115.200; J. Hendrikse. Schore 14.690; A. Wabeke, Krabbendijke, f 14.560; J. v. d. Sande-Kloet, Krabbendijke, f 14.285. De gunning is aangehouden. Met den bouw zal spoedig worden, begonnen. Met Mei zou de school in gebruik worden genomen. ONDERWIJS. - - Bij het gehouden examen der Mode vakscholen te 's Gravenliage slaagden voor leerares mej. Vleugel, en voor cos- tumièrc mej. de wed. Mennes, beiden alhier. Geslaagd voor het accountants-exa men de heer W. N. de Blaeij, te Rot terdam, voorheen te Hansweert. RECHTZAKEN. Het Hof te 's Gravenliage heef| vonnis gewezen in dg zaak tegen P. T. de J., timmerman, H. de 'J., werkman, en H. F., varensgezel, alle drie te Rot terdam en thans gedetineerd, die door de rechtbank aldaar veroordeeld waren, tot resp. 1, 3 en 3 jaren gevangenis!- straf wegens diefstal, onder ver zwarende omstandigheden gepleegd. Het Hof veroordeelde de beid. lot respectie velijk 3 jaren, 5 jaren en 5 .Jaren ge vangenisstraf. De Kinderrechter te Assenveroor deelde de 15-jarige dienstbode R. P. te Eenerveld (Norg) wegens brandstichting in de schuur van M. Wiering, bij wie zij in dienst was, tot 1 jaar tuchtschool. Het O. M. bij de rechtbank te Roer mond h^eft tegen F. C. E., 52 jaar, de- potbeambtc bij de Nederl. spoorwegen te Roermond gedetineerd, aangeklaagd van verduistering van een wagon steen kolen ten nadeele van de Nederl. spoor wegen, 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de arrondissements-rechtbank te Groningen stonden Donderdag terecht 0. W. en Ohr. Pr. R., die tot drie maal toe met behulp van valsche sleutels zich toegang hadden verschaft tot het pakhuis van den heer Waterborg aldaar en daar resp. f 150 en f 60 hebben ontvreemd. De derde keer werden zij op hceterdaad betrapt, waarbij Ohr. Pr. R. twee schoten loste, waardoor de inspecteur der re cherche .1. J. Kruizinga," licht aan zijn handen en den slaap werd gewond. Ook zijn deze twee jongelingen binnenge drongen bij de Drentsche Stoombootmij aldaar ,waarbij zij voorzien waren van maskers. Toen zij ontdekt werden, heeft bekl. W. den directeur met een ploerten- dooder een slag op het hoofd gegeven, waardoor deze bewusteloos neerviel. Gebleken is, dat de dieven in het be zit waren van revolvers, groote dolken en valsche sleutels. Bekl. W., die blijkbaar deel heeft uit gemaakt van een vroeger reeds groo- lendeels gesnapte dievenbende, had in bovengenoemde gevallen als raddraaier gefungeerd. Het O, M. stelde in het licht, dat de rechthank hier te doen had met twee gevaarlijke individuen. Bekl. W., een zoon van christelijken huize, heeft gëruimen tijd een dubbel leven geleid, n.l. door thuis den braven jongen te zijn en des avonds, als zijn ouders niets kwaads vermoedden, het misdadigerspad op te gaan. Tegen hem eischte het O. M. vier jaar en tegen R. 3 jaar gevangenisstraf. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. zwaar driemaal invult, dan kan het cen trale postgirokanloor de stukken bij de betrokken afdeelingen veel sneller doen afhandelen. Er worden nog al eens data genoemd, waarop de girodienst zou kunnen wor den heropend, maar als men rekening houdt met den tijd, die verstreken is al vorens de nommers boven de 100.000 (die meerendeels over kleine bedragen loopen) al of niet accoord verklaard, weer op het Spaarneplein in Den Haag warén verwerkt, dan kan men nagaan, dat de behandeling der nommers onder de 100.000 nog heel wat meer tijd zal vergen. Wij mogen daaruit afleiden, dat van heropéning van den dienst in het gunstigste geval wel niet voor eind Maart begin April, sprake zal kunnen zijn, ten zij de directie van den Postcheque- en Girodienst, den minister van Waterstaat mocht willen voorstellen met de her opening niet te wachten tot alle danl wel het grootste deel der rekeningen ac coord zijn verklaard, maar den dienst weder te beginnen met de rekeningen, die op een bepaalden datum reeds in orde zijn bevonden. Als de inwendige dienst het toelaat zou daarvoor zeker veel te zeggen zijn. Alleen blijft in dal geval toch het bezwaar bestaan, dat men slechts met een deel der aangeslotenen weer in postgiro-relatie kan treden. Wij vernemen, dat bij het centrale postgirokantoor een verbetering in de machines in overweging is, die, wanneer zij wordt ingevoerd, ook voor den reke ninghouder zelf van belang is, omdat zij hem een beter overzicht zal geven op de afrekeningstaten, die hij bij overboe kingen thuis krijgt. Indische stoomvaartlijnen. Kambangan, 15 Jan. van Middlesbro, Leith naar Java. Radja, 16 Jan. te Amsterdam van Java. Soerakarla, p. 15 Jan. Ouessant, Rot terdam naar Java. Tabanan, 16 Jan. van Belawan, Rot terdam naar Java. Karimata, p. 14 Jan. Perim, Amster dam naai" Batavia. Kangean, 16 Jan. te Amsterdam van Java, 1. v. Londen. Johan de Wilt, 16 Jan. te Genua, Amsterdam naar Batavia. Roepat, 16 Jan. van Colombo, Java naar Amsterdam. Soekaboemi, 17 Jan. van Port Said, Batavia naar Rotterdam. Stuyvesant, p. 12 Jan. de Azoren, Am sterdam naar West-Indië. Kedoe, mb. 17 Jan. te Londen, Rot terdam naar Batavia. Karimoen, 16 Jan. van Samarang, Ba tavia naar Amsterdam. Simaloer, p. 16 Jan. Gibraltar, Am sterdam naar Java. Tjerimai, 17 Jan. te Rotterdam van Batavia. Jan Pietersz. Coen, 16 Jan. van Al giers, Batavia naar Amsterdam. Tambora, 17 Jan. van Port Said, Ja va naar Rotterdam. Blitar, 17 Jan. te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Boeroe, 17 Jan. te Amsterdam van Batavia. Patria, 17 Jan. van Sabang, Batavia ;ar Rotterdam. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Drechtdijk, 13 Jan. v.m. 2 u. 4 m. 250 m. Z.Z.W. Valentia, R'dam n. Pacifickust. Spaarndam, 15 Jan. van New-Orleans naar Rotterdam. Blijdendijk, 18 Jan. v.m. 12 u. 40 m. 80 m. v. Scheveningen, N.-York n. R'dam. Rotterdam, 17 Jan. v. Southampton, Rotterdam naar New-York. Edam, 16 Jan. te Santander, Rotter dam naar New-Orleans. Kinderdijk, 16 Jan. van Londen, Rot terdam naar Pacifickust. brand ontstaan in een der wagens. Een militaire avonturen kan de toestand en- der reizigers waarschuwde onmiddellijk'kei verbeterenDe teekenen van die ver- De brievenbesteller A. la Porte te Waarde, is tegen 16 Februari a.s. als zoodanig benoemd te Goes. Tegen dien zelfden datum is als brie venbesteller voor Waarde benoemd de besteller J. Lobbezoo, te Krabbendijke. De postchèque- en girodienst. Het Handelsblad meldt: Zooals gemeld is, zal deze week een begin gemaakt worden met de verzending van de stand der postrekeningen No 1 tót en met 100.000 gelijk die is vastgesteld door het centrale postgiroverkeer in Den Haag. Heden gaan de eerste de deur uit en het zal wel eind volgende week zijn, voordat alle honderdduizend rekening houders de stuiciceri ontvangen hebben. Het aantal niet-accoordverklaringen der reeds eerder verzonden rekening-saldi boven de 100.000 bedraagt slechts eenige percenten. Maar dit behoeft er volstrekt nog niet op te wijzen, dat ook de reke- ning-^aldi van 1 tot 100.000 een dergelijk gunstig percentage van niet-accordverkla- ringen zullen opleveren. De rekeningen van 1 lot 100.000 loopen n.l. over heel wat hooger bedragen en heel wat meer pos ten dan die boven de 100.000. Onder de 100.000 vallen immers alle groote han delszaken, die een postrekening hebben. Het publiek werkt het beste mede tot een welslagen van de controle van het centrale postgirokantoor door het for mulier van accoord (niet-accoord) ver klaring zoo spoedig mogelijk ingevuld terug te zenden. En vooral, door zijn! bezwaren legen een bepaalden post in ü-iplo te vermelden (gelijk op het for mulier ook wordt verzocht). Men kan natuurlijk volstaan met een maal vermelding, maar als men een be den conducteur, die den trein, door 'aan de noodrem te trekken, tol stilstand bracht. De vlammen werden daarop met water gebluscht. De trein moest echter zoo spoedig mogelijk weer doorrijden, daar de sneltrein UtrechtRotterdam met 3 minuten tijdsverschil achter hem reed De vlammen sloegen echter weldra op nieuw uit de assen. Thans werd echter tot Gouda doorgereden, waar de wagen werd afgehaakt. („Rotterd.)" Een tragische gebeurtenis had te Ivlaziena-Noord plaats. De echtgenoote van den heer R. T. zakte plotseling, in hare woning teruggekeerd van de be grafenis harer moeder, in elkaar en was een lijk. Als een bijzonderheid wordt, uit Stad-Vollenhove aan de „Zw. Crt." ge meld, dat daar Dinsdagmiddag, recht streeks over zee, 60 schaatsenrijders uit Lemmer aankwamen. Gedurende een groot aantal jaren is een dergelijke tocht niet mogelijk ge weest. Te Oegstgeest is Dinsdag gearre steerd de 22-jarige F. A. L. S., vroeger wonende te Nijmegen, thans zonder vaste woonplaats. Kort geleden is hij ontslagen als reiziger in schildersartikelen bij de firma Van "Wijk en Co. te Rotterdam. Te Oegstgeest trachtte hij bij den schilder van S. geld te innen op naam van de fir ma Van Wijk, waarbij hij op vervroegde betaling van de geleverde artikelen aan drong, met het oog op het in orde brengen van de balans. De schilder, die de zaak niet vertrouwde, waarschuwde de politie te Oegstgeest, die daarop den gewezen reiziger inrekende. Uit 'n onder zoek bleek, dat hij dezelfde praktijken reeds had toegepast te 's-Gravenzande, St. M a a r l e n s d ij k, Nijmegen, Delft Rotterdam, Voorburg en Wassenaar. Te Oldenzaal in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op vier plaatsen in gebroken en werd een der daders, een Juitsclier, na een schot in den buik te hebben ontvangen, gevat. Een tweede dader, ook een Duitscher en een zeer berucht inbreker, werd thans door de politie te Gronau gearresteerd, na een jacht van anderhalf uur en nadat zeven scholen op hem waren gelost, zonder hem te treffen. Tijdens de vervolging zwom de dader twee keer door de rivier de Dinkel. Vele voorwerpen, van dief stal met inbraak afkomstig, waren nog in zijn bezit en zijn door de eigenaars herkend. *r. ;-?> AUTO-ONGELUK. Gisterenavond is op den Rijksstraat weg te Voorthuizen, onder de gemeente Barneveld, een auto tegen een boom ge reden, tengevolgé waarvan één persoon gedood en één licht gewond werd. De auto reed met een gang van 30 a 35 K.M., toen plotseling de bestuurder door een defect aan den motor het stuur kwjjt raakte, waardoor de auto tegen een boom reed. De inzittenden waren handelsrei zigers uit Utrecht. De bestuurder kreeg slechts een lichte verwonding aan het hoofd, terwijl de mede-inzittende, Ora- tner genaamd, zoo ernstig gekwetst werd dat hij spoedig overleed. De licht gewon de kon dien zelfden avond nog naart huis terugkeeren. DE A.S. LABOURREGEERING. Nu Asquilh in het Lagerhuis heeft medegedeeld, dat de liberalen de labour- motie van wantrouwen zullen steunen, is tie nederlaag der huidige regeering onvermijdelijk. Asquith wees cr nog op, dat de arbeiderspartij, als zij de tegen woordige regeering zal opvolgen, binnen de grenzen van den parlementairen toe stand zal blijven, zooals die door de verkiezing is geschapen. Nu de labour- partij ook al heeft gezegd zich kalm te houden, en niets te zullen doen, waar door zij spoedig naar huis gestuurd moet worden, is haar opvolging verzekert. SCHANDALEN IN DE IRANSCIIE VERWOESTE GEBIEDEN. Van tijd tot tijd duiken er berichten op over ernstige schadalen, die zich in de verwoeste gebieden voordoen, tenge volge van fraude bij het verkrijgen van bouwmateriaal of uilkeering voor geleden schade meldt het „Hbld." Daarbij bleek dat de Staat voor veie millioenen werd opgelicht. Reeds zag liet departement voor de bevrijde gebieden zich genoopt offipieel de bewoners der verwoeste stre ken te waarschuwen tegen de trucs van leveranciers van materiaal of andere be- noodigdhedeu Er is thans vastgesteld dat sedert de uilkeering van schadeloos stelling in 1919 een aanvang nam, de Slaat voor honderden millioenen francs is be stolen. De commissie inzake de specu latie welke destijds door dc Kamer werd ingesteld .heeft een sub-commissie be noemd, die alle dossiers betreffende de schadeloosstellingen zal onderzoeken om een overzicht van den omvang van het schandaal te krijgen. O.a. is er een orga nisatie opgetreden als bemiddelaarster tusschen den Staat en de geteisterden in het departement du Nord, die, na met een kapitaal van 400.000 fres. te zijn be- L1GKR KN VLOOT. - Blijkens een bij het departement van marine ingekomen telegram zijn Hr. Ms. pantserschepen Heemskerck en Tromp, onder bevel van Kapitein ter zee J. H. G. Kremer, op hun oefeningsreis naar de Middellandsche Zee den 16en Januari te Algiers aangekomen. De „Tromp" te Algiers. Twee Nederlandsche kruisers, waarvan de eene uit Malaga en de andere 'uit Helder kwam, arriveerden Woensdagmor gen te Algiers in de haven, waar ze tot Maandag verblijven om dan ifaar de Balearen te vertrekken. Onder leiding van den Nederlandschen consul-generaal aldaar zal een deputatie der oïficieren en matrozen den lijkdienst bijwonen welke in de kathedraal zal ge houden worden voor de nagedachtenis van de overleden bemanning der „Dix- mude". VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Op den Schiedamschensingel Rotterdam zijn Woensdag kort na elkaar twee jongens door het ijs gezakt. Het waren de 12-jarïge J. B., en de 12- jarige R. E., Ze werden allebei door onbekend gebleven burgers op het droge gebracht. Van den D-trein, die om 7.13 te Gouda moest aankomen, was Woensdag- avond door hel heetloopen der 'assen betering zijn talrijk en overeenstemmend. Men behoeft slechts onze handelsbalans te raadplegen. De regeering heeft niet alleen op geenerlei wijze de inflalie be vorderd, maar heeft de bankbiljettenom- loop met 1800 millioen verminderd," Poincaré wees op de minder worden de militaire credieten. Ondanks den schijn is de toestand steeds welvarender. Maar toch meent de regeering dat het noodig is direct maatregelen te nemen. En toen kwamen dan die maatregelen, meer speciaal de belastingen. In groote lijnen komen die regeerings- ontwerpen op liet volgende neer: Het ónlwerp nopens de speculatie be vat ten eerste een verscherping van de controle der wisseloperaties door het verplichtend stellen van een voorafgaan de machtiging van de Kamers van Koop handel voor aankoop van vreemde va luta voor handelsdoeleinden; len tweede noodzakelijkheid van voorafgaanda mach tiging van het ministerie van Tinanciên voor het houden van een wisselkoersen- boek welke machtiging herroepen kan worden in geval van misbruik. Het ontwerp dat de begrooling van verhaalbare uitgaven sluitend moet ma ken voorziet ten eerste het verkrijgen Van een milliard door bezuiniging, onder meer door bij decreet bestuurshervor- mingen in te voeren. Verder moet gezorgd worden voor sneller binnenkomen der belastingen. In geval van vooruitbetaling zal rente wor den afgetrokken; in geval van vertraging in de betaling zal rente worden bijge teld. Verder zullen de buitengewone be lastingen op oorlogswinst niet meer tot een ongelimiteerd bedrag met Fransehe rente betaald kunnen worden. Er zal ook een kas voor oorlogspensïoenen ge sticht worden, om door voortdurende1 gonnen en drie percent commissie te annuïteiten den last dier pensioenen af [hebben opgestreken van alle- operaties, te wentelen en de toekomstige begrootin-1 waarbij betalingen van dep Staat waren gen te ontlasten. Al deze maatregelen te betrokken, een winst van ongeveer 300 zamen moeten in de gedachte der re- millioen fres. heeft gemaakt! Dit was nog geering ongeveer 7 milliard opbrengen, 1 slechts één geval van de honderden die waardoor de begrooting der verhaalbare zich hebben voorgedaan, uitgaven sluitend gemaakt kan worden. Eveneens wordt een onderzoek inge- Alle decreten die de regeeriug ingevolge steld naar de gesties van bepaalde specu- de voorgestelde machtigingswet zal ne- lanten, die in 21 gemeenten in het dep. men en die wetswijzigingen inhouden, Meurtke en Moezel zijn opgetreden. Twee moeten binnen zes maanden aan het I gearresteerde mannen bicken de agenten (Ingez. Med.) BUITENLAND. FRANSCHE FINANCIEELE MAAT REGELEN. De Fransehe Kamer was gisteren na tuurlijk het brandpunt van iedere be langstelling, en een rumoerige stemming heerschte onder de gemoederen. Toen echter uitgemaakt was, dat de interpellatie de Xrankdaling later zou gehou den worden, was de belangstelling uil. Poincaré had dit gewild, en tot het door voeren ervan zijn oud wapen gebruikt: de vertrouwenskwestie. Dan rest er voor de Kamer voorfoopig nog niets anders dan zijn zin te doen. Poincaré heeft direct na het indienen der ontwerpen hel woord genomen, en een overzicht gegeven van de 'oorzaak der frankdaling liet waren de groote uilgaven voor den herbouw, waarvoor ge leend moest worden, en die niet door leeningen werden gedekt. Duilschland betaalde niets, en vroeg maar morato- riam aan. Daardoor was men ten achter geraakt. „Wij stelden onze geallieerden in ken nis met den juislen stand onzer financiën, opdat zij konden antwoorden op de las ter, die tegen ons crediet gericht werd. De waarde van het geld van een land houdt verband met het evenwicht van zijn begrooling. Ons land moet dus met een sluitende begrooting komen om den speculanten, die dan bedrogen zullen uitkomen, de middelen te ontnemen om hun manoeuvres voort te zetten. De hulpbronnen van Frankrijk zijn onmete lijk. Daar bet er nooit aan denken zal ze in gevaar te brengen door politieke of parlement onderworpen worden. Verder kan in de te reorganiseeren diensten geen enkel nieuw ambt ineer geschapen worden. Belastingontduiking zal ook te gengegaan worden door scherpe controle op de uiterlijke teekenen van rijkdom en door het invoeren van hoekjes voor coupons van waardepapieren aan toon der. De twee tienden op alle belastingen te zamen, behalve op de invoerrechten die een beschermend karakter hebben, moeten alleen reeds 4 milliard opbren gen. Er zal ook in 1924 een herschatting der gebouwde en ongebouwde eigen dommen plaats hebben. Poincaré heeft de belastingvoorstellen met schoone woorden verdedigd. Dan zal de Kamer in Mei'!) voor het land kun nen komen met een gestabiliseerden frank en na de levensduurte bezworen te hebben. Als de Kamer de gevraagde middelen verschaft ,zal de frankkoers voortdurend Verbeteren, en zullen wij propagandastof aan onze vijanden bui ten en binnen onzer grenzen ontnomen hebben. De welvaart van Frankrijk is niet bedreigd; de bevrijde streken zullen weldra zijn hersteld. Na zijn rede verzocht Buvsson te in- terpelleeren over de pensioenkwestie. Poincaré vroeg uitstel van een maand. Het wetsontwerp op de pensioenen acht te hij thans onaannemelijk. Zoo verliep dus de vergadering: een overwinning voor Poincaré, want "hij kreeg ten slotte het gewaagde uitstel met 360 tegen 215 stemmen. Deze cijfers zijn nog ouderwetsch. Maar nu. Het kost de volksvertegen woordiging van Kamer en Senaat al moeite de regeering te blijven volgen. In den Senaat kwam dit tot uiting, door het besluit om voor den terugkeer van het arrondissementsstelsel in de kies wet te zullen stemmen, hoewel Poincaré hierbij de vertrouwenskwestie gesteld had. Het Is de vraag oï ze het doen zullen, doch de kwestie is teekenend. En ook in de Kamer staan de ledert voor een groote moeilijkheid. Moeten ze Poincaré in den steek la ten, die ze tot nog toe hebben gesteund? Zullen de kiezers zoo op Poincaré gesteld zijn, dat ze er wel 20 pet. meer belasting voor over hebben? Wel heeft Poincaré zeer spontaan in de Kamer uitgeroepen, dat de kiezers wel zullen begrijpen waarom 't gaal! De oppositie krijgt een machtig wapen in handen1 te zijn van een groep hooggeplaatste personen, waaronder een generaal, die invloed in het ministerie der bevrijde gebieden bezitten zou. Lieden, die oor logsschade hadden geleden en wier pischen op schadevergoeding waren inge willigd, ontvingen een bepaald soort bons, z.g. „bons de cession", goed voor het bedrag der schadeloosstelling. Met deze Ijpns is op schandelijke wijze om gesprongen door de bewuste personen, die de onwetendheid der landelijke be volking in financieele aangelegenheden misbruikten. Zoo trok b.v. één van de' bende als agent-general" naar de ver woeste streken en verwekte een paniek- onder de bevolking door het praatje rond te strooien dat de bons in werkelijk heid weinig waard waren. Den volgen den dag begaf een medeplichtige zich naar dezelfde streek en kocht de bons tegen schandelijk lage bedragen op. Het gevolg was, dat de geteisterden een groot deel hunner schuldvordering verloren en de krachtsinspanning van den Staat om de noodlijdende bevolking op de been te helpen, slechts eenige oplichters ten goede kwam. DE SPOORWEGSTAKING IN ENGE LAND AFGEKONDIGD. Hoewel ijverig pogingen worden aan gewend het gevaar nog te bezweren, is tegen a.s. Zondag-middernacht de spoor wegstaking al officieel afgekondigd. Alhoewel de toestand in het spoor wegbedrijf düs ernstig is, zijn er [eeke nen, die wijzen op een nieuwe ontwik keling van de situatie. Gemeld wordt, dat de spoorwegmaatschappijen haar hou ding hebben veranderd wat betreft het onderwerp der onderhandelingen. Enkele nieuwsbladen, die de meening hebben gevraagd van leden van de vereeniging van locomtiefpérsoneel, die bij het ge schil betrokken is, deeien mede, dat alle middelen, om aan den ongewensch- toestand een einde te maken, hun in het algemeen welkom zullen zijn. BKKNOPTE MEDIDKELINGEN. Uit Duitschland. Volgens dc bladen is de toestand op de arbeidsmarkt iets verbeterd. Ook te Berlijn, Hamburg, München en Lübeck daalden het aantal steuntrekkende werk- loozen. Uit België. Men herinnert zich het opzienba rend proces-Steinman, op een buiten bij Antwerpen, waarin diens vrouw en de candidaal-nolaris v d. Wouwen werden genoemd. Er zal thans revisie worden aangevraagd, daar aan 't licht zou zijn gekomen, dat dc revolver nooit van v. de Wouwen geweest zou zijn, die het wapen dus niet aan mevrouw Steinman zou hebben kunnen verschaffen Te Brussel zijn met de gladheid tal van ongevallen voorgekomen. De ko ning kon met zijn auto, die hem van het kasteel Laeken naar het Kon. paleis brengen moest, niet verder, en vervolg den zijn weg per tram. Uit Frankrijk. De „Éclair" geeft dc volgende bij zonderheden omtrent den Franschen vre desprijs, ingesteld door Edward Filene. Behalve een eersten prijs van 100.000 frank zullen er 37 prijzen of eervolle! vermeldingen worden gegeven, tot be dragen van 1000 tot 30.000 frank, ter be looning van de beste geschriftenover het doeltreffende plan van internationale samenwerking voor het herstel van de veiligheid en den voorspoed in Frank rijk en Europa. Inlichtingen worden verstrekt286, Boulevard Saint Germain, Parijs. Uit Rusland. Trotski schijnt, volgens de berichten, in Rusland af te hebben gedaan. Volgens de „Echo de Paris" is de roode dic tator al uit het bestuur der communis tische partij getreden. Voorloopig althans zou hij min of meer builen de regeerings- partij staan. Men zou hem ook aan het hoofd van het leger willen vervangen. Herhaaldelijk komen er tegenwoordig be richten van oneenigheden onder de com munistische voormannen. Volgens de

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 7