BEURSOVERZICHT VAN HEDEN. AMSTERDAM, 13 Mei. (Slotkoers,. 6 pCt. Nederland 1923 96 één zestien de; 5 pCt. Nederland 1918 85, 4»/a P^t. Nederland 1917 80; 2$ pCt. Nederl. i\V. Schuld 511/a; 3 pCt.'do. Oblig. 61%; 3 pCt. do. Certif, 61%, Cert. Ned. Hand. Mij. 133%; Aand. Ned. Jnd. Handelsb. 126%—127$,Aand. Koloniale Bank 186%—187; Koninkl. petrol. Aand 138- 112; Gecons. Holland- sche 388 391Cult. .Mij. Vorstenlanden 173i/2—175; Ilandelsv. Amsterdam U5V2 - 449. Javasche Cultuur 356—357; Aand. Deli Maalsel). 368 -372; Amsterd. Rub ber 1373/4—1381/2- Ned. Amerik. Vaart 82%—83: Ned- Scheepvaartunie 118Kon. IIoil. Lloyd ff?/}; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 67%Aand. Paketvaart 139%; Gouda A. 11%; Philips A. 264%; Jur- geus A. 571/2. Anaconda 142; Steels 101 één zes tiende; Erie 25i/o; Southern Railway 57%' Union Pacific 112, Common Marine 10 één zestiende. I'refered do. 36 vijf zes tiende; Maxwell Gr. C. v. A. 3%; Afaxw. Land Uert v. Inc. Bonds 10»/2. Prolongatie 4%. Russen Obi. 1S80 5; Consols 6 ne gen zestiende. Markt sluit prijshoudend. .Wisselkoersen Londen 11.69; Berlijn 0.62; Parijs (14.95; Brussel 12.75; Dollar Cable 2.67%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Mei. Hoogste barometerstand: 767.9 te Zurich. Laagste barometerstand. 754.2 te Malinhead. Verwachting van den avond van 13 tot den avond van 14 dezer Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, afnemende bewol king, waarschijnlijke droog behoudens kans op onweer, warmer. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 60 gr., 12 uur 62 gr., 3 uur 67 gr. HOOG WATER. Vlissingen. 0 m e r t ij d. Woensdag 14 Mei v.m 10.25 Donderdag 15 11.29 Vrijdag 16 n.m. 12.19 Zaterdag 17 1.04 Zondag 18 )i 1.49 Maandag 19 ri 2 33 Dinsdag 20 •7 3.20 eischt tegen den 85-jarigen hotelhouder L. D., die een voor hem belioorend huis aan de Stroomarkt een veel hoo- geren huurprijs had berekend dan de huurcommissie had toegestaan, terwijl hij bovendien den huurder had verplicht, lot tweemaal toe f 200 sleulelgeld te stor ten. Een vordering afgewezen. Betreffende het gisteren reeds in het kort gemelde vonnis van het Ifaagsche gerechtshof, lezen wij nader in de N. R. Crt. Toen in de oorlogsjaren de voedsel- schaarsehte begon te dreigen, heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel onder dagteekening van 5 Oct. 1916, een beschikking uitgevaardigd, dat houders van verklaringen van de ver- plegingscommissie in de Stelling van Am sterdam over ter beschikking van het rijk gestelde peulvruchten van den oogst 1915, om die peulvruchten te kunnen uit voeren. zich voor 25 October 1916 moesten verbinden, voor elke uit te voe ren hoeveelheid van 100 K.G. uit te voe ren peulvruchten, 300 K.G. peulvruchten oogst 1916 beschikbaar te stellen. De handelsvennootschap onder de firma Bos man en Van Goozen te Middelburg vond in deze beschikking aanleiding, 23 October 1916 schriftelijk kenbaar te ma ken ,dat zij zich verbond, voor elke 100 K.G. uit te voeren peulvruchten (oogst 1915 ter beschikking van het rijk te zul len stellen 300 K.G. peulvruchten oogst 1916. De minister trok echter, onder dagteekening van 31 October 1916, zijn beschikking weer in, omdat de toestand zulks raadzaam maakte. Dientengevolge werd van het aanbod van de firma geen gebruik gemaakt, doch deze berustte hier in niet, omdat, naar haar meening, hier wel degelijk sprake was van een gesloten overeenkomst, die niet eenzijdig kou wor den geannuleerd. Een bij de rechtbank te 's-Gravenhage aanhangig gemaakte eisch lol het toekennen van een schade vergoeding door den staat ten bedrage van f 64.267.37 later verminderd tot f 48.308.661/.: werd door dat rechl- collegc afgewezen, aangezien niet blijkt, dat een overeenkomst is ontstaan uit de ter zake gevoerde correspondentie, te meer daar deze niet inhoudt, welke hoe veelheid peulvruchten de appellante wil de deponeeren en welke hoeveelheid zij Wilde uityoeren. De firma ging van dit vonnis in hooger beroep bij het gerechts hof, doch dat college vereenigde zich met dc zienswijze van de rechtbank; bij Maandag gewezen arrest is de eisch tot schadevergoeding thans ook door het hof afgewezen. LAATSTE BERICHTEN. CONFLICT OPGEHEVEN. Het conflict bij de N.V. v.h. J. C. en .W. Altorffcr alhier is hedenmid dag opgeheven. MARKTBERICHT. Rotterdam, 13 Mei. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 267 paarden 1 veulen. 1642 magere run deren, 730 vette id., 268 vette- en gras- kalveren, 1070 nuchtere kalveren, 170 schapen en lammeren, 29 varkens, 389 biggen, 12 bokken of geiten. Prijzen voor vette koeien lekw.f 1.15 1.25, 2e kw. 1.10-1.05, 3e kw. 1.00- 0.90; ossen le kw. 1.05—1.15, 2e kw. 1.00—0.95, 3e kw. 0.85—0.80; stieren: le kw. 1.05—1.10, 2e kw. 0.95—0.85, 3e kw. 0.75; kalveren le kw. 1.65—1.95, 2e kw. 1.45—1.25, 3e kw. 1.05—0.95. Prijzen voor melkkoeien f 215—385, kaifkoeien 225—395, stieren 160- 380, pinken 140165, vaarzen 155200, werkpaarden 100 - 300. slachtpaarden 90 150, hitten 95—175, nuchtere kalveren 13—12, fokkalveren 18—28, biggen 7— 16, overloopers 1636. Eieren Rotlerdamsche consumptie- veiling. Aangevoerd 250.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 5.50—7, eendeieren 5.75— 6.25, ganzeneieren 1113, kalkoeneieren 7-8. TWEEDE KAMER. Bij den aanvang der zitting wordt be sloten de Lnterpellatie-v. Ravesteijn over den stand der onderhandelingen met Rusland, Vrijdag a.s te houden. De heer Boon vraagt een interpella tie over de weigering der Koninklijke goedkeuring van de statuten der Haag- sche afdeeling van „De Dageraad", waar over morgen zal worden beslist. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN GRONINGEN. Naar wij 'vernemen, zal de tSaatscou- rant van hedenavond bevatten de be noeming van den burgemeester van Brummen, jlir. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, tot burgemeester van Groningen. De nieuwbenoemde burgemeester van Groningen, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, werd in April 1884 te Dordrecht, waar zijn vader Of ficier van Justitie was, geboren. Hij is gehuwd met freule Pauw van Wieldrecht. Hij studeerde te Leiden in de rechten en promoveerde aldaar op stellingen in 1909. Daarna zette hij te Utrecht zijn studie voort in de staats wetenschappen, waar hij jn 1911 op stel lingen promoveerde. IJjj' vestigde zich (vervolgens als advocaat en procureur te Zutphen, waar hij tevens plaatsvervan gend kantonrechter en wethouder was. In Nov. 1917 werd hij benoemd tot burgemeester van Brummen. Thans is hij lid van de Staatscommissie voor de Waterstaatswetgeving en lid van het be stuur van verschillende waterschappen. Het is een uitstekend spreker,- hoewel hij niet aangesloten is bij eenige politieke partij, helt hij over naar de Chr. Histo rische richting. VRIJSPRAAK WEGENS SMAADSCHRIFT Men meldt uit Almelo Voor dc Almelosche rechtbank ston den op 6 Mei terecht B. L. en J. F. W. M., boekdrukkers te Almelo, beschul digd van smaadschrift tegen den gemeen- tesrecrctaris van Almelo, den heer C. Attema. Het O. Al. had toen reeds vrij spraak van bekl. gevraagd. Heden wees de rechtbank vonnis, en sprak bekl. overeenkomstig hel requisitoir van het O. M. vrij. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 13 Mei 3 uur. Er ging iets meer om dan de laatste dagen het geval was. Er viel blijkbaar eenig aanbod van materiaal te verwerken. Zoo was dat in de eerste plaats hel geval met de olie waarden die van koers moesten afstaan Suikerfondsen en Indische cultuurban- ken werden eveneens wat lager afgedaan iu verband met de gedaalde prijzen in Amerika en de hoogere ramingen van suiker op Cuba. Van scheepvaarten waren Hollandschc booten ook thans weer aan aanbod onderhevig. Rubberwaarden hebben zeer geringe omzetten, op weinig koerspeil genoteerd. Tabakken over het algemeen weinig veranderd ,toch overigens prijshoudend. Nederl. industrieelen grootendeels ver onachtzaamd. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 13 Mei. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.69 (11.67»/»). Berlijn 0.61 (0.61%). Parijs 11.75 (15.10). Brussel 12.62 (12.65). Zwitserland 17.45 (47.45). Weenen 0.0037% (0037%). Kopenhagen 45.35 (45.50). Chrisliania 37 (37.35). Stockholm 71.20 70.65). New-York 2.67% (2.67%). DUITSCHE BELANGSTELLING IN CHILI. BERLLJN, 13 Mei. V. D. De „Vör- warls" bevat een bericht, volgens het welk een Duitsche vereeniging de Ohi- leensche regeering heeft aangeboden het Zuidelijk gedeelte van Chili door Duit sche kolonisten te doen cxploiteeren en er op te bouwen. POINCARÉ AFGETREDEN. PARIJS, 13 Mei. V. D. In den minis terraad deelde de minister-president Poincaré aan den president der repu bliek Millerand, mede, dat het kabinet op 1 Juni a.s. aftreedt- VERSCHILLENDE BERICHTEN. Tusschen Utrecht en de Bilt is een 16-jarige jongen die op de in beweging frijnde tram wilde springen door een van dc tegenovergestelde zijde komende tram aangereden en zeer ernstig aan het gezicht verwond. De jongen is in be- denkelijken toestand naar de Rijksklinie ken te Utrecht vervoerd. Vrijdagavond reed een auto met groote vaart over den straatweg Iverk- rade—Heerlen. In de auto zaten de ge broeders C. uit Sittard. Door lot nu toe onbekende oorzaak is die auto legen een boom gereden. De beide inzittenden wer den uit de auto geslingerd. Een hun ner werd levensgevaarlijk gewond. Hij werd in Ixopeloozen toestand naar het hospitaal vervoerd, waar hij later aan een hersenschudding is overleden. Den ander werden de vingers van een hand geslagen. Terwijl de houwer J. K. op die (Staatsmijn Hendrik te Heerlen een la- ■dingslok in een geboord gat duwde, ontplofte de stok, waardoor K zoo ernstig aan het gezicht werd verwond, dat hij beide oogen zal moeten missen. De houwer is gehuwd; zijn echtgenoote bevindt zich evenwel in Polen. Zaterdagmorgen is langs de spoor baan, ter hoogte van de bosschen van „Nyenburg" onder Heiloo, het lijk ge vonden van een 20-jarigen jongeman, woonachtig (c Bergen. Vermoedelijk is de ongelukkige Vrijdagavond door den laatsteu trein uit de richting Amsterdam overreden. Het deerlijk verminkte lijk werd naar Alkmaar vervoerd. Te Gassel, nabij" Rijssel, zijn twee auto's op elkaar gebotst. Vier dooden en twee gewonden. Te Spier (Beileu) is Maandag een rijtuig waarin een pas getrouwd paar met familie gezeten was, in een sloot, geraakt, waarbij de passagmiers gekwetst werden; de moeder der bruid kreeg ern stige verwondingen. Zondagmiddag is op den Lagen Ka naaldijk le St. Pieler bij Maastricht de ruim 60-jarige H. Kooien in de nabij heid zijner woning door een auto van tie firma Boots overreden en op slag ge dood. Vrijdagmorgen is bij een onbe- waakten overweg te Doetinchem een fietser door den trein gegrepen. De fiets werd totaal verbrijzeld. De berijder werd op zij geworpen en had de tegénwoor- digheid van geest zijn beenen snel terug te trekken, waardoor hij ongedeerd bleef. Donderdag is bij hel grensplaatsje Rliede de handelaar L. met zijn vracht wagen bij den overweg onder de van Borken komende goederentrein geraakt. De koetsier ltreeg zware hoofdwonden en moest onmiddellijk iu ernstigen toe stand naar het ziekenhuis worden over gebracht. Ook het paard werd zoo zwaar fverwond, dat het moest worden afge maakt. De wagen werd verbrijzeld. Door 't gedruisch, dat de wagen maakte, had de koetsier den trein niet liooreu aan komen. In de Langstraat .le Arnhem kwam het Vrijdag tot een ernstige vechtpartij tusschen een troepje jongelui. Een van hen, een 24-jarige man liep een steek in de zijde op. De dader is door de po litie aangehouden. Hij bekent gestoken te hebben. Gebleken is, dat dc inlandsche ser geant, die gearresteerd werd in verband hnet den moord te Tjimabi, krankzinnig is. Het is een vroegere huisjongen en hij heeft thans volledig bekend. Zaterdag stortte tusschen San Juan en Algarala een omnibus in een ravijn waarbij 4 personen gedood en '16 gewond werden, van wie 5 ernstig. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissemente n. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn failliet verklaard L. Wondergein, sigarenwinkelier te Middelburg. Reek ter-commissaris Mr. P. J van Bortel, Curator Mr. A. J. van der Weel te Middelburg. Aug. Puylaert, wonende te Wesldor- pe. Rechtor-commissaris Mr J. W. J^ijl- stra. Curator Mr. G. D. B. ter Braake, le Middelburg. Stephan Boone, wonende te Hulst. Rechler-commissaris Mr G. F. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg. Curator Mr. Ph. R. Hugenlioltz te Goes. LANDBOUW. Zaterdagavond j.l. hield de afd. van de Z. L. M. te S ch er penis se hare algemeene jaarvergadering. Besloten werd bij te dragen aan den kring voor de bctooging in Augustus te (Afiddelburg bij het bezoek van H. Af. de Koningin. Tot afgevaardigden van de afdeeling bij die be loog in g stelden zich bereid de voorzitter J. H. Hage en AL L. (Duijnhouwer. Daar er nog al eenige leden aan de Z. L. M. te Scherpenisse zijn welke bui ten de afdeeling staan, zal getracht wor den deze leden jn de afdeeling op le nemen. Ook zal getracht worden te Scherpenisse een knipper aangesteld te 'krijgen voor de onderlinge Veeverze kering tegen afkeuring bij slachting en waarvoor C. D. Bijl zich beschikbaar Stelde. Aan het hoofdbestuur zal gevraagd worden middelen te -beramen tegen de vele uitvliegende sportduiven aldaar, welke hoe langer hoe meer schade be rokkenen aan de jonge vruchten te velde en in de tuinen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Maandag passeerden te Hansweert twee groote zandzuigers van de lirma L. Volker te Sliedrecht. De zandzuigers worden te werk gesteld om het vaar water le Bath op diepte tö brengen. Postcheque- en Girodienst. De commissie-König is met haar rap port betreffende het meest gewenschte stelsel, dat bij de heropening van den postcheque- en girodienst zal moeten worden gevolgd, gereed. De commissie verklaart zich niet bevoegd definitieve voorstellen aan de regeering te doen. Exlra-lreineu op Zondag Het Tweede Kamerlid, de heer Kersten heeft den minister v. Waterstaat gevraagd, of 't den minister bekend is dat op Zondag 27 April 1.1. ten dienste van den Nederlandschen Voetbalbond voor een gehouden wedstrijd te Antwer pen twee extra-treinen zijn ingelegd op het baanvak Amsterdam—Esschen vice Versa, en of de minister zich met ge roepen acht, dergelijke ontheiliging van den dag des Heeren le verhinderen, het zij rechtstreeks of, indien de vrijheid van beheer der spoorwegen dit niet toe laat, door den overwegenden invloed, dien de slaat op de spoorwegen oefenen kan? De Duitsche spoorwegta rieven. In de Weser-Zeitung van 9 dezer is een bericht verschenen, volgens hetwelk de Nederlandsche regeering bij de Duit sche een stap heeft gedaan in verband mei de eenigen tijd geleden vastgestelde 'uitzonderingstarieven van de Duitsche spoorwegen ten gunste van de Duitsche zeehavens. Het blad zegl uit zeer goed geöriënteerden kring vernomen te heb ben, dat de Nederlandsche gezant te Berlijn in een meer of minder scherp omlijnden vorm den eisch gesteld heeft, dat de Duitsche regeering voor de Ne derlandsche zeehavens dezelfde uitzon deringstarieven zou invoeren, als voor de Duitsche Noordzeehavens sedert eenigen tijd van kracht zijn. Onze re geering zou ter ondersteuning van dezen „eisch" een beroepgcdaan hebben op de vergaande tegemoetkomendheid, die Ne derland door de verleening van het cre- diet van 1921 ten opzichte van Duitsch- land heeft betoond; terzake van de con cessies over landverhuizersvervoer zou zij reeds eerder overeenkomstigen aan drang hebben uitgeoefend. De Belgische regeering heeft de Duit sche eveneens aangesproken over de uit zonderingstarieven (en zich, zulks doende, beroepen op het verdrag van Versailles. De Weser Zeitung voegt aan dit be richt eenige beschouwingen toe ten be- tooge, dat Nederland aan het Crediet- verdrag geen rechten kan onlleenen. Overigens blijkt zij niet te weten, welk Iresullaat de actie van onze regeering heelt opgeleverd.- De Amsterdamsche Kamer van Koop handel heeft dit onderwerp onlangs be sproken en besloten, dat het Bureau van de Kamer stappen zou doen om een protest van de Nederlandsche regeering uit (e lokken; ook de Rotlerdamsche Kamer heeft op 5 dezer een brief over hel onderwerp tot de regeering gericht. De N. Rott. Crt. heeft op het mi nisterie van buitenlandsche zaken ge- 'ïnformeerd naar de juistheid van het bericht der Weser-Zeitung en daar ver nomen, dat er inderdaad een stap is ge daan bij de Duitsche regeering om de luitzonderingstarieven ook voor de Ne derlandsche zeehavens ingevoerd le krijgen. Van een beroep op eenig feite lijk recht ingevolge hel credietverdrag- 1921 kon daarbij, naar de Weser-Zeitung terecht heeft opgemerkt, geen sprake zijn; wel echter heeft onze regeering ge wezen op zekere moreele verplichtingen die de Duitsche nijverheid aan Neder land heeft. Over den uitslag hiervan kan men ons nog niet inlichten, daar men nog wachtende was op een brief van de Duitsche regeering, die onderweg is cn waarin definitief uitsluitsel wordt ge- jgeven. Er was echter wel reeds een voorloopig bericht ingekomen, waaruit valt af le leiden, dat de kwestie op voor de Nederlandsche belangen bevredigen de wijze zal worden geregeld. LEGER EN VLOOT. De luitenant ter zee 2e klasse van de marine-reserve C. H. ten Poorten, dienende aau boord van Hr. Ms. wacht schip le Vlissingen, wordt 20 Mei a.s. in verband met het eindigen van den Voorgeschreven oefeningstijd van zijn plaalsiiig ontheven. Benoemd lot le officier bij de Gou- vernemenls Marine, de heer W. C. Tis- meer, thans 2e officier, aau wièu levens wegens zesjarigen dienst 8 maanden ver* lof naaT Europa is verleepd. Te Willemsoord heeft luit. ter zee le kl. H. J, van der Stad het bevel over Hr. Ms. politiekruiser „Triton" overge nomen van luit. ter zee le kl. F. A. Gastman, die overgeplaatst is naar Am sterdam als le officier van de marine» kazerne aldaar. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram isHr. Ms „Tromp", onder bevel van kapitein ter zee T. A. van Hengel, op zijn oefenings- reis naar de Canarische eilanden, Za terdag te Santa Gruz aangekomen. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den off. v. adm. der 2e kl. J. Nottrol; den luit. ter zee der 2e kl. H. G. de Bruijne; de off. van gezond heid der le kl. P. G. F. H. M. A. Ver mast en E. P. Hartlieb. Dc salarisverlaging. Het comité tot behartiging van de al gemeene belangen van het marineper soneel beneden den rang van officier (C.A.M.B.O.) deelt mede, flat by de eer ste uitbetaling van het verlaagde salaris op 9 Mei j.l. aan boord der oorlogssche pen en bij de 9 Mei j.l. aan boord der oorlogsschepen en bij de inrichtingen der zeemacht in de verschillende marine stations in Nederland, het overgroote deel van het marinepersoneel de vermin derde bezoldiging in ontvangst heeft ge nomen onder voorbehoud van alle rech ten. De nieuwe salarissen voor het militair personeel. Naar „de Avondpost" uit goede bron verneemt, kan als vaststaand worden aangenomen, dat de salarissen van het rijkspersoneel met ingang van 1 Januari zullen worden verminderd met: 10 h 12 pet. voor zoover het burger-personeel aangaat en met 20 pet. voor zooveel het militair personeel betreft, een en ander uil overweging, dat de salarissen van laatstgenoemden thans in verhouding tot eerstgenoemden te hoog zijn. Van zoekgeraakte patron en. liet „Deventer Dagblad schrijft: Men zal zich herinneren, hoe wij on langs het spoorloos verdwijnen meldden van een 2000-tal geweerpatronen, ergens iu een deel van Diepenveen, waai- er mee was geoefend. Later werd ons van verschillende mi litaire en seini-militaire „bevoegde" zijd© de verdwijning met stelligheid tegenge sproken. Er was niets zoek en ook niets zoek geweest, wal op patronen geleek. Wij berustten en onze lezers zeker met ons. Intusschen was het wel raar, dal men nog al maar verder zocht, o.a. van mi- litair-juslitieele zijde, naar iets, wat zoek was. Alen wilde niet zeggen, waar naar. Sedert werden wij weer nieuwsgierig. Waren et dan toch onrustige elementen, die patronen of meer frauduleus onder zich hielden, met „verdachte" doelein den? Vanmorgen is bij ons die ongerustheid lot verklaarbaren angst geklommen. Wij gevoelen 't e staan voor een mysterie Er kwam n.l. op ons bureau een „als heer gekleed" persoon, die ons een be richt ter plaatsing aanbood, waarvan d© hoofdinhoud was, dat de geweerpatronen niet écht, maar alleen „administratief" zoek zijn geweest. Maar, zoo zei hij, u moogt niet weten van wlen het bericht komt. Wij wezen op redactie-geheinn De „onbekende" bleek onvermurw baar. Wij merkten op, dat we toch wel weten mochten, mei wien we het ge noegen hadden enz. De „onbekende" wilde ook dél niet zeggen. Wij informeerden, of ter zake van het genoegen, te weten met wien wij spraken tc onzen bureele, de burgelijke beleefd heid een andere is dan de militaire idem. De man zweeg, hoog geheimzinnig en verdween ijlings. Nu zitten wij met Jiet nijr,sterief ,En wie weet, waar de patronen zitten. Er zijn zoo bar veel slechte menschen! SPORT. De voetbalwedstrijd tusschen de Ooslburgsche scholieren en de leerlin gen der Kweekschool alhier liad, naar men ons nader meldt, 7—1 tot uitslag in het voordeel van laatstgenoemde. Van liet bij den heer de Milüauo te O 0 s L b u r g voortgezet biljart-kegel- concours, dat indertijd door de maré- chaussée aldaar werd stilgelegd, nadat inbeslagname had plaats gehad, is d© einduitslag geworden als volgt: le prijs M. A. Mabesoone le Oostburg mei 506 punlen; 2e pr. I. A. Eckebus te Oostburg met 437 p.; 3e pr. Eug. de Boever te Ijzendijke met 396 p., 4e prijs L. Wage te Oostburg met 395 p.; 5e pr. J. Versprille-de Die te Oostburg met 388 p.; 6e pr. P. van Dixhoorn te Oostburg met 383 p.; 7e pr. Oh. Mabe soone te Oostburg met 382 p.; 8e pr. P. du Burck te Oostburg met 375 p.; 9e pr. P. Smit le Sluis met 373 p.; 10e pr. Eug de Badts te Oostburg met 371 p. In totaal werden 3000 kaarten ver speeld; het totaal aantal prijzen beliep ecu bedrag van f 350. Hel aantal punten van den eersten prijswinnaar (506) is het grootste aantal dat tot heden werd gemaakt.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2