bei-nationaal'' gevestigd bij den lieer Klupper te Vlissingen met 371 p., 142 b. gemiddeld 2,6, te pr. gr. zilv. med de ver O.V.V. gevestigd bij den heer Buwalda, Vlis singen met 100 p 158 b. gemiddeld 2,53; 5e pr zilv. med. de ver. V.P.G., ge vestigd ..De Zwaan" Souburg met 211 p., gemiddeld 2,51 Ge pr. zilv med. de ver V.O.V. ge vestigd bij mej wed. Sunrmoml te Sou burg met 315 p, 130 b. gemiddeld 2,1. Tevens behaalde de heer F Verhulst te Middelburg een luxe schroefque voor het hoogst gemiddeld n 1 8,3 en een zilveren med voor de hoogste serie n.l. 24. De uitslag van den persoonlijken wed strijd is als Volgt le pr I Meekels, Vlissingen 25—24; 2e pr. I Flierenburg, Middelburg 25— 22: 3e pr L. I JVIondecl, id. 24, 21, 23, 23; Ir pr. Bergmans, Vlissingen 21. 21, 23, 21 5e pr. .1 Iluijbregtse, Middelburg 24, 23 6e pr. H. Peeman Vlissingen 23; 7c pr. Goormachtig id. 22; 8e pr II. Melse, Souburg 21 21; 9e pr. A Beun, Vlissingen 21, 17: 10 pr. II. v. d Broeke, Souburg! 10, 19, 11 pr. M. Brink id. 19, 18, 18; 12 pr .1. G Veis, id. 19,IS, 16; 13 pr X v d Driest id. 19, 17: 14 pr D. Peeinan Vlissingen 19, 16, 15 pr \V. F. L. Korff, Souburg 18. 18, 16 pr Schuur- bies, Vlissingen 18 17, 17. 17 pr. J Kotvis, Souburg 18 17 16, 18 pr. M, Piket id. 16; 19 pr. .4 Florisse id. 15. Tevens behaalde de lieer L. J. Mon- deel, Middelburg kl züv. draagmed voor het hoogst aantal punten in 10 kaarten n.l. 224 De ver. V.S.G te Souburg behaalde alsnog oen kl zilv. med voor de groot ste deelname in den pers. wedstrijd. LF.GER EN VLOOT. De dienstplichtiugen der lichtingen 1918 1919, '1920 en 1921 van het van het Me regiment infanterie komen van 15 lot 27 September te Breda voor her halingsoefeningen onder de wapenen, in stede van te M i d d e 1 b u r g en te Ber gen op Zoom De K X I. De aan de werf van de Maatschappij roor Scheeps- en Werktuigbouw Fijen- oord voor rekening van het departement van marine in aanbouw zijnde onderzee boot K XI, bestemd voor den dienst in NederlMndië. is gisterenochtend met goed gevolg le water gelaten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Eindhoven wordt de laatste dagen door de gemeente-politic mei stop watches scherp toegezien op overtreding der maximum-snelheid in de kom dei- stad 10 K.M. Het regent proeessen- verbaal. Ook te Aalsl-Waalre wordt iederen dag enkele uren door de politie ge controleerd en met succes Omtrent het autobus-ongeluk te Eindhoven verneemt de Telg nog, dat Woensdag uit Den Bosch gearriveerd zyn twee doktoren vanwege de justitie om het sectieonderzoek op het lijk in het gasthuis te verrichten. Het onderzoek moet hebben uitgemaakt, dal verdrin king de doodsoorzaak is De chauffeur A. Verpoorlen is Woens dagavond door de politie op vrije voeten gesteld. Een zestienjarig meisje werd Don derdag op de Prins Hendrikkade le Am sterdam overreden door een auto. Biu- nengedragen in de woning van een dok ter kon helaas slechts de dood geconsta teerd worden. Het meisje dat op een rijwiel was gezeten geraakte bekneld tus- schen een vrachtauto en een personen auto Hoe het ongeval zich toegedragen heeft kon echter nog niet worden vast gesteld De personenauto heeft de politic in beslag kunnen nemen, de vrachtauto is doorgereden. Het nummer i*s niet be kend (Msb.) - Gistermiddag werd te Hengelo in de nabijheid der gemeente het lijk van een 26-jarig meisje in het water gevon den, wier indentiteit tot nog toe niet kon worden vastgesteld. Haar kleeren waren gemerkt met de letters J. L. Donderdagavond is er brand uitge broken in hel perceel Pelsterstraat te Groningen, waarin de firma Gebr. Flcur- ke een kaashandel dreef. De brand is ontstaan doordat een ketel, waarin para- fine bestemd voor hel parafineeren van kaas. verwarmd werd, omviel en in een pelroleumtoestel terecht kwam. De vlam men bepaalde zich tot het inwendige van het gebouw, doch er ontwikkelde zich een geweldige, kwalijk riekende rook- inassa .die het blusschingswerk bemoei lijkte De waterschade is grooter dan de door het vuur veroorzaakte schade. Bij den aanleg van nieuwe spoor werken te Stadskanaal zijn den arbeider S. aldaar door een vallende klep beide beenen onder het lichaam geheel afge knepen In hopeloozen toestand is de zwaar gewonde per auto naar hel zie kenhuis le Groningen vervoerd. Men meldt aan de Muasb. uit Wijk bij Duurstede binnen. Bij het binnenrijden der Veld- Woensdagavond kwam de veeopkoo- per van R met een vrachtje vee de stad poort liep er ongelukkigerwijze een wiel van den wagen .waardoor de beide koop lieden van H. een buiteling van den wa gen maakten en over elkaar over do- straat rolden. Ook de inhoud van den wagen, eenige levende en doode kalve ren, kwamen op de slraalsleenen terecht. Op hel juiste moment kwam er echter een politieagent aan, die even de kal veren bekeek, en lot de conclusie kwam dat eenige der dieren begonnen te rotten. Bij zijn vraag waar hij deze kalveren ge haald bad, kreeg hij ten antwoord, dat hij niet wist ,dat ze dood waren. De dieren, waarschijnlijk wel bestemd voor een worstfabriek .zijn in beslag genomen. Men meldt aan de Maasb. d.d. Donderdag. Op de Staatsmijn Wilhelmina te Ter- winselen had hedenmiddag een ernstig ongeluk plaats, waarbij de mijnwerker V. uit Haanrade-Eygelshoven gedood en drie andere arbeiders nog al vrij ernstig ge wond werden. In de buurt van Roquefort (Frank rijk is bij het passeeren van een over weg "een auto door een sneltrein gegre pen. Van de inzittenden een gezin,j wer den de moeder en een kind gedood, en de vader en een ander kind zwaar ge wond. De auto was geheel vernield. O en W Souburg. Van 17—24 April. Ondertrouwd O. W. J. Cornelisse. 23 j en 0. M. Donk. 19 j. Getrouwd L Lauws, 24 j. en V Puij- pe, 23 j. Bevallen M. Buurman,geb. Cijsouw, d. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris Blaupot ten üate wei den Donderdagmiddag publiek verkocht de volgende perceelen bouw- en weiland, gelegen le V e e r e, aan en bij den Bosch- weg 1.5110 H. A. bouwland aan L. Pie- terse, Brigdanime, voor f 5290; 38 A. bouwland, aan A. de Rijke, Veere, voor f 1490; 49 A. bouwland, aan H. O. van Beveren, Veere, voor f 1590; 36 A. 90 iC.A. bouwland, aan J. Barentsen, Veere. voor f 1469; 38 A. bouwland aan P. Pol derman. Veere, voor f 1325; 57 A. 30 c.A. bouwland, aan I. 0. en D. Midavaine, Vere, voor f 1458; 46 A. 10 c.A. bouw land, aan W. de Jonge, Veere, voor f 1410; 97 A. 10 c.A weiland, aan \J. Harpe, Veere ,voor f 3273; 69 A. 20 c.A. weiland, aan P J. Maljers, Veere, voor f 2390; 80 A. 40 c.A. weiland, aan Jan Kasse Dz., Veere, voor f 2663; 1.1630 H.A weiland aan D. en A. P. Kasse, Veere, voor f 1200; 1.0405 H.A. bouw land, aan L. Slabben. Veere, voor f 3712; 61 A. 80 c.A. bouwland, aan P. Philipse, Vere, voor f 1910; 20 A. 50 c.A. bouw land, aan S. W. v. d. Hooft, Veere, voor f700; 2.1850 H.A. weiland, aan J. Brou- Az Veere, voor f 6602; 76 A 48 c.A. bouwland, aan J. Huijbregtse, Vrouwe polder. voor f 3085. Totaal f 42597. (32 G. 10 R.) Bell ward,, ,en hij is er niet. Kijk dan zelf maar." Het moment van ontdekking was ge komen. De spanning scheen Desmond ondragelijk toe. Hij hoorde een knarsend geluid alsof het raam verder open werd geschoven „Vreemd I" Strang wise monmpelde dit woord vlak boven Desmond's hoofd. Toen hoorde hij, tot zijn onuitsprekelijke opluchting den ander zeggen „Hij is er niet!" En Desmond begreep, dal de diepte van het balcon zijn redding was geweest. Doordat hij zich zoo vlak tegen den muur had aangedrukt, hadden ze hem over over het kozijn heen niet kunnen zien. zien De twee mannen gingen in de kamer terug en weer werd alles stil Buiten op het vochtige balcon in de toenemende duisternis vocht Desmond tegen de ver leiding om naar binnen te stormen en alles op 't spel te zetten in één wanho pige poging om het meisje van haar vervolgers te bevrijden. Maar hij had voorzichtigheid geleerd, en hij wist, dat hij zijn tijd moest afwachten. Er gingen misschien vijf minuten voor bij, gedurende welken tijd Desmond geen bepaald geluid uit de roode kamer kon BURGERLIJKEN STAND. (Ingez. Med.) INGEZONDEN STUKKEN. SCHOOLREISJES. Zeer geachte Rcdaktie In overleg met onze commissie voor de Volksonderwijs-Schoolreisjes Verblij ven, is besloten, evenals in hel vorige jaar. ook in hel daarvoor aangewezen fjeizoen in 21 onze V. S. V te Ede (Geld. Epe, Amsterdam en op Vlieland weer open te stellen We hopen aan desbetreffende aanvragen tegen 15 Mei weer reeds te kunnen voldoen en dit tol de maand Sept. te kunnen uitstrekken De ervaring van verleden jaar heeft de noodzaak doen zien schoolreisjes makende leerlingen blijken heel gezond en dus nog al hongerig te zijn - de prijs voor logies en de drie maaltijden iets te verlioogen en per persoon ook de ge- ïeiders(slerszijn hieronder begrepen per etmaal op f 1 10 te stellen, dit voor de lagere school, terwijl voor de 1.1. van inrichtingen voor voortgezet onderwijs f 1.55 moet worden gevraagd. De uren van aankomst en van vertrek moeten in dit verband, wat de maaltijden betreft, aansluiten; maaltijden buiten deze worden extra berekend.) Verblijf kan niet dan voor hoogstens zes dagen worden verleend en steeds onder leiding van het onderwijzend per soneel. Nadere inlichtingen en mededeelingen worden verstrekt voor Epe en Amster dam door Mej. Antoinette Tuininga,, Ad- piiraal de Ruyterweg 97, Amsterdam, voor Ede door den heer AVI. G. Verwoerdt te Ede en voor Vlieland door den heer P. v. d Meulen op Vlieland Tijdig aanvragen is met oog op moge lijkheid van aan deze voldaan le zien zéér aan le bevelen KLAAS DE VRIES, Alg. Secretaris van Volksonderwijs BEKENDMAKINGEN. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1924. De Burgemeester van Middelburg roept de in het verlol'gangersregisler dezer ge meente ingeschreven verlofgangers van de hieronder vermelde lichtingen, korp sen en korpsonderdeelen bij dezen op^ om op iden datum bij elk korps of korps onderdeel vermeld krachtens artikel 31, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet, in 1924 voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. Dc dienstplichlingen, te wier aanzien de juiste datum van opkomst of de plaats is vermeld, zullen nader worden'opge roepen ,voor zoover dit niet reeds heeft van opkomst niet in onderstaande opgaaf plaats gehad. Aan hen, die hebben gezorgd ,dat hun volledig adres ter gemeente-secretarie bekend is, zal bovendien een persoon lijke kennisgeving worden toegezonden, voor zoover dit nog niet is geschied. Lichtingen 1918, 1919, 1920 en 1921 Infanterie Regimenten Grenadiers en Jagers. 15 tot 27 September, opkomst te Harderwijk. 2de. 3de. 6de, 13de, 14de en 17de Re giment, de meeste 15—27 September, een deel 2—13 Sept. een deel 29 Sept. 11 Oct., opkomst resp. te Venlo. Bergen op Zoom, Breda. Maastricht, Breda Venlo. onderscheiden, hij hoorde alleen een zacht gemompel van stemmen. Toen klonk plotseling een schelle, gil lende kreet. Desmond richtte zich snel op, en wend de het hoofd zoo dat hij ieder geluid uit de kamer kon opvangen. Weer jam merde het meisje, een klagelijke kreet, alsof zij gemarteld werd. „Groote God!" dacht Desmond, „dat kan ik niet verdragen 1" Zijn hoofd was op gelijke hoogte met het kozijn van het raam, dal gelukkig vrij breed was. Hij greep met beide han den stevig het ruwe cement vast en heesch zichzelf door de kracht van zijn armen alleen, naar boven, op het kozijn, zat daar een oogenblik in evenwicht en klom toen behendig en zonder gedruisch door het raam de kamer binnen. Terwijl hij dit deed, jammerde het meisje weer. ,,Ik kan niet, ik kan niet!" steunde zij. Iedere zenuw in Desmond's lichaam trilde Van woede. Het bloed bonsde hem in de slapen en hij sidderde letterlijk van kwaadheid. Maar hij hield zich in (be dwang. Beide mannen waren gewapend, dat wist hij. Wat kon hij, ongewapend als hij was. tegen hen beginnen. (Hij moest wachten, wachten, dat ze hun straf niet zouden ontloopen. De zwart zijden gordijnen met de hand stevig vasthoudend, keek hij door een smallen kier En wat hij zag, was vree- selijk. Barbara Mackwayte zat nog in den stoel; maai- ze hadden haar amen los gemaakt, haar voeten waren nog gebon den. Zij was half opgestaan van haar stoel. Haar lichaam strekte zich vooruit in een gespannen, onnatuurlijke houding: haar oogen staarden wijd open, en wit schuim bedekte haar lippen Alles was verwrongen, onwezenlijk ontzettend om aan te zien. Hoewel haar oogen wijd open waren, was haar blik die van blinde, die geen enkel geluid wil missen, hield zij het hoofd iets op zij. Bellward stond naast haar, zijn gelaat in profiel naar Desmond gewend Zij oogen waren wijd open en het zweel stond in groote druppels op zijn voor hoofd en parelde hem langs het hoekige gelaat. Hij keek het meisje van ter zijde aan en telkens wanneer hij zich haar toe boog rukte en trok zij met haar vastgebonden amen en voeten als om hem te volgen. „Je zegt, dat hij hier geweest is. Waar is hij dan. Waar is hij. Je zult me zeggen waai- hij is." Bdhvard sprak mei vreemde, trillende stem. Iedere vraag scheen een gewei dige inspanning voor zijn zenuwen. Des- 1de. 10de, tpde en 22ste reg. van 13- 27 September, opkomst resp. te Arn hem. Ede, Amersfoort en Ede. De Wielrijders van de eerste en twee de schoolcompagnie van 15 tot 27 Sept. te 's Herlogenbosch, de 3<ïe en 4de comp. hospitaalsoldaten zelfden tijd op nader le bepalen plaats. De onderofficieren van al deze troe pen moeten 11 September opkomen. Lichtingen 1920 en 1921 Cavalerie, 1ste en 11de Reg. Huzaren op verschillende tijdstippen en plaatsen, de soldaten en korporaals het vroegst 11 Juli, het laatst 11 Sept.; onderoffi cieren resp. 10 Juli en 11 Sept. Veldartillerie, lsle tot en met 8ste Regiment op verschillende tijdstippen en plaatsen, soldaten en korporaals het •oegsl 5 Mei, hel laatst 13 Oct., onder officieren resp. 1 !Mci Jen 9 )Ocl Rijdende artillerie, de helft van iedere lichting 2 -13 Sept.; de andere helft 15— 27 Septonderofficieren resp. 28 Aug. 13 Sept. en 11—27 Sept. Treinafdeelingen der 4 arlilleriebriga- des. op verschillende tijdstippen en plaat korporaals hel vroegst 2S April, het laatst 17 Nov., onderofficieren resp. 1 April en 13 Nov. Vesting-artillerie op verschillende tijd stippen en plaatsen, soldaten en kor poraals hel vroegst 12 Mei, het laatst S December, onderoffieren 5 Mei en 1 Dec Kust-artillerie hel vroegst 5 Mei, hel laatst 3 Nov., onderoffieren resp. 1 Mei 30 October. Luchtdoel-artillerie, opkomst Utrecht lichting 1918 iele helft 1-126 Juli, de an dere helft 28 Juli—9 Augs., onderoffi- ■en 7—25Juli-en 21 Juli—9 Augs. Lichting 1921 de helft 1123 Augs. de andere helft 25 Augustus 6 Sept., onder- eieren 1—23 Augs. en 18 Augs.6 Sept. Ponleniers, opkomst Dordrecht lichting 1918 beide comp. 15—27 Sept.; onderof ficieren 11—27 Sept. Lichting 1921 1ste comp. 15—27 Sept., onderofficieren 11— 27 Sept. 2de comp. 1ste helft 18—30 Augs. 2de helft 1527 Sept., onder officieren 14—SO Aug. en 11 27 Sept. Genietroepen 1ste, 2de en 3de bat. op verschillende tijdstippen soldaten en korporaals 'l vroegst 28 April, het laatst Oct., onderofficieren resp. 24 April i 2 Oct. Opkomst helft 1ste bat legerplaats bij Zeist, andere helft en 11de en lilde bat. te Utrecht Motordienst, lichting 1918 een derde deel soldaten en korporaals 12—24 Sept. onderofficieren 8—24 Sept., een derde deel 6—18 Oct. en 2—18 Oct.; een derde deel 20 Oct.—1 Nov.; 16 Oct—1 Nov. Lichting 1921 18-30 Sept. en 15-30 Sept., voor alle opkomst Haarlem. Intendance troepen liehtingeu 1918 en 1921 18—30 Sept. op nader te bepalen plaats De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem voorgeschreven dag, in uni form gekleed en voorzien van hun zak boekje en van de verdere tot hun ver lofsuitrusting behoorende voorwerpen kleeding en uitrusting, op de plaats van beslemming aanmelden: a. zoo zij verblijf houden in de plaats, •an opkomst, uiterlijk 8 uur voormid- lags; 1). zoo zij verblijf houden binnen 20 Kilometer (bijna 4 uur gaans) van de 'plaats van opkomst, uiterlijk 10 uur v.m.; c. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het Rijk ver blijf houden, zoodra mogelijk na opkomst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich met hel eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer langs de op de ver- voerbewijzeu aangegeven route moeten begeven: oor zooveel zij buiten hel Rijk verblijf houden, vóór 4 uur namiddags. De dienstplichtige, die wegens ziekte of om een andere reden in de volstrekte onmogelijkheid verkeert om op den be paalden datum in werkelijken dienst te komen, moet zicli naar de plaats van be stemming begeven zoodra hij daartoe in staat is. De opkomst van een dergelijke gen na den bepaalden dag heeft plaats gehad. De dienstplichtige ontvangt dan nader bericht omtrent den tijd, waarop hij moet opkomen Bestaat de reden van verhindering in de aanwezigheid van ziekte of gebreken, dan dient dc verlofganger hiervan zoo- dra mogelijk door overlegging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeentesecretarie te doen blijken Middelburg, 23 April 1924. De Burgemeester voornoemd, P. DITMON TAK. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester van Middelburg vestigt de aandacht van de verlofgangers, die dit jaar voor hcrhalingsoefingen moe ten opkomen, op onderstaande be palingen. Aan tlienslplichlingeu, die voor her halingsoefeningen moeten opkomen, kan als gunst worden toegestaan buiten de kazerne te overnachten. De vergunning kan worden herroepen n wanneer blijkt, dat dc goede gang van den dienst schade lijdt door hel overnachten builen de kazerne; b. indien den dienstplichtige straf is opgelegd, tijdens den djiur dezer straf; c. indien andere redenen dan die, ver meld onder a en b. of hel belang van den dienst hel noodig maken. De dienstplichtigen, die dc vergunning wenschen. moeten hun verzoek daartoe bij gefranlccerden brief richten aan den korpscommandant Hel verzoek moet worden gedaan uiterlijk twee maanden vóór den dag van opkomst of, voor zoover dit niet meer kan geschieden, zoo spoedig mogelijk. Later ingediende verzoeken zullen slechts bij hooge uitzondering voor in williging in aanmerking komen. De vergunning leidt niet tot vrijstelling van eenigen dienst. Vrijstelling van de soldaten-menage, onder toekenning van vergoeding wegens gemis van levensmiddelen, kan worden verleend aan gehuwde soldij-genietende mili tairen. voor zoover zij in hun woonplaats verblijven; b. andere militairen, om voor hen gewichtige redenen-; c. militairen, die op advies van een officier van ge zondheid een bijzonder dieet moeten vol- I. Israëlietische militairen; e. mili tairen ,die aannemelijk malcen, dat zij vegetariër zijn. Het verzoek om vrijstelling van deel neming aan de menage moet schrifte lijk bij gefrankeerden brief worden ge richt aan den korpscommandant. In de verzoekschriften moeten de ver lofgangers him adres duidelijk en vol ledig vermelden. Middelburg, 23 April 1924. De Burgemeester. P DUMON TAK GEVONDEN VOORWETTEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen, welke terug te be komen zijn a. Op het Bureau van Politie Portemonnaie met inh.; Engel sche sleutel. Twee witte dameszakdoekjes; klein sleuteltje; ring met 1 sleuteltjes; bruine handschoen; mantelband; kinder- taschje; portemonnaie; mantelband; b. Bij Ingezetenen Snoer koralen. J. v. d. Weele, Veer- sche Singel S 75; Kindermuts, P. v. d. Plank, Dampoortsingel T 199; Boodschap- tasch mei inh., W. de Graaf, Latijnsche Schoolstraat D 25; Heerenhorloge met ketting, Klaassen, Yliss. straal K 63; Kin- derportemonnaie. 0. Jacobse, Ganzengang O 14; Mantelband. W. Polderman, Oost kerkplein N 161; Zilv. beursje met inh,, 0. de Jong, Hoogstraat I 130; Zilv. Ro zenkrans. J. Baan, Bierkaai G 205; Blau we jumperband, E. W. Arnoldus. L. Gee- re K 247; Huissleutel, A. Zandwijk, K. Geere K 360; Rokvlinder, Dir. Huis van Bewaring; Halskettinkje, F. H. Rechstei- ner. L. Giststraat F 180. Inlichtingen aan het Bureau van Po- dienstplichtige blijft echter voorloopig litie des Vrijdags en Zaterdags tusschen achterwege, indien zij niet binnen 3 da- 7—8 ure n.m. mond, die zeer gevoelig was op hel punt hypnose ,kon bijna de magnetische kracht voelen, die van den man uitging. Bij het nare roode licht van de lamp kon hij zien hoe de aderen als touwen pp Bellward's handen lagen. Strangwise stond op den achtergrond als een stand beeld. rechtop, hardvochtig, onheilspel lend. „Zeg mij waar hij is! Hi beveel |het je!" In doodsangst jammerde het meisje weer en wrong zich heen en weer in haar boeien De kreet dien zij uitte, was een schelle, heesche schreeuw. „Daar!" riep zij, met starende oogen en open mond, wijzend op de gordijnen waarachter Desmond stond. HOOFDSTUK XXVlil Een aanbod van Strangwise. Desmond sprong naar het raam; maar hel was te laat. Strangwise, die geen syllabe van de ondervraging had gemist, vloog op de gordijnen af. Toen hij ze van elkander rukte, stoof Desmond op hem toe, maar Strangwise, op zijn hoede als altijd, hield zijn gedachten bij elkaar, deed een stap achteruit en duwde den ander zijn grooten revolver vlak voor hel gezicht. En toen wist Desmond, dat het Ispel verloren was. Barbara was ineengezakt in haar stoel. Haar gelaat was ivoorbleek en zij scheen in een toestand volkomen onder hyp nose. Wat Bellward betreft, die was als een blok op een sofa neergevallen, uit geput, maar niets missend van hetgeen er gebeurde, al scheen hij voor het oogenblik er geen deel aan te nemen. Ondertusschen keek Strangwise met kal- men glimlach zijn gevangene aan „Wel Desmond", zei hij ten laatste, „dat is een aardige verrassing! Hi dacht dat je dood was!" Desmond zei niets. Hij was geen laf aard, maar op dit oogenblik was hij be paald bang. De duivelsche gemeenheid van het tooneel,. dal hij zooeven gezien had, had hem totaal overstuur gemaakt. Al dat rood en zwart van de Lamer dat de oogen zoo pijnlijk aandeed, her innerde hem aan Oostersche wreedheid. Desmond keek van Strangwise met zijn kouden glimlach naar Bellward, grof en beestachtig, en van die beide mannen weer naar Barbara, bleek en stil en hulpeloos. En hij was bang. (Wordt vervolgd.) Electr. Drukkerij G. W. den Boer, Middelbwg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6