isrsiir men, wie al deze onheilen op zijn ge weten heeft. Het is een 13-jarige school jongen, Frans Brousek geheeten. Dit veel belovend jongmensch was wegens een hem toegediend pak slaag uit liet ouder lijk huis gevlucht en hield zich in de bosschen schuil. Hij werd door een gendarm gegrepen, aan wien hij bekende, dat hij om zijn honger te stillen, de bewuste inbraken gepleegd had Tot achttien maal toe had hij zich op deze wijze van het noodige weten te voorzien en meermalen na een inbraak bet Jiuis, waar hij gestolen had, in brand gestoken. Maandagnacht hebben eenige per sonen een aanslag gedaan op de stallen van den trainer Vasey te Doncaster (En geland). Midden in den nacht openden zij verschillende box-deuren, waardoor veertien renpaarden werden vrijgelaten en het veld ingejaagd. De dieren renden wild dooreen, botsten tegen elkander aan en liepen vele kwetsuren op. Het be kende paard Saval werd zoo ernstig ge wond, dat men het waarschijnlijk acht, dat het nooit meer in staat zal zijn te loopen. Het schijnt dal men hier te doen heeft met een persoonlijke wraakneming. In de provincie Treviso (Italië) heeft een cycloon gewoed. Een groep kinderen werd omver geworpen, en een er van werd tegen een in volle vaart zijnden trein geslingerd, tengevolge waar van het kind verpletterd werd. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, De plannen der K L. M Naar V. D. verneemt zal de K. L. M. de lijn RotterdamKopenhagen, die se dert 23 April wordt onderhouden niet alleen in <1© zomermaanden exploiteeren doch ook iu de wintermaanden, in ver band met 't aantal passagiers en goede ren, dat dagelijks wordt vervoerd. Èéh Fokkervliegtuig dat plaats biedt nan 12 personen en 2 piloten zal Vrij dag a s door de KL M, van do Fokkerfa briek worden overgenomen, en de vol-< gende week op de lijn Rotterdambon den in gebruik worden genomen. Aanvan kelijk was het bestemd voor de lijn Rot terdam—Parijs. Hel zal omdat het een liraadlooze installatie bezit op de Fngel- sche lijn worden gebruikt ZIEKENHUIS EN SAMENLEVING. Hel is nog niet zoo lang geleden dat bij de meerderheid onzer medeburgers *t moeten worden opgenomen in een zie kenhuis een schrikbeeld was, waaraan slechts schoorvoetend werd tegemoet ge komen Te begrijpen was dit, daar toen- maals een vrij groot percentage der op genomen zieken aldaar overleed Dank zij een veel verbeterde verpleging; een eerder im*oepen der ziekenhuishulp; een veel verbeterde en uitgebreider onder zoekmethode en last not least de voor uitgang der geneeskundige wetenschap, is bel aantal patiënten dat in een zieken huis overlijdt tegenwoordig betrekkelijk gering; waardoor dan ook het Zieken huis in dit verband als schrikbeeld beeft afgedaan Het dreigt echter (of is het reeds) in een ander opzicht dit weder te worden Ik bedoel tengevolge der kosten aan ziekenhuisverpleging en be handeling verbonden. Een groot aantal zieken heeft, dank zij vooral de sociale wetgeving, recht op ziekenhuisverpleging en behandeling voor rekening van der den. De rijke kan vanzelfsprekend hoewel zeker ook niet altijd con amorc de hooge daaraan verbonden kosten betalen. Doch de middengroep, zij die in het gewone leven juist met hun geldmid delen toekomen, voor hen is een noodige ziekenhuisverpleging en behandeling oen met onze weigering haar af te staan. Zij zendt iemand terug met andere voor stellen en toen die ook werden gewei gerd, gaat de vrouw,-die zij zond, hier wonen, en dat niet anders dan om ons te bespieden en Isobel onder een of ander voorwendsel aan te spreken. Madame Richard mag een zeer goede vrouw zijn, maar ik heb mei haar gespro ken en ik geloof geen oogenblik, dat haar bijzondere volharding alleen ter wil le van Isobel is Dan beeft lady Dela-, Ihaye nooit opgehouden ons te vervol gen. Zij heeft bedreigingen, overredings kracht en onderhandelingen te baal ge nomen. Zij heeft door allerlei middelen, die in haar vermogen waren, gepoogd ons te bewegen het kind aan haar af te slaan. En nu hebben wij te doen met de aartshertogin en het schijnt mij loc, dat wij nu lot het hart van de zaak doordringen. De aartshertogin is een dochter uil een der vorstenhuizen van Europa en majoor Delahaye was eens verbonden aan haars vaders hof. Dan hebben wij Grooten, de man, die Dela haye doodschoot. Zijn belangstelling in haar is zoo groot, dat hij zijn leven waagt en een misdaad begaat om haar te bevrijden van een man, die naar zijn inzicht een bron van gevaar voor haar is. Hij zendt elk kwartaal geld voor haar, dat wij, zooals jullie weten, nooit hebben aangeroerd het staat op haar naam, voor het geval zij het ooit zou noodig hebben. Grooten is een man, finantieele rauip, die zij eerst na jaren te hoven kunnen komen, voor hen is het begrip ziekenhuis weer een schrikbeeld nu iu verband met de daaraan gepaard gaande geldelijke gevolgen. Uitbreiding der sociale wetgeving over grootere groe pen, zoowel als particuliere verzekering kunnen hieraan slechts gedeeltelijk tege moet komen Er zijn reeds (cekenen dat de uitgaven die de ziekcuhuisbehande- ling en verpleging vergen van de fondsen der sociale verzekering hun grens snel naderen. Deze grens was reeds lang be reikt voor tal van gemeentebesturen, armbesturen, diaconiën enz., immers niet alleen het aantal patiënten, die voor zie kenhuisverpleging in aanmerking wordt gebracht is aanmerkelijk grooter gewor den dan voorheen, doch ook de verpleeg- prijs en de kosten der behandeling zijn beduidend gestegen. De samenleving heeft «iet alleen be lang bij een behoorlijke verpleging zijner zieke medeleden doch heeft zeker mede tol plicht te zorgen dat deze die hulp kunnen krijgen welke overeenkomt met den huldigen stand der geneeskundige wetenschap cn wel tegen een prijs, die de normale draagkracht zijner leden niet te boven gaat Het zal dan ook binnen afzienbaren tijd moeten komen lot een staatstoezicht op hel ziekenhuiswezen. Door toezicht op een doelmatige ver spreiding over liet land van grootere en kleinere ziekenhuizen, door hel stich ten van centra die volledig ingericht zijn waarom heen gegroepeerd inrichtingen voor mindere hooge eischen stellende ziektegevallen zal de gemeenschap o.m. in staat zijn den kostprijs en dcu prijs van verpleging Ie verlagen. Daarbij zal moeten komen een geheel ander systeem van honoreering der geneeskundige zie- kenhuisbehandeling. Tol op lieden is van cenig systeem in de landelijke verspreiding der zieken huizen geen sprake Hel gevolg is dan ook dal er talrijke kleinere ziekenhuizen zijn, voortgesproten uit reeds oude in stellingen die zich trachten te moder- niseeren en trachten te voldoen aan de tegenwoordige eischen. Hierin slagcu zij slechts ten deele en dan meestal nog ten koste van onevenredig hooge uitgaven met als gevolg een hooge verpleegprijs. Een ziekenhuis dat tegenwoordig aan spraak wil maken op volledigheid moei niet alleen kunnen beschikken over een staf van specialisten, doch tevens over een goed ingericht laboratorium, een kostbaar instrumentarium cn een groole staf goed onderlegde verpleegsters (het huishoudelijk gedeelte blijft builen be schouwing). Hieruit volgt reeds direct dat zulk een ziekenhuis een groot aan tal patiënten moet hebben, zullen niet dc kosten van dit alles, per patiënt be rekend, te hoog worden. Dank zij den naijver van reeds bestaande verouderde ziekenhuizen wordt hiermede niet vol doende rekening gehouden ieder tracht op zijn manier lol volledigheid te komen cn drijft daardoor de kosten per patiënt omhoog, ten nadeele der gemeenschap die ten slotte toch alles moet bekosti gen. Om slechts een enkel voorbeeld lc noemen. Het aantal Röntgentoestellen is in vele gewesten zoo groot dat er geen sprake van kan zijn dal deze hun kosten kunnen goed maken het gevolg is het eischen van een onevenredig hoogen prijs voor de gebruikmaking van dit hulpmiddel. Er valt nog veel te verbeteren in ons ziekenhuiswezen, doch er zal naar groole zuinigheid moeten worden gestreefd. Waar de staat reeds een groot deel der kosten der ziekeuhuisbehaudeliug betaalt (patiënten van Rijksverzekeringsbank en Raden van Arbeid) wordt het hoog lijd dal hij ingrijpt cn eens ernslig toezicht gaat houden op die ziekenhuizen waarin zij haar patiënten laat verplegen, waar bij hij belang heeft dal de verpleegprijs zoo laag mogelijk wordt gehouden. Waar tegenwoordig het vervoer van patiënten zeer verbeterd is, behoeven volledig ingerichte ziekeninrichlingen er niet zoo talrijk te zijn. Deze centrale in- aan wiens hoede wij haar mogelijk nooit kunnen toevertrouwen de eenige van wien ik instinctief voel, dat hij het wel met haar meent. Madame; Richard wil haar hebben, lady Delahaye wil haar hebben en achter hen komt de aarts hertogin die haar ook wil hebben, lk heb over alles nagedacht en wal mij betreft, heb ik besloten. „Ilaar aan niemand af te staön!" riep Arthur. „Haar aan niemand af te staén, die uiet bereid is zich tot het gerecht te wenden ora een wettig recht le bewij zen", vervolgde ik. „Dat is zeer een voudig en lijkt mij redelijk. Als zij ons verlaat, moet bel zijn om een goeden en bepaalden sland in de maatschappij in le nemen. De tijd daarvoor kan elk oogenblik aanbreken. Daarom moeten wij zelfs niet meer onderhandelen met die menschen, die bij ons komen om op al lerlei geheimzinnigs te wijzen." Arthur schudde mijn hand. Ilij was blijkbaar opgelucht; hij wist echter niet, wat volgde. „Arnold, je bent een flinke kerel 1" riep bij uil. .Uit elk woord dat je ge sproken hebt, srepekt je gezond ver stand! Laat hen het recht op haar be wijzen." „Ik ben het eens, met alles, wat je jgezegd hebt", zeide Allan rustig, als ant woord op mijn blik naar hem. „Het kind is tenminste bij ons veilig en zij verspilt haar tijd niet. Zij heeft talent en is ijverig inrichtingen met kleinere eenvoudige zie kenhuizen zonder kostbaar laboratorium en kostbare instrumenten daaromheen, zullen den verpleegprijs zeker doen dalen. Bij die leden der samenleving, die zelf de kosten niet behoeven te betalcu is de neiging tot ziekenhuisopneming tegen woordig groot. Deze neiging wordt be wust of onbewust door den arts dikwerf in de hand gewerkt. Wie zich tot een ge neeskundige wendt hoort zich al spoedig toevoegen dat enkele dagen opnemiug (die dan wel eens meerdere dagen wor den) voor nauwkeuriger onderzoek noo dig zijn. Zeker is dit in vele gevallen gewenschl. niet altijd noodig, Beperking zou in deze veel geld besparen zonder aan het resultaat veel le kort te doen, In een goed loopend ziekenhuis met polikli niek kunnen vele onderzoekingen po liklinisch geschieden, zonder dal daar voor de patiënt wordt opgenomen niet de daaraan verbonden kosten. Ook meer weerstand bieden aan de neiging van hen. .die zelf niet betalen., zich in een ziekenhuis te dogn o.pnemen is hoog noodig. De tegenwoordige ziekenhuisbehande ling is niet alleen duur voor den particu lier doch ook voor de gemeenschap. De wetenschap eisclit nu eenmaal te genwoordig een uitgebreid onderzoek, waaraan vele specialisten deelnemen met als gevolg na afloop niet één rekening doch een serie rekeningen, waardoor het totaal bedrag schrikbarend hoog kan worden. De gemeentebesturen hebben zich hiertegen reeds beveiligd door de exploitatie van eigen inrichtingen met een staf van vast bezoldigde geneeskun digen of door een contract met een zie keninrichling legen een vast bedrag alle (ook specialistische) behandeling inbegre pen. Onze sociaal geneeskundige wetge ving moet nu eiken specialist zelfstandig Iionoreeren. Het zou zeker beduidende besparing kunnen geven als zij in deze het voorbeeld der gemeentebesturen kon volgen. De opeenstapeling van onkosten bij ziekenliuisbeliandeling en verpleging is een schrik voor den zieken middenstan der. Een staatstoezicht, eventueel een staatsexploitatie, zal hierin verbetering kunnen brengen. Behalve dat de ziekenhuiskosten wor den bepaald door kosten van oprichting, van laboratorium, instrumentarium cn ge neeskundige staf worden zij ook beïn vloed door aantal cn salarissen van ver pleegsters. Dat deze in het algemeen lc hoog zijn is nog niet het geval, integen deel vrees ik dat deze factor in den ver pleegprijs eer zal stijgen dan daleu. Jin- mers onze religicuse-verpleegsler ont vangt nog geen of weinig loon zoodat hierdoor de R. IC, inrichting iu staat is tegen lageren prijs op le nemen dan in richtingen waar alleen vol betaalde we reldlijke zusters zijn. Intusschen dreigt hel gevaar dat hieraan binnenkort een einde zal komen. Het aantal rcligieuscu is op verre na niet meer toereikend voor de tegenwoordige eischen en wordt reeds aangevuld door wereldlijke zusters die ook een salaris moeien eischen. Men zal nu er wel toe moeten komen bij de kostenberekening de diensten der religieu- sen even hoog te waardeeren als die dei- wereldlijke zusters. Hier zal hetzelfde op godsdienstig verplegingsgebied ge schieden als reeds geschied is op on derwijsgebied. Alleen een beperking, een betere schifting, in hel aantal op lc ne men patiënten met als direct gevoig een minder groot corps verpleegsters kan hier verbetering brengen. Samenvattend hebben wij dus. de kósten van ziekenhuisbeliandcling en verpleging worden zoowel voor den particulier als voor offieieelc lichamen te hoog. Het totaal der uitgaven die hier door op de maatschappij drukken moeten worden verlaagd cn wel door een scher pere beoordeeling van de al of niet noodzakelijkheid der opneming, alsmede door een 'gezanielijke honoreering der geneeskundige diensten, daarbij de spe- Wat mij betreft, zal het mij werkelijk zeer spijten, als de lijd komt, en die zal eens komen, dat zij ons gaat verlaten." Toen raapte ik al mijn moed bijeen en zeide, dat, wat, zooals ik van het begin al wist, heel moeilijk zou zijn. „Er is 'nog iets", zei ik, „en dal wil jik jullie nu zeggen. Misschien lijkt het jul lie beiden onuoodig en misschien is hel onnoodig. Toch is hel beter, dat wij hel ook daarover eens zijn. Het is, zoo als ik reeds zeide, een jaar geleden, dat Isobel als kind bij ons kwam. Nu is zïj 'n vrouw. Als zij bij ons blijft, moe ten wij iets overeenkomen en wij moe ten die overeenkomst als mannen van eer nakomen. Ik geloof, dat jullie beiden weel, wal ik bedoel en ik hoop, dat jullie het met mij eens zult zijn." lk zweeg een oogenblik, maar werd door geen van beiden aangemoedigd ver der te gaan. Zij waren beiden stil en Arthur's oogen keken mij vragend aan. Ik richtte mij in 't hijzonder tot hem. „Allan en ik zijn ouder dan jij, Ar thur, maar toch zou men ons desnoods nog onder dc jonge menschen kunnen rekenen. Indien wij besluiten om Iso- bel's voogden te blijven, hebben wij nog een anderen en ernsligen plicht op ons te nemen, dan de vanzelfsprekende om haar met alie achting te behandelen. De mogelijkheid zou zich kunnen voordoen, dat zij voor een van ons een bijzondere voorkeur ging gevoelen het natuurlijke van haar vrouw-worden en de voort- cialislische inbegrepen. Efficiency is noodig ook bij de behandeling en verzor ging onzer zieke medeburgers. Middelburg, Juni 1924 D, N. VAN GELDEREN, Arts. VEREEN IG1N (1 KASSIERS BOEREN LEENBANKEN. M de Red., Ilel deed mij genoegen uit het ant woord van den heer vanf 'l Roff le lezen, dat in zijn oordeel over de vereeniging van Kassiers geen insinuatie le vinden is. Ik zal dan maar aannemen, dat uit zijn woorden bezorgdheid sprak voor de broederschap in zijn locale Bank en in andere. Maar welke grond was daar toch voor? Kassiers, die eens per jaar bij el kaar komen, 'elkaar him ervaringen meededen, een verhandeling aauhooren van een rechtsgeleerde over een zaak, die alle kassiers kan interesseercu (mr. K. te Goes was <lit jaar le laat uitgenoo- digd om gereed le kunnen zijn) over I behandelde le debatteeren, lnin persoon lijke mcening over al wat den bloei van Boerenleenbanken kan belemmeren cn bevorderen eens toetsen aan die van an dere en jongere collega's, geen presenlie- ■of afstandsgeld menschen te ontvangen, geen strijdkas willen stichten, zelfs geen contributie betalen,, zijn dat mannen, die een hai-nas aantrekken en op strijd be dacht zijn? Onze gedachten omvatten al dc collega's uit Zeeland, waaraan ik er zou kunnen aanwijzen, die geïsoleerd zit ten geen Ringvergadering kunnen bij wonen en wier administratie ons allen tol voorbeeld kan zijn en ook een, die klaagde over slecht bezoek op de ring vergadering cn in wien dc Raiffeiscn- idee van onbaatzuchtigheid en naasten liefde zoo zuiver voortleeft, dal hij gratis 't kassierschap jeener Boerenleenbank vervuil De aanwezigheid van Kassiers jals ik zooeven aanduidde, wordt ten zeerste op prijs gesteld. Zij zijn hel, die geur en kleur aan dc vereeniging van Kassiers geven en daarom, en ook omdat de saamhoorighcid bij1 ons Zeeuwen zoo levendig is. noodigden wij collega's uit 'l Zuiden en '1 Noorden, uil 't Oosten ten 'l Westen tol onze eerste bijeenkomst uit. lk blijf bij mijn openie, dal sala- rieering van de Kassiers geen zaak is, waarop van buiten mag geïnfluenceerd worden; alle locale Banken regelen haar eigen zaken hebben een zuiver zelfstan dig bestaan en zijn alleen administratief verecnigd in de „Centrale", van waar desgewenscht een wenk zou kunnen uil gaan als men streefde naar uniformiteit (o, boozen geest des lijdsl) Ik hoop nog eens 'n uilnoodiging van den Ring Wal cheren te ontvangen om 't goed recht van de Kassiers van Boerenleenbanken in Zeeland voor een eigen vereeniging te komen verdedigen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, D. RIETVELD: DE IIONDT, Kassier v. d. Boerenleenbank, te Yerseke (1906.) Yerseke, 10 Juni 1921. OOSTENRIJK. Vaeanl ïc-Ki nderlrc in Een groot aantal pleegouders heeft den wcnsch te kennen gegeven hun vroeger p leeg kind nog eens ge durende den vacantietijd naar Holland te laten komen. Op herhaald aandringen van die zijde heeft ons Comité besloten, nog eenmaal een vacanlietransport voor zgn. Gast kinderen samen te stellen. Zij, die tegen vergoeding der reis- flcoslen liun pleegkind met dit transport (half Juli) willen laten medekomen, wor- llen verzocht zich omgaand te wenden tot Mevr. W. J. M. Polman—Bleltkink, Kerkstraat 312, Amsterdam, Mevr. H. L van Oostveen dc Marez Oyens, Bussum, Mej. C. cie Graaff, Biezelinge, of aan ons Secretariaat: Nieuwelaan 10, Bussum, Te lef. 770. Centr. Protest. Comité, II. P. SCIINÉYDER, Secretaris. durende dagelijksclie omgang zou dat gevoel kunnen aanwakkeren. Isobel is bekoorlijk, zij zal heel mooi worden. De toestand zou onhoudbaar worden, (indien een van ons zich een oogenblik vergat. Jullie moet begrijpen, wat ik jbedoel, daarvan ben ik zeker, ook al geef ik dal niet precies te kennen. Isobel ontmoet weinig andere mannen. Het is mogelijk, hel is bijna zeker, dat zij be hoort tot een stand, waarvan de positie en de ideëeu geheel anders zijn dan de onze. Er mag geen sentimenteele ver houding komen tusschen haar en een van ons. Wij zijn haar broeders, zij is onze 2uster. Zoo moet liet blijven, zoo lang zij onder onze hoede is. Daarover moeten wij het eens worden." Er volgde een doodsehe stilte; Ma- haue stond met gekruiste armen en zijn gezicht een weinig afgewend. Ik richtte mij het eerst tot hem. „Allan, ben je het met mij eens?" „Volkomen f" antwoordde hij. „Ilc hen hei geheel met je eens." Ik wendde mij lot Arthur. „En jij, Arthur?" Hij antwoordde niet onmiddellijk. Hij speelde zenuwachtig met zijn horloge ketting. Toen hij zijn oogen opsloeg, ibleek zijn strijdvaardigheid maar al te duidelijk. „Ik verbeeld mij", zeide hij, „dal wij de zaak nog van een anderen kant moe ten bekijken. Isobel is een meisje, dat de jongelui niet onopgemerkt laten voor- 8URGERLIJKEN STAND. O. en W. Souburg. Van 5—12 Juni. Getrouwd: S. Vreeke, 33 j. en S. M. van de Putte, .37 j. A. Polderman, 37 j., wednr. van O. A. van Oorschot en O. J. Heijdens, 31 j-, wed. van 0. van der Voet. P. Wi Beglhel, 26 j. en L. van Noppen, 23 j. Bevallen L. Lugtenburg, geb. Buur meester, z. Overleden- M. Hnsou, 74 j., man van T. A. van der Meulen. Goes. Van 10—12 Juni. Ondertrouwd P. Slab- bekoorn 27 j. en T. Baron, 32 j. W. F. Sleutel, 26 j. en 0. G. Schouwenburg, 25 j. Getrouwd I. Boer, 26 j, en J Scherp, 23 j. Bevallen J. M. Meijer, geb. van den Nieuwenboven, d. B. de Jonge, geb. Corstanje, d. G. Walrave, geb. Blon- del, d. T. E. Ovcrhoff, geb. Smits, z. BEKENDMAKING. HERKEURING VOOR DEN DIENST PLICHT. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de herkeuring van de voor dc lich ting 1925 dezer gemeente ingeschreven personen, door of omtrent wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd, zal plaats hebben op 2 Juli 1924, des voormiddags 10 uur te Middelburg in het Gymnastieklokaal aan de Groenmarkt. Vorenbedoelde ingeschrevenen, die mochten wenschen hel onderzoek elders le ondergaan, kunnen zich daartoe schrif telijk wenden lot den voorzitter van den raad. Het verzoekschrift kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Zij zijn niet verplicht tol hel onder gaan van een nieuw onderzoek voor den kouringsraad te verschijnen. Evenwel zullen zij, zoo zij zich aan dit nieuwe onderzoek niet onderwerpen, voor ge schikt worden gehouden, tenzij zich een bijzonder geval voordoet, dat aanleiding geeft hen te onderzoeken op de plaats waar zij zich bevinden, of om uitspraak le doen op een overgelegde geneeskun dige verklaring. De uitspraken van den herkeurings- raad worden in het openbaar medege deeld. Middelburg, 11 Juni 1924. De Burgemeester, P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen: a. Bureau van politie: Armbandje, grijze mantelband, gummi pop, mantelband. b. By Ingezetenen Parapluie, Everso .L. Gistraat F 193; ijzeren hoepel, Jansen, Markt K 3; lorg net (verm. goud), Jeeloï, L. Noordstr. L 183; automalje, Remeiju, Werf straat P P 259; gouden ring B. Wondergem, Been- houwerssingel, K 69b; doosje inh. polioo den, J. v. Sluis, IC. Noordstr. E 11; scboolétui met inh., W. v. Heiilen, Kui perspoort G 181; koralen taschje met inh., W. Vermeulen, a. b. Walcheren II, Middelburg; postduif (geringd), S. Dron- kers, Pollcnbakkerssingel 55, schaarétui M. Passenier, Schoorsteenvegerssiiigel Q 91; ring met sleutels, E. Louwerse, Wal 44; zilv. boerenbroche, J. Kik, KI. Vlaan- dex-en, M 146; groene redicule met inh. J. Feijnoudt, Wagenaarstr. E 94; zilv. kinderarmbandje, J. Schroevers, Noord- weg S 203a;kinderschoentje, K. J. Wies- nei. Molenberg, IC 99. Inlichtingen aan het bureau van po litie des Vrijdags en Zaterdags tusschen 78 uur namiddag. bijgaan. Behalve dat zij er zoo bijzon der lief uitziet, heeft zij een flink, goed figuur en zoo meer. Wat jij voorstelt, Arnold, is zonder meer, dat wij met ons drieën zouden toekijken en Isobel overlaten aan iederen kerel, die komt aanzetten." „Daarvan kan geen sprake zijn", ant woordde ik. „Geen andere man zal haar waarschijnlijk veel ontmoeten, zoolang zij onder onze hoede is. Later worden na tuurlijk de omstandigheden anders. Onze overeenkomst, waarmede jullie op mijn verzoek wel zult willen instemmen, ein digt, wanneer zij ons verlaat." „Voor jullie", betuigde Arthur, „is het wat anders. Niet, dat ik mij iu een enkel opzicht met jullie wil gelijkstellen, jullie zijn beiden veel meer waard dan ik, maar Isobel cn ik passen, wat leeftijd betreft, meer bij elkaar cn wij pijn zooveel samen geweest, motorrijden en zoo meer, cn wij hadden het altijd heel gezellig. Jullie begrijpt mij wel, niet waar? Natuurlijk, brengt dat —weet je, een jongen en een meisje tot elkaar dezelfde genoegens, ongeveer den zelfden leeftijd. Het is niet hetzelfde als met jullie tweeën, niet waar?" (Wordt vervolgd.) EHctr. Drukktry G. W. d«m Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6