Safe-Inrichting ERARDEH Advertentiën. J. A. TAK 3z Go., AO! TERDAn, |gL,,PS.OV!WCIAl| G£M DAISYGLACE^ E fONDAKWAKTJÖpo 10c, MARIE WNlUMtNUIJJ TOFFEE AKtf.HASS!0*S JA SUWMBMfin» £v* I PtkoHOW „„or BUTEWftlKU kOOHCA«AmU m TM5EÖA8KET iJu! CHOUATTETONGtN pkonsI |SINAA55CHIJF)E5 j jaOCTPOIC HUGO BONBONS P'MRST» COCOS UACARPNS Ï4CP5TUK OLfENOOTCEEP 17/SCPSIW HOCCATAÖLE T c7AM -90 cr. pep. POTs löc, BITTiPJtOEXJES I M0U6WWUTLJ V^tHIENÜ 1Pp/ma tuitte su/^ep 30 ctpeppond RECHTZAKEN. De gewezen directeur van het post kantoor te ZaRbommel A. H. S. is door de rechtbank te Tiel veroordeeld wegens verduistering van 16000 gulden, tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was 1 jaar. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Indische Sto om vaartlijnen. Radja, 14 Mei te Colombo, Batavia n. Amsterdam. Rembrandt, 14 Mei v. Medan, Amster dam n. Batavia. Slamat, 14 Mei n.ra. v. Colombo, Rot terdam n. Batavia. Ternate, 14 Mei te Batavia v. Rotter dam. Van Rensselaer, 14 Mei v, Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Merauke, 14 Mei te Batavia v. Rotter dam. Prins der Nederlanden, 15 Mei te Am sterdam v. West-Indië. Bengkalis, 14 Mei v. Port Said, Java n. Amsterdam. Stuvvesant, 15 Mei v. Havre, Barbados n. Amsterdam. Goentoev, 14 Mei v. Batavia n. R'dam. Insulinde, p. 15 Mei Kaap del Armi, Rotterdam n. Java. Saleier, p. 14 Mei Perim, Java n. Am sterdam. Slamat, 14 Mei v. Colombo, Rotterdam n. Batavia. Swartenhondt. p. 15 Mei Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Jacatra, 15 Mei te Rotterdam v. Ba tavia. Kambangan, 14 Mei v. Havre, Java n. Amsterdam. Karimoen, 14 Mei v. Padang, Batavia n. Amsterdam. Stoomvaar tlijnen op Noord- Amerika. Edam, 14 Mei te New-Orleans v. Rot terdam. Spaarndam. 14 Mei te Antwerpen, Rot terdam n. New-Orleans. Gaasterdijk, 14 Mei n.m. te New-York v. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, p. 14 Mei n.m. Sable Eiland, Rotterdam n. New-York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De 66-jarige landbouwer uit Eind hoven, die wegens doodslag op zijn vrouw is veroordeeld lot 6 jaar gevange nisstraf, heeft in zijn cel een poging tot zelfmoord gedaan. Het gemeentebestuur van Ossen- drecht heeft het rooken in de bosschen onder die gemeente verboden. Bij een 17-jarig meisej te Sleen is slaapziekte geconstateerd. Op de Prinsegracht te 's Graven- hage, ter hoogte van de Lombardstraat is Dinsdagmiddag een ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. Een ongeveer 50-jarige vrouw, die uit haar dienstbetrekking kwam, wilde den weg oversteken, toen op hetzelfde oogen- blik een vrachtauto haar aanreed. De beide wielen gingen over haar hals zoodat de geneesheer slechts den dood kon constateeren. Door de zorg van den gemeentelijken geneeskundigen dienst is het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd Het onderzoek te Goor omtrent schuld of medeplichtigheid van den te Amsterdam aangehouden timmerman de verdwijning van den nachtwaker te .Weddehoen heeft niets opgeleverd. Men zal zich herinneren, dat in 1919 en 1920 herhaaldelijk in verschil lende steden valsch bankpapier werd aangetroffen, voornamelijk briefjes van 40 en van 25 gulden. De uitgevers van dit papier zijn nooit bekend geworden. De circulatie is toen opgehouden, doch sedert Februari j.l. gebeurde het weer, dat hier en daar een valsch briefje van 40 werd ontdekt. De politie heeft toen haar voelhorens opnieuw uitgestoken, met het resultaat, dat zij tot de c uldek- king kwam, dal een vrouw, wonende in een hofje aan de Bakkerstraat Je 's Gravenhage, 1 valsche papieren uitgaf. In een vroeg morgenuur is verleden week in twee woningen aan hel hofje tegelijk een inval gedaan. Toen de werk plaats ontdekt was, heeft de politie de vermoedelijke daders gearresteerd. Het waren de 30-jarige muzikant en teeke naar H. v. L., de 39-jarige F. de G., die schoenmaker van beroep is, hun beide vrouwen en de kostganger van De G., de 47-jarige J. G. In de woning van De G. werd tevens gevonden een cahier, waarin eenige met de hand groen gekleurde strooken pa pier, welke precies de afmetingen had den van bankbijelten van 40 gulden. Ook eenige valsche biljetten waren aan wezig. Zij zijn keurig met de hand na- geteekend en tevens voorzien van een watermerk. Dat ze bijna niet van de echte te onderscheiden zijn, blijkt wel hieruit, dat bij de uitgifte, die voor de zekerheid steeds in het avonduur gebeur de, niemand de valschheid opmerkte. Ook bij het agentschap van de Necler - landsche Bank te Rotterdam kwamen er een paar terecht, welker valschheid men eerst later ontdekte. De teekenaar van L. ging aldus te werk. Hij nam een sigarenkistje, waarin electrische lantaarn brandt. Op het kistje werden twee glazen platen gelegd, waartusschen een bankbiljet van 40 gul den. Op het glas legde hij nu het groen gekleurde papier en zoo kon iiij door middel van het doorschijnende biljet, dit nateekenen met verdunde inkt. Met go melastiek werd de laatste hand aan de biljetten gelegd en het watermerk er in gemaakt door het papier hier en daar te verdunnen In de eerste dagen van het politiever hoor bleven alle vijf hardnekkig ontken nen. Bij de aanvoering van bewijsmate riaal zijn ze echter één voor één door de mand gevallen, zoodat zij nu een volledige bekentenis hebben afgelegd. Er zijn nu een 12-tal biljetten in beslag genomen. Eenige zijn er nog zoek. Van L. verklaarde nog, dat hij iedere twee uur een biljet kon afleveren. De straf, die staat op liet opzettelijk in omloop brengen van valsch crediet- of handelspapier bedraagt volgens art. 232 W. v. S. ten hoogste 7 jaren. Dezer dagen worden de verdachten ter beschikking van de justitie gesteld. Naar de marechausséekazerne te Wassenaar is overgebracht de 72-jarige H., verdacht van onzedelijke handelin gen met minderjarige kinderen. Nader wordt gemeld, dat 19 of 20 kinderen, tusschen 6 en 12 jaar oud. het slacht offer zijn. Men vermoedt, dat men hier met den persoon te doen heeft, welke een jaar geleden den Vlietsveg tusschen Rijswijk en Leidschendam voor kinde ren onveilig maakte. Te Koudekerk (Z. H.) heeft Dins dagavond een kindje van 11 maanden van den winkelier C. van W., doordat het dek van het wiegje, waarbij met het oog op een ziekte van de kleine werd ge stoomd, met het stoomtoestel in aan raking kwam en in brand geraakte, ern stige brandwonden gekregen. Het kind is spoedig daarna overleden. Toen de 57-jarige arbeider D. M. met een zwaar met hout beladen kar uit het Beekhuizersbosch te Velp kwam, had hij het ongeluk naast het paard loopende te vallen met het noodlottig gevolg, dat een wiel hem over de maag streek reed. In deerniswaardigen toe stand werd hij naar het ziekenhuis over gebracht; hij overleed daar vrij spoedig. Dinsdag had bij de oefeningen op het sportterrein te Ülft een treurig on geluk plaats. Het ongeveer 8-jarig zoon tje van T. oefende zich aan de ringen, toen plotseling het bovenstel, waaraan deze bevestigd waren, losliet, waarbij de knaap den balk op het lichaam kreeg. Binnen een half uur was hij aan de gevolgen overleden. Te Oene (G.) had M. F. verleden week het ongeluk, terwijl hij een zaag machine bediende, een stuk hout tegen het hoofd te krijgen. Na een smartelijk lijden is hij thans in het ziekenhuis overleden. Te "Winschoten is een 29-j; dochter van den heer I. S. aan slaap ziekte overleden. De „Asser Crt." meldt, dat A. ter W. te Dwingeloo, die, als gemeld, ern stige brandwonden gekregen had door een ongeluk met een groote hoeveelheid kokende melk, overleden is. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. De toestand van beide andere slachtoffers is bevre digend. De landbouwer A. M. te Vlodrop heeft Donderdagnacht een inbreker, die in zijn woning was binnengedrongen, met een jachtgeweer doodgeschoten. De op het lijk gevonden papieren toonden aan. dat de man een Duitscher was, 22 jaar oud. De marechaussée heeft hel lijk iu beslag genomen. Te Anna-Paulowna heeft zich ouder de arbeiders, die werkzaam zijn aan de Zuiderzeewerken, een vreeselijke vecht partij afgespeeld, waarbij een 7-tal per sonen ernstig zijn gewond. Een 51-jarige arbeider is met een zwaar voorwerp op de borst geslagen, waardoor een bloed storting heeft plaats gehad; een 50-jarige werkman had een 4-tal wonden, waarvan 2 steekwonden in de borst, één in den schouder en één in de hand. Een 4-tal andere waren gestoken op min of meer gevaarlijke plaatsen. Als dader van al deze gewelddaden is een 25-jarige Fries, genaamd Z,, gearresteerd. Volgens een Aneta-bericht uit Sa- marinda is brand uilgebroken in de mijn Lagboeah van de Oost-Borneo Mijnbouw Mij. Drie Europeanen en zeven inlanders zijn gewond, waarvan één Europeaan en drie inlanders later zijn overleden. DE DUBBELE MOORD TE WYCHEN. Omtrent Jiet deskundig onderzoek in zake den dubbelen moord te Wycben wordt nog gemeld, dat de kleeren van beide verdachten geheel bedekt zijn mét kleine spatjes bloed. Het onderzoek van verder materiaal wordt door dr. Hesse- link te Arnhem nog voortgezet. Er zijn n.l. gevonden vingerafdrukken, handaf drukken, afdrukken van voetstappen en haren. Bij de moeder van C. van der B. zijn een overhemd, een das en een broek in beslag genomen, die eveneens bloed sporen bleken te bevatten. Niettegenstaande de bekentenis door de beide broers v. d. B. afgelegd, blijft de derde aangehoudene, van H., de ver moedelijke hoofddader, ontkennen IJZERFIRMA VOOR f 30.000 BENADEELD. Een ijzerfirma te Amsterdam had in haar dienst als reiziger een zekeren George van Os. Hij verbaasde de firman ten herhaaldelijk door formidabele pos ten die hij afsloot. Zoo bestelde een oude schoolvriend te Den Haag voor f 30.000 aan betonijzer, daar hij een bios coop moest verbouwen. Later bleek, dat hij naar zijn vriend was gewandeld en hem had overgehaald de bestelling tijde lijk op diens naam te factureeren Tevens had de heer van Os beslag weten te léggen op hel vaartuig van een schipper en liet hiermede het beton ijzer naar eenige medeplichtigen brengen, die hel legen een lagen prijs kochten. De vriend in Den Haag kreeg de wissel gepresenteerd. Zoodoende bleek de fir ma, dat zij het slachtoffer was geworden van een sluwen oplichter. v. O. verdween en begaf zich met het ld. waarvan het bedrag belangrijk min der is dan de som, waarvoor de firma de dupe werd, naar Brussel en vervol gens via Parijs naar Menton. Hier maak te hij het geld in gezelschap met een Frangaise ojï en toen hij op last van de justitie daar gearresteerd werd, had hij nog slechts -50 francs bij zich. .Hij liep door een domheid zijnerzijds in den val. Hij had namelijk naar een vriend om geld verzocht en had zijn adres er bij vermeld. De justitie telegrafeerde, en het resultaat was. dat v. O gearresteerd werd. Ofschoon de aanhouding te Menton reeds op Vrijdag geschiedde, had de justitie Dinsdag nog geen bericht ont vangen. De arrestant laai een vrouw met zes kinderen achter. (Tel.) INGEZONDEN STUKKEN. HET JAARVERSLAG VAN MOEDER SCIIAPZORG. Mijnheer de Redacteur! Ik ontvang daar in hoedanigheid van raadslid en van wege het gemeentebe stuur van Hulst in enveloppe van de gemeente Hulst en waarop gedrukt staat Dienst Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het Jaarverslag van „Moederschapszorg", uitgave van de R. K. Vereeniging ..Moederschapzorg" CDe Kweekschool van vroedvrouwen Heerlen gevestigd te Heerlen!, en het doel van de toezending wordt gevonden op de eerste bladzijde, waai'op staat „Bericht, Dit nummer bevat hel jaarverslag onzer Vereeniging. Het wordt daarom gezonden aan alle le den, ook niet-abonnés. Mochten deze er aanleiding in vinden zich te abon- neeren. De gemakkelijkste en goed koopste wijze is het zenden van een postwissel, De Administratie van „Moe derschapszorg."" Nu vraag ik: Gaat de aanmatiging onzer ltoophan- delvereenigingen onder R. K. vlag niet wat al te ver. dat de gemeentebesturen zich voor haar leenen, en deze onder het uiterlijk van Dienst en van een Staats- ministerie, om abonnés te winnen voor een tijdschrift En wat moeten uitgevers van andere tijdschriften in Nederland hiervan denken? Ik vind dat het tijd wordt, en meer dan tijd, dat er aan die aanmatiging een einde komt. Ik ben zelf Roomsch, maar dat R. K. handelsgedoe stuit mij en velen room- schen tegen de borst, en vooral nu se dert de R. K. Hanzebanken de oogen zijn opengegaan. Mijn dank voor de plaatsing. H. A. VAN DALSUM. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig ziyi aangegeven de navol gende voorwerpen, welke terug te be komen zijn a. Op het Bureau van Politie Glacé handschoen. Mantelbandje. Ro zenkrans in étui, Damesport. met inh„ Bril in étui, Een sleutel. Doublé Dames- armband. Emmer met inh. en twee be zemstokken. Zakje inh. verstelgoed, ijzeren Horlogeketting, Sleuteltje, b! By Ingezetenen Ned. Taalboekje, v. de Berge, adres Emans, Teerpakhnizeustraat P 30; Port met inh., P. Kraaijeveld, Dam Z.Z G 59; Bruine Dameshandschoen, J. .Tobse, Ar- nemuidsche Voetpad T 105; Zakmes. C. v. Belzen, Eigenhaardstr. P 213; Heeren armbandhorloge, I. Seibeler, Pluimstraat, E 20; Redicule, J. Poortvliet. Bogardstr. D 31; Schop, de Does, Wagenaarstraat D 93; Grijze pet en dito Overjas, R. Breel. Korte St. Pieterstraal F 29; Bos Touw, A. Monshouwer. Molenwater..! 261 Kinderporl. met inhoud, E. Vader. Lange Geere K 317; Zilv. Broche P. Neve, Se- geersweg V 100a; Hangertje (2 voetbal lers), T. Holthuijzen. K. Delft. G 24 )Kinderport. met inh., J. Bouman, Zuster straat I 211; Bruin fluweelen Kieltje, G. Tilroe, Bleek E 94a; Mantelband, H. v. Elsacketf, schip Valk IIII; Zijden das, P. Ingelse. Breeslraat O 150; Mo lentje, W. Kingmans, Spanjaardslr. E 89; Hondenhalsband, W. A. Varel, Miss. str. IC 47; Nikkel heerenhorloge met ketliug, F. de Witte, p. a. v. de Ven, Abeele; Een Sleutel, N. Poullusse, Nieuwstr. G 229. Inlichtingen aan het Bureau van po litie des Vrijdag-, en Zaterdags tusschen (7 en fBtmir n. m. Alleen geldig tot en met Woensdasr 28 Mei in ons Filiaal te Middelburg. LANGE SINGELSTRAAT N no. 182 MIDDELBURG, atellen loketten beschikbaar in hunne brand- en inbraak vrij* Tarieven en voorwaarden woiden op aanvraag medegedeeld. Afzonderlijke vertrekken voor het knippen van coupons enz. Geopend iederen werkdag van 10—12uur en van ll/i4 uur. 's Zaterdags van 1012 uur. eerste nederl wa terverffabr: haarlem en geeft het Interieur uwer woning een gezellig aanzien. Dit kunt ge bereiken door toepassing van de KOEN'S GERARDIN waterverf, die niet afgeeft of verschiet Breekt met het onhygiënische behang, een kweekplaats van ongedierte, waarop ge bovendien uwe schilderijen noo-f kunt verhangen. Vraagt brochure met handleiding aan Uwen drogist of vorfhandalaar

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3