3 6 BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 1 Mei. (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 96%6 pet Ned 1922 96 vijf zestiende ;5 pet. Nederl. 1918 81 vijftien zestiende; -U/o pet. Ned. pet. Nederl. 1917 793/$ ;2% pet. Ned. W. Schuld 49% 3 pet do. Oblig 601/»; 3 pet. do. Certif. 60 zeven zestiende Cert. Ned. Hand. Mij. 1333/*; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 129i/2; Aand. Kol. Bank 192i/2, lion. Petrol. Aand. 443% 4471/j; Cecons. Holl. 195—205%; Cult Mij. Vorstenlanden 180i/sHandelsv. Am. 470471; Javasche Cultuur 345%; Aand. Deli Maatsch. 368369»/2; Amsterd. Rub» ber Illy»; Ned. Amerik. vaart 86; Ned. Scheep- vaartunie 1171/2—118; Kon. Holl. Lloyd 9%;' K011. Ned. Stoomb. Mij, 69. Gouda A 153/,. Philips A 273i/2; Jur- gens A. 56—57. Anaconda 70'. 1; Steels 105 een zestien de; Erie 26; Southern Railway 59; Union Pacific 140; Common Marine 10y8 Pre; fered do. 36; Maxwell Gr. C. v. A. 3 ne gen zestiende .Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 11%. Prol. 13/4—5. Russen Obi. 1880 53/4; Consols 7ne gen zestiende ;Hope 7%. Markt sluit nog al prijshoudend. Wisselkoersen. Londen 11.69; Berlijn 0 63; Weenen 0.0036; Parijs 17.17%; Brussel 14 35; Dollar Cable 2 67. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Mei. Hoogste barometerstand: 768.2 te Alcureyri. Laagste barometerstand 752.3 te Maastricht. Verwachting van den avond van 1 'Mei tot den avond van 2 Wei Zwakke (o( matige Noordelijke tof Westelijke wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, iets zachter. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 51 gr 12 uur 53 g-r3 uur 56 r.g HOOG WATER. VUssingen. Z 0 m e r t ij d. Vrij das 2 Mei n.m 1.57 Saterdag 2 29 Zondag 4 3.— Maandag 0 3 31 Dinsdag 4 Woensdag 7 4.34 Donderdag 8 5.06 ONDERWIJS. Ned. Herv. School te Koudekerk e. Woensdagmorgen 10 uur werd in te genwoordigheid van de ouders en ge- noodigden de Herv. Chr. School voor Volksonderwijs op t dorp Koudeker- k e geopend. De voorzitter ds. R. ten Ivate liet zin gen Ps. 103 1 en las daarna Ps. 33 en ging voor in 't gebed. Hij heette hierna allen welkom, en gaf het woord aan Ds. F. Postma van Haarlem, die zich bereid had verklaard de feestrede uit te spreken. Deze verklaarde zich verblijd, dat hij met zijn cchtgenoote tegenwoordig kan zijn. Het verlcdene, dat minder aange naam was, zal spreker laten rusten. Op het uur af juist 15 jaar geleden kon spreker in zijn eerste gemeente eén Chr. school openen en de geboorte der Prinses mededeelen. Spreker wees op de zegeningen van Chr. onderwijs, en Detoogde, dat het onderwijs moet zijn Hervormd Chr. on derwijs, dat Chr. Geref. onderwijs af breuk doet aan de Herv. Kerk. en dat daarom den ouders ten zeerste op het hart gedrukt wordt hun kinderen de Herv. school te doen bezoeken. Huis gezin, school en kerk moeten samen werken. Uit het huisgezin moet de leiding komen, vele ouders openbaren hun ar moede door te beweren, dat de school en de kerk hun kinderen moeten op voeden. Proeven in mijn 10-jarig ver blijf alhier mei mijn leerlingen heb ben mij duidelijk leeren kennen wie de ouders waren. De Geest van Christus moet door de onderwijzers op de kinderen worden overgebracht. Scholen als te Biggeker- ke, waar Geref. onderwijs wordt gege ven, onraadt spreker sterk. De Herv. kerk is de grootste kracht en heeft den groolste.n invloed op ons volk. Dat door deze school het Koninkrijk Gods in de harten der kinderen kome, was dc wensehwaarmede spr. eindigde. Ds. R. ten Kate dankte den spreker voor het gesprokene, waarmede hij ge heel accoord ging. Hierna werden het hoofd der school, de heer Smit, en mej. Dliont als on derwijzeres geïnstalleerd, die naar spr hoopte tol zegen der kinderen en bloei der school werkzaam mogen zijn. In de pauze werd Chocolade rond gedeeld. Na de pauze sprak de burgemees ter, die gelooft, dat de gemeente belang heeft gesteld in deze 9chool. Ieder zal moeten erkennen, dat er een nieuw schoolgebouw is gesticht, dat er wezen mag, waar de belangen van het Herv. Chr. onderwijs zullen worden behartigd. Als bestuurslid bracht spreker, mede namens de leden dank aan ds. F. Postma voor zijn steun en medewerking, waaraan de totstandkoming hoofdzakelijk is te danken. De heer Pattist, insp van het lager onderwijs, wcnschte de vereeniging ge luk met de mooie school en herinnerde eraan, dat, nu de gelijkstelling op on derwijsgebied er is, de burgemeester de openbare school niet zal vergeten, welke misdeeld is. Spr roemde de goede keuze van het hoofd en de onderwijzeres. De heer Brandsma, schoolopziener, zegt, dat het bestuur reden heeft blijde te zijn, daar ze een gebouw heeft zoo als er slechts enkele zijn. Spr. hoopt, dat hier goed onderwijs zal worden gege ven, wat hoofdzakelijk zal afhangen van mej. Dhont, die als eerste leidster de zwaarste taak heeft. Deugt haar leiding niet, dan kan het hoofd ook verder geen goede leerlingen kweeken. Spr is be reid zooveel mogelijk steun te verlee- nen, maar zal ook als het zijn mocht streng optreden. De heer Harmsen, hoofd der Chr Herv. school op 't Zand, begroette den heer Smit als collega, en wenschte hem toe, dat de Heere hem zjjn zegen moge geven en de liefde van de ouders en de kinderen, om goede vruchten te dra gen voor het onderwijs. De heer Ruitenbeek, hoofd der Geref. school, dankte voor de uitnoodiging en liet uitkomen, wat hel kost als men leerlingen moet missen, die reeds aan zijn zorgen waren toevertrouwd. Spr. verheugde zich erin, dat het Chr. on derwijs was uitgebreid in de gemeente De heer D. van Sparrfintak, voorzitter van de Chr. Geref. schoolcommissie, bracht namens het bestuur dank voor de uitnoodiging; spr. zette in het licht, dat het jammer was, dat door drijverij deze school gesticht is, terwijl door menwerking duizenden bespaard waren, en de scheiding minder scherp zou weest zijn lusschen Herv. en Gerei. Hierna bracht het hoofd, de heer Smit, dank aan het bestuur, den inspec teur, den schoolopziener, den burge meester, den volijverigen secretaris en zijn echtgenoote en aan de verdere spre kers, de hoop uitend, dat hem van God de krachten geschonken mogen worden, het ideaal van schoolhoofd te verwerven. Ds. R. ten Kate dankte hierna de ver schillende sprekers en autoriteiten, hier tegenwoordig, en eindigde met dank zegging, waarna de leden nog bijeen bleven. RECHTZAKEN. Tegen II. de B., brievenbesteller te, Tilburg, die bekende 150 brieven te heb ben verduisterd, werd door de Breda- sche rechtbank een gevangenisstraf ge- eischt van één jaar en drie maanden. Het O. M. bij de arr. rechtbank te Roermond eischte tegen H. L. J., 23 jaar, ged. technisch student uit Rhein- dahlen, wegens gepleegden diefstal van geld uit de offerblokken van de R. K, kerk te Posterholt, iy2 jaar gevangenis straf. Voor de rechtbank te Zutphen is tegen W. van R,, 64 jaar, ingenieur, wo nende te Zernabio (Italië) drie maanden gevangenisstraf gevorderd wegens valsch- heid in geschrifte en gebruik maken van valsche verklaringen, zulks naar bekl. zeide, 0111 enkele personen voor betoon de welwillendheden en bewezen groote diensten ten behoeve van Radio-Assel on der Apeldoorn, te beloonen, omdat door hem als ingenieur der telegrafie vraagde gratificaties voor die personen toch niet zouden worden ingewilligd. Arr. Rechtbank te Middelburg. W. K., 34 j., opkooper te Hans- weer! was bij vonnissen van den kan tonrechter te Goes veroordeeld lot twee maal f 20 b. s 20 d. h. wegens het op- koopen van planken en van tarwe van een hem onbekend persoon; en tol f 15 b. s. 15 d. h wegens bet niet behoorlijk aanteekening houden in zijn register als opkooper. Tegen het eerste vonnis was bekl., tegen de beide andere het O. M. in hooger beroep gegaan. In alle drie der zaken vorderde het O. M. nu 30 d. h. G. v. d. \V., 28 j., zonder beroep. Os- sehdrecht was in hooger beroep ge komen tegen cene veroordeeljng dooi den kantonrechter te Hulst, wegens in kennelijke» staat van dronkenschap ver- fceereo bij ie herhaling tot 1 jaar Rijk;- werkinrichting. Eisch bevestiging vonnis van den kan tonrechter. F M. C., 18 j., zonder beroep le G r o e d e was door den kantonrechter te Oostburg d.d. 4 Maart 1921 wegens het len verkoop in voorraad hebben van melk van ondeugdelijke samenstelling veroordeeld tot f 100 of 90 dagen hecht. Ambtenaar O. M en bekl. waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vonnis kantonrechter Politierechter te Middelburg. In tfc Zitting van 29 April j.l. waren de volgende beklaagden gedagvaard- Ch. M 22 j.. werkman te Clinge we gens mishandeling van S. M. Baert en M. Romboul le Clinge op Maart 1924. Eisch f 15 of 15 d. hechtenis. Uitspraak idem. C. L. BI., 31 j., mosselvisscher te Clinge wegens mishandeling van P. J. Goossens op 15 Maart 192-1 te Nieuw Namen. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak f 10 of 10 d. h. J. d. F. -19 j., en R. de F. 21 j., voer lieden te Hoek wegens beleediging en bedreiging van Deurwaarder Poppe toen deze beslag moest leggen te Hoek op 11 Maart 1921. Eisch ieder f 50 of 50 d. h Uitspraak f 25 of 25 d. h. ieder. M. K., 20 j., varensgezel te Zierikzee A. K. 24 jaar, schippersknecht te Terneuzen wegens verzet tegen den agent van politie van Doorn in den nacht van 6 op 7 Maart 1924 te Terneuzen.Eisch 7 d. gevangenisstraf. Uitspraak f 15 of 15 d. hechtenis. L. M. C., 37 j., zonder beroep te Sluis wegens beleediging van Emma van Hoornweder op 4 Maart 1921 te Sluis. Eisch f 25 of 15 <1 h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. P. T., 32 j. chauffeur, Yerseke wegens mishandeling van D. II. Quist te Goes op op 4 Maart j.l. Eisch vrijspraak. Uitspr. vrijspraak. M. M., 37 j landbouwer te Seroos- kerke wegens diefstal van een tiental ledige kunstmestzakken, toebehoorende aéh A. Wattel op 28 Febr j.l. te Seroos- kerke. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak idem. D. J, S., 37 j. Koopman, Middelburg wegens opzettelijke en wederrechtelijke vernieling van een glasruit in «len winkel van Roder en Verbeek op 20 Maart 1924. Eisch 1 maand gevang. Uitspraak 1 pind. gevangenisstraf. - A. v. d. P., 43 j., arbeider, Oudelande wegens verzet tegen den rijksveldwach ter en den gemeente veldwachter te El- lewoutsdijk op 12 Maart 1924. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak id. J. d. V., 19 j., Klompenmaker te 's Heerenhoek, wegens vernieling van een ruit in de woning van Fr. de Pun- der te 's Heerenhoek op 31 Maart 1924. Eisch f 15 of f15 d. h. Uitspraak id. J. F. S., 38 j., Koopman te B. o. Zoom wegens diefstal van 80 it 100 houten palen op 29 Jan. 1924 te Rilland-Bath. Eisch bekrachtiging verstek vonnis. Uit spraak 3 weken gev. straf. J. B. de S. 30 jaar, zeeman, Ter- .neuzen, wegens het wederrechtelijk aanwezig zijn in hel vooronder van het motorbeurtschip Henriëtte te Terneuzen in den nacht van 28 |otp 29 Februari 1921 Eisch f 15 of 15 d._h. Uitspraak id. A. C. M. H., 39 j„ schipper, Oosterhout was den 29 Febr. 1924 ter zake van ver duistering van steenkolen veroordeeld tot 3 maanden gev. Eisch 3 maanden gevan. Uitspraak 3 maanden voorwaardelijk. Het verkeer per auto enz. Voor de rechtbank alhier werden Dinsdag 3 zaken behandeld betreffende het verkeer op den weg. De eerste gold die tegen P. W. M. H. v. H. uit Serooskerke, die met zijn auto met opzet hard heeft gereden op den Nieuwen Vlissingschen weg, onder de gemeente Oost- en West Sou burg, om uitgemaakt te krijgen of de borden die de maximumsnelheid aange ven, daar wettelijk zijn geplaatst. De kantonrechter had bekl. wel schuldig geacht, maar met het oog op de omstandigheden, waaronder de overtre ding had plaats gehad, hem ontslagen van rechtsvervolging. Thans werd de zaak in hooger beroep behandeld. De Officier van justitie vroeg beves tiging van (hel vonnis van den kanton rechter. Spr. zei de actie van de Auto mobieleclub tegen de verordeningen en de palen niet te begrijpen. Die palen zijn juist goede waarschuwingen, dat men voorzichtig moet rijden, om niet verbaliseerd te worden wegens het rij den op een wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt bedreigd. AI is de weg hier maar aan eene zijde bebouwd, omdat aan de andere zijde dé watergang en de kanaaldijk zijn, meent spr. toch dat er wel degelijk van bebouwden kom sprake is. De verdediger, mr. Ipes, advocaat van de automobiclclub, zegt dat vele auto mobilisten er het leven bij inschieten, trachtten dat van anderen te behouden. Sommige gemeenten gaan veel te ver met de bepalingen inzake den maxi- (mumsnelheid. Het is nimmer de be doeling geweest, dat men voor 'n heele gemeente een snelheidsbepaling maakte Spr. meent, dat als er zoo als liier het geval is tusschen de bebouwde per- ceelen, stukken weiland liggen, er niet van bebouwden kom kan worden ge sproken. Als dit wel zou was dan zou den heele wegen lusschen sommige plaatsen bebouwde kommen zijn. De Officier meent, dat men re kening moet houden met het toenemend verkeer en dè smalle wegen en dan zijn nieuwe maatregelen noodzakelijk. De tweede zaak betrof zekere W. uit Ossenisse, die door den kantonrech ter wegens roekeloos rijden mei een autobus was veroordeeld. De passagiers verklaarden nu niets van snelrijden of van zig-zag den weg oversteken te hebben bemerkt, ook niet dat bekl onder drankinvloed verkeerde. De Officier dacht er anders over en vorderde 30 dagen hechtenis en verbod om gedurende een jaar een motorrijtuig te besturen. Bekl. was tegen een boom opgereden, was dit niet gebeurd dan was de bus zeker in een sloot lei-echt gekomen. De derde zaak betrof den wielrijder P. uit G r ij p s k e r k e, die wegens hei veroorzaken dat een auto tegen een brugleuning aanreed, door den kanton rechter was veroordeeld tot f 25 boete subs 25 dagen hechtenis. De Officier van Justitie vroeg beves tiging van dit vonnis, doch de verdedi ger mr. F. Adriaanse, wees er op, dat achter deze zaak een civiele kwestie zit. Wordt bekl. veroordeeld, dan staat de eigenaar van de aulo vaster bij zijn civiele actie. De wijze, waarop de aanrij ding plaats had, wijst niet uit, dat bekl beslist links moet hebben gehouden. De auto reed op een gevaarlijk punt vrij hard, daar zou een maximumsnelheid nog meer noodig zijn, dan in vele be bouwde kommen. NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT VLISSINGEN. Op verzoek is eervol ontslag verleend als directeur van Posterijen en Telegra fie. de heer F. W. Immink. MAN EN VROUW IN BRAND Bij een poging om een pan met was, waarin de vlam was geslagen, le blus- schen, geraakte een 19-jarige vrouw te Heerlen in brand. Haar 29-jarige man wilde haar helpen, maar ook zijn kleeren vatten vlam. Op straat lieten zij zich, op raad van anderen, vallen; en dooi rollen werden de vlammen gedoofd. Bei- verkeeren in ernstigen toestand. LAATSTE BERICHTEN. UIT VLISSINGEN. Hedenmorgen is de op werf der Kon. Mij. „de Schelde" te V lissin gen ge bouwde kruiser „Java" naar buiten ge sleept om Zaterdag naar Rotterdam te vertrekken. Bij het naar buiten brengen is een electrische onderwater kabel, eigendom van „de Schelde", stuk geva ren. Het s.s. „Wieringen", van de Rotter- damsche Llovd op „de Schelde" van ma chines en ketels voorzien, wordt naar Middelburg gesleept om in het dok enkele voorzieningen te ondergaan en te worden geschilderd. WATERLEIDING Z. BEVELAND. In de Woensdag te Goes gehouden aandeelhoudersvergadering der N. V. Waterleiding Mij „Zuid-Beveland" wer den de voorstellen van den Raad van Beheer (inzake afschrijvingen en vaststel ling van de balans en de winst- en ver liesrekening over 1923 aangenomen. De periodiek aftredende leden van den Raad van Beheer, n.l. P. Lindenbergh en A. v. d. Poest Clement, werden, herkozen. EERSTE KAMER. De jlgemeene beschouwingen over de Slaatsbegrooling worden voortgezet. Minister Colijn verdedigt de houding van de directie der Nederlandsche Bank, die weigert de staatsfinanciën te waar borgen, mede met het oog op eigen soli diteit. De motie-Wibaut wordt daarna alge- wezen. In 1926 zal 30 millioen noodig zijn voor rente en aflossing, daar in 1924 en 1925 300 a 350 millioen zal moeien wor den geleend. Het tempo der bezuiniging kan dan ook niet snel genoeg zijn, FABRIEKSBRAND TE AMSTERDAM. In het groote fabrieksgebouw van Hel- lingman's Bouwmaatschappij, gevestigd aan de Looiersgracht te Amsterdam, ontstond hedenmorgen om 8 uur op de vijfde verdieping brand. In dat gedeelte van het gebouw zijn gevestigd de meu belfabriek en de magazijnen van Liberty. (Metz en Co.) Weldra stond ook de vol gende verdieping in brand. Binnen zeer korten tijd sloegen de vlammen, die een gretig voedsel vonden in het licht brandbaar materiaal, voor en achter de ramen uil. Op de vierde ver dieping van het gebouw is gevestigd de Mattenfabriek der firma Pijn. De tweede en derde verdieping wordt inge nomen door de meubelfabrieken <le Phoe nix, terwijl gelijkstraats de Lijnhandel van de firma H. Kruimel is gevestigd, De vlammen breidden zich zoo snel uit, dat jongens, die op den zolder werk ten, zich over het dak door de aangren zende sigarenfabriek moesten redden. De brandweer rukte met veel materi aal uit, en werkte met volle kracht. Om tien uur was verdere uitbreiding voorkomen. Maar de drie bovenste ver diepingen zijn geheel uitgebrand, terwijl de beide onderste van water dropen. DE GURE APRILMAAND. Het Meteorologisch Instituut te de Bildt deelt mede dat in April de temperatuur overdag gemiddeld 15 10 gr Celsius, beneden normaal was. Gemiddeld over 't gelieele land viel 56 m. meter neerslag, 40 normaal, vooral in het Oosten viel veel regen. De Bildt had 120 uur met zonneschijn tegen 155 nor maal. "Winden uil Noordelijke richtingen waren talrijker dan gewoonlijk. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 1 Mei 3 uur. Geen pu blieke belangstelliug; affaire van zeer bescheiden afmetingen, en de stemming lusteloos. Op de olieafdeeling bewogen Koninklij ken en Gecousolideerden zich even be neden het vorig middenniveau. In scheepvaarten ging mpar weinig, doch toch was er weer eenig aanbod van materaal dat een eenigszins depri- meerenden invloed uitoefende. De labaksmarkt was stil, doch voor de meeste Sumatrasoorten kwamen ook heden eenigszins. lagere noteeringen tot stand. Rubberfondsen ongeanimeerd voorko men, doch de koersen verschilden niet veel tenslotte met die van gisteren. Van de handelsvennootschappen kon den Compania's zich tamelijk goed op- peil houden. Prol. 48/4—5. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 1 Mei 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.69 (11.72%) Berlijn 0.63 (0.63%) Parijs 17.171/s (17,231/») Brussel 11.25 (1-1.471/2) Zwitserland 47.60 (47.67%) Weenen 0.373/4 (0.37.9/4) Kopenhagen 45.10 4 5.05) Christiania 37.00 (36.80) Stockholm 70.40 (70.25) New York 2.67i/s (2.67%) AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door het polderbestuur van Wal- fc h e r e n werd heden aanbesteed A. de uitvoering der gewone onder- houds- en vernieuwingswerken aan de de vier wateringen met bijlevering der poodige materialen, zulks in 5 perceelen. 'Laagste inschrijvers waren Eerste perc. 1ste deel Noordwatering: J. Lindenberg Cz., Wemeldinge, f 29.600. 2de perceel, 2e deel Noordwatering, L. Minderhoud, Westkapelle, f 6535. 3de perceel, Oostwatering, A. A. de Wilde, Middelburg, f 6377. 4de perceel, Zuidwatering, A. A. de Wilde, f7875. 5de perceel, Westwatering, A. A. de Wilde, f 15.600. B. het maken van een verdediging: naar het duinbeloop tusschen de slrand- palen -13 en 44 aan de Oostwatering. iLaagste inschrijver L. Minderhoud. te Westkapelle, 16.996. Dinsdag werd te Wissenkerke aanbesteed het verbeteren en onderhou den van de waterkeering van den ca- lamiteuzen „Vlïetepolder" over den dienst 1924—'25. Raming f 4838.08. In schrijvers J. J. Jansen. Middelburg, voor f 5038; Anth. Verburg, Colijnsplaat, f 5070, C. P. Bolier, Middelburg, f 5025; M. H. vau Hee, Wissenkerke, f 4942. Bij de op 30 April j.l. te S t. iM a a r t e n s d ij k door het bestuur der vereeniging „Landbouwbelang" gehou den aanbesteding voor de levering van 1125 K.G. kopersulfaat, 41700 KG. chi- lisalpeter en 1400 K.G. zwavelzure am- .moniak was ingeschreven als volgt, al les per 100 K.G. voor kopcrsulfaat door C. P. Vermeu len aldaar, f30.95; P. S. Langejan, f30.50; voor chili door G. P. Vermeulen aldaar f 15.89; Ccnlr. Bureau Rotterdam, f 1588, Kooijman, Dirksland, f 15.79; A. van IJsseldijk, aldaar, 15.74; voor zwavelz. amm. door C. P. Ver meulen aldaar voor f 17; A. van IJssel dijk aldaar voor f 1670. Den laagsten inschrijvers werd het werk gegund. Bij de op 29 April j.l. door het gemeentebestuur van St. Annaland gehouden aanbesteding van het verbree- den en vergrooten van het haventerrein enz. werd van 8 inschrijvers .het laagst ingeschreven door Joh. van Vossen, te St. Annaland, voor f 38,475. Het work is niet gegund. AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij de op gisterenavond door no taris H. R. Slruve te .Middelburg ge houden veiling in het veilingsgebouw Mercurius aldaar, werden publiek ver kocht Een huis met schuurtje, erf en tuin met vrije poort aan den Veerschen Sin gel wijk T no. 228, groot 6 A. 94 c.A. Kooper J. de Hullu te Borssele voor f 3700. 2 huizen onder één dak met schuur tjes, erf en tuin nabij de Kerkstraat aan het Zand, wijk nos. 119 en 120, groot 1 A. 8 c.A. Kooper W. Reijnierse Jz. te Koudekerke voor f 1800. LANDBOUW. - De pruimeboomen staan thans in Idie groote boomgaarden prachtig in bloei* het is te hopen, dat geen strenge nacht vorsten roet in het eten gooien; de an dere vruchtboomen, als appel- en pe- renboomen,hoewel nog niet in bloei, be loven een mooien bloei. Te Hoedekens kerke is we derom aangifte gedaan van het heerschen van mond- en klauwzeer, thans onder het vee van den klein-landbouwer J. de Kor te. Dit is de derde aangifte van het heerschen van die ziekte binnen 8 dagen tijd. LEGER EN VLOOT. - De sergeant-schrijver D. A. B, Wendel wordt overgeplaatst van het

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2