FEUILLETON» IN VERKEERDE SCHOENEN. BIJVOEGSEL VAN DE VAN Vrijdag 11 Jan. 1924, No. 9. DE GEHUWDE AMBTENARES. Er zijn er velen in den lande, die de agitatie niet begrijpen, welke uit de kringen van de vrouwenbeweging wordt gevoerd tegen het besluit der regeering om bij het inkrimpen van het ambtena- renaantal de gehuwde ambtenares, niet kostwinster, allereerst voor dat ont slag in aanmerking te doen komen. Wanneer voorop staat dat er ambtena ren moeten worden ontslagen, dan is het volkomen in overeenstemming met het billijkheidsgevoel wanneer men daarvoor niét het eerst neemt een mannelijken ambtenaar, wiens ontslag zijn gezin broo deloos zou maken; maar wèl de gehuwde ambtenares, wier man reeds den kost voor het gezin verdient, zoodat bij haar ontslag geen gezin broodeloos wordt. In een gezin waarvan de man een betrekking heeft, terwijl de vrouw door een ambt bij het onderwijs, bij de post, op een bureau van een rijksdienst of iets dergelijks, nog een inkomen bij dat van haar man voegt, zal het natuurlijk een groot ongerief en een zeer druk kende stemming brengen, wanneer dat inkomen van de vrouw verdwijnt. Maar véél erger is het wanneer het inkomen van den man verdwijnt uit een gezin waarin geen ander inkomen isl Zoo voelen de meesten het, en zoo voe len wij het ook. Daar o.a. in de kringen van den Vrij heidsbond tegen dien maatregel wordt geprotesteerd, en ook mej. Westerman een interpellatie over dit onderwerp heeft aangekondigd hebben wc het jong ste nummer van „De Vrijheid" er op na geslagen om te zien, wét dan wel de motieven zijn voor die protesten! We hebben daarin argumenten gevon den, maar ze hebben ons niet overtuigd. „Zijn er niet tal van ambtenaressen, zoo lazen we o.a., wier gezin op haar inkomen is gebouwd? Die werken om de opvoeding van een achterlijk kind moge lijk te maken, die zware verplichtingen op zich hebben genomen, zonder wier. inkomen het gezin tot armoede zou ver vallen, ook al is er een man, die een kleinigheid verdient en dus „kostwinner" is?" Volkomen waar. Zulke gevallen zijn er. Maar in zéér veel gevallen heeft men de zekerheid dat het extra-inkomen van de vrouw niet zoo onontbeerlijk is, ter wijl men dat zeer zeker weet van 11 e gevallen waarin een mannelijk ambtenaar wordt ontslagen. Behalve nog dat mag worden aangenomen dat de regeering bij vaststelling van het al of niet kost- winster zijn der vrouw, toch zeker wel zal nagaan of zonder haar inkomen het gezin „tot armoede vervalt", doordat haar man slechts een „kleinigheid" ver dient. Wat in datzelfde nummer van „De Vrijheid" wordt geschreven door mevr. Wijnaendts Francken overtuigt ons even min. Zij vraagt o.a. bij de bespreking over hetgeen de vrouwelijke Kamerleden ten opzichte van deze kwestie zullen doen „Zal zij, die zelf als Kamerlid de weelde van intellectueel werk en een dubbel gezinssalaris kent,, den moed heb ben andere vrouwen, toch niet alle geestelijk haar mindere, te stooten uit haar intellectueel werk en te veroor deelen om zelf de gang te schrobben, zelf de kousen te stoppen, zelf de kolen te scheppen en den vuilnisemmer buiten te zetten en de wasch in huis te gaan doen, werk dat niet minderwaardig is, maar dat de intellectueele vrouw, vooral wanneer ze den middelbaren leeftijd na der, bitter zwaar kan vallen? Zal zij dien moed hebben?" Wij hopen van wel! En we gelooven dat verreweg de meeste huisvrouwen verontwaardigd zul len zijn als ze d i e geringschattende ken schetsing van hun huishoudelijk werk lezen. Ze zullen terecht kunnen aanvoeren, dat hun taak in het gezin nog heel wat anders omvat dan die door mevr. Wij naendts Francken opgenoemde werk zaamheden; dat het beheer van het huis houden, het scheppen van een huise- lijken sfeer, en de opvoeding der kin deren waarlijk een hoogere waardeering verdienen. Wie in de kwestie van het ontslag van de gehuwde ambtenares, niet-kostwin- ster, zulk een tegenstelling van intellec- tueelen vrouwenarbeid en huishoudelijk werk mengt, is blijkbaar blind voor het verschijnsel dat in de laatste jaren door zeer velen, ook in verlichte vrouwen- leringen, geheel anders over die tegen stelling wordt gedacht, dan in de begin jaren der vrouwenbeweging. Maar behalve dat- éls er ambtenaren moeten worden ontslagen, wat is dan erger, dat een gehuwde vrouw wordt verplicht zicji aan haar taak in het huis houden te wijden, of dat een man wordt veroordeeld thuis niets te doen? We onderschatten werkelijk niet de bezwaren die door den maatregel ont staan is gezinnen, die nu op hoogcr peil konden worden gebracht door liet in komen der vrouw. Maar we kunnen in 't besluit om bij ontslag het eerst aan haar te denken ,die beslissing niet zien als de aanranding van de rechten der vrouw op intellectueelen arbeid. We vreezen dat dit ontslag van een deel der gehuwde ambtenaressen ten slotte slechts een onbeteekenend onder deel zal blijken te zijn geweest van een veel omvangrijker inkrimping van het ambtenarental, waarbij nog heel wat enstiger ongerief ontstaat dan het terug brengen van een gehuwde vrouw in haar gezin. Naar het Engelsch, door Berta Ruck. 67). HOOFDSTUK XXXIV. Philippa's goede n nacht. Die avond is nu zulk een verward mengelmoes voor mij, dat ik mij haast niet herinner in welke volgorde alles ge beurd is. Ik weet dat Philippa ulif weer meenam naar haar eigen kamer om mij mijn bont te laten afdoen en mijn haar vast te steken. Dal moet dus gebeurd zijn voor het souper? Zij nam mijn gezicht in haar beide handen, keek mij aan en kuste mij even heel zachtjes op mijn wang, Toen zei ze: „Niemand weet er hier nog iets van". Toen keek ze mij strak aan, zoo strak dat ik haar blik niet kon verdragen Ik draaide mijn gezicht om. Ik voelde hoe ik beefde. Nog steeds keek ze mij ernstig aan, maar ze sprak heel vrien delijk en zei: „Maar heb jij mij niets meer te vertellen sedert van middag?" Ik hoorde mij zelf huiverend zuchten toen ik zei: „O Philippa! Neen. Ik gelooft BINNENLAND. DE SCHOLENBOUW VAN VEREENI- GINGEN. De parlementsredacteur van „Het Volk" heeft ter bevoegde plaatse inlich tingen gevraagd in verhand met de mede- deelingen die wethouder Van Oven in den gemeenteraad van Dordrecht heeft gedaan, n.l. dat er een wet in aantocht zou zijn, die het oprichten van scholen door vereenigingen zal bemoeilijken. Hem werd medegedeeld, dat wat wet houder Van Oven heeft vernomen, niet juist is. "Op dit oogenblik is een zooda nige wet niet in aantocht en wordt zij piet voorbereid, al kan men uiteraard niet weten, welke maatregelen de re geering in de komende periode zal voor stellen om tot bezuiniging ook op on derwijs te geraken. Uit Stad en Provincie. Dit Middelburg. Voor leden van de afdeeling Mid delburg van de Ned. Ver. van Huis vrouwen zal Woensdag a.s. op de boven zaal der sociëteit St. Joris een lezing met lichtbeelden worden gehouden over ca cao en chocolade, waarvoor de firma Van Houten en Zoon uit Weesp haar medewerking heeft toegezegd. Gisterenavond had op de bovenzaal van het café de Eendracht op de Markt, de uitreiking plaats van de door de in zenders op de in December gehouden tentoonstelling van pluimvee, watervogels en postduiven, uitgaande van de M. T. V. behaalde klasse- en eereprijzen. De voorzitter, de heer J. Kraam niet dat ik je iets te vertellen heb". Natuurlijk vond ik het beter dat alles nu aan George over te laten. Ik geloof dat ik zei: „Hij zal je alles vertellen wat er te vertellen is" en ik ge loof dat zij antwoordde: „Dat zal niet noodig zijn. Want ik weet het". (Maar hoe kon zij. het weten?) Toen wij de kamer uitgingen zei ik- „O Philippa je ziet er zoo Het uit vanavond liever dan ik dacht dat mogelijk was. Geen wonder dat de menschen verliefd, op je worden!" En ze zei luchthartig: „„Jou lief klein ding! Als ilc een man was zou ik met jou willen trouwen" Maar aan tafel was het naar Philippa dat de heeren keken. Ik weet zelfs niet goed hoeveel heeren er waren. George zat naast haar. Een van de anderen was een jonge Fransche officier, die nieege- brachi was door Harry Tracey, den neef met de lange beenen. Ook was er een In dische officier met een luide stem, die uitriep „oude Meredith", met een kreet van verrassing. (Ik merkte op dat hij hem noemde „Merrydith", op de ,-EngeI- sche manier in plaats van den klemtoon te leggen op één na de laatste letter greep, zooals men algemeen in Wales ge wend is.) Dan was er een artillerie officier. heette de vele aanwezige inzenders wel kom. Spr. zeide dat men deze wijze vah uitreiking der prijzen heeft gekozen mede omdat men anders zoo koud van elkaar gaat, men kan nu nog eens na praten. Als men vraagt hoe was de tentoon stelling? Dan zal het antwoord luiden goed, al was ze wat kleiner dan vorige jaren. Maar het is zeer moeilijk de dieren goed onder dak te brengen. Spr, brengt daarom dank en hulde aan den heer Urchard, dank voor de bereidwillig heid de rijschool af le staan en van hem heefl spr. mogen hooren dat hij tevreden is over den afloop. Spr. brengt dank aan de inzenders, want zonder hen kan een tentoonstelling niet plaats hebben. Er waren schoone exemplaren ingezonden. Spr. hoopt dat ook het volgend jaar weer velen zullen inzenden. Ook aan de standhouders brengt spr. dank en zegt dat het bestuur besloten heeft ook hen een diploma toe te kennen. De heer Kraamer wees er later nog op, dat de beide heeren Joziasse en van der Graaff het leeuwendeel van het vele werk hebben gedaan, hij brengt hen on der instemming der vergadering dank en hulde. Ook aan de heeren Weeda, "Luitwieler en Dingemanse, die zich bijzonder ver dienstelijk maakten, brengt spr. hulde. De heer S. Boogerd een der stand houders bracht dank voor de toegekende diploma's. De heer IC e s t e 1 o o wees er op, dat de voorzitter velen bedankt heeft, maar dat er een der voornaaih'ste personen zou worden vergeten, namelijk de voor zitter zelf. De heer Kraamer was bij het begin van het begin en bleef tot het einde van het einde steeds werkzaam. Spr. hoopt dat de heer Kraamer nog lang aan het hoofd der vereeniging zal blijven staan en nog vele tentoonstel lingen zal helpen organiseeren. Deze woorden lokten een luid épplaus uit. De heer Kraamer bracht dank voor deze hulde en hoopte ook later de kracht te hebben zijn hulp te verleenen. Hierna werd met de uitreiking der prijzen en het afrekenen voor de ver kochte dieren voortgegaan. Uit Walcheren. Dinsdag werd door den raad der gemeente Zoutel ande een voltallige vergadering gebonden, geopend door een Nieuwjaarswensch van den voorzitter. Ingekomep is een besluit van Ged. Stalen om de beslissing over de gemeen- tebegrooting '24 te verdagen tot 1 April aanstaande. De heer Adriaanse vraagt naar de reden van deze verdaging. De voorzitter geeft daarvan een toelichting. Ingekomen is een adres met 71 hand- teekingen, uitgaande van de vleescli- en spekvereeniging inhoudende een verzoek om over te gaan tot inrichting van een gebouw yoor noodslachtingen. De voorzitter deelt mede dat dit te laat is ingekomen om het op de agenda te plaatsen, doch ziet evenwel geen be zwaar om het in behandeling te nemen. Hij zegt dal, B. en W. voorstellen dit verzoek in te willigen. De heer Stroo zegt dat hij zich er over verwondert niets van dat adres te heb-1 ben vernomen, daar hij toch ook lid is van de vleeschvereeniging. De heer Kop- pejan deelt mee dat het in de algemeene vergadering van de vleeschvereeniging is besloten. De voorzitter meent dat de heer Stroo dit maar uit moet maken met het bestuur van de vleeschvereeniging. De heer de Visser zegt wel eenigszins van een andere meening le zijn dan in de vorige vergadering, ofschoon hij weinig, waarde hecht aan de handteekeningen op het adres. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen,! met inachtneming dat de genoemde kosten niet te veel mogen worden over schreden, mocht dit echter wel het geval zijn, om er dan den raad nader over te hooren B. en W. wordt machtiging verleend de zaak ten uitvoer te brengen. De voorzitter deelt mede dat bericht is ingekomen van de belanghebbenden bij verharding van den Boudewijnskerk- schenweg, dat de door den raad in de vorige vergadering gestelde bijdrage zijn de f 4250 is volleekend. De voorzitter zegt dat over deze zaak meer weinig Ie spreken valt, maar eenvoudig te beslui ten om het verzoek in te willigen en tot verharding van genoemden weg over te gaan, onder voorwaarde dat de belang hebbenden him toegezegde bijdragen be krachtigen op gezegeld papier, alsmede dal zij een persoon aanwijzen die zich belast met de regeling voor het ver.- voer der steen en zand, opdat B. en W. welen tot wien zij zich kunnen wenden als het noodig blijkt dat vervoer te doen plaats hebben. Verder deelt de voorzitter mede dat trokken 181 m. en 188 vr. samen 200 m. en 210 vr. Alzoo een totale vermeerdering van 24 m. en 41 vr. samen 65 Het aantal zielen op 31 December 1923 was dus, 2205 m. en 2152 vr. totaal 4357, Op 31 December 1922 bestond de bevolking van Koudekerkp uit 1633 m en 1714 it, samen 3317 pers. Geboren werden 34 m. en 31 vr totaal 68. Er vestigden zich 180 m en 137 vr., totaal 267, een vermeerdering dus met 161 m. en 171 vr. samen 335 personen. Er zijn overleden 17 m en 15 vr., sa men 32; er vertrokken 106 m en 125 vr. samen 231, een vermindering dus van 123 m. en 110 vr., samen 263 personen. aan Hod. Slaton zal worden verzocht j De bevolking ging dus vooruit met 11 om de toegezegde bijdragen van belang ,on 3' ,vr 72 Sï"', I0?dï hebbenden, als schenking van gedane gel-te bevolking op 31 Dec 1923 bestond uit den le mogen aannemen en le verzoeken !67J m en 1745 vrsamen 3419 PM" een leening vail ten hoogsle 14000 le sonen mogen aangaan legen een rente van 5i/J 0p jaIItiari 1923 bestond de pel. of zooveel minder als zij daarvoor bevolking van Biervliet uil 1276 m. kunnen klaar komen met een aflossings- termijn van hoogstens 20 jaar, of zoo veel eerder als dit doenlijk is. Een ontwerp-besluit (als concept) aan Ged. platen gericht, wordt voorgelezen. De heer de Visser doet de vraag of de ieenipg niet le gering is bij mogelijk tegenvallen, hij zou voorstellen f 4500 te leenen. Dit wordt goedgevonden. De lieer Adriaanse vraagt of het niet en 1194 vr., totaal 2470 personen. Er werden geboren 36 m. en 21 vr., totaal 57; er vestigden zich 59 m. en 71 vr., totaal 130; een vermeerdering dus van 95 m. en 92 vr,, totaal 187. Er overleden 12 m. en 12 vr., totaal 24; er vertrokken 91 m. en 95 vr., totaal 189; een vermindering dus van 106 m. en 107 vrtotaal 213. De bevolking verminderde dus met mogelijk is liet geld te leenen bij de n m. en 15 vr totaa] 26; en bestond boerenleenbank. De heer Maljaars voert Gp 1 Januari 1924 uit 1265 m. en 1179 hiertegen aan dat zulks misschien moei lijkheden zou kunnen opleveren, aange zien de rente van gedane voorschotten door de bank niet altijd dezelfde is. Z. h. st. wordt besloten tot verharding van genoemden weg over te gaan en aan de totaal 2444 personen. Op 31 December 1922 bestond de bevolking van SI. Kruis uit 356 m. en 325 vr., samen 681. Zij vermeerder de door geboorte met 18 m. en 7 vr. en gemeentebesturen van Weslkapelle en door vestiging met 59 m, Domburg, „als aangrenzende gemeenten" van het raadsbesluit kennis te geven als mede aan het bestuur van den Polder Walcheren. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend om de voorbereidende werkzaam heden zoo spoedig mogelijk af te werken. Op een vraag van den heer de Visser, antwoordt de voorzitter dat het de be doeling is om als uiterste termijn van storting der bijdragen te nemen het tijd stip waarop de steen aan de tramhalte is aangevoerd of zooveel eerder als be langhebbenden dit zelf willen. De heer Janse vraagt wanneer de voor zitter de steen wil aanvoeren. De voorzit ter zegt dat op de goedkeuring van Ged. moet worden gewacht; wanneer deze is 29 vr.; alzoo een totale vermeerdering van 77 m. en 36 vr. Dooi overlijden verminderde ze met 3 m. en 1 vr. en door vertrek met 61 m. en 37 vralzoo een totale vermin dering met 64 m. en 38 vr Op 31 Deo. 1923 was het totaal aantal ui. met 13 vermeerderd, dat der vr. met 2 verminderd en bedroeg het zielenaan tal op dien datum 369 m. en 323 vr., samen 692, BEZUINIGINGEN BH DEN RAAD VAN ARBEID TE MIDDELBURG. Daartoe uitgenoodigd Ij ebben wij Don derdagmorgen een bezoek gebracht aan I- het bureau van den Raad van Arbeid te Middelburg, werkende voor Walcheren en Zeeuwsch Vlaanderen om ons te over- ~v -o -1 tuigen van verschillende maatregelen, die pejan of hel den voorzitter bekend isjgeQomen zj:n om <je kosten, zoowel van dat een buis in de rookleidingen der] (je invaliditeitsverzekering als van de school is gesprongen. De voorzitter zegt .Vrijwillige Ouderdomsverzekering zoo dat dit hem met bekend is. De heer> veei mogelijk te beperken. de Visser zegt dat er wel een weg (ge vonden moest kunnen worden, dat er niet zooveel kolen gebruikt worden, want dat is bijna 1 H.L. per dag. Ook de heer de Witte zegt dat te hebben vernomein De heer Adriaanse wijst nog op den slechten afvoer van water in de gemeen te, het zou aanbeveling verdienen als nog een paar vergaar- of zinkputten werden' aangebracht. De heer Koppejan zegt dat door de ingezetenen te weinig de hand wordt gehouden aan de zuivering, ook aan de straatreiniging, hij ziet wel eens hoopen vuil daarop liggen. De voorzitter zegt in deze zaken onderzoek toe. Uit Tholea. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter van 's rijks directe belastingen in de gemeente Poort vliet den heer Cornelis van der Male ter vervanging van den heer Clir. P. van der Slikke, die overleden is. maar niet die van Philippa met het .vriendelijkste hart van de wereld." Niet de verloofde. Ik weet dat ilc een vreem den, ja onverstandigen steek voelde in mijn hart, toen ik hoorde dat hij nog .vastzat in Salonika". (Wat bne ik blij, dat hij er dien avond niet bij was). Wij werden niet aan elkaar voorge steld geloof ik, maar ik geloof, dat Phi lippa gelijk had; dat ik nog „mevrouw George" was, zoover de menschen er be- in stelden; er was trouwens niet veel tijd voor een verklaring gedurende den haas tigen maaltijd, die dit zou wezen. Ik zat heel beduusd naast den artille rie officier en tegenover George en hoor de veel lachen en praten, vooral zooals gewoonlijk van mevrouw Tracey, Op een oogenblik begreep ik dat zij op cyni sche wijze czooals gewoonlijk) over het huwelijk sprak. „Een hopelooze instelling totaal ho peloos" geloof ik dat zij het noemde. „Het is gegrondvest oip iets dat uit den aard der zaak verkeerd is Neen het doet er niet toe ,dat Mandie het hoort" dit was de stilzwijgende jonge wilde eend, „omdat zij het toch niet zou gelooven totdat zij het zelf ondervindt, en dan is het te laat.... Gebaseerd op een uiterst verkeerd begrip, beste vriendin,... LOOP DER BEVOLKING. - In Oost- en West Souburg telde de bevolking op 31 Dec. '23 2181 m. en 3111 vr., samen 4292. In den loop van het jaar werden ge boren 16 m. en 5-1 vr. en er vestigde zich 17S m. en 179 vr., samen 224 m. en 251 vr. Er overleden. 19 m. en 22 vr. er ver Het beteekent trachten iets permanent te maken wat nooit bedoeld was als iets anders dan een genotvolle voorbijgaande toestand." Haar bruine oogen fintelden stoutmoe diger dan ooit toen zij er bij voegde „Het verlost zelfs de natuurlijke lengte van den toestand! Net als snuiven en snuiven aan een takje reseda tot de reuk Idr af is!" En toen geloof ik dat ze nog wat zei over de heele instelling die te ver gelijken was bij menschen die een lek ker diner krijgen, een stuk lekker gebra den lamsvleesch en dan de rest van hun leven aan tafel zitten met de koude beentjes voor zich. „Of nog erger, de verstijvende schar nieren", zei ze. Laat eens zien was dat alles voor of na wat de Fransche officier zei. O, het moet te voren geweest zijn. Ja, omdat de Indische man met de luide stem uitbarstte in lachen en riep: „O, dat is wat kras, zoo iets te verkon digen, tante Tracey, aan een gezelschap als dit is! Daar zit de oude Merrydith in zijn wittebroodsweken! en Shy- lippa verloofd! En ik die er hard over denk om zelf ook den stap te doen! Koud Jangsvleesch! O, o! Maar ik zou den ken, dat het nog beter is dan in 't ge De voornaamste maatregel is wel het geleidelijk invoeren van verschillende ma chines Jn de eerste plaats zij gemeld de electrisch gedreven adresseermachine, waarop in een uur tijds 1500 adressen kunnen worden gemaakt, terwijl vroeger een ambtenaar hoogstens 150 adressen per dag schreef. Voor dit adresseeren zijn natuurlijk ook stensels noodig en deze nu worden ook op het bureau zelf vervaardigd op daarvoor aangeschafte machines, terwijl ons werd aangetoond, dat een stensel, waarop een foul werd gemaakt, of welke niet meer gebruikt behoeft te worden, weer in zijn oorspronkelijken toestand kan worden teruggebracht, waarna er een nieuw adres op kan worden aangebracht. Een ambtenaar maakt tusschen de 150 en 200 stensels per dag. Nu men vooral de -£: 4500 verzekerden van de I. V. slensels moet maken is er natuurlijk volop werk aan, maar later behoeft dit alleen voor de bijkomende adressen te geschieden. Tot nu toe was het inleveren van de rentekaarlen en boekjes zoo geregeld, dat iedere week een bepaald deel binnen kwam en werd behandeld, als deze bezuinigingsmaatregelen geheel zijn doorgevoerd, kan dit om de 14 dagen plaats hebben, daar de adressen in een ommezien op de kaarten zijn geplaatst. Terwijl tot nu toe eerst de nieuwe kaart, later het renteboekje werden toegezon- heel geen diner Ha! hal en je zelf in 't leven te moeten honden met eén borrel aan het buffet!" „Veel beter", klonk eGorge's dood kal me stem, van den anderen kant van de tafel. En toen de stem van Philippa. die zoo zelden iets zei in tegenwoordigheid van haar moeder; zij sprak heel gedecideerd: „O, ja, veel beter! Het is aanvangen met iets dat heel goed is in ieder geval, als het een huwelijk is dat uit goede be weegredenen gesloten wordt." Ik zag haar moeders verbaasden blik op haar. „Laten we riet geen lamsvleesch noemen" voegde Philippa er uitdagend bij. „Laten we. het vergelijken bij het bestellen van een nieuwe japon, die we iederen dag weer zullen dragen. Een japon "die je je heel© leven wel zou wil len dragen. Hel is een goede japon, netjes gemaakt en van de beste stof goed! Het kan je niet veel schelen of hij uit de mode gaat; zelfs niet al kan je zien dat hij oud wordt en begint te slij ten. Je kunt nog zeggen met 'n stralend gezicht. Hij mag nu versleten zijn, maar liet was een heel goede japon. En je strijkt er vriendelijk over heen. Je respec teert hem tot den laatsten draad aan toe".

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 5