schen de bussen die dagelijks Tijden en die eens per week. Want het is voor B. en W. zeer moeilijk uit te maken wie snorders zijn. Een vaste dienst hoeft niet iedere ndag te worden uitgevoerd. Doet men 't anders, dan geeft men een groote prae aan bepaalde bussen. En dan heeft de tram ook wel eenig recht op be scherming onzerzijds. Een massaal ver voer bijv. met de feesten is alleen met de tram Ie doen. Er zijn over de kwestie geweldig veel meeningen geweest. Spr. kan over de regeling als de heer Paul aan de hand doet, nog niet oordeelen en persoonlijk ook geen enkele toezegging doen. Alleen dat B. en W. niet staan op een regeling, zooals die nu is. Spr. zal de voorgestelde regeling met ernst bekij ken B en W. zullen dolgraag luisteren naar plannen. De heer B o a s s o n erkent de moeilijk heden bij B. en W. in deze kwestie. Maar in dit plan is toch wel een groole schade voor heel Middelburg. Het was een aar dig gezicht op de Markt die komende en vertrekkende auto's. Spr. is het niet met B. en W. eens, dat voor de gewone week dagen een verandering noodig is. Als B. en W. en de politie actief zijn, dan komen er geen ongemakken. Iets an ders is 't op Donderdag. Spr. hoopt dat B. en W. hun verkeerden stap zullen inzien. Ook hij biedt een andere regeling aan. De heer H o n d i u s erkent dat een goede regeling moeilijk was. Hij wijst op de belangen van het publiek die zijn geschaad, b v. bij den Vlissingschen dienst. Tusschen het Badhuis en de school staan de menschen te wachten in regen en wind. Waarom niet die bussen gestationeerd op de Varkensmarkt? Spr. wijst op de straten van Goes Die zijn veel nauwer en de bussen rij den er door. Slaan wij niet een beetje belachelijk figuur door al die bussen zoo maar buiten de stad te houden? Laten B. en W. onderzoeken, wat er nog aan te doen is. De heer Bosman zou willen voor stellen de regeling zoo te treffen als hij vóór de nieuw aangekondigde was, en alleen voor Donderdag de regeling als door B. en W. bepaald, te geven. Dan zijn de ondernemers niet zoo zwaar ge troffen. De heer Onderdijk betoogt dat de regeling zooals die nu getroffen is, zekere critiek rechtvaardig maakt. Maar de hoofdlijnen zijn volkomen juist. Er is op het steeds toenemend verkeer gei- wezen. Maar wie waarborgt dat er niet telkens nieuwe bussen bijkomen? Daar om die maatregelen. Er is gesproken van schade voor neringdoenden en bus ondernemers. Maar de Markt is toch niet alleen Middelburg? Er zijn ook onder nemingen in de buurt der Loskade, die veel schade zouden lijden, en die al schade lijden door het mindere trein vervoer en de opheffing der Zieftkzee- sche boot. Spr. gelooft niet. dat er door de nieuwe regeling een enkelen passagier minder naar Middelburg zal komen. B. en W. moeten kijken naar de belangen van allen in "Middelburg, en daarom op verschillende plaatsen laten stationee^en. Mevr. We ijl vindt het plan van den heer Bosman niet ongemotiveerd. Spr. zou echter het voorstel-Bosman zóó wil len wijzigen, dat de regeling zoóals die voorloopig is ingevoerd blijft, behalve voor de bussen op Vlissingen. Voorts wenscht spr. snelheidsbepalingen in nau we straten. De autobussen hebben de scherpste concurrentie met de tram. Zij zijn in slechtere conditie dan de andere. Bij de regeling, die op den duur wordt getrof fen, zou 't gewenseht zijn de bussen op Veere op den Dam te laten, en de Korenbeurs als wachtlokaal in te rich ten. Bij de te treffen regeling moeten de autobusondernemers worden gehoord. Mevr. De Graaf zou een spoedcon- ferentie met de vertegenwoordigers der autobusdiensten wenschen. De voorz. wijst op de bezwaren. De heer De Veer vraagt naar cijfers van het mindere vervoer van de autobus sen op Vlissingen. De voorz. wijst op de mogelijkheid, dat de bussen op Vlissingen, door een desbetreffende wetsregeling niet meer mogen rijden. De heer Paul beveelt zijn regeling nogmaals aan, die een groote mate van veiligheid geeft, en wenscht keuring van dig herstel der straten tusschen de tram lijn in de Langeviele. De heer Onderdijk zegt, dat onder handelingen zijn gevoerd met de tram maatschappij. De heer Paul bespreekt het spuiten van de fontein op marktdagen. Hierna sluiting. De voorz. zegt, dat B. en W. zullen overwegen, wat zij in den raad hebben gehoord. Spr. wijst er nog eens op, dat B. en W. niet staan op genomen be sluiten. Zij kunnen echter niets toezeg gen. De heer Paul dient, mede namens de heer Portheine een motie in, om B. en W. uit te noodigen de autobusdiensten tusschen 10 u. v.m. en 5 uur n.m. weer op de keel zetten, een dwingen van B. De Voorz. zegt, dat al werd die mo tie aangenomen, er nog volstrekt geen zekerheid is, dat die zal worden uitge voerd. De verantwoording der regeling berust bij B. en W. Spr. vindt daarom een dergelijke motie wel wat een mes op de Markt toe te laten, en W. Hij gelooft, dat B. en Wf thans ■voldoende zekerheid hebben hoe meening in den raad er over is. Die zal daarbij overwogen worden De heer Streefkerk zou in elk geval alle bussen over één kam willen scheren. Dus niet de een toestaan op de Markt te staan, de andere niet. •Tramlijn Langeviele. De heer v. 4. Weel vraagt bet spoe- KUNST EN WETENSCHAPPEN. Het t w e e d a a g s c h Mu ziekfeest van T. O. en U. Naast de uitvoerige beschouwingen van J. H. C. over „La Damnation de Faust" van Berlioz, het werk dat den eersten avond van het muziekfeest zal vullen, willen we nog met een enkel woord onder de aandacht brengen, wat ten gehoore wordt gebracht op den twee den avond van dit muziekfeest waarmee de zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spanning" alhier de volgende week haar 80-jarig bestaan hoopt te vieren. Dien tweeden dag wordt de uitvoering begonnen met de „Phantasie" van Beet hoven voor klaviersolo (de heer J. Kui ler), koor en orkest. Voor orkest alleen staan op het pro gramma drie deelen uit Berlioz' Faust, ook reeds door J. H. C. in zijn bespre king genoemd n.l. de Menuet des Fo lies, de Marche Hongroise, en de Danse des Sylphes. En ook het slotnummer bestaat uit drie bekende orkestgedeelten van Wagner's „Meistersinger", n.l. de in leiding van derde acte, de dans der leerjongens en de optocht van de Meistersinger, besloten met de huldi ging van Hans Sachs door het koor. Daar tusschen in V wee werken voor bariton en orkest ,n.l. de diep ontroe rende Kindertotenlieder van Gustav Mah ler, en Wotans Abscheid von Brunnhilde uit „die Walkure". Voor deze werken heeft de vereeni- ging zich de medewerking verzekerd van Th. Denijs, een zanger dien we hier in tè langen tijd niet gehioord hebben, en wiens zangersgaven en talenten een waar borg zijn voor iets bijzonders. Trouwens ook voor den eersten avond de uitvoering van Berlioz' Faust hééft de vereeniging een stel solisten op het programma staan wier namen een belofte inhouden: Mia Peltenburg, so praan; Jos Holthaus, tenor; Th. Denijs, bariton; en D. Weiman, bas. Het zijn dus avonden die beide grooter belangstelling verdienen, van bier, maar ook van elders ,even goed als bij de Matthcius Passion. Het spreekt van zelf, dat die uitvoerin gen voorafgegaan worden door generale repetities. Maandagavond Faust; Woens dagmorgen voor de uitvoering van den tweeden dag. Wie kaarten wil hebben, en plaatsen wil bespreken ,zal goed doen de uitvoe rige meedeelingen op de nu verspreide programma's aandachtig t© lezen. Ter verduidelijking zij hier nog meege deeld: Maandagavond 7 uur, generale repe titie Faust; i Dinsdagavond 7i/s uur, uitvoering Faust Woensdagmorgen lOffi uur, generale repetitie ran het tweede programma; Woensdagavond 7i/j uur, uitvoering tweede programma. potheekbank, lid der Eerste Kamer. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren E. M. Alberts, direc teur der N.V. Houthandel v.ta. G. Alberts Lzn en Co.; J. A. van Doornick, direc teur Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel; J. W. v. d. Garde, Apotheker en H. 0. Gijsen, directeur der N.V. Vitrite Works. Het schriftelijk examen heeft plaats n 21 tot "en met 28 Juni, het mondelin ge op '1, 5, 7, 8 jen' 9 Juli. Op de voordracht voor hoofd der O L. school t'e N. en St. Joosland zijn geplaatst: No. C. M. Roozemond te Serooskerke (W.); 2. C. Vos, te Nieuwdorp; 3. Th. A. Overtveld te IJzendijke allen thans ook hoofd der school. Adelborst 1ste kl. der Kon. ma rine-reserve L. Stobbe is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te VI i s- i nge n. - Hr. Ms. torpedoboot G 13 is te Willemsoord in dienst gesteld voor oefe ningen van de adelborsten van het Kon. instutuut der marine. Openbare gebouwen ten plat- tenlande. Aan Burgemeesters en Wethouders der gemeenten in Zeeland is door Ged. Staten de volgende circulaire gezonden: Reeds eenige malen is ons gebleken, dat bij het stichten van gemeentehuizen en andere, voor den openbaren dienst bestemde, gebouwen, die èn door him bestemming èn door het feit, dat zij ver moedelijk voor een zeer langen tijd diefnst zullen doen, meer nog dan andere bouwen, behooren te voldoen aan zekere eischen van welstand, waardoor wordt bereikt, dat zij zich aanpassen aan hunne omgeving en bijdragen tot verfraaiing van het landschap, de opdracht voor den wordt verleend aan personen, die, door hun ontwikkeling en ervaring niet wel in staat zijn, de door hen ontworpen ge bouwen aan bovengestelde eischen te doen beantwoorden. In zulke gevallen komt het ons daarom gewensèht voor, dat de opdracht wordt verleend aan een volkomen bevoegd per soon en, in elk geval, dat de bouwplan nen, alvorens tot aanbesteding wordt overgegaan, worden onderworpen aan 'l oordeel van een ter zake deskundig col lege. Als zoodanig meenen wij, dat in deze provincie de Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologischè Oom missie zou kunnen optreden. Wij noodigen u daarom uit, indien in uwe gemeente, nu of in de toekomst, plannen mochten bestaan tot het stichten van een openbaar gebouw, met het bo venstaande rekening te willen houden. ONDERWIJS. Tot gecommitteerden bij het eind- éxamen der Hoogere Handelsschool te Middelburg zijn onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd de heeren P. Dumon Tak, burgemeester; W. Ber denis van Berlekom, directeur Houthan del v. h. G. Alberts Lzn en Co.; M. Boo- gerd, directeur Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel; C. Boudewijnse direc teur N.V. the Vitrite Works en lid van de Kamer van Koophandel; mr. G. J. Spren- ger, agent der Ned. Bank en mr. A. A. de Veer, directeur der Zeeuwsche Hy- LEGER £N VLOOT. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De spoorwegdienst regeling van 1 Juni. Bij de 1 Juni in werking tredende spoorwegdienstregeling zijn voor de Zeeuwsche lijnen de volgende wij zigingen aangebracht. Richting RoosendaalVlissingen: de boemeltrein, die nu 3.10 van Roo sendaal vertrekt, en te 5.08 te Middel burg en te 5.16 te Vlissingen aankomt, wordt later gesteld: n.l. 4.08 vertrek uit Roosendaal; aankomst te Middelburg 6.08 en te Vlissingen 6.14. de laatste trein wordt ruim 20 mi- buten vervroegd: vertrek uit Roosendaal nu 10.39, dan 10.18; aankomst te Mid delburg en Vlissingen nu 11.59 en 12.07; dan 11.37 en 11.45. Richting Vlissingen—Roosendaal de morgensneltrein, die. nu uit Vlis singen te 7.05 vertrekt (Middelburg 7.14) zal van 1 Juni vertrekken te 7.08 (Mid delburg 7.16); het aankomstuur te Roo sendaal blijft 8.27; dc Zondag-boemeltrein van 7 uur uit Vlissingen, wordt verzet op 7.12; voor jMiddelb. van 7.10 op 7.22: de namiddagboemel, die nu 4.20 uit Vlissingen vertrekt, zal 4.23 vertrekken; van de overige stations 2 minuten later-, die van 7.24 wordt twee minuten vroe ger gesteld. Toeristengids voor Zeeland. De Firma F. B. den Boer alhier heeft wederom voor 1924 haar nu welbekende drietalige Toeristengids voor Zeeland uit gegeven. Zooals men weet, is dit groot formaat-boekwerk, dat rijk geïllustreerd is met een vloed van foto's en teeke- ningen, speciaal bestemd voor de lees tafels van hotels en café's, en wordt het ook in ruime mate in binnen- en buitenland verspreid. Evenals in de vo rige uitgaven worden de bezienswaar digheden van Zeeland op beknopte wijze besproken in een achttal dooden wordt geschat op 35. Het aantal gewonden op 70. Dinsdagavond is te Assen een zoon tje van de wed. Levi, ongeveer 8 jaar oud, onder een door de Beilerstraat rij dende auto gekomen. Het knaapje was onmiddellijk dood. Te Eenta, gemeente Scheemda, is Dinsdag de melker K. in een grup bij de stallen gevallen en daarin gestikt. Dinsdagnacht is een Belg in een pand aan de Gedempte Binnenrotte te te Rotterdam van 28.000 Belgische francs beroofd. De autobus Geldermalsen—Gorin- chem is van den hoogen Lingendijk ge tuimeld. Zes van de inzittenden werden, meest door glasscherven van de gebro ken ruiten, gewond en zijn onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Een juffrouw uit Sliedrecht bekwam ernstige wouden aan het hoofd. De oorzaak van dit ongeval is onbe kend. In de Theems bij de Kew-bridge te Londen is het lijk van den heer Vet. directeur van de Arnhemsche aardewerk fabriek, gevonden. De heer Vet had in trek genomen in het Imperial-hotel ten bezocht zijn agent te Londen, den heer Frank Findlay, in Holborn. Hij was van plan deze week naar Nederland terug te keeren. Zijn hotelkamer had hij nog niet opgezegd. De heer Vet moet een groote som geld bij zich hebben gehad. Zondag werd bij den onbewaakten overweg Groote Voorde aangereden het 4-jarig meisje D. W. Het kind werd met denzelfden trein naar Zwolle vervoerd, doch bleek bij aankomst reeds overleden. Te Antwerpen is een winkeljuffrouw op de vlucht gegaan met een waarde van 150.000 frs. aan juweelen van haar pa troon, een bekenden juwelier. Tevens nam zij een bilejt van 1000 frs. mee voor Bij Kaldenkirchen (Duitschland) is Zondagavond een auto, waarin een 12tal personen zaten, bij bet nemen van een scherpen bocht omgeslagen. Het gezel schap geraakte onder de auto. Vier per sonen werden gedood, drie zwaar wond. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Te Hadmersleben bij Halberstadt heeft een 25-jarige ongehuwde vrouw haar 4-jarig zoontje bp beestachtigè wijze vermoord. Het kind werd door de vrouw in een emmer water gedompeld en toen het dood was in stukken gesneden. Een deel van de stukken werd op verschil lende velden begraven. De rest wilde de vrouw in een koffertje wegbrengen. Een agent zag, dat er bloeddruppels uit het koffertje sijpelden en arresteerde de vrouw, die door de voorbijgangers half dood werd geslagen, voor zij het politie bureau had bereikt. Zij vertelde het kind te hebben vermoord, omdat haar ver loofde weigerde, haar anders te huwen. (N. R. Crt.X Donderdag fietste de 18-jarige wees P. wonende in Eet Weeshuis te Dordrecht met een tamelijke vaart den hoek om van de Bankastraat toen hij plots auto zag aankomen. Doordat hij met geweld remde sloeg hij over het stuur van zijn fiets heen en kwam terecht on der de auto. Deze ging over het hoofd van den knaap, die onmiddellijk dood was. De chauffeur treft geen schuld. Van den schrik viel de chauffeur bewusteloos, -Terwijl de 30jarige P. v. L. te Helmond met een zijner kinderen speel de geraakten een tweetal kunsttanden los welke hij doorslikte. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en op advies der doktoren werd hij naar het Groote Ziekenhuis te Utrecht overge bracht, alwaar hij een operatie heeft on dergaan en de tanden uit zijn lichaam verwijderd zijn. Zijn toestand is op het ©ogenblik vrij goed. Maandag heeft over het Zuidelijk ge- gewoed, die gedurende den nacht voort deelte van Mississippi een hevigan, storm woödde. 7 steden en dorpen werden ge teisterd. In een dezer steden werd een huisgezin in den slaap overvallen door het instorten va® de woning. Het aaptal INGEZONDEN STUKKEN. WIE ZAL DE KAT DE BEL AANBINDEN? Geachte Redactie! Matineuze menschen kunnen in de vroe ge morgenuren van iederen dag bet steeds nieuwe schouwspel waarnemen, hoe het ontwakend gedierte met hon gerige wreedheid zijn prooi najaagt om aan de natuurlijke vraag om voedsel te kunnen voldoen. In dezen tijd van herleving en voort planting ,den tijd dus waarmee ook het belang van den mensch gemoeid is, spe len vooral de vogels een lijdende rol. Het zorgend gedoe, om him schreeu- wende jongen te rvoeden vereischt heel hunnen aandacht waardoor zij dik wijls onachtzaam geworden, zelve ten offer vallen Het gevolg hiervan is dat niet alleen eigen leven ,doch tevens dat hunner jongen jammerlijk ten ondergaat en wij alzoo duizenden, voor ons nuttige, vigels verliezen. Buiton hel gedierte, dat uit nooddrift zijn prooi ziet te verslinden, prefereert ook onze marodeerende huiskat gaarne dergelijk levend boutje boven het broodmelkshoteltje dat haar thuiswacht. In zijn redelooze vtraatzucht ziet het dier niet de onherstelbare gevolgen van zijn daad, jvaardoor het met één enkelen greep een heel vogelgezin op de méést wreede wijze ten ondergang doemt. Dit dient men zooveel mogelijk te voor komen. De meest practische wijze om aan de ze poesenbuitensporigheid een einde te maken is wel, het haar aanbinden van een goed klinkend belletje. Voor enkele centen is een dergelijk instrument te bekomen en het vormt een bij uitstek doelmatigen verklikker van minet's te genwoordigheid tegenover zijn slacht offer. Bovendien verhoogt het, aan een rood of blauw lint gehangen, niet weinig de fraaiheid van haar toilet 't geen waardevolle VergoediDg voor het gemis van haar kluifje mag gelden. De vriendelijke algemeene vraag ls dus: „Wie zal poes de bel aan binden" en ik hoop „a,llen". Met beleefden dank voor plaatsing. Uw. dw. dnr. H. v. W. o VEREENIGING VAN KASSIERS EN BOERENLEENBANKEN. M. de Red. In uw verslag vau de vergadering van den Ring van Boerenleenbanken „Wal cheren" lees ik, dat de voorzitter in de oprichting van de „Vereeniging van Kas siers van Boerenleenbanken in Zeeland' de werking van den geest des tijds meen de te zien. Die insinuatie getuigt van een uit onkunde. De vereeniging van Kassiers is gesticht met het doel om eens per jaart samen te komen om jelkaar de ervaringen van het afgeloopen jaar /mee te deeldn jen ter bespreking van al wat den bloei en de belangen der Boerenleenbanken kan bevorderen, een en ander bezien van het standpunt der kassiers; bovendien wil ze een band leggen om al de Boeren leenbanken in Zeeland. De Kassiers zijn te bescheiden om van de ringverga- deringen misbruik te maken en er Kas siersvergaderingen van te maken; ook zou daardoor van het doel der Ringver- gaderingen geheel afgeweken worden En :n de allerlaatste plaats gelieve men in de oprichting van de Vereeniging van Kassiers het stichten van een salaris- actie-oomité te zien. Het salariëeren der Kassiers behoort tot de intieme zaken van elke Bank afzonderlijk. Wie de ge- moedelijk-hartelijke verhouding kent, die in de locale Banken bestaat tusschen Bestuur, Raad v. Toezicht en Kassier, maar gelukkig nog den geest van Vader Raiffeisen heerscht en niet de zelfzucht hoogty viert, zal met mij eens zijn, dat elke inmenging van buiten inzake sa- lariêering slechts schadelijk kan werken. Dankend voor de plaatsing. Hoogacht, D. RIETVELD DE HONDT. Kassier Iet Yerseké. Yerseke, 27 Mei 1924. EEN „ZIEKTE' WELKE GEEN ZIEKTE BLEEK TE ZIJN. M. de Red., Sedert enkele jaren begint zich in uienverbouweude streken een eigenaar gebrek in dit gewas voor te doem Reeds kort na het opkomen beginnen de jonge planten eigenaardige verschijn selen te vertoonea. De punten worden bruin-geel, later wit, de groei gaat erg langzaam; resultaat een slecht, dikwijls half gewas. Eigenaardig is, dat het ge brek zich meestal niet over den geheelen akker voordoet, doch met breede of smallere strooken, zoodat zoo een uiten- veld een eigenaardig, kenschetsend aan zien geeft. Ook is het zeer opmerkelijk, dat zich het gebrek het hevigst vertoont als de voorvrucht wortelen of aardap pelen is geweest. Op het eiland Goeree en Overflakkee, waar uitgebreide oppervlakten met uien en wortelen worden geteeld, komt dit gebrek al zeer veel voor. Algemeen noemt men deze „ziekte" „de hond" en als men spreekt van „de hond" in de uien, weet iedere uienteler wat hiermee bedoeld wordt. Dat hier kaligebrek in het spel was, wisten wij niet, dat is toevallig geble ken bij een bemestingsproef. Op land, waar men toevallig altijd zeer veel hin der van „de hond" had ondervonden, en waarvan de voorvrucht wortelen was geweest, werd een kalibemestingsproef- veld aangelegd. En zie, hiermee was het raadsel ineens opgelost. De perceelen welke kali ontvingen, groeiden geheel normaal met een heldere, frissche kleur, het perceel zonder kali vertoonde echter weer op zoo'n erge wijze het gebrek, dat het verschil, hoewel dit perceel circa 100 meter van den weg lag, vandaar, _oedte zien was. Het verschil in opbrengst was dan ook zeer groot, n.l. niet minder dan 11.975 K.G. per H.A.! Natuurlijk is het bij die eene proef niet gebleven en hebben verdere proeven ten volste bewezen, dat, wat hier een ziekte werd genoemd, ook slechts kaligebrek was. Zelfs zoo dankbaar waren de uien voor een kaligift, als ik deze op dq zieke" plaatsen nog in Juni gaf als .overbemesting, dat het gewas zich nog bijna geheel herstelde. Meer en meer kom ik tot de over tuiging tiat de oude leer, dat op klei- jronden geen kalibemesting noodig is, jeslist onjuist is. Dat door de nieuwere bedrijfwijze door gebruik van groote hoeveelheden stikstof en fosforzuur, een ware roofbouw ten opzichte van de kali wordt gepleegd. Dat er dus een tijd moet komen, op den oenen grond vroeger op den anderen later, dat een gewas be hoefte krijgt aan opneembare kali. Is het wonder; dat de telers zoo een gebrek dan voor een ziekte aanzien? Ik acht bovenstaande belangrijk ge- »eg er nog eens de volle aandacht aan te schenken, en zou het zeer op prijs stellen, dat iedere land- of tuinbouwer als zich een dergelijke „ziekte" in zijn uien of ander gewas voordoet, dit mij eens berichtte. Het zal zeker interessant rijn, dan eens te onderzoeken of ook daar niet slechts kaligebrek de oorzaak is. Andere bladen worden beleefd ver zocht dit artikel over te nemen en een ex, ervan te sturen aan H. VAN DER MEIDE, Sommelsdijk. BEKENDMAKINGEN. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester van Middelburg roept de in het veriofgangersregister dezer ge meente ingeschreven verlofgangers, hier onder vermeld, bij dezen op om in 1924, ieder voor het achter zijn naam aange- sn tijdvak, krachtens art. 31, eerste lia, in verband met art. 33 der Dienst plichtwet (Staatsblad 1922, no. 48), voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. PETRUS LOOS, lichting 1821, Regiment Genietroepen, Bataljon Technische troe pen, van 16—27 September 1924 te Utrecht; JAOOBUS VAN TUIL, lichting 1920, Re giment Genietroepen, IEIe Bataljon, van 6—18 October 1924 te Utrecht (Kromhout- kazerne). Middelburg, 26 Mei 1924. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Ekctr. Drukkerij G. TT. den Boer, Middelburg J

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6