mWin (Ing. Med.) over staal, dat curatoren der hooge school het innig samenwerken der uni versiteitsbibliotheek met openbare lees zaal en andere bibliotheken van betee- kenis in de hoofdstad toejuichen, en zich daarom ten volle vereenigen met het denkbeeld den tegenwoordigen direc teur der openbare leeszaal en biblio theek, een wetenschappelijk man, wiens gaven op dit gebied door niémand wor den ontkend, tot directeur der univer- siteits-bibliotheek te benoemen en hem zoo heet het in de voordracht„te ver gunnen het directoraat der openbare leeszaal te blijven waarnemen"; mocht dan later blijken, „dat de gecombineer de betrekking voor één persoon inder daad te zwaar is, dan zullen B. en W. maatregelen nemen, die er toe leiden, dat de bibliothecaris zijn geheele werk kracht aan de universiteits-bibliotheek kan geven". Het bestuur der „Verecni- ging voor Openbare Leeszalen en Biblio theken heeft zich in beginsel bereid ver klaard, „mits met behoud van hare zelf standigheid" tot een regeling als hier boven aangegeven, mede te werken. Thans is het dus aan den Raad om zich te verklaren of hij het standpunt van B. en W. en curatoren der universi teit, dan wel dat van den Senaat inneemt Men mag aannemen, dat hij ten slotte in zijn meerderheid hel eerstgenoemde zal innemen en dan zal de toekomst verder leereu, raaar ik durf haast aannemen, dat het ten slotte zal nitloopen op een geheele fusie tusschen universiteits-bi bliotheek en openbare leeszaal en bliotheek, en dat een herhaald bezoek van Engelsche bibliothecarissen over eenige jaren zal kunnen worden gebracht aan één groot stedelijk gebouw, waar in de thans nog gescheiden instellingen zullen zijn saamgebracht - op den duur zal dat er van moeten komen. De Engelsche heeren bezochten ook de openbare leeszalen van de twee grootste Gooische gemeenten, Hilversum en Bus- sum. Een uitnemend denkbeeld van de genen, die hun excursie in ons land gere geld hebben, hen ook dit deel van Ne derland te laten zien, omdat zij in hun land teruggekeerd al weder zullen kun nen medewerken lot het te niet doen der onder velen hunner landgenooten heer- schende meening, dat Holland een land is van louter weilanden en water en meuschen, die als de Markers en Volen- dammers in „finny dresses" en op klom pen rondwandelen, een land schier zon der boom en boseh - het Gooi zal hen anders hebben ingelicht. Maar te hopen is het, dat men hen niet in auto's langs den hoofdweg van Hilversum naar Bus- sum of omgekeerd zal hebben gebracht, aangezien zij dan van dien hoofdweg geen schitterend denkbeeld zullen heb ben medegenomen van een grooten Ne derlandschen verkeersweg, althans voor zoover hel geldt Hilversumsch gebied Want terwijl het gedeelte van dezen as- phaltweg op Bussumsch terrein een glad de soliedc baan is, ziet het gedeelte op Hilversumsch gebied - en dat is het al lerlangste stuk er abonimabel uil Het is één doorloopend Irajecl vol kuilen en galen, waarom liet gemeentebestuur van Hilversum dien weg blijkbaar nooit goed in orde heeft kunnen krijgen, terwijl Bus- sum zijn gedeelte in goeden staat kan iiouden. is niet uitgemaakt. Allerlei tech nische- en bodemgesteldheid redenen zijn er voor genoemd, doch het is een feit, dat degenen, die een auto bezitten, niet voor hun genoegen uit kunnen zijn als zij over dit Hilversumsch traject moeten taffen en de vee ren en banden hunner voertuigen daarop een geweldige kracht-j proef hebben te ondergaan Hat het steeds toenemende verkeer van zware1 motor-vracht wagens den weg deerlijk aanpakte is buiten twijfel er zijn trou wens ook andere wegen in het Gooi, die daaronder zeer te lijden hebben, ook vele der met gewone in zand gelegde Straatsteenwegen te Bussum. Het wordt tijd, dat ernstige maatregelen tegen dit vernielen van wegen door geweldige per sonen- en vrachtgevaarten, nog veel te veel gaande op niet van luchtbanden voorziene wielen, worden genomen en het heet, dat zoodanige maatregelen bin nen korten tijd toegepast zullen worden voor zoover de huidige wetgeving op verkeer langs de openbare wegen dit toe laatbaar maakt, en zulks niet alleen in het belang der gemeentelijke budgetten, die anders bedenkelijke sommen voor wegen verbetering zullen gaan verloonen. maar ook in het belang der openbare gereed kwam. veiligheid, want het aantal ongelukken In het college van het dagelijksch be door auto's en vrachtwagens, waarvan stuur ontstond eerst onlangs eene vaca- zooveel mogelijk partij te trekken", zei Strangwise. ..dat is goede tactiek, is het niel, Desmond? Dat leert immers Ham- ley ook en al de andere schrijvers op militair gebied, is het niet? En ik zal open kaart niet je spelen. Ik veronder stel dat je je wel bewust bent geweest, dat je leven aan een draad heeft gehan gen. in deze kamer, een paar minuten geleden. Weel je yaarom ik tusschen- beide kwam om je te redden?" Desmond glimlachte. Zijn gewone opgc wektheid kwam terug. Hij vond het moei lijk zich in te denken, dat deze vroegere kameraad, die daar tegenover hem aan de tafel kringetjes rook zat tc blazen, een vijand was. „Ik veronderstel niet uit pure liefde voor mij," antwoordde Desmond en hij wreef de bult op zijn hoofd Strangwise zag de beweging en glim lachte. „Luister eens", hernam hij, beide han den op tafel leggend en voorover leu nend „ik verlang er naar dit gespion neer te laten varen. I-Iet was bovendien niet mijn rechtslreeksche bezigheid. Het eigenlijke doel waarmee ik in dit land kwam, was die diamanten ster weer in 16.80 per H.A., f24802.34. totaal een bedrag van 1 410.749.92. Na de aflossingen, ten bedrage van f66750, welke uit de begrooting 1923 zijn geschied, bedroegen de schulden van den polder op 1 Januari 1924. f 409.200 ad 4 pel.; f224.250 ad 4»/e pet.; f 112.000 ad 5 pet.; f 112.000 ad 5i/s pet- en f 73.500 ad 6 pel. De lijst van stemgerechtigden, welke op 26 April werd vastgesteld, telde 1450 namen Na vermelding van de verschillende werken, welke aan de oeververdedigin gen plaats hadden, alsmede aan water gangen, bruggen, enz., volgt de vermel ding dat de waterpassing van den polder bewesten het kanaal, ter bepaling van de hoogte van de kadastrale perceelen, teneinde een klasseindeeling te kunnen opmaken voor de perceelsgewijze bijdra ge in de kosten bij een eventueelie be maling van dit deel van den polder, door auto's en vrachtwagens, waarvan men toch reeds dagelijks in onze dag bladen leesl, zal tengevolge der geha- vendlieid der wegen een stijgende lijn. gaan verloonen. De Britsche excursionisten, die de laat ste dagen in onze stad en omgeving toef-; den er zijn nog een aantal doktoren uit den vreemde ook geweest zullen zeker terug gegaan zijn naar hun land vol van lof over wat onze wetenschap pelijke en bygiënische en geneeskundige instellingen betreft. Dat zij echter van ons verkeerswezen, met name van dat op onze buitenwegen, een prachtig denk« beeld zullen hebben gekregen, durf ik betwijfelen in dat opzicht is er öm Amsterdam nog heel wat te doen. SINT SANA. VOORJAARSVERGADERING POLDER WALCHEREN. In de hedenmorgen gehouden voor jaarsvergadering van den polder Wal cheren was allereerst aan de orde het Verslag over 1923. Volgens dit verslag was het weder gedurende den ganschen zomer ongunstig en winderig, waardoor liet herstellen der paalhoofden en het maken van basalt glooiing veel moeilijkheid en vertraging ondervond. Ook het najaar was ongunstig en stormachtig, do, meest heerschende Zuid- West- en Westelijke winden, verschraal den den oever langs de geheele Noord watering. Het aantal stormperioden was niet groot, zoodat de schade in de steenglooi ing dan ook minder was dan in vorige jaren. Door de lage ligging echter van de stranden, voornamelijk van het Zuider- strand van de Noordwatering, was de schade aan de rijshoofden nog al van beteekenis. Den 4 November werd de Engelsche lichter „Antony" van een sleepboot af geslagen en kwam met de golven tegen het strand terecht, tusschen de strand- palen 18 en 19 van het Noorderstrand aan de Noordwatering; ongeveer 150 eiken palen in het paalhoofd no. 15 wer den daardoor vernield, waarvan de kos ten van het herstel op ongeveer f 1200 zijn geraamd. Aan de Zuidwa tering kwam eenige stormschade voor. ture, doordat de raad G. van de Putte tot lid van de Ged. Staten van Zeeland werd verkozen. De heer G. van de Putte werd lot commissaris verkozen in 1914 en nam zitting in het dagelijksch bestuur in de maand October 1921; in beide func- tiën deed hij zich kennen als een per soonlijkheid, die met ijver en nauwgezet heid de daaraan verbonden werkzaam heden verrichtte en, waar mogelijk, de belangen van den polder voorstond en behartigde Uil dien hoofde wordt dan ook zijn uittreding uit het dagelijksch bestuur betreurd en brengt dit hem dank voor den door hem in het belang van den polder Walcheren verrichten arbeid. Nieuw werk Oost- watering. De ingenieur heeft er de aandacht van hel Dag. Bestuur op gevestigd, dat de duinvoet tusschen de strandpalen 13 en 44 aan de Oostwatering in den laat- sten tijd sterk wordt aangevallen en dat het, ter voorkoming van een verderen achteruitgang van het duin, noodzake lijk is ter plaatse eene blijvende verde diging van het duinbeloop n.m.l. een bazaltglooiing te maken; de kosten hier van worden geraamd op de som van f 23000. Ook Ged. Staten wezen reeds op dezen toestand. Een aanvankelijk aan den vpet aangebracht rijspakwerk ter bescherming van het duin, is gebleken niet voldoende te zijn, zoodat een meer afdoende oeververdediging zal moeten worden gemaakt. Met bet plan voorko mende in de desbetreffende nota van den ingenieur kan het Dag. bestuur zich volkomen vereenigen; het stelt daarom voor tot het werk te besluiten. Hiervoor zal eene geldleening noodig zijn, waar toe een voorstel ter zijner tijd voorgelegd zal worden Inkoop pensioen, De som die den polder ingevolge de pensioenwet 1922 voor inkoop van pen sioenen moet betalen, wordt geraamd op f 85000, aangenomen, dat het verzoek om de ambtenaren van der Harst, Pelle, Dekker, P. L. Bolier en Geschiere aan de werking der wet te onttrekken, niet wordt ingewilligd. Een daartoe strekkend verzoek werd reeds in 7 Dec. 1922 inge diend. Indien voor dit bedrag geleend zou worden om het in eens te storten, zou dit bij eene aflossing in 20 jaar totaal f 136.425 kosten, daarom prefe reert het Dag. bestuur een betaling in 10 gelijke termijnen van f 10076.66V2, wat in 10 jaar beleekent totaal 200 766 65 en stelt het voor daartoe te besluiten. Verkoop Z ij k a n t e n w Vervolgens wordt voorgesteld aan de voor 1924, aanwijzend in ontvang en uit- f een som van f 495.010.47. Onder de inkomsten komt o a. voor het batig slot 1922 ad. f 29252.62. De opbrengst van het dijkgeschot (f 22 per H.A. schotbaar en f 13.80 per H.A. vrijland) wordt ge raamd op f 360.025.87, tegen f410.719.92 voor 1923. Nog wordt geraamd een op brengst van f 50.000 voor geldleening ter voorziening in de behoefte kasgeld en f 25000 als opbrengst van eene leening voor het reeds gemelde werk aan de Oostwatering. Bij de uitgaven wordt geraamd als kosten der gewone werken voor de Noordwatering f 132,200; Oost watering f 14.000; Zuidwatering f 14500 en West watering f 22300. Voor buitengewone werken wordt alleen voor de Oostwa tering geraamd f 25000; voor herstel an stormschade Noord watering f 16000: Oostwatering f 500; Zuidwatering f 1500 en Weslwatering f 1500. De kosten der gewone werken aan de straatwegen wordt geraamd f 13000, buitengewone uitgaven zijn voor memorie uitgetrokken. Hel onvoorzien is geraamd op 1' 5260.97 Aan rente zal moeten worden betaald f 42509.25 en er zal een bedrag van f 122150 worden afgelost. (Men zie voor de beslissingen het tweede blad.) personenvervoer en bagage respective ly f 23.343.56 en f 26.840.00#; goeder envervoer en post resp. f 54.296.03 en f 57.339.6li/»; reizigers eerste klasse f 3880 61 en f 4763.03i/a, tweede klasse f 17.669.01 en f 20.089.12. Vervoerd wer den resp. 26808 en 26442 tonnen goe deren, waarvan 18221 en 17478 bieten; 7092 en 8076 reizigers eerste klasse, .65561 en 73710 tweede klasse. De ex ploitatiekosten respectievelijk f67183.71 en f 72872.55, winst saldo f7851.60; en f 8265.69 (1921 f 20.851,60 en f 27 189.81.) Voorgesteld wordt van het winstsal do f 7200 te bestemmen voor een uil- keering van 4 pet. dividend en f 051.60 te reserveeren voor dividendbelasting. De winst- en verliesrekening geeft 'n debetzijde rente 4 pel. lecningf 1035; saldo interestrekening f 310.90; koers verlies op effecten f 3722.62; storting in het vernieuwingsfonds f 3027.50, af schrijvingen f 1620.91; winstsaldo f 7851.60 en aan de credietzijde saldo bedrijfsrekening f 13186.22; vergoeding Z. V. T. M. voor medegebruik van het baanvak Kloosterzande-Walsoorden 1500 guldenreservekoersverschil effecten f 2882.31. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Aan de Westwalering strandde op 16 Februari het Noordsche stoomschip „Six ty Four", reederij A. S. H. Skougaard te T m 0 ïcnuiKciio nuiui vuuif;caiciu UU11 Ut Lnngesond Tengevolge van deze stran- gemeenlc Middelburg lw?e stukjes sli ding werden paalrijcn en njsbeslag opkanl te verkpopen con sluJkjc mïf" I ",aCÏT' de staul<]falen| «iden Nadorshvèg en het nrigdamsehc 10 beschadigd. De veroorzaakte scha- padje on ec„ dc„ jMte de is als gewoon onderhoudswerk her steld kosten van herstel der storm schade aan de Noordwatering met inbe grip van de herstelling aan de beton- glooiing, welke schade in 1922 ontstond, samen voor f 222,50. Toeslag op pen sioenen. Voorgesteld wordt evenals vorige jaren, zulks overeenkomstig de verzoe ken der belanghebbenden 20 pel. locslag De Zeeuwsche Letterkundige Tentoonstelling. Het comité, dat zich met het orga- niseeren van bovengenoemde tentoonstel ling belast heeft, gaat geregeld met de uitvoering van zijn plan voort. Het ont vangt nog dagelijks toezegging van inzen dingen. Reeds thans kan worden mede gedeeld, dat in de afdeeling, welke aan de journalistiek en het courantenbedrijf in Zeeland gewijd is, niet minder dan 110 bestaande en bestaan hebbende Zeeuwsche couranten vertegenwoordigd zullen zijn. Onder deze bevinden zich uiterst zeldzame exemplaren en zonder twijfel zal van een unieke verzameling gesproken kunnen worden. Het comité is dankbaar voor de medewerking, die het in zoo ruime mate mag ondervinden, maar doet intusschen een dringend be roep op allen, die in het bezit van Zeeuwsche couranten zijn er zijn nog zoovelen. die een enkel oud nummer bewaard hebben om deze voor de ten toonstelling tijdelijk af te staan. Voor de afdeeling Zeeuwsche liedboek jes heeft de bekende verzamelaar en bibliograaf Dr. D. F. Scheurleer te 's-Gravenhage zijn medewerking toege zegd, waarmede het slagen dezer af deeling verzekerd is. De Ruyter-documenten. Dr. C. J. baron van Tuyll van Seroos- kerlcen, te Zeist, heeft aan hel rijk, ter plaatsing in het Algemeen Rijksarchief te den Haag, geschonken een aantal do cumenten betreffende admiraal de Ruy ter. De Min. van Onderwijs heeft deze schenking gaarne aanvaard en hem voor zijn blijk van belangstelling in 's rijks verzamelingen dank betuigd. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCBERIJ. hebben bedragen 1 12447.80; voor de j op huB pensfoen ïe vekeëncr ,anM. Zuidwatering van f 441.50; voor de Oost- c Koole,. oud-opzichter en mej. wed. en Westwatering nihil. Het gewoon dijkgeschot gaf op het kohier aan voor 15137.90.31 H.A. schot- baar land ad f25 per H.A., f3S5917.58 en voor 1476.32.98 H.A. vrijland ad Noorderbroek-de Kat, oud concierge van den polder. Begroo ting 1 924. Ten slotte werd ter goedkeuring aan geboden de begrooling van den polder Stoomtram Hu 1st -Walsoor den In de bieden te Terne u zen gehou den vergadering van aandeelhouders werd liet jaarverslag uitgebracht, waar van het algemeen gedeelten gelijk is aan het ook in dit nummer voorkomende verslag van de Zeeuwsch Vlaamsche Tramweg-Maatschappij. De, totale bedrijfsonlvaugsten bedroe gen in 1923 f80369.96 of f5453.29 min der dan in 1922, tengevolge van terug- gang in het vervoer van reizigers en ge wone goederen. De bedrijfskosten daal den met f 568S.81 tot f 67183.74, hoofd zakelijk tengevolge van minder perso neel kosten en lager huur van materieel. Het voordeelig saldo is over 1923 f 13186.22 tegen over 1922 f 12950.65. De totale opbrengst was in 1923 f 80.369.96, in 1922 f85.823,20, van bezit te krijgen. Wanneer ik die eenmaal heb, heb ik met Engeland afgedaan „Maar niet met liet leger," viel Des- mond hem in de rede, „we hebben God dank 'n goede gewoonte in Engeland om snel met verraders af te rekenen!" Ja zeker", antwoordde de ander, „maar zie je, beste vriend, het leger heeft mij nog niel. En ik heb jou! Maal laten we nu met die flauwe praat ophou den". ging hij voorl. „Ik ben geen mees ter in het onderhandelen. Desmond dat zijn weinig militairen ,dat weet je dus zal ik zelfs niet probeeren met je te sjacheren. Ik zal je ronduit vertellen wat ik bereid ben je aan te bieden. Jij hebt opdracht gekregen deze organisatie te verbreken, is het niet?" Desmond zweeg. Hij begon zich ver wonderd af te vragen waar Strangwise heen wilde. „O, je hoeft je niet de moeite te geven het te ontkennen. Ik heb je nooit ge snapt, dat geef ik toe; zelfs'niet toen de werkelijke Belhvard opdaagde; die ge dachte om je naam op de verliezenlijst (e plaatsen onder de „gesneuvelden" was geniaal; want ik dacht er nooit aan dat je weer levend zou kunnen opdui- ken om mij te dwarsboomen. Maar om terug te komen op wat ik je zeijc opdracht was mijn gedoe omver te gooien, en wanneer je het klaar speelt, 1 is het een pluim op je hoed. Nu, je hebt twee van mijn menschen gedood en de hoofdpersoon gevangen geomon." „Bedoel je Behrend?" vroeg Desmond. „Behrend! Laat naar je kijken! Ik bedoel Nnr-el-Din!" j „Nur-el-Din was niet de Uoofdper- i soon", zei Desmond, „dat weel je even 1 d als ik, Strangwise!" „Je superieuren deelen blijkbaar je I meening niet, Desmond", antwoordde hij, „al de documenten werden gevonden 1bij Nur-el-Din''' „Bali!" antwoordde Desmond, „wat l zou dat nóg? Kunnen die niet bij haar j gebracht zijn om haar te laten arres- j -teeren en daardoor de aandacht af te leiden van den werkelijken schuldige. jij zelf?" j Strangwise lachte, een zachten, zoet- j sappigen lach. ,,Je bent verduiveld moeilijk te over- j tuigen", merkte hij op. „Misschien kom je tot een ander inzicht wanneer ik je vertel, dat Nur-el-Din gistermiddag ter Z.-V laamsche Tramweg Mij. In de hedenmorgen te Terneuzen ge houden vergadering van aandeelhouders der Zceuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. werd het jaarverslag over 1923 uitge bracht, waaraan het volgende is ont leend Over hel algemeen genomen was de toestand van den handel en de industrie in het district in het jaar 1923 weder niet gunstig. De streek is voor haar afzet voornamelijk aangewezen op Bel gië en Frankrijk. De voortdurende daling van den wisselkoers aldaar belemmerde den handel in landbouwproducten ten zeerste en veroorzaakte een toestand van algemeene malaise in dit grensge bied. Ook de handeldrijvende midden stand ondervond een sterke concurren tie wegens den lagen stand van den franc. Si Suikerbieten werden zeer veel uitge zaaid; het beschot was minder dan ver leden jaar. Ondanks het groote prijsver schil tusschen levering aan tram en levering aan water of spoor, kan het quantum, dat aan de maatschappij ten vervoer werd aangeboden, alleszins be vredigend worden genoemd. De slechte weersgesteldheid tijdens den aanvoer van het land naar de laadplaatsen was op deze hoeveelheid van gunstigen invloed. Hel vreemdelingenverkeer in de streek was gering en bepaalde zich tot door gaande reizigers van en naar België. Tegen het einde van het jaar was eenige opleving in den handel merkbaar. De totale bedrijfsontv. bedroegen dit jaar f 588.817.69i/2 of f87.272.2iya ipin- der dan in 1922. Deze vermindering is grootendeels ontstaan doordat in Janua ri 1922 nog een aanmerkelijke hoeveel heid suikerbieten werd vervoerd, ter wijl zulks thans in Januari niet het geval was. Het vervoer van reizigers en gewone goederen liep iets terug. De bedrijfskosten waren f 12.359.94# hoo- ger dan in Ï922 en bedroegen nu f 486.303.611/2. Dat het koslencijfer, on danks minderé personeelkosten, eenige stijging te zien geeft, is hoofdzakelijk een gevolg van ten laste van de bedrijfsre kening uitgevoerde vernieuwingen van den bovenbouw van de oude lijn Schoon- dijke—IJzendijke—Veldzicht—grens. Bij overname in 1922 van deze lijn was geen vernieuwingsfonds aanwezig, terwijl de sindsdien voor dit baangedeelte ge reserveerde bedragen niet toelieten de vernieuwingskosten uit het fonds te be strijden. De bedrijfsrekening sluit met een zeer bevredigend batig slot van f 102.514.08. De lcaspositie was op het einde van het boekjaar beduidend gun stiger dan een jaar tevoren. Met ingang van 1 Januari 1923 is de kindertoeslag ingetrokken, terwijl op 1 April 1923 eenige loonsverlaging werd Ingevoerd. Van de voorgenomen tweede loonsverlaging in den loop van dit jaar werd afgezien. Op laatstgenoemden da tum is tevens een reorganisatie van de personeelsformatie doorgevoerd, waar mee inkrimping van het aantal beamb ten gepaard ging, Verdere inkrimping dood veroordeeld werd door een alge- mcenen krijgsraad." Dit trof Desmond alsof hij een slag vlak boven zijn oogen kreeg. De te rechtstelling van spionnen volgde heel spoedig op hun veroordeeling, dat wist hij, Was hij dan te laat? „Is is ze is het vonnis al uit gevoerd?" vroeg hij heesch. Strangwise haalde de schouders op. „Zoover gingen de inlichtingen, die ik heb gekregen, niet!" antwoordde hij Maar ik denk van wel. Ze laten er geen gras over groeien in zulke zaak jes, ouwe jongen! Dus je ziet", ver volgde hij, „je hebt de hoofdpersoon, en je zult de twee andere leden van de organisatie ook hebben en je eigen le ven redden op den koop toe, wanneer je verstandig wilt zijn en met mij wilt onderhandelen." „Laat mij dit eens even goed begrij pen", zei Desmond langzaam, „Je laat mij vrij - natuurlijk staat het vast dat mijn vrijheid ook insluit het loslaten van miss Mackwayte en bovendien lever je twee medeplichtigen aan mij over, Bellward en dat mensch Malpla- quet. Dal is je aanbod, is hel niet? Wel. eu wat wou je van mij daarvoor in ruil?" „De Ster van Polen!" zei Strangwise op fluisterenden toon. „Maar begon Desmond. Bijna had hij gezegd, „die heb ik niet", maar bijtijds hield hij de woorden binnen. Waarom zou hij zich bloot geven? Strangwise viel hem opgewonden in de rede „Kerel", riep hij, „het was kranig. Toen ik het juweel voor het eerst zag, opende ik het pakje, waarin de zilveren doos was en nam het ju weel uit hel foudraal om mij te over tuigen, dat hel er werkelijk in was. Toen verzegelde ik het weer, zilveren doos en al, met het vaste voornemen, dat geen andere hand dan die van Zijne Keizerlijke Hoogheid den Kroonprins de zegels zou verbreken, wanneer ik hem kon berichten, dat mijn opdracht ver vuld was. Je kunt dus begrijpen, dat ik weinig zin had het pakje te openen ter wille van die domkoppen dien avond in Mill House. (.Wordt vervolgd.) -c*

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2