REURSNOTEER1NG VAN HEREN. AMSTERDAM, 12 Jan. (Slotkoers). v 6 pet. Nederl. 1923 100; 6 pet. Ned. 1922 100, 5 pet. Nederl. 1918 88 ne gen zestiende, l«/a pet, Nederl. 1917 82 zeven zestiende: 21/2 pet. Nederl. W. Schuld 523/43 pet do. Oblig. 631/4; 3 "pet. do. Ccrtif. 631/8. Cert. Ned. Hand Mij. 125—126, Aand. 'Ned. Ind. Handelsb. 125126; Aand. Kol. Bank 183—185; Kon. Petrol. Aand. 17—20; Gecons Holl 171—181; Cult. IMij Vorstenlanden 18«/s; Handelsv. Am sterdam 181—488; .Tavasehe Cultuur 375 —380; Aand. Deli .Maatseh. 322—321; tAmsterd. Rubber 150»/aNederl. do. 69. Ned. Amcrik. vaart 101; Ned. Scheep vaartunie 124; Kon. Holl. Lloyd 14%; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 176 zeven zes tiende- Aand Paketvaart 1271/2-; Bank- 'Associatie 251/2. Gouda A. 771/4; Philips A. 269; Jur- gens A. 72—74. Anaconda 83; Steels 105%; Erie 368/8; Southern Railway 43i/2; Union Pacific 11401/j; Common Marine 9 vijftien zes tiende, Prefered do. 36i/gMaxwell Gr. C. v. A. 43/4; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 13. Prolongatie 4J/s- Markt sluit nog al goed prijshoudend. Londen chèque 11.37%; Parijs 12.80; Brussel 11.42; Dollar Cable 2.65%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen vorricht in den morgen van 11 Jan. Hoogste barometerstand 767.9 te Haparanda. Laagste barometerstand 724.7 te Vestmanoer. •Verwachting van den avond vim 11 tot den avond van 12 dezer: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Weste lijke wind, meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, zelfde tempera tuur. Temperatuur hedenmorgen alhier 9 uur 40 gr., 12 uur 43 gr., 3 uur 42 gr. Het in Frankrijk bestelde schip.van de „Nederland". Uit meedeelingen van de Directie van de Nederland is gebleken dat het bedrag waarvoor de laagste Nederlandsche in schrijver het nieuwe passagiersvaartuig zou bouwen (n.l. f 6.600 000 van de Ned. Scheepsb. Mij.) het Fransche aanbod )met f 820.000 overtrof. De Telegr. verneemt echter nog het volgende Toen het aan de betrokkenen bekend was, dat de gunning van den bouw van het schip óf aan het buitenland óf- aan de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij zou ge schieden, pleegde deze laatste overleg met haar voornaamste onderleveranciers en kwam in verband daarmede tenslotte in de mogelijkheid, haar inschrijvingscij- fer zeer aanmerkelijk, nml. tot f 6.050 000 te reduceeren, zoodat een verschil, als in procenten uitgedrukt door den heer Ver- schure, tenslotte overbleef. Thans is aan de Ned. Scheepsbouw- Mij. evenwel gebleken ,dat de Mij. „Ne derland" op het moment, dat eerstge noemde de verlaagde offerte deed, reeds niet meer vrij was om daarvan gebruik te maken en dat de gunning van den bouw dus wel aan de Fransche maat schappij moest plaats hebben. Naar het blad nog verneemt, zouden bij den bouw van het mailschip te Am sterdam 1000 man een jaar lang werk hebben gevonden. Thans zal de Ned. Scheepsbouw-Mij. in April a.s. genood zaakt zijn, haar groote werf aan de over zijde van het IJ te sluiten, waardoor pl.m 400 werklieden op straat zullen moeten komen. P a r ij s 51/2 p C t. •Volgens een telegram van Havas uit Parijs, heeft de Bank van Frankrijk haar disconto, dat zij sedert 11 Maart 1922, dus bijna 2 jaar achtereen, onveranderd had gelaten op 5 pet. met Va pet. ver hoogd. Donk, en J. Tissot van Patot den 12en Januari a.s. geplaatst aan boord van resp. Hr. Ms. onderzeeboot K IV en Hr. Ms. torpedoboot Z 3. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris J. L, van der Harst uit Vlissingen werd gisterenavond in .Mercurius" alhier in het openbaar verkocht een huis en tuintje aan den Noordweg te Middelburg, gemerkt S 216, uitmakende een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Middelburg, Sectie E, nummer 1883, ter grootte van ongeveer 75 c.A. Bij opbod en afslag werd het huis opgehouden, doch daarna onderhands verkocht aan W. Vader te Vlissingen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Maandag 14 Jan. „Opstanding", in de hoofdrol Rika Hopper. Schouwb. Woensdag 16 Jan. Ver. Ned. Huis vrouwen. Lezing over Cacao en Chocolade. St. Joris 3 uur. Vrijdag 18 Jan. Uitg. Z. B. h Ca- pella Koor en Arnold Spoel. Concertzaal 8 uur. Maandag 21 Jan. Gertrud Leistikow. „Dansavond". Schouwburg. Dinsdag 22 Jan. Declamatie-avond comm. Arb.ontw. Declamator W. v. Gapel- len, den Haag. Mercuriua 8 u. Woensdag 23 Jan. Gen. Rep. Instru mentale Concertzaal. Woensdag 23 Jan. Winterlezing dr. Th. Oberman, Bogardzaal 8 uur. Donderdag 24 Jan. Con eert Insirum< tale. Concertzaal. Vrijdag 25 Jan. Verkade's Gezelsoh., uit gaande van den V. O J. B. Schouwburg. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. HOOG WATER. Vlissingen. Zaterdag 12 Jan. n.m. 5.36 Zondag 13 6.23 Maandag 14 v.m. 6.41 Dinsdag 7.4 i Woeas'dag I6 n 8 56 Donderdag I7 10.01 Vrijdag 18 11.50 G. Stobbelaar, is door den kantonrechter veroordeeld tot f5 boete. Appél is aan- geleekend en nu zal de zaak te Middel burg voorkomen. Het eigenaardige is wel dat nu pas de Minister aan voornoem den Stobbelaar heeft bericht dat in de kwestie nog geen beslissing is kunnen genomen worden. Deze geheele zaak voelt niet prettig I Amsterdam, weging, en vooral het 6 pet. type be haalde een flink avance, doch was nogal aan koersschommelingen onderhevig De Yankeemarkt was stil, doch goed op peil. Een open hoek vormde zich in intercontinental rubbers, die fractioneel hooger werden afgedaan. Prol. 41/2. DE DUIKBOOTRAMP. LONDEN, 11 Jan. V. D. De admira liteit ontving het volgende telegram van Koning George Ik ben ernstig getrof fen bij het vernemen van de vreese- lijke ramp van den onderzeeër L 24. Ik betreur het omkomen der kranige of ficieren en manschappen, en ik wensch, dat de verzekering van mijn hartelijke sympathie wordt overgebracht aan de respectievelijke families. De commandant van de Atlantische vloot ontving het volgende telegram der admiraliteit: De admiraliteit ontving met leedwezen het bericht van het gevrees de verlies van de onderzeeboot L 24, met alle opvarenden, en zij wenscht haar oprechte deelneming te betuigen met de vloot, zoowel als met de betrek kingen van hen., die hun leven verloren. De L 24 stond onder commando van luit. Eddis. Hij was aan boord van den onderzeeër E 13, toen deze op 19 Aug. 1915 door de Duitschers in de Deensehe wateren werd vernield, nadat hij nabij het eiland Sapholm was gestrand. Een Duitsche torpedojager schoot den onder zeeër in brand. De officieren en bemanning sprongen in zee, en Eddis was een der weinige overlevenden. Hij landde op de Deen sehe kust, en werd gedurende den ver deren duur van den oorlog geïnterneerd. DE LAATSTE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Maart a.s. aan den directeur van het post- en telegraafkantoor te Oostburg A. Bevin, als zoodanig eervol ontslag ver leend, zulks in verband met zoodanige verandering van de inrichting van het dienstvak, dat zijn werkzaamheden over bodig zullen worden. Indische stoomvaartlijnen. Rindjani, 8 Jan. n.m. 4 u. v. Marseille, Rotterdam n. Batavia. Jan Pietersz. Coen, 9 Jan. te Suez, Java n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden, 9 Jan. te Amsterdam v. Batavia. Vondel, 8 Jan. te Medan, Batavia n. Amsterdam. Radja, 9 Jan. n.m. 11 u. 15 m. nabij de Balearen, Batavia n. Amsterdam. Simaloer, 9 Jan. v. Amsterdam n. Java. Palamed, p. 8 Jan. Perim, Liverpool n. Batavia. Nickerie, 10 Jan. v. Amsterdam n. Su- riname. Oranje Nassau, 9 Jan. v. Barbados n. aan en doet denken aan een 17de eeuwsch provincialisme. Groningers, Friezen en Noord-Hollan ders mogen wel visscnen, maar Zeeuwen niet. De aannemer van 36 gemeente- woningen te Hengelo is failliet, de bouw staat stil. Faillissementen. Geëindigd het faillissement van J. W. Hoefnagels, rijwielhandelaar, gewoond ihebbende te Middelburg. Curator mr. F. B. Evers, door het in kracht van gewijsde gaan der eenige uitdcelingslijst. Nederlandsche industrie in China. Naar de Telg. verneemt is aan de Nederlandsche Maatschappij voor Haven werken onderhands opgedragen de bouw van een kaaimuur te Hongkong ter leng te van 1800 voet. De raming van kosten der uit te voeren werken bedraagt onge veer twee millioen gulden. Deze Maat schappij voert ook reeds belangrijke ha venwerken uit in het nabijgelegen Macao. Rotter dam en de surtaxe D'entrepöt. De Parijsche redacteur der Msb. seint d.d. gisteren De Fransche associatie der groote havens heeft onder voorzitterschap van Charles Chaumet, lid van den senaat, een vergadering gehouden, waarin o a. be handeld zijn de wenschen, door de Rot- terdamsche haven geuit om ook te kun nen profileeren van hel bevoorrechtings- stelsel, dat aan de Belgische havens is toegekend betreffende de toepassing van de surtaxe d'entrepöt in de noordelijke Fransche havens. Na een langdurige gedachlenwisseling, waaraan hebben deelgenomen de verte genwoordigers van Havre, Duinkerken en Straatsburg en de gedelegeerden van de Fransche reederijen is de wensch uilge sproken, de Fransche regeering uil ie noodigen, geen enkele nieuwe ontheffing toe te staan op hel tegenwoordige stelsel van surtaxe d'entrepöt, dat slechts een minimum-bescherming inhoudt van de Fransche havens. Prinses Juliana, 9 Jan. v. Medan, Arm sterdam n. Batavia. Crijnssen, 10 Jan. v.m. 11 u. v. Havre, West-Indië n. Amsterdam. Deli, 10 Jan. v.m. 7 u. te Londen, Java n. Rotterdam. Karimata, 9 Jan. te Port-Said, Amster dam n. Java. Tjerimai, 9 Jan. n.m. 1 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Rembrandt, 9 Jan. te Port-Said, Am sterdam n. Batavia. Kangean, p. 8 Jan. Sagres, Batavia n. Amsterdam. Gorontalo, 10 Jan. te Antwerpen, Rot terdam n. Java. Stoomvaartlijnen op N.-A merika. Drechtdijk, 8 Jan. te Londen uitge klaard, Rotterdam n. Pacifickust. Burgerdijk, 8 Jan. n.m. v. New-York, Rotterdam n. Newport News. Yeendam, 9 Jan. v. Rotterdam n. New- York via Antwerpen. Lapland, 9 Jan. v.m. te New-York, v. Rotterdam en Antwerpen. Grootendijk, 9 Jan. n.m. v. New-York n. Rotterdam. Edam. 10 Jan. te Antwerpen v. U'dam. Spaarndam, 9 Jan. te New Orleans v. Rotterdam. Yeendam, 10 Jan. n.m. v. Southampton, Rotterdam n. New-York. IIET DOOIWEDER EN DE KUNST WEGEN. Wegens ingevallen dooiweder is tc nadere aankondiging het vervoer over alle kunstwegen beperkt. UIT MIDDELBURG. De Zeeuwsche Confectiefabriek al hier had wegens dringende werkzaam heden verlof gevraagd voor drie uur overwerk per week gedurende twee maanden voor de plm. 100 werksters op haar ateliers. Dit verlof is toegestaan voorloopig voor den tijd van 9—19 dezer, met aan kondiging dat verlenging zal volgen. VERPLAATSING KOMMIEZEN. Met ingang Van 13 Januari worden verplaatst van Sas van Gent de kom miezen: J. de Gier naar Putte; P. Rijck- borst naar Sluis; J. W. Larekamp naar Kerkrade; P. de Bokx, J. Breen en J. A. Lebbinek, allen 'naar Sittard. ALLE VOETBALWEDSTRIJDEN AFGELAST. Door den Ned. Voetbalbond zijn alle voetbalwedstrijden voor Zondag a.s. we gens onbespeelbaarheid der terreinen, af gelast. LEGER EN VLOOT. Officieel wordt bevestigd dat het instructiebataljon te Kampen wordt op geheven en dat de Centrale Cursus op 1 Oct. naar Breda wordt overgebracht. Bij Kon. Besluit is bepaald dat Hr. Ms. depolschip voor onderzeebooten „Cornelis Drebbel" 17 Jan a s. uit dienst zal worden gesteld en is luitenant ter zee le kl. F. W. Coster met gelijken da tum eervol van het bevel over dezen bodem ontheven; is aan den officier van gezondheid le kl. F. J. L. Wolfring op zijn verzoek met ingang van 11 dezer eervol ontslag uit den zecdieusl verleend. Bij beschikking van den Minister van Mhrine zijn de luitenants ter zee 2e kl. jhr. J, F. W. de Jong van Beek en DOOR EEN WIEK WEGGESLINGERD. Hedenmorgen was op het erf van den molenaar Haverkamp te Nieuwenhorm (Brielle) de Molenaarsknecht J. Groenen dijk bezig eenige werkzaamheden te ver richten in de nabijheid van den in werking zijnde korenmolen, toen hij plot seling door een der wieken werd ge grepen, en een eind weggeslagen. Toen men bij den verongelukte kwam was hij reeds overleden. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 11 Jan., 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn koersen van gisteren. Londen 11.373/4 (11.383/g). Berlijn 0.61 (0.60%). Parijs 12.80 (12.95) Brussel 11.42 (11.42%). Zwitserland 46/12% (46.15). j Weenen 0.00373/8 (0.0037%). Kopenhagen 46.50 46.60). Christiania 38.15 (38.20). Stockholm 70.15 (70.05). New-York 2.65% (2.653/g). Gisteren ons onjuist gemeld 12.45. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 11 Jan. 3 uur. De meeste beweging werd op de fond- senmarkt te zien gegeven in de oliewaar den, waarbij thans geconsolideerden ook een groot gedeelte der belangstelling voor zich opeischten. Bij opening bewoog de koers zich, evenals van Koninklijken eenige procen ten boven het vorige slot. Geleidelijk had daarop een kleine in zinking plaats. Suikcrwaarden hadden een vast voor komen, maar waren ook thans niet veel veranderd. Rubberfondsen beperkte markt, en het koersniveau onderging niet veel veran dering. Scheepvaartpapieren werden hij kal men handel op weinig gewijzigde koersen afgedaan. Van de Ned. Industrieelen golden de Jurgenswaarden iels hooger. In de obligation Ned Ind. houtaan- INTERGEALLIEERDE SCHULDEN. LONDEN, 11 Jan. Een resolutie, aan genomen door den rajtd van Britsche Kamers van Koophandel, vestigt de aan dacht op het feit, dat een totaalbedrag van 1139 millioen p. st. door Frankrijk, Italië en andere landen aan Groot-Brit tannié verschuldigd is. De resolutie wijst op den nadeeligen invloed op den Britschen handel van de voortdurende hooge belasting, er zoekt de regeering te overwegen of eenige stappen kunnen worden gedaan. HET ANTWOORD VAN DUITSCHLAND. PARIJS, 11 Jan. W.D. De „Matin" meldt dat tusschen Parijs en Brussel thans overeenstemming bestaat, omtrent den essentieelen inhoud der antwoordnota aan Duitschland. Het antwoord zal af wijzend zijn, doch zal de mogelijkheid voor verdere onderhandelingen open laten. Het blad verneemt dat de over handiging heden zal plaats hebben. STAKINGEN IN HET ROERGEBIED. KEULEN, 11 Jan. V. D. De „Köln. Zeitung" meldt dat de stakingsbeweging in het Roergebied zich uitbreidt. In Mün- chen-Gladbach staan tengevolge van de staking zes metaalfabrieken en 14 tex tielfabrieken stil. In het district Ben- rath staal de tram stil; in Dusseldorf is tusschen de soc. democraten en de com munisten overeenstemming bereikt over een gezamenlijke stakingsleiding. DE PFALTZ. LONDEN, 11 Jan. Gemeld wordt, dat Lord Curzon, den Franschen gezant heeft voorgesteld den Britschen consul-gene raal te Mönchen te belasten met het in stellen van een onderzoek naar den toe stand in de Pfaltz. BERLIJN, 11 Jan. V.D. Uit Spiers wordt gemeld dat ook het zesde bij den aanslag op de Separatistenleiders zwaar gewonde slachtoffer overleden is, zoodat het aantal dooden thans 6 bedraagt. Als sancliemaafregel heeft de separalisfenre- geering, het verkeer in de stad verboden. vrouw,, die in een vaargeul tusschen het ijs verdronk. Het is gebleken een Duit sche dienstbode te zijn. Tc Woerden is de bakker B. R., toen hij den Ouden Rijn was overgestoken en op den kant wilde stappen zoodanig ge vallen, dat hij dood werd opgenomen. DE MOORD TE ETTEN. Het Dgbl. v. N. B. meldt ten aanzien van den moord op den landbouwer A. Naalden le Etten nog 't volgende Naalden had onlangs een erfenisje van f 600 ontvangen De man deed alleen zijn werk en huis houdentje. 's Avonds kwam er evenwel steeds een knecht slapen. Die knecht zou er naar uit het eerste verhoor scheen te blijken, in den nacht van den moord niet geweest zijn. Bij nader onderzoek is ech ter gebleken, dal hij wel degelijk in den □acht van Dinsdag op Woensdag in de boerenhofstede heeft vertoefd, wat de politie aanleiding gaf om den knecht in verzekerde bewaring te stellen. Het vermoeden ging spoedig uit in de richting van een dieven- en moordenaars bende, waarvan het bestaan bij de auto riteiten in Etten en omgeving bekend was en wier hoofdmannen in het beruchte iHeike wonen. Heel die bende is reeds Woensdag gearresteerd. Toen hun een voorloopig verhoor was afgenomen, viel de knecht door de mand. Daar Naalden zich krachtig heeft verdedigd tegen zijn belagers, was het waarschijnlijk dat de daders de zichtbare sporen van deze worsteling zouden verloonen. Dit was ook het geval met een paar der reeds gearresteerden en bij twee hunner wa t-en die sporen dermate duidelijk dat een vrij sterke aanwijzing tegen hen bestaat. Woensdagavond zijn de vermoedelijke daders gevankelijk Etten binnengebracht, omgeven door twintig politiemannen. De personen, tegen wie het sterkste vermoe den gericht is, zijn B., harmonicaspeler, tijdelijk wonend te St. Willebrord, G. van P., verblijvend te St. Willebrord, zonder vaste verblijfplaats, een harmonicaspeler uit BosschenhoofdDe K. ,uit Rucphen, een berucht vechtersbaas en S., de knecht van Naalden. VLOEDGOLF. LONDEN, 10 Jan. V. D. Uit Tanger wordt gemeld, dat een vloedgolf heeft gewoed in de Marokkaansche havens. De schepen waren niet in staat aan de kade te Capa Blanca te meeren. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een bericht uit Milaan meldt, dat wolven, die, tengevolge van den sterken sneeuwval i n de Abruzzen, naar de vlak te zijn afgedaald, een boer hebben aan gevallen en verslonden. Men heeft slechts hel hoofd en eenige beenderen van den ongelukkige teruggevonden. De Brusselsche redacteur der Maas bode meldt: De Belgische Ardennen wor den onveilig gemaakt door een bende wolven, die door de kou uit het Jura- gebergle en het Zwarte Woud verjaagd zijn. Eiken dag hebben klopjachten op de ze ongewenschte gasten plaats. VROUW VERBRAND. - Door onbekende oorzaak is brand ont staan in het kleine oude huisje van de fam. Kuilman te Veendam. Het vuur had al dadelijk zoo een omvang aange- namen, dat aan blusschen niet te denken viel. Het huisje brandde geheel af. Het verkoolde lijk van de 84 jarige alleen wonende zeer hulpbehoevende vrouw' is heden gevonden. IJSONGELUKKEN. Een twaalfjarig zoontje van K. F Venhuizen kwam zoodanig op het ijs te vallen, dat het kind kort daar »p over- o verleed. Uit de Schinkelkade te Amsterdam DYNAMIET EN SLUISDEUREN. We lezen in het Laatste Nieuws (Brus sel): Er werd gemeld dat genisten uit Brug- om eeu einde te stellen aan de over stroomingen langs de twee kanalen, die te Ileisl het overtollige water van het Scheldebekken in zee storten, de „Slui- n van Heist" hadden doen springen. Dat gerucht is volkomen uit de lucht gegrepen en de sluizen bestaan nog. Het volgende is echter gebeurd Om de sluisdeuren le openen is het noodig af te wachten dat het zeewater op de zelfde hoogte staat als het water ach ter de sluisdeuren om aan weerszijden de zelfde drukking te hebben op de sluis deuren. Eergister echter, kwam de zee niet zoo hoog, zoodat de deuren niet konden ge opend worden. Daar echter gevaar be stond voor overstrooming, heeft men be roep gedaan op den aannemer belast met het doen springen der Engelsche kruisers, die voor het blokkeeren der haven van Zeebrugge tot zinken werden gebracht. Door middel van eenige dynamietpa- tronen heeft deze bet bovendeel der sluisdeuren doen springen, zoodat het overtollige water kon wegstroomen. EEN DRAMA TE LUIK. Een Luiksch geneesheer, 74 jaar oud, is Dinsdagavond het slachtoffer gewor den van een geweldpleging door een van zijn vrouwelijke cliëntendie hij onlangs had geopereerd, echter zonder succes. Ten einde zich op den geneesheer te wreken viel de vrouw hem aan toen hij zijn woning verliet en bracht hem «jenige messteken toe aan het hoofd, den hals en de handen. Zijn linkerhand werd zoo goed als afgesneden. De vrouw, welke 47 jaren oud was, neeft zich na het vol brengen van haar daad in de Maas ge worpen. Haar lichaam is door den stroom meegevoerd. EEN NEDERLANDSOHE DAME VERDRONKEN. De Fransche bladen melden nader over het drama dat zich heeft afgespeeld op een plek aan de rotsachtige kust bij Menton, genaamd „Baousse Rousse", waarbij een 50-jarige Nederlandsche dame, mevrouw Joh. Bosson—Vriesen- dorp uit Dordrecht, die voor haar ge zondheid naar den, Cote-d'Azur gekomen was, het slachtoffer werd. Toen de dame op Italiaansch grondge bied, 100 M. van de grens, aan 't wan delen was in gezelschap van een andere dame gleed zij van de rotsen en viel in zee. Op het hulpgeroep der andere dame kwam een fascistische korporaal, Basatti genaamd, aangeloopen en sprong in zee, maar beiden verdronken. Met groote moeite zijn later beide lij ken door een boot der Italiaansche dou ane-beambten aan land gebracht. koopmaatschappij, ontstond eenige be-1 is het lijk opgehaald een 23-jarige BUITENLAND. HET SEPARATISME IN DE PFALTZ. Inzake den moordaanslag op Heinz te Spiers zijn thans meer bijzonderheden bekend. Een bericht uit Frankfort meldt, dat bij den aanslag in Spiers, behalve Heinz nog vier andere separatislen-leiders, n.l.

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2