NIEUWE ZOUTEYISCB KUIKENS FOKKEN hoofd ontbrak geheel, terwijl de rest van sporen vertoonde van pogingen om het het lijk in stukken gesneden was en te verbranden of te koken. Aan deze ontdekking was de arresta tie voorafgegaan op een station te Lon den van een man, die een koffer kwam afhalen, welke daar ongeveer veertien dagen geleden in depositie was gegeven. Toen hij op hel punt stond een koffer mee te nemen, werd hij door twee detec tives weggeleid. De koffer bleek bij opening twee stuk ken zijde, een stuk vrouwenkleeding, een stuk vleesch en een groot mes te bevat ten. De stukken zijde en het stuk klee ding waren met bloed bedekt. Op den koffer waren eenige dagen te voren bloedsporen ontdekt en derhalve werd Scotland Yord gewaarschuwd met het bekende resultaat. De gearresteerde man wordt in voor- loopige bewaring gehouden. Naar ver luidt, zal hij in staat van beschuldiging gesteld worden wegens moord. Volgens een bericht van de „Times", is geconstateerd, dat hel geamputeerde vrouwebeen van Wimbledon en de stuk ken van een vrouwelichaam, die te East bourne gevonden zijn, niet van één per soon zijn, Volgens nadere berichten zou de moordenaar zijn Patrik Mahon uit Rich mond, gehuwd en vader. Een der slacht offers zou genaamd zijn Emily Kaye. ZONDER GRAAT. LEIJMSE GRAVENSTRAAT HOEK MARKT. (Ingez. Med.) BUiTENLANO. DE RIJKSDAGVERKIEZINGEN. Er is alweer een uitslag verschenen, die „nog officieeier", maar niet defi nitief is, van de Zondag gehouden rijks dagverkiezingen. Volgens dit resultaat zijn er 471 afgevaardigden gekozen en in het geheel tot dusver 29.257.116 stem men uitgebracht. Hierdoor is er ook stemverschil gekomen tusschen sociaal democraten en Duitsch nationalen. De eersten zullen n.l. over honderd man daten beschikken. Dan volgen de Duitsch Nationalen met 96, het centrum met 65, de communisten met 63, de Duit sche Volkspartij met 44, de Duitsch- volkschen met 32, de democraten met 28, de Beierscbe volkspartij met 16, de Beiersche boerenbond met 10, de zoo genaamde landlijsten nationalisten in enkele bondstaten) met 9, de Duitsch Hannoveranen met 5 en de Duitsch-so- cialen met 4. De overige partijen heb ben geen zetels veroverd. Dit resuitaat zal vermoedelijk geen wijzigingen meer ondergaan. Maar dat ziet er niet prettiger uit voor regeeringscombinaties, want noch de rechter, noch de linkerzijde beschik ken nu over een stemmenmeerderheid. In dat geval zijn er twee mogelijkhe den, een zgn. burgerbloc, t. w.: demo craten, Duitsche volkspartij, centrum en Duitsch-nationalen, of de groote coali tie: dezelfde partijen, zonder de Duitsch nationalen, maar met de sociaal-demo craten. Wij hebben er gisteren al op gewe zen, dat deze een meerderheid beréi- ken kan. De midden-partijen stellen zich, blijkens hun organen, voor een com binatie naar beide kanten beschikbaar, doch officieus is bekend, dat liet cen trum, en de Duitsche Volkspartij meer voor een zuiver burgerlijke combinatie voelen. Daar staat echter weer tegen over, dat iedereen voelt: de buitenland- *che politieke opvattingen moeten den doorslag geven. In dit geval: voor de 'kabinetsformatie zullen in de eerste plaats in aanmerking komen zij, die de conclusies der deskundigen aanvaarden. Dat zou weer niet anders gaan dan met de groote coalitie, waarvan alle partyen zich reeds vóór de conclusies der deskundigen hebben uitgesproken, en dus ook wel zullen stemmen voor de daaruit voortvloeiende wetten. Dal staat dus wel vast. Daarnaast zijn er nog allerlei vragen. Ten eerste of de meerderheid van z/3 noodig is voor bovenbedoelde wetten. Dan is dc Duitsch-nationale hulp noodig, en him houding is ook nog onzeker ten opzichte der conclusies. Het „tweede Versailles", waarmee wijlen Helfferich zoo graag schermde over de rapporten, is er wel een beetje af, maar of zij hun meening zoo radicaal zullen veranderen, dient afgewacht. En dan is er ten slotte nog de mo gelijkheid, dat geen enkele geschikte combinatie gevonden wordt, en nieuwe verkiezingen worden uitgeschre ven. Het tegenwoordige rijkskabinet blijft voorloopig de loopende zaken afdoen, tot de nieuwe Rijksdag weer bijeenkomt. tijd in de cokesfabricage echter gehand haafd bleven, hebben de mijnwerkers in de Roer Maandag voor het meerendeel den werktijd weer verkort. In de mijnen in het district Duisburg is echter re kening met de ministeriecle uitspraak gehouden. De mijnbesturen hadden Maandagochtend bekend gemaakt, dat de maatregelen en de straffen, die er naar aanleiding van de tegen hun wil in den werktijd gemaakte verkortingen zijn toe gepast, ingetrokken worden, in de ver wachting, dat de mijnwerkers dan aan de beslissing van den scheidsrechter ge hoor zullen geven. In het andere geval zouden de arbeiders op staanden voet ontslagen worden. De rijksminister van Arbeid had de verschillende vakvereenigingen uilgenoo- digd om in het belang van het Duitsch, bedrijfsleven de aandacht hunner leden te vestigen op de beteekenis der getrof fen regelingen. Het heeft alles niets geholpen. De mijnwerkers bleven weigeren om meer dan 7 uur te arbeiden, zoodat de pa troons g isterenochtend besloten hebben tot uitsluiting. En behalve dat heeft een door den communistischén bond van handels- en hoofdarbeiders bijeengeroepen verga dering van bedrijfsraden besloten lot al-* gemeene staking in de Roerbekken. Bij alle mijnen zouden ook de noodzake lijke werkzaamheden worden stopgezel. Lasthebbers van de conferentie zouden gisteren in de vergaderingen van den ouden en den Christelijken Mijnwerkers- boud in dezelfde richting aandrang uit oefenen. Dat de communisten steeds lang het toelegden op een algemeene staking is bekend. Hun streven, waarbij daden van terreur niet werden ontzien, is achter tot nog toe mislukt. Zij hebben echter thans van de gelegenheid gebruik ge maakt door te profiteeren van de mo- menteelegespannen verhouding tusschen werkgevers en werknemers in de mijnin dustrie over de verlenging van den ar beidstijd. Nu ook de mijnwerkersbond gisteren middag besloten heeft de arbitrage uitspraak te verwerpen en den eisch van een 7 urigen werkdag te handhaven, schijnt een algemeene staking in de Roermijnen onvermijdelijk. In de meeste mijnen in het Rijnsch- Westfaalsch en het Roergebied ligt dan ook hel werk stil. HET CONFLICT IN DE ROERMIJNEN Niettegenstaande de Zaterdag door den minister van arbeid gedane uit spraak, waarbij de verlengde arbeidstijd in de mijnen in het Roergebied voor bindend wordt verklaard, de concessies aan de arbeiders betreffende den werk BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Maandagmorgen zijn in verschillen de kolenmijnen in het bekken van Char leroi stakingen uitgebroken, die door communistische betoogingen waren uit gelokt. De beweging heeft echter op verre na niet den omvang gekregen, die zij, die haar hebben aangesticht, hoopten. Slechts in 5 van de 87 mijnen in genoemde bekken is de staking vol ledig. Uit Duitschland. De vertegenwoordiger van den bond van Sovjetrepublieken in Duitsch land Kreslinski is naar Moskou vertrok ken, nadat hij een protest-nota aan Stre- semann had doen toekomen. Uit Bi e i e r e n. Dr. von Knilling,'de Beiersche mi nister-president heeft aan Koenigsbauer, den voorzitter van den landdag, medege deeld, dat het geheele ministerie is af getreden. Ui t O. Silez i Het werk aan alle mijnen in O. Silezië, op een na, is stop gezet. De on vermijdelijke werkzaamheden worden al leen nog maar verricht. Uit Frankrijk Het tweede deel van het nieuwe vlootprogramma, dat de Kamers voor haar uiteengaan hejbben goedgekeurd, voorziet den bouw van twee kruisers van 10.000 ton, welke nog dit jaar op stapel zullen worden gezet, een te Brest en een te Lorient. De plannen dezer kruisers zijn nog niet geheel gereed, doch bekend is reeds, dat zij een lengte zullen krijgen van 185 M., bij een breed te van 19 M. en een diepgang achteruit van 6 M. De kruisers zullen worden voortbewogen door turbinemoforen van 130.000 p.k., welke hun een snelheid van 34 knoopen moeten geven. Zij wor den voorzien van acht kanonnen van 20,3 c.M. nieuw kaliber opgesteld in dubbele torens, 12 lanceerbuizen en krijgen gelegenheid twee watervliegtui gen mee te voeren. Uit Engeland. Maandag zijn de Engelsche vlieg- diensten weder officiee Igeopend, na se dert 31 Maart geslopen te zijn geweest ten gevolge van het geschil met de vlie gers. Voor het einde van de week hoopt men weder diensten te hebben naar Pa rijs, Brussel, Oostende, Keulen, Amster dam, Berlijn, Zurich en naar de Kanaal eilanden. Baldwin, thans conservatief lid van het Lagerhuis heeft in verband met het voorstel der Mac Kenna richting, waar over wij, bij de bespreking der Engel sche begrooting, al een en ander hebben geschreven, een motie ingediend, zeg gend, dat het niet wenschelijk is te mid den van den heerschenden nood over te gaan tot intrekking der invoerrechten, ingesteld krachtens de financieele wet van 1915, waardoor veel werkloosheid is voorkomen. De motie is niet bedoeld als een zuivere motie van wantrouwen. Men herinnert zich, dat Baldwin in het najaar van het vorig jaar juist den pro tectie voorstond om de werkloosheid tegen te gaan. Het Lagerhuis nam Maandagavond in derde en laatste lezing aan het wets ontwerp, dat de huurders tegen uitzet ting uil hun woningen beschermt Het ontwerp was ingediend door een liberale afgevaardigde, maar door de regeering overgenomen toen haar eigen radicale huurwet verworpen werd. De conserva tieyen noemen dit een nauwer samen gaan tusschen liberalen en labours. De Daily Express meent te weten, dat een internationale conferentie hij- eengeroepen zal worden om de rappor ten der deskundigen te bespreken in hel eerste gedeelte van de maand Juni. De politieke redacteur der „Daily Tel." zegt in een bespreking van de Engelsch-Russischc conferentie dat de geest der sovjetafgevaardigden even bol- schewistisch is als te Genua en in Den Haag en misschien nu nog meer, daar de politieke positie van hun land meer verzekerd is Eenige vooraanstaande leden der de legatie zijn meedoogenloozc tegenstan ders ftfn een vergelijk of compromis, liet werk van alle commissies schiet langzaam op en wordt opgehouden door het wachten op instructies uil Moskou. De redacteur verwacht dat de con ferentie over een week of zoo aan be langrijke beslissingen zal toe zijn, waar bij (evens zal blijken of eenig resultaat is te verwachten, of dat het niet beter zal zijn de besprekingen terstond te sta ken. De „Times" m,eldt, dal de veldtocht der sovjet-pers en -sprekers tegen En geland en Mac Donald met toenemen de hevigheid voortgaat, Trotski, Mino- vieff en Radek hebben zelfs hun geschil len vergeten teneinde gezamenlijk aan dit misbaar bij te dragen. De „Times" meldt uit Constanti- nopel Hier is bericht ontvangen, dat Ghazi iMoestapha Khemal Pacha den corres pondent van een buitenlandsch blad heeft medegedeeld, dat, nu het Khali- faat is opgeheven, het noodig zal zijn ook het Grieksch-Katholieke en Armeen- sche patriarchaat en het opperrabbinaat van Constantinopel op te heffen. De president verklaarde, dat 'de openbare meening niet het voortbestaan van deze instellingen, die tijdelijke pri vileges hebben gekregen, vreemd aan haar godsdienstig karakter, onder de re- publikeinsche regeering kan tolereeren. Hij beschuldigde deze instellingen vij anden te zijn van den vooruitgang en broeinesten te zijn van politieke intriges. De publicatie van ««deze verklaring herinnert aan de wijze, waarop de Ghazi de redenen voor de opheffing van het Khalifaat en de proclamatie van de re publiek voorbereidde en zij kan worden beschouwd als een waarschuwing voor het naderend lot van deze instellingen. Uit Ierland. De minister van Koloniën Thomas heeft Maandag in antwoord op een vraag in het Lagerhuis verklaard: Nu de re geering van den lerschen Vrijstaat Z.M.'s regeering gevraagd heeft een grenscom- missie in te stellen, en John Mac Neill benoemd is tot haar vertegenwoordiger heeft Z. M's. regeering de regeering van Noord-Ierland verzocht eenzelfde be noeming te doen. Stappen zijn gedaan om een geschikt persoon tot voorzitter te benoemen. Wij zijn benieuwd of de regeering te Belfast, die tot nu toe vasthield aan de regeling van 1920, en geen vertegen woordiger in de grenscommissie wilde benoemen, daar thans op in zal gaan. Uit Servië. Pasjitsj heeft ervan afgezien, een nieuw zakenkabinet te vormen. Uit de Ver. Staten De Republikeinsche senator Francis Warren, die voorzitter is van de Senaats commissie voor de kredieten, heeft ie een dezer dagen gehouden rede meege deeld, dat de enquête naar het Teapot- Dome-schandaal, en de andere, door Se- naats-commissies verrichte enquêtes, de Amerikaansche schatkist tegen het eind van het fiscale jaar op 350,000 zullen zijn te staan gekomen. Er zijn n.l. negen van zulke, commissies van onderzoek aan het werk geweest, die reeds S 215,290 hebben uitgegeven. Slechts drie com missies hebben haar taak voltooid; de andere zes zijn nog aan het onderzoeken. Amerika heeft 10 oorlogschepen ter beschikking gesteld van de Cubaansche regeering om de rebellie te onderdruk ken. De Senaat heeft de belasting vbor- stellen van Mellon op de kleine komens goedgekeurd. De revolutionare beweging die de vorige week in de Santé Clara provincie is uitgebroken heeft zich, volgens een of- ficieele mededeeling over de Pinar pro vincie uitgebreid. De aangekondigde commissie voor telefonie over grooten afstfand is ge vormd; ze omvat elf landen, o.a. Neder land. 43lsle STAATSLOTERIJ. 4de klasse. 2de lijst. Trekking van Dinsdag 6 Mei. Rijzen van 400 22379 200. 14018 100 3987 15760. PRIJZEN VAN f 65. 739 10394 10461 17032 19624 778 10133 10475 17049 19661 MARKTBERICHTEN. Goes, 6 Mei. Veilingsver. Zuid Beve land. Zoete Bellefleurs f 27, aardappelen (groote) 6—8.80, dito poters 3.20, uien 3.30, spinazie 5.40—12.30 alles per 100 kilo; rabarber 3—4 per 100 bos; kropsla 7.30 per 100 krop; bloemkool 2e soort 10 per 100 stuk; honing 0.60 per flacon. Oostburg, 7 Mei. Graanmarkt. Tar we f 13.75—14.25; Gerst f 12; haver f 11 Bruine booncu f,25; Erwten f21. ADVERTENTIËN. 9 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders HENDRIK DE WAGTER en PIETERNELLA DOURLEIN hunne 30-jarige Eclitverceniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, 7 Mei 1924 Nieuwe Oosterscheslraat N 89A. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, ondervon den hij het overlijden van onzen geliefden Schoonzoon en Zwager, den Heer N. DE JAGER, over leden te Leiden. Uit aller naam, C. J. KOOMAN. .Middelnurg, 7 Mei 1924. Vliss. straat. MIDDELBURG. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders JOOST DE VOOGD en JOHANNA JONGEPIER hun 50-jarige Eehtvcrecniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Be huwd-, Kleinkinderen, Achter kleinkinderen en Verloofden. Domburg, 9 Mei 1924. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij het overlij den van onzen geliefden Man Vader ondervonden. Mevr. Wed. D. DE JAGER- KOOMAN. en Kind. Hilversum, 7 Mei 1924. Laarderweg 108. De Directie bericht, dat Divi dendbewijs nummer 24 der aan- deelen met f 18.— en Dividend bewijs nummer 20 der Oprichters- bewijzen met 146.— betaalbaar zijn ten kantore der Bank en bij de Associatie Cassa te Amsterdam. Notaris H. C. ITTMANN te Mid delburg is voornemens op Woens dag 21 Mei 1924, 's morgens 10 aan het perceel Yeersche Weg T 231 te Middelburg, wegens op heffing van het bedrijf, in het openbaar ii eontant te verboopen: den geheelen Timmermans inventaris bestaande o. m, uit: Ladders, Trappen, Kolders, Steigerdeelen, Kalkmolen en Kuipen, Reepen en Blokken, Stoot- en Breekijzers, Keldcrwinden, Verfmolen, Schaaf banken, Feesttafels met Schragen en Banken, Handkar, Kruiwagens, Eiken Werkhout, Timmermansge reedschappen, en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Bezichtiging op den dag van verkoop. is ALLEEN voordeelig indien men ze^opfokt met der Eerste Ned. Dogcakesfa- briek P.LAMMENS&ZONEN. Geen sterfte door ondoelmatige voeding. Vraagt Uw molenaar of win kelier naar FLORA's KUI KENVOEDER. Waar niet verkrijgbaar wende men zich tot de grossiers voor "Walcheren PASSENIER DE REGT, MIDDELBURG. GRATIS-BIOSCOOP. Aan ieder kooper van ééne doos KIT's Sehoenerême h 30 cents, inhoudende evenveel als twee doozen van 25 cents, wordt GRATIS uitgereikt een vrijbiljet voor de bioscoop „FLORA", op nader aan te kondigen datum. Wij doen dit ter kennismaking, want wie éénmaal KIT'S Schoencrême heeft gebruikt, wil nooit meer een ander merk. Alléénverkoop voor Middelburg, bij I. J. "VAN SLUIJS, de Goedkoope Winkel, Langeviele.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3