w Als Bindmiddel Honig's Maïzena TWEEDE BLAD VAN Vrijdag 16 Mei 1824 no. 116. p e 11 e in vergaa&rtog bijeen In h et afgeloopen vereenigmgsjaar j kameroverzicht. i Tweede Kamer. Zitting van Donderdag. Dokkum wordt Groot-Dokkum. Deze gemeente krijgt er deelen van de buurt- gemeenten Dankumadeel, Oostdongera- deel en Westdongeradeel bij. Het ging niet erg vlot in de Kamer! Oostdongeradeel kan geen vrede hebben met het opslokken der stationsbuurt Aal- sum, en had voor dil standpunt verdedi gers in de Kamer bij de heeren Bak ker, I..eenstra. Biereraa, v. d. Molen en bij den heer Sannes. De heer v. d. Molen maakte er zich zelfs zoo warm over, dat hij met een motie aankwam. Hij wilde zoo noodig wel geheel Oostdon geradeel aunexeeren De heeren Boon en v. Vuuren stonden Minister Ruys in zijn verdediging bij, zoo dat per slot de gemeenteuitbreiding er door ging met 48 tegen 22 stemmen. Hierna kwam het voorstel tot nadere bepalingen op den waarborg en de belas ting der gouden- en zilveren werken aan de orde. De Vrijheidsbonder. de heer Staal man bepleitte een algeheele verandering in het waarborgsysteem. Wat de Regee ring nu voorstelt, betoogde hij, is niet veel beter dan de zoozeer verouderde wet van 1852, die heelemaal niet meer aan de tegenwoordige eischen voldoet en tot allerlei onbillijkheden en fouten aan leiding geeft. Ter adstructie van dit be toog had de heer Staalman een halven goudsmidswinkel voor zich geëtaleerd, wat begrijpelijk bij de Kamerleden nogal belangstelling wekte. De spreker diende een motie lot schor sing van de beraadslagingen in, waarin voorts werd aangegeven in welke richting de wet op den waarborg zou behooren te gaan, n.l. de verantwoordelijkheid voor den waarborg leggen op de vervaardigers en de importeurs, terwijl de Staat zich zou hebben te beperken tot belastinghef fing en strafbepaling voor onjuisten waarborg. Minister Coliju verklaarde de motie overbodig en ongewenscht. Overbodig, omdat reeds een nieuwe wet op den waarborg, waarbij hel geheele stelsel on der het oog zal worden gezien, in voor bereiding is, en ongewenscht, omdat het verkeerd zou zijn nu reeds op de bepa ling van het stelsel vooruit te loopen. ling van het stelsel vooruit te loopen. Na wat heen en weer gepraat wijzigde de heer Staalman zijn motie in dier voe ge, dat het schorsen der beraadslagingen er uit werd gelicht, zoodat de onmiddel lijke behandeling ervan overbodig werd. Door een tactischen zet van den voorzit ter, die de behandeling der motie nu stelde op een nader te bepalen dag, dus niet tegelijk met dit wetsontwerp, ver plaatste hij ook de discussies over de materie, waarom het ging, tot later, zoo dat het wetsvoorstel zonder verdere be spreking en zonder stemming den ha mer kon passeeren. Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Hedenmiddag te een uur, kwam 'n fordauto door de St. Pieterstraat a 1 - hier, de bestuurder, een heer uit Rot terdam, gaf voldoende signalen. Uit de iLange 'Giststraat kwam een jeugdige wielrijder in vrij groole «s nelheid aan rijden. De automobilist, eeu ongeluk vïeezende remde. De jongen scheen niet meer te kunnen remmen en reed tegen de auto aan, waardoor liij kwam te val len en zich niet ernstig aan liet hoofd verwondde. Bij een der omwonenden werd de jongen in huis genomen, ter wijl ook de automobilist zich binnen be gaf om de gevolgen der aanrijding te helpen verzachten. Uit Vlissingen. De heer E. J. van Poucke, adjunct stationschef te Vlissingen herdacht heden onder veel blijken van belangstel ling zijn 40-jarig jubileum bij de spoor wegen. Door de S. D. A. P. raadsleden te Vlissingen is aan B. en W. gevraagd of hel juist is, dat de werkverschaffing op 26 April is stopgezel. Als dil zoo is, dan is dit geschied zonder voorkennis van de commissie van advies voor de werkverschaffing en vra gen bedoelde leden of B. en \V. nteenen, dat herhaaldelijk voorbijgaan van raads- commissiën in de toekomst wel bevor- delyk zal zijn aan een goede en vrucht bare samenwerking tusschen Burg en Weth. en de raadscommissies. Uit Z u i d-B e v e 1 a n d. Onder voorzitterschap van den heer H. Blok kwam het Nutsdepartement Ka werden vijf nutsavondön Tot stand kwam een ontwikkelingscur sus, een in boekhouden; ook-werd voor lierhalingsonderwijs gezorgd. Do biblio theek bevat 167 nummers. Een commis sie werd benoemd tot aanpakken „rege len" van het bewaarschoolonderwijs. Be noemd werden de heeren J C Kram, no taris; J. C. Drinkwaard, onderwijzer en P. Smit. Gisteren vergaderde de raad van Rilland Bath Aan de orde was het vraagstuk der wegsverbetering. B. en AV. wilden thans eene principieele beslissing uitlokken van den raad. In hun toelichting merken B. en AV. op, dat naar hun meening de thans gebruikte methode van wegsonder- houd voor dat gedeelte van den weg, waarover het drukste verkeer gaat, niet meer kan voldoen. De weg, die nooit, systematisch is aangelegd, is tegen den sterken druk niet meer bestand. Hoewel jaarlijks zeer groote bedragen worden uitgegeven, houdt men desondanks nog een slechten weg. Alleen een gedeellc- telijk nieuwe aanleg kan de gewenschte verbetering brengen en gezien de groote bedragen, die nu feitelijk worden weg geworpen, zijn daarmede geen aanmerke lijk grootere koeten gemoeid. Doch dan heeft men tevens een goeden weg," wat nu niet het geval is. Aan de hand van een tweetal rapporten van deskundigen worden den Raad enkele nieuwe metho den van wegsverbetering aangeboden. De bedoeling is, dat de Raad zich eerst ov de al of niet wenschelijkheid van deze wegsverbetering uitspreke, opdat B. en W. in het laatste gevai hier en daar een persoonlijk onderzoek kunnen instellen en met definitieve voorstellen kunnen komen. De vraag, welke methode dient te worden gekozen, kan dan eventueel in een latere raadsvergadering worden aan de orde gesteld. De heer van Boven is van meening, dal nu we een nieuwe teerketel hebben, alsnog het de voorkeur verdient de re sultaten van dit jaar af te wachten. De h er van de Sande is van meening. dat de Raad hier weinig heeft te doen Er had een bepaald voorstel dienen te zijn. Hiertegen komt de heer Kalle op, die het standpunt van B. en W. juist acht. Hij prijst het dat eerst het gevoelen van den Raad wordt gevraagd, waarmee B. en AV. hun voordeel kunnen doen. De voorzitter herhaalt zijn verzoek om niet in cijfers af te dalen, daar dit thans nog zonder vrucht is. B. en \Y kozen nog voor geen enkele methode, dit zullen zij pas doen als de raad hen verzoekt een voorstel te doen voor an dere wegsverharding. De heer Butijn is tegen elke andering, hij wil zich maar houden aan het oude. Welke reden hebben B. en W. voor wegsvernieuwing' De heer van de Sande is nog wel een goedkooper procédé bekend, wat hij echter niet wenscht te noemen. Nu ter een nieuwe ketel is aangekocht, heeft hij bezwaar om nog grootere sommen aan den weg te besteden. Wethouder Blok geeft nogmaals te kennen, dat B. en W. expressclijk geen bepaalden weg nog willen inslaan om eerst te vernemen hoe de leden erover denken. Het goedkoopste lijkt hem het best. De vooritter antwoordt den heer Bu tijn. dal de redenen voor deze bespro king liggen in het feit, dat de weg op het verkeer van thans niet is aangelegd. Het bietenvervoer is zeker verdubbeld en doorgaand verkeer was er voorheen in het geheel niet. Men moet zich niet beroepen op den aankoop van de teer ketel, want deze bedoelde enkel bezui niging op loon en teerverbruik. Wijziging in het procédé wordt er niet door ver kregen. Ook gaat het argument van de groote kosten niet op. Thans worden er schatten verspild aan een slechten weg (hetgeen ook de rapporteurs erkennen"). Als de zaak goed wordt aangepakt, be hoeft dat nog geen beteekenende ver meerdering van uitgaven ten gevolge te hebben. En waar het slechts een wegvak betreft, behoudt de teerketel haar volle waarde. Na nog eenige discussie consta teert de voorzitter, hoe uit de bespre kingen is duidelijk geworden, dat bui ten de Wethouders de meerderheid der raadsleden geen verbetering wenscht. B. en W. kunnen zich dus de moeite van nader onderzoek en inlichtingen en de finitieve voorstellen besparen, zoodat zij omtrent de waarde dezer discussies vol- eldig zijn in het gelijk gesteld. Uit Tholen. In de j.l. Donderdag te S,I. Anna- land gehouden vergadering van Inge landen van den polder Moggershil, door al de stemgerechtigden bijgewoond, werd met algemeene stemmen de rekening over 1923—1924 vastgesteld in ontvang op f 2030 41 en in uitgaaf op f 1920.14 sluitend alzoo met een batig saldo van f 110.27. De begrooting voor 1924—1925 werd vastgesteld in ontvang en in uitgaaf op een gelijken som van f 2036.70 en het dijkgeschot voor dien dienst bepaald op f 45 per II.A. In den vorigen dienst bedroeg dit f 4G per H.A. Woensdag vergaderde de raad van Scherpenisse. De politieverordening werd zoodanig gewijzigd, dat het geven van vergunning voor dansmuziek door den burgemeester niet geldt voor de kermis. Aan den heer G. Tichem werd een perceeltje grond in erfpacht afgestaan voor het boawen van een woning, ach ter de ge meen té Won i n ge n tegen be-' taling van 10 cent per Mf. Het kohier hondenbelasting over 1923 werd vastgesteld op f 164 gaande over 41 honden. De maximum snelheid voor de motor rijtuigen 'en rijwielen in de bebouwde kom der gemeente werd van 10 tot 20 K.M. verhoogd. De verordening op de iicffing van ver gunningsrecht werd zoodanig gewijzigd dat in plaats van f 10 voor elke f 50 huurwaarde of gedeelte daarvan f 7.50 ordt gesteld. De vestigingslqplage van den alhier ge- stationeerden veearts i f 28.81 wordt met ingang van 1 Januari a.s. ingetrok ken. De voorzitter deed mededeeling dat tot t ijdelijk onderwijzer aan de openbare school benoemd is met ingang van 1 Mei j.l. de heer J J". de Ovuck. Besloten werd niet over te gaan tpt het invoeren van een regeling bedoeld in art. 114bis van de gemeentewet, wat wat betreft den vleeschkeuringsdienst Afwijzend werd beschikt op het ver zoek der slagers in den keuringskring St. Maartensdijk betreffende verlaging van keuringsloon. Aan Ged. Staten zal verzocht worden te willen mededeelen of zij goedkeuring kunnen geven als het besluit van den raad tol hel ingebruik geven van een schoollokaal aan de muziekvereeniging „Eendracht" alhier zoodanig wordt ge wijzigd dat dc aanwijzing van eeu schoon- houdstcr van dat schoollokaal geschiedt door B. en AA', (Voor verder Stad en Provincie men het Eerste Blad.) stukken voor den gemeenteraad van vlissingen. Daar mevrouw Van der Slikke—de Visser de huur van het huis Joost de Moorstraat 2 heelt opgezegd, stellen B. en W. van Vlissingen voor dit huis op nieuw te verhuren, maar voor f 600 per jaar. Er zijn reeds twee gegadig den voor. Voorgesteld wordt goedkeuring le hechten aan een wijziging in de begroo ting van het Gasthuis voor 1923. De kosten van de bij wijze van werk verschaffing uitgevoerde verharding van de Btoschjeslaan en den Zandweg, ge deeltelijken aanleg van den Singelweg en omleggen van den Koudekerkschen weg bij „Vredehof" waren, wat betreft de materialen, f 27.620. Dit bedrag kan uit een leening worden gedekt. De ver dere kosten bedroegen f 13.480. waar van het rijk f 3000 bijdraagt en dus de gewone dienst wordt heiast met f 10.810 AVaar op de loopende begrooting f 40 000 voor werkverschaffing is geraamd, bleef bij het stopzetten op 26 April nog een bedrag ad f 29.000 beschikbaar Daar door de dure woningen, gebouwd in de oorlogsjaren, hel woningbedrijf wel wat al te veel wordt gedrukt, stellen en AV. voor nader te bepalen, dat het woningbedrijf van af 1 Januari j.l. aan de gemeente jaarlijks zal betalen 5 pCt. rente van de boekwaarde dei- gebouwen. De op 31 Dec 1923 in het bedrijf aanwezige gebouwen zullen wor den ingebracht legen de door B. en AV. geschatte waarde, terwijl voor gebou wen, welke de gemeente na die datum in eigendom verkrijgt, de huidige n ling gehandhaafd blijft. Eventueel te maken winst zal aan le wenden zijn als .schulddelging. Bij verkoop of afbreken van een gebouw zal dit eerst aan de ge meenle worden overgedragen tegen de boekwaarde, om te voorkomen, dat winst of verlies ten voor- of nadeele van het bedrijf komt. Daar Ged. Staten bezwaar hebben ge maakt tegen een uniforme heffing van f 7.50 leges voor jachlaclen, stellen B en AV. voor nader te bepalen, dat zal worden geheven voor een groote jacht- acte tot alle geoorloofd jachtbedrijf f 7.50; een groote jachtacte alsvoren met uitzondering van de valkenjacht f 5; een logeeracte f 2.50 en een kleine jacht acte lot liet vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik ge oorloofd is, f 1. Ter goedkeuring worden nog aange boden een af- en overschrijving op de begrooting 1923 van het Burger AVees- huis en het suppletoir kohier no. 8 voor het schoolgeld 1923—1924 tot een bedrag van f 22.21. bevolking. Gedurende de eerste helft van de maand Mei zijn in de gemeente middelburg Ingekomen P. J. Bril, van Breskens, AVilhelmi- naslraat AV 52, Mej. C. M. Smit, van Vlissingen, Korte Geere K 366; Corne lia Ja. van der Have, Poortugaal, Veer- sche Singel S 42a; J. P R. Schilt, Am sterdam, L. Noordstraat D 69; A. Hu- bregtse, Vlissingen, Eigenhaardslraat P 230, C. van Schaik, Veere, Bastion N 74; A. AV. G. Hammer, VTissingen, Bo- gardstr. D 36; J.-Kruijswijk, Apeldoorn, Molenwater N 50; J. van Zuylekom, Rot terdam, Spanjaardslr. E 65—67; AV. A. Visser, Assen, Houtkade It lit; E. M. E. Kuhlmann, Delft, Markt C 11; C Kraamer, ICoudekerke, Heerengracht M i'15; j. Houthuijzen, Hilversum, Rozen- straal AV 202; Mej. I. E. Versprille, Oost burg, Noordsingel S 170; AA'ed. J. L. Marsh, Enschedé, L. Delft II 22; J, J. Assink, Utrecht, Julianastr. AV 9; P. van Huffel, Bergen op Zoom, Burg. Takstr D 82; L. H. Touwslager, Veere, Win- terstraat Q 101; L. de Graaf, Veere, Nederstraat O 199; L. van Luijk, Krab- bendijke. Dampoort T 135; J. F Tuin- mann. Beverwijk, AVagenplein Q 118, T C. II. de Swart, Nijmegen, Rozenstraat AV 261; P. Lerake A'eere, Leliestraat AV 131. P. J Barto, Rotterdam, Bas tion N 68; P AVakkee, Bergen op Z., KI Vlaanderen M 68; E Büsemann. Hilversum, L. Geere K 325; J Kleijn, Amersfoort. L Geere K 329, K. Kra mer. Goes. Rozenstraat .AV 215; G. Th van Gelder, Amersfoort, Zusterstraat l 73; A Korteweg, Vlissingen. Dam N 2; J B. A. Broekhuijzen. Delft. L. Delft B 133—134; D. AA', van Milzer. Dor drecht, Hoogstraat I 128; P. Korteknie, Colijnsplaat, Bellinkstr G 195; N'ecltje van der Hage. Abcoude—Baambrugge. Hofplein E lc. II Meliefste. O en AV. Souburg, Dwarsstraat O 205j; J. N. Ploegsma. Domburg, St. Pieterstr A 64. H. W K Vloon, Amsterdam. Volde- rijlaagte M 76a; H. L. Hollestelle, Noordwelle, v. Epenpark AV 220; P. •Loos. Alkmaar, L. Delft H 25; A\ Duhrae, Duitschland. Pijpstraat N 221; P Kasteleyn, O en AV. Souburg. Dam G 95; C Verduijn. Cadzand, Molenberg K. 81. Vertrokken AA'ed J A van Riel, Nieuwe Haven. 1 103, naar St. Laurens, Noordweg, AA' Kreupeling, Nieuwe Haven I 103. naar St. Laurens, Noordweg; P. de Pagter. Dam G 95, Koudekerke, Vliss weg E 136; G. A. Krijger. K. Delft G 24-25, Bruinisse, Kortering 32; A. J de Rui ter, A'eersche Singel S 12a. Bergen op Zoom, fam. Haverhoek. J. M. Jué, geb. Planken, Noordweg R 139, Gouda, Blee- kersingel 35; A. ter Haar, Londcnsche Kade H 69, Goes. Oostsingel 91; J. C A. M. van Dijck, Noordstraat L 112, B op Zoom. Zuidoostsingel 3; AI. J, van Ham. Markt 5, Rotterdam, Schippersstr 72b; A Antheunisse, Jacob Catsstraat S 92h, O en AA'. Souburg, AA'eslstr. D 16, M de Broekert, Loskade P 249, Goes. Jan v. d. Goeskadc 49; AV. AVitte, Sleeperssingel Q 182, Koudekerke, Vliss. weg E 79; M. E A'erdaasdonk. Hoog straat 1 138—139. Rotterdam. Groote Draaisleeg 19a; M. S. A'erschelling. Gort- fetraat K. 32, 's Gravendeel B 289a, M. A. Sloover, geb. Adriaansen, Molenwater M 254, St. Aniandsberg, België, Azaliaslr 157. AVed. AA'. Meerman, Kinderdijk P 96, Utrecht, Rijnlaan 30bis; M. J. II. Visang, Koningstr. E 245, Zutphen, Bad huisweg 1—3; AVed. AV. Teeuw. K. Delft F 12. Rotterdam, Netter Boeterstr. 21, Delfshaven. In de eerste helft der maand Mei zijn in de gemeente O. en AV. Souburg Ingekomen Pa Meerman, Vlissingsche Straat E 54 \an Middelburg; J. Goedbloed en gezin, Vrijburgsche straat C 79 van Domburg, D. J Kloet, Noordbeek C 38 van Zie- ikzec; P. Hendrikse, Oevaalstraat B 189. ran Vlissingen; M. van den Broekc, Abeelsche Zandweg O 231 van St. Lau rens. H. C'opius Peereboom en gezin. Kanaalstraat B 136 van Vlissingen; L. Louws, Noordstraal 4, van Vlissingen; O. W. J. Coruelisse, Kanaalstraat B 164 van Eindhoven. Vertrokken: B. Janse en gezin, van N. ATiss. AVeg 0 187 naar Amsterdam; Ja. de Visser van Zandweg O 37 naar llitthem; P. Leeg water van Ritthemsche straat A 139 naar Geleen; H. Meliefste van Gr. Abeele A 212 naar Middelburg; S. de Bree van Middelb, straat A 210 naar Koudekerke P. Kastcleijn van Kanaalstraat A 66 naar Middelburg; A. van Oorschot en gezin, van Tuindorp D 79 naar Vlissingen; P. J. Boogaard van Middelb. straat A 269 naar St. Laurens; J. Florisse van Oe vaalstraat B 194 naar Aalst; AA', van Keu len van Padweg B 48 naar Koudekerke D. J. Kloet van Zandweg C 38 naai* Zierikzee. voor soepen, groen ten, vruchten, sausen £.d is Honig's Mai- zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak Let op de sluitsegels ah kenmerk van echtheid. (Ingez. Med.) de wenschelijkheid van een cent. Ouder lingenconferentie A'an beide vragen werd de wenschelijk heid betoogd. A'ervolgens hield de heer F. Boon van Bergen op Zoom aan de hand van 6 stel lingen een referaat over ..Het Ouderlin gen-ambt en conflict tusschen de licha melijke en geestelijke opvoeding", tér- wijl in de middagvergadering dr. K. Dijk van 's-Gravcnhage. aan de hand van 4 stellingen een referaat hield over „Hét Ouderlingen-ambt en de sociale kwestie". Naar aanleiding van deze referaten werd een breedvoerige bespréking gé- houden. G e re f Kerk l c B e r g e n o p Zo om. Bij de Gereformeerde kerk te Bergén op Zoom bestaan plannen om. wanneer de thans bestaande predikantsvacature vervuld is, een nieuwe kerk met pasto rie le bouwen. Men zou die willen zetten zoo dicht mogelijk bij de stichting „Vre- derustomdat veie verplegenden in die stichting tol de Gereformeerde kerk be hooren kerknieuws. Ver. v. Vr ij z. Her v. Uit de afd Middelburg der Ver. v. Vrijz. Herv. in Zeeland wordt ons ver zocht eeu kleine aanvulling te willen geven van een zinsnede uit het in ons nummer van gisteren opgenomen verslag der algemeene vergadering dier vereeni ging. Wij vermeldden dat de vereeuiging te Middelburg niet het verplichte bedrag afdraagt en dat deze afdeeling er op zal worden gewezen welke gevolgen dit heeft voor den stand der kas. Echter werd ter vergadering tevens uitdrukkelijk erkend, dat het flnancieele beleid der Middel- burgsche vereeuiging ten deze toch niet in gebreke mag worden gesteld, daar hare handelwijze volkomen in overeen stemming is met destijds bij de toetreding tot do Provinciale organisatie gestelde en aanvaarde voorwaarden. Zeeuw sc he Oudorlin gen- Conferentie. AA'oensdag had te A'lissingen in de Nieuwe Middelkerk de jaarlijksche Zeeuw schc Ouderlingen-Conferentie plaats, wel ke zeer druk bezocht was. Na opening door den voorzitter den heer N. J. Baslmeijer, en verslag van secretaris en penningmeester, werd over gegaan tot verkiezing van het modera- Vervolgens werden behandeld de vra gen van Terneuzens kerkeraad om zich uil te spreken over het gebruiken van votum en slotzegen bij den leesdienst, en van de N. H. Ouderlingenconferentie over Ned Her v. Kerk Bedankt voor het beroep naar Made (N.-Br. door P L. D J. van Oeveren, cand. le AA'olphaartsdijk. Geref. Kerk. Op hel tweetal te Roogeveeu (vae. M. Gravendijk) komt voor ds H. Veld kamp. te Anna Jacobapolder ONDERWIJS. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Herkingen ;Z.-II. is benoemd de heer A. C. de Graalf te KI ever s- kerkc Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Sept., benoemd lot leer aar aan de R. H, B. S. te Schiedam, de heer W. Tem perman, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag aan de R. K B S. te Terneuzen. Eindexamen Gymnasium. Als data voor het eindexamen van het Gymnasium te Middelburg zijn vast gesteld 19, 20 en 21 Juni. Gecommitteer den bij dil examen zijn dr. K Sneijders de Vogel, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Groningen, dr. J. S. Theis- sen, bibliothecaris dier Universiteit, dr. J. 0. Kluyver, hoogleeraar te Leiden, en dr. Th. Slrengers, lector aan de Uni versiteit te Utrecht. RECHTZAKEN. 1 Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaken tegen de gewezen bestellers bij de posterijen M. IL, oud 46 jaar, en W, M de G„ oud 25 jaar, die aan de post toevertrouwde brieven weggenomen hadden en deswege veroordeeld waren resp. tot 2 jaar en tot 9 maanden gevan genisstraf. Het Hof bevestigde het von nis legen de G. Hel-vonnis tegen II., die 19 dienstjaren had. werd vernietigd Op nieuw rechtdoende, veroordeelde het Hof den bckl. eveneens lot 2 jaar ge vangenisstraf. De rechtbank le Tiel heeft zekere A. K. uit Leerdam wegens poging lot moord op zijn huishoudster; veroordeeld lol 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 jaar. De rechtbank te Roermond heeft den 23-jarigen H J. uit Rheindalilfen wegens diefstal met braak in "de R. K. kerk le Posterholt, tot één jaar gevange nisstraf veroordeeld. De eisch was U/2 jaar.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5