Ingszoudaji Stukken. I ADVERTEHTIEN#! Aanbesteding echte %iescf)ë HeereDbaai onderzoek by een anderen keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Desgewenscht kan hij' het ver zoekschrift ook indienen bij den burge meester, die alsdan zorgt voor de ver zending. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen a. die zijn opgenomen in een krank zinnigen idioten-, doofstommen- of blin- dengesticht; b. die doen blijken door ziekte of ge breken tof die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a bedoeld; c. die zijn opgenomen in een rijksop voedingsgesticht, een tuchtschool, een ge vangenis of een rijkswerkinrichting; d. die hun beroep maken van de bui- tenlandsche zeevaart of van de zeevis- scliérij buitenslands; e. die langer dan een maand in het buitenland verblijven; f. die een geestelijk of ecu godsdien- stig-menschlievend ambt bckleeden of tol zoodanig ambt worden opgeleid; g. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, de zeemacht of de oyer- zeesche weermacht. Ook zij, die lot den vrijwilligen land storm behooren, behoeven niet voor den keuringsraad te verschijnen. De voorzitter van den keuringsraad verzamelt tijdens de zitiing gegevens om trent de indeeling. In verband hiermede staat het den ingeschrevene vrij alsdan den voorzitter mede te deelen, of hij, zoo hij tot gewoon dienstplichtige mocht worden aangewe zen, zou wcnschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor de hospitaal soldaten, voor een bereden korps en ook aan welk auder korps hij zich het liefst toegewezen zou zien Ook kan hij zijn wenschen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschrevene den voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dal hij voor eeuig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, omtrent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den herkeurings- raad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd a. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen verte genwoordiger; b. door elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aanne melijke in het verzoekschrift omschreven gronden en binnen tien dagen na den dag, waarop de uitspraak in het open baar is medegedeeld zijn ingeleverd bij den burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. Blijkt, dat iemand voor goed onge schikt is verklaard als gevolg van be drog, dan wordt hij op last van dein' Commissaris der Koningin in de pro vincie, binnen welke hij was ingeschre ven, opnieuw voor den dienstplicht in geschreven, tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minis ter weder wordt geplaatst in de ver houding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd ver klaard. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangegeven plaats en tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijn de, zich niet aan de meting of het ge neeskundig onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste "honderd vijftig gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Straf recht, dat luidt als volgt: Met gevangeuisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: lo. hij, die zich opzettelijk voor den dienst hij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken; 2o. hij, die een ander op diens verzoek opzettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevan genisstraf van ten hoogste zes jaren op gelegd. Middelburg, 29 Februari 1924. De Burgemeester, P. DUMON TAK. tijds bij de werklieden van de firma M. K. Jeras en Zoon. De voornaamste oprichter, en toen daar werkzaam, was de heer H. P. van de Ree, nog (nie( zoo lang geleden overleden. Meer dan 50 jaar is hij als voorzitter aan het fonds verbonden geweest. Oorspronkelijk was de bedoeling, dat enkel lid konden zijn de werklieden bij genoemde firma, maar spoedig werd de deur voor alle anderen opengezet en telde de vereeniging in zijn bloeitijd leden. Thans zijn er nog 141 leden it het laatste jaarverslag blijkt dal hel fonds nog in een behoefte voldoet en nog wel reden van bestaan heeft, wanneer het wat uit zijn vergetelheid naar voren wordt gebracht, 't Spreekt dat er gedurende al die jaren tal van ver anderingen en wijzigingen hebben plaats gehad. Uit het laatste jaarverslag blijkt dat ontvangen was f 1540 39 en uitgegeven aan ziekengeld enz. f 1661.72; de bezittin gen bedroegen in totaal f1035 83. Aan 42 leden werd voor langer of korler duur uilkeering verstrekt, in totaal 1512 dagen bij ziekte en 168 dagen bij ongeval, ter wijl 2 weduwen hun reglementairen steun gedurende 4 weken ontvingen. Zij die behoefte gevoelen lid van het fonds te worden of nadere inlichtingen verlangen, verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. M. R, BURGERLIJKEN STANO, Vlissingen. Van 21 lot 27 Febr. Ondertrouwd- J. H. N. S. de Jong 25 j. en E. van Rijswijk 18 j.; A. K. H. Braune 27 j en A. Piekart 26 j.; A. Ivlopmeijer 25 j. en A. Verheul 21 j.; C. L van Dieren- donck 27 j en G. R. A. Billiaert 23 j.; L. Jasperse 21 j. en G. v. Eenennaam 22 j.; J. Parent 27 j. en J. Bossclaar 32 j. Getrouwd: L. G. Bostelaar 25 j en G. de Ridder 18 j.; J. C. van Wezel 27 j. en A. P. C. Stroo 24 j.; F. C. de Smit 24 j. en L. Bosselaar 20 j.; W. II. Mesman 27 j. en I. J. Maas 25 j P. C. van Egeraat 23 j en J. V. D. Truijts 20 j.; J. Goed- bloed 22 j. en L. S. Hollebrandse 21 j.; N. Kervink 21 j. en D. Hoogerheijde 22 j L. J. A. Iluijbrecht 21 j en N. de Melker 19 j. Bevallen C. R. E. Stuurhaan geb. van Bekhoven d.; A. W. Popping geb. Verwaaijc'n d.; L. Roelse geb. de Ridder z.; J. Valkier geb. de Nooijer z.; W. A. P. Lute geb. Blom z.; L. Iiuijssoon geb. Olarisse, z. Overleden W. J. C. Verbeek echtg. van M. S. Langejan 69 j.; M. Smit j m. 21 j.S. F. Lako j.m. 21 j.; P. Adriaanse wed. van J. Geldhof 87 j. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Zondag 2—Zondag 9 Maart. Ten- toonst. Voor de Kunst. Hout en Linoleumsneden van Jan Heijse ten Klooster, Frits Lensvelt en M. Evers—Keg en R. Wichers Wierd- De Notaris J. L. VAN DER HARST is voornemens om op Donderdag 20 Waart 1924, des avonds ten acht uren in het Vei lingsgebouw Mercurius aan de Koe- poortstraat le Middelburg, PUBLIEK TE VERKOOPEN: 1. Een Huis en Erf aan het Vlis- singsch Wagenplein Q 121, groot 98 c.A. Verhuurd voor f3 81 per week. 2. Een Huis en Erf aan het Vlis- siugsch Wagenplein Q 122, groot 99 c.A. Verhuurd voor f 3.85 per week. 3 Een Huis en Erf aan het Vlis- singsch Wagenplein Q 123, groot 40 c.A. Aanvaarding 1 Mei 1924. 4. Een Huis en Erf aan hel Vlis- singsch Wagenplein Q 124, groot 43 c A. Verhuurd voor f 2 50 per week. 5 Een perceel Bouwterrein aan het Vlissiugsch Wagenplein, groot 99 c.A. Direct te aanvaarden. 6. Een Pakhuis met Bovenwoning aan den Sleeperssingel Q 131, groot 22 c.A. Boven verhuurd voor f 2.per week, beneden 1 Mei as. te aanvaarden. Voorschreven onroerende goede ren zijn te bezichtigen daags voor en op den verkoopdag des voor middags van 10-12 uren en des namiddags van 2—4 uren. Nadere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris VAN DER HARST. A anbestediiig Het Bestuur der Waterkcering van den Calamiteuzen „Lecndert- Abrahanipolder" zal in het gewo ne bestcdingslokaal le Kals, onder nadere goedkeuring van Hecren Gedeputeerde Staten, AANBESTEDEN op Vrijilag den 4 \pril 1924, des voormiddags te 11 uur Het verbeteren en onderhouden tol 39 April 1925 van de walcr- kcerende en andere werken aan bovengenoemden Calamiteuzen polder. Raming f6771.45. Aanwijzing geschiedt op Vrijdag den 28 Maart en op Maandag den 31 Maart 1924, telkens des voor middags van 10 tot 11 uur. Samenkomst in gemeld lokaal. Buitendien geschiedt geen aan wijzing. De aanbesteding heeft plaats in gevolge 1 der A. B. Het Bestek ligt ter lezing in het bestedingslokaal en ten kan tore van den Secretaris-Ontvanger, alwaar het verkrijgbaar is van af 17 Maart 1924 tegen betaling van 60 cent en 2 cent voor port. Kats, den 28 Februari 1924. E. C. PRIESTER, Voorzitter. J. L. VERSPRILLE, Secretaris-Ontvanger. HET TOELAAGFONDS VOOR AM BACHTSLIEDEN. Een dezer dagen was het 65 jaar ge leden, dal een fonds werd opgericht met de bedoeling de werklieden bij ziekte te ondersteunen, u.l. „Het Toelaagfonds voor Ambachtslieden." Was dit fonds eertijds in zijn bloei populair onder de arbeiders, en meer bekend onder den naam van het fonds van Dormaar, thans dreigt dit in het vergeetboek te geraken, wat bewijst, hoewel zeer langzaam, de achteruitgang van het ledental. De bon den op verschillend gebied, welke zieken- uitkeering geven, zoo ook fabrieken en vele patroons, hebben dit fonds voor de daar aangeslotenen vrijwel overbodig gemaakt. Evenwel kunnen tal van arbei ders welke om de een of andere reden geen lid van een vakbond kunnen zyn, daar nog een plaats vinden. Da oorsprong van oprichting was des Maandag 3 Maart. Natuurk. Gez. Lezing dr. Martens. Woensdag 5 Maart. Lezing ver. learl. mach., spr. ir. Matzinger. Am bachtsschool, 7.30 uur. Donderdag 6 Mrt. Winlerlezing ds. B. J. 0. Rijndera, Bogardzaal, 8 uur. V r ij d a g 7 Maart. Lezing comm. Arb.ontw. Spr. dhr. H. J. van Geuna, onderw.: „Tellen on Getallen." Vooruit. V r ij d a g 7 Maart. Ver. Voor de Kunst Causerie door mej. R. Wichers— Wierdsma over „Graphische Tech- nieker St. Joris 8 uur. St. Joris 8 uur. Zaterdag 8 Maart. Alg. verg. Openb. Leeszaal en Bibliotheek. Dinsdag 11 Maart. Liederavond mevr. FaberGroneman. Alg. Ned. Ver bond. Concertzaal. Woensdag 12 Maart. Openb. verg.afd. M'burg ver. Volksonderw. Spr. KI. de Vries. Woensdag 12 Maart. Lezing Nederl. Prot. Bond. Spr. dr. P. H. Ritter Jr., Utrecht. 8.15 uur. Vrjjdag 14 Maart. Geschied en Letterk. Ver. Lezing pror. dr. N. A. van Wijk. KI. Concertzaal, 8 uur. Vrijdag 15 Maart. Geschied- en Letterk. Vereen. Lezing prof. dr, M A van Wijk. KI. Concertzaal, 8 uur. Woensdag 19 Maart. Ilubermann, Concertvereen. Concertzaal. Zaterdag 5 April v m. 11 uur, ver derlokaal Kortgene het aanleggen van steenglooiing en aardewerk v d. walerkeerende e. a. werken a. d. calam. Annapolder. Zie Midd. Crt. 1 Maart 1924. Maandag 14 April. Gen. Rep. Matthau*- Passion. Zangver. T. O. en U. Concertzaal. Dinsdag 15 April. Uitv. Matthaus-Pas- sion Zangver. T. O. an U. Con certzaal. Dinsdag 27 MeiDonderdag 5 Juni 2e Nijverheidslent. Schuttershof. Maandag 2 Juni. Gen. Rep. Muziek feest zangver. T. O. en U. Con certzaal. Dinsdag 3 Juni. le dag Muziekfeest zangver. T. O. en U. Con certzaal. Woensdag 4 Juni. 2e dag Muziek feest zangver. T. O. en U. Concertzaal. Het Bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen „Anna-Pol- der" zal In het Vergaderlokaal te Kortgene, onder nadere goedkeu ring van Heeren Gedeputeerde Sta ten, op Zaterdag, den 5 April 1924, des voormiddags te 11 uur AANBESTEDEN: Hef aanleggen van Steeoglooiïng- cn Aardewerk en hel onderhou den lol 30 April 1925 van de waterkeerende en andere wer ken aan bovengenoemden Cala miteuzen polder. Raming f 11.133.80. Aanwijzing geschiedt op Zater dag den 29 Maart en op Dinsdag den 1 April 1924, telkens des voor middags van 10 tot 11 uur. Samenkomst in de Directiekeel. Buitendien geschiedt geen aan wijzing. De aanbesteding heeft plaats in gevolge 1 der A. B. Het Bestek ligt ter lezing ten kantore van den Secretaris-Ontvan ger, alwaar het verkrijgbaar is van af 17 Maart 1924 tegen betaling van 60 cent en 2 cent voor port. Kortgene, den 28 Februari 1924. L. J. DORST, Voorzitter. J. L. VERSPRILLE, Secretaris-Ontvanger. rnnrnrn het boek met alle inl. en raadgev. franco na ontv. v. 20 ets. aan postz. MIJ. „DE NOORDERPOST" Rotterdam, Aert Nesstraat 3B, hoek Coolsingel. Lamsteeg 1, hoek Boerenvischmarbt. Speciaal adres: VROUWENSPUITEN, PATENTGENEESMIDDELEN. Ook inl. per brief. Adree: Mij. „De Noorderpoef", Poetbox 7U, Aacterdaa. Snel en zeker werkend tegen Rheumatiek j Griep Hoofd- en influenza Zenuwpijn Verkoudheid Slapeloosheid. TOGAL-TABLETTEN scheiden sterk het urine-zuur af en gaan zoodoende direct naar de bron der pijnen. Uitstekend werkend tegen slapeloosheid. Door vele Doctoren en Klinieken ten zeerste aanbevolen. Bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar a f0.80 en f2.Vraagt brochure No. 60 over de zekere genezing door Togaf van rkeu- matiek, gevatte koude, enz., welke U op aanvr. gratis wordt toegez. door den Imp. A. J. AMEYE, A'dam. PLANT In de plaats van het gerooide. Vereeniging tot behoud van JS atuurschoon, „NEHALENNIA". Plants Owe advertenties in andere bladen door tasBoaenkomBt van de Administratie der Middelburgsche Crt. Ge bespaart dan kosten papier, porto's en Op Dr. Pijnloos' spreekuur. (Uitknippen!) 4 (Wordt vervolgd) Maar m'n beste manOm dergelijke eksteioogen te ope- reeien, moeien zaag en beitel eraan te pas komen. Noem je dat eksteroogen?, Het lijken wel telefoonschellen. Je kunt met dit bezit wel een Nanmlooze Vennootschap tot verwelking van hoorn oprichten. Als het in vele mlllloenen gevallen onfeilbaar gebleken Kuklrol niet bestond, zou zelfs Ik Dr. Pijnloos en Professor In de Kukirologle met zooiefs geen raad weten. Met Kuklrol Is het echler een kleinig heid, zei Is U van Uw eksteroogen af te helpen Prent het goed In Uw geheugen: ,Met Kuklrol en zonder pijn, weg eksteroogen groot en klein." Koop nu direct in de dichtst bijzijnde apoiheek of drogisterij van beteekenis een doosje Kukirol en binnen enkele dagen liggen er twee stukken 'leder vóór U, die voordien als eksteroogen nan Uw linker voet prijkten Bovendien raad ik U aan, tevens een pakje Dr Oampe's Kukirolvoetbad le koopen. Dr. Campe's Kukirol- voctbad maakt het dergelijke reuzen eksteroogen gemakkelijk om afscheid van U te nemen, voorkomt verder het trans plieeien, doorloopen en het branden der voeten Het ver sterkt de zenuwen en pezen en geeft den voeten meer wceislandsveimogen. Laat U nog heden de leerrijke en uiterst belangrijke brochure „De juiste verzorging der voe ten" toezenden. De toezending geschiedt gratis en franco door N.V Drogerijen Maatschappij, Rotterdam, Postbox Z 284 Alleenvertegenwoordigers voor Nederland Onze over de geheele wereld bekende, In vele milll oenen gevallen beproefd gebleken Kukirol-tabrikaten zijn in iedere apotheek en bij alle drogisten van beteekenis tegen 50 cent per pakje verkrijgbaar. In vele zaken worden vervafscWrrgen van onze echte Kuklrol fabrikaten goedkoopst verkocht Weiger deze beslist en let er In uw eigen belang op, dat men U vooral geen minderwaardige praeparaten, onder hei voorwendsel dat ze „toch ook heel goed" zijn. in de handen stopt. Lr bestaat niets betei dan Kukirol. Onze „Wetenschappelijke Afdeellng' onder leiding van üi. Campc, geeft tegen vergoeding van porto gratis advies omtrent alles, wal verbandhoudt met voetverzorgingen, voetkwalen Kuklrolïabrlek, Grosz-Salze bij Magdeburg.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3