idelWi M FEUILLETON. De onzichtbare hand. BIJVOEGSEL i J TAN D8 7AN Woensdag 5 Maart 1924, No. 55. KERKNIEUWS. Predikan t-Kamer 1 id. De Classis Middelburg der Geref. Gemeente deed aan de Particuliere Sy node, met doorzending naai- fte Gene rale Synode, de vraag, of de Generale Synode geen motieven vond om te ver bieden, dat een leeraar ook lid van de Tweede Kamer is. De vraag rees, waar principieele gronden voor dit verbod ont breken, geen practische bezwaren kun nen zijn. Men wil den toestand van lieden beschouwen als een noodtoestand, die vervalt, zoodra andere personen opko men, die dit politieke werk kunnen over nemen. Er werd ter Part. Synode op gewe zen. d^t ter vorige Synode het voorstel- Middelburg geheel ontzenuwd is, en met bijna alg. st. verworpen. Een minderheid had zich kunnen beroepen op de Gene rale Synode, maar die mocht nu niet komen uit naam van de Classis. De Classis neemt het voorstel, als niet in den rechten weg ter tafel gebracht, terug. Geref. evangelisatie bij Katho lieken. De „Standaard" meldt: De Classis Middelburg der Geref. Ge meenten nam de Inwendige Zending ter hand. Een ouderling van de gemeente te Oostburg treedt als colporteur op. De Kerken der Classis collecteeren voor de zen arbeid. Vooral in R. K. gezinnen is de bijbel verspreid en uit ontvangen mededeelin- gen blijkt, dat de bijbel gelezen wordt, niettegenstaande den tegenstand der geestelijken. Ook tracht de colporteur be sprekingen met de gezinnen te krijgen. Zijn arbeid is niet onvruchtbaar. De Clas sis Middelburg wilde nu uitbreiding aan deze zaak geven. Naast de inzameling voor de Zending onder de Heidenen, zou dan in de Geref. Gemeenten een al- gemeene kas voor Inwendige Zending bestaan, waarvoor elke gemeente zou collecteeren of een bijdrage schenken. Dit voorstel werd met alg. stemmen aan genomen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De Zuid-Afrikaansche declamator Danie Smal, zal Maandag 10 Maart ook te Middelburg optreden, in het Schuttershof, des avonds te 8 uur. In den voorafgaanden middag zal hij een bijeenkomst beleggen tegen lagen prijs, toegankelijk voor kinderen. De opbrengst is bestemd voor een liefdadig doel. Danie Smal is in Zuid-Afrika reeds een goede bekende. Hij heeft daar reeds eeni- gen tijd voordrachtavonden gehouden, die een uitstekende beoordeeling vonden. On langs is hij ook in ons land een rondreis begonnen en de wijze waarop hij Zuid- Afrikaansche gedichten voordraagt, be zorgde hem ook hier een goede pers, Natuurkundig Gezelschap. Maandag hield Dr. A. Marlens uit Mid delburg, een lezing over Menschentypen. De psychische en organische waarde van een individu te bepalen naar uiter lijke lijn en vorm is een kunst, die sedert de mensch in reageerbuisje en met mi- Door DOUGLAS VALENTINE. (Schrijver vau De man met den Klompvoet). Geautoriseerde vertaling van W. E. P. (Nadruk verboden). 25.) Het was een tamelijk groote, soliede gebouwde schuur met een raam, dat uit zicht gaf op den tuin, een tafel en een paar stoelen, verder een groote kast, die den geheeleu wand innam aan dc zijde van het huis, waartegen de schuur was aangebouwd. In een hoek stond een mo torrijwiel, een mooie Douglas, en aan eonhaak aan den muur hingen enkele molorjassen. Enkele benzinebussen,waar van een paar leeg en sommige nog vol waren, stonden tegen den muur. Desmond onderzocht den motor. Die was in uitstekenden toestand, goed on derhouden, de tank half gevuld Een beetje droog zand op de banden bewees dat hij nog kort geleden gebruikt was. „Zeker de motor van Bellward, waarop hij naar het station gaat", dacht Des- mond. „Wat zou er in die kast zitten Dat zou ik wel eens willen weten. Zeker gereedschappen I" Toen viel zijn oog op 'n diepe lade in croscoop in het laboratorium bestudeerd wordt, in onbruik is geraakt. Hippokrates spreekt bijna op elke bladzijde van de constitutie en onder scheidt die in slechte en goede, magere en dikke, droge en vette, en zelfs naar de jaargetijden. Thans bieden anatomie en physiologie de aanknoopingspunten tot het vaststel len der constitutie. Het uiterlijk wordt bepaald door den anatomischen bouw in samenwerking met de psysiologische werking van het negatieve zenuwstelsel (sympathische en parasympathische) onder den invloed der prikkelende harmonen die door de orga nen van interne secretie direct in het bloed worden afgescheiden. Prof. Ligand heeft van het materiaal van Bertillon, bestaande uit 3000 indivi duen, 92 pet. naai' him uiterlijk kunnen groepeereu in 4 afdeelingen Met de ove rige 8 pet. wist liij geen raad. Die 4 typen zijn Het respiratorische (43 pet.), het digestieve (6 pet.), het mus culaire (23 pel.) en het cerebrale (18 pet.) Het respiratorische heeft een lange borstkas, de lijnen der onderste ribben maken een scherpen hoek. Slank van bouw, hebben zij eeu sterk ontwikkeld middengedeelte van het aangezicht, dat ongeveer de gedaante van een zeshoek heeft, waarvan de uitstekende jukbeen deren twee overstaande hoekpunten vor men. Holbein heeft veel dergelijke typen ge schilderd. Het degestieve type heeft een "kort borstbeen, de onderste ribben vormen een stompen hoek, de buik is sterk ont wikkeld met diepstaanden navel. De phy- sionomie is een pyramidevorm, met breeden onderkaak, smal voorhoofd, klei ne diep ingezonken oogen met vetgroei onder en boven, korte hals, breede schouders. Bij Jordaeus treft men por tretten van dit type. Hel musculaire type bezit een gemid delde borstkas, vierkante schouders, veel spiermassa, een physionomie met 3 ge lijke afstanden, rechte wenkbrauwen,wei nig intelligentie. Het is 't misdadigersly- pe. Bij de Grieksche beeldkunstenaars, Rubens en Reinbrandt vindt men deze- Het cerebrale type onderscheidt zich door een tenger lichaam, geringer spier- bouw, groolen schedel, pyramide vormi- ge physionomie met de breede basis boven, gebogen wenkbrauwen, dieplig gende oogen, in het midden voor uitspringende haarlijn. Bauer meende, dat de vrouwen naar een ander criterium moesten worden in gedeeld n.l. in een groep met vetlaag op heup, buik en onderste ledematen, een tweede vetlaag op de bovenste lede maten en een derde mager, en slank met sterke ledematen. Het zoogenaamde asthenische type, met minderwaardig vegetatief zenuwstel sel, komt vooral bij de vrouwen, echter ook bij mannen voor. Zij vertoonen wispelturige karakters, sterk wisselende gemoedsaandoening, uiten vage klachten Ze bezitten ver der zwakke spieren en organen, een langwerpig gezicht, neerhangende wan gen, slappe oogen, grooten neus, plooien onder de oogen, langen hals, hangende buik, doorzakkende ledematen, aanleg lot platvoeten, vertraagde spijsverlering ten gevolge van slappe ingewanden en daarmee samengaande auto-intoxicatie, sterken haargroei, vatbaarheid voor tu berculose, blauwe oogen, lichten blos, gevleugelde schouderbladen. Stiller en van der Hoeven hebben dit type onaf hankelijk van elkaar ongeveer gelijktijdig beschreven. Hel arthrotiseh of bradytrope type heeft een trage spijsvertering en dienten gevolge jichtlijden, diabetes, exaudatori- sche cliathese, neiging tot vetzucht, kort ademigheid, duizeligheid, slapeloosheid, hartkloppingen, benauwdheden, adenoïde vegetaties. De bloeddruk is in de war. Men onderscheidt hierbij de torpiden, de nerve u zen en de plethorisclien. De vegetatieve functies staan onder de tafel, die half opengebroken was en verschillende gereedschappen en reservc- onderdeelen bevatte, keurig gerangschikt en elk op een bepaalde plaats. I-Iij ging naar de kast en probeerde die open te krijgen. Maar zij was gesloten. Desmond had weinig eerbied voor de eigendommen van mr. Bellward, dus ging hij naar de la met gereedschappen en zocht en een flinken beitel uil, om daar mee het slot open te maken. Maar de kast was van eikenhout, heel stevig gebouwd, en hij trachtte tevergeefs een geschikte plek te vinden vanwaar hij met zijn werktuig kracht kon uit oefenen. Hij leunde met zijn linkerhand tegen de kast aan, terwijl hij met zijn rechter met alle kracht den beitel han teerde. Toen gebeurde er iets wonderlijks. De hcele kast draaide geruischloos naar bui ten. terwijl Desmond voorover viel en met een luiden smak tegen den muur van de ruimte waarin de kast draaide, aan bonsde. Razend van pijn en nijdig een geweldige stool tegen je hoofd is niet het ideale geneesmiddel voor ecu melancho lieke stemming vloog hij overeind, maar de stortvloed van scheldwoorden bestierf hem op de lippen, want hij keek recht in Belhvard's bibliotheek. Ilij stapte de kamer binnen om te zien hoe de kast er aan den anderen kant uit zag, Hij ontdekte ,dat een heel vale van boekplanken met de kast was meege- den invloed van het zynipathische en hel parasympathische zenuwstelsel, die remmend of versnellend op do organen werken onder de prikkeling van de hor monen. Bij de normale constututie he staai er evenwicht tusscheu heide werkingen. Heeft echter één van beide de overhand, dan spreekt men van zym- pathicotone en vagotone (de vagus is een parazympathische zenuw) gestellen. Onevenwichtige, tusschen sympathico- lone en vagotone gesteldheid slingerende .individuen noemt men neurotroop. Tengevolge van de rames communicau- les, die van het vegetabine zenuwstelsel naar de hoogere zenuwcentra gaan, oefent het ook een invloed op de psy chische gesteldheid uit. Vagotone constituties vertoonen een trage pols, diepe kleine oogen met kleine pupil, bleeke gelaatskleur, asthinalisclie aandoeningeu, maagkrampen met sterke zuurafscheiding, sterke speekselvorming, droge huid, apathie en traagheid. -SympalUicolone hebben fonkelende naar voren slaande oogen, wijde pupil, transpirecrende handen, zijn onrustig en. gejaagd. Neurolrope zijn onzeker, transpiree- ren dag en nacht, hebben aanleg tot neurasthenie. Door inspuiting met de hormonen kan men onderzoeken of iemand een der bovengenoemde constituties heeft, dan wel normaal is, al naar de wijze waarop hij op die inspuitingen reageert. Van groot belang is nu nog de hy pertrophic en atropine der organen met interne secretie of bloedklieren. Bij hypertrophic van de schild- of thymusklier ontslaat het Bazedowtype met vooruitspringende oogen, groote pu pil, hartkloppingen, tremoren, transpi ratie, vet haar, psychische afwijkingen, versnelde spijsvertering, zoodat niette genstaande sterken eetlust de persoon 'toch mager blijft, slapeloosheid, nerveus- heid. Atrophic, van deze klier geeft va gotone verschijnselen, vertraagde stofwis seling, myxoedum, onharmonisch ver deeld vet, waskieurige huid, droog haar, plompe kolomvormigen bouw. minder waardig intellect. Bij behandeling met de schildklierafscheiding (üiyreoidine) kun nen deze personen weer normaal wor den. Bestaat deze atropine reeds vóór of kort na de geboorte dan ontstaat een dwergtype met sporadisch cretinisme. vcrmlooze gestalten met zadelneus ten gevolge van sterkeren groei van den schedel dan van het aangezicht, open- staanden mond, grooten tong, geen tan den en ouwelijke trekken op een kinder gezicht. Ontstaat het op 5-jarigen leeftijd dan 'is bij goede verzorging, genezing moge lijk. De minder etrxeme gevallen van Ba- sedowoïden en myxoedemoïden aard treft men in grooten getale aan. Men heeft nog een dwergtype, dat niet door atropine van de schildklier is ontstaan, maar door slechte ontwikkeling van het vervoegingskraakbeen der been deren. Dit type heeft korte misvormde armen en beenen maar een normaal in tellect. Andere, normale, dwergtypen zijn het gevolg van te tenger vaatstelsel Bij atrophie van de voorkwab van de hypophysis, die zich in de hersenen be vindt, is de zadelvormige uitholling van hel wigbeen, en in verband staat met het groeien, blijft de groei staan en wordt het individu minderwaardig. Bij hypertrophic ervan vertoonen onvolwas- senen een reuzengroei, terwijl bij vol wassenen een uitgroeien in de breedte plaats grijpt, zoogenaamde akromegalie. Het gezicht groeit in de breedte uit, handen en voeten worden plomp. Zwan gere vrouwen vertoonen tijdelijke akro- megaloïde verschijnselen. Hypertrophic van de achterkwab van de hypophysis heeft vetzucht tengevolge, het individu krijgt een hooge stem en enkele vrouwelijke eigenschappen. Napo leon was een dergelijk geval. Vele sprekende beelden op het doek lichtten de voordracht toe, die zooveel draaid, met andere woorden, dat de kast in het schuurtje en dit vak met boeken blijkbaar uit één stuk bestond. Hij onderzocht nauwkeurig de wanden aan beide zijden vau de open ruimte om to zien hoe het mechaniek werkte. De boekplanken waren open en gemaakt van mahoniehout, de zijden waren met veel snijwerk met bladeren en bloemen versierd. Desmond streek met zijn hand van boven naar beneden langs het vak rechts van de open ruimte. Ongeveer halverwege, op de boogie van de vijfde plank van af de vloer, ontmoetten zijn vingers eeu knoopje, het hart van een bloem, dat toen hij er even op drukte, het geheele vak boekeu op zijn plaats terug üeed draaien Hij ging nu terug naar liet schuurtje en onderzocht de plek, waarlegen zijn hand geleund had, toen hij had getracht het slot vau de kast te forcceren Zooals hij wel ver wachtte, ontdekte hij daar ook een der gelijk soort knopje in het eikenhout, maar zoo kunstig ingelegd, dat het met hel bloolc oog nauwelijks gezien kon worden Voordat hij verder ging met zijn onder zoekingen, draaide Desmond zacht de bibliotheekdeur op slot Hij grendelde ook de deur van liet schuurtje aan den binnenkant, want hij wilde liever niet ge stoord worden door de huishoudster of door den ouden kindschen man. Toen ging hij terug naar de bibliotheek wetenswaardigs bevatte, dat men er wel meer avonden mee had kunnen vullen. Tot slot verscheen het beeld van Mon- no Lisa, een schoonheidstype, dat geen analyse of onderbrengen in een der groepen toelaat en de aanwezigen kan opwekken de groepeering van vrienden en bekenden iii sympathicotone, vagoto ne, basedowolde,asthenische, arthriti- sche enz. typen, waartoe menigeen zich na het gehoorde allicht geneigd zou voe len, maar aan de geneeskunstenaars toe te vertrouwen, De bekwame spreker heeft het Nat. Gezelschap zeer aan zich verplicht door deze voordracht, die getuigde van uitge breide kennis en degelijke studie. LANDBOUW De boerenleenbank te R i 11 h e m hield Maandagmiddag haar alg. jaarver gadering. Uit de rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1923 bleek, dat er minder geld ingezet was dan 't vorige jaar. Het salaris van den kassier werd vastgesteld op f225. De heer P. J. de Pagter werd als be stuurslid herkozen en de lieer J. Me- liefste als lid van den raad van toezicht. Wegens het bedanken van den heer J. J Mesu te N. en St. Joosland als lid van den raad van toezicht ,werd gekozen de heer 0. Wisse te Ritthem. De voorzitter sprak in de vergadering (de heer Mesu was afwezig) hartelijke woorden van dank voor hetgeen de heer Mesu voor de leenbank heeft gedaan, eerst 4 jaar als voorzitter, dan 4 jaar als lid van den R. v. T. De lieeren Js. Breel en Ps. Schout werden als plaatsvervangende bestuurs leden herkozen. De rente voor spaargeld werd bepaald op 8.84 pel. en voor voorschotten op 5.25 pet. De provisie van voorschotten op i/i pet. en van loopende rekening op één tiende pet. Aan het bestuur werd overgelaten de rentevoet met 1 Juli te wijzigen. Het te verstrekken voorschot aan één lid werd verhoogd van f5000 op f 7500. Om onkosten te vermijden werd aan de leden, die hun boekje nog niet hebben afgehaald, dringend verzocht zulks te doen. Maandagavond hield het Mussen- gilde te Serooskerke (W.) haar jaarvergadering Uit de verslagen bleek dat er 2901 eieren en 1301 vogels waren ingeleverd. De ontvangsten bedroegen f 77.74; de uilgaven f 70.34. Tol bestuurslid werd herkozen S. de Visser en gekozen Poules de Visser in de plaats van P. Abrahamse die 'be- dankte De commissaris P. Jasperse be dankte eveneens, aan het bestuur werd opgedragen een ander te benoemen. Maandag vergaderde onder voorzit terschap van den heer Jac Welleman de veilingsver. „E.M.M." te Krabben- dijke. Van de 134 leden waren slechts 14 leden aanwezig. De voorzitter merkte op, dat velen nu hun eigen organisatie den rug toe keeren, terwijl in de cri sisjaren deze hun veel voordeel heeft be zorgd. Wanneer slechts alleen de fruit telers medewerkten, dan zou de veiling ruimschoots kunnen bestaan. Uit het ver slag van de financieele commissie bleek, dat liet verliessaldo bedraagt f 76.78. Om de veiling door de moeilijke jaren heen te brengen, hebben veilingmeester en administrateur belangeloos hun werk ge daan. Het goed slot van den penningmees ter was f 19.23. De omzet bedroeg f 15.395.68, geveild werden 205.024 K.G. kruisbessen en 41928 K.G. zwarte bes sen voor een totaal bedrag van f 43438.06. Ce aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De heer J. v. Gor- sel en J. J. C. Wabeke te Rilland wer den benoemd. Het voorstel van het be stuur om de contributie aan f 1 op f2 werd met algemeeue stemmen aangeno men, ingaande 1925. en trok de kast achter zich dicht. Zon der de minste moeite sloot die. Hij wilde nu die boekenplaukeu eeus bekijken, want hij was er benieuwd naar of de kast en hel vak boeken werkelijk uit één stuk bestonden zooals het scheen. Hij j verwachtte niet anders, dan dal de boe ken allemaal namaak waren, maar een! Hij probeerde er een stuk of zes op ge luk af, en ieder boek dat hij er uittrok was een werkelijk boek. Desmond liet zich niet licht uil het veld slaan en hij besloot de planken van dit vak stuk voor stuk te onderzoeken. Met behulp, van een bibliotheekladder begon hij aan dc bovenste planken, maar zonder resultaat. Hij haalde de heele historie van Engeland van Macauly, een mooie uitgave van Swift's werken en een Completen Molière naar beneden zonder iels dichter bij zijn doel te komen De vierde plank van boven bevatte een prachtuitgave van Shakespeare's wer ken, groote deelen gebonden in rood ma- rokijnleer. Desmond kreeg kramp in zijn armen van het vele trekken en zijn han den waren zwart van stof, hij trok een paar deelen op goed geluk af eruit en zag dat het echte boeken waren net als de rest. „Stikt" zei hij hardop en was half van plan liet onderzoek te staken en met hamer en beitel aan den gang te gaan in de kast in 't schuurtje. Het was on- Öertusschen bijna donker geworden in de Daarna hield de heer Van der Pïas- sche, tuinbouwconsulent een lezing over: „Het sorteeren en verpakking van tuin bouwproducten". Tal van nuttig* wenken gaf spreker, die zijn medewerking toe zegde, om hier een cursus te houden in het sorteeren en verpakken van fruit. Daarna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Verbetering rundvee. Betreffende de vergadering van de ver. tot verbetering van het ruudveo in Zeeland, valt nog het volgende te ver melden Namens de Rijksregelingscoramissie wordt meegedeeld, dat van het rijk dit jaar f 1795 subsidie ontvangen zal wor den tegenover f1410 in 't voorjaar; dat de prijzen der stieren met 10 pet. ver hoogd zullen worden, wanneer zij een preferente vader of grootvader hebben, liét Fricsche rundvee zal het volgend jaar niet njeer tot de keuringen wor den toegelaten, dit jaar zal het als' „wild" beschouwd worden, een en an der in verband niet het feit dat hel Ned. rundvcestamboek de papieren van het Friesche stamboek niet meer erkend. Voor fokveedagen wordt uitgetrokken voor Kloosterzande f 50, Zuiddorpe f 25, Terneuzen f 25 De lieer Zwagerman zegt dat het ledenaantal is gedaald tot 326 en wekt op om propaganda voor de ver. te maken. Uit de rekening 1923 blijkt, het batig slot gedaald is van f1960.14 tot f 1857.82: zulks in verband met de uitgave van een brochure De heer Zwagerman, den handel van fokstieren binnen de provincie bespre kend, zegt dat de bedoeling is, dat de fokkers de behoefte aan goede fokstie ren in de provincie leeren voldoen. Daar om is een adreslijst gemaakt van de voor naamste veehouders. De voorz. zegt dat de kenrlngsda- gen zullen gallen tusschen 23 April en eind Mei. Bij de dir. van den Landbouw zal er tegen geprotesteerd worden, dat de re geering zonder de betrokken organisa ties daarin te kennen, den maatregel heeft opgeheven, waarbij de prov grens gesloten werd voor den invoer van vee in Zeeland uit die provincies, waar mond en klauwzeer heerscht. Hierdoor is ook in sommige gemeenten van Zeeland mond en klauwzeer uitgebroken. Uit den boe zem der vergadering kwam de mededee- ling, dat de burgemeesters van Schore, Kapelle en 's-Gravenpolder hun hand- teekening gezet zouden hebben onder een adres om invoer uit de besmette gebieden weer te bevorderen Vervolgens hield de heer Zwager- m a n een lezing over Melkproduc tie en het tot waarde brengen der melk in Zeeland. Spreker begint met er zijn genoegen over uit te spreken dat de veestapel, die in de oorlogsjaren zoo sterk werd ingekrompen, weer aanmerkelijk wordt uitgebreid, zoodat het in 1921 bereikte aantal van 70.000 stuks rundvee, waar van 22000 melkkoeien, wel reeds ver zal overschreden zijn De hooge bedrijf «uit gaven voor den akkerbouw en de sterk dalende prijzen der akkerbouwproduc ten aan den eenen kant en de loonende prijzen der zuivelproducten en veehou derij aan den anderen kant, zijn hieraan niet vreemd. Spreker noemt het een gelukkig ver schijnsel. Het bedrijf moet niet te een zijdig zijn; het vee behoort naast den akkerbouw. Het meest rendabel is het vee zelf te fokken en niet aan te koopen. Van groote beleekenis is het houden van een flinke veestapel voor de melk- en boter- voorziening, liet tot waarde brengen van grasettingen op dijken en wegen en van de afvalproducten van den akkerbouw voor de mestvoorziening, enz. Hoe ech ter de melk behoorlijk tot waarde te brengen? We kunnen met vrij groote zekerheid aannemn, dat er pl.m. 25000 melkkoeien zijn. Op grond van gecontroleerde melk- giften van 4000 koeien wordt er gem id- v wiwfn bibliotheek en Desmond stak een lucifer aan, om ecu laalsten vluclitigen blik te werpen op de nog overblijvende plan ken. Bij dit licht viel 't hem op, dat de laatste deelen van Shakespeare eenigs- zins vlakker waren daü de overige. Hij liet deu lucifer vallen en pakte een van de deelen beet. Het liet niet los. Hij trok harder. Nog wou het er niet uit. Nu trok hij met alle kracht en de laatste zes rug getjes met vergulde letters kwamen als één stuk naar beneden en bij smakte achterover van de ladder op den grond. Maar nu raasde hij niet. Hij stond gauw weer op slak de lamp op de tarel bij hol raam aan en ging er mee naar de boekenkast. Waar Shakespeare's wer ken hadden gestaan, was nu een gapende leegte en een kleine sleutel stak in een slot. boven een koperen handvat. Des- mond klom de ladder weer op en draaide gretig den sleutel om Toen greep hij het handvat en trok, het heele vak boeken draaide opeu als een deur en hij stond tegenover een heelen voorraad benzino bussen. Ze stonden keurig in rijen opge stapeld, van den grond tol bovenaan de boekenplanken, verscheiden rijen diep. Ruw geschat moesten er eenige honder den bussen in de ruimte staan. En ze waren alle gevuld. In een oogwenk begreep Desmond, wal deze ontdekking beteekende. De motor in het schuurtje was de schakel tusschen Bellward en de man, met wien hij te

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5