ESPERANTO WAFELS SPORT. van 1914 en 1918 moet de be volking het hoofd koel houden en zich niet laten beinvloeden door den wind Voor de derde maal is het le kl. van pessimisme, die kunstmatig wordt kampioenschap-biljarten voor VI is si n- aangeblazen. De soc. pers maakt ech- gen verworven door den heer Th. de ter van de gelegenheid gebruik om de Smet. Deze won 10 van de 11 par- aandacht te vestigen op het feit, dat tijen en behaalde 1593 punten in 353 de Belgische frank nu slechts nog 17 beurten. Totaal gem. 4.51. Hoogste serie centiem waard is, terwijl de prijs van 37. Hoogste gem. in één partij 6.S2. AFLOOP AANBESTEDINGEN. het brood tot frank 1.50 is gestegen. Ook dringt zij aan op ontslagneming van het kabinet-Tlieunis-Jaspar, dat naar het heet het land financieel naar den afgrond leidt. De algemeene stemming blijft vrij Door het bestuur van den Polder zenuwachtig, al was de tendenz Woens* Walcheren werd hedenmiddag te Mid- dag eenigszins gunstiger dan Dinsdag, delburg aanbesteed: j De Parijsche correspondent van ge- a. het leveren van 260.000 nieuwe noemd blad seinde straatklinkers. Minste inschrijver was de Voor den consument weerspiegelt zich N. V. „De Vlammenstraatklinker" te Zeist de spanning van den wisselkoers vooral voor f25 per 1000 stuks; in de prijsstijgig en de sluiting van de b. het leveren van gecreosoteerde goederenbeurs in verband daarmee, eikenpalen, gordingen en kespen. Minste Hiertegen hebben de belanghebbenden inschrijver de heer B. H. Glercx te Box- dadelijk verzet aangeteekend. Zij mer- tel voor f 8596; ken op, dat deze maatregel het kwaad c. het leveren van eikenpaalhout, gor- niet in den wortel aantast, daar hel feit, dingen en kespen. Minste inschrijver de dat de noteeringen niet in de bladen heer B. H. Clercx te Boxtel voor de som verschijnen, de producenten in de pro- xxvan f 10472.75. AFLOOP VEHKOOPINGEN. Woensdag werd te Heinkens- z a n d ten overstaan van notaris van Oleel publiek verkocht een huis, schuur en tuin, groot 6 Aren 82 c.A. Kooper werd de heer J. van 't Westeinde voor f3010 plus onkosten. BUITENLAND. vincie niet tot verlaging kan nopen en vergelijken dit met de stijging van de Seine, die zou doorgaan ook als de peilschalen zouden worden weggenomen. De prefect bewerkte met de sluiting slechts, dal de transacties naar de cafe's in den omtrek werden verplaatst, wat misbruiken bevordert. Hij laat dan ook doorschemeren, dat dit maar tijdelijk zal zijn. DE ENGELSCHE TRANSPORTSTAKING GEËINDIGD. Zoo somber als de verwachtingen wa ren, zoo onverwacht is het einde geko men. Nog voor wij nadere bijzonderhe den wisten, was reeds het bericht in ons bezit: In het havenconflict is overeen stemming bereikt. Het werk zal zoo spoedig mogelijk hervat worden. Nu blijkt gisteren de atmosfeer veel gunstiger te zijn geweest. Het verloop was ongeveer aldus: Het Hof van onderzoek, door de regee ring, gelijk bekend, ingesteld, had gis terenochtend Bevin gehoord, den stakers- leider. De zitting was, gelijk te voren vast gesteld, openbaar. Toen het Hof 's middags weer bijeen kwam, werden de aanwezigen zeer ver baasd door een onderhoud tusschen Be- vin en de hoofdvertegenwoordigers der werkgevers. Even later werd de vergadering van het Sof van Onderzoek verdaagd, omdat de werkgevers opnieuw wilden beraad slagen. Dit is geschied, en na de verga dering zou Bevin een belangrijk aanbod van de werkgevers hebben ontvangen, dat hy beloofde 's avonds vóór de avond zitting der werkgevers te zullen beant woorden, na het aan het stakingscomité te hebben voorgelegd. Wat er in het aanbod stond en hoe dit antwoord was, is op het oogenblik, dat wij dit schrijven nog niet bekend. Maar als wij het draadlooze V. D. bericht goed hebben verstaan, hebben de werk gevers in hun avondvergadering beslo ten, met alleen de stemmen der werkge vers uit Liverpool tegen, toe te stem men in een loonsverhooging van 2.sh. Hiermee hadden dus de arbeiders het pleit gewonnen. Want zij zijn juist om den eisch: 2 sh. loonsverhooging, in sta king gegaan. Men herinnert zich de ge ruchten, dat alleen de Londensche werk gevers daar niet aan wilden. Ook om de zorg voor de levensmid delenvoorziening in de naaste toekomst hoefden de stakers 't niet te laten. Want de transportwerkersbond (de „wit te", de stakende bond) had de regeering toegezegd voor het vervoer van de nood zakelijke levensmiddelen te zullen zor gen. Anders waren zij zelf ook door deze hongerblokkade en de ontstane duurte de dupe geworden. Hoofdzaak is- er wordt, na een drie- daagsehe staking weer gewerkt, alle on rustbarende voorspellingen ten spyt. Door heel Engeland zal een zucht van verlich ting opgaan. Alle dreigementen met in beslagnemingen, distributie, enz. hoeven niet in daden le worden omgezet. Aan het eind dezer week zal alles weer nor maal zijn. Wij zijn alleen benieuwd, wel ke de houding van 't Hof van onderzoek in deze snelle bijlegging is geweest. Heeft zij daar veel in bijgedragen, dan is dal een goede reclame voor de Labourre- geering 1 Rest dan nog alleen de schade voor hen, die direct of indirect met deze staking van drie etmalen hebben te ma ken gehad I BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. De scheepstimmerlieden van Ant werpen zijn in staking gegaan. Zij vragen en loonsverhooging van ruim 7 fres. per dag. De patroons beweren, dat zij on mogelijk aan dezen eisch kunnen vol doen vanwege de concurrentie met Bot terdam en andere buitenlandsche ha vens. Het Hof van Beroep te Brussel heeft uitspraak gedaan in het geding tus- op de politiek van den patriarch, die er van beschuldigd wordt de voetstappen to volgen van zijn voorganger Meletios. Uit Rusland. Herhaaldelijk komen er weer be richten over opstanden tegen het sovjet- regiem in Rusland. Ze dienen echter steeds met het noodige voorbehoud te worden aanvaard; ze zijn vooralsnog oncontroleerbaar. Uit de Ver. Staten. De gezamenlijke eigenaars van de „Marion Star", het blad van wijlen pre sident Harding, hebben het er niet bij laten zitten, toen de xniJlionair Van der Lip hen bij de petroleumschandalen be trok. Zij eischen een schadevergoeding van 600.000 dollar. Een hevige storm woedde gisteren boven de Oostelijke Staten van Amerika. Het treinverkeer werd opgehouden, cn vele telegrafische verbindingen werden verbroken. De straten van New-York zijn-onbegaanbaar tengevolge van den sneeuwmodder, die duimen dik ligt. 14.000 arbeiders zijn bezig de drukke pun ten begaanbaar te maken. Alle kantoren zijn een uur vroeger gesloten om het personeel gelegenheid te geven op tijd zijn woning te kunnen bereiken. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 21 Febr. Op de graan markt was de aanvoer matig. Tarwe f 13—13.50; witte boonen 20 33; ronde bruine boonen 30—40; kroon-' erwten 19—23, maanzaad 35—37; lange bruine boonen 20—32 Boter f 1.10, particuliere prijs fl.20. Eieren f6.50, particuliere prijs f7.60. Eendeieron f 7.50. Opgave van den marktzetter van Land bouw; Boter fl.10, particuliere prijs fl.20. Eieren f6.50, particuliere prijs f7.50. Eendeieren f 7.50. Hoes, 19 Febr. Veilingsver. „Zuid-3 veland". Appels- Goudreinetten 12543, sclien prinses Louise, oudste dochter van Oaimda Reinetten 21, Baldwin 17, Lanes wijlen Koning Leopold Et, en haar bui- .f"1"' "ij^ntersehe Pipp.el.ng 8, tenlandsche schuldeischers, en de prinses i Remette d Or 17, KeineUe Tulpa 8 13, toegestaan haar schulden in marken en f,"™ 19~27' kronen te mogen belalen volgens den tleur "-"j Grauwzour 16, Stnepelm- DE DALING VAN DEN FRANC. De Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. seinde gisteren De burgerlijke bladen waarschuwen de bevolking tegen de paniekstemming, wel ke thans in het land heerscht. Op de beurs wordt voor millioenen aan vreem de deviezen gekocht, terwijl door velen groote voorraden levensmiddelen worden ingeslagen met het oqg op een voorge wende nakende prijsstijging. Dit alles huidigen koers. Uit Duitschland. Volgens de „N. R. Ct." is men in welingelichte kringen te Parijs van mee ning, dat de Fransche en de Belgische regeering weinig bezwaar zullen maken tegen de ontruiming van het Roerge bied mits zij daar een soort militair toezicht mogen blijven oefenen, waarvan ,echter in het publiek niets behoeft te 'blijken en op voorwaarde, dat de afge sproken leveranties geregeld doorgaan en ook voor de toekomst verzekerd zijn. Economische concessies, hehalve het toe staan van een moratorium, zouden echter niet zijn te verwachten. Uit Saksen. Bij den Saksischen Landdag is een 'oorstel ingediend om bij het rijk te protesteeren tegen de invoering van den zomertijd. Uit Frankryk. De bekende Citroën-autofabriek heeft haar heele personeel, 20.000 man sterk, uitgesloten, in verband met een loonconflict. Uit Engeland. Ramsay Mac Donald heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de regeering er niet aan denkt aan de Engelsche gezant schappen in het buitenland speciale amb tenaren te benoemen voor het volgen der socialistische beweging in het betrok ken land. De afgetreden minister van marine Denby heeft verklaard enkel te zijn afge treden om president Coolidge's taak te vergemakkelijken. Denby dringt aan op een onpartijdig onderzoek. Uit Noorwegen. Eenigen tijd geleden heeft de Noor- sclie regeering de mogendheden, die het Noorsche integriteitsverdrag van 1907 hebben geteekend, medegedeeld, dat Noorwegen het verdrag vervallen acht sedert zijn toetreding tot den Volken bond. De Engelsche, Fransche en Duit- sche regeering hebben dit standpunt aan vaard; de Russische echter niet. De Noorsche regeering beeft dan nu ook besloten het verdrag formeel op te zeg gen; het loopt op 28 Febr a.s. af. Uit Egypte. Reuter seint uit Kairo, dat de Egyp tische regeering de vergunning aan gra vin Carnarvon tot onderzoek van Toet Ank Amen's graf'heeft ingetrokken Ook de machtiging van Howard Carter voor het verrichten van opgravingen in het Dal der Koningen is ingetrokken omdat hij het op zich genomen werk, door de grafkamer van Toet Ank Amen te sluiten onderbrak, en naderhand voor de hervat ting van den arbeid onaannemelijke eischen stelde. Den directeur-generaal van den Egyptischen oudheidkundigen dienst zal nu worden gelast de grafkamer open te breken en de werkzaamheden zoo spoedig mogelijk te laten hervatten. Uit T u r k ij e. De heilige zonen hebben Papaef- tem, den leider van de Turksche Ortho doxe Kerk in Anatoliê, uit zijn priester lijke waardigheid ontzet, als straf voor zijn aanval op Phanar op 27 Dec. j.l. toen de nieuwe patriarch Gregorius VI) werd gekozen. Deze uitspraak kan ern- gen 12, Court Pendu 13—23, Pomme d'Oranje 1416, Zoete Campagner 15—19, zoele bellefleur 17, bruinzoet 17. Peren: Bergamolte d'Esperen 23, Klejperen 25- 34. Diversen: uien (groote) 1.60—4.8 (kleine) 1.10—5, (stek) 0.20—1.10. Sprui ten 23—26, honing 0.60—0.61. ADVERTENTIËN. Heden overleed te Gronin gen, in den ouderdom van 69 jaren, onze beste Broeder, Zwager en Oom, CAREL FREDRIK REILINGB. Dr. H. RE1LINGH. M. REILIMGH— Van Santen. W. H. G REILINGH. Middelburg;, 20 Febr. 1924. Heden overleed op het aller onverwachts, tot onze diepe droefheid, onze gelietde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, JOHANNA KODDE, Wed P. J. DAVIDSE, in den ouderdom van 84 jaar en 9 maanden. Dit aller naam, P. DAVIDSE. St. Laurens, 20 Febr. 1924. I Jo—8- stige gevolgen hebben, omdat geduren- hee en deze bladen onvaderlandse!» dé- de de laatste dagen in de Turksche bla- sme. Thans evenals in de somberste [den verscheidene aanvallen zijn gedaan Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij hel overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer SERVAIS HEINE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: de Wede. C. HEINE—MESÜ. Middelburg, 21—2—'24. Voor de belangstelling, ons be toond op den 13den dezer, betui gen wij onzen dank. Familie DE RIJK. Brakstraat 258. Voor de vele bewijzen van be langstelling, den 15en dezer ont vangen betuigen wij onzen har telijken dank. F. J. VAN GIEZEN. I. J. P. VAN GÏEZEN— POULEIJN. Voor de op 17 dezer ontvangen blijken van belangstelling, zeggen ondergeteekenden hun hartelijken dank. J. W. H. L. VAN KARSSEN. E. VAN KARSSEN— HOOFTMAN. Middelburg, 21 Febr. 1294. De Familie VAN DER MJJLE zegt voor de belangstelling, welke zij mocht ondervinden op 15 Febr 1924, haren hartelijken dank. Afwezig van 22 t/m 24 Februari worden nooit los verkocht, doch steeds in hygiënische pakjes afgeleverd. PRIJS SS CENT PER PAKJE Onze medewerker Dr. Pijnloos, (Uitknippen 1) l (Wordt vervolgd) de in Duitschland en verschillende andere landen zeer snel bekend geworden Professor in de Kukirologie, vroeger specialist voor alle moderne ziekten, steit zich hiermede aan de geachte lezers voor. Aangezien hem het veelvuldig veranderen van specialiteit niet meer beviel, beeft hij besloten, al zijn kunde in dienst te stellen van de bestrijding van een kwaad, dat niet tot de modeziekten behoort, n.l. van eksteroogen. Nadat hij de heele sante- petiekraam van de wetenschap met veel meer^negatief dan positief resultaat geprobeerd heeft, komt hij in een geluk kig moment tot het inzicht, dat Kukïrol het eenig juiste middel is en de zekerheid, dat hij hiermede zijn weten- schappelijken roem voor goed heeft gevestigd, vervult hem met onbeschrijfelijke vreugde. Vanaf dat oogenblik ge neest hij zijne patiënten uitsluitend naar de oude, be proefde grondstelling: Met Kukirol en zonder pijn. Weg eksteroogen groot en klein. )Nadat hij eenige honderden succesvolle snelkuren met de, in vele millioenen gevallen als beproefd gebleken Knkirol-eksteroogenpleister heeft gemaakt en tot de slotsom is gekomen, dat ook Dr. Campe's Kukirol-voetbad den hoogsten lof verdient, maakt hij bekend, dat hij zich bij voortduring aanbeveelt, voor de pijnlooze, gevaarlooze, spoorlooze snelle verwijdering van eksteroogen, door middel van de beste hem bekende eksteroogenpleister, n.l. Kukirol. Tegelijkertijd publiceert bij een wetenschap pelijk werk. waarin hij wijst op de schadelijke gevolgen van een slechte voetverzorging en tevens een lans breekt voor Dr. Campe's Kukirol-voetbad. Op verzoek zenden wij U deze leerrijke brochure „De juiste verzorging der voe ten" zeer gaarne gratis en franco toe. N.V. Drogerijen Maatschappij, Rotterdam, Postbox Z 287 Alleenvertegenwoordigers voor Nederland. Onze over de geheele wereld bekende, In yele milli- benen gevallen beproefd gebleken Kukirol-fabrikaten zijn in iedere apotheek en bij de groote Drogisten tegen 50 cent per pakje verkrijgbaar. In vele zaken worden vervalschin- gen van onze echte Kukirol-fabrikaten goedkooper ver kocht. Weiger deze beslist en let er in uw eigen belang op, dat men U vooral geen minderwaardige praeparaten, onder het voorwendsel, dat ze „toch ook heel goed" zijn. in de handen stopt. Er bestaat niets beter dan Kukirol. Onze „Wetenschappelijke Afdeeling" geeft tegen ver goeding van porto gratis advies omtrent alles, wat ver band houdt met voetverzorging en voetkwalen. Kukirolfabriek, Qrosz-Salze bij Magdeburg,

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3