BEURSNOTEERING VAN HEDEN. 'AMSTERDAM, 15 Januari (Sloikoers). 6 pet. Nederl 1923 99yt; 5 pet. Ned. ,1918 87 negen zestiende; 4tyj pet. Nederl. iW Schuld. 52»/»; 3 pet. do Obiig.. 62»/a; 3 pet. do. Certif. 62 Cert. Ned. Hand, Mij. 129s/4; Aand. 'Ned Ind Handelsb. 129 -131, Aand. Kol. Bank 189—190, Kon. Petrol. Aand. 426 '435; Gecons. IIoll. 192—198; Cult. Mij. Vorstenlanden 185 -189y211 an del sv Am. (493—495. Javasche Cultuur 3S5; Aand. Deli Maatsch. 319—323; Ainsterd. Rub ber 15d»/f. Ned. Amerik. vaart 105—107; Ned. Scheepvaartunie 127—128; Kon. IIoll. «Lloyd 15Va16; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 18182i/?; Aand. Paketvaart 128i/a—129; Gouda A. 81, Philips A. 277»/»: Jurgens A. 71-74. Anaconda 83 zeven zestiende, Steels 107»/»; Erie 26»/8; Southern Railway 1448/8; Union Pacific 142%; Common Ma rine 3»/8; Prefered do. 34%; Maxwell Gr. C. v. A. 5»/i; Maxwell Land Cert. v. Inc. 'Bonds 12»%. Prolongatie 4Pfj. Russen Obi. 1880 6. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. Wisselkoersen Londen 11.43»/»; Berlijn 0.0062; Pa rijs 12; Brussel 11; Dollar Cable 2 70. - De voorzitter van de afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State, roept in de „St. Crt." de onbekende belanghebbenden op om te verschijnen in de openbare vergadering der afdeeling op Woensdag 16 Januari, te elf uur, waar o.a. verslag zal wor- denuitgebracht inzake van het beroep, ingesteld door J. Bruinzeel, te Oud- Vossemeer, tegen de beschikking van Ged. Staten van Zeeland van 7 Septem ber 1923, op zijn verzoek, om vernieti ging van het besluit van ingelanden van het waterschap „de Vrije Polders on der Tholen", waarbij een ander dan adressant als waterbouwkundige bij dit waterschap is benoemd, en om het be stuur van dat waterschap te berichten, dat hij (adressant) zoo spoedig mogelijk zijn betrekking als tijdelijk waterbouw kundige diene te aanvaarden, dan wel dat hem door het waterschap worde uitgekeerd een bedrag van 2 maal f1500, gelijkstaande met 2 jaren salaris, De Staten van Noord-Brabant heb ben goedgekeurd tariefwijziging in over zetveer Oud-op Nieuw Vossemeer en wel dat een persoon met rijwiel voortaan 7»/» cent in plaats van 5 cent zal moeten betalen, terwijl bonboekjes van 75 cent inhoudende 12 kaarten zul len beschikbaar gesteld worden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Jan. Hoogste barometerstand: 771.1 te Memel. Laagste barometerstand: 736.2 te Valenlia. Verwachting van den avond van 15 tot jden avond van 16 dezer: Meest malige Zuid-Oostelijke tot Zui delijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts, overdag om het vriespunt. Temperatuur hedenmorgen alhier 9 uur 39 gr., 12 uur 45 gr., 3 uur 45 Uit Zeeuwseh-Vlaanderen W. D. Vrijdag 10 Jan. n.m. heeft Dr. Hoorweg uit Middelburg in het Café „de Drie Koningen" te Groede een lezing met lichtbeelden gehouden over de Tuberculoozebestrijding welke door een talrijk bezoekers is bezocht. gelslraat N 205a, naar Renesse; J. Lan- gedijk, Gortstraat I 336, naar O. en W. Souburg, Vliss. str. C 181; P. A. Won- dergem, Noordstr. E 18, naar Brunssuin, Julianastr. 7; J. Doornheim, Zusterslr. I 71, naar Rotterdam, Corns. Trompstr. 86; J. Ek, Oostkerkplein N 215, naar Amsterdam, Sperwerlaan 29; graaf J. H. O. van den Bosch, Rouaansche kade G 128, naar Zeist, Prins Hendriklaan 3; C. W. v. d. Ploeg, Gortstraat K 35, naar Vlissingen, Beursplein 5; L. C. Koster, Zuidsingel E 42, naar den Helder, Kaz. onderzeedienst; H. II. Schapenk, Wal B 100, naar Tilburg, De Ruijterstraat 48; P. de Wolf, Noordweg R 13e, naar O. en W. Souburg, Abeele; A. van Pope- ring, L. Breestraat O 158, naar Gorin- chem, a. b. H. M. Schorpioen; P. J. Carmejoole, Vliss. straat K 49, naar St. Maartensdijk; Mej. A. M. Delzenne, Seis- dam Q 22, naar Amsterdam, Alb. Thijm- straat 38; W. J. Groenewold, Spanjaard straat F 79, naar Rotterdam, Jan Son- jéstraat 29a; O, H. F. Beyer, Span- jaardstr. E 84, naar Veere, Bloemgracht 136b: A. F. van Walt Meijer, Dam F 150, naar Oldenzaal, Grootestr. 14; A. Roos, Noordstr. E 18, naar Bergen op Zoom, Kaz. Markiezenhof; Mej. J, P. Hest, Mo lenberg IC 81, naar 's-Gravenhage, Aza- liastraat 116. LAATSTE BERICHTEN. WEER EEN AARDBEVING IN JAPAN, schrijver die dat spannende Klompvoet- LONDEN, 15 Jan. V. D. Gemeld verhaal schreef, wordt dat Japan hedenmorgen opnieuw j -L0ujs Bouwmeester is gisterenavond door een aardbeving, welke gelukkig min- in den 5lampvolIen stadsschouwburg Ie der ernstig dan die van September Amsterdam weder opgetreden. Royaards j.l. getroffen is. De aardschok heeft de |ja(j hem de gastvrijheid van dezen steden Tokio, Yokohama, Kyoto, Magoya. schouwburg en de medewerking van zijn Osaka en Kobe geteisterd. De spoor- gezelSchap aangeboden, weg lusschen Tokio-Yokohama is stop Opgevoerd werd „Vriend Fritz", met gezet. Er zijn tot dusver geen dooden te betreuren. VERSCHILLENDE BERICHTEN. HOOG WATER. Vlisaingen, LOOP OER BEVOLKING. Op 31 Dec. 1922 besfond de be volking van St. Laurens uit 401 m. en 421 vr„ totaal 825 pers. Er werden geboren 12 m. en 9 vr„ totaal 21, er vestigden zich 58 m. en 57 vr„ totaal 115, dus een vermeerdering met 70 m. en 66 vr„ totaal 136. Overleden zijn 3 m. en 1 vr. totaal 4; vertrokken 39 m. en 37 vr„ totaal 76 een vermindering dus met 42 m. en 31 totaal 80. De bevolking bestond dus op 31 Dec. uit 432 m. en 449 vr., samen 881 pers. Woensdag 16 Jan. v.m. 8.56 Donderdag 17 10.01 Vrgdag 18 110.5 Zaterdag 19 11.52 Zondag 20 n.m. 12.34 M&andag 21 1.13 Dinsdag 22 1.48 Zaterdag werd hij voorgeleid voor den rechter-commissaris te Middelburg, waar na hij overgebracht werd naar het huis ▼an bewaring. Het rijwiel was door hem verkocht aan een hem onbekend per soon. De dader is een zekere I. de R., Cz„ afkomstig uit deze gemeente, inge schreven te Vrouwepolder, doch was thans zwervende. U it Zu id-Bavaland. Met de Staatscrt. van 14 Jan. zijn verzonden afdrukken van de akten be treffende de Korboot de Schelp, te Ierseke. Van de motorboot YE 45, eigenaar dé heer J. de Koeijer te Ierseke zijn van Zondag op Maandagnacht een paar geheel complete oesterkorren ter waarde van ongeveer f 100 gestolen. Daders on bekend. Door den heer W,. O. G. Kosten, 'directeur van het centraal oesterbureau is bedankt voor zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad van Ierseke. Nu is aan de beurt de heer G. de Jager. Dit Noord-B*Tal*ad. In de Maandag gehouden jaarver gadering der vrijzinnige kiesvereeniging „Algemeen Belang" te Oolijnsplaat bleek uit de rekening van den penning meester, dat de ontvangsten over 1923 hebben bedragen f 26 en de uitgaven f72.01 zoodat er een tekort is van f46.01. Met algemeene stemmen wordt de voorzitter benoemd als afgevaardigde naar de vergadering van den kieskring Tholen. Als plaatsvervanger wordt be noemd de secretaris der vereeniging. Een der leden geeft in overweging om behalve den heer Moelker (afgevaardig de uit het eiland Tholen) als tweede te benoemen iemand uit Noord-Beveland. De heer Hariugman belooft met dezen wensch rekening te zullen houden. De aftredende bestuursleden, de hee- ren P. Janse en O. Prince worden her kozen. Bij de rondvraag wordt aan de vrijz. raadsleden de raad gegeven om steeds onderling overleg te plegen, daar de rechterzijde bij de eerste vergadering van den nieuwen gemeenteraad heeft gedreigd met tegenwerking. De voorzitter antwoordt dat steeds een waakzaam oog gehouden wordt. Uit Tholen. Te St. A n n a 1 a n d is naar de Z. Nwsb. meldt een commissie gevormd om de mogelijkheid te onderzoeken van een verlichting der gemeente door mid del van electriciteit. Het aantal inwoners der gemeente Zierikzee bedroeg op 1 Jan. 1923, 6852. Door vestiging en geboorte ver meerderde dit aantal met resp. 331 en 165, totaal 499, terwijl door overlijden en vertrek het aantal verminderde met resp. 74 en 340, zoodat de toeneming 85 bedroeg. Zierikzee telde op 1 Jan. 1921 dus G937 inwoners. De bevolking der gemeente IC erk er ve bedroeg op 31 December 1923 884 zielen. De vermeerdering bedroeg door geboorte en vestiging 31 m. en 47 de vermindering door overlijden en vertrek 47 m. en 46 vr., zoodat het heele aantal, gedurende 1923 met 15 personen is achteruitgegaan. De bevolking van IJ z e n d ij k e be stond op 31 Dec. 1922 uit 1472 m. en 1434 vr., samen 2906 personen. Zij vermeerderde door geboorte met 42 m. en 30 vr., en door vestiging ;met 117 m. en 90 vr„ samen bijgekomen 159 m. en 120 vr. Zij verminderde door overlijden met 14 m. en' 12 vr. en door vertrek met 131 m. en 131 vr., samen 145 m. en 143 vr. Zij vermeerderde alzoo met 14 m. en verminderde met 23 vr. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1923 uit 1486 m. en 1411 vr. Samen 2897 personen. Bij een vechtpartij op den Schie- ontzaglijk succes. Bouwmeester leunde op een stokje, wat in de rol van fden ouden Rebbe goed paste. Tal van kransen werden aangeboden, met redevoeringen, o.a. van Royaards. Naar V. D. verneemt is de Vereen. „Rembrandt" te Amsterdam erin damschen Dijk to Rotterdam is Zondag slaagd door kra^tjgen steun van kunst avond de 22-jarige P. E. van een trap vrienden, voorloopig de helft der Italiaan geslagen. In bewusteloozen toestand en sche schilderijen uit de Groot Hertoge- met een gebroken schedel is hij in het lijke col]eclie Oldenburg, zooals die in het Rijksmuseum tentoongesteld zijn, te verwerven en ten geschenke aan te bie den aan het Rijk. Opstanding. Afscheidstournée Rika Hop per, Schouwburg. Dit drama, door Antoine Curry be werkt naar den bekenden roman van UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De vergadering is bijna geheel voltal lig alle ministers, behalve de heeren Co- lijn en de Visser, zijn aanwezig. De loges, de gereserveerde- en gewone tribune, zijn overvol. Geïnstalleerd wordt het ïnieuwe lid de heer de Groot. De voorzit ter verleende het woord aan den mi nister van Binnenl. zaken en Landb. voor bet afleggen van de (op de voorpagina van dit blad vermelde) regeeringsver- klaring. De voorzitter stelt voor morgen te 1 uur de beraadslaging te beginnen over de regeeringsverklaring. Het verzoek van mej. Westerman tot 't houden van een interpellatie over 't ontslag van de gehuwde ambtenaressen wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. De heer Wijnkoo p vraagt een in terpellatie te mogen houden over de loonen van het spoorwegpersoneel, hiefi over zal nader worden beslist. ziekenhuis opgenomen. Tijdens een voorstelling in het Apol- lo-lheater te Barcelona is een der bal- cons ingestort. Vijf personen werden min of meer ernstig gewond. In den nacht van Vrijdag op Za terdag drongen een 3-tal onbekend ge bleven individuen door de stalling de woning binnen van den landbouwer Ver- Leo Tolsloi, is verleden jaar April hier hey te Braamt bij Doetinchem. Met be- tweemaal met zeer veel succes door het- hulp van een zaklantaarn werd het zelfde gezelschap, met dezelfde perso- huis afgezocht, zelfs de kamer, waar va- nen, Rika Hopper als Katusha Maslowa, der en zoon sliepen. De eersle die wak- on Jacques v. Hoven als Dimitri Neklu- ker werd door het vallen van kleeding- doff inde hoofdrollen opgevoerd. Wij heb- stukken, hield zich rustig ,doch kon de ben toen uitvoerig dit werk besproken, als dieven, die hun gelaat hadden zwart ge- mede 't zoo voortreffelijk spel dezer bei- maakt, niet herkennen. den bewonderd. En onze opmerkingen van Deze namen uit de alcoof een kistje, toen over het stuk, en onze hulde voor inhoudende circa 100 guide en een Rika Hopper's creatie handhaven wij spaarboekje groot f 500, benevens een thans volkomen. horloge mee. De vader waarschuwde zoo Oolc nu, in een goed bezetten Schouw- dra zij weg waren den zoon, die de die- burg, is Rika Hopper na elk tafereel ven een geweerschot nazond, Alleen het dankbaar en lang beapplaudisseerd. horloge werd den volgenden morgen in de nabijheid der woning teruggevonden. De nasporingen der politie hadden tot op heden geen succes. Te Apeldoorn zijn eenige losloo- BEVOLKING. Gedurende de eerste helft van de maand Januari zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen P. C. J. Machgeels, uit Vlissingen, Vlissingsche straat K 44; Mej. L. de Nobel, uit Haarlem, Brakstraat O 274; A. Lombaard, uit Boreulo, Loskade P 250b; A. Hendrikse, uit Vlissingen, Slee perssingel Q 150; J. Koole, uit Zeg- waart, Korendijk P 73; A. Louwerse, uit Oostkapelle, Domb. Schuitvlot Q 210; P. Wisse - uit Ivruiningen, Kromme Weele L 32; G. F. Weeda, uit Zwijndrecht, Wagenaarstraat D 81; J. Cijsouw, uit O. en W. Souburg, Rozenstraat Wi 223; J. F. Bastiaanse, uit Gorinchem, Lange Singelstraat N 205a; J. Brandenburg, uit Goes, Koorkerkhof A 118; Mej. E. Kui per, uit Haarlem, Brakstraat O 275; Mej. A. C. Bakker, uit Zierikzee, Gortstraat I 323; L. Labruijère, uit Arnemuidcn. Vischmarkt II 161; Wed. A. Lindenberg, uit Enkhuizen, K. Gistsfraat A 129; J. Mulder, uit Breda, Noordstraat C 15—16; C. Booij, uit Rotterdam, Rouaansche kade G 132; C. van Dansik, uit den Hel der, Karelsgang T 44; A. Labruijère, uit Vlissingen, Lange Geere K 316. Vertrokken Mej. M. P. Vos, Kanaal P 40, naar Rotterdam, Schiebrockschelaan 426; mej. A. Keur, Heerenstraat H 131, naar Utrecht, A. M. Schuurm.slr. 1; G. W. Kollaard, Kinderdijk P 78, naar den Hel der, Zuidstraat 1; A. P. L. Arendse, Heerenstraat H 138, naar 's-IIertogen- bosch, Willeboissingel 7; L. J. A. Mo- ree, Branderijmolengang M 246, naar den Helder, Iloogslr. 70; K. A. Hamelink, St. Pieterstraat A 72, naar St. Laurens, Noordweg C 94a; M. J. Jonker, L. Sin- BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 15 Jan. 3 uur. Op de beurs waren het vandaag in de eerste plaats weer de Oliewaarden, die een omvangrijken handel te zien gaven. De rijzing vond echter geen verderen voort- »»g- Koninklijken werden in vaste houding ingezet, doch het duurde niet lang of eer. reactie vond plaats. Geconsolideerden openden op veer de vorige slotkoersen, maar ook deze liepen daarna wat terug. Van de willige stemming voor Suiker aandeelen was niet veel meer overgeble ven. II. V. A-'s en Vorstenlanden als mede de minder courante soorten wer den beneden de vorige koersen afgedaan. Rubberfondsen konden zich in mee- rendeel tamelijk goed handhaven. De affaire in tabakken was van be scheiden afmetingen, waarbij de koersen eerder een neiging tot inzinken aan den dag legden. Scheepvaarten thans met meer belang stelling. Voor de meeste soorten ontwikkelde zich eenige vraag, en dit resulteerde in een onmiskenbaar vasle stemming. Oude vaarten werden tot 107 ver handeld. Naar het schijnt werden de eenigs- zins betere vooruitzichten voor het scheepvaartbedrijf thans reeds in de koersen verdisconteerd. Ned. industrieelen en Amerikanen ver laten. Prolongatie 43//. pende honden gedood doordat dr. 0. J. zochte avonden iu Den Haag nog een Marcus, een in de Marialaan wonende kenschetsing aanhalen, die Cath. van zenuwarts, in zijn tuin stukjes vleesch, Rennes er van schreef, vergiftigd met strychnine, in zijn tuin Spoel maakte bij elk lied 'n tactvol neerlegde. De dokter heeft aan de po- j animeerand, aiieen soms wat te uitvoerig litie bekend, en verklaarde niet te we-;praa{je. Een nieuwe wijs zong hij zelf ten dat de vergiftigende werking van j VOor, öf liet het een van zijn leerlingen strychnine „zóó vérstrekkend was". idoen, (die ook met min of meer geluk Zondag werd op do Zuiderzee nog' f-fc? solo-liederen ten beste gaven). En druk schaats gereden. Zelfs zag meS dan begon het mstudeeren, regel voor een schaatsenrijder, voorzien van een regel; of beter nog. zin voor zi J puntzeil, die met groote snelheid door "J d?< SP'."S™ f '"seeren op de ju.ste - - - - - - - plaatsen in het rythmiscb beheerschen WISSELKOERSSN. AMSTERDAM, 15 Jan. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.43»/s (11.48). Berlijn 0.62% (0.61. Parijs 12 (11.95). Brussel 11 (10 97»/»). Zwitserland 46.70 (46.70). Weenen 0.00373% (0.0038%). Kopenhagen 46.80 (46 65). Christiania 38 20 (38.25). Stockholm 70 60 (70.75). New-York, niet officieel, 2.70 (2.70%). DE ENGELSCHE TROONREDE. LONDEN, 15 Jan, V. D. Heden had de officieele opening plaats van het nieuwe parlement. Na de gebruikelijke ceremoniën nam de koning op den troon plaats, en sprak de troonrede uit, waarin hij een overzicht gaf van de Engelsche relaties mei het buitenland. Verder stelde de koning verschillende maatregelen op binnenlandsch econo misch gebied in het Vooruitzicht, als daar zijn: werkverschaffing in de scheepsbouw- industrie door spoedigen bouw van krui sers; openbaar onderwijs van algemee- nen en technisehen aard ter voorkoming van werkloosheid otp jeugdigen leefd uitbreiding der militaire luchtvaart; er kenning van het buitenechtelijke kind. Geregelde tewerkstelling tegen even redige loonen van de landbouwarbei- ders. Zangavond Arnold Spoel. Nu Vrijdag a. s. in de Concertzaal ook hier een Spoel-avond zal plaats heb ben, willen we uit de tallooze couranten verslagen van zijn zoo enorm druk be den harden wind werd voortbewogen- Buiten de Oranjesluizen was het ijs één spiegelgladde vlakte. DE MOORD TE CULEMBORG- Er is Maandag in verband met den moord te Culemborg, weer iemand gear- Tésleerd, jixist op het oogeriblik dat hij in den trein naar Utrecht wilde stappen. De man is gevankelijk naar Tiei gebracht. DE OPLICHTING AAN DE POSTKAN TOREN TE AMSTERDAM. De directeur van het postkantoor te Amsterdam heeft ter algemeene kennis gebracht, dat de maatregel, waarbij post wissels ,een bedrag ad f 20 te boven gaande, ook aan de bijkantoren aldaar urn nen worden uitbetaald, van gisteren af is ingetrokken. Thans kunnen alleen dan postwissels boven een bedrag van f 20 aan de bijkantoren worden uitbe taald, indien de geadresseerde persoon lijk aan het betrokken bijkantoor bekend is of na indiening van een schriftelijk verzoek waarvoor formulieren aan de bijkantoren verkrijgbaar zijn. DE RIJKSPOSTSPAARBANK OPGE LICHT. Eenigen tijd geleden verschafte iemand te Zulfen zich een Rijkspostspaarbank boekje, waarop hij f2.50 zette. Thans is gebleken, dat hij later het bedrag op het boekje heeft vervalscbt, waardoor het hem gelukte f 250 van het boekje van de inzetten, en het corrigeeren van de fouten, herkende men den ervaren musicus. 't Is niet gemakkelijk om 2600 men- schen tegelijk in enkele minuten op 'n practische manier een nieuwe melodie bij te brengen! Hij speelde 't klaar*; en werkelijk verbaasd was ik over het rassche muzikale opnemingsvermogen van de massa, nu ze met tact en systeem geleid werd. Want daar zit 'm de knoop Men voelde zich in veilige handen en gaf zich over zonder terughouding. Interessant was het dat pooten, dat ontkiemen en in bloei komen van een melodie te mogen bijwonen. En toen de populaire directeur een eenvoudige Canon, in 4 partijen, elk van plm. 600 stemmen zingen liet, was 't effect waarlijk verbluffend. De engelenbak mocht inzetten; (nadat eerst „dat groepje vroolijke jongedames dódr" het moeielijk- ste eindje 's even alléén had moeten zin gen!) toen volgde de bovenloge, toen de benedenloge en eindelijk het parterre. En 't ging perfect 1. 2600 gezichten ,plus dat van Arnold Spoel en z'n accompagnateur, straalden letterlijk van plezier. Een aanblik om te onthouden in dezen sinisteren tijd.... ONDERWIJS. In een druk bezochte vergadering der afd. Walcheren van het N. O. G. op op te vragen. Met het bedrag is hq Zaterdag jj hield de heer J. Verhage spoorloos verdwenen. Hetzelfde geschied- j een v0ordracht over de gehuwde onder- de te Nijmegen en Deventer, waar op wi:zeres Na levendige bespreking dezer dezelfde wijze de Rijkspostspaarbank zaaj- i£wam de vergadering tot de conclu- voor een zelfde bedrag werd opgelicht. I sje da» waar door vermindering van Het vermoeden bestaat, dat in de drie perSoneel een keuze gedaan moet worden plaatsen dezelfde persoon zijn slag heeft de gehuwde onderwijzeres bij ontslag be- geslagen. (Tel.) KERKNIEUWS. - Te Vlissingen is tot notabele der Ned. Herv. kerk gekozen de lieer W. II. van Breen, candidaat dev or thodoxen, met 110 stemmen. De candi daat van den Geref. bond had 87 stem men. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. te Heinkenszand is gekozen in de plaats van den heer P. Kriger die bedankt- had, de heer J. G. v. Iwaarden. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep te Tholen door ds. J. II. Beumer te Sleeuwijk. KUNST EN WETENSCHAPPEN. „De Man met den Klompvoet" zul len onze feuilletonlezers zich nog wel herinnenren. In het nummer van heden beginnen - we met een feuilleton „De onzichtbare ordening. J. W. M., Vlissingen, hand" van Douglas Valentine, denzelfden art. 451 2a. Swb. hoort voor te gaan, kostwinsters uitgezon derd. De heer P. M. Vermet van Oud- Vos semeer is te Utrecht geslaagd voor het examen cand. in de genees kunde. RECHTZAKEN. Door het kantongerecht te Mid delburg zijn veroordeeld wegens - Overtr. art. 436» Swb.: J. B„ Rotter dam, lot f50 b. s. 50 d. li.; overtr. vleesclikeuringswetS. K., Biggekerke tot f 5 b. s. 5 d. h.; overtr. vuurwapenwet: W. F. S„ Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.; overtr. jachtwet: W. K„ Koude- kerke, tot f 5 b. s, 5 d. h.; overtr. pol. verord.M. V„ Zoutelande, tot terug gave aan ouders: fietsen zonder bel- G. S., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h.; fietsen zonder licht J. de H„ Biggekerke, tot f 2 b. s. 2d. h., J. D., Biggekerke, tot f 3 b. s. 3 d. h. Ontslagen van alle rechtsvervolging zijn: L. G„ Zoutelande, overtr. pol. ver-

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2