelding van plaatselijke gebeurtenissen. De Mexicaansciie regeering heeft 13 Mei aan de Britsche medegedeeld, dat als Cummins niet werd teruggeroepen, hij 10 Juni over de grens zou voorden gezet. De Engelsche regeering deelde aan Mexico mee, dat sir Thomas Ilohler naar Mexico zou komen ter regeling der be trekkingen en dat bij diens aankomst Cummins zou vertrekken. Maar de Mexi- •caansche regeering is bij haar uitzettings plannen gebleven, en nu wordt Cummins feitelijk in het gezantschapsgebouw be legerd. Zelfs is de aanvoer van voedsel belemmerd. Mac Donald die gisteren in het La gerhuis hierover mededeelingen deed, noemde dit een ernstige inbreuk op de internationale hoflijkheid, maar wachtte nog nadere mededeelingen af. GAKTEN EN GEBEURTENISSEN. (Van onzen Parijschen Correspondent (Nadruk verboden.) Parijls, 10 Juni. Het Parijsclie publiek heeft toch al tijd wat nieuws, wat sensationeels noodig Het lijkt soms of we beziggehouden wor den door een machtig impresario, wiens taak het is om niet alleen in de talrijke schouwburgen, maar ook op den open baren weg voorstellingen te doen geven. Ja, Parijs is een groot theater. Telkens moeten er weer nieuwe artisten optre den, rauwe drama's, gracieuse balletten, indrukwekkende plechtigheden, hoog-ko- niische sketches worden opgevoerd. De vreemdeling, die Parijs goed kent, alle musea en bezienswaardigheden heeft bezichtigd, en goed beschouwd -- zich eigenlijk zou moeten vervelen, hij verveelt zich hier geen oogenblik, want telkens ontdekt hij weer wat nieuws. eiken ochtend, eiken middag, eiken avond ja, eiken nacht is er weer iets anders dat hem boeit. Wij, Parijzenaars, letten niet meer op al die dingen, en vooral wanneer wij daarbij ook nog journalist zijn, aanvaarden wij ze met de schande lijkste ondankbaarheid. Een leven van kleine en groole emoties, het leven van hen die dagelijks de berichten uit de eerste hand krijgen en ze zelf tenauwer- nood verwerken in de eeuwige jacht om ze zoo gauw mogelijk aan het lezers publiek door te geven, het heeft ons ge moed afgestompt en ons voor prikkels onontvankelijk gemaakt. Maar de vreem deling, de brave Hollander, die hier rondwandelt met zijn ziel onder zijn arm, hij komt oogen en ooren tekort. Kijk, boven je, een vlieg-machine die een serie loopings uitvoert; en daar, aan de Seine-kade, vier torpedobooten en een enorme duikboot; en ginds een bios coop-lichtreclame; daar een gezelschap dwergen; iets verder een opstootje; in een volgende straat een waarzegger, die seance in de open lucht houdt. Stel u zooiels voor in een kalm Hollandseh stadje. Zouden de menschen niet dol worden, overal tegelijk bij willen zijn"? Zouden de couranten-redacties niet ra deloos worden, om dit alles, dit belang rijk stadsnieuws nog in de laatste editie mee te nemen? Op het oogenblik "worden er avond: aam avond stieren-gevechten in Parijs ge houden met echte „mise a mort". On der de toeschouwers vindt men zoo goed als geen Parijzenaars, en dat ter wijl een stieren-gevecht voor de meestere toch iets nieuws is. Hoeveel Parijzenaars- zijn er in de Groote Opera geweest? Wie hunner komt weieens in de Folies Bergère? De Parïjsenaars, die het Lou vre hebben bezocht, zijn op dc vingers te tellen. Tientallen malen heb ik mij ervan willen overtuigen. „Daar heb ik geen tijd voor, dat laat ik voor de; vreem delingen," antwoordt men mij. En als ik dan wees op de Zondagen, op de va- cantie, dan kreeg ik tot bescheid: „In. de vacantie gaan we naar buiten; en 's Zondags heb ik wel wat beters te doen." Wat betersdan te genieten van de schatten welke de grootste kunstenaars van alle landen hebben, voortgebracht 1 De attracties van Parijs zijn er voor de gasten, ende gasten zelf vormen, maar al te vaak ook weer een attractie op zichzelf. Geen dag gaat er vorbïj1 of men leest in de bladen, dat een of an dere „grand ami de la France" zal ar- riveeren, of reeds verblijf houdt in de hoofdstad. Vandaag is het Rockefeller, die een millioen dollar cadeau doet voor het herstel der kathedraal van Rheims en het onderhoud der tuinen van Ver sailles; morgen is het de Nederlander Vdie op buitengewoon voordeelige condities Hollandsche aardappelen kan leveren; overmorgen Gabriele d'Annun- zio„ die ons een Latijnschen groet komt brengen. En op al die bezoeken, meer dan op welke sensationeeie vertooning ook, is het Parijsche publiek dol. Mag zoo'n ontvangst dan nog gepaard gaan niet wat parade-vertoon, bijv. wanneer we vorstelijke bezoekers krijgen, des te beter. Maar ook anders is het goed. De geheimzinnige impresario weet precies wat men hebben wil. Sessue Hayakawa wordt geëngageerd, niet om voor de film te komen spelen, doch om een stomp zinnig liedje te zingen in een Japansch decorije, en de menschen verdringen zich om dat te zien. Dan, na veertien dagen, pakt het niet meer, en men kon digt het bezoek aan van de beeldschoone Pearl White; of men vertelt, dat mor gen, in die of die kerk het huwelijk zal worden ingezegend tusschen meneer X. en de Reine des Reines; of de begra fenis van een of andere autoriteit zal plaats hebben. Niets trekt zooveel volk als huwelijken en begrafenissen; waar schijnlijk omdat de prettige sensatie er aan verbonden is, dat men tot zichzelf kan zeggen Gelukkig, dat ik het niet ben. En de leemten in het programma worden aangevuld met sensationeeie echtscheidings-processen tusschen Ame- rikaansche milliardairs en Fransche tooneel-sterren, geheimzinnige uit de Sei ne opgevischte lijken, geplunderde juwe lierswinkels, verloren parel-colliers en dubbele moordaanslagen. Overal gratis Wat een emotie gaf het, toen men uiH de avondbladen vernam, dat Douglas Fairbanks en Mary Pickford hier den volgenden morgen zouden arriveerere. Daarvoor liep een ieder uit. De Parij'- zenaar heeft er al lang genoeg van Dou glas te zien voltigeeren op de filmmaar kan hij hem bewonderen als doodgewoon burger, dan zal hij zulk een schouwspel voor geen geld willen missen. Een le gertje pers-fotografen, een dozijn ver slaggevers waren erop uitgetrokken, vol gende in taxis de auto van Douglas. Men wil hem interviewen, want het pu bliek wil nog dien eigensten avond in de courant lezen, dat hïj' erg veel van Parijs houdt, een groot bewonderaar van de Fransche kunst is, enz. enz. Een oogen blik later arriveert .Matthews, de uitvin der van den diabolischen straal. Mor gen zullen we misschien Dempsey op bezoek krijgen ,die nog aan boord van het stoomschip reeds zijn „eerbiedigen, groet aan het groote land van Vrijheid en Recht" brengt. „De grootezegt ons hoe gelukkig hij is, ons land te zien. Dat is een vast clichétje. De stippeltjes hoeft men maar in te vullen schrijver, bokser, milliardair, hoogspringer, ontdek kingsreiziger, vliegenier of film-comé- diennè. Als de apen spreken konden, zou men het hen ook laten zeggen, bij hun aankomst in 't land. En de lezers zouden zich de borst voelen zwellen. En welk een kostelijke nummers heb ben we reeds in de schouwburgen ge zien. In Bataclan Millerand; in de Ka mer Leon Daudet. Hier kiuit ge zien, als witkielen aan de Gare Saint-Lazare, een heele generale staf van het Russi sche leger,- en in die modezaak daar is de eerste vendeuse een nicht van den Tsaar, terwijl de taxi-chauffeur, die u erheen bracht, misschien wel de prins van Bourbon was of de grootvorst 'Wladi- mir. De Shah van Perzië vertoont zich op een thee naast Youssoupoff, den

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2