laatste berichten. büitewlamd. REURSNOTEERING VAN HEDEN. Als commissieleden die met de voor- Te Echt is Dinsdag door de ma- Iloopige werkzaamheden werden "belast rechaussee aangehouden en naar de ge werden gekozen G. van de Kreeke, hoofd vangenis te Roermond overgebracht de pet. l\ederl. ïaza ïuus/a, o pet. wen der school te Oud-Sabbinge, voorzitter; 27-jarige arbeider R. G. aldaar. Hij wordt 1922 1 003/g, 5 pet. NNederl. 1918 8834; j 0. Koert, secretaris; mej. M. O. van verdacht van poging tot doodslag op een 'U/a pet. Nederl. 1917 823/b; 2i/3 pet. Ned den Ende, penningmeesteresse; Ds drietal jachtopzieners, door op dezen W. Schuld 58Vs<; 3 pet. do. Oblig. 63. jMantz; L. de Jager; M. Kloosterman en in den nacht van Maandag op Dinsdag* Cert. Ned. Hand Mij. 14iy3; Aand. o van Oeveren, en als commissie van een geweerschot te lossen, toen deze NNed. Ind. Handelsb. 1403/4; Aand. Kol.1 bijstand de heeren J. A. Koert en O. v, d. hem wilden bekeuren bij het stroopen Bank 208 -210, Kon. Petrol. Aand. 455 Slikke. met den lichtbak. Bij de beantwoording i 163; Gecons. Holl. 229—234; Cult. Mij.! 'van het schot door de jachtopzieners; Vorstenlanden 202204Vs; Handelsv. Am. I Aan de oproeping van het voorloo- werden twee andere wildstroopers, de 536 510; Javasche Cultuur 115—416 I pig comité te Rilland Bath voor het fiebroecicrs II gewond. Aand. Deii Maatsch. 357-360, Amsterd.stichten eener bewaarschool hadden 55 I personen gehoor gegeven, die allen zich als lid opgaven. Besloten werd een ad- AMSTERDAM, 13 Febr. (Slotkoers). «eödeoirit *U <L>ct «eftótBdig geïkiu&i Rubber 167—170 Ned. Amerik. Vaart 110 111; Nederl. Scheep vaarlun ie 132—135, Kon. Holl. Lloyd 19 20, Kon Ned Stooinb. Mij. 90—93; Aand. Pakelvaarl 141; Bank- Associatie 56i/3 Gouda A 70; Philips A. 275i/s; Jur- gens A. 72. Anaconda 84i/3, Steels 115; Erie 27'/a, Southern Railway 50; Union Pa cific 142%; Prefered do 37i/a; Maxw. Gr. C. v. A. 53/8) Maxwell Land Cert. v. Inc. Bouds 14. Prolongatie ö'/4. Russen Obl. 1880 8 zeven zestien de; Consols 9; Hope 9%; Markt sluit Schepen vast, rest nau welijks prijshoudend. Wisselkoersen Londen 10.50; Parijs 12.025; Brus sel 10.35 Dollar Cable 2.67. Hel 15-jarig dochtertje van den heer de R. te Hoorn maakte dezer dagen haesiebeluiging te zenden aan het adres een puistje aan het gezicht open Ten gevolge van bloedvergiftiging is het meis je gisteren overleden. dat reeds aan" den gemeenteraad is ge zonden Tot bestuursleden worden geko zen ds. H. J. Visser, A. A. Mol, W. Griep, L. K. Straub en D. Butijn. Na afloop der j Riniburg aan de grens vervolgde vergadering koos het bestuur tot voorzit- Vrijdagavond een Duitsche douanebeamte ter ds. Visser, tot secretaris den heer een smokkelaar, welke uit ons land ver- Mol en tot penningmeester den heer \V. bocien goederen in Duitschland trachtte (Inge*. Mc-d.) Griep. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Pebr. Hoogste barometerstand: 768.8 te ïïaparanda. Laagste barometerstand: 740.4 te St. Mathieu. Verwachting van den avond van 13 tot den avond van 14 dezer Krachtige tot matige Oostelijke to Noordelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk 'n weinig sneeuw lichte vorst, later om hel vriespunt tot lichte dooi. Temperatuur hedenmorgen alhier 9 uur 32 gr 12 uur 35 gr., 3 uur 34 gr. denburgsche steenfabriek VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. wilde weten ging zij hare woning bin nen, terwijl vrouw de B. er lustig op los schold. Om half een dien middag verzocht de C. aan den echtgenoot van M. de B een eind aan de steeds aan haar adres geroepen beleedigingen te willen maken. Toen echter vrouw B. zag dat liaar man een onderhoud had met haar buurvrouw, kwam zij gewa pend met een emmer op de buurvrouw af en onder het uiten van niet te noe men beleedigingen sloeg zij er lustig op los Van het voorgevallene werd door de beleedigde partij een klacht ter be- voegder plaatse ingediend, waarna pro ces-verbaal volgde. Aan den heer F. H. van Vessem, burgemeester van Zuidzande is door Z. M. den Koning van België de medaille van koning Albert toegekend. Met de Staats Crt. van 12 Febr. zijn /verzonden afdrukken van de statuten be treffende de vereen, tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders .gevestigd te Retran c h e m e n t. hij op handige wijze in relatie wist te treden, voor duizenden guldens hebben opgelicht. Bij zijn arrestatie werden op den man eenige honderden brieven ge vonden van zakenvrienden en talrijke da mes Het moet o. a. gebleken zijn, dat deze flesschen trekker te. Rotterdam De politie alhier heeft gisteren f 12.000 wist los te krijgen voor de het verder vervoer verboden met een zoogenaamde exploitatie van een uitvin- autobus, waarvan de motor zulke hevige ding op chemisch gebied en te Arnster- knallen gaf, dat het duidelijk was. dat dam zelfs f 25 000. In Keulen heeft hij er iets aan haperde. (met het geld goeden sier gemaakt. Ook Nu wij toch weer eens over de bus- in het Roergebied pleegde hij allerlei sen schrijven, willen wij er nog eens oplichterijen. De aangehoudene is de op wijzen, hoe gewenscht het is, dat te zoon van een eenige jaren geleden over- Souburg de maatregel, door den raad leden bekenden groot-industrieel. Hij gaf onlangs vastgesteld, wordt ingevoerd, dat steeds valsche namen op. Nu eens noem de bussen niet precies op dezelfde plaats de hij zich den aanstaanden schoonzoon sloppen als de tram, wat zooals gisteren van Stinnes en gaf hij zich uit voor ons bleek, vooral voor oude menschen een schoolvriend van diens zoon, dan groote moeilijkheden bij in en uitstappen weer heette hij Freiherr von Kessel, kan opleveren. graaf Konigsborn of Gomte de Clemont. Van de bovenbedoelde verordening zijn Bij zijn arrestatie lieeft hij geweigerd later door Ged. Staten inlichtingen ge-zijn waren naam op te geven. (Tel.) vraagd, die door het gemeentebestuur zijn verstrekt. Maar de goedkeuring der Verordening is nog niet gekomen. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoel gang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten on misbaar Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct Bij apotb en drogisten. (Ingez. Med.) KERKNIEUWS. Ite brengen. Toen de douane-beamble den smokkelaar dicht genaderd was, schoot deze plotseling mei een revolver den beambte dood. De smokkelaar vlucht Aan de Luxemburgsch-Belgische grens is door de rijkspolitie dezer dagen een pl.m 32-jarige Duitscher gearres- kerk teerd, die zich aan tal van oplichterijen Naar wij uit Aardenburg ver nemen is de verbouwing der R. K. kerk aldaar opgedragen aan de firma Groos- heelt schuldig gemaakt en reeds lang man te Middelburg. De te verwerken gezocht werd. In Nederland moet hij steen zal geleverd worden door de Aar-verschillende zakenmenschen, met wie backslijlerij d'Hollantse Damper, met af zonderlijke bovenwoning en erf, aan de Walstraal no. 78 hoek Vrouwestraat groot 69 centiaren. Opgehouden. Het huis met bovenwoning en erf aan de Aagje Dekenstraat no. 49, groot 120 j centiaren. Verkocht aan A. J. H. de Roos voor f 4200. Het Pakhuis met BoveuV/oniug en erf aan het Bolerplein no. 2, hoek Waai gat, groot 48 centiaren. Opgehouden. Het Huis met Bovenwoning en erf aan de Breewaterstraat no. 21, groot 262 (centiaren. Verkocht aan C. J. Moor man voor f 2188. Hel Huis en erf aan de Kasteelstraat no. 18, groot 110 centiaren, Verkocht aan C. Sanderse voor f 998S. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Vrijdag 15 Febr. Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. M'burg. Spr de heer Ilondius, over M'burg's strijd en verlossing. Bogardz. NAGEKOMEN BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. Te Pavillons-sous-Bois kwam auto's liepen het trottoir op. Die met de ten gezeten waren, in botsing met een andere automobiel. De schok was zeer hevig en beide autos liepen het trottoir op. Die met de bruiloftsgasten er in, botste tegen den voorgevel van een restaurant en vermor zelde daarbij een voorbijgangster, terwijl De officier van den marine stoom vaartdienst H. L. E. van Gelder van de Z. 3 wordt 6 Maart tijdelijk geplaatst te een tweejarig kindje, dat de vrouw in Hellevoetsluis, teneinde tegenwoordig te haar armen droeg en dat met moeite zijn bij de gereedmaking van Hr. Ms. onder de auto werd uitgehaald, slechts „Hydra", welk schip te Vlissingen kneuzingen opliep. gestationneerd wordt. De luit. ter zee 2e kl. P. Kronen berg, wordt uit Oost Indië, terugver wacht. SPORT. Het Tien inzittenden van den autocar wer den gewond, evenals een bezoeker van het restaurant. Van geen der gewonden de loesland veronu uclond. De chauffeur van den autocai werd in bewaring gesteld, terwijl zijn wagen jn beslag werd genomen. Uit Tirol wordt gemeld, seint de redacteur der Maasb. dat in de Alpen bij Oetzthal een gezelschap van vijf per sonen is verongelukt. Ondanks waar schuwingen van de zijde der dalbe- woners hadden zij de beklimming van 5 Januari j.l. aangevan gen biljartconcours in café „Novum" a 1- hier eindigde 11 Febr. De prijzen werden behaald met onder staande punten le prijs. 193, 2e 190 (175) I êën "der bergen ondernomen, doch" wer- 3e 190 (106), 4e 189, 5fe 187, 6e 186, 7ejen onderweg onder een neerstortende 182, 8e 177, 9e 176, 10e 175 (169), 11e lawine bedolven. Tot heden is het lijk 175 (168), 12e 173, 13e 172, 14e 171 gevonden van een dame, doch van de 15p nn fKisi ifip niwiiT» hp irq l" DE STAATSLOTERIJ. In de derde kolom van pagina 3 van dit nummer staat onder de Staatsloterij, dat gisteren op no. 14264 is gevallen f 10.000, dit moet zijn f 50.000. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 13 Febr. 3 uur. Aanvankelijk scheen de beurs een le vendiger karakter te hebben dan giste ren, doch spoedig werd de handel stiller.! De belangstelling was op petroleum en scheepvaart geconcentreerd. Geconsolideerdeu een 6 pet. boven 't hoogste punt van gisteren, later eenige reactie. Kon. Petroleum na opening op 463, een 6-tal procenten terugloopend. Holl. Lloyd en Holl. Z. Afrikalijn-. han del zeer druk, verhandeld tegen oploo- tiende koersen. Groote scheepvaartaand. prijshoudend, nagenoeg op het niveau van gisteren. Suiker prijshoudend met krachtige ten- denz van aand. Koloniale Bank. Tabak nagenoeg onveranderd. Rubber iets luier, op eenigszins lagerenj prijs van het product. Prolongatie S1/*. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 13 Febr. 3 uur De cijfers lusschen haakjes zijn de koersen van gisteren.' Londen 1150 Vs (1U49i/3). Berlijn 0.60y, (0.60%) Parijs 12.02i/a (12.10). Brussel 10.35 (10.47Vs)- Zwitserland 46.52y3 (46.521/2). Weeuen 0 0039s/4 (0.0037s/4) Kopenhagen 42.10 (42.75). Stockholm 70.05 (70.10). Christiania 35.75 (35.80). New-York 2.67s/s (2.67.ys). 15e 170 (165), 16e 170 (143), 17e 169. De poedelprijs met 27. De troostprijzen resp. met 168 (167), 168 (165/, 168 (135) 167 (166), 167 (165), 166 (157) 166 (154), 166 (151) 165, 164. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Leiden is, 86 jaar oud, overle den de emerilus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk G II. Blanken. Ds. Blanken was o.a. predikant te Zie rik zee (1892 189öj. In 1907 verkreeg hij emeritaat. E v. L u tli. Gem. Aangenomen het beroep naar Edam, door ds. O. D. Blocker, te- Wildervank- Veendam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland ds. E. Schim mel le Jaarsveld. G e r e fIverk. Aangenomen liet beroep naar Ilein- kenszand en bedankt o m. voor Grijps- kerke. Hock. Schoondijke, door C. W. Keur, cand. te Driebergen ONDERWIJS. In een daartoe buitengewone ver gadering van het Dep tot Nul le Wol- faarlsdijk werd Maandag m a. s. be sloten te trachten tot het oprichten en instandhouden van twee Fröbelbewaa scholen en wel een te Oostkerke c een te Oud-Sabbinge. Getracht zal worden dit plan zoo spoedig mogelijk tot uitvoe ring le brengen, te meer met het oog' op het nieuwe K B. van toelating del\ kinderen op de lagere scholen. De directie van de Rijwiel- en Auto- mobielenfabriek Simplex aan den Over toom le Amsterdam had op den lslcn Februari aan een chauffeur opgedragen hij de Incasso-bank f 3000 le liaicn. Een goede kennis van den chauffeur reed op den aulo mee. Hel geld werd gehaald en in een koffertje in den auto gelegd. Naar de chauffeur laler meedeel de, had liij zich op een zeker oogenblik even moeten verwijderen en waren toen hij bij den auto terugkwam koffertje en geld verdwenen. Maandag hebben de chauffeur en zijn vriend zich bij de politie aangemeld. Zij hebben bekend de zaak samen op touw gezet te hebben en van hel geld goeden sier te hebben gemaakt. In ver band met deze zaak is ook nog een café houder aangehouden, die van 't geld zoi hebben genoten wetende dat hel van diefstal afkomstig was. De drie inanncn zijn aan de justitie overgeleverd Te Oldetrijne (Friesl.) is de kapitale boerenliuizinge, bewoond door Joh. Kui pers en eigendom van den hoer S. de Leeuw le Utrecht tot den grond toe afgebrand. Het geheele beslag vee, een 'certig stuks, is in den brand omge komen. De 20-jarige G. uit Noordwoldc die den vorigen dag door den bewoner uit zijn dienst was ontslagen is door de poLitie in arrest gesteld en heeft bekend den brand le hebben ontstoken. Hij is gevankelijk naar Leeuwarden overge bracht. (N. li. Crt.) overigen heeft men nog geen spoor. Maandagmorgen heeft een alge- meene ontvluchtingspoging plaats gehad uit de gevangenis te Pittsburg. Twee be wakers werden gedood, vele gevangenen gewond. De eerste aanwijzing van deze poging was een dynamielonlploffing aan den ingang van de gevangenis, toen de misdadigers hun poging begonnen Toen de gevangenen uit de gevangenis sneldenbegonnen de bewakers te schie ten. Sommige gevangenen beantwoord den het vuur, daar zij op onverklaarbare wijze aan schietmateriaal waren geko men. De bewakers werden bijgestaan STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen; f 100.000 7790 f 1500 13397 f 1000 2389 18235 400 1121 9691 15686 14395 200 4600 4663 7804 100; 488 3287 6268 6924 1-1020 15549 16037 18769 19125 19831 KABELVERBINDING LONDEN-EMDEN. BERLIJN, 13 Febr V.D. De eerste rechlslreeksche kabel verbinding na den oorlog tusschen Emden en Londen werd Dinsdag geopend. VOORSCHOTKASSEN OPGEH: Y F.N BERLIJN, 13 Eebr. V.D. De Ijjdens den oorlog gestichte Duitsche Voorschot- kassen zullen voor den len Mei geheel worden opgeheven. HET FRANSCIÏ-ZWITSERSOH GESCHIL. BERN, 13 Febr. De Zwitsersche regee ring beantwoordt de laatste Fransche nota inzake het Frausch-Zwitsersehe zoiiegeschil met een nieuwe besliste wei gering van nieuwe diplomatieke onder handelingen en een besliste onaanneme lijkheids^verklaring van Frankrijk's arbi- Iragevoorstellen, daar deze de rechts vraag zelf omtrent Frankrijk's bevoegd heid tot eenzijdige opheffing der vrije zones geheel buiten arbitrage sloten en slechts betrekking hadden op economi sche verhoudingen tusschen Frankrijk en Zwitserland, gegrond op opheffing der vrye zones. ROEMENIË EN ITALIË. LONDEN, 13 Febr. V. D. Uit betrouw bare bron wordt gemeld dat sj>oedig de verloving zal worden bekend gemaakt van Prins Nicolaas van Roemenië, thans dienende op de Britsche vloot, met prin ses Mafaldo van Italië. Dit zou een be vestiging zijn van de toenadering tus schen Roemenië en Italië AMERIKAANSCHELEENINGEN AAN DUITSCHLAND. NEW-YORK, 13 Febr. V. D. President Coolidge heeft aan een feest der repu blikeinen te New-York hoopvol gespro ken over het onderzoek dat door ge neraal Dawes in Duitschland wordt in gesteld. Hij zeide, dat een oplossing, wanneer deze zou worden verkregen, leeningen zat noodig maken, waarvoor deelneming van Amerikaansch kapitaal vereiseht zal zijn. /SPOORWEGONGEVAL IN DE VER STATEN. VANCOUVER, 13 Eebr. V. D. Drie jpoorwegarbeiders werden ernstig en 15 passagiers licht gewond doordat de lo comotief en twee wagens van de voor het O. bestemde transcontinentale trein bij het overrijden van de Chilliwacbrug over de Fraser rivier door de brug zakte. TWEEDE KAMER. Bij de voortzetting van het politiek debat over de Staatsbegrooting is de I belangstelling van de zijde der Kamer leden geringer dan gisteren. De Ministers Ruijs, Colijn, Van Karnebeek, Heems kerk, Aalberse, Westerveld en De Graaff zijn tegenwoordig. De lieer Troelstra, zijn rede ver volgende, achl Colijn niet den sterken man voor de bezuiniging. Spr. laakt de hou ding der regeering tegenover de amb tenaren die reeds jaren gedupeerd wer den, en wier salarissen Ihans den sluit- Zijn uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende Parol. In doo- zen van 30, 60 en 90 ets. Bij apothekers en drogisten. (Ingez. Med.) door de locale politie Na een gevecht, dat twee uren duurde l en waarbij van traangas gebruik werd Pos' der begrooling moeten vormen, om- gemaakt, slaagde men er in de gevange |dat nergens anders geld kan worden nen te ontwapenen. Geen enkele gevan gene is ontsnapl. afloop aanbestedingen. verkregen. Onderwijsverslechteving leidt lot kostenverhooging van het voorberei dend onderwijs. De heer Troelstra wenscht instelling van een Staatscommissie, die beperking van het groot aantal scholen op grond slag der pacificatie zal onderzoeken; de -- Door den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaai te Middelburg kwaliteit van het onderwijs mag niet werd lieden aanbesteed de verbetering worden geschaad. Spr. dient een motie van den rijks groolen weg der eerste kl. 'n dien geest in. 3 op, W alche'ren Raming f 6000. Spr. verklaart zich tegen verhooging Inschrijvers waren de heeren J. J. Jan- van de indirecte belastingen en de lief- sen, Middelburg, f6870; S. Kodde, Yeere,Hng van beschermende rechten. Verlioo- draine. IIET REGEERINGSPROGRAM VAN MAC» DONALD. Ramsay Mac Donald heeft zijn re- geeringsprogram voor een vol Lager Huis gelezen. Hij wees daarbij eerst op de erkenning van Rusland, als eer ste stap tot bijlegging van alle Russisch- Engelsche geschillen. Wat de vorderingen betreft hoe eerder 't grootboek werd af gesloten, hoe beter, zeide de premier. Hij zou binnenkort de beslissing van het Huis inroepen inzake de vraagstukken van Lausanne en Tanger. Sprekend over Frankrijk, zeide hij, dat Frankrijk niets te vreezen heeft van een Engclsche politiek. Onder de conser vatieven waren de betrekkingen tusschen beide landen zoo verloopen, dat daaruit den toekomst een oorlog zou ontslaan sn, Aüaaciüurg, 1 os>u; 0. ïvuuoe, 91§?§ o 6500; M.-Jansen Vcere, f 6:)23; A. Fou- ging van het belastbaar inkomen tol "C" ram?»- Goes, f5950, J, H. v./d. Ven, Vlis-1f *000 weegt daartegen in 't geheel niet kunnen f'jn. Nu zou er slechts goede wil - 1 1 en eerlijke handelingen tussciien heide .Janden beslaan. Hij geloofde dat als I zij voortgingen in den geest, die gescha- I pen was. zouden Frankrijk en Engeland. kingen, f5789; M. Iloogestegcr, Wemel- dinge, f5780, F. de Voogd, Veerc, f5695; L van Boven, Ellewoutsdijk, f 5332 en P. Dekker, Vcere, f 5209. «MwmwnMKm'*'. «a» AFLOOP VERKOOPINGEN. - Gisteren werden le Vlissingen door notaris J. C. Paap verkocht de vol gende huizen en erven het winkelhuis thans genaamd Toe- op. uit Den haag. In den afgeloopen nacht is te 's Qra-1 nhage overleden in den ouderdom van »w» *»-> 00 72 jaar, de lieer F. W. Baron van Tuyll ganscher harte met de andere volken in van Serooskerken, Kamerheer der Ko- ,,ot vncfsisilen ningin in buitengewonen dienst, voorzit ter van het Ned. Olympisch Comité, voor zitter der Alg. Ned. vereeniging van Vreemdel ingen verkeer. De begrafenis zal Vrijdag a.s. te Wes- terveld plaats vinden. Europa samenwerken aan het vaststellen de voorwaarden voor een regeling Europa De schadevergoeding bleef het grootste struikelblok voor eene alge- meene regeling. Als de commissies ver slag hebben uitgebracht, en de commis sie van herstel zich heeft uitgesproken

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2