LEGER ES VLOOT. - Bij beschikking van den Minister van Marine zijn de volgende mutaliën gelast met 24 Maart a.s. de officieren van den M. S. D. 2e kl. C. M. van de Velde en G. W. J Massa geplaatst a. b. van onder scheidenlijk llr. Ms. ..Van Speyk" en Hr. Ms ..Gelderland"; met 1 April a.s. de officier van den M. S. I). Ie kl G J. A. Rietdijk, dienende a. b. Hr. Ms. wachtschip te Willems oord, gesteld ter beschikking en ver vangen door den officier van den M. S. 1). der le kl. A. P. Noorlander; de offi cier van den M S. I), le kl. W. Brouwer geplaatst ai b. Hr. Ms. „Gelderland"; de officieren van den M S. I). der 2e kl. G. van Noortwijk en J. W. van Wingerden geplaatst a. b. Hr. Ms. „van Speyk", de ab. van dien bodem geplaatste officier, van den M S. I). 2e kl Pezie gesteld ter beschikking; de officier van den M. S. D. 2e kl. F. Bussemaker geplaatst a. b. Hr. Ms „Tromp", de officieren van den M. S. D. 2e kl. S. P. Visser en J. D. Bruinier a b van Hr. Ms. „Heems- kerek" en de officieren van den M. S. D der 2e kl. J. B. Berck en J. van Otteren, a. b van resp. Ilr. Ms. ,.Z 4" en „Z 3",; met 15 April a s. de officieren van den M. S. D. der 2e kl. M. J. A. van Iersel en M. P. J. Pover geplaatst onderscheiden lijk bij de onderzeebootdienst-kazerne te Willemsoord en a. b. Hr. Ms. ..Tromp". SPORT. De Vo e t b a 1 wed st r ijd Holland België. Zooals aan iederen sportvriend bekend is, zal Zondagmiddag in bet Stadion de internationale voetbalwedstrijd Holland- België plaats hebben. Wij hebben even als bij vorige internationale ontmoetingen maatregelen genomen om van af liet be gin van den wedstrijd den stand aan ons bureau bekend te maken, en een be schrijving van het verloop van den wed strijd daar en op enkele andere plaatsen in de stad, alsmede te Vlissingen in het filiaal der firma Hillen, per bulletin be kend te maken VERSCHILLENDE BERICHTEN. De in verband met het geheim zinnige vergiftigingsgeval in Den Haag gearresteerde winkelier is, na te zijn voorgeleid voor den officier van justitie en te zijn verhoord door den rechter van instructie, hangende het verdere on derzoek in deze zaak op vrije voeten ge steld, Op den Achterweg tc Voorburg is Woensdagochtend een autobus van de Voorburgsche Luxe Autobus-Maatschap- pij tegen een locomotief van de stoom tram opgereden De locomotief viel om, en het heeft heel wat moeite gekost, haar weer overeind tc krijgen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur heeft een passagiersauto nit Amsterdam een omnibus van de N.V. de Cocks Auto Bedrijf te Rotterdam aangereden op den weg Rotterdam-Overschie. De autobus geraakte in de sloot langs den weg en viel daarbij van een hoogte van eenige meters. De inzittenden zijn door .de schervende ^ruiten gewond Ernstige on gelukken zijn niet gebeurd - Te Amsterdam is de politie een misdadiger,sbende op het spoor, waarvan reeds enkele leden „geknipt" zijn. De bende moet fn het geheel of ten deelo o.a. betrokken zijn bij den diefstal van den posttrommel uit de wagenhal van het hoofdpostkantoor te Amsterdam, de inbraak bij het agentschap der Nedêrl. Bank te Kampen, de beroving van een Duitschen Bankdirecteur van f 10.009 in een perceel aan de Centuuurbaan en de groote stoffen diefstal uit een zaak in de Paleisstraat te Amsterdam. 1 Ten nadeele van een grossier in goud- en zilverwerken te Utrecht is van een handkar, welke in de Stormsteeg te Amsterdam stond, een tasch met 290 massief gouden en zilveren ringen ge stolen. In de Planstr. te Maastricht heeft een 3 jarig jongentje zijn 1-jarig broertje H. M. bij afwezigheid der Moeder van een fleschje met ammoniak laten drin ken, zoodat de arme kleine het sterke goed naar binnen kreeg. Hoewel direct naar het Hospitaal gebracht is hij heden morgen aan de gevolgen overleden. HET BOELHUIS VAN DEN EX-KROON PRINS. Men schrijft uit Wierjngen aan het Handelsbl. Na enkele maanden van landelijke rust was het in 't wereldberoemde Oosterland gisteren weer een en al leven. Auto's snorden af en aan om de kooplustigen van heinde en ver aan te voeren, ge ruchten ten spijt als zou slechts oude rommel uit het raadhuis van Wieringen worden verkocht, en de echte Wilhelm meubelen door bet gemeentebestuur zijn weggevoerd. De echte verzamelaars laten zich niet zoo gauw afschrikken en ze hadden ditmaal gelijk I Immers toen te halfeit notaris Obreen ïde verkoopswaarden voorlas, verklaarde fdeze nadrukkelijk, dat de genummerde voorwerpen bij den Kroonprins of diens personeel in gebruik waren geweest. Daar stonden dan buffetten, spiegel kasten, haarden, kachels, bureau's sche merlampen, een piano, een biljart, zelfs een oude klomp, dien de prins had ge dragen. Alles werd door den afslager gepre senteerd en bij opbod verkocht. Pij zonder gretig hapten de koopers echter niet toe; was 't soms omdat op de voor werpen een gekroonde W of de hand teekening van den ex-Kroonprins ont brak'' Wij gelooven inderdaad van well Immers toen enkele souvenirs ten ver koop werden aangeboden (dit waren ge schenken van den ex-Kroonprins aan zijn bekenden, en daarom vinden wij de handelwijze van deze vrienden, om deze vorwerpen in het boelhuis te brengen, minder fair) als sigarenkokers en por tretten, waarop een gekroonde W was drukt en 's Prinsen handteekening op voorkwam, was er dadelijk meer leven. Een gedragen sigarenkoker va» imitatie-, leder ging b v. voor f 20, een gewone prentbriefkaart met handteekening voor f 5, enz. Het zal wel de laatste maal zijn ge weest, dat in het stille Oosterland per sonen uit alle oorden van het land samenstroomden, als gevolg van het historische verblijf van ex-Kroonprins Wilhelm op Wieringen. DE BRUG TE TEMSCHE. Dinsdagochtend werd le Temsche een aanvang genomen met den bouw van het beweegbare deel der brug over de Schel de. Deze brug werd op 7 October 1914 door het Belgische leger, bij den aftocht uit Antwerpen vernield, en in 1917 door de Duitschers vervangen door een vaste brug. Deze brug, die maar tijdelijk dienst kon doen, hinderde zeer de scheepvaart, door het feit, dat zij niet draaien kon, te meer, daar stroomafwaarts zich talrijke belangrijke scheepstimmerwerven bevin den. De herbouw werd door de spoorweg maatschappij Mechelen-T erne u zen toegewezen aan de maatschappij Ateliers de Willebroek, voor een som van 375.000 frank. Het te verplaatsen bruggedeel weegt 100 ton en meet 46 m. in de lengte en 6.80 in de breedte. De inschrijvers bij de openbare aan besteding hadden de stad Antwerpen er om verzocht kosteloos te mogen ge bruik maken van een der groote Iaad- boomen De „Gustokraan" werd met dit doel afgestaan. Toen dit toestel omtrent den middag aankwam, werden de wer ken onmiddellijk aangevat. De hh. Fran- kowsky, Wagner, van de maatschappij MechelenTerneuzen en talrijke Ant- werpsche ingenieurs bevonden zich ter plaatse. De „Gustokraan" werd bij de brug ge bracht, waarvan men de betonpijlers met dyamiet liet springen. Het werk der j kraan zal bestaan in het opheffen van een vast gedeelte der brug en van het op de kade brengen van de losse gedeel ten. Ten slotte zal het vaste gedeelte ook worden verplaatst. Men hoopt dat tegen vandaag het werk zal geëindigd zijn en dat het ver keer MechelenTerneuzen 's avonds weer normaal zal kunnen gebeuren. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door den architect C. van Maris werd ten verzoeke van mej. de wed. J. Glas te Kapelle publiek aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis Gegund aan den laagsten inschrijver J. Hendriksen Schore voor f 3990. Te Ouderkerk a. d. IJssel is aanbe steed het bouwen van een complete graanmaalderij van Gebr. Baas. Voor perceel 2 (bovenbouw) was de minste inschrijver de heer G. H. Vertregt te Middelburg voor f 28.500. Voor de massa was de laagste inschrij vingssom f 38785, terwijl de heer Ver tregt hiervoor had ingeschreven voor f 41.500. AFLOOP VERKOOPINGEN. De notaris J. L. van der Harst te Vlissingen heeft Donderdagavond in het veilingsgebouw „Mercurius" te Mid delburg in het openbaar verkocht 1. Een huis en erf aan het Vlissingsch Wagenplein Q 121, groot 98 c.A, Kooper L. Pieterse q.q., St. Laurens, voor f 1919; 2. Een huis en erf aan het Vlissingsch Wagenplein Q 122, groot 99 c.A. Kooper J. Franke q.q., N. en St. Joosland, voor 11659; 3. Een huis en erf aan het Vlissingsch Wagenplein Q 123, groot 40 c.A. Kooper A. J. Dekker, Souburg, voor f 165*0; 4. Een huis en erf aan het Vlissingsch Wagenplein Q 124, groot 43 c.A. Kooper J. de Klerk, Middelburg, voor T 1449; 5. Een perceel bouwterrein aan het Vlissingsch Wagenplein, groot 99 c.A. Kooper K. J. Schijf, Middelburg, voor f 570. 6. Een pakhuis met bovenwoning aan den Sleeperssingel Q 131, groot 22 c.A. Kooper J. de Klerk, Middelburg, voor f 1219. Ten overstaan van notaris 'A. J. Beerens werd te St. Ann aland op 18 dezer verkocht een huis met schuur en erf aan den Molendijk groot 3 A. 46 cA. voor f 5200 aan J. Geluk Cz.; een perceel bouwland gelegen inden Suzannapolder .groot 52 A. 600cA. voor f2010 aan C. en J. Scherpenisse Hz.; een dito gelegen als voren groot 58 A. 35 cA. voor f1800 aan Fr. en A. Rijn berg Jb. een dito als voren groot 91 A. 900 cA. voor f 1975 aan W. Scherpenisse Hz.; een dito in den Breedenvlietpolder, groot 93 A. 500 c.A. voor f 2010 aan J. Goudzwaard Kz. een dilo in tien Oudelandpolder, groot 40 A. 700 cA. voor f 2050 asm Jobs. Scherpenisse Jz.; een perceel bouwland en watergang in den Oudelandpolder ,grool 50 A. 910 cA. voor f 1970 aan J. van Hondt; een perceel bouwland in den Kerke- blolc .groot 42 A. 900 cA. voor f 2170 aan J. Gunst. Alles per 39 A. 240 cA. Een perceel bouwland en weiland in Rokushoek groot 62 A. 600 cA. van f1901 de massa aan W. Scherpenisse Dz. Al de koopers wonen te St. Anna- land. Op 19 Maart j.l. werd te Scher penisse ten overstaan van notaris Meulenberg krachtens Art. 1223 B. W. in het openbaar verkocht drie perceelen bouwland, gelegen aan den Molenweg, gemeente Scherpenisse, en een perceel bouwland gelegen aan den Molendijk, gemeente St. Maartensdijk, alles dadelijk te aanvaarden. De drie eerste perceelen groot 3 ge meten 156 roedeq, werden gecombineerd gekocht door Joh. van Houdt te Scher penisse voor f 1585 per Blooisch gemet. Het vierde perceel, groot 143 roeden, werd gekocht door Nathans Nelisse, te St. Maartensdijk, voor f 1750 per gemet. Woensdag j.l. werd len overstaan van notaris J. C Kram voor den heer .T. Lindcnbergh Czn. te W e m e 1 d i n g e drie perceelen bouwland, groot 1.71.05 H.A. voor den tijd van 7 jaren verpacht voor f 240 per H.A. of een totaal bedrag van f 410 52 aan den heer G. Wisse Johzn. aldaar. BUITENLAND. LONDENSèHE BRIEVEN. Van onzen Londendschen Correspondent. Mali Jongg. Londen, 12 Maart 1924. Het is duidelijk ,dit is een Chineesche naam. En de menschen, die het kunnen weten, zeggen, dat de uitspraak is - „mah- jon". Misschien is de naam u reeds lang vertrouwd.... en het spel, dat den naam draagt, ook. In elk geval zal ik hier geen hand leiding geven voor het spel, maar alleen iets trachten weer te geven van zijn plaats in de huidige Londendsche samen leving en er wat omheen praten. Er zijn menschen geweest, die mij zonder van kleur te verschieten hebben ver teld, dat het spel even oud is als het graf van Tutankhamen; dat reeds dui zend jaren voordat Confucius het licht van zijn wijsheid over China deed schij nen, de visschers van dat land in uren van stormbeproeving heil zochten tegen zeeziekte door hun gedachten te con- centreeren op Mah. Jongg, zijn van my stieke teekens voorziene „steenen" en zijn wisselvalligheden. Dit is slechts één theorie, over den oogsprong van Mah Jongg. Er zijn er nog vier of vijf, even aantrekkelijk, even romantisch; even krachtig werkend op een stoute verbeel ding. Maar een nuchter man, die China kent als zijn eigen zak, heeft onlangs in het meest gezaghebbende dagblad van Engeland uitgelegd, dat Mah Jongg niet ouder dan vijftig jaar was, dat alle Ver- Oostersche mystiek en nobele antiquiteit er vreemd aan waren en dat het niet meer was dan een van de vele gok-spelen waaraan China, waar men van gokken houdt, zoo rijk is. Dit was een slag voor die leden der Londendsche „society", die prat gingen op het bezit van „zeer oude zeldzame" Mah Jongg-stellen en die n met een mengeling van trots en vene- ratie hun doos met treurig vervallen stukken toonden. De ingewijde wist spoe dig beter. Maar de commercieele man nen van Amerika hadden i nmiddels hun slag geslagen. Want het is Amerika geweest, dat in dat Mali Jongg een prachtige handelszaak heeft gezien, „a fine proposition" zooals zij het uitdrukken. De handelaars in New York en andere centra van „business" in de Vereenigde Staten brachten de ver halen in de wereld over de ongelooflijke oudheid van het spel; zij waren liet, die het met mysterie en „romance" om ringden, wel wetend, dat zooiets bij hel publiek van de wereld inslaat. Ameri- kaansche handelsmannen denken name lijk altijd in wereld-termen en wereld afmetingen. Zelfs het blad van Henri Ford, de „Dearborn Independent" heet het, dat een zorgzaam vriend mij gere geld uit Amerika toezendt en dat zich niet heelemaal ten onrechte „de verkon diger van de verzuimde waarheid" noemt liep er met Mah Jongg in, en vertelde zijn lezers, dat het spel vierduizend jaar geleden werd uitgevonden door een Chi neesche visscher om met zijn mannen den tijd te korten wanneer er ten ge volge van stormweer niets te visschen was. Men herkent in deze mededeeling het o er-verhaal, aan handelshersens in Manhattan ontsproten ,al rept Henri Ford dan ook niet van zeeziekte. De Chineezen zijn verwoede Mah Jongg-spelers. Ik weet het uit de eerste band Zij zijn ook kieskeurig en danken een spel af, wanneer het vuil en on- oogelijk is geworden, niet ongelijk aan de wijze .waarop Westerlingen een spel kaar ten afdanken, wanneer het vet is ge worden en moeilijk te „wasschen". Die afgedankte Mah .Tongg-slellen kwamen voor een appel en een ei in de handen van Amerikaansche ojikoopers. En ze kwamen als „antiek" en als zeld zame exemplaren van Chineesche ivoor- snijlainst naar de hoofdsteden der Wes- tersche wereld, waar ze tie rage voor het spel was inmiddels door knappe pro paganda gevoed grif en voor goed geld van de hand gingen. Na dien eersten slag ,aan Mah Jongg toegebracht door den deskundigen schrij ver in de „Times" (dat was het hier boven vermelde blad\ kwam er een twee de. Eenige menschen, die hun hart en hun avonden aan het spel hadden ver pand. kregen uitslag op de toppen der vingers .een uitslag, die niet inheemsch was. En dokters meenden die te moeten toeschrijven aan de inwerking van de verfstoffen en de vernis, waarmede de Chineezen de stukken van hel spel had den bewerkt. Maar het verschijnsel kan niet ernstig zijn geweest, want na een paar dagen hoorde men er niets meer van. En noch de douche van den schrijver in den „Ti mes" ,noch het alarm van den huiduit slag hebben het spel op zijn zegetocht door de vertrekken der Londensche „so ciety" bescheiden of voornaam, noemens waardig kunnen stuiten. Het is een ern stige concurrent geworden van het po pulaire kaartspel „auction bridge", dat hier zoo ruim wordt beoerend. Ofschoon er in China massa's stellen worden af gedankt, waren die spoedig niet meer toereikend voor de behoefte. En een nieuwe industrie ontstond in het Westen om Mah Jongg-spelen te leveren voor alle beurzen antiek en nieuw van hout en van ivoor, voor twee en voor twee honderd gulden. Nu dit inleidende woord Mah Jongg weg heeft getrokken uit de sfeer van mvstiekerigheid en Oostersche oudheid waarin het niet hoort kan ik zooveel te hartelijker mijn bewondering bekennen voor het spel als spel. Want het is aantrekkelijk en boeiend, en de bloemrijkheid der benamingen en het Chineesche karakter (al is het dan ook niet oud Chineesch) verleenen er bij- Eondere bekoring aan. 1-Iet exotische, vooral dat wat herinnert aan dien haard der menschheid aan de Gele Zee, trekt ons nu eenmaal aan. Om aan mijn onderwerp, dat niet specifiek Engelsch is, het cachet te ge ven, dat van een Londenschen Brief schrijver mag worden verwacht, stel ik mij voor u het een en ander te vertellen van mijn eersten en tot nu toe eenigen Mah Jongg-avond in Londen. De gastvrouw was geheel voor haar taak berekend en regelde den avond in overeenstemming met haar begrippen van Engelsche gastvrijheid en haar idee van hoe Mah Jongg het best wordt genoten. Zij had haar vertrekken met die subtiele middelen, waarvan de vrouw- het geheim bezit, herschapen in een ge zellig, schemerig, warm interieur, waar de atmosfeer ze mocht dan al niet Oostersch zijn alle gedachten aan een killen Londenschen avond, die bui ten heerschte, uitsloot. Twaalf kaarsen in candelabres op schoorsteenmantels enz. zorgden voor het licht. Over kussens en stoelen lagen Turksche kleedjes. Op een tafeltje, afkomstig uit Egypte, stond een bowl met gouden drank er in, een Tsjechisch recept van brandy, thee, vruchtensappen, kruidnagelen, aqua na- tura en nog wat ingrediënten. Een der gasten was een vermaard Amerikaansch journalist, die ons, voordat wij onze hersens met Mah Jongg gingen pijnigen, onthaalde op griezelige verhalen van avonturen in Arabische woestijnen. Er was een jonge kapitein van het Brit- sche leger, die eerst kortelings was te ruggekeerd uit Konstantfnop'el, waar hij als „intelligence officer" (voor den spion- nagedienst) bij den staf van generaal Harrington had gewerkt. Hij gaf ons kijk jes in het leven van den nu pas afgezet- len sultan, even belangwekkend als vrien delijk en gunstig voor den persoon van dezen taatsten der Kaliefen. Uw scribent vond belangstelling voor de schildering van het tooneel, dat de Arnhem.sche schipbrug kan bieden, wanneer er een sleep door moet. Dat men een brug gedeeltelijk wegroeit is voor u en mij een gewoon ding, maar kan voor een man, die door Arabië heeft gezworven of door de hallen van Yildiz Kiosk heeft ge wandeld, verrassend en vreemd zijn. En onze gastvrouw vertelde, hoe zij aan de Russische shawl was gekomen, welke haar bedekte, waar haar Engelsch avond kleed het niet deed. Er waren meer gasten, vrouwen en mannen. En aller emplooi was de journalistiek. In landen als Engeland en Amerika, die hun pers- menschen na ar de onwezenlijkste ge bieden van de wereld sturen, kan men op journalistieke „social evenings" be langwekkende typen ontmoeten. Het was een vondst van de gastvrouw om de grootste avonturiers wat te laten vertellen van hun ervaringen, voordat de Mah Jongg-partij zou beginnen. Wij wierpen steelsche blikken naar de Mah Jongg-tafels, waar de kabalistische tee kens op de vreemdsoortige dominosteen achtige blokjes, doop; kaarslicht be schenen, herinnerden aan Oostersche tempels, waar in lialf-licht de figuren en idolen ontzag wekken in de harten der geloovigen. Waren wij niet de discipelen van de Mah Jonggculte? Waren de ver halen van Turksche heerschers en Ara bische nomaden geen deel geweest van hel ritueel, dat onze gemoederen ont vankelijk moest maken voor den dienst aan Mah Jongg! Was de zin voor exotick en mysterie niet reeds vaardig over ons geworden'? De gouden drank glooide in zijn kristallen kom. Hij was onschuldig, ondanks de brandy cn het natuurlijke water. Maar het was niettemin een bui- tennissig brouwsel, vervaardigd met be hulp van een vergeeld receptenboek, dat de grootvader van onze vriendin op jour nalistieke zwerftochten door Boheme» als buit had weten ineo te sleepen. Kon den wij het helpen, dat die kom voor onze gehypnotiseerde hersenen den ge- wijden drank bevatte, die voor den ecro- dienst van Mah Jongg wordt gepleegd'' En toen begonnen wij., Mah Jongg heeft 108 stukken, verdeeld in series en groepen; de teekens van Chineesche al lure stellen draken voor en karakters, cirkels en bamboes en de vier winden van den hemel. Men speelt met zijn vieren. En ieder krijgt dertien stukkeu. Men begint de stukken op le bouwen, als een muur, vormend een vierkant. En hel js noodzakelijk dien muur netjes op te bouwen, en zoodanig, dat de hoeken goed aansluiten, daar anders de booze geesten binnen kunnen komen. De opening van het spel behoort -- als hel spel zelf formeel en waardig te zijn Men dankt stukken af en bouwt (niet breekt) den „Cbineeschen muur" af, ieder op zijn beurt, makende voor zichzelf een selectie, zoodat men drie van één soort of drie opvolgende stukken kan verzamelen. Wie ér in slaagt zijn dertien steenen te rangschikken in vier series van drie groepen, met een „paar"., die roept Mah Jongg! en is winner. Men heeft er gauw den slag van beet, maar de finesse zal men eerst bij langdurige ervaring te pakken krijgen. Een* eeuigszins bevredigende uitlegging van het spel vereischt vele kolommen. En de lezer, die het spel niet kent en er meer van wil weten, zal daarvoor zeker in Nederland gelegenheid en middelen vinden. Uw scribent had, toen hij het voor het eerst speelde, de veine een „blinde Mah Jongg" te kunnen samen stellen. Dat vond hij maar een bedenke lijk genoegen, omdat hij nooit gelengen- heid had „Pung", „Chow" of „Kong" te roepen, hetgeen men soms doet, indien men een door een anderen speler ver waarloosden steen ten eigen bate wil aanwenden, en hetgeen voor- den begin ner een prettige bezigheid is. Maar de deskundigen onder het gezelschap ver telden hem, dat zijn „blinde Mah Jongg" het summum van Mah Jonggglorie was. Ik schreef mijn geluk toe aan den diepen geest van ontzag, waarmede ik het Mah Jongg-mysterie was tegemoetgetreden, en aan den gouden drank van Tsjechië, welken ik de eer had aangedaan, welke hem toekwam. En nu heb ik weliswaar weinig van het verloop en de eigenaardigheden van het spel zelf verteld.... maar ik hoop niet temin, dat <lit praatje voor den vaak u niet onwelkom is geweest. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 17—19 Maart. Bevallen: P. Ba- rentsen, geb. Dekker, d. M. Dour- leijn, geb. Oele, z. S. C. de Vos, geb. Overtveld, z. M. Sul, geb. Den Hollander, d. V Overleden L. J. Stofregen, geh. met C. B. Verhoeff, 31 j. C. Titroe, wede. van A. den Boeft, 63 j. Goes. Vfln 15—18 Maart. Bevallen: E. de Kok, geb. De Busscher, d. Overleden J. K. Drever, ongeh. d., 50 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen, welke terug te be komen zijn: Op het burea.ii van politie: Portemonnaie; mantelceintuur; muts; kinderhand.schoentjebril in étui; ring Imet sleutels; haarspeld; hondenriempje. Sleutel, K. F. Acda, Seisweg R 116a; handschoen, A. Willemse, Breestraat O 149; netzakje, inh. ballen, J. F. Slaak- weg, Koepoorlslr. N 34; alpacca beursje,- L. Sturm, Veersche weg T 259; dames handschoen, P. Lorier, Branderij molen gang M 238; twee zilverbons, L. Wisse, Brigdammc B 82; damesporlemonnaie m. inh., A. J. van Luijk, Lange Burg C 91; werkschorl, J. Liplijn, Nieuwstr. G 216; sierspeld. Wijtenburg, L. Noordstraat; poes, Asyl, Seisweg; damestaschje, D. Wi. Slager, St. Sebastiaanslr. L 155; kiuder- portcmonnaie, v. Driel, Langeviele; vul potlood, P. A. Moorman, Dwarsstraat Ti 9; zilv. lciuderarmband, H. Romp, Span- jaardstr. E 88; zwart zakje met inh., H. C. Wouters, Noordweg R 12; kitjderpor- temonnaie met inh., A. Bleuzé, Graven straat I 273; paar kinderhandsehoentjes, P, Suurland. Zacharias Jansenstr. S 87; zilverbon. Van Loozen, Domb. Schuit- vlot Q 203. Inlichtingen aan het Bureau van poli tie, des Vrijdags en Zaterdags tusschen 7—8 uur n.m. Electr. Drukkerij W. do» Bber, Middelbwg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 6