Arjos Tabakken Ingezonden Slakken. 11.1 EaÉlaren en Winkeliers inlijwielen, iclro- AMSTERDAM, ROTTERDAM, op Dinsdag te Botterdam en Donderdag te Amsterdam. 20 30 60 fendt U tot Uï Rijvielhandelaar. De BESTE en MOOISTE ZWARTE KOOBDSAJET is ZE ELAN DIA-WOL E. H. BOASSOM Co., Op Dr. Pijnloos' Spreekuur. weerklonk een geweldige knal. Een tor pedo, die sedert den oorlog in den grond begraven zat, -was door de warmte van bet vuur tot ontploffing gebracht. Toen verschrikte burgers kwamen toe ijlen, vonden zij zeven getroffenen op den grond liggen. De 62-jarige vrouw D. was op slag gedood, vijf andere wouwen en een jongeman werden in deerniswaardi- gen toestand opgenomen. Een 18-jaryj meisje stierf onder een kort daarop uit gevoerde operatie. Haar zuster stierf een weinig tijds later. De anderen zijn allen ernstig gewond. Mijnheer de Redacteur! Wil s.v.p. dit stuk in uw blad opne men, opdat een ieder zijn oordeel kap vellen over onderstaand geval Ongeveer November 1923 werd het verbouwde perceel naast mij door mijn buurman betrokken. Zoodra deze ging stoken, ondervond ik een ondragelijken last van de verbrandingsproducten, zoo als rook, kolendamp, etenslucht enz., die inplaats van door den schoorsteen naar buiten te treden, zich in mijne woon- en. slaapkamers verzamelden, vermoede lijk door reten en spleten van den schei dingsmuur. Om aan verstikking te ontko men, moesten gedurende dezen kouden winter alle ramen opengezet worden, zoowel des nachts als over dag. Wanneer men daarbij nog voegt dat mijne kinde ren juist in deze periode aan den kink hoest leden, dan was de toestand van mijn gezin allesbehalve benijdenswaardig. Vanaf November 1923 heb ik en mijn bum-man (die intusscheu alle moeite deed om hierin verandering te brengen, echter zonder resultaat) èn bij mijn huis heer èn ten slofte bij de „Stadsschuur" aangeklopt, maar steeds nog zonder re- rultaat. Over het laatste wilde ik het nu eens hebben. Ik vervoegde mij bij den inspecteur van den woningbouw (stadsschuur). maar deze was met verlof en blijkbaar was er geen plaatsvervanger. Na herhaal de vruchlelooze pogingen om dien amb tenaar te spreken (ik Irof telkens het bureau geheel verlaten) mocht ik einde lijk er in slagen een schrijven aldaar aan te treffen, dat mij mededeelde, dat de inspecteur niet aanwezig was (het was 11 uur v.m.) maar dat mijn klacht onmiddellijk aan den inspecteuir zou worden overgebracht omdat niet alleen „gevaar voor mijn gezondheid" bestond, maar dat er ook „gevaar voor brand" kon ontstaan; al spoedig kwam dan ook iemand tijdens mijn afwezigheid den toe stand opnemen zoowel /bij mijn buur man als bij mij. i Van den uitslag van het onderzoek (heb ik echter tot heden (dus na pl.m. (een half jaar van ongemak en pl.m. 2 maanden van officieele ambtelijke be moeiingen) taal noch tijding van dien ambtenaar, naar ik vermoed van den inspecteur, vernomen, terwijl ik nog I steeds dag en nacht de ramen moei open zetten om niet vergiftigd te wor den door die ontwijkende kwade gassen jen dampen! Aangezien, volgens mijn meeniug, die J woning-inspectie verplicht is te waken I voor het wel en wee der burgerij voor zoover het de ondeugdelijkheid van wo ningen betreft, had ik toch minstens ver- wacht, dat aan de burgerlijke beleefdheid 'zou worden voldaan om mij eenig be scheid le doen geworden, opdat ik ver der naar een oplossing van dit vraagstuk konde zoeken. Indien echter mocht blijken dat de woning-inspectie werkelijk is aangesteld om deffeelijke gevallen als hel onder havige te behandelen en in het reine tt brengen, dan kan het mij niet anders doen dan erg spijten dat die taak op een dergelijke wijze wordt opgevat en betreur ik mijn belastingpenningen, die voor een 'gedeelte wel gebruikt zullen worden om dergelijke personen te salariëeren. Iedereen mag toch zeker op een be hoorlijke behandeling aanspraak maken! U, mijnheer de Redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte,verblijf ik, Uw dw., A. G. v. N. Middelburg, 4 April 1924. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De volledige uitslag van de gis teren door de Stoomtram Mij. „Breskens-1 Maldeghem" te Breskens gehouden aanbesteding is als volgt P. J. v. d. i Sande, te Breskens, voor f 410.000; W. Aafjes, te Assendelft, voor f 39(3.000; A. Boersma en Stuij, resp. te Bussum en Utrecht, voor f385.000; A. P. Voïker, I te Sliedrecht, voor 1 364.000; de Herder en Geertsema, te Zwolle, voor f360.528;' Stuurman, te Ammerslol, f 359.8'00, Zo nen en Verstoep, te Gouda, f357 000, Admiraal en Jaarsveld, te Lichtevoorde, voor f349.300; te Siepe, te Winters-j wijk, voor f 339.370; P. C. Stuij, te Nij- megen cn C. P. Stuy te Utrecht, voor f 339.300; D. Stuy en v. d. Leur, resp. te Apeldoorn en Utrecht, voor f335.900, en Hanen le Wassenaar, voor f316.531 Donderdag werd te C o 1 ij n s - plaat ten overstaan van den notaris H- M. Markusse voor de erven van j mej. de wed. D. de Looff—de Pree, in het openbaar verkocht A. 14.6190 H.A. (35 g. 21 r.) bouw land te K a t s aan den Zuid-Langeweg, in 12 perceelen. Koopers werden van 1.2530 H.A. (3 g. 2 r.) de heer Pb. Goudswaard te Kats voor f3075; 1.2025 H.A. (2 g. 265 r.), de heer A. de Pree Az., Colynspl., voor f 2531.75, 1.1990 H.A. (2 g. 263 r.j, de heer L. van Gilst, id., voor f 2071. 1.1070 H.A. (2 g. 197 p.), de beer M. II. N'oordhoek te Kats, voor f 1872 95. 0.9070 H.A. (2 g. 52 r.), de heer A. J. Ridder, Colijnspl, voor f 1556.10. 0.8135 H.A. (1 g. 280 r. de heer .1. C. Nelisse, Colijnsplaat, voor f 1406.40. 1.2140 H.A. (2 g. 274 r.), de heer A. Verburg Mz. te Kortgene voor f2068.47. 6.9230 H.A. (.16 g. 182 r. de heer C. J. Kole, Colijnspl., voor f 10.585 B 3.2720 H.A. (7 g. 255 r.) bouw land te Colijnsplaat aan den Mo lenweg. Koopcr de lieer I. P. v. d. Weele, voor f 7715. C. 2.0850 H.A. (5 g. 1 r.) dijk te Colijnsplaat, tusschen den Frederiks- en N Noord-Bevelandpolder Kooper de heer P v. d. Zande voor f2190 D. een burgerwoonhuis met schuur, erf en tuin te Colijnsplaat aan dc Voor straat A 129, groot 4.21 A. Kooper werd de heer A de Pree Az. voor f 1010. De onkosten bedragen 7i/a pCt., de premie voor de hoogste inschrijvers 1 pet. Ten overstaan van denzelfden no taris weril Donderdag voor het genv- besluur van C o 1 ij n s p 1 a a t in *1 open baar verkocht een burgerwoonhuis met schuur, erf en tuin te Colijnsplaat, groot 2.48 A. Kooper werd de heer P. Schrier voor f 1760. Onk. 8V9 pet., premie 1 pet. Adverteiatiën. Door deze berichten wij aan N. V, Stoomwasscherij „Volharding", Chemische Wasscherij, Ververij. SINGEL 1 VLISSINGEN. Stoomen en verven van alle voor komende Artikelen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze AgentesseMej. ILMER, Langeviele K 383. Vlasmarkt, Middelburg, van 'at heden is OPGEHEVEN en dat de beurzen te Gebouw „Delegentia" Amstelstraat en Caté Mille Colonnes, Lange Pannekoekstraat, zullen blijven gehouden worden, elke week Namens den Bond van Vrije Rijwiel handelaren, HET BESTUUR. GOUD ZEGEL, iets fijns i, 25 cent per ons ZILVER ons GROEN 75 pond -» ons 15 ons BLAUW pond 24 ons ROOD 50 pond S 20 ons Harbour Smoking Mixture, luxe verpakking, 30 cent per en nog vele andere soorten is en blijft de beste. Probeert U ze eens en U blijft verbruiker. Verkrijgbaar bij vele winkeliers. Cadeaux, in welken vorm ook, worden niet gegeven, doeh voor weinig geld prima kwaliteit. voldoen aan de hoogste eischen der techniek 1 liet ken rig en onberis pelijk afgewerkte model paart snelheid en elegantie aau ongeëvenaarde sterkte en duurzaamheid. Prijzen der Transvaiia Rijwielen. Deze zijn zoo laag gesteld als voor eeu eerste klas machine slechts mogelijk is. Heeren-Rijwiei, mei zwarts velgen, bandrem, nokstuur vrijwiel, zonder kast, supra bandenf 80.- Heeren-Rijwiel, idem, doch met Moleskin kast - 85.- Dames-Rijwiel, idem, met Moleskin kast - 90.- Heeren-Rijwiel, zwarte velgen, nokstuur torpedo, Moleskin kast, supra banden 90.- Dames-Rijwiel, idem- 95.- Heeren-Rijwiel, nikkelen velgen, dubbele remmen, vrijwiel, Moleskin kast, supra Banden - 95.- Dames-Rijwiel, idem, idem-100.- ECHT ZWART lil lil e©9 Wettig Gedeponeerd 1 1 1 ECHT ZWART 111 .dreads UITSLUITEND verkrijgbaar ook voor weder- koopers by GROOTE MARKT C 6 en 7, MIDDELBURG. Voor elke 12 ledige handen, mits in15 ongeschonden staat, betalen wij 12 cent terug. (Uitknippen!) 9 (Word! vervolgd) Wat, met een mes dat eksteroog verwijderen? Wel, jongeheer, weet je dan nog niet, dat zooiets tegenwoordig niet meer gebeurt? Op school moet je toch al het versje geleerd hebben „Met Kukirol en zonder pijn, weg eksteroogen groot en klein." Ze met een mes bewerken kan elke Eksteroogen-operaleur. Je kunt het zelf ook, als je zoo graag een bloedvergiftiging wil oploopen, maar ik Dr. Pijnloos, Professor der Kukirologie, verwijder ze alleen met het in vele gevallen onfeilbaar gebleken Kukirol. Laat je echter niets anders in je handen stoppen, maar let nauwkeurig op het gedep. merk „Haan met Voet." Als je Kukirol in een Drogisterij of Apotheek niet kunt krijgen, ga dan naar de volgende. Bin nen drie dagen zal je dan niet meer zoo'n jammerlijk gezicht zet ten, zooals vandaag en je wordt dan de lieveling van het geheele personeel, wanneer je him verraadt, waardoor je je eksteroogen kwijt bent geraakt. Voetenverzorging, Voetenverzorging, dat is het, wat je in jouw beroep noodig hebt. Het voortdurende loopen en staan in warme lokalen met nauw, ondoordringbaar schoeisel sloopt de voeten. Koop daarom direct een pakje Sanitatsrat Dr Campe's Kukirol- Voelbad. Het voorkomt het lastige branden der voeten en belet ook het doorloopen en transpireeren. Laat U gratis en franco de leerrijke brochure „De juiste verzorging der voelen" toezenden door de N.V. Drogerijen Maatschappij, Rotterdam, Postbox Z 284, Alleenvertegenwoordigers voor Nederland. Onze over de geheele wereld bekende, in vele millioenen geval len beproefd gebleken Kukirol-faDrikalen zijn in iedere apotheek en bij alle drogisten van beteekenis tegen 50 cent per pakje ver krijgbaar. Mochten onze artikelen bij Uwen leverancier nog niet voorradig zijn, zendt dan het versc.huldigde bedrag in postzegels aan onze Alleenvertegenwoordigers, waarna U het bestelde wordt toegezonden. In vele zaken worden vervalschingen van onze echte Kukirol-fabrikaten goedkooper verkocht. Weiger deze beslist en let er in Uw eigen belang op, dat men U vooral geen minderwaardige praeparaten, onder hét voorwendsel, dat ze „toch ook heel goed" zijn, in de handen stopt. Er bestaat niets beters dan Kukirol. Onze „Wetenschappelijke Afdeeling", onder leiding van Sanitats rat Dr. Campe, geeft tegen vergoeding van porto gratis advies om trent alles, wat verband houdt met voetverzorging en voetkwalen. KUKIROLFABRIEK, GROSZ-SALZE BIJ MAGDEBURO.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3