veen en heeft voor dezen stukken in ontvangst genomen en door gezonden naar Nieuwenhuize. De mededcelingen door Witteveen gedaan, gaf getuige door naar Maat, ook dat er onvoorwaardelijk 2 pet. zou worden gegeven, na liet bo vengenoemde telegram gaf Maat nog weer f 1500 af De makelaar M. I). de Lange te Amsterdam deelde mede, dat op de executiebcurs in Juli '23 Danube Oils voor de Brusselsche Bank werden verkocht, die ze zelf weer inkocht en zoo eerst een lioogen prijs kreeg en wel 150 pet Later werden ze opgehouden op 51 pet., nog later verkocht voor 33 pet en ten slotte deden ze 11.6 pet. op 20 October. Op een vraag van den Officier zegt getuige, dat hij 150 pot. voor een fonds, dat nog nimmer rente gaf, zeer hoog acht. De waarde van de aandeelen der Brusselsche Bank, voor de, strubbelingen, kun getuige niet opgeven. Mr Kokosky stelt een paar finauci- eel-technische vragen aan getuige, die o.a. ambsregel liet niet den weg acht om een koers voor een effect te maken door het in escutie te brengen Getuige J. A. Engelvaart, hotel houder te Kortgcne, heeft ook bekl. hooren spreken van beleggingen bij de Nederlandsche Bank en de Twcntsche Bank. De laatste ten laste legging tegen W i t- 1e veen was, die waarbij C. M v. N i e u w e n h u ij z e n te 's lieer Arends- kerke tot afgifte van stukken en koopen van Danube Oil werd opgewekt. Witteveen was toen in gezelschap van Van Dalen, destijds werkzaam te Bergen op Zoom voor de Bank. Het kwam in dit geval weer allemaal op hetzelfde neer, alleen dat van Dalen meestal met Witteveen medekwam. Bekl. Witteveen zegt, dat toen hij bij getuige kwam, deze reeds zaken deed met van Dalen, en dit zich ook later her haalde; voordien was bekl. er eens ge weest, maar toen weigerde getuige za ken te doen. Bekl. wordt driftig en zegt juist hier al geheel onschuldig te zijn. Hij slaat met den vuist op den tafel. Getuige H. van G o r s e 1 te 's Heer Arendskerke, woont in hetzelfde huis als van Nieuwenhuizen en verklaart ook weer over dezelfde wijze van zakendoen. Ook getuige werd aangezocht; hij is vol komen op de hoogte van de zaken van Van Nieuwenhuijzen. Bekl wordt weer driftig en blijft ont kennen met de zaken door van Nieuwen huijzen gedaan te maken te hebben. Bovendien was van Gorsel niet altijd bij de gesprekken met van Nieuwen huijzen. Mr. Kokosky dringt er op aan te weten aan wien van Nieuwenhuijzen koopbriefjes enz. heeft afgegeven en wordt van Nieuwenhuijzen nog eens ge hoord, waarbij blijkt, dat ,deze ten dien opzichte niet zeker is. Getuige H. v. d. Maas uit Kats, zegt stukken Danube Oil te hebben gekocht toen hij later zeide land te hebben ge- gekocht en de stukken daarom wilden hebben, werd uitstel gevraagd. De laatste getuige van deze zitting, D. van Dalen .vroeger directeur van het bijkantoor te Bergen op Zoom, zegt met Witteveen geweest le zijn ljij van Nieu wenhuijzen en van Gorsel. Hij heeft van Nieuwenhuijzen overreed zaken te gaan doen met de Brusselsche Bank en heeft stukken aan Witteveen overgegeven die hij van Van Nieuwenhuijzen kreeg. De verdediger mr. K o k o s k y wees er op dat deze getuige eerst ook is aan gehouden en tegen hem instructie is ge opend. De getuige geeft dit toe. De verdere behandeling der zaak werd bepaald op Donderdag 10 uur, nadat op verzoek der verdedigers van Witte veen aan getuigen Simonse en Koene was gelast dan terug te komen en aan de overigen zich gereed te houden om te komen als zij eventueel nog mochten worden opgeroepen. Wat nu de excursiebiljetten naar an dere badplaatsen betreft, deze geschie den in combinatie met de goedkoope bil jetten met inbegrip van pension, naar Folkestone, en zijn uitsluitend verkrijg baar voor houders van deze laatste bil jetten met hotelcoupons voor tenminste evenveel dagen, als begrepen in een vierdaagsch biljet naar Folkestone. Bovendien kunnen uitstapjes worden gemaakt vanuit Folkestone mot de be staande aufodienstcn naar Hylhe, Do ver, Canteburv, Hastins, enz. Het boekje bevat alle mogelijke prac- tische inlichtingen en is verduidelijkt met een paar foto's (krijgen wij er het volgend jaar ook eens een kaartje van Eugelaud's Z kust bij?) Een duidelijke prijsopgave van de hotels in Folkestone (met de reis 2de klasse inbegrepen) is daarbij gevoegd Tenslotte adviseert de maatschappij hen, die van buiten de provincie Zeeland komen, ook het eiland Walcheren te bezoeken Daarom heeft, hetgeen den Europeaan hoogst merkwaardig voorkomt, ook de .afzetting van den kalief zoo weinig stoi opgejaagd De vroomheid van het volk is er niet minder door geworden. Te recht merkte onlangs iemand op, dat hier de mannen met een vuur en over gave bidden, als bij ons in West-Europa eigenlijk slechts vrouwen doen. Maar de menschen jjjjn evenwel heèl tevre den ermee, dat in de toekomst de aan gelegenheden den eeredienst betreffen de, slechts door de Scheich-ül-Islam be handeld zullen worden. Nu echter is het wachtwoord opbou wen. Het autonome toltarief en de andere bereikte resultaten inzake een vrijer han delsverkeer, kunnen slechts zin hebben als men dat schept wat deze protectie- groole beroering moet veroorza-j «*"•*- i',v" ~- maar voelden rtrli sterk ge- msutregelen beschermen mffn, en moe- ten, en wat tot heden i ONDERWIJS. In de commissie welke in 1924 wordt belast met het afnemen van de eindexamens aan de van rijkswege ge subsidieerde. zeevaartscholen ,is door den minister van O. K. en W. o. a. tot lid. benoemd de heer S. Visser directeur van de Zeevaartschool te Vlissingen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De Ireinbooten te Zeebrugge Aan een verslag van A, Hans van 7 April in Het Laatste Nieuws ontlecnen we dc volgende bijzonderheden Reeds geruimen tijd bestond hel plan, om tusschen België en Engeland een dienst van treinbooten in te richten, 'oor het vervoer van goederen. Een maatschappij werd gesticht. Zeker deden zich wel bezwaren voor; tijd verliep maar nu is de zaak in orde en vandaag wordt een eerste tocht gemaakt, bij wijze van proefneming, al wordt de dienst pas officieel ingewijd op 23 April. Zondagavond was de eerste trcinhool uit Engeland aangekomen en ze lag nu in het kanaal, niet ver van de cokesfa- briek. Een treinboot zal van Zeebrugge naar Harwich, van België naar Engeland en omgekeerd, varen. De geladen spoor wagens rijden er op, hier rechtstreeks van 't Belgische net. Het vaartuig brengt ze over naar Harwich en daar rijden de- wagens dan op het Engelsch spoor. Dit beteekent dus overzeesch vervoer zon der overlading van trein in boot en dan weer van boot op trein. Men begrijpt, wat dit beteekent aan besparing van tijd, arbeidskracht en dus ook van geld Vandaag (dat was dus Maandag) wil men personenwagens overbrengen, welke de Engelschen nog in 't bezette gebied hadden en die nu naar Engeland moeten. Het is dus een extra-reis, eem voordienst, een proefneming tevens. We komen aan het kanaal, waar de treinboot ligt, een flink vaartuig, 120 M. lang en 18 M. 65 breed, voorzien van krachtige machines. Een sierlijk schip is het natuurlijk niet, breed, plat, plomp, met twee schoorsteenen, aan elke zijde een. Al les is er op berekend, om een ruim effen dek te hebben, want een treinboot heeft alleen deklading. Op dit dek liggen vier sporen, met breede, kloeke rails, wissel sporen en de noodige werktuigen om de deklading de wagons vlug en flink te bevestigen. Hoog steken de brug gen uit een midscheeps, en een naar de bruggen uit, een midscheeps, en een naar de achterzijde, beide voorzien van stuurinrichting. Vandaag laadt men dus passagierwa gens eigenlijk hospitaalrijtuigen, die ons door hun aanblik de oorlogsellende voor den geest brengen. De treinboot meert met den achter steven tegen een landingsbrug. Deze brug, ook van rails voorzien, sluit aan met sporen, die even voorbij het sta tion van Zeebrugge naar het Belgisch spoorwegnet leiden. *Van 't Belgisch net komen de wagens dus over 't zijspoor op de brug. Die brug kan op en neer bewegen en ook zoo noo- dig eenige helling aannemen. Het peil in het kanaal is vrijwel altijd gelijk, maar de brug moet steeds waterpas worden gemaakt met de boot. Neemt zij dan soms een kleine helling aan tegenover het spoor aan land, dit is geen bezwaar voor het rijden der wagens. Van de brug trekt men dus drie wagens op de rails welke op jhet dek van het vaartuig liggen. Zoo laadt men nu de bewuste wagons. En in een uur tijds staan er achttien aan boord, op vier lange rijen. Het is een wonderlijk gezicht, dat dan ook vanwege het publiek veel belangstelling wekt. Aan de sluis is er groote belanstelling. De schutshoek is twintig meter breed en de boot achttien meter vijf-en-zestig. Veel ruimte blijft er niet over, doch behendig stuurt de gezagvoerder 't reusachtig ge vaarte tusschen de muren. De treinboot koos daarna zee. Schiedam. Alle vertrekken zijn bezocht Turksch nu ook door Turksche loer en overhoop gehaald. Uit een schrijt- krachlen geleid zou worden, bureau zijn gestolen drie zilveren hor- ,\an den anderen kant staan tegenover loges, een antiek horloge en plm. f 200. deze streng doorgevoerde nationalisti- Zaterdagavond is 't 3-jarige zoontje sc'ie niaatregelen liberale reformaties van den heer N. te Peizermade onder van 8roo^e draagwijdte De afschaffing een tram geraakt. Het knaapje was on- van be' kalifaat is een besluit van ge- middellijk dood. 1 weldige beteekenis. Met een begrip, dat sinds bijna vijftienhonderd jaar in dc De dader van de inbraak te Bar- werkelijkheid zoowel als in de fantasie neveld \V. \V. heeft bekend. Hij hecit van het volk een hoofdrol gespeeld de plek aangewezen, waar hij het ge- heeft, is afgehandeld Maar na het einde stolen tafelzilver in het bosch verstopt van het sultanaat waren ook de dagen heeft en het is opgegraven. j van den kalief geteld. Eenvoudig logisch Mnandagmiddng zijn te Namule, hij en "iel heel eenvoudig. De Namen, hvec Nederlaidsche schipper AnS?ra ™lko" aan het Hvislcn geraakt. Al ruzieènd, zijn ?cn d,U5<>l,ft l' daL dlt 1,1 ze een café binnengoloopcn en daal- een de. .",et Turksch-Mohammedaansche we- van hen, de -10-jarige F IIuit Amster dam met een flesch een hevigen slag 'dezen ^mTeThoSl telden Iten' en~wat tot heden nict beslond een toegebracht op het hoofd van den 29- j eerste plaats het binnenland waar Turksche industrie. Dit zal de zware jarigen M. K., uit Steenbergen. Hetlde areüj cïc unioiiston di^vmeger raad van de Kcmalislische regeering zijn. slachtoffer is in stervenden toestand 1Jf s.eunde leels d' Jk Het zal veel moeite en lijd kosten De tar het ziekenhuis te Namen gebracht - do,or t--» - <-■« bekeerd werd, deels, in den laatstcn Bij Freienohl aan de Roer is een tijd. zich overtuigen lief, dat de eens auto van een 12 M. hoog viaduct geval- gezindheid onder de opbouwende ele- len. De inzittenden geraakten onder de men ten gewichtiger is dan de nadruk auto, die in brand vloog. Allen zijn omge- te leggen op de meeningsverschillcn, die komen. tusschen hen bestaan. I Voor het laatst heeft den truien Fe- 1 budenland gegaan Er heersclit een groo- Een 18-jarige jongen, die in een hij 1 hl.^i je ..SelaLk" plants gehïï: de te geldnood; de zaken stokten. Misschien Eerlijn gelegen opvoedingsgesticht is plechllg0 opgang van dcn kafict iVroe. «o* ontbreekt het den mannen in An- ondergebracht heeft bekend twee jaar. was 1]et de Sultan) naar de Vrijdag- geleden, toen hij nog geen 10 jaar end godsdienstoefening in een van dc mos- was mei een i-jaar onderen kameraad keeén van Constantinopel, die om beur- een koetsier op een andweg le hebben [cn bazocht worden. Ik was getuige "vermoord en uitgeplunderd. Het ver- I van deze ev011 gedenkwaardige als me- minkle lijk van den koetsier word des- laneholieke, historische gebeurtenis, waarover reeds de dreigende onttroning van den kalief lag. De arme Abdoel Medija, die als het ware spottend nog me' „Zijne Majesteit" betiteld werd en in het schitterende marmeren slot Dolma Bagtsche aan den Bosporus reeds maan- tijds gevonden, zonder dat de autori teiten erin slaagden, de moordenaars le ontdekken. Het te Chicago op te richten groot ste hotel ter wereld zal den naam „Pal mes House" dragen en 2268 kamers tel len. Dc corridors zullen een gezamenlijke i den ^an8 eigenlijk gevangen zat, had lengte van 65 kilometer hebben, terwijl zich voorzichtig op dezen dag een heel 12000 vierkante meter vensterglas noo- dig zullen zijn. Met de „Zeeland" naar Folkestone. De Stoomvaart Mij. „Zeeland" heeft een smaakvol frisch prospectus uitgege ven voor de door haar georganiseerde weekend-trips naar Folkestone, die reeds gedurende een paar jaar zoo'n groote populariteit genieten. Door dit succes aangemoedigd geeft de maatschappij thans ook uit goedkoope retourbiljetten naar andere badplaatsen aan de Z. kust van Engeland, t.w. Rams gaf©, Hastings, Bexhill, Eastbourne, Brighton, Portsmouth and Southsea, Ryde Esplanade, Shanklin, Ventnor, Bourne mouth OtI„ Swamage en Weymouth. En bovendien is zij er toe overgegaan, om ook nog speciale faciliteiten te verleenen hen, die per auto, motorrijwiel of rijwiel Engeland willen bezoeken, vooral ook omdat de wegen zoo buitengewoon voor het autoverkeer geschikt zijn. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Maandag heeft te Leende (N. Br.) een zware brand gewoed,, binnen een uur tijds werden niet minder dan vijf groote boerderijen in asch gelegd, waar door zes gezinnen dakloos zijn. Een zieke vrouw kon slechts met moeite worden gered. Twee koeien en een kalf kwamen in de vlammen om; slechts eenige klei nigheden werden gered. Naar de Telg. verneemt dekt assurantie de schade; de waarde wordt op een halve ton ge schat. De oorzaak van den brand is ver moedelijk doordat kinderen met vuur hebben gespeeld. Zondagavond is, naar de Scbied. Crt. meldt, ingebroken in de woning van den heer v. d. ,V. aan den Singel Turk is van nature het tegengestelde van een ijverig arbeider, ook al doordat hij. ontzettend weinig behoefte heeft. Voorts is er met de Grieken een belangrijk ge deelte van het kapitaal en van den koop- mans- en ondernemingsgeest naar het BUITENLAND. HET NIEUWE TURKIJE. (Een brief uit Constantinopel van onzen Berlijnschen correspondent). Constantinopel, Maart. In hel oude, voor negentiende gedeel te Aziatische rijk van de Muzelmannen is iets tot een feit geworden, wat wij Middel-Europeërs bijna niet meer ken nen: een militair nationalisme, een dic tatuur van generaals, die niet reaction- nair, maar vooruitstrevend, zelfs revo- Iutionnair gezind is. Dat is een ver schijnsel, dat zoowel uit politiek als historisch oogpunt de grootste belang stelling verdient. Reeds 15 jaar geleden hebben de Jong-Turken dezen toon aangeslagen. De partij en regeering van Moestafa Kemal Pasha echter, die nu de macht in han den heeft, ging en gaat veel verder. Deze soldaten houden niet van halve maatregelen. Als Turkije gezond wilde worden, als het niet alleen de ellende en de naweeën van den oorlog over wonnen, maar tegelijkertijd zich aan den greep van het bederf, dat sinds jaar en dag het rijk met ondergang bedreig de, wilde ontworstelen, moest het een uitgesproken nationalistisch programma opstellen. De gebeurtenissen, die tot een laat ste bloedige ontmoeting met de Grie ken gevoerd hadden, lieten daaromtrent geen twijfel meer bestaan. Het ging erom het land het gevoel van eigen waarde van een onafhankelijken staat en van een natie, die meester in eigen huis is, terug te geven. Het verdrag van Versailles bood de middelen daartoe. De oude „capitula ties" waren* in den loop van den tijd ongeldig geworden. Turkije had zich be vrijd van de consulaire juris dictie en andere voorrechten van vreemde mach ten en kon beginnen zijn autonome tol tarieven vast te stellen. Het lag in den aard van de zaak, dat als gevolg van deze ontwikkeling ook maatregelen genomen werden, die door de wijze, waarop ze doorgevoerd werden, hard-, vochtig schenen. De uitwisseling van de iTurksche en Grieksche bevolking kwam feitelijk neer op een verdrijving van alle Grieken uit IQein-Aziè. De voorrechten, die de Europeanen genoten hadden (b.v. het recht van vestiging van vreemde artsen, die geen Turksch examen afge legd hadden) werden plotseling vervallen verklaard. De uiterst strenge handhaving van dc algemeenc winkelsluiting op Vrij- jdag, waarbij nationale en sociale ge dachten samenwerkten, wordt voorname lijk hier in Constantinopel, waai* men tot nu toe in dezen vorm niet kende, als een bezwaar, het alcohol verbod als een doctrinaire starheid be schouwd. Het best kon men nog overweg met de Joden, met wie men zich ofschoon een belangrijk deel van hen Spanjaar den zijn, die ook thans nog het Spaansch als spreektaal bezigen als samen oorspronkelijk uit het Morgenland af komstig, verwant voelde. Maar ook hier toerden beperkingen ingevoerd. Men wist in stilte door zachten, maar systemati- schen dwang te bewerken, dat bloeiende Joodsche handelszaken Turksche firman ten opnamen. Men verlangde van de Joodsche scholen, dat ze ook Vrijdags fluiten moesten en decreteerde, dat het met recht gevorderde onderwijs in het dicht nabij gelegen moskee „Sinam Dschami" uitgezocht. Van den glans, die eens deze ceremonie omgaf, was 'nog slechts een armzalige rest overge bleven. Een kleine bereden garde voor op, dan de kalief zelf, een vriendelijke oude heer met een sneeuwwitte baard in een open rijtuig met vier paarden bespannen, aan beide kanten door sol- jdaten geëscorteerd, nog enkele militai ren, dat was alles. Iets tragisch lag over het geheele schouwspel. Bij de afschaffing van het kalifaat echter wilde men het niet laten blijven. Uitwijzing van alle voormalige keizer lijke prinsen uit Constantinopel was het gevolg. De familie Osman kan van het tooneel verdwijnen. Het woord „Osma nenrijk" behoort tot het verleden. Ook daarin ligt een zekere hardvochtigheid; vele prinsen bevinden zich thans reeds in een netelige positie. Juist omdat de overgang van hef despotisme, dat een Aziatisch stempel draagt, naar een mo derne staatsinrichting zich zoo snel, na een paar met haastige sprongen geno men tusschentreden voltrok, is het privé bezit van dc vroegere heerschersfaniilie niet noemenswaardig. Maar Kemal Pasha had eens gezegd, dat hij niet eerder van Angora naar Constantinopel zon gaan, voor hij, wal de Osmanen betreft, schoon schip gemaakt had. Onbevooroordeelde moderniseering op het fundament van een krachtig patrio- tisch gevoel is het wachtwoord over de geheele linie. Ook de vrouwen willen daarvan profiteeren. Een gebeurtenis van schijnbaar ondergeschikt belang open baarde onlangs deze wijziging in de openbare meening in Constantinopel had een groot, door regeeringsperso- nen officieel bijgewoond weldadigheids- concert plaats, waar voor de eerste maal zoolang er Mohammedanen be staan hebben, de vrouwen en dochters uit de leidende Turksche kringen Europeesch baltoilet verschenen en de ongetwijfeld sinds lange jaren opgekrop te danswoede mochten botvieren. Het blijft echter niet alleen bij uiter lijkheden er is ook een beweging gaan de die het principe, dat de vrouw ge lijke rechten heeft als de man, erkend wil zien. De echtgenoote van Kemal Pasha zelf behoort tot de woordvoer sters. De geheele wereld- en levensbe schouwing van het Oosten wordt door een dergelijk streven, dat tot 't revolu- tionnaire program van de bevrijding van oude ketenen des geloofs behoort, om en omgekeerd. De Turksche bevolking accepteert het geheele complex van deze nieuwigheden met groote kalmte, misschien niet altijd met stormachtig enthousiasme, maar in ieder geval zonder protest. De ontwik kelden zijn van nature voor de in burgering van levenskrachtige moderne ideeën uit Europa, zonder de voogdij -van Europeanen. De massa echter laat zich hier nog liever dan ergens an ders leiden. Ze vertrouwt Kemal en den helderen kop van Ismet Pasja, die aan de spits van 't ministerie staat, of liever aan de spits van de „volkscommissaris- zooals men hen, in navolging van <de bolsjewistische buren, gaarne noemt. Aan den glans van de militaire successen wan deze mannen paart zich de machtige indruk van energie, van vasten wil, die tin Angora leeft. Men volgt een rechte lijn, weet van geen afwijken. De onttroning van den sultan, wiens naam men eens als dien van een vereerde, wordt juist als gevolg daarvan niet meer als iets hemelschokkends be schouwd, nu men aan het voorbeeld van Kemal ziet, dat ook een man zonder dezen titel en zonder erfelijk beroepen le zijn, een leidende figuur kan zijn. gora aan koopmansgenie en de wensche- lijkheid een ervaren practicus in de re geering op te nemen, wordt van verschil lende kanten bepleit. Hoe dan ook, men zal toch voor de vestiging van 'n zelfstandige Turksche industrie de samenwerking met de groo te Europeesche naties, die men overigens beleefd zou willen groeten niet kunnen ontberen. En daarom zal ook Constan tinopel, het machtige verbindingsmiddel tusschen Azië en ons vastland voor de toekomst van Turkije zijn beteekenis be houden De machthebbers in Angora koes teren klaarblijkelijk wantrouwen tegen de volksmengeling van de oude hoofdstad aan de Bosporus. Men voelt in Constan tinopel duidelijk ,dat men in Anatolië' Turkije niet gunstig gezind is. Maar al zou Constantinopel ook geen hoofdstad van het rijk blijven: zijn wereldbetee- nis wordt er daardoor niet minder om. De stad zal waarschijnlijk in de ver anderde tijden nieuwe vormen aannemen, maar wat natuur en geschiedenis zich eenmaal hebben voorgenomen, zetten z© ook door. De regeering van het modern© Turkije moet zorgvuldig acht er op slaan dat de stad aan den Gouden Hoorrf haar niet door verwaarloozing eenmaal ontglipt en de groote mogendheden er om gaan vechten. Want werkelijk het is de moeite waard, om deze heerlijke, door een onvergelijkelijke ligging tot een brandpunt van het Oostersch leven ge stempelde, in sprookjespracht stralende stad te vechten. Dr. MAX QSBORN. Middelburg. Van 17 April. Bevallen: M. M. Wolf, geb. Adam, z„ D. M. Jonker geb. De Rid-, der, W. Overleden.- R. Goethals, gehuwd met. G. Cremers, 64 j. O. e n W. Souburg. Van 28 Mrt—4 April. Getrouwd: G. van der Caaij, jm. 26 j. met S. J. S. van "(Ier Dussen .jd. 20 j. Bevallen: M. de Rijcke geb. Breel, z. Overleden: P. Ton man van J. de Ha mer, 72 j. Zierikzee. Van 28 Mrt.—5 April. Bevallen: A. C. Bil, geb. den Boer ,z„ J. K. Merle, geb. Bakker ,z„ M. Iiooman, geb. Van der Wekken z. Levenlooze zoon van L. Gillesse. Overleden: "Wa. van der Werf vrouw van P. Hage, 50 j„ BURGERLIJKEN STAND. Ingezonden Stukken. DE MELKPRIJS. M. de R. Toen ik een paar weken geleden, door middel van Uw blad, den Veehouders- bond de vraag stelde, waarom de melk alhier op 14 cent bleef, terwijl ze toch haast overal was afgeslagen, had ik ge hoopt, dat het bestuur van dien bond zich zou hebben gerechtvaardigd. Tot heden Iaat zij echter niets van zich hooren. Ik maak hieruit op, dat d© vraag of de handhaving van dien hoo- gen prijs in verband stond met de Coöp. Melkinrichting „Walcheren", vol komen gewettigd was. Ja, sterker nog. Zoo juist vertelde mij m'n melkboer, dat de melk van de voornoemde coöp. in Vlissingen sinds 2 weken 2 cent per Liter minder wordt verkocht dan hier. Is het nu geen schandaal, M. de R„ dat de Coöp. Melkinrichting hier de prijsverlaging tegenhoudt. Huismoeders, protesteer tegen deze onrechtvaardige handeling. Laten wij eens beginnen met de helft van de melk minder te nemen, en ik ben er van overtuigd, dat we binnen 8 dagen ook hier 2 cent per Liter minder betalen. U, M. de R„ vriendelijk dankend voor de afgestane plaatsruimte, verblijf ik met hoogachting. Een Huismoeder. Hectrische Drukkerij G. W. den leer,. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6