(Ingez. Med 1 het uurwerk plaats had in 1595 blijkt ook nog uit een post in stadsrekening van dat jaar betaald door Jan Clootinge aan Jan Ingelse horlogiemaeker van Mechelen over zijne vacatiën, besongnen ende an derzins int aannemen van het nieuw uur werk 3 pond vlms, terwijl een anderen post wegens verteer door mr Jan J met stamwerklieden 3 pond 8 schel gr vlms bedraagt Eveneens werd een bedrag betaald op Zondag 23 October 1595 aan de vak lieden die in de Smitse in het archenaal de blaasbaleken en vylbanken in orde gemaakt hadden voor den horologiema- ker, en in de stadsrekening van 1596 vindt men dat er op Zondag 11 en Zon dag 18 Maart betalingen gedaan zijn aan de timmerlieden schaliedekkers en met selaars voor het maken van een werk huis voor den horlogiemaker Over het tijdvak 16 Maart 1597 tot 26 April 1598 ontving Ingelse een be drag van 275 ponden 14 schel, en 2 gr vlms, en over het tijdvak 26 April '98 tot 11 April 1599 de som van 231 ponden 17 schel en 10 gr vlms Nog is aan hem uitbetaald sedert 18 April 1599 tot 30 April 1600 een bedrag van 187 ponden 17 sch gr. vlms. en de laatste betalingen zijn gedaan en verant woord in de stadsrekening van 1600 in een post van 243 ponden 9 schel. 5 gr. vlms en een dtio aan als voren van 3 pond vlms De voorlaatste post luidt dan ook „Betaelt mr. Jan Ingelssen, oorlogie- maeker de somme van twee hondert drij en veertich ponden negen schellingen vtjff gr. vlms, bij affrekeninge met den zeiver gedaen over zijne dachgelden. Item van Colen ijserwerck ende anders over 't volmaken van des stadts nieuwe or- logic op den toren deser stede." Een som van drie pond vlaems werd betaald aan mr. Pieter den orlogiemaker van Middelburg en mr. Francois Or logiemaker te Bergen op Zoom voor het visiteren van het nieuwe orlogie. In de stadsrekening van 1595 is nog een post van 16 pond 5 gr. vlms. betaald aan Cornelis Lenaarts (vermoedelijk schipper) voor het halen van mr Jan Ingelse van Mechelen naar Vere. Wanneer de gedane uitgaven worden getotaliseerd, dan bedragen die 1226 pon den 18 schellingen en 4 groolen Vlaams, of in ons geld zeven duizend drie hon derd een en zestig gulden en vijftig cent. J. W. PERRELS, Agent van politie. Veere, Maart '24. KUNffT RN WETENSCHAPPEN. Donderdagavond werd te Oost burg een bijeenkomst gehouden van de plaatselijke afdeeling van het Alg. Ned. Verbond, waarin optraden de luit- zangeres Mevr. Fredy Faber—Groneman en de klarinettist de heer Wiebel, met welwillende medewerking van ds. Van Ruijtenberg, voorz. der plaatselijke aid. (klavier) en de heer Hinrichs (Breskens) voor viool. Bij dit tweede optreden yan mevr. Faber en de heer Wiebel, wier spel ons nog in de ooren klonk van de vorige maal, was de zaal overvol. Na hetgeen wij schreven over hun optreden te Mid delburg, meenen wy met deze vermelding te kunnen volstaan De heer Wiebel toonde zijn virtuosi teit in enkele solo's voor klarinet met klavierbegeleiding van ds. Van Ruyfen- berg, die steeds op den achtergrond bleef, waardoor voornamelijk in het Ada gio van Mozart het mooie klarinetspel tot zijn recht kwam met zilveren toon tjes, zuiver als goud. Ook de heer Hindrichs mag zeker uit het applaus, dat hem vooral na de Ro mance ten deel viel, opmaken, dat hij de lieveling is bij het Oostburgsche mu- ziekminnend publiek Provinciale Almanak voor Zeeland. Vier jaar nadat de eerste herleefde Zeeuwsche Almanak verscheen zonder dat er een voortzetting op volgde, is er gelukkig weer een nieuwe Provinciale Almanak voor dit gewest verschenen, evenals de vorige samengesteld door J. F. Magendans, in opdracht van het pro vinciaal bestuur. De beperktheid van de provinciale geldmiddelen was de oorzaak van deze lange tusschenperiode. Deze nieuwe uitgave is in verschillen de opzichten uitgebreid. Nadat eerst een aantal van de gebruikelijke kalendèropga- ven zijn verme.ld_, volgen de rubrieken die voor de gebruikers wel de hoofdzaak zullen zijn. Allere,erst het provinciaal bestuur, de griffie, de provinciale waterstaat, de stoombootdienst, het provinciaal electr. bedrijf, de autobusdiensten in Zeeland, enz., alle met veel namen van de be trokken personen. Dan een lysl van de gemeenten in Zeeland met de namen van raadsleden, dag. bestuur, secretarissen en ontvangers, grootte, zielental; lijsten van de gehuch ten, markten, leggers van wegen en voet paden vereenigingen op gemeentege- bied. Een nog langere lijst is die der pol der- en waterschapsbesturen, waarbij te vens de grootte en de aanslag per H A. wordt vermeld. Een alphabelisch register achterin vergemakkelijkt het op zoeken. Als slot volgt een rubriek over het bestuur van het Rijk, Departementsgewij- ze, met vermelding vooral van hetgeen op Zeeland betrekking heeft. Achterin is een bijdrage opgenomen van mr. A. J. F. Fokker van Craye- stein van Rengerskerke over „Samenvoe ging van polders." China-Japan Lijn, geopend door den Be-' schermheer Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De cursus, ten behoeve van de K. P. M. begon 1 Mei met 21 leerlingen. De tweejarige cursus ten behoeve van de J C. J. Lijn begon in September met 20 leerlingen. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Wij zijn niet gewoon een aanbe veling te schrijven voor een uitgeschre ven leening. Maar we willen nu toch een uilzondering maken voor de door de panelen, waartegen in sommige post- kringen nogal verzet blijkt te bestaan. BUITENLAND. DE ENGELSCHE LUCHTVERDEDIGING Minister Lcach, de onderstaatssecreta ris voor het luchtwezen heeft in het La gerhuis een overzicht gegeven van het werk van het departement, waarvan wel een en ander de aandacht waard is Hij zeide o.a dat in Indië 6 eskaders waren In overleg met het ministerie van ma rine zullen vijf nieuwe flottiljes worden gevormd, zoodat er dan in het geheel voor den marinedienst 21 ter beschik- vuur ueu uianneuiensi zi ier uescniK- Kon. Vereen. „Koloniaal Instituut tegen tmg zullen zijn. Hierdoor zou het totaal Dinsdag 18 Maart aangekondigde uitgifte, van 6 millioen, in 3 pel premie-obliga- ties van f 100 ieder. i Het karakter toch dier instelling ver dient de belangstelling van iederen Ne derlander. Door milde giften van parti culieren, en door subsidies uit de open- jbare kassen heeft dit Instituut een ge bouw kunnen stichten te Amsterdam, be stemd tot bestudeering van koloniale raagstukken betreffende wetenschap, stijgen tot 121 vliegtuigen eerste klas. Engeland stond wat den marinevlieg- dienst betreft in alle opzichten boven de andere landen. De minister zeide verder, dal sommige menschen zich afvroegen, hoe een arbei- dersregeering het met haar standpunt overeen kon brengen de luchtverdediging te versterken ter wij i zij juist van de ar- beidersregeering een vermindering der bewapening verwachten Hij wees er onderwijs, handel en nijverheid. De nu echter op, dat de nieuwe regcering niet uitgeschreven leening moet dienen omversterkte, doch juist verminderde, zij het gebouw te exploiteeren. Blijkens de verdeelde de beschikbare krachten tus- prospeclus zijn ter nakoming van de Schen de drie dienstvakken, doch het verplichtingen door bel Instituut Ne-reSuItaat bleef een vermindering voor derl. en Nederl -Indische staatsfondsen militaire uitgaven op de nieuwe begroo- verpand -- -- VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. ting. Bovendien had de arbeiderspartij nooit een algemeene ontwapening van Engeland bepleit, ongeacht wat andere landen deden en hij maakte zich dan ook geen illusies omtrent de houding, die 't Britsche volk zou aannemen als de re- geering tot zulk een eenzijdige ontwa pening zou overgaan. „Internationale ont wapening" is het wachtwoord der ONDERWIJS. De Postchèque- en Girodienst Onder het opschrift Een verandering - in de directie? schrijft het Handelsbl. geering. pit wenschte iedereen doch het Er gaan in verschillende kringen in 's v°or niemand bereikbaar en inmiddels Den Haag geruchten, volgens welke de dac"t hij er niet aan Engeland onverde- Nederlandsche Bank aan de regeeringdl8d 'e 'a'en {zou hebben laten weten, dat zij (de! Toe? hlJ de begrooting voor het vol I Bank) het tijdstip gekomen acht om haar f!end iaar> die 2ï/g. millioen hooger is I bemoeiingen met de gezondmaking van dan ^ans en in het totaal IJ1/? mil- den Postchèque- en Girodienst te doen i'9en bedraagt, indiende zeide de mi- eindigen. Het gevolg zou daarvan wezen, Dis'er Laech, dat t aantal nieuwe lucht- dat de waarnemend directeur van dien eskaders voor landsverdediging voor dit dienst, mr. P. 't Hooft, daarvoor be- Jaar 18 bedraagt. In Maart 1925 zal men schikbaar gesteld door de directie van de beschikking hebben over 18 eskaders, de Nederlandsche Bank, zou worden te-1 terwijl er in totaal 52 zullen komen, ruggeroepen naar Amsterdam. Hel wetsontwerp tot inrichting van Als de geruchten, welke ons ter oore I iuchtvloot-reserve en van een hulp- kwamen, juist zyn, dan zou de Neder-luchtvloot zullen spoedig worden inge- landsche Bank zich niet kunnen ver- diend- Van de 34 eskaders waarvan men dat zij zich niet erover heen inutnu zetten. De „strugle for life", eenmaal da edelste sportis ontaard in een ordi naire knok-party. De eerbaarste aller eer bare winkeliers is een woekeraar gewor den, en de lankmoedigste zijner klanten een centen- en grammetjes-pingelende vrek. Er was een tijd dat men d» „sous" los in zijn vestjeszak droeg. 's Avonds het vestje over een stoei, on dan op één oor -.wie morgen leeft, wie morgen zorgt. Thans worden de sous zorgvuldig en zuinig opgeborgen in jeen portemonnaie, die veiligheidshalve in een geheime achterzak gaat En des avonds worden ze uit- en nageteld op een rand van de tafelen er volgt een slapelooze nacht, of een van booze droomen. De bestellingen worden nauwkeurig omschreven. De cotelelte mag geen vet hebben, geen been. en precies 1 franc 30 kostenMinder is ook goed. Maar als ze dikker en zwaarder uitvalt desnoods voor één sou dan moet 'er maar voor een sou worden afgesne den. De cotelette valt zwaarder uit i Nee, geeft u me dan maar voor 75 cen times saucijzen. Die dialoog uit een slagerswinkel typeert precies den waren toestand De Parijzenaar toont zich„ in deze bittere tijden, zoo rijp als „une poire" betaamt. Niemand kan zoo heerlijk mop- j peren en zoo in-veronlwaardigd doen, zoo leep zijn (of liever doen alsof) en zoo goedig al die nonsens-praatjes van leveranciers en koekebakkers aanhooreu, j om dan met een „Oui, c'est comme 5a; mais c'est malheureux tout de memet"' den grijnzenden winkelier achter zich te (laten. Vandaag heet 't, dat de koffie duurder is geworden, omdat de „Angli- I ches" bedoeld is de Engelschen) alles ■0pkoopen met hun ponden; morgen beet het. de koffie is opgeslagen, omdat ze met ponden moeten betalen; over- Zeevaartshool Vlissingen. Blykcns het jaarverslag over 1923 werd bovengenoemde school bezocht door 317 leerlingen in het geheel; het grootste getal leerlingen dat tegelijkertijd de school bezocht, was 190. Het nantal Belgische leerlingen was 14. Van de 115 stuurlieden en adspirant- stuurlieden, die de school bezochten, waren 1 eerste stuurman, 37 tweede stuurlieden, 21 derde en vierde stuur lieden, 16 stuurmansleerlingen, 36 ma trozen, 4 lichtmatrozen, Van de 171 machinisten en adspirant- machinisten, die de school bezochten, hadden 3 diploma C (Theor. gedeelte), 9 diploma B, 34 diploma A, 32 het diplo ma van voorloopig-machinist, 93 geen diploma. Voor le stuurman gr. v. slaagden 12 vap de 24 adspianten; voor 2den stuur man 19 van de 28; voor 3den stuurman 17 van de 32; voor stuurman sleepvaart een. Voor Mach. dipl. C. (pr. ged.) slaagde )1 van de 2; voor dipl. B. (th. ged.) 3 van de 5; voor B> 11 van de 19; voor A 15 van de 25; voor het voorl. diploma 25 van de 38. Aan het eind van het jaar bleven hun studiën vervolgen. 54 leerlingen van de stuurlieden afdeeling; 98 in die der machinisten; en 23 in den tweejarigen cursus. Op 18 Mei werd het nieuwe gebouw naast de school, bestemd voor prakti sche- en theoretische lessen aan de cur sussen voor machinisten der Koninklijke Paketvaart Maatschappij en der Java- eenigen met den weinigen spoed, mede het vraagstuk, of de Postchèque- en Girodienst al dan niet gecentraliseerd moet blyven, in een phase van beslissing wordt gevoerd. Het zal ook in verband zijn met dezen loop van zaken,, dat eenige namen worden genoemd van menschen, die in Aanmerking zouden ko men voor een bënoeming tot directeur de vorming heeft voorgenomen, zullen er 13 worden ingericht op deze nieuwe basis. Wat betreft luchtvaartuigen, liehler dan de lucht zeide hij, dat de regeering haar aandacht zon wyden aan het plan van commandant Burney voor het in richten van een luchtvaartdienst naar lndië en Australië. Hy voegde er ech- van den Postchèque- en Girodienst. Zoo|J®rhaa£ da^de oüdervindipg jnet fioorl men den naam van den heer ""A u" Duyhstee, inspecteur van den dienst der PyoSterijep en Telegrafie, maar wij meenen te weten, dat deze geen kans heeft. Als zijn naam nu weer ter sprake 'koirft, dan ligt ditf aan het feit, dat hij eenige maanden geleden inderdaad in aanmerking is geweest en dan ook door den minister, van waterstaat werd gedé-| tacheerd bij-het Centrale Postgirokantoor! luchtschepen opgedaan niet zeer-bemoe digend was, zoodat hy zich niet ge rechtigd achtte een speciaal crediet daar voor aan te vragen. DE TWEE-TIEN DE PENNING. (Van onzen Parijschen correspondent). (Nadruk verboden). Parys, 3 Maart. De orateurs, die hebben beweerd, dat 's-Gravenhagé, "maar die détacheering het verhoogen van de belastingen met heeft niet geleid tot een benoeming. De een vijfde ook een verhooging van "Tie heer Duynstee is met andere werkzaam- prijzen der levensmiddelen moet met heden (wel verband houdende met de re-zich brengen, beginnen, lang voor de organisatie van den Postchèque- en Gi-wet is aangenomen, gelijk te krijgen. „Se rodienst) belast. (reeds zooveel mogelijk binnen-halen Een andere naam, dien wij meer in ratrapper" is het devies by voorbaat den laatsten tijd hporen noemen, is die door extra-prijsverhoogingen, om eenigs- van den heer mr. dr. H. H. A. van Gij- zins gedekt te zijn, wanneer 't voor- bland Oosterhoff, een bekend man in stel misschien mocht worden gevoteerd, de wereld der petroleumindustrie en ook Daarna kan men dan veilig nogeens op- als medewerker van den tegenwoordigen nieuw verhoogen. De twee-Uende penning minister van financiën, den heer H. Co- nietwaar?W\j kunnen het toch niet lijn. De minister van waterstaat schijntuit onze zak bijpassen dezen eandidaat te, hebben aangezocht, J Aan prijs-verhoogingen zijn we sedert maar er is veel reden voor twijfel, of de tien jaar gewend. Maar dat diverse ar- heer van Gybland Oosterhoff zich een tikelen per dag, per uur duurder worden, benoeming zal laten welgevallen. Hij zou dat is een „nieuwtje", waarover men er slechts voor gevoelen, indien de Post- nimmer is uitgepraat, chèque- en Girodienst werd onderge- Dat feit, dat de Fransche huismoeders bracht onder het Departement van Pi- niet erover uitgepraat raken, wijst er op. Het jochio ging hem voor over de brug maar de deur van de herberg Een kleine man mei een geelachtig gelaat, zonder boord of das, kwam uit de deur toen zy naderden. Hoewel hij kort van gestalte was, was bij breed ge bouwd en had huitengewoon lange armen. Alles bij elkaar maakte den in druk van een gorilla, dacht Desmond toen hij hem bekeek. De man raakte even met één vinger de klep van zijn pet aan. „Madame le Bon wacht boven op 11", zei hij met een neusgeluid, dat Desmond herkende als de stem. die hij door de te lefoon had gehoord ,„Wilt u mij maar volgen?" Hij ging Desmond voor door een lange gelagkamer, toen door een deur en langs de openslaande deur van een kelder naar de trap. Op het eerste portaal, dat verlicht werd door een raam met uit richt op het ven. hield hy Desmond staande. „Dat is haar kamer", zei hij, wijzend op een deur recht tegenover het boven einde van de trap, een trede of zes hooger en na die woorden liep de man met het gele gezicht snel naar beneden, hem in den steek latend. Desmond boorde zijn voetstappen weerklinken op de trap en de deur van de gelagkamer sloeg diqht. Hij aarzelde een oogenblik. Als dit denhaar van de zittingen piepte er hier eens een valstrik was? Stel eens, dat en daar doorheen, en er hingen twee stel Motimer achterdochtig geworden was en veel te groote, vuile staalgravures aan gebruik gemaakt van Nur-el-Din om hem den muur. In het midden van het ver in een hinderlaag te lokken op 'deze alge- trek stond een kleine ronde tafel, be legen plaats' Waarom verduiveld had dekt met een rood tafelkleed vol vlek- hij geen revolver meegenomen iken. I11 den hoek was een deur. Toen kwam Desmond's Iersche bloed De liefelijke 'schoonheid van Nur-el hem te hulp. Hij wierp het hoofd ach- Din paste in het minst niet in dit onbc- terover, greep zijn stok, een voort van hagelijke Engelsche interieur. De danse- stevigen knuppel, ferm beet, ging moedig res, die hetzelfde elegante grijze wandel- op de deur af en klopte. costuum droegwaarin Desmond haar „Enlrez!" riep een lieve stem, die het laatst gezien had, zat treurig aan Desmond's hart deed opspringen. j de tafel, toen Desmond binnenkwam. HOOFDSTUK. XVI. {Toen zij hem zag, sprong zij op en De ster van Polen. kwam naar hem toe met uitgestrekte De kamer, waarin Desmond Nur-el- handen. Din vond was blijkbaar de salon van j „Ah!" riep zij, „comme je suis heu- het huis Ieder ding sprak van die ver- reuse de vous voirI Hoe vriendelijk velende periode in de kunst tijdens hel dat u gekomen is!" midden van Victoria's regeering Het be- j En zonder eenige waarschuwing barst- hang, op sommige plaatsen wit beschim- te zij in tranen uit en met haar handen meld, was van een afschuwelijke groen- op zijn breede schouders en haar hoofd achtige kleur, en voor de ramen hingen tegen zijn borst, snikte zij droevig, stoffige verschoten roode gordijnen. De i Desmond nam een van haar zachte, zelfde vale roode stof was als draperie warme handjes en maakte haar zacht op den schoorsteenmantel aangebracht, van zich los. Zijn geest werkte snel en Een van de wanden werd bijna geheel helder. Hij voelde zich zeker van zïch- in beslag genomen door een leelijk ma- zelf en Zeker van zijn vermomming; als honiehouten buffet, bijna zoo groot als dit een vertooning was van vrouwenlist, een stationswachtkamerbuffet, waarop 'n zou hij daartegen pal staan, zoo besloot vuil wit servet lag. De stoelen waren hij bij zichzelf. En toch deed het ge- ook van mahoniehout, het zwarte paar-zicht van deze vrouw, zooals zij daar bit morgen vertelt de kruidenier, dat cte I transportkosten het verhoogen van de prijzen hebben meegebrachteen dag la ter vriest het, en u begrijpt dat de kof- j fie duurder is gewordenmaar o tegenspoed I den daarop volgenden dag breken er onlusten in de Paltz uit, reden om de koffieprijzen te herzienEn 1 als er den dag daarna niet een motie van vertrouwen in de regeering was aan genomen, dan zou de koffie niet drie, doch zéker vier sous per kilo zijn geste gen Een oogenblik kwam den kooper al die nonsens toch wat verdacht voor. Maar als de komenijs-baas dan met ten hemel geslagen oogen meewarig gezucht heeft Waar gaan we naar toe? Waar gaan we naar toe? dan denkt de lee- pe Parijzenaar. Arme man! die heeft ook wat een ellende to verdragen, die ver hoogt zyn prijzen ook niet voor zijn plezier. Ende sous worden in 1 winkellaadje geschoven. Er zijn ongetwijfeld voldoende redenen om de prtfzen van verschillende artikelen te Verhoogen. Niet echter in dusdanige proporties. 'Het befaamde wetsontwerp» om op alle belastingen twintig procent te leggen, heeft den grooten stoot ge geven. Toch blijven de voorstanders nog maar hardnekkig ontkennen, dat het le ven duurder erdoor zal worden. "Vol gens hen is het alleen de bultenland- sche speculatie; geen Franschman zou zoo onfatsoenlyk zijn om op een hausse van de levensmiddelen te speculeeren en ervan te profiteeren. In een straat bij mij in de buurt: de rue Caulaincourt, kan men suiker voor een vrij redelijken prijs krijgen, on der conditie dat men ook een liter rhum koopt t Elders, in de rue des Martyrs, is een groote kruidenierszaak, waar men aankondigt suiker 75 centimes goedkoo- per voor eiken kooper van minstens 10 francs kruidenierswarenHet is geea overtuigend bewijs dat de hooge suiker prijs gerechtvaardigd is. De koffie kostte 6 francs 60, omdat het een import-artikel is. De franc daall en dezelfde koffie kost 7 francs. Nu is er wel een handige commissie, die door de heeren Sauerwein of Stephane Lau- zanne aan de goe-gemeente laat vertel len, dat alles naar verhouding met den ter weende, met de lange wimpers glin sterend van tranen en den trillenden mond, een snaar diep in zijn hart trillen, j „Kom, kom," zei Desmond op goedi- gen toon en met een diepe slem, in over eenstemming met zijn zware gestatte, „je I moet je niet zoo overstuur maken, kind lief! Wat scheelt er aan? Kom hier nu eens zitten en vertel mij, wat er gebeurd is." f Hij liet haar weer aan tafel zitten en trok een stoel voor zichzelf bij. Nur-el- Din droogde haar tranen af met een fijn kanten zakdoekje, maar snikte en sid derde nog af en toe. I„Maric, mijn kamnier", zei ze in het Fransch met gebroken stem, „is vandaag hier bij mij gekomen. Zij heeft mij van dien vreeselijken moord verteld!" I Desmond luisterde in gespannen aan dacht. Zijn gedachten werkten snel terug naar den laatsten keer, dat hij een vrouw had zien schreien, naar BarbaraMack- wayte, die ontdekte, dat zij het pakje had verloren, dat haar toevertrouwd was door de vrouw, die nu voor hem zat. „Welken moord?" vroeg hij met een poging om ieder spoor van belangstel ling uit zijn stem te doen verdwijnen. Hij verwenschte de rol, die hij moest spelen. De groote verslagenheid van de danse res scheen hem toe echt te zijn. „Do moord op monsieur Mnckvzayte", zei Nur-el-Din en haar tranen begonnen opnieuw te vloeien. „Ik heb er van gelezen in de krant", zei Desmond. „Ik herinner mij, dat u mij vertelde, dal hy een vriend van n was." Met horten en stooten vertelde de dan seres hem van het zilveren doosje, dat zij aan Barbara Mackwayte had toever- trouwd. I „En nu", snikte zij, „is het verloren en al mijn opofferingen, al mijn voorzor gen zyn vergeefs geweest J" „Maar hoe kan dat?" vroeg Desmond, j „Waarom denkt u, dat dat doosje gesto len zon zijn? Naar wat ik mij herinner in de Engelsche nieuwsbladen gelezen te hebben, werd er in dit huis ingebroken, maar de dief is in hechtenis genomen en het gestolene is teruggegeven. U hoeft alleen maar Miss hoe heet zy ook weer? O, ja, Miss Mackwayte te vragen om uw doosje en dan zal zij het u wel teruggeven!" „Neen, neen!" antwoordde Nur-el-Din mat, „u begrijpt het niet. Dit was geen gewone inbraak. De man die monsieur Arthur vermoordde, deed het om mijn zilveren doosje in bezit te krijgen." ,Maar", wierp Desmond tegen, „een zilveren doosje! Welke waarde heeft zoo'n klein ding nuP Mijn beste kind, men pleegt geen moord vocir een zilve ren doosje'" (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2